PDA

Pogledaj cijelu verziju : KOMP MI SE NEĆE UPALIT!!!!!!POMOĆ!!!!!!



V-Vendeta
15-12-2008, 22:04
Evo kupio sam novi komp i 2 dana je radio i sad upalim ga ja i digne se windows.Gledam ja tv u istoj sobi i okrenem se a ono komp ugašen ja ono wtf???? I probam ja upalit neće.
Probo sam i u drugu utičnicu u kući prištekat i opet neće.Onak kad stisnem power button sve ledice na kučištu i na matičnoj zasvijetle i odma se ugase.
POMOZITE jer me hvata panika utuko sam cca 9000kn u komp i ubit ću se ak sad to sve ode u k***c. :shock: :shock: :shock:
Imam
Gigabyte EP45-DS3L
E7300 s freezer 7 pro coolerom
EVGA 9800 GTX KO
2x2 GB Mushkin Redline Series DDR2
WD 640 gb
Fortron Epsilon 700w.
Help!!!!

Čux
15-12-2008, 22:30
može bit svašta, najbolje ti je kopat nutra malo. Evo frend je neki dan imo sličnu stva, HDD zgorio i u kratkom spoju nedgje bio i isti simptomi. Al probaj i onu provjerenu metodu, sam zašamaraj kablove nutra i malo zmrdaj kartice i konektore sve.

Ivan_87
15-12-2008, 22:39
prvo može bit da ti nko željezo od kablova ili nečega dira matičnu ploču ili neku drugu konponentu

drugo da hladnjak od proca nije dobro stisnut pa se odma gasi

treće do napajanja ..

preporučam izvadit sve konponente van pa ih ponovo sve složit uredno i vidjet dal će se ponovit

DragonSoul
15-12-2008, 22:51
Ako je nov, i ima 2 dana, onda bi bilo najbolje ništa sam ne dirati nego kompletno na servis, pa neka ga tamo testiraju, jer ako oni neku komponentu zeznu, onda ti je moraju nadoknaditi. Ovako, ako sam pokušavaš ti mogu kasnije reći da nisi trebao sam dirati.

V-Vendeta
15-12-2008, 23:20
E da probo sam clockat rame i procesor.
Mislite da je možda zgorio processor.Probo sam na 3.3ghz. digo sam vcore na:1.4v
ramima sam smanjio tajming i sitno digo voltažu.
Moje mišljenje je da nije proc mogo zgorit pošto ga moj friend drži na 3.4 i vrtio je orthos 15 sati a ja vrtio orthos 10 min.
Ima bolji cooler: thermalright 120 ultra. A i pratio sam temperaturu s core tempom i sve je bilo normalno.
Primjetio sam da mi se na jednoj pločici rama "odljepio" cooler al probo sam sa samo jednom (onom ispravnom) i opet nejde.
I recite mi kad pregori proc dal se komp upali ili je isti slučaj ko moj??
Hladnjak isto testiran makno sam ga stavio arctic silver ceramique.(Prije sam imo onu šta dođe s coolerom.)Sve dobro prišaravio.Hladnjak sigurno nejde nikud. :D

Blacky_123
15-12-2008, 23:25
Komp se moze upalit i bez procesora
Ak ti se nece upalit, nekaj je do napajanja, probaj posudit od frenda napajanje.
Moguce je da je kratki spoj negdje bio u napajanju pa se shebalo

V-Vendeta
15-12-2008, 23:32
Ok. probat ću napajanje od frenda uzet.Neznam baš za taj fortron trebo sam uzet corrsair. :(
Mislio sam da su kablovi jer nemam modularno napajanje i sve kablove sam zguro s druge strane kućišta (Antec 1200) al nisu kablovi.
Btw...... ovo mi je prvi komp koji sam složio potpuno sam pa su ovakvi problemi očekivani. :) Al jbg ak jednom ne probam neću nikad naučit. :D

Blacky_123
15-12-2008, 23:34
Jaooo, kad sam ja iso prvi put slagat komp, uf, to je bilo eksplozije,kratkih spojeva bla bla bla :D
Nego, kada si stavljo maticnu u kuciste jesi stavio na vijke ono malo crveno, okruglo
To je protiv kratkog spoja, jedanput ja nisam stavio pa sam si tako rasturio maticnu

V-Vendeta
15-12-2008, 23:40
Da stavio sam to crveno. I sve je dobro radilo do sad.Najviše sumnjam u overclock.Probo sam izvadit bateriju iz maticne da se resetira bios al nije pomoglo.
Btw.... jednom mi se nije htio windows loadat poslje overclocka moro sam formatirat i ponovo stavljat windowse. :shock:

Ivan_87
16-12-2008, 10:33
Komp se moze upalit i bez procesora
Ak ti se nece upalit, nekaj je do napajanja, probaj posudit od frenda napajanje.
Moguce je da je kratki spoj negdje bio u napajanju pa se shebalo


istina ..

ali komp na kojem procesor nije dodatno stisnut za matičnu tj hladnjak ga treba doslovno speštat s socketom da bi bilo sve čvrsto a ako je amo nataknut komp će se odma ugasit ili restartat ..

V-Vendeta
16-12-2008, 14:48
Komp se moze upalit i bez procesora
Ak ti se nece upalit, nekaj je do napajanja, probaj posudit od frenda napajanje.
Moguce je da je kratki spoj negdje bio u napajanju pa se shebalo
Blacky hvala na informaciji sad sam izvadio procesor i upalio i radilo je al čim ga stavim natrag opet isti problem čini se da je procesor krepo kod overclockanja :cry: :cry: .Hvala na pomoči.

Hidraulicar Kreso
16-12-2008, 15:25
vidim da si gore napisao da si orthos vrtio 10 min, pa to nije dovoljno za saznati ništa. Ja sam ga vrtio nekih 3 sata i tek se onda ugasio. :D

Blacky_123
16-12-2008, 15:30
[quote="Blacky_123":3rfdiwih]Komp se moze upalit i bez procesora
Ak ti se nece upalit, nekaj je do napajanja, probaj posudit od frenda napajanje.
Moguce je da je kratki spoj negdje bio u napajanju pa se shebalo
Blacky hvala na informaciji sad sam izvadio procesor i upalio i radilo je al čim ga stavim natrag opet isti problem čini se da je procesor krepo kod overclockanja :cry: :cry: .Hvala na pomoči.[/quote:3rfdiwih]

Jaooo, uvijek pocinjes s jeftinim procovima(tj oni najslabiji) pa njih malo przis sve dok ne dobis malo osjecaja za OC :D
Cini mi se da si ga ti odmah bubnul na najveci takt i da se bome dobro przio

PLAYER
17-12-2008, 22:19
Sad ti samo preostaje da prodavača u kojeg si kupio komp uvjeriš da ti je proc došao tvornički neispravan i da ti ga zamijeni.

SkunK
18-12-2008, 00:03
Sad ti samo preostaje da prodavača u kojeg si kupio komp uvjeriš da ti je proc došao tvornički neispravan i da ti ga zamijeni.


I ti si spreman na tako nešto nisko?
Dobio je što je zaslužio, tako se uči - na pogreškama.
Drugi puta ce uzeti Celerona pa će na njemu clockati i vježbati.


Mislim stvarno mi ne idu u glavu takve konstatacije, zamisli da si ti vlasnik trgovine i da ti netko pokušava prodat takvu priču... jadno je.

PLAYER
18-12-2008, 12:04
Sad ti samo preostaje da prodavača u kojeg si kupio komp uvjeriš da ti je proc došao tvornički neispravan i da ti ga zamijeni.


I ti si spreman na tako nešto nisko?
Dobio je što je zaslužio, tako se uči - na pogreškama.
Drugi puta ce uzeti Celerona pa će na njemu clockati i vježbati.


Mislim stvarno mi ne idu u glavu takve konstatacije, zamisli da si ti vlasnik trgovine i da ti netko pokušava prodat takvu priču... jadno je.
A slušaj, ja sam mu samo rekao što može učiniti, a da ne izgubi pare koje je dao za procesor.Sad,hoće li on to učiniti ili ne te da li on to smatra niskim, njegova je stvar.

SkunK
18-12-2008, 12:27
Znam sto si htio, ali taj prijedlog je jadan i vrlo nizak neznam zasto mu opce takvo nesto predlazes.
Kad bolje pogledam, nije nisko nego u narodu postoji naziv za takvo ponašanje : "ciganjčenje".

bornathepicek
18-12-2008, 14:45
Znam sto si htio, ali taj prijedlog je jadan i vrlo nizak neznam zasto mu opce takvo nesto predlazes.
Kad bolje pogledam, nije nisko nego u narodu postoji naziv za takvo ponašanje : "ciganjčenje".
Pa vrijedi probat... Nis nebu izgubil :P

V-Vendeta
18-12-2008, 17:21
Eeeee.... Houston, we have a problem!!!
Odneso sam proc kod jednog lika i kaze da je sve u redu.
Sad moze bit jedino maticna ili napajanje.
Sutra cu to testirat.
I dal je normalno da mi napajanje "pišti" al ne jako????

SkunK
18-12-2008, 17:59
Znam sto si htio, ali taj prijedlog je jadan i vrlo nizak neznam zasto mu opce takvo nesto predlazes.
Kad bolje pogledam, nije nisko nego u narodu postoji naziv za takvo ponašanje : "ciganjčenje".
Pa vrijedi probat... Nis nebu izgubil :P

:roll:

V-Vendeta
18-12-2008, 18:33
Znači kad izvadim procesor i upalim komp sve radi i svi ventovi se vrte nekontrolirano na najvecim brzinama.
Kad stavim procesor upalim napajanje stisnem power zasvijetli na pol sekunde, drugi put kad stisnem power ništ se ne događa
E da i imam Gigabyte EP45-DS3L i kad izvadim procesor i upalim stalno svijetle sve 4 led-ice na matičnoj.
One bi trebale označavat kolko je opterečen CPU. Mislite da je možda socket otišo????