PDA

Pogledaj cijelu verziju : Micanje ograničenja s GTA IV



W3DR4N
09-12-2008, 19:06
Ne pratim razne modding sajtove, ali navodno je probijeno ograničenje memorije i detalja za GTA. Molim da mi se objasni postupak ili ukaže na mod koji to čini.

chiEEEF
09-12-2008, 19:08
napokon :D

RIDER32
09-12-2008, 19:16
Kazu da bi novi patch trebao donjeti poboljsanja I u smislu zauzimanja memorije pa mozda i maknu ili spuste tu granicu.

R@pt0r
09-12-2008, 19:48
Jednostavno, napravite .txt dokument naziva *commandline* (bez zvijzdica :)) i u njega upišite:

-norestrictions
-nomemrestrict
-novblank

I spremite ga u glavni direktorij igre.
Primjer: 'C:\Games\Rockstar Games\Grand Theft Auto IV'

Uživajte u igri!

Constantine
09-12-2008, 20:34
http://rapidshare.com/files/170830775/commandline.rar
Ili se jednostavno moze skinut odavde

bezimeni
09-12-2008, 21:30
Vedran ako sam dobro skužio nabavio si igru.Kako ide na tvom kompu .....Kako bi otprilike išla na mom ? Se da igrati ili da ne bacam 370 kn ?

W3DR4N
09-12-2008, 22:18
Uzmi Crysis i Clear Sky, nabij detalje do maksimuma i pokreni ih u prozorima paralelno jedna do drugog.
Otprilike tako se vuče na medium detaljima, na koje su ograničene kartice od 512 MB. One od 256 i 384 su ograničene na minumum minumuma.
Na Atijevim karticama igra izgleda kao smeće, pošto su sjene zrnate i polomljene, a ne može ih se nikako korigirati ili u najboljem slučajnu, isključiti.

Blek_Stena
09-12-2008, 22:38
I svi imate original? :P

R@pt0r
09-12-2008, 23:14
Uzmi Crysis i Clear Sky, nabij detalje do maksimuma i pokreni ih u prozorima paralelno jedna do drugog.
Otprilike tako se vuče na medium detaljima, na koje su ograničene kartice od 512 MB. One od 256 i 384 su ograničene na minumum minumuma.
Na Atijevim karticama igra izgleda kao smeće, pošto su sjene zrnate i polomljene, a ne može ih se nikako korigirati ili u najboljem slučajnu, isključiti.

Eh da je bar SAMO na ATI-evim, bilo bi dobro :D

downforce3d
09-12-2008, 23:23
Ja sam igru kupio prosli petak i mogu reci da sam zadovoljan s igrom. Otkad sam igru instalirao nisam imao nikakvih problema. GWL i SC rade odlicno, ne ruse ne nikako, sa Securom-om nisam imao nikakvih problema. Iako igra zahtijeva da DVD1 bude u driveu stalno, sve je instalirano na hard pa se dvd uopce ne koristi osim pri pokretanju igre. Problema s crashanjem igre ili texturama na svu srecu nisam imao. Igram s rezolucijom 1280*1024 texturama na medium, render na high, sjene na 3, a ovo ostalo sam stavio na 35. Benchmark pokazuje skoro 50fpsa average.

R@pt0r
09-12-2008, 23:30
A koju konfiguraciju imaš?

09-12-2008, 23:34
Al te spike kupil sam original igra mi zbilja ide super su za malu djecu....

Jedina konfa koju sam ja vidio a da je dobro vrtjela GTA 4 i to na high-very high detaljima je bio Q6600 na 3,5GHz+GTX260+4gige corsaira.

Apsolutno sve ispod toga i dobar framerate zaboravite.

A spike imam 4850...ili 8800gt....i igra mi ide super držite za sebe....jer ak je vama super igrati na ispod 30fps-a na medium detaljima...bez AA i AF....ili kad npr padne kiša FPS padne i ispod 20 onda baš i niste čisti....


Igra je inače toliko kvalitetna i zarazna da mi se pojavio onaj WOW sindrom....no zahtjevi ubijaju uživanciju u igri...

downforce3d
09-12-2008, 23:41
A koju konfiguraciju imaš?
Intel E8200 2.66ghz
2GB Mushkin rama
GF8800GT 512mb



Al te spike kupil sam original igra mi zbilja ide super su za malu djecu....
Jedina konfa koju sam ja vidio a da je dobro vrtjela GTA 4 i to na high-very high detaljima je bio Q6600 na 3,5GHz+GTX260+4gige corsaira.
Apsolutno sve ispod toga i dobar framerate zaboravite.
A spike imam 4850...ili 8800gt....i igra mi ide super držite za sebe....jer ak je vama super igrati na ispod 30fps-a na medium detaljima...bez AA i AF....ili kad npr padne kiša FPS padne i ispod 20 onda baš i niste čisti....

Ja imam original, ako ti nemas to je tvoj problem.
Kao sto si mozda primjetio igra radi cudno na dosta konfiguracija. Tako npr. na jacim kompovima od tog koji si naveo igra se jedva mice, dok na nekima ide sasvim ok.
Ja imam 8800GT i igra na detaljima koje sam naveo radi sasvim zadovoljavajuce. AA i AF mi ne trebaju, medium detalji su mi dovoljni. Ako hocu gledat super grafiku onda igram druge igre, a ovo igram kad se hocu zabavit s odlicnim singleplayerom i jos boljim multiplayerom.

09-12-2008, 23:50
LOL nisam znal da ima razlike u performansama između kopije i originala???Poslje Razora isti k....I da imam original...ali sam razočaran poluproizvodom...i ak igru ne zakrpaju s vremenom prodajem je ili bacam u smeće.


I ne igra ti nejde dobro...kao ni nikome sa takvim setupom....osim ako tebe ne zadovoljava fps ispod 30.....a kod gužvi i niže....no dobro to si samo ti....


A kaj se tiče dobre grafike pogle malo kako taj GTA4 ide dobro na xboxu 360....pa se upitaj malo ko tu koga....

Isto tako kaj se grafile tiče kaj mi to sve znači kad mi i crysis ide predobro na high....udx10 modu....a ovaj shit nemre ić normalno ni na medium u direct ixu 9....LOL...a izgleda skoro pa lošje od San Andreasa xD

Ili još bolje koja to igra u rezi od 1024x768....uz high detalje može trošit preko 1000MB video memorije????LOL

downforce3d
10-12-2008, 00:05
LOL nisam znal da ima razlike u performansama između kopije i originala???Poslje Razora isti k....I da imam original...ali sam razočaran poluproizvodom...i ak igru ne zakrpaju s vremenom prodajem je ili bacam u smeće.
I ne igra ti nejde dobro...kao ni nikome sa takvim setupom....osim ako tebe ne zadovoljava fps ispod 30.....a kod gužvi i niže....no dobro to si samo ti....
A kaj se tiče dobre grafike pogle malo kako taj GTA4 ide dobro na xboxu 360....pa se upitaj malo ko tu koga....
Isto tako kaj se grafile tiče kaj mi to sve znači kad mi i crysis ide predobro na high....udx10 modu....a ovaj shit nemre ić normalno ni na medium u direct ixu 9....LOL...a izgleda skoro pa lošje od San Andreasa xD
Ili još bolje koja to igra u rezi od 1024x768....uz high detalje može trošit preko 1000MB video memorije????LOL

1. Nisam nigdje uopce spominjao razlike u perfomansama izmedu kopije i originala.
2. Razlog zbog kojega sam spominjao tvoju verziju igre su tvoji prijasnji postovi u kojima davas informacije u novostima o zaobilazenju raznih zastita koje je Rockstar stavio u igru. Mislim onaj tko ima original, zasto bi ga bilo briga za probleme vezane s piratskim verzijama?
3. Vidim da spominjes stalno X360 i to 30fpsa i nize, a na koliko fpsa radi GTA4(s dosta slabijim detaljima) na X360?
4. Crysis je sasvim drugi tip igre i nisu usporedivi.
5. Za pocetak jedna od stvari za koristenje puno VRAMA: texture.

R@pt0r
10-12-2008, 00:10
Igra radi najbolje na računalima sa quad procesorima, a Xbox 360 ima:

'Xenon is a CPU that is used in the Xbox 360 game console. The processor, internally codenamed "Waternoose" by IBM[1]Sand "XCPU" by Microsoft, is based on IBM's PowerPC instruction set architecture, consisting of three independent cores on a single die. Each of the cores has two symmetric hardware threads (SMT), for a total of six hardware threads available to games. Each individual core also includes 32 KiB of L1 instruction cache and 32 KiB of L1 data cache.'

Pa nije ni čudo da na konzolama radi bolje, tak da...

RIDER32
10-12-2008, 00:19
Al te spike kupil sam original igra mi zbilja ide super su za malu djecu....

Jedina konfa koju sam ja vidio a da je dobro vrtjela GTA 4 i to na high-very high detaljima je bio Q6600 na 3,5GHz+GTX260+4gige corsaira.

Apsolutno sve ispod toga i dobar framerate zaboravite.

A spike imam 4850...ili 8800gt....i igra mi ide super držite za sebe....jer ak je vama super igrati na ispod 30fps-a na medium detaljima...bez AA i AF....ili kad npr padne kiša FPS padne i ispod 20 onda baš i niste čisti....


Igra je inače toliko kvalitetna i zarazna da mi se pojavio onaj WOW sindrom....no zahtjevi ubijaju uživanciju u igri...
Neznam kako vama ali meni SA nekim cudom nikad nije preso 25 FPSa. Satima znam stabilno igrat na tih 25 frejmova i nimalo se nebunim. igra mi uopce zezastalkiva niti osjetim pad frejma pri naglijim okretajima, explozijama, kiši, gužvi...
Ili meni fraps nevalja :(

downforce3d
10-12-2008, 00:36
Ako se ne varam prijasnji GTA naslovi su po defaultu imali ukljucen frame limiter.

10-12-2008, 00:55
1. Nisam nigdje uopce spominjao razlike u perfomansama izmedu kopije i originala.
2. Razlog zbog kojega sam spominjao tvoju verziju igre su tvoji prijasnji postovi u kojima davas informacije u novostima o zaobilazenju raznih zastita koje je Rockstar stavio u igru. Mislim onaj tko ima original, zasto bi ga bilo briga za probleme vezane s piratskim verzijama?

Možda jer su potrošili 200 000$ na zaštitu???Pa me zanimalo kolko če trebati javnosti da to rokne???




3. Vidim da spominjes stalno X360 i to 30fpsa i nize, a na koliko fpsa radi GTA4(s dosta slabijim detaljima) na X360?

Dosta slabijim detaljima???Stari moj očito je da neznaš o čem pričaš.

Evo pogledaj malo kako samo lijepo vrti ako nemaš priliku vidjeti u živo:

lkb2ZxaNCww





4. Crysis je sasvim drugi tip igre i nisu usporedivi.

Nisu isti tip igre...samo kaj crysis ima 5 puta bolju grafiku a manje je zahtjevan...heh



U biti ne kužim kaj hočeš reć...jer se zna da je igra loš port...neoptimizirana...i prerano puštena...a s druge strane medium detalji a takva kvaliteta grafike na kraju krajeva nikako ne objašnjavaju hardwersku glad.Teksture staviš na minimum i dalje je fps nizak.A to dovoljno govori.

downforce3d
10-12-2008, 01:34
Dosta slabijim detaljima???Stari moj očito je da neznaš o čem pričaš.
Evo pogledaj malo kako samo lijepo vrti ako nemaš priliku vidjeti u živo:
lkb2ZxaNCww

Evo sto kaze Rockstar za grafiku na konzolama:
Xbox 360 runs GTA 4 at 1280 x 720 with 2 xAA and roughly 29fps
PS3 runs GTA 4 at 1140 x 640 with no AA roughly 29fps
Texture Quality = Medium
Render Quality = Low
View Distance = 21
Detail Distance = 10
Vehicle Density = 33

Ne znam za tebe, ali meni na tim detaljima ide bez problema. I btw vidio sam GTA4 na X360.


Nisu isti tip igre...samo kaj crysis ima 5 puta bolju grafiku a manje je zahtjevan...heh
U biti ne kužim kaj hočeš reć...jer se zna da je igra loš port...neoptimizirana...i prerano puštena...a s druge strane medium detalji a takva kvaliteta grafike na kraju krajeva nikako ne objašnjavaju hardwersku glad.Teksture staviš na minimum i dalje je fps nizak.A to dovoljno govori.

Ima i Far Cry bolju grafiku od San andreasa, pa opet mi FC ide u vise framova.
A ono sto hocu reci je da me nije briga zbog cega tebi bas nista ne radi. Meni radi taman toliko da mogu igrat bez vecih problema. Igra ima svojih losih strana, ali to me nimalo ne sprijecava da uzivam u igri.

R@pt0r
11-12-2008, 15:09
Na Atijevim karticama igra izgleda kao smeće, pošto su sjene zrnate i polomljene, a ne može ih se nikako korigirati ili u najboljem slučajnu, isključiti.

Vedrane, skužio sam da se sjene mogu isključit. Samo stavi *Shadow Density* na 0.

Edit: A sranje, možda ipak ne... Valjda sam ulovio takvo vrijeme, baš u trenutku kad sam probao stavit na 0, pa je ispalo kao da nema sjena... ahh damn :(

W3DR4N
11-12-2008, 16:51
Sjene su u vrijednostima 0-16 identične.

downforce3d
11-12-2008, 17:08
Mislim da nisu. Taj dio gdje namjestas sjene sluzi samo za dinamicke sjene koje mozes iskljucit ako stavis na 0.

Xeno Zero
11-12-2008, 18:39
hahahhahahhaaa al ove spike meni dosta medium detalji a AA i AF mi netrebaju , kao da nema ogromne razlike sa AA i AF i bez njih razlike omg ....

Mislim da bi mi svi htjeli pogonit igru na Max detaljima i 16x AF i 8x AA, ali zahvaljujući krasnoj optimizacija današnjih igara , za koju se možemo zahvalit Microsoftu i Sony-u na njihovim heb. konzolama koje su uništile igranje na Pc-u, grafe koju su u PS3 i X-Box 360 su zadnje kante naspram današnjih grafa na pc-u, a oni neka mlate praznu slamu kome god oće , ja tvrdim da bi Gta 4 trebo radit na max detaljima na grafama tipa 3850/9600 gso, al da je tako pa koja bi budala kupovala nove grafe i nove proceve :yuck: .
Naravno proizvođaćima grafa paše jel će oni kojima se igra na pc-u bit prisiljeni promjenit grafu naravno za tipa Evga Gtx 216 superclocked , a ostali kojima će puknut tlak otić u prvi dućan po X box il plejku, reko ne hvala da je igra neznam kak dobra u moji oćima sa takvim hardverskim zahtjevima je zadnje smeće , tolko mi je Gta 4 digo tlak da mislim da ću poćet igrat nešt staro al pošteno tipa Fallout 2 samo da radi na Visti.

bezimeni
11-12-2008, 18:52
Ajmo malo stati na loptu.I sam sam pljuvo po igri dok ju nisam malo poštenije isprobao .Moj komp koji nije ništa posebno ju tjera solidno na 1680x1050 midum a one trakice su skoro na nuli .Razlika između max grafike i midum je jako mala a dobije puno na fluidnosti. I igra je odlična...možda najbolja igra koju sam ikada igrao a odigrao sami ih hrpetinu ( previše ) .

Nije sve baš tako crno...kome se igra sviđa zažiriti će na jedno oko i uživati u ovom naslovu.Uvjet je da nemate baš digitron od kompa .

11-12-2008, 19:01
Ajmo malo stati na loptu.I sam sam pljuvo po igri dok ju nisam malo poštenije isprobao .Moj komp koji nije ništa posebno ju tjera solidno na 1680x1050 midum a one trakice su skoro na nuli .Razlika između max grafike i midum je jako mala a dobije puno na fluidnosti. I igra je odlična...možda najbolja igra koju sam ikada igrao a odigrao sami ih hrpetinu ( previše ) .

Nije sve baš tako crno...kome se igra sviđa zažiriti će na jedno oko i uživati u ovom naslovu.Uvjet je da nemate baš digitron od kompa .


Samo budem citiral jednu osobu s drugog foruma:


"ljudi budimo REALNI. ako znamo da je industrija igara 3 PUTA VEĆA od filmske industrije, što znači da se 3× više love okreće od igrica nego filmova, jedna "firma" kao Rockstar i jedan naslov kao GTA IV nemože si dopustiti takve mane, greške, nazovite ih kako hoćete. kako bi izgledalo da recimo gledaš neki film iz 80-ih a na kutu ekrana vidiš laptop. mislim, da su ovakve stvari nedopustive i da igra kao GTA IV, rekao bih jedna od najjačih igara ikada(mislim i na prethodne naslove) nije dorađena je smiješno i u najmanju ruku nedopustivo."

bezimeni
11-12-2008, 19:05
Industrija igra je po zaradi tek malo prešla filmsku , i to tek pod zadnje. Od kuda mu taj podatak da je filmska industrija tri puta manja od gaming industrije......

11-12-2008, 19:11
Dobro bez tog dijela :)

KingTomy
11-12-2008, 19:31
Evo kako to izgleda odozgora s view distance 22/100...
http://www.imagesforme.com/out.php/t259652_gtaiv2008121115323260.jpg (http://www.imagesforme.com/show.php/259652_gtaiv2008121115323260.jpg)

RIDER32
11-12-2008, 19:41
Ajmo malo stati na loptu.I sam sam pljuvo po igri dok ju nisam malo poštenije isprobao .Moj komp koji nije ništa posebno ju tjera solidno na 1680x1050 midum a one trakice su skoro na nuli .Razlika između max grafike i midum je jako mala a dobije puno na fluidnosti. I igra je odlična...možda najbolja igra koju sam ikada igrao a odigrao sami ih hrpetinu ( previše ) .

Nije sve baš tako crno...kome se igra sviđa zažiriti će na jedno oko i uživati u ovom naslovu.Uvjet je da nemate baš digitron od kompa .
Prije smo govorili da su kionzolasi razmazeni, a gle sad nas. Svi se uglas deremo da je nemozemo igrat na Mediumu. E pa fino. Ko je sad tu razmazen? Negdi u podforumu ima post sa specifikacijama na kojim igra radi na konzolama. Garant svi igramo (mislim vi igrate^^) na istim ili jos vecim detaljima i rezama pa se zalite.
Onda pricamo o kvalteti i igrivosti samih igara koje su navodno zbog konsola unistene. E pa 99% gamera kaze da je prica fantasticna, al ne. Mi ocemo grafiku. Dobili ste :yuck: od grafike ali vase zelje da price budu perfektne su uslisene. Budite sretni i igrajte. GG

Vedro
11-12-2008, 19:45
Ja sam stavio nove drivere od kartice(catalyst 8.12) i sad se sve vrti malo bolje(neznam kolko frapsa,sve na low 1024x768),još samo da dojde neki dobar patch i taman.

11-12-2008, 19:48
Ti detalji koji su na PS3/XBOXU 360 puno puno puno bolje izgledaju na tim konzolama nego na PC-U....samo kaj mi se nije dalo raspravljat više s tim likom...jer se iz neba vidi da je neki opičeni GTA FAN...

Svakako ak imate mogučnost probajte GTA4 na konzoli....pa onda prosudite...meni je XBOX ozbiljno zatresao želju da si ga nabavim...barem se neću hebat sa detaljima,legom...zakrpama i sličnim stvarima...

bezimeni
11-12-2008, 20:11
Vidio sam igru na PS3 .Sumnjam da je na X360 nešto ljepša.Uglavnom , igra je puno mutnija....očito radi na puno manjoj rezoluciji nego što ju ja vrtim .Naravno stisnem slovo P na tipkovnici kako bi isključio blum. Također igra radi na graničnom broju fps-a .Istina trzanja su malo manja ali grafika je definitivno mutnija nego na mom PC-u.

downforce3d
11-12-2008, 20:13
Ti detalji koji su na PS3/XBOXU 360 puno puno puno bolje izgledaju na tim konzolama nego na PC-U....samo kaj mi se nije dalo raspravljat više s tim likom...jer se iz neba vidi da je neki opičeni GTA FAN...


Niti sam neki veliki gta fan, niti sam neki gamer s obzirom da sam u zadnjih par godina igrao 2-3 igre.




Svakako ak imate mogučnost probajte GTA4 na konzoli....pa onda prosudite...meni je XBOX ozbiljno zatresao želju da si ga nabavim...barem se neću hebat sa detaljima,legom...zakrpama i sličnim stvarima...

Ne znam koliko si upoznat, ali Rockstar objavljuje patcheve za konzole. Tako je prije nekoliko dana dosao jos jedan za PS3. Za detalje se ne trebas brinut, jer ionako visokih rezolucija i textura nema na konzolama.

R@pt0r
11-12-2008, 20:16
Neznam... Ja kad sam zaigrao prvi put kod frenda na PS3 ostao sam dosta iznenađen. Ne zato, da je grafika dobra nego baš suprotno. Teksture ovo ono, oke. Sjene, sjene su isti shit kao i na kompu, MOŽDA nešto bolje, ne sjećam se, zadnji put sam igrao mjesec dana poslije što je izašla. AA također u qurcu. Samo sam pogledao frenda i reko, koj je ovo k, kakva je ovo grafika. Normalno, ono sjedneš za PS3 očekuješ da će bilo koja igra ODLIČNO izgledat... E sad neznam kako je na boxu, čuo sam da bolje izgleda nego na plejki.

11-12-2008, 20:23
[quote=amd freak]Ti detalji koji su na PS3/XBOXU 360 puno puno puno bolje izgledaju na tim konzolama nego na PC-U....samo kaj mi se nije dalo raspravljat više s tim likom...jer se iz neba vidi da je neki opičeni GTA FAN...


Niti sam neki veliki gta fan, niti sam neki gamer s obzirom da sam u zadnjih par godina igrao 2-3 igre.




Svakako ak imate mogučnost probajte GTA4 na konzoli....pa onda prosudite...meni je XBOX ozbiljno zatresao želju da si ga nabavim...barem se neću hebat sa detaljima,legom...zakrpama i sličnim stvarima...

Ne znam koliko si upoznat, ali Rockstar objavljuje patcheve za konzole. Tako je prije nekoliko dana dosao jos jedan za PS3. Za detalje se ne trebas brinut, jer ionako visokih rezolucija i textura nema na konzolama.[/quote:27sp5k5h]


No i dalje nemam kaj raspravljat s tobom kad i dalje teraš svoje.

KingTomy
11-12-2008, 20:32
Evo par screenshota na totalno high detaljima. (nažalost ne i totalno high fps) Neke opcije sam zeznuo u frapsu, FPS je u gornjem desnom kutu :D

http://www.imagesforme.com/out.php/t259748_gtaiv2008121120182671.jpg (http://www.imagesforme.com/show.php/259748_gtaiv2008121120182671.jpg)Shttp://www.imagesforme.com/out.php/t259755_gtaiv2008121120082589.jpg (http://www.imagesforme.com/show.php/259755_gtaiv2008121120082589.jpg)Shttp://www.imagesforme.com/out.php/t259754_gtaiv2008121119484366.jpg (http://www.imagesforme.com/show.php/259754_gtaiv2008121119484366.jpg)Shttp://www.imagesforme.com/out.php/t259753_gtaiv2008121120082249.jpg (http://www.imagesforme.com/show.php/259753_gtaiv2008121120082249.jpg)Shttp://www.imagesforme.com/out.php/t259752_gtaiv2008121120083420.jpg (http://www.imagesforme.com/show.php/259752_gtaiv2008121120083420.jpg)Shttp://www.imagesforme.com/out.php/t259751_gtaiv2008121120100939.jpg (http://www.imagesforme.com/show.php/259751_gtaiv2008121120100939.jpg)Shttp://www.imagesforme.com/out.php/t259750_gtaiv2008121120101722.jpg (http://www.imagesforme.com/show.php/259750_gtaiv2008121120101722.jpg)Shttp://www.imagesforme.com/out.php/t259749_gtaiv2008121120102238.jpg (http://www.imagesforme.com/show.php/259749_gtaiv2008121120102238.jpg)

downforce3d
11-12-2008, 20:32
Naravno da nemas razlog za raspravljat jer situacija je takva kakvu sam naveo u prethodnom postu. To sto netko ne zeli da je tako to ne mijenja stvarnu situaciju.

Hellboy
11-12-2008, 20:50
kako me ove sjene odbijaju od želje da probam igru na mojoj kanti...tako su mi odvratne... :(

R@pt0r
11-12-2008, 21:11
kako me ove sjene odbijaju od želje da probam igru na mojoj kanti...tako su mi odvratne... :(
Evo da ti ih još malo zgadim :P
Moj video, LINK (http://www.xfire.com/video/4fac8/)

W3DR4N
11-12-2008, 21:16
Sjene su problem na samo nekim karticama.

Inače, s tipkom U se stavlja ili miče toplinska izmaglica. Efekt koji će nekome goditi, nekome ne.

Hellboy
11-12-2008, 21:42
[quote="Hellboy v2.0":2vbk3di1]kako me ove sjene odbijaju od želje da probam igru na mojoj kanti...tako su mi odvratne... :(
Evo da ti ih još malo zgadim :P
Moj video, LINK (http://www.xfire.com/video/4fac8/)[/quote:2vbk3di1]
ogavno...i vidim da je policija jako aktivna kad ih bubneš u auto...kao da igra ima postavke težina...ima li postavke težine?
i kako se za ime svega svetoga taj auto ponaša na cesti?

bezimeni
11-12-2008, 21:48
[quote="Hellboy v2.0":1u73gbdr]kako me ove sjene odbijaju od želje da probam igru na mojoj kanti...tako su mi odvratne... :(
Evo da ti ih još malo zgadim :P
Moj video, LINK (http://www.xfire.com/video/4fac8/)[/quote:1u73gbdr]


Smanji detalje , igra ti troka .I položi vozački :) .

nosferatu25
11-12-2008, 23:31
meni zaista nije jasno šta je Rockstar imao na umu kad je izdao ovu igru sad, 2008 godine. koliko vidim, konzole je vrte dobro, ali na niskim detaljima i rezolucijom koja je odavno prevaziđena. PC je ne vrti dobro ni u kakvom slučaju, sem u slučaju ako imate tkz high end u svim komponentama računara. tada ćete moći da je igrate na medium detaljima, skromnoj rezoluciji i imaćete fps u proseku niži od 30. za high detalje, Rockstar zvanično navodi da sačekamo neka bolja vremena. izvinite, ali stvarno, oni nisu normalni. njima je sasvim normalno da kažu da trenutni PC hardver nije dovoljan da bi gurao ovu grafički ne-spektakularnu igru na najvećim detaljima. što je onda izbacio ovu igru sad? što je lepo nije izdao u isto vreme sa procesorima sa 8 jezgara, ddr4 memorijom i podrškom za 8 grafičkih u jednom sistemu?
mislim da je u procesu nastajanja ove igre načinjena velika greška.

R@pt0r
12-12-2008, 00:24
@ Hellboy, nema postavke težina. Ako kao ponašanje auta misliš za fiziku, fenomenalna je. Čim sam prvi put nagazio na gas i skrenuo u par zavoja, sam bio iznenađen kako se auto "ponaša". Stvarno odlično...

@ bezimeni, ma to sam nabrzaka uletio u igru kako bi snimio za Hella te sjene, detalji su bili kakvi su bili, stalno dižem i spuštam te detalje pa mi je valjda od prošli put ostalo na high...
Što se tiće vozačke, jao di ćeš polagat sa tako malim FPS-om :D

W3DR4N
12-12-2008, 00:34
Meni se grafičke opcije resetiraju svakim pokretanjem. :/

Constantine
12-12-2008, 00:48
Ja jos uvijek pokusavam nastaviti tamo gdje sam stao ali jednostavno nece loadati sejvove :(

@W3DR4N, i meni isto,to je tako zbog onog commandline.txt.

R@pt0r
12-12-2008, 00:52
E upravo to, tak je i meni. To zbog commandline-a. Od kad sam taj .txt ubacio mi je tako.

Edit: Constantine me pretekao :D

bezimeni
12-12-2008, 06:16
Ne nego upravo suprotno.Meni se se isto resetirale opcije sa količinom detalja .Nakon što sam naparvio commandline postavke su zabetonirane.Evo kako ih ja imam dolje niže .Jedino ne mogu nariktati opciju sa vozilima pa imam ono što mi igra izbaci po difoltu ( 26) jer mi se neda to stalno poriktavati.

-renderquality 1
-shadowdensity 2
-viewdistance 5
-novblank
-detailquality 5

evo vam kompletne upute kako iztvikati igru.....( copy/paste sa jednog drugog foruma )


"Napravite text pod imenom commandline.txt u notepadu
kopirajte: -width=1024
-height=768
-renderquality 2
-shadowdensity 8
-texturequality 1
-viewdistance 40
-detailquality 50
-novblank
-norestrictions

ili slozite kako ocete pomocu
Graphics
-renderquality: Set the render quality of the game. (0-4)
-shadowdensity: Set the shadow density of the game. (0-16)
-texturequality: Set the texture quality of the game. (0-2)
-viewdistance: Set the view distance of the game (0-99)
-detailquality: Set the detail quality of the game. (0-99)
-novblank: Disable wait for vblank (No Vsync)
-norestrictions: Do not limit graphics settings
-width: Set width of main render window (default is 800)
-height: Set height of main render window (default is 600)
-safemode: Run the graphics in the lowest setting possible
-frameLimit: Limit frame to interval of refresh rate (ex If refreshrate is 60HZ –frameLimit 1 = Locks down to 60HZ)
-refreshrate: Set the refresh rate of main render window – Warning - Monitor must support (ex. –refreshrate 60)
-fullscreen: Force fullscreen mode
-windowed: Force windowed mode
-availablevidmem: Set amount of physical Video Memory(ex. –availablevidmem 0.9)
-percentvidmem: Percentage of video memory to make available to GTA
Audio
-fullspecaudio: Force high-end CPU audio footprint
-minspecaudio: Force low-end CPU audio footprint
System
-noprecache: Disable precache of resources
-nomemrestrict: Disable memory restrictions
i kopirajte u vas GTA 4 folder."

LD
12-12-2008, 13:17
Sto bi trebao twiknuti malo za bolji look, mada je igra i ovako bolesna:

Statistics
Average FPS: 45.32
Duration: 37.34 sec
CPU Usage: 64%
System memory usage: 49%
Video memory usage: 69%

Graphics Settings
Video Mode: 1280 x 1024 (60 Hz)
Texture Quality: Medium
Render Quality: Highest
View Distance: 24
Detail Distance: 37

Hardware
Microsoft Windows XP Professional
Service Pack 3
Video Adapter: ATI Radeon HD 4800 Series
Video Driver version: 6.14.10.6891
Audio Adapter: Logitech USB Headset
Intel(R) Core(TM)2 Quad CPU Q6600 @ 2.40GHz

12-12-2008, 15:11
Naravno da nemas razlog za raspravljat jer situacija je takva kakvu sam naveo u prethodnom postu. To sto netko ne zeli da je tako to ne mijenja stvarnu situaciju.

Ne lik u krivu si....gledaj i nauči

http://pc.ign.com/dor/objects/14269673/ ... 20308.html (http://pc.ign.com/dor/objects/14269673/grand-theft-auto-iv/videos/GTA_PC_H2H_120308.html)

downforce3d
12-12-2008, 15:45
Sudeci prema postu na kojem si napravio quote zakljucujem da ti tvrdis da:
1) x360 ima bolju grafiku od pc-a ili barem jednako dobre texture sto nije istina po mom misljenju
2) kako ovaj video dokazuje da konzole nemaju patcheve?
Ovaj video jedino dokazuje da je GTA4 prezahtijevan na najvisim detaljima, ali nitko nije ni govorio suprotno.

Necto
12-12-2008, 16:01
I na tom videu na konzoli je upaljen onaj famozni "blur" ... stisni P na PCu i biti ce grafika jednaka.

R@pt0r
12-12-2008, 17:02
Itekako konzole imaju patcheve. Za GTA IV na PS3 ih je par izašlo kolko znam...

W3DR4N
12-12-2008, 20:09
Kontaktirao sam čovjeka i Premium verzija xboxa 360 u Njemačkoj košta 1750 kuna, što je ekvivalentno cijeni jedne HD4870 grafičke kartice.
Izgleda da će nositi jedan iz Frankfurta, te mi uljepšati božić.

bezimeni
12-12-2008, 20:58
Pametan izbor....i ja bi si kupio jednu , lova mi nije problem ali pošto ne stignem odigrati na pc-u sve što želim kupovina konzole bi ispala poput traženja nad kruhom pogaču.

W3DR4N
12-12-2008, 21:42
Tako sam i ja razmišljao, no kupovina xboxa će smanjiti broj igara za računalo upola, ako ne i 60%. Multiplatform igre je toliko puta ugodnije igrati na konzoli, osim specifičnih PC žanrova. O tome da igre ranije izlaze, i imaju češće ekskluzive ne moramo spominjati.

azuregos
21-12-2008, 01:22
Puno se ljudi buni kako nemogu igrat gta, ili blokaje ili mal fps... pa ljudi jos 15 dana do 2009.
Igrali bi igru na kantama iz 95 kako da ne, zbog ove igre ce masu ljudi kupit novi komp/nove dijelove za njega ili mozda koju konzolu, eto njima para....

ma... tribali su stavit recommended system pentium 2, tnt2 gfx i 32 mb rama, onda bi svi bili zadovoljni

W3DR4N
21-12-2008, 01:32
Ne vidim kakav zaključak pokušavaš iznijeti.

Meni je i tada i danas 5000 kuna previše novca da se zadovoljavam nekakvim srednjim postavkama.
Takav nemar developera nema opravdanje kad je drugih 95% moglo igru zadržati na optimiziranju.
Da bi GTA mogao zahtjevnošću biti igra za 2009., mora tako i izgledati, a vizuelne norme ne zadovoljava.

azuregos
21-12-2008, 01:59
komp od 5000kn moze bez problema vrtit gta sa high postavkama

RIDER32
21-12-2008, 17:32
Odakle ti tio?
poglrdaj: http://www.gametrailers.com/player/43929.html
Cak i HD4850X2 steka :(

azuregos
21-12-2008, 17:49
4gb rama, 260gtx 896mb, intel quad 4x2.4Ghz i pici sve na high :o

RIDER32
21-12-2008, 21:09
Jel ti to imas ili mislis tako.
Onaj link gore sto sam dao vrti 4870X2 koja je jaca od 260 pa opet steka.

azuregos
21-12-2008, 23:02
iman tocno to i ne blokaje niti malo sa high postavkama, igra san 3 ipo ure u komadu i kako je na pocetku bilo tako i nakon toga...

spidEY v2.0
22-12-2008, 23:14
Bio sam kod frenda pobao igrati na postavkama:

Rezolucija: 1024x768 @ 75
Teksture: Low
Render: High
Distance: 7
Ostale dvije opcije: 25
Zadnja opcija: 6

AMD Athlon 64 X2 4000+ @ 2.0 GHz
SuperTalent 4 GB DDR2 @ 800 MHz
ATI Radeon 1950 GT
Windows Vista x64 SP1

Igra je išla relativno glatko, preko 25 FPS-a, sigurno. :o

Kada smo bili prvi put pokrenuli igru, sjene su bile problematične, ali čim smo stavili patch #1, sve je postalo normalno. :)