PDA

Pogledaj cijelu verziju : corupt file kod instaliranja i raspakiravanja bilo cega.



Gux1
07-12-2008, 15:53
kada instaliram bilo igru ili neki program javlja mi tokom instalacije da je neki file corupt i ne moze nastavit. kod raspakiravnja ista stvar ( winzip,winrar,7z itd.) ako je fail veci od cca 500 mb nema sanse da prode bez "file corupted". Znam da su datoteke u redu jer na faksu ili negdje drugdje instalira i raspakira bez problema.

svi driveri su updateani, instalirao sam novi windows installer pa stari,probao miljardu gluposti ali jednostavno nema nikakve promjene. Ako netko bilo kakvu ideju ima o cemu se radi molio bih za pomoc jer nemam vise zivaca.

win xp sp3, intel pent 4 3.00ghz ,2gb ram, 8600 gt 256mb

Hvala unaprjed!

C
09-12-2008, 11:53
Moguća četiri "kvara."

1. Na HDD-u nemaš prostora koliko je potrebno za raspakirati to nešto.

2. Program s kojim raspakiravaš nije aktiviran ili traži registraciju, kako bi mogao otpakirati veće fileove.

3. Imaš neku infekciju.

4. SP3 ti blokira otpakiravanje velikih fileova.

Gux1
09-12-2008, 18:09
na hdd imam 20 giga slobodno, a raspakiravam 2 gige- da neznam koliko kopija i backupa radi on sebi u pozadini to bu mu trebalo biti dovoljno.

7z je freeware, winzip imam s windowsima, a winrar i na trial verziji nebi trebao javljati takve greske. uostalom trazio bi me serial ili activation code.

infekcija mislim da je najlogicinije rijesenje, ali vec sam 57 puta skenirao na sve moguce nacine i u safe modu, maknuo je neke bezazlene viruse ali nista nije bilo sto bi urokovalo tako nesto.

Zasto bi sp3 blokirao raspakiravanje vecih fileova, ukuljucujuci instaliranje igrica (orginalnih)?Uostalom (nisam naveo (pardon)) to se dogadalo i na sp2 tek nedavno sam updateo na sp3. Pocelo je odjedanput, nisam nis novo updateal pa da se to dogodilo ili instalirao.(mislim mozda i jesam ali ne znam o kojem bi se tu programu moglo radit koji uzrukuje greske u podatcima.

Ne znam prekopat cu decopresor engine da vidim imali tamo kaj da mogu popravit.

Hvala na odgovaranju.

Gux1
11-12-2008, 08:47
kaj vise nitko nema nikakvu ideju? nitko nije imal slican problem?

em aj aloun in dis wrld? :shock:

C
11-12-2008, 09:49
Pokušaj u Safe Mode-u.
Stavi Windowse na novo. Sve na novo i raditi će.