PDA

Pogledaj cijelu verziju : Najbolji level design(top 3)



Deadwalker
14-12-2008, 11:46
Eto, navedite top 3 igre u kojima ste ostali ocarani lokacijama(levelima) kojima se krecete ili one u kojima boravite :) Napisite razlog te slobodno ubacite i koji screen ako imate slucajno...

Po meni, top 3 igre su:

1. Star Wars Kotor - bolesno dobar dizajn levela, SW svjetovi su super docarani i fakat covjek dok igra ovu igru ima osjecaj da je long time ago in a galaxy far, far away...
2. Titan Quest - fenomenalan prikaz antickih prostora i gradova, pa i divljine. Svaka cast iron lore-u.
3. Mass Effect - samo cu reci dok je pocela prva misija ostao sam otvorenih usta sa previse sline... :)

Tsumetai Ryujin
14-12-2008, 11:57
Mass Effect nikako ne zasluzuje biti na nekoj top ljestvici level dizajna iz jednstavnog razloga, svi kompleksi na planetama mu se ponavljaju, tj. isti su... bilo oni pod zemljom, na zemlji ili oni svemirski brodovi, pa i oni rudnici... jedino sto se razlikuje u njima je interijer... makar niti on nije nesto drugciji...

Nemojte me krivo shvatiti, obozavam Mass Effect, ali ne zasluzuje biti na nekoj top ljestvici level dizajna.

Herr Schnitzel
14-12-2008, 11:58
1. Morrowind - ogromne gljive, uniformirani Vivec i Ashlands... Treba li dalje?
2. Unreal Tournament - Morpheus, Face i Deck 16. Na njima sam proveo sate diveci se majstorskom dizajnu.
3. Mafia - prekrasno docaran grad iz '30-ih.

The Jackal
14-12-2008, 12:00
GTA IV
LoK Soul Reaver2
Stalker

ScorpiuS
14-12-2008, 12:05
1. Prince of Persia - ovaj novi me stvarno očarao dizajnom
2. Fallout 3 - što bi trebo reći jednostavno predobro
3. Spore - koliko god mi je igra dosadna dizajn je odličan

Rang€r
14-12-2008, 12:25
1. Assassin's Creed
2. Prince of Persia
3. LotRovi

Wishmaster
14-12-2008, 12:29
1.Dark Messiah: Might and Magic - Necropolis (definitivni top 1 )
2.The Witcher - Fields u chapter 4
3.Titan Quest, Princ:Warrior Within ... ima ih dosta al se nebrem sjetiti...

W3DR4N
14-12-2008, 12:31
Oni - ljudi su zaposlili tim arhitekata da im radi dizajn.
NOLF serijal - svaki chapter je u potpunosti drugačije dizajniran od drugih, s fantastičnim detaljima.
Duke Nukem 3D - dizajn koji se ureže u mozak, jedinstven po svemu. Danas nakon više od 10 godina znam napamet svaki level te igre.
Quake II - najfunkcionalniji i najbrži level dizajn u bilo kojoj igri.
Witcher - jer konačno gradovi izgledaju prljavo i surovo, kakvi bi i trebali biti.
Riddick - jednostavno fantastično raspoređen prostor.
Assassin's Creed - iako geografski netočan, AC ima fantastično preslikane gradove.
Thief serijal - osim što ima najbolje osmišljenu strukturu dvoraca, sjetite se famoznog prestrašnog levela iz trice.
...

The Jackal
14-12-2008, 12:32
ONI? Ti si igrao ONI? :pray:

bezimeni
14-12-2008, 12:34
GTA IV
Stalker/Stalker CS
Mafia

kulamasta
14-12-2008, 12:55
Star Wars Jedi Knight 2

Deadwalker
14-12-2008, 12:55
Mass Effect nikako ne zasluzuje biti na nekoj top ljestvici level dizajna iz jednstavnog razloga, svi kompleksi na planetama mu se ponavljaju, tj. isti su... bilo oni pod zemljom, na zemlji ili oni svemirski brodovi, pa i oni rudnici... jedino sto se razlikuje u njima je interijer... makar niti on nije nesto drugciji...

Nemojte me krivo shvatiti, obozavam Mass Effect, ali ne zasluzuje biti na nekoj top ljestvici level dizajna.

eksterijeri su razliciti(barem sto se tice planeta gdje su main questovi), interijeri su isti nazalost. Neznam, meni je igra super docarala udaljene planete nase galaksije i fakat sam se uzivil u igru.

Hellboy
14-12-2008, 13:02
World of Warcraft - moćni Crytek bi trebao učiti kako dizajnirati igru da ne bude buffana verzija prethodnika...
Morrowind - come on, magla nad Balmorom čovjeku utjera hladnoću ukosti i želju da ode u lokalnu krčmu i pojede nešto toplo...
UT2k4 - Skakanje po Morpheusu uz low grav i quad jump dok ispucavaš sadržaj svog miniguna je iskustvo koje se ne zaboravlja (i najbolja onslaught mapa ikad - Torlan, je must play ^^)

vex
14-12-2008, 13:13
Oba Stalkera.
UT 3.
Oblivion.

nosferatu25
14-12-2008, 13:35
zašto Oblivion? šume, zamak, srednji vek... totalno bezlično.

ANGEL EYES
14-12-2008, 13:54
Psychonauts
Commandos 2
Fallout 2

Constantine
14-12-2008, 15:02
Stalker,Dead Space,Assassin's Creed,novi PoP

vex
14-12-2008, 16:57
zašto Oblivion? šume, zamak, srednji vek... totalno bezlično.

A oni predivni dungeoni?
Hdr na onim bijelim visokim stupovima , magla.. naježim se od toga..

croat1gamer
14-12-2008, 17:05
morrowind
unreal tournament

trece mjesto dijele
dead space (dijelovi u bestezinskom prostoru)
soldat (comunity mape, tw_)
bf2142 (verdun, suez)

Maloki
14-12-2008, 22:51
World of Warcraft - moćni Crytek bi trebao učiti kako dizajnirati igru da ne bude buffana verzija prethodnika...
Morrowind - come on, magla nad Balmorom čovjeku utjera hladnoću ukosti i želju da ode u lokalnu krčmu i pojede nešto toplo...
UT2k4 - Skakanje po Morpheusu uz low grav i quad jump dok ispucavaš sadržaj svog miniguna je iskustvo koje se ne zaboravlja (i najbolja onslaught mapa ikad - Torlan, je must play ^^)
Ti si službeno WoW fanboy :(

IGoR_2803
14-12-2008, 23:04
1. Stalker - predobro dočarana postapokaliptična atmosfera...
2. Morrowind - sve već rečeno
3. neznam :)

Wishmaster
14-12-2008, 23:07
Ima Hellboy pravo u vezi WoW-a.Vjerojatno ne postoji igra koja ima tolko raznolik svijet,a opet tak dobro uklopljeno jedno s drugim(na Azeroth mislim).Jednostavno je skoro pa nemoguće uklopiti tolke trazličitosti a da budu jedna kraj druge.
Zamislite bilo kakvu vrstu krajolika i možete je usporediti s jednom pokrajinom u WoW-u.Jedino je možda minus ta cartoonish grafika ali to v ovoj temi nije važno..

Neven <R>
14-12-2008, 23:14
American McGee's Alice - psihodelični nivoi
Morrowind - apsolutna raznolikost i stvarno jedinstveno dizajnirani gradovi
Incredible Machines - nema se šta pričati o ovome

Hellboy
15-12-2008, 10:56
World of Warcraft - moćni Crytek bi trebao učiti kako dizajnirati igru da ne bude buffana verzija prethodnika...
Morrowind - come on, magla nad Balmorom čovjeku utjera hladnoću ukosti i želju da ode u lokalnu krčmu i pojede nešto toplo...
UT2k4 - Skakanje po Morpheusu uz low grav i quad jump dok ispucavaš sadržaj svog miniguna je iskustvo koje se ne zaboravlja (i najbolja onslaught mapa ikad - Torlan, je must play ^^)
Ti si službeno WoW fanboy :(
možda...ali da si ikad vidio kako izgleda svijet u igri, shvatio bi zašto sam to rekao...i kao što je kolega Wishmaster rekao, zamisli bilo koju vrstu krajolika i navest ću ti ime pokrajine u igri koja se diči takvim krajolikom...besides, navedeni Crytek definitivno treba novi tim za dizajniranje okoliša...već 2 igre im se ponavlja tropsko otočje sa minornim varijacijama... :thumbs2:

Sickmanno1
15-12-2008, 11:06
Commandos: BEL - Pregenijalno napravljene lokacije...
Duke Nukem 3D - Sta reci, ponos i dika level lorda, pogotovo ona skrivena staza, velika soba...
Super Mario 64 - po meni prva i najbolja 3D arkada ikad napravljena...gotovo sve lokacije su stavljene, egipat, anatartik, browser kingdom (lol)... :D

Čux
15-12-2008, 17:37
Riddick - ne samo leveldesign, neg je cijela igra jednostavno remekdjelo, još ak ideš slušat one komentare, brdo toga vele za stvari koje sretneš jednom ili opće ne vidiš da postoje, rijetko koja igra mi se tolko dopala

Duke Nukem 3D - baš kak i veky veli, to i dan danas napamet znam u kojem kutu postoji flaša koju mogu skršit

Vedro
15-12-2008, 20:36
Far Cry,Duke3d,LA Rumble mi je ostao u sjećanju,zakon.

Aral
15-12-2008, 20:41
Far Cry...bolje mi je cak i od crysisa

bananac
15-12-2008, 21:25
Left 4 Dead ima nelose dizajne

croat1gamer
15-12-2008, 22:08
Left 4 Dead ima nelose dizajne
ima mnogo skrivenih dijelova :wink:

dodajem i hl2, ravenholm, kako je onaj pop napravio obranu od zombija :pray:

Rang€r
16-12-2008, 18:34
World of Warcraft - moćni Crytek bi trebao učiti kako dizajnirati igru da ne bude buffana verzija prethodnika...
Morrowind - come on, magla nad Balmorom čovjeku utjera hladnoću ukosti i želju da ode u lokalnu krčmu i pojede nešto toplo...
UT2k4 - Skakanje po Morpheusu uz low grav i quad jump dok ispucavaš sadržaj svog miniguna je iskustvo koje se ne zaboravlja (i najbolja onslaught mapa ikad - Torlan, je must play ^^)
Ti si službeno WoW fanboy :(

kaže se WoW addict...

daj mi pokrajinu koja je acre-like acre1 (http://xboxoz360.files.wordpress.com/2007/12/acre.jpg)
acre2 (http://www.computergame.com.au/userimages/user1166_1160785952.jpg)S

u WoWu su mu se dojmile samo neke provincije... Mulgore khm i to je to i da ona kristalna šuma u WotLK..

Hellboy
16-12-2008, 18:37
stormwind harbor district...istina bog, manje je i nije toliko nakrcano efektima te je prilagođeno izgledu WoW-a ali je definitivno luka...sa funkcionalnim transportom...za razliku od tog čuda...daj još koju...

i ne...fan sam...ne addict....već sam jednom prestao pa se vratio zbog ekipe koja mi je nedostajala više nego igra...

Quiet Riot
16-12-2008, 18:43
MDK- onaj level sa zrcalima, predobro.
Deus Ex- trebam li uopće objašnjavati?
Morrowind- Vivec :pray:

Rang€r
16-12-2008, 18:46
stormwind harbor district...istina bog, manje je i nije toliko nakrcano efektima te je prilagođeno izgledu WoW-a ali je definitivno luka...sa funkcionalnim transportom...za razliku od tog čuda...daj još koju...

i ne...fan sam...ne addict....već sam jednom prestao pa se vratio zbog ekipe koja mi je nedostajala više nego igra...

imaš luku i u darkshoreu pa ne liči na acru isto ko i sw harbor...

Hellboy
16-12-2008, 18:48
darkshore ima malu i staru luku...pogledaj novo dodanu luku u Stormwindu...besides, ne možeš očekivati da će vući inspiraciju iz AC-a...zašto bi? svjetlosnim godinama su ispred Ubisofta...

Rang€r
16-12-2008, 22:08
haha...

reko si primjer biločega...

Hellboy
17-12-2008, 10:44
dao si poveću luku i naveo sam ti primjer najveće luke u igri...očekivati identičan sadržaj kao u nekoj drugoj igri bi bilo retajno...jesi li retajan?

Arbiter of Change
17-12-2008, 11:32
Morrowind- Vivec :pray:
Heh, a meni Vivec baš primjer lošeg dizajna - dobar sa Lore stajališta, ali ubitačan ako moraš više puta ići tamo-vamo između kantona. Jedino Temple kanton razvaljuje sa kipovima i mjesecom što stoji u zraku. :)

Rang€r
17-12-2008, 13:41
dao si poveću luku i naveo sam ti primjer najveće luke u igri...očekivati identičan sadržaj kao u nekoj drugoj igri bi bilo retajno...jesi li retajan?

nisam retajan, nisam dao primjer poveće luke dao sam primjer dizajna grada acre po povjesnim izvorama iz trečeg križarskog rata, jesi ti retajan?

croat1gamer
17-12-2008, 14:50
[quote="Quiet Riot":1ran1qrd]
Morrowind- Vivec :pray:
Heh, a meni Vivec baš primjer lošeg dizajna - dobar sa Lore stajališta, ali ubitačan ako moraš više puta ići tamo-vamo između kantona. Jedino Temple kanton razvaljuje sa kipovima i mjesecom što stoji u zraku. :)[/quote:1ran1qrd]
e, nisam vidio taj dio, ja mislio to mjesec u daljini zbog gledista :(

ubi me onaj dio kad se moras penjati- spustati, ali uvjezbao sam skociti bez da imalo steti zdravlju

ali zato su urshilaku burial chambers :pray: i ostali ruinsi :pray:

Wishmaster
17-12-2008, 14:56
Fora je f tome da nisu lokacije identične ali ima svih mogućih vrsta...
Pustinja,Savana-like,Džungla,Šumetine,Spaljeno područje,močvara,jesenska šuma,zimski krajolik...preveč je toga za popamtiti...
jednostavno svaka lokacija(mapa) je unikatna i predstavlja neki tip staništa u lagano umanjenoj mapi i svako to područje ima svoju atmosferu...
Azeroth je nekaj poput savršenog svijeta u malom.

Hellboy
17-12-2008, 16:58
[quote="Hellboy v2.0":24z49s09]dao si poveću luku i naveo sam ti primjer najveće luke u igri...očekivati identičan sadržaj kao u nekoj drugoj igri bi bilo retajno...jesi li retajan?

nisam retajan, nisam dao primjer poveće luke dao sam primjer dizajna grada acre po povjesnim izvorama iz trečeg križarskog rata, jesi ti retajan?[/quote:24z49s09]
i kakve veze ima stvarna povijest sa Warcraftom koji ima tisuće godina povijesti osmišljene iza sebe? dao si luku i dao sam ti primjer luke...navedi mi bilo koju drugu igru koja ima povijesno točnu (i kopiranu) luku iz AC-a...preseravaš se i neargumentirano pljuješ po WoW-u jer misliš da ćeš tako ispasti faca...a ni ne shvaćaš koliko si naporan s time..ako imaš argument, daj ga...dotad šuti...

Rang€r
17-12-2008, 17:10
ne pljujem po WoWu, time nisam faca, ti pljuješ po obu time nisi faca..

nisam dao luku, reko si primjer biločega i ja sam ti dao, ti fakat neznaš gubit...

Hellboy
17-12-2008, 17:14
oke...koji su ono qratz bili ako nisu bili sshotovi luke?
znači ako je ono bila luka, ja sam ti dao luku iz WoW-a najsličniju toj:
ovu
http://lh5.ggpht.com/_8FFlfWSrsMM/SInuhh09eRI/AAAAAAAAACc/YS4CJdEb-ig/WoWScrnShot_072408_110406.jpg

Snowman
17-12-2008, 18:07
super mario sjećam se kao dijete kada mi tata iz njemačke donio super nintnedno i kad sam onaj prvi put upalio super mario...upišo sam se u gaće..doslovno :rotfl: :pray:

Rang€r
17-12-2008, 18:13
ane... najbolje mi bilo vozit se na dupe na onim stazama... precarski

bounce
17-12-2008, 18:46
1. mafia - znao sam napamet voziti se gradom s pogledom na haubu, uživljen u to razdoblje.. :D
2. lba 2 - ah, mladost :)
3. half life 2, epizode nisam igrao..
4. recoil - kad sam sjeo u moj mali tenkić i derao po plaži, bio sam oduševljen dizajnom.. danas, nažalost, ne bi ni želio vidjeti kako ta igra izgleda, jer mi je ostala u lijepom sjećanju..

Raz
30-03-2009, 19:52
1. Psychonauts- Bolesno dobar dizajn nivoa, vjerojatno najbolji kojeg sam vidio do sad :pray: :pray:
2. Morrowind- Treba li išta ovdje pisati? :D
3. SW-KOTOR- Jako dobro dočarava SW svemir

croat1gamer
30-03-2009, 19:54
Onako, dodajem sauerbraten.
Postoji li ISTASbolje od tipa igre koji se zove coop edit.
Da, radis mapu u mp. :D

serijski samoubojica
30-03-2009, 20:15
1.Mirrors Edge
2.Assasins Creed
3.GTA 4

Insert
30-03-2009, 20:25
a, kud bas GTA IV, samo su kopirali stvarnu arhitekturu

lino
30-03-2009, 20:35
1. cod uo Prva misija s rusima kao neko iskrcavanje sa kamionima ogromno polje preplavljeno rusima koji su spremni dat zivot za rusiju :rotfl:
2. cod 1 stalingrad sve rijeci su suvisne..
3. rome total war demo ona bitka kartage i rima.Kopao po cd-ovima nadjem to instaliram i umalo se onesvjestim :D

###DK###
30-03-2009, 20:36
Assassin's Creed i oba Stalkera. :)

Grim
30-03-2009, 21:32
1) Call of Duty 4: Modern Warfare, totalno dotjerano pogotovo Pripyat
2) Chronicles of Riddick: Escape From The Butcher Bay
3) TES IV: Shivering Isles
4) Medal of Honor: Pacific Assault

:)

Sickmanno1
30-03-2009, 22:02
Super Mario 64
MGS
Diablo II

^^

IGoR_2803
30-03-2009, 22:37
Diablo II
^^

:) samo sam čekao... ali slažem se...

Hidraulicar Kreso
30-03-2009, 23:16
crysis
Fallout 3
The witcher

LorlonWarrior
31-03-2009, 03:07
Painkiller (Ne Overdose, onaj prvi valda)

Onaj level neka tvornica ogromna di pogledaš u nebo i gotovo jedno 300 metara visine, nebo je prekriveno dizalicama i ogromnim mašinerijama, jednostavno posebna atmosfera vlada na tom levelu, kao da si zatvoren a u biti si na otvorenom prostoru

Blood 1

Crystal Lake (level)

U šumi onoj šugavoj, cijeli level je rađen na temu Petak 13 i Jasona, jednostavno precool level, šuma, jezero, koliba...

Asghan

A cijela igra je jedan veliki level... Po meni onaj dio sa snijegom i ledenjacima owna

Deadwalker
31-03-2009, 09:53
Eto, navedite top 3 igre u kojima ste ostali ocarani lokacijama(levelima) kojima se krecete ili one u kojima boravite :) Napisite razlog te slobodno ubacite i koji screen ako imate slucajno...

Po meni, top 3 igre su:

1. Star Wars Kotor - bolesno dobar dizajn levela, SW svjetovi su super docarani i fakat covjek dok igra ovu igru ima osjecaj da je long time ago in a galaxy far, far away...
2. Titan Quest - fenomenalan prikaz antickih prostora i gradova, pa i divljine. Svaka cast iron lore-u.
3. Mass Effect - samo cu reci dok je pocela prva misija ostao sam otvorenih usta sa previse sline... :)

mjenjam malcice ovu staru listu... :)

1. Star Wars Kotor - i dalje najbolji leveldesign :P
2. The Witcher - nisam vidio bolju mjesavinu srednjovjekovnog(posebice mislim na sela) i misticnog(druid grove primjerice)
3. Diablo 2 - ono, 5. act...suza mi ide na oko...presavrseno :pray: :pray:

Sonic_Moronic
31-03-2009, 14:06
Onako, dodajem sauerbraten.
Postoji li ISTASbolje od tipa igre koji se zove coop edit.
Da, radis mapu u mp. :D

This.

ssalG
31-03-2009, 14:22
Medievil 1 i 2 - Nema te grafike koja može zamijeniti maštu
Morrowind i Oblivion - Mnogima je dizajn Morrowinda daleko bolji, ali što ću oba su mi se "urezala" u srce
Freelancer - Odličan dizajn maglica, asteroidnih polja, stanica, gradova...itd.

Izdvojio bi još Crysis, FarCry i Condemned, igre čiji level dizajn ne spada u top 3, ali su ga autori uspijeli tako dobro uspijeli uklopiti u igru i atmosferu da ih je šteta nespomenuti.

Feanor
31-03-2009, 14:32
1. Morrowind-jednostavno sam morao xD
2.Gothic III-Ne sviđa mi se toliko sama igra koliko onaj grad koji se nalazi na slapu i totalno je strm i služi kao prijelaz u planinsko i snjezno podrucje, svatko ko je igra znat ce...
3. Planscape Tourment-Grad je ogroman ''kotač'' koji voi do svih drugih poznatih svemira... ahhh

Hmmm nisam RPG freak xD

mrs.croft
31-03-2009, 14:45
Tomb Raider 1 ili 2, nemrem se odlučit pošto obje imaju preodličan level design;
Ecstatica 1 i 2, design i atmosfera su nešto najjače što sam vidio u nekoj igri;
Super Mario 64, bolje ne može.

Shaka
31-03-2009, 14:59
1.Oblivion
2.Diablo II
3.Mirrors edge

Bara
01-04-2009, 08:45
1. Fallout 3
2. Gothic 3 čoeče!
3. Shadow of the Colossus

The Jackal
01-04-2009, 16:06
Painkiller (Ne Overdose, onaj prvi valda)

Onaj level neka tvornica ogromna di pogledaš u nebo i gotovo jedno 300 metara visine, nebo je prekriveno dizalicama i ogromnim mašinerijama, jednostavno posebna atmosfera vlada na tom levelu, kao da si zatvoren a u biti si na otvorenom prostoru


Slažem se.
Do bola bolestan level design.

Na popis bi dodao još Fable i NOX... i možda... umjesto njega C&C Tiberium Wars

LorlonWarrior
01-04-2009, 21:26
Ma da jbte, kasnije sam par godina nakon što sam igro igru ponovo je nabavio samo zbog tog levela... Jednostavno poseban level... A sad kad već pričamo o njemu... Hmmmm :D

BTW jel znaš kak se zove level možda?

The Jackal
04-04-2009, 09:53
Factory?
ili
Docs?

Jedino ta 2 levela odgovaraju opisu