PDA

Pogledaj cijelu verziju : Gaming kompanije za tri godine veće od Googlea



IgGy
19-12-2005, 19:08
Osnivač korejskog MMO-giganta NCsoft, Tack Jin Kim vjeruje kako će kompanije u gaming branši industrije zabave u periodu od sljedeće tri godine dostići, pa i prestići veličinu jednog Googlea. Kaže on, njegov Guild Wars i Blizzardov World of Warcraft tek su mali, mali početak.

Prošlogodišnja zarada NCsofta bila je oko 250 milijuna Eura, dok je vodeći svjetski izdavač Electronic Arts prikupio 3 milijarde Eura, te ostali po milijardu, milijardu-ipo. Na pitanje hoće li NCsoft dostići veličinu jednog EA-a odgovara kako prilikom osnivanja kompanije nije namjeravao stvoriti informacijsku firmu, kao što su Microsoft, Yahoo! ili Google, no vjeruje kako je budućnost gaminga Internet i njegova "zabavna" strana. Odnosno, igrači u budućnosti ne bi trebali isključivo surfati, već se i pošteno naigrati. Također nadodaje kako broj Lineage, Lineage II i World of Warcraft igrača nije velik, zapravo smatra kako je vrlo malen, te stoga vjeruje kako gaming kompanije u skorije vrijeme razvojem MMO-a i općenito online gaminga očekuju velik boost.

Jednako je tako odgovorio na pitanje namjerava li se posvetiti i konzolama. Pozitivno potvrđuje, no priznaje kako je PC platforma daleko jednostavnija i moćnija iz razloga što je konstantno u razvoju, dok je s konzolama i njihovim životnim periodom od cca 5 godina, stanje poprilično problematično.


Što vi mislite o tome i vjerujete li kako multiplayer gaming doista može toliko utjecati na razvoj industrije?

Rocchiro
19-12-2005, 19:22
:shock: :shock: :shock:

Osiru$
19-12-2005, 19:27
Multiplayer će vjerojatno u budućnosti postati jedini način igranja. Sve je više i više igrača kojima singleplayer dođe kao handheld razbibriga na putovanjima.

mrs.croft
19-12-2005, 20:30
:? ?

Büre
19-12-2005, 20:50
Multiplayer je buducnost i to je jedna velika cinjenica!!!!
Vec sad se vidi da su potrosaci u velikoj potraznji za mmorpg-ima,
a zamislite za 5-10 godina !!!!
Bit ce to totalna ludnica !!!
:kill:

Neven <R>
19-12-2005, 20:54
Singleplayer?? To još netko igra? :P

Büre
19-12-2005, 20:57
Singleplayer?? To još netko igra? :P

Sta je to uopce? Nikad cuo :rotfl: :rotfl: :rotfl: :rotfl:

miro u sutonu tihom
19-12-2005, 21:13
Ja igram u SP :cry:
A ti svi kreteni s istoka će zavladati svijetom!!!Dobro je reako Nostrodamus!

Büre
19-12-2005, 21:17
Onda miro, ne preostaje ti nista drugo nego da pohitas u najblizi ducan i kupis neki mmorpg! :D :D :D

Snake
19-12-2005, 22:58
Onda miro, ne preostaje ti nista drugo nego da pohitas u najblizi ducan i kupis neki mmorpg! :D :D :D

Ma da? a to što još neki imaju 56k modem jer im Tcom neće da uvede adsl u prokleto mjesto?
Još da u budućim multiplayer igrama budemo morali plaćati mjesečno ko blizzardu, onda je to to...

Ako single player propadne, ode ja u filmske vode, ćao gaming!

Büre
19-12-2005, 23:01
Onda miro, ne preostaje ti nista drugo nego da pohitas u najblizi ducan i kupis neki mmorpg! :D :D :D

Ma da? a to što još neki imaju 56k modem jer im Tcom neće da uvede adsl u prokleto mjesto?
Još da u budućim multiplayer igrama budemo morali plaćati mjesečno ko blizzardu, onda je to to...

Ako single player propadne, ode ja u filmske vode, ćao gaming!

E vidis, ja kao covjek iz metropole to nisam uzeo u obzir, stoga se ispricavam i nadam se da ce ti uskoro uvest adsl u tvoj grad

Sickmanno1
20-12-2005, 00:57
Onda miro, ne preostaje ti nista drugo nego da pohitas u najblizi ducan i kupis neki mmorpg! :D :D :D

Ma da? a to što još neki imaju 56k modem jer im Tcom neće da uvede adsl u prokleto mjesto?
Još da u budućim multiplayer igrama budemo morali plaćati mjesečno ko blizzardu, onda je to to...

Ako single player propadne, ode ja u filmske vode, ćao gaming!

Ti ces samo tako otici...hmmm a gamer i pol si...neznam onda odem i ja :D

Snake
20-12-2005, 16:55
Onda miro, ne preostaje ti nista drugo nego da pohitas u najblizi ducan i kupis neki mmorpg! :D :D :D

Ma da? a to što još neki imaju 56k modem jer im Tcom neće da uvede adsl u prokleto mjesto?
Još da u budućim multiplayer igrama budemo morali plaćati mjesečno ko blizzardu, onda je to to...

Ako single player propadne, ode ja u filmske vode, ćao gaming!

Ti ces samo tako otici...hmmm a gamer i pol si...neznam onda odem i ja :D

Ostavi se mojih komentara, ti si sigurno sposoban da odeš (nabacit jednu), zadrži se na vrijeđanju samo u pljuvačnici, naravno ako možeš. To će ti biti pravi test, zar ne? :killyou:

Sterpo
20-12-2005, 19:54
Multiplayer će vjerojatno u budućnosti postati jedini način igranja. Sve je više i više igrača kojima singleplayer dođe kao handheld razbibriga na putovanjima.

ja igram MP ,a SP mi je isto zabavan :wink:

M@nkey
20-12-2005, 20:00
Problem je u tome što će za tih nekoliko godina T-Gamad skontati da se igraju Online igre pa će povećati cijene MaxADSL-a. :?

Sigurno će im isprika biti:

"VLADA JE KRIVA! Trebaju novca za Carlu "vješticu iz HAAGA" Del Ponte da ih prestane kriviti da su jadne i patetične svinje u svo sudskom svinjcu!" :killyou:

Neven <R>
20-12-2005, 20:40
To neće biti problem krast ćemo Wi-Fi od slovenaca :)

(idemo OT)

M@nkey
20-12-2005, 21:49
To neće biti problem krast ćemo Wi-Fi od slovenaca :)

(idemo OT)

:rotfl: :rotfl: Ah ti slovenci! :rotfl: :rotfl:

mrs.croft
20-12-2005, 23:15
[quote="Neven <R>":3591jmw7]To neće biti problem krast ćemo Wi-Fi od slovenaca :)

(idemo OT)

:rotfl: :rotfl: Ah ti slovenci! :rotfl: :rotfl:[/quote:3591jmw7]

pih...krast ćemo wi-fi od jedine zemlje oko koje možeš otrčat krug za 5 sekundi...

Neven <R>
20-12-2005, 23:57
Hehe baš zato jer ne postoji AP koji pokriva tako malo prostora, nešto će procuriti i kod nas :D

(ajde sad smo stvarno OT)

Sickmanno1
21-12-2005, 00:17
Ostavi se mojih komentara, ti si sigurno sposoban da odeš (nabacit jednu), zadrži se na vrijeđanju samo u pljuvačnici, naravno ako možeš. To će ti biti pravi test, zar ne? :killyou:

:rotfl: :rotfl: :rotfl: :rotfl: :rotfl: :rotfl:

P.S. NECU!!!!

goGAMERo
22-12-2005, 18:54
Multiplayer će vjerojatno u budućnosti postati jedini način igranja. Sve je više i više igrača kojima singleplayer dođe kao handheld razbibriga na putovanjima.

To si upravu! 8)

miro u sutonu tihom
22-12-2005, 22:58
Ja sam još uvijek osuđen na SP,dok Tsmradovi ne dođu,pas im majku!!!

Snake
22-12-2005, 23:03
Ja sam još uvijek osuđen na SP,dok Tsmradovi ne dođu,pas im majku!!!

a nemoj ih nazivat smradovima, onda neće ni doć. iako zaslužuju da ih se tako zove

miro u sutonu tihom
22-12-2005, 23:37
Wau,nemoj me plašiti!!

Snake
23-12-2005, 00:06
Wau,nemoj me plašiti!!

šta ti ja mogu ako se bojiš
a ti onda nemoj lajat na mene na engleskom
btw, ćuko na engleskom laje wau wau

Sickmanno1
23-12-2005, 00:56
ćuko

E to je pravi gay naziv za cucka

Snake
23-12-2005, 01:12
ćuko

E to je pravi gay naziv za cucka

smart guy..., kjerovi, ćukci i psi mnogo su raniji pojam od gay-eva. Ako je tebi to pravi naziv, go on... Mislim da se mnogo ljudi u republici nam Hrvatskoj ne bi složilo s tim.

IgGy
23-12-2005, 01:14
pa dobro ljudi, mozete li se pobogu drzati proklete teme? zar ne postoji alt-f4? dajte ono, pokusajte se drzat pravila :|

W1k1n6
24-12-2005, 10:07
Onog trenutka kada Internet postane flat rate za 50 kuna mjesečno (vani su već jako blizu toga), online gaming će debelo prestići singleplayer igru, no život singleplayera će biti sigurno nastavljen, prije svega razvojem AI-a. Današnji šahovski problemi bez problema smlate 99% nas smrtnika, pa uskoro očekujem i AI akcijskih/strateških igara koji ćemo, ne igrati, već posjećivati u njegovom vlastitom svijetu. Zapravo, razvoj AI-a bi opet mogao staviti prevagu na stranu singleplayera, jer ćemo dobiti potpuno nove inteligentne životne oblike, koji će sigurno biti zanimljiviji od pravih ljudi :D

v4MP1r3
24-12-2005, 12:12
pa kaj nije google najveci od svih? a ako to predju... :killyou: :killyou:

IgGy
24-12-2005, 12:56
Microsoft je jos uvijek najveca softverska kompanija, no Google je najbrze rastuca. Microsoft se zapravo istinski boji Googlea iz razloga sto njihovi programeri ekcli mogu dic online cijeli operativni sustav, koji bi, ukoliko sklepaju sve kako treba mogao biti stvarna prijetnja Windowsima. Doduse, nisam siguran kako bi to funkcioniralo, ali o tom potom...

Ipak, iako Microsoft u Googleu vidi opasnu prijetnju, svejedno nije intervenirao, recimo kupnjom dionica. To je u gaming svijetu ucinio recimo Electronic Arts s Ubisoftom. Ubisoft je najbrze rastuca gaming kompanija, i EA je tu vidio prijetnju te, jebiga, drmno 20% dionica krajem 2004. godine...

Büre
24-12-2005, 14:03
Nadam se da Microsoft u daljnjoj buducnosti nece kupiti Google, bila bi steta zbog Google-a, jer ovi bivsi monopolisticki gadovi sve pokvare :-x

Danny
24-12-2005, 14:06
Microsoft ne može kupit Google. Google vrijedi 120 milijardi dolara na burzi, Microsoft 265.

I zašto bi netko prodao Google kad cijelo vrijeme samo povećava prihod i na internetu je trenutno najveća stvar.

Büre
24-12-2005, 14:08
Microsoft ne može kupit Google. Google vrijede 120 milijardi dolara na burzi.

I zašto bi netko prodao Google kad cijelo vrijeme samo povećava prihod i na internetu je trenutno najveća stvar.

Mislio sam na kupnju dionica, ne na cijelokupnu prodaju Google-a
Krivo se izrazih....

Danny
24-12-2005, 14:23
Mogu oni kupovat dionica koliko hoće. Mogu se kladit da preko nekih vanjskih firmi i imaju nešto, ali nemogu doći do 51%. A to je ono što je važeno. :)

Ludy
25-12-2005, 15:57
Hehe...sve neakvi ekonomisti teski na ovom forumu ;D

Ma ja sam siguran da je mmo buducnost igranja...gledajuci na to koliko igraca igra mmo igre u svakom trenutku...a i multiplayer igre opcenito...

A dali ce prestici google.....to je tesko za reci.....jer tko zna sto ce sve google izvest u buducnosti...i kako c ljudi to prihvatit.....

Robertus
02-01-2006, 10:27
EA je the VELIKI, a i UBISOFT koji se počeja širit ka srbija!!! 8)

W3DR4N
02-01-2006, 15:43
To je u gaming svijetu ucinio recimo Electronic Arts s Ubisoftom. Ubisoft je najbrze rastuca gaming kompanija, i EA je tu vidio prijetnju te, jebiga, drmno 20% dionica krajem 2004. godine...

To sam čitao i potpuno mi je žao. Ako EA kupi Ubisoft uništit će firmu svojom glupom politikom. Anketa koja je provedena na jednom hrvatskom E-zineu pokazuje popularnost najvećih izdavačkih kući:

Kojem popularnom izdavaču najviše vjerujete?

Vivendi Universal Games (14.3%)
Sierra Entertainment (14.3%)
Ubisoft Entertainment (50%)
Activision (7.1%)
Electronic Arts Inc. (14.3%)

Ubisoft je daleko u prednosti nad konkurencijom, što znači da je najomiljenija izdavačka kuća u igrača.

Zašto je to tako?

Zato što pokrivaju sve vrste igrača i daju svojim proizvođačima dovoljno vremena da završe i poliraju igru. Igre koje izlaze iz Ubisofta su uglavnom hitovi. Ubisoft pod svojim izdavačkim krovom drži dobar dio Europe, čije su igre pretežno najbolje na PC-u.

Mr.G4m3r
30-01-2006, 19:53
Najlosije sto se moze dogodit jednoj igri je sljedece:

"Tvrtka" pred propadanjem izbaci odlican demo, i onda propadne. Kompanija stigne drugoj u ruke, tamo pokusaju doradit igru tj. sredit je do kraja, ali je zaseru.

Primjer: Juiced - ona prva demo inacica(Acclaim Entertaiment) je bila odlicna. Živcirao sam se kad će više ta igra na tržište!!! A onda cujem Acclaim propao... Ne sjecam se tko je zavrsio Juiced, ali kad sam ga se docepao reakcija je bila ovakva: :-x :twisted: :hangin: