PDA

Pogledaj cijelu verziju : Alter ego iliti drugi ja, da ti



zvrk22
12-12-2008, 16:30
Dakle alter ego iliti "drugi ja" kojim dovodite u kusnju najmilije, spijunirate prijatelje... citajte dalje.


UPUTE: "drugi ja" neznaci imat 2 razlicita lika u jednoj igri. Mogu oni biti isti lik, samo drugo ime, bitno je da se: vi drugacije ponasate s jednim i sa drugim, da ljudi potpuno drugacije dozivljavaju ta dva lika, kao dvije potpuno razlicite osobe. Pisite svoja iskustva itd.
Trazi se: zutilo, sivilo, prljavstina, mljac, mljac, mljac, mljac. Dakle, vasa mracna strana.

PRIMJERI: nemorate ih sve citat oni su tu da vas potaknu na pisanje. Cim dobijete ideju (inspiraciju) postajte.
Koji odabrati? Mozete i neki sasvim deseti (svoj) ali u ovom stilu. Bitno da otkrijete barem dio svoje mracne strane.


Primjer1:
MMOrpg sa dvije razlicite strane ili sa samo jednom open pvp. Testirati prijatelje, dakle doci do osobe koju znate sa drugim likom, po mogucnosti sa suprotne snage, na mjesto gdje se high lvli pvp-aju. Hoce li vas frend, koji nezna da je "to", pk-at. Pa vikati, noob u suk, iako je 70 lvl vislji od vaseg noob chara.

Mozda glumite plemenitog high lvl chara koji ne pk-a i samo pomaze? To je dosadno, ako vam je takva reputacija, sigurno imate nekog mid lvl chara sa godly gearom koji pk-a low lvlse. Da se ispusete i naravno zato jer je to zabavno.

hocu naslove tipa u neizdrzivom naletu iskonske zelje za ubijanjem pokleknuo sam i prepustio se ubijanju na stotine low lvla... svi do jednog padose.
Ovdje me ne zanimaju oni koji to ne cine. To nije cool ali opet svako zna da ima takvih. Ovdje zelim cuti njihovu pricu. Kakvi su u stvarnosti izrazavaju li oni to svoj "drugi ja", kako se osjecaju dok to cine. Opisite najdublje i najmracnije osijecaje.

Primjer2:
online bilijar
Dakle igrao sam malo, upoznao lika, sprijatelji se, lik isto hrvat, poznamo se samo preko neta ali dobrica,ljubazan, miran, pristojan nisam cuo ni da opsuje nikad. I ja tak napravio novi nick da popravim score jer sam s ovim poceo, ucio, pa je imo par stotina poraza. Dakle novi nick, otvorim stol, odirgao 2 ili 3 kad ono dodje za moj stol taj frend.
Ja htio rec pa disi kolega ali je on prvi rekao "hi" pa i ja vratio "hi". Mislim si zezat cu ga poslije da smo igrali a oni nije ni znao. I poceli mi, ja cistim stol ide mi, leti bijela preko njegove kugle i utjera moju u rupu.
Tu je pocelo. Try tht sh.. in real pool mothe..f.... i tako nizao je psovke prije nego smo zavrsili on prekine igru i izadje.

Znaci pisite o tome kako je neko pokazao drugo lice, kako nije bas cool kako se predstaljao, kako ste reagirali, sto ste napravili itd.


Primjer3:
igre sa stranom dobra i zla ili igre koje nude opciju da ih predjete kao dobar ili zao
(ne kakvi ste vi dobar ili zao nego koju stranu birate. Recimo vi ste dobrica i postenjacina ali igrate na strani zla, lopova i pokvarenjaka koji krade djeci slatkise).
Dali tim odabirom udovljavate potrebama svog drugog, mracnijeg "ja"?

Bioshock jeste li ubijali little sisters?
Dali u igrici postedite osobe koje mozete zato sto bi to napravili i u stvarnosti (fore tipa ja i u stvarnosti ubijam nisu cool), dali ih postedite jer vecina igara nudi nagradu za to ili ih nepostedite zato sto je to zabavnije, zato sto "to" nemate priliku napraviti u stvarnosti.


Primjer4:
FORUMI: netko vam se nesvidja nikada nije komentiro vas post ili vi njegov nitko mu ne osporava znanje ili strucnost prvi cete priznat da je inteligentan, sigurno pametniji od vas ali jednostavno nije user friendly. Dali ste ikad napravili drugi lik da bi mu potkopali autoritet jednostavno ga isprovocirali dok ste s main likom glumili da ste ok s njim.
P.S. ime je zamjenjeno s neko, mi sa vam, ja sa vi da ne bi bilo lock.

Po meni s alter egom mozete otkrit kakvi su vasi prijatelji kako se ponasaju opcenito prema drugim osobama, a te "druge" osobe mozete biti i vi. Ako mislite da je neko dobar, ljubazan. Opcenito dobra osoba nece li on takav biti prema svima ili mozda ima neke interese. Zasto je tako dobar, cool bas prema vama?
Je li to zbog vaseg imidja, imena, vase reputacije zbog koje vas drugi postuju pa on misli bilo bi dobro biti dobar s njim?
OPREZ: mozda otkrijete da su neke osobe savim suprotno od onog sto vi mislite i kako se predstaljaju vama.
Ako imate iskustava o tome pisite zanimaju nas samo socni detalji kako ste to otkrili(bas preko alter ega) kako ste postupili? Svu prljavstinu iznesite.

Wedran da bi dobio iskreno misljenje morao bi imati alter ego. Zato jer i da napise da gofno mirise,

(ovo sam napisao cisto kao jedan od primjera niposto nemam namjeru diskreditirat wedrana njegov autoritet niti ga na bilo koji nacin omalovazavat. Iznimno ga cijenim i postujem. Wedrana sam iskljucivo naveo zbog vec spomenutih: imidja, imena, reputacije. Njegova rijec je jednostavno zakon ne zbog njegovih ovlasti da bana vec zbog neupitnog znanje i kompetentnosti u stvari o kojima prica. Malo tko moze mislit da zna vise ili bolje od njega )

ok neki bi se pobunili, ali bar bi se 10 slozilo. Tipa npr: da i ja sam to primjetio, slazem se s tobom ,neki bi rekli: Ovisi sta je jeo. Trazili objasnjenja isprike u njegovo ime samo zato jer ono sto on kaze mora biti istina.
(U njihovim ocima. Da nebi postali postove tipa : Tko kaze da je sve sto on kaze istina. Nemojte pisati offtopic)


Primjer5:
Na forumima ako ste na glasu kao osoba koja zna. Dali cete u slucaju da trebate pomoc napraviti novi accaunt pa zatraziti pomoc?
Mozda ima medju vama onih koji napisu par postova pa prave novi acc? Jer im je cool uvijek biti "new guy" na forumu?
Dakle pisite: dali imate alter ego, ako da, pisite koliko njih. Mozda ce se neki zaprepastiti i brojkama.


primjer6:
EMAIL
Sigurno imate vise od jednog. Ja osobno na zamolbi za posao stavit cu email sa imenom i prezimenom dok cu za reganje u igrama i forumima koristit nadimak jer za posao bi se cinilo da sam neozbiljan ako bih kao kontakt info napisao markec zorro mrki @yahoo.com itd. itd. Znaci pokazujem svoje drugo ja, ozbiljno, poslovno.

Primjera ima mnogo nemojte se zaustavit na ovim mojim upotrijebite mastu. Primjeri su samo da vas upute u dobrom smijeru.

Ako ste se nasli samo u ovom primjeru, sa emailom, zaobidjite temu. Vi nemate mracnu stranu, stvarno, predobri ste za nas.



Naveo sam dosta primjera o cemu pisat. Pisite o svojim iskustvima, zaprepastite druge, pisite pod drugim nickom, svojim alter egom za ovaj forum ako nezelite da se drugi zaprepaste, da vas gledaju drugcije. Ako nemate alter ego i iskustva s njim budite kreativni, mastoviti, izmislite ga da vidimo dali ce ga drugi forumasi prokuzit ili ce povjerovat vasoj izmisljenoj prici.
Eto pisite,
nemojte samo biti: no life, lame, post counteri koji ce postati: "nemam.", "ne, netreba mi to". To nikog nezanima.


Ako jos niste probajte, napravite svoj "drugi ja", zabavite se pa nam pisite. Imati alter ego je oslobadjajuce mozete reci sve bez straha da ce to narusiti imidz "dobrice" koji ste mukom stvarali.

Nemislim pritom na nesto lose nego, cisto ono, kad stvorite pred drugim ljudima odredjenu sliku o sebi oni ocekuju da se u skladu s tim i ponasate. Sto znaci neke stvari nemozete radit ako zelite zadrzati tu sliku, npr. dobrice, u ocima drugih.
Ali danas, s ovom novom tehnologijom, lakse je nego ikad raditi sto biste htijeli, a da ljudi neotkriju vase "pravo ja".


Za kraj
Ukoliko necete pisat u ovoj temi ja vam se ispricavam sto ste citali ovako dugi post (to je onaj dobrica u meni napisao) aaaaaaAaaaaaaaggrhhhhhhhhhhhh... buhuhahaha ja lud, lud, lud ..... muhuhaha, muhuhaha... MUHUHAHA Evo me.

Moj ludi ja i nije me briga ako me mrzite sto ste citali toliki post, a tema vam je BEZVEZE muhuhaha.

Hellboy
12-12-2008, 16:36
wow...izgubio sam te negdje kod prvog alter ega... :?

Lord Jambrek
12-12-2008, 16:40
Lord Jambrek:

Debela, ružna i glupa osoba s velikim mentalnim problemima. Svi ga mrze, svi mu žele smrt. Lord Jambrek je inače alter ego od Darka Peranovića. Rijetki poznaju Darka, odnosno Darko je zapravo dobra osoba koja će uvijek bit tu da pomogne i savjetuje drugima, no rijetki, jako rijetki zapravo poznaju Darka, ali onaj koji vas izvrijeđa, spusti, osramoti, šokira ili nasmije nekim čudnim ili brutalnim ispadima je zapravo Lord Jambrek.

Darko:

Osoba uvijek voljna pomoći, emotivan tip i društvo mu puno znači.


Inače:

http://www.facebook.com/pages/Lord-Jamb ... 947?ref=ts (http://www.facebook.com/pages/Lord-Jambrek/29646323947?ref=ts)

Aerial
12-12-2008, 16:41
Moj alter ego želi spaliti svijet i gledati kako ljudi gube pamet u kaosu.

Nažalost, moj primarni ego ne može osigurati alter egu mogućnosti da provede svoj plan.

Babitz
12-12-2008, 16:52
Finte sa alter egom su mi oduvijek bile retardirane.

Mogu reć da je jedno ja ciničn govno, a drugo dobroćudni retaj, no oboje sam, donekle.

croat1gamer
12-12-2008, 17:40
ja se izgubio pri uvodu

eh, imam cca. 2 alter ega i primarni alter ego
alteri:
- vjerodostojna kopija jambreka
- kopija jambreka iz paralelnog univerzuma
primarni:
- eh, nisam ga jos uspio otkriti detaljnije

Lord Jambrek
12-12-2008, 17:58
ja se izgubio pri uvodu

eh, imam cca. 2 alter ega i primarni alter ego
alteri:
- vjerodostojna kopija jambreka
- kopija jambreka iz paralelnog univerzuma
primarni:
- eh, nisam ga jos uspio otkriti detaljnije

De budi faking originalan :(

Nemreš bit kopija mene, ja sam original i kopija, nema druge kopije uz mene

wiseguy
12-12-2008, 18:04
ja sam s jedne strane veoma mirna,staložena osoba s druge strane sam opaka zvijer koja bi te raskomadala ako je samo malo naljutiš :D ,možda je to prije podvojena ličnost :rotfl:

Neven <R>
12-12-2008, 18:11
Moj alter ego želi spaliti svijet i gledati kako ljudi gube pamet u kaosu.
.

Pročitao sam da želi vidjeti kako ljudi gube kosu, wtf

Hellboy
12-12-2008, 18:34
Jedan dio mene se trudi pomagati drugima i biti pristojan, no pod kontrolom je mog drugog dijela koji želi provesti exterminatus i skršiti ovaj bijedni planet skupa sa njegovim stanovnicima...moraju nestati...moraju...

wiseguy
12-12-2008, 18:47
Jedan dio mene se trudi pomagati drugima i biti pristojan, no pod kontrolom je mog drugog dijela koji želi provesti exterminatus i skršiti ovaj bijedni planet skupa sa njegovim stanovnicima...moraju nestati...moraju...

:rotfl: netko ima izljeve bjesa

croat1gamer
12-12-2008, 19:12
ja se izgubio pri uvodu

eh, imam cca. 2 alter ega i primarni alter ego
alteri:
- vjerodostojna kopija jambreka
- kopija jambreka iz paralelnog univerzuma
primarni:
- eh, nisam ga jos uspio otkriti detaljnije

De budi faking originalan :(

Nemreš bit kopija mene, ja sam original i kopija, nema druge kopije uz mene
ali ti si najlaksi opis mojih alter ega

evo originalnijih
-retardizovana verzija tebe
-deretardizovana verzija tebe iz paralelnog univerzuma

Aerial
12-12-2008, 20:05
Jedan dio mene se trudi pomagati drugima i biti pristojan, no pod kontrolom je mog drugog dijela koji želi provesti exterminatus i skršiti ovaj bijedni planet skupa sa njegovim stanovnicima...moraju nestati...moraju...

:rotfl: netko ima izljeve bjesa

To nije bijes, to je *mržnja* :)


Pročitao sam da želi vidjeti kako ljudi gube kosu, wtf

:rotfl: što me podsjeća, kad sam imao dugu kosu svako malo sam imao nekakve noćne more s kosom... Sanjao bi da mi kosa otpada, da mi se po glavi nekakve ogromne krpelji množe, da imam katastrofalno tjeme, da.... aaaaaajme, sad me počelo češati. :scared:

Uglavnom, sad sam sretniji s kratkom kosom :D

Snowman
12-12-2008, 21:56
zvrk22 i ja isto kažem da nije droga i da je legaliziraju ali nitko me nesluša ;)

Ted
12-12-2008, 22:14
Ja sam nečiji alter ego, a sad pogađjte.

cropir
12-12-2008, 22:20
u glavnom sam isti, ciničan i satiričan, ne pravim se drugačiji pred ikim. u stanju sam najzgodnijoj curi ic spustat i srat. :D

zvrk22
13-12-2008, 01:08
Ja sam nečiji alter ego, a sad pogađjte.
Da imamo bar datum(rodjenja) ili nesto sto je slicno orginalu. Ovako, samo, ime, slika i lokacija, zanimljiva lokacija(tech freak? mod na hardver forumu?). Arbiter of change ili GODSKILLER mi pada na pamet prema postovima(njih 5).


Ovo mi se svidja. Predobro napisano.

SMogu reć da je jedno ja cinično govno, a drugo dobroćudni retaj, no oboje sam, donekle.
To sam ja,
a moj alter ego bi bio lucksat pomalo blesav lik od kojeg se jako malo ocekuje. Kak taj prezivi dan? :) kuzite.
Jednostavno zamijenit masku ozbilnje, odgovorne, pametne osobe koju nam djelomicno namecu drustvo, skola (obrazovanje) i djevojke/zene (zamisle si kakav bi idealan muskarac trebao biti pa od vas prave sto slicniju kopiju).

Nemate cool alter ego ili nikakav uopce? Dozvoljeno je, pozeljno i poticem vas da ga izmislite. Pokazite kreativnost. Kako vi zamisljate svoj alter ego govori dosta o vama.

Ted
13-12-2008, 10:33
@zvrk22SNisi bio nimalo blizu. Ja sam spidEY.

spidEY v2.0
13-12-2008, 10:34
@zvrk22SNisi bio nimalo blizu. Ja sam spidEY.

yep :wink:

Maja
13-12-2008, 10:46
Zar nisu 'alter-ega' zabranjena na forumu? Gru.

Hellboy
13-12-2008, 11:42
@zvrk22SNisi bio nimalo blizu. Ja sam spidEY.

yep :wink:
a lol gade jedan, već sam te mislio flejmati okolo zbog onog sa WoW-om :D

zvrk22
13-12-2008, 11:43
@ Maja
aww... jel to znaci da je sirota maja dobra cura? Uvijek ista na forumu, s prijateljima(drustvom), roditeljima, deckom, u skoli/na poslu? Nema drugo lice? Steta... bas bi voljeli cuti o tvom drugom ja.

Ako tema nije dozvoljena onda modovi lock.

edit: ja osobno mislim da se samo na forumu bar 50% ljudi pretvara da su nesto sto nisu u stvarnosti. Ako ih ima na forumima zasto nebi pisali o njima. :)

Nisu li igre zapravo zanimljive zasto sto nude bijeg od stvarnosti? Mogucnosti da igrate kao(budete) neko drugi?
Dakle nude vam drugi ja. Jak, duhovit, cool, lik koji ne osvaja zene nego mu se one same bacaju pod noge. Ili neustrasivi ratnik koji se osvecuje(ko od nas nema bar jednu osobu kojoj bi se osvetio. Ne u stilu da bi ga ubio nego vratio za neku salu :) ) itd itd.

spidEY v2.0
13-12-2008, 11:51
[quote=Ted]@zvrk22SNisi bio nimalo blizu. Ja sam spidEY.

yep :wink:
a lol gade jedan, već sam te mislio flejmati okolo zbog onog sa WoW-om :D[/quote:2hb907qu]

haha :D

Što sam bio toliko dobar? :)

Maloki
13-12-2008, 12:19
@ Maja
aww... jel to znaci da je sirota maja dobra cura? Uvijek ista na forumu, s prijateljima(drustvom), roditeljima, deckom, u skoli/na poslu? Nema drugo lice? Steta... bas bi voljeli cuti o tvom drugom ja.

Ako tema nije dozvoljena onda modovi lock.

edit: ja osobno mislim da se samo na forumu bar 50% ljudi pretvara da su nesto sto nisu u stvarnosti. Ako ih ima na forumima zasto nebi pisali o njima. :)

Nisu li igre zapravo zanimljive zasto sto nude bijeg od stvarnosti? Mogucnosti da igrate kao(budete) neko drugi?
Dakle nude vam drugi ja. Jak, duhovit, cool, lik koji ne osvaja zene nego mu se one same bacaju pod noge. Ili neustrasivi ratnik koji se osvecuje(ko od nas nema bar jednu osobu kojoj bi se osvetio. Ne u stilu da bi ga ubio nego vratio za neku salu :) ) itd itd.

Mislim da je Maja htjela reći da su alter ega u stilu mulit-accounta zabranjeni na forumu :)

zvrk22
13-12-2008, 12:31
heh, da i meni se, sad, tako cini :oops: . sry maja :)

Moj alter ego je zapalio pola grada jer ga je djevojka prevarila.
Moj alter ego bar ima djevojku.

Moj alter ego je izasao iz space shuttla u svemir bez odijela.
Moj alter ego je bar bio u svemiru.

a ti?
sta si ti danas uradio?

btw svejedno bih volio cuti njen alter ego. :P

Babitz
13-12-2008, 19:30
Ne bi da joj vidiš dečka. ;D

Nodakim
14-12-2008, 00:52
Kojeg?
:)

Babitz
14-12-2008, 05:36
Njenog. ;D

Nodakim
14-12-2008, 19:33
Kojeg?

spidEY v2.0
14-12-2008, 19:36
Kojeg?

Wouldn't you like to know...

Maloki
14-12-2008, 21:14
heh, da i meni se, sad, tako cini :oops: . sry maja :)

Moj alter ego je zapalio pola grada jer ga je djevojka prevarila.
Moj alter ego bar ima djevojku.

Moj alter ego je izasao iz space shuttla u svemir bez odijela.
Moj alter ego je bar bio u svemiru.

a ti?
sta si ti danas uradio?

btw svejedno bih volio cuti njen alter ego. :P
Zbunjuješ me :)

zvrk22
14-12-2008, 21:44
hehe, ideja je prilicno jednostavna s alter egom mozes sto hoces, sve je dopusteno, sve je moguce, neogranicena sloboda :D pa zasto se onda zadovoljiti sa obicnim ja, da ti.

jos si zbunjen?

Na forumu mozes biti sto hoces. Zasto onda biti onaj obicni jednostavni svakodnevni ti? Pokazi malo i svoju neku drugu stranu budi kreativan, mastovit i mozes biti sve. Primjerice pod svojim nickom ili nekim drugim dodji tu i pisi, izrazi se. Nemoras to biti stvarno ti i nemora biti istina (ili moze), masti na volji i pricaj price, izmisljaj ali zabrij u tom tonu da to bude tvoj alter ego i da se prepoznaje po tome.
Naravno pridrzavaj se pravila foruma i lijepog ponasanja, ali GMK nema bas tako puno pravila pa ima mjesta izrazavanju.

Zabrij da si vampir koji svaku vecer posjecujes usnule ljepotice i gostis se, da si vukodlak ili veliki zavodnik. Osvojio si vise zena nego sto imas postova na ovom forumu, ili otkrij svoj stvarni alter ego, nesto sto jesi, a skrivas, nesto sto nisi, a zelio bi biti evo ti prilike. Pokazi sta znas. Ako ti to nelezi, nista strasno, ionako si skriven pod nickom. Osramotio se neki flofy23 haha pa sto, malo mu se smijemo ali nema veze jer to nisi ti :) .

Sonic_Moronic
15-12-2008, 21:22
Sad si me totalno podsjetio na Chaos Magick obuku. Kao jedan dio treninga, moraš govoriti potpune gluposti i očite laži, pa ih glasno priznavati, ponašati se sasvim drukčije od uobičajenog... Kaotično, uglavnom. :D

Probao sam tako nešto par puta. Upravo zato što pokušavam biti logičan, urnebesno je zabavno ponašati se suprotno.

Maja
16-12-2008, 01:13
btw svejedno bih volio cuti njen alter ego. :P
Moj alter ego je Kristina, zaposlenica u sex-shopu, zdravog seksualnog apetita i niskog IQa. Zapravo voli žene i živi u stanu sa 80ogodišnjom bakom. xDD


Ne bi da joj vidiš dečka. ;D

Hush, hush xD

serijski samoubojica
18-12-2008, 19:38
Moj alter ego se želi napiti, ali sa baš s specifičnim alkoholom... Uglavnom onda želi trčat po gradu s palicom i lupat prolaznike. I na kraju želi zapaliti kontejner...

Mirko L
19-12-2008, 20:18
btw svejedno bih volio cuti njen alter ego. :P
MojSalter ego je Kristina, zaposlenica u sex-shopu, zdravog seksualnog apetita i niskog IQa. Zapravo voli žene i živi u stanu sa 80ogodišnjom bakom. xDD


Ne bi da joj vidiš dečka. ;D

Hush, hush xD

ipak se ne razlikuje puno od stvarnosti :D

Babitz
21-12-2008, 06:09
Jel trebam opet linkat onaj common sense demotivator?