PDA

Pogledaj cijelu verziju : Windows XP SP3 crash



mEtAXa
13-12-2008, 16:48
Prošlu subotu sam instalirao sp3 za xp (a radi čega drugog, nego GTA IV, samo da se pomirim da nemogu igrati) i događa mi se, čini se (po netu), vrlo čest problem za korisnike AMD-ovih procesora. Kod bootanja windowsa, bilo u "normal" ili "safe" modeu, komp mi se restarta. Ako stavim disable automatic restart, na bsod-u pise da je error 0x0000007e. Probao sam doslovno sve baze sa neta koje sam mogao naći i iskoristiti, ali jednostavno kao da nema pomoći. Sad pišem sa viste, a poslužit će vam i konfiguracija:
ASRock K8Upgrade
A64 3000+ @ 2.45 GHz
2 gb kingmaxa DDR400
Sapphire X1950 PRO
Seagate Barracuda 160 gb
To je to, o osnovnim crtama. Molim vas pomozite, najmanje šta sad tribam je format, i to samo zbog GTA kojeg nemogu ni igrati :(.

IGoR_2803
13-12-2008, 17:06
Prošlu subotu sam instalirao sp3 za xp (a radi čega drugog, nego GTA IV, samo da se pomirim da nemogu igrati) i događa mi se, čini se (po netu), vrlo čest problem za korisnike AMD-ovih procesora. Kod bootanja windowsa, bilo u "normal" ili "safe" modeu, komp mi se restarta. Ako stavim disable automatic restart, na bsod-u pise da je error 0x0000007e. Probao sam doslovno sve baze sa neta koje sam mogao naći i iskoristiti, ali jednostavno kao da nema pomoći. Sad pišem sa viste, a poslužit će vam i konfiguracija:
ASRock K8Upgrade
A64 3000+ @ 2.45 GHz
2 gb kingmaxa DDR400
Sapphire X1950 PRO
Seagate Barracuda 160 gb
To je to, o osnovnim crtama. Molim vas pomozite, najmanje šta sad tribam je format, i to samo zbog GTA kojeg nemogu ni igrati :(.

uninstaliraj sp3, ili napravi system restore ako ti je ukljucen, a sto se tice gta IV imas caku u registryu da radi i na sp2...


S
Step 1: Run Regedit by Clicking on Start -> Run , type in regedit and press enter
Step 2: Make a backup of your registry (just in case)
Step 3: Browse to "HKEY_LOCAL_MACHINE\SYSTEM\CurrentControlSet\Contr ol\Windows"
Step 4: Modify the value of "CSDVersion" from "0x00000200" (SP2) to the Windows XP SP3 value of "0x00000300"
Step 5: Close registry editor
Step 6: Reboot
Step 7: Start GTA and freakin enjoy it already!

ako ti se ovo ne sviđa ostaje ti jedino clean install windowsa i onda na friške puknuti sp3, jer kad se stavlja na dotrajale windowse zna biti sranja, ja sam isto pred tjedan dana zbog sp3 imao sranja koja su završila sa format c:... sad mi sve normalno radi pod sp3, a imam amdov proc... :)

mEtAXa
13-12-2008, 17:10
System restore mi je isključen, a u ni u safe mode ne mogu. Jel ja slučajno mogu iz viste ući u registry od xp-a?

C
13-12-2008, 19:25
Mislim da ne možeš. Možeš napisati kod koji ubaciš u XP na startup-ove (sve), pa se pri pokretanju ako uspije, starta taj proces da obriše nešto što mora, što si ti naredio.