PDA

Pogledaj cijelu verziju : Crknuo modem (ili moj kompjuter????? nee)



vekicar
06-12-2008, 17:23
Jedan ružan dan nisam poslušao ostale ukućane i kad je grmilo ja nisam isključio komp ni adsl modem/ruter iz struje.
Baš mi se je igralo COD4....

I kad odjednom zagrmi i meni u adsl modemu (nadam se) pukne i bljesne.

I od tada meni internet ne radi. Ali ovakav je problem.

To je wirelles modem i ruter za adsl od T-Coma. Zyxel 600 serija. On ima dva utora za LAN i bežično. Kad sam ponovo upalio komp i modem poslije groma, na prvom utoru komp mi nije prepoznao ništa od modema. Lampica nije svijetlila.
Pa sam premjestio LAN kabel u drugi utor. E sad se je lampica upalila. Ali opet mi se ne može spojit!!! Samo se pojavi onaj žuti trokut kod kompjuterića (vista) i piše da je unidentified network. I ne može mi se spojit.
Pa sam ja prvo dobio neki stariji modem/ruter za adsl i pokušao spojit. Ali opet isto. Pa sam pokušao promijenit mrežnu karticu i stavio D-linkovu i opet ne radi. I sad neznam što više promijenit.

Ali moram napomenut i ovo. Preko wirellesa RADI. Zato ja i mogu ić na internet s ovog starog kompa.
Sad neznam, da li mi je crknula matična (???), da li moram nabavit neki novi modem?????

Molim pomoć.

soundmaster
06-12-2008, 17:33
DRUŽE :friends:
NA SERVIS :P

Hellboy
06-12-2008, 17:57
eh vidiš, prije malo više od godinu dana mi se dogodilo slična stvar, doduše moja kanta je bila ugašena za vrijeme grmljavine kad je u susjedovu kuću prasnulo...ofc, svi osigurači u ulici su iskočili...sutradan sam primjetio da mi net ne radi...promijenili smo telefonske vodove (i oni su bili skureni) međutim i dalje nije radilo dok nisam spojio DSL modem na drugi USB slot...onaj na kojem je bio dotad je izgorio ^^

vekicar
06-12-2008, 18:11
Meni je bilo sve upaljeno. I komp i modem.
Meni je modem spojen preko LAN-a. Promijenio sam mrežnu karticu i ništa. Sve isto.
Sad još sumnjam na matičnu, a možda i modem??

soundmaster
06-12-2008, 18:12
Meni je bilo sve upaljeno. I komp i modem.
Meni je modem spojen preko LAN-a. Promijenio sam mrežnu karticu i ništa. Sve isto.
Sad još sumnjam na matičnu, a možda i modem??
odnesi modem kod frenda :friends: pa probaj spojit
ako nejde
modem crko
ako ide crko mbo

Hellboy
06-12-2008, 18:19
Meni je bilo sve upaljeno. I komp i modem.
Meni je modem spojen preko LAN-a. Promijenio sam mrežnu karticu i ništa. Sve isto.
Sad još sumnjam na matičnu, a možda i modem??
uzmi USB kabel i probaj na USB

Berax0r
06-12-2008, 19:11
Napravi ovo što ti je soundmaster rekao. Kod frenda i test. :)

soundmaster
07-12-2008, 14:19
Napravi ovo što ti je soundmaster rekao. Kod frenda i test. :)
napokon sam neš pametno reko na ovom forumu :friends: