PDA

Pogledaj cijelu verziju : Kako napraviti ISO image od instalacijskog DVD-a?



Bartuc
05-12-2008, 19:40
Zanima me kako se radi ISO image, kojega može čitati Daemon Tools Lite, od instalacijskog DVD-a?

S kojim programom i kako?


Hvala.

d0r1j@n
05-12-2008, 19:42
Zanima me kako se radi ISO image, kojega može čitati Daemon Tools Lite, od instalacijskog DVD-a?

S kojim programom i kako?


Hvala.
mislim da power iso

croat1gamer
05-12-2008, 19:58
alkohol 120%
odaberes make image, i sejvas negdje, kasnije mountas samo taj image s daemonom

C
05-12-2008, 20:08
Imaš ih više. Sa bilo kojim programom za snimanje CD/DVD-ova, kopiraš, ali ne na drugi disk, nego na HDD, točnije, spremiš ga u ISO sliku koja je čitljiva svim programima i arhivskim programima kao što je npr. TugZip. Ali imaš i više vrsta tih arhiva poput ISO-a, ali i sam ISO se dijeli na više vrsta, pa tako postoji ISO poji se ne može snimati, koji se ne može otvoriti u većini programa, i sl.

Da bi napravio autorun diska, potrebno ti je oko 10 sekundi vremena i tvog bijednog znanja.
Za početak, treba ti disk koji ima ikonu? I, treba ti autorun? Kreneš ispočetka. Uzmeš neku ikonu koja ti je potrebna, staviš ju na disk. Uzmeš određenu aplikaciju za koju želiš da se pokreće pomoću autorun-a, i neka to npr. bude aplikacija run.exe, a ikona neka bude icon.ico. Ta dva file-a spremiš na disk, i napraviš u nekom textualnom programu autorun.inf, i u njega upišeš dakle ovsnove, tj. one kompliciranije opcije ti neću reći, jer mi se ne da toliko pisati. Dakle, upišeš osnove da pokreće aplikaciju, iako to može biti neka slika, zvuk i sl., i da ima ikonu. Upišeš ovo:
[autorun]
open=
icon=
Sada to popuniš, tako da upišeš put do mete, ali vez početka s C:\, ili E:\, nego upisuješ direktno sa diska šta je na njemu. Ako su run.exe i icon.ico direktno na disku, onda ćeš upisati:

#nastavak pišem kasnije, sada nisam u tehničkoj mogućnosti

Bartuc
05-12-2008, 20:15
@C, ma sve 5, ne treba mi autorun, samo čistokrvni ISO fajl. Znam da ih ima brdo vrsti ali ISO mi je najdraži :D


Znači mogu sa Nerom napraviti Image diska? Nemam Power Iso niti Alkohol, pa bi bilo super ako može sa Nerom... Pa ako netko zna postupak, neka napiše kratak tutorial u 2-3 koraka :friends:

C
05-12-2008, 20:22
Odeš da snimiš/presnimiš disk ili ga kreiraš, i tamo gdje ga želiš snimiti, nemoj odabrati niti jedan rom, nego odabereš "Image Recorder", i odeš na burn/snimi/napravi opciju, i tada te pita gdje želiš da spremiš i u kojoj arhivi. Odabereš folder, upišeš ime, odabereš ISO i to ti je to.

Bartuc
05-12-2008, 20:40
Hmm, evo isprobavam i nemam ISO opciju, samo NRG :( Probao sam napisati ime fajla Proba.iso pa morti uspije na taj način...


EDIT:

Nope, samo u NRG format ga sprema :(

C
05-12-2008, 21:00
WTF!?
Iebo te novi Nero! Gledaj šta šestica sa dva seriala radi:
http://xs434.xs.to/xs434/08495/untitled120.jpg
Nero 6 je dokazano najbolji Nero. Ako imaš novi Nero, pokušaj s nekim drugim programom, ili pročačkaj u Neri, možda ima negdje ta opcija.

Bartuc
05-12-2008, 21:10
Hmm, da, ja imam osmicu. Ali ja samo probavao u Nero Expressu, mada sumnjam da to ima veze i da Nero Burn ima više opcija!?


Jebiga, budem malo još pregledao Nero pa ako nema, probati ću sa Alkoholom i Croat1Gamerovim prijedlogom. Mada mi je to mrsko pošto mrzim sve image klijente osim Daemona :(

C
05-12-2008, 21:12
Express ili bilo koji drugi, imaju jednak broj opcija. samo je u Express-u to skriveno u nekim gumbovima. Ehh kolega. Žao mi što ti ne mogu pomoći. Nero "666" rula. :D
Alcohol ti to....(P.S.)nema.

Bartuc
05-12-2008, 21:17
Ma da, meni je također šestica bila pre dobra i po mom mišljenju najbolja verzija ikada. Ni sam ne znam zašto sam na faking osmicu prešao :cry:


Kad smo kod toga... Čemu uopće Nero 7, Nero 8, Nero 9? Što oni imaju, a da šestica nema? Jel ima kakve razlike u kvaliteti prženja... Fakat mi to nije jasno. Ako nema neke razlike, jebo osmicu, vratiti ću se na šesticu iste sekunde.

C
05-12-2008, 21:23
Znaš priču....
Nero 6 provaljuje zaštite i ima neke naprednije opcije glede provaljivanja. Zbog samog provaljivanja zaštita, mnogi su ga tužili pa je ubrzo izašao Nero 7, 8 i sada 9, i mogao si primjetiti da su 7, 8 i 9 vrlo brzo izašli u vremenskim razmacima. Zašto su nakon 6 izašle brzo novije verzije, iz razloga da se sve zataška i prikrije, no mediji su to objavili, pa oni iskusniji dileri CD/DVD-a još uvijek koriste šesticu. U glavnom, da bi Ahead napredovao, sada idu na razvijanje player-a i sličnih editora, pošto su Nero 6 morali osakatiti, pa onda ima znatno više MB-a od novijih verzija. Sada ti je to sve prikrivanje. Sapunica kolega, korak do ludila.

Bartuc
05-12-2008, 21:36
Znači gluposti :D Sedmicu su radili zbog žalbi na šesticu, sedmica sjećam se nije niti qurca valjala i onda su morali izdati osmicu :D

Imam šesticu u staroj kompilaciji, znači ništa ne gubim ako se vratim sa osmice na šesticu?

C
05-12-2008, 21:46
Gubiš vizualizaciju, he, he, he, he. Snimanje je većinom snimanje, i tamo i vamo, nema tu šta puno napredovati, tako da je kvaliteta tu negdje. Bjerojatno gubiš nešto za što ja ne znam, neke opcije naprednije, bolje, točnije i sl. Ali to ti ne bih znao.

Bartuc
05-12-2008, 22:01
Mda, ti efektići mi života znače :rotfl:

Super, onda se vračam na šesticu. Ali ne danas, sada mi se extraktira 11GB, a vjerujem da bi me deinstalacija osmice, a bome i instalacija šestice tražila reset sistema :D Neka se do jutra ovo extraktira pa sutra prelazim na šesticu i nadam se ISO opcijama 8) :D


Hvala C.


PS: Jel se tvoj nick čita C ili K :rotfl:

C
05-12-2008, 22:12
Čita se "Ce". :D
Ako ti zatrebaju serijski kodovi za Nero 6, javi mi na PP, jer svaki taj serijski kod otključava nešto, kao npr. Nero Express, ili Nero Wave Editor i slične editore...

SkunK
05-12-2008, 22:17
Netreba ti nikakav nero.
Imho, nero je poslje 6tice postao nakupina raznih gluposti, jer se više nije dalo "poboljašti" i tako dobar program za izradu sigurnosnih kopija.
Bartuc, Alcohol 120% > sve, pogotovo što ima prave potrebne opcije koje trebaju takvoj vrsti programa, npr. izrada virtualnih diskova, iso image-a i slično.

C
05-12-2008, 22:20
Kolega, njemu treba za kreiranje ISO arhiva na HDD-u, a Alcohol nema tu mogućnost.

croat1gamer
05-12-2008, 22:28
e, ono za alkohol je bio .nrg format, iako nisam vidio neke prevelike razlike prema .iso formatu

Bartuc
05-12-2008, 22:29
Planiram si ubosti HDD od 640-750 GB i sve igre prebaciti u ISO format i držati ih na tom HDD-u tako da nemam posla sa CD/DVD medijima :D

Pod sve igre ne mislim na sve igre, samo na one koje imaju u mojoj knjizi status "dojajčano" :D


Uglavnom, sutra probavam Nero 6, a ako nemam ISO opciju, onda probavam sa Alkoholom :friends:


EDIT:

@croat1gamer... NRG format ti je unikatan Nero-ov format imiđa. Mislim da ga Daemon može čitati, ali opet, želim ISO :D

C
05-12-2008, 22:32
ISO je ISO.
BTW Rekoh ti, ako ne budeš imao ISO u "666", zaderi se meni na PP da te čujem.

SkunK
05-12-2008, 22:51
Kolega, njemu treba za kreiranje ISO arhiva na HDD-u, a Alcohol nema tu mogućnost.

Cuj, procitao sam njegov prvi post pa sam odmah krenuo odgovoriti...eto moja greška, ali da je slucaj bio s izravnim kopiranjem CD/DVD sadrzaja na HDD onda mu je Alcohol 120% ftw.

C
05-12-2008, 22:55
Da. Bartuc, Alkohol ti nema ISO koji tražiš. :(
Nero Devil ima. :rotfl:

Bartuc
05-12-2008, 22:59
Sutra javim kako je prošlo. Ako ništa drugo, Power ISO ga mora imati, jeba ga patak nebi se tako zvao da nema tu opciju :rotfl:

Frky
05-12-2008, 23:35
Ako ti ništa od toga nebude radilo (iako će raditi), CyberLink-ov Power2Go ima opciju spremanja .iso image file-ova na HDD! :D

Dyslexia
06-12-2008, 02:21
Skini pogram Ultra iso to je par mb, pretvara u koji god oces format. Ja taj program koristim vec dvije godine, mozes pretvarat u sve fajlove samo nades sta zelis oces folder ili cd i on ti ga sacuva u iso ili nekom drugom zeljenom formatu. Jednostavno i brzo. Meni se svida ima neku ludu kompresiju neki isz format, kompresira 9 gb u 5 i take finte. Program je predobar, kakav nero i gluposti, instaliraj si ovo i deri :wink:

SkunK
06-12-2008, 09:42
NE!

Ispravak netocnog navoda...


Sad se sjecam da sam istu stvar i ja trazio... i probao uraditi to s Alcoholom.

Kolega C! Sad sam se sjetio da je Alcohol u stanju napraviti .ISO bilokakve arhive a za to mu služi ugrađeni dio programa zvan : XTRA Wizard.

Tako da, slobodno koristi Alcohol 120% Bartuc, ako trebas help, PM me.

Bartuc
06-12-2008, 10:07
Imam Nero 6.6.16, to to je, zar ne?

Evo uskoro ga idem instalirati pa ako nema ISO opcije, onda snimam Alkohol...



EDIT:

Ma pimpek, ne radi mi šestica na Visti :cry:

Bartuc
06-12-2008, 10:49
Ljudi moji našao sam perfektan program za kreiranje ISO fajlova :pray:

Program se zove Folder2ISO, NEMA INSTALACIJE, pokreneš samo .exe fajl, otvori se program koji po izgledu djeluje kao da je zapoe u 90-ima, a radi perfektno na VISTI :pray:

Imaš 2 polja, u prvo polje klikneš samo na Drive Letter od DVD pogona i OK, a u drugo polje staviš destinaciju i ime ISO fajla kojega želiš kreirati. Klikneš OK i za par minuta imaš ISO.


Sviđa mi se baš zato što nema instalacije, znači program je 100% portabilan, ne trpa registry i full je nezahtjevan (troši 4,4MB rama kada ga pokreneš). PRE PRE PRE DOBRO.


Evo uploadao sam ga, probajte ga, po meni ovo ide u MUST HAVE kolekciju :pray:

http://rapidshare.com/files/170746034/F ... o.rar.html (http://rapidshare.com/files/170746034/Folder2Iso.rar.html)

SkunK
06-12-2008, 11:56
Nice.

RIDER32
07-12-2008, 00:55
Čita se "Ce". :D
Ako ti zatrebaju serijski kodovi za Nero 6, javi mi na PP, jer svaki taj serijski kod otključava nešto, kao npr. Nero Express, ili Nero Wave Editor i slične editore...
Ja te zovem "Si" :D


Planiram si ubosti HDD od 640-750 GB i sve igre prebaciti u ISO format i držati ih na tom HDD-u tako da nemam posla sa CD/DVD medijima :D

To sam i ja napravio i sad mije i 500GB tjesno :D


Ja koristim Ashampo Burning studio 7
Program je fenomenalan. Przi sve (cak i blu-ray). Graficko nije pretjeran ali je sve fino pregledno i sto meni puno pomaze je to da je na hrvatskom i sve je fino objasnjeno sta cemu sluzi.
Na disk sprema u ISO i nekom svom formatu.
Apsolutno je jednostavan za koristanje.
Mislim da je 6ica cak i besplatna a nevjerujem da ima neke vece razlike. Mislim da ga ima na PCP DVDu.
Ima samo jednu manu kod slaganja novog diska. Nemogu se fajlovi naknadno premjestat ali brzo se naviknes na njega i nesmeta ti vise.

Moja preporuka :thumbs2: PMaj me ako os :D

C
07-12-2008, 02:10
Nemoj mi "si"-sati, mrzim kada mi netko veli si, ili ćaos, ili kejos.

RIDER32
07-12-2008, 02:52
Okej Ce :D

Bartuc
07-12-2008, 09:54
@Rider, hvala ali nema potrebe više, onaj program što sam spomenuo u prethodnom postu je sve što mi treba. Ultra Light, Ultra Good :D