PDA

Pogledaj cijelu verziju : Who let da dogz out?



nosferatu25
04-12-2008, 21:55
Evo upravo sad surfujem po netu i naiđem na ovo, ne znam da li ste čuli, možda je to već stara vest, ali rekoh da ipak postavim tekst na forum i zamolim što veći broj ljudi da pomognu:

In 2007,the 'artist' Guillermo Vargas Habacuc,took a dog from the street, tied him to a rope in an art gallery, and starved him to death.
For several days, the 'artist' and the visitors of the exhibition have watched emotionless the shameful 'masterpiece' based on the dog's agony, until eventually he died.

U 2007 "umetniK" Guillermo Vargas Habacuc, je uzeo psa sa ulice, vezao ga kanapom za zid galerije, i izgladnjivao do smrti. Nekoliko dana, umetnik, i posetioci izlozbe su posmatrali, bezdusno i sramno "remek-delo", bazirano na agoniji ovog nesrecnog psa, do njegove smrti.

http://i31.photobucket.com/albums/c354/Taskica/1-13.jpg
http://i31.photobucket.com/albums/c354/Taskica/2-2.jpg
http://i31.photobucket.com/albums/c354/Taskica/3-2.jpg
http://i31.photobucket.com/albums/c354/Taskica/4-2.jpg
http://i31.photobucket.com/albums/c354/Taskica/5-3.jpg
http://i31.photobucket.com/albums/c354/Taskica/6-2.jpg

Does itl ike art to you??
But this is not all... the prestigious Visual Arts Biennial of the Central American decided that the 'installation' was actually art, so that Guillermo Vargas Habacuc has been invited to repeat his cruel action for the biennial of 2008.
PLEASE HELP STOP HIM.
http://www.petitiononline.com/ea6gk/petition.html
It's free of charge, there is no need to register, and it will only take 1 minute to save the life of an innocent creature.
Thank you for your time,

Da li ovo Vama izgleda kao umetnost?
Ali ovo nije sve, prestizno Vizuelno-umetnicko Bijenale Centralne Amerike je odlucilo da je ovo umetnost, pace stoga ovaj okrutan cin biti ponovljen za bijenale 2008.
MOLIMO VAS DA POTPISETE PETICIJU U STO VECEM BROJU< PROSLEDITE OVO PRJATELJIMA, POZNANICIMA> POMOZITE DA GA ZUSTAVIMO!!! Potpisite, pritiskom da link ispod teksta...
http://www.petitiononline.com/ea6gk/petition.html


:cry: :cry: :cry:

McPingvin_v2.0
04-12-2008, 22:04
Kako to ono ide...

"Online peticije - postoje kako bi ljudi mislili da nešto stvarno mogu učiniti."

serijski samoubojica
04-12-2008, 22:05
Stvarno bolesno. Inače potpisao sam. 1506746 Signatures Total za sad.

Inače naziv me sjetio na onaj stari hit

He82NBjJqf8

Aerial
04-12-2008, 22:13
Hahahaha!

Haha...

Hah.

Khm

:|

Wotafak?
To sve u zatvor, tog kretena i svo osoblje te galerije.
'bo im pas mater...

nosferatu25
04-12-2008, 22:13
Kako to ono ide...

"Online peticije - postoje kako bi ljudi mislili da nešto stvarno mogu učiniti."

Znam. Ali opet... :(

josip_kraš
05-12-2008, 09:36
stara vijest, inače ja bi pobio sve te umobolne kretene :thumbs1:

wiseguy
05-12-2008, 10:03
bolest!,sve to treba u zatvor da ih siluju zatvorenici :( :)

Hellboy
05-12-2008, 10:43
:?
ako ikog mrzim iz dna duše to su pedofili i zlostavljači životinja...tog smrada treba zavezati na trgu, golog, sa ukrasnim dildom promjera 15 centi u čmaru i ostaviti ga da krepa od gladi...prokleti kreten...
EDIT: ima netko njegov mail?

josip_kraš
05-12-2008, 13:09
ma neee, ja bi njega u zatvor s crncima što nisu jebali 2-3 godine pa da iskusi nešto crno i ogromno.

GeForce
05-12-2008, 13:28
mrzim mučenje životinja doista moraš biti smeće od čovjeka da ideš tako mučiti životinje...šta je umjetnost da se nekoga muči do smrti.
PA evo onda ću ja po njihovom zakonu tog umjetnika kretena uzeti i zabiti na križ u galeriji i gledati kako umire...a izvući ću se na umjetnosti.

GeForce
05-12-2008, 14:57
Bolje da je zavezao nekog covjeka.
da sada pošto je zakon odobrio manje više mučenje i patnju kao način izražavanja umjetnosti sada bih ja hladno mogao njega zaezati golog za vrat u neki kut galerije i pustiti njega da crkne od gladi te kada bi me pitali zašto rekao bih radi umjetnosti.
Pošto me ovaj "umjetnik" dosta iznenadio jel nisam mogao vjerovati da netko može tako nešto napraviti malo sam čitao o njemu pa sam našao i ovo njegovo objašnjenje na taj akt,navodno on kaže da u njegovome gradu po 1000 pasa umire od gladi i bolesti a da nitko neobraća pozornost na to i nikoga nije briga.I da je on ovoga psa stavio tamo da umre od gladi da ljudi napokon shvate šta se oko njih događa.
I znate šta..kad malo više mislim na nekakav bolestan način on i je upravu,nevjerovatno ali je.Pogledajte oko sebe recimo zareb.Koliko ste kao vi korisnici nahranili neke lutalice ili slično?a ima ih...no nitko nepoduzima ništa oko njih i evo naprimjer ja dođem i uzmem jednoga i nenapravim mu ništa što mu ulica i grad nebi napravili a to je da umre od gladi i vas milion koji ste prošli pored sličnih pasa i niste mu pomogli sada skočite na mene da ja mučim životinje,a iskreno ja ga nisam mučio ja sam ga samo maknuo sa ulice da umre u mojoj galeriji.Činjenica stoji da sma ja tu osobu mučio jel sam isti kao i drugi ljudi manje više bio u mogućnosti mu pomoći ali nisam ali dosta ljudi zbog moga čina sada gleda malo više na pse lutalice.
Priznajem ovo odstupa od bilo kakve humanosti i ljudskosti jel mučenje životinja i uživanje u drugoj patnji nemože biti biti prijenjeno kao umjetnost jel isto tako onda bilo koje mučenje je na nečiji stav umjetnost.Po meni ovaj umjetnik (ako i je umjetnik u to neulazim) je htjeo pokazati na problem koji se oko njih događa svaki dan ali to nitko nevidi ali po meni je pokazao na jedan jako loš način,no opet poznavajući ljude kao cjelinu,cjelina da nešto shvati mora biti odvratno i strašno da bi se bacilo oko na to.

Wishmaster
05-12-2008, 15:43
mmmmda...A Joseph Fritz je najveći dobrotvor jer je ukazal na to kak postoji seksualno,psihičko i fizičko nasilje unutar obitelji i da ga je potrebno spriječit. Ajmo ga pustit i dat mu natrag njegovu kćer da pokaže još jednom što se može dogoditi jer možda nisu svi vidjeli...

GeForce
05-12-2008, 15:49
nije isto zato i kažem da je ovo jako teška tema i neznam jel uopće pametno i pusiti je da bude otključana.Krivo si me shvatio ovo što on napravio je odvratno i za mene je to smrtna kazna jel kao što je hellboy rekao 2 stvari mrzim zlostavljanje i pedofiliju.Ali činjenica stoji da su ljudi takvi.Taj problem sa psima je svaki dan bio pored njih i nikoga nije bilo priga i sad odjednom su svi osvješćeni....opet se vraćam na ono dali je potrebno da izbije sranje da bi ga se spriječilo?

cropir
05-12-2008, 16:10
sve bi to ostalo na "idiot je glup" da se nije skupilo nekih tzv. stručnjaka koji su to svrstali pod umjetnost. sve ih treba istuć pa da ih taj pas pojede. :(

GeForce
05-12-2008, 16:29
sve bi to ostalo na "idiot je glup" da se nije skupilo nekih tzv. stručnjaka koji su to svrstali pod umjetnost. sve ih treba istuć pa da ih taj pas pojede. :(

da to si upravu to mi stvarno neide u glavu kako je netko moagao proglasiti to umjetnost.stvarno ljudska glupost nema kraja.. :pray:

Sonic_Moronic
05-12-2008, 18:22
Bolje da je zavezao nekog covjeka.
da sada pošto je zakon odobrio manje više mučenje i patnju kao način izražavanja umjetnosti sada bih ja hladno mogao njega zaezati golog za vrat u neki kut galerije i pustiti njega da crkne od gladi te kada bi me pitali zašto rekao bih radi umjetnosti.
Pošto me ovaj "umjetnik" dosta iznenadio jel nisam mogao vjerovati da netko može tako nešto napraviti malo sam čitao o njemu pa sam našao i ovo njegovo objašnjenje na taj akt,navodno on kaže da u njegovome gradu po 1000 pasa umire od gladi i bolesti a da nitko neobraća pozornost na to i nikoga nije briga.I da je on ovoga psa stavio tamo da umre od gladi da ljudi napokon shvate šta se oko njih događa.
I znate šta..kad malo više mislim na nekakav bolestan način on i je upravu,nevjerovatno ali je.Pogledajte oko sebe recimo zareb.Koliko ste kao vi korisnici nahranili neke lutalice ili slično?a ima ih...no nitko nepoduzima ništa oko njih i evo naprimjer ja dođem i uzmem jednoga i nenapravim mu ništa što mu ulica i grad nebi napravili a to je da umre od gladi i vas milion koji ste prošli pored sličnih pasa i niste mu pomogli sada skočite na mene da ja mučim životinje,a iskreno ja ga nisam mučio ja sam ga samo maknuo sa ulice da umre u mojoj galeriji.Činjenica stoji da sma ja tu osobu mučio jel sam isti kao i drugi ljudi manje više bio u mogućnosti mu pomoći ali nisam ali dosta ljudi zbog moga čina sada gleda malo više na pse lutalice.
Priznajem ovo odstupa od bilo kakve humanosti i ljudskosti jel mučenje životinja i uživanje u drugoj patnji nemože biti biti prijenjeno kao umjetnost jel isto tako onda bilo koje mučenje je na nečiji stav umjetnost.Po meni ovaj umjetnik (ako i je umjetnik u to neulazim) je htjeo pokazati na problem koji se oko njih događa svaki dan ali to nitko nevidi ali po meni je pokazao na jedan jako loš način,no opet poznavajući ljude kao cjelinu,cjelina da nešto shvati mora biti odvratno i strašno da bi se bacilo oko na to.

Idiote, ovdje je riječ o slobodi. Ne vidim kako će to poboljšati situaciju, lik samo želi prouzročiti skandal.
Također je stvar u slobodnoj volji, ti ne možeš znati da li bi taj pas umro od gladi ili što već, ali vezati ga za zid bez mogućnosti za preživljavanje, je strašno.

josip_kraš
05-12-2008, 18:28
mogli su uzet i beskućnika s ulice i vezat u galeriju i gledat ga dok umire, i to se može protumačit
kao "da ljudi napokon shvate što se oko njih događa".

nosferatu25
05-12-2008, 18:47
Bolje da je zavezao nekog covjeka.
cut
LOLOLOLOLOOOL,to mu je opravdanje,ono,umire hiljade od gladi u Africi,idem nac crnca i zavezat ga :pray:
:rotfl: :rotfl: ludače :pray:

Hellboy
05-12-2008, 18:49
nije smiješno...debilno je...mnogo...

TeraBajt
05-12-2008, 18:57
zasto debilno, pokazuje kako geforceova teorija nema nikakvog smisla.

Hellboy
05-12-2008, 18:59
i teorija je debilna, a i pobijanje teorije je moglo biti izvedeno na pametniji način bez wannabe sarkazma i cinizma...

TeraBajt
05-12-2008, 19:14
zasto? Zar nije zabavno gledati geforcea kako se pokusava obraniti od takvih komentara retajnim uvredama?













ah ne, cek, u pravu si.

GeForce
06-12-2008, 03:30
Bolje da je zavezao nekog covjeka.
da sada pošto je zakon odobrio manje više mučenje i patnju kao način izražavanja umjetnosti sada bih ja hladno mogao njega zaezati golog za vrat u neki kut galerije i pustiti njega da crkne od gladi te kada bi me pitali zašto rekao bih radi umjetnosti.
Pošto me ovaj "umjetnik" dosta iznenadio jel nisam mogao vjerovati da netko može tako nešto napraviti malo sam čitao o njemu pa sam našao i ovo njegovo objašnjenje na taj akt,navodno on kaže da u njegovome gradu po 1000 pasa umire od gladi i bolesti a da nitko neobraća pozornost na to i nikoga nije briga.I da je on ovoga psa stavio tamo da umre od gladi da ljudi napokon shvate šta se oko njih događa.
I znate šta..kad malo više mislim na nekakav bolestan način on i je upravu,nevjerovatno ali je.Pogledajte oko sebe recimo zareb.Koliko ste kao vi korisnici nahranili neke lutalice ili slično?a ima ih...no nitko nepoduzima ništa oko njih i evo naprimjer ja dođem i uzmem jednoga i nenapravim mu ništa što mu ulica i grad nebi napravili a to je da umre od gladi i vas milion koji ste prošli pored sličnih pasa i niste mu pomogli sada skočite na mene da ja mučim životinje,a iskreno ja ga nisam mučio ja sam ga samo maknuo sa ulice da umre u mojoj galeriji.Činjenica stoji da sma ja tu osobu mučio jel sam isti kao i drugi ljudi manje više bio u mogućnosti mu pomoći ali nisam ali dosta ljudi zbog moga čina sada gleda malo više na pse lutalice.
Priznajem ovo odstupa od bilo kakve humanosti i ljudskosti jel mučenje životinja i uživanje u drugoj patnji nemože biti biti prijenjeno kao umjetnost jel isto tako onda bilo koje mučenje je na nečiji stav umjetnost.Po meni ovaj umjetnik (ako i je umjetnik u to neulazim) je htjeo pokazati na problem koji se oko njih događa svaki dan ali to nitko nevidi ali po meni je pokazao na jedan jako loš način,no opet poznavajući ljude kao cjelinu,cjelina da nešto shvati mora biti odvratno i strašno da bi se bacilo oko na to.

Idiote, ovdje je riječ o slobodi. Ne vidim kako će to poboljšati situaciju, lik samo želi prouzročiti skandal.
Također je stvar u slobodnoj volji, ti ne možeš znati da li bi taj pas umro od gladi ili što već, ali vezati ga za zid bez mogućnosti za preživljavanje, je strašno.
ej kolega ajde odi na tečaj kulture pa odi svojoj mami vikati idiote ako ti je ona to dozvolila ok?
ako sam ljepo dao odgovor nemoraš ispasti kao naši navijači huligani pa čim se nešto od tvoga stava odskače vrijeđati ljude ili možda moraš jel ti je inteligencija za normalnu raspravu na nivou pubertetlije.Pa ajde prije nego nešto komentiraš nauči se malo kulture. :bravo:

Što se tiče posta čovjek nije htjeo ništa primjetiti nego je htjeo ukazati na taj problem jel taj problem je svugdje u svijetu ali su ljudi na sliku sa ulice već toliko navikli da se nitko neobazire na ovo.On je stavio tog psa u galeriju da skrene pozornost i da ljudi to primjete jel ljudi na ovako nešto nisu navikli i već su navikli na taj problem.Činjenica stoji da mučenje bilo čega živoga je strogo zabranjeno i neljudski i čovjek je to pokazao ljudima.Nije on drugačiji od svih ljudi u tome gradu jel kao što samn pisao tamo psi svaki dan umiru i to na njih 1000 a nikoga briga,sa ovime je postigao da ti ljudi sad kada vide lutalicu pokušati ćemu pomoći.Čovjek je ako si učio psihologiju a vjerujem da nisi po kulturi izražavanja išao na princip jedan mora umrijeti da drugi prežive.Da i dalje stoji pristup pokazivanju problema da je doista brutalan i nehuman ali samo je brutalan i nehuman jel ljudi na njega nisu navikli,ako me razumiješ.I čisto razmišljanje mozga,ako te pojedina stvar iznenadi i probudi bilo koje osjećaje na tebe koje je bilo a nisi primjetio zbog konstante navike na problem ponekad je potrebno čovjeka točno uputiti u događaje oko sebe da bi shvatio da taj problem je oko njega samo u drugačijem ruhu.I dalje što sam htjeo reći ja sam jako protiv zlostavljanja životinja i svatko živo biće zaslužuje živjeti te ni pod kojim uvjetima ga netreba mučiti.Ali šta su ljudi tamo napravili nego baš to,samo je on to prijenio u galeriju.Je budala što tog psa nije spasio..taj pas je umro ali kladim se da poslje ovoga nitko više negleda ravnodušno na lutalice a čak neki nakon što su ovo vidjeli vjerovatno su spasili neke lutalice pored kojih su svaki dan prolazili a do sad ih nisu niti spoznali.

p.s.
moderatori nerazumijem kako ste normalno dopustili vrijeđanje na forumu bez ikakvoga upozorenja,a da je vrijeđanje bilo od mene prema njemu na to bi reagirali?Gle ako nećete biti moderatori nemojte ali ako hoćete voditi forum onda ga vodite kako spada.nema krivih ljutni ali doista....

McPingvin_v2.0
06-12-2008, 08:35
Pitao sam Jambreka dal da upozorim Sonica zbog vrijeđanja, ali mi je rekao da ne trebam jer si zaslužio :(

Constantine
06-12-2008, 08:54
:shock: :shock:

Sve tu gamad koji su to gledali i slozili se da je to umjetnost treba pobit.Najvise mrzim zlostavljace zivotinja.

Mirko L
06-12-2008, 10:00
Bolje da je zavezao nekog covjeka.

nije ništa bolje.ni čovika.ni pasa.ni bika.ni mačku,kameleona,majmuna,antilopu,kiwia,bizona,zma ja....svi su isto vridni i stoga ima podjednako pravo mučit sve ove nabrijene, znači nema prava uopće...evo potpisat ću

GeForce
06-12-2008, 12:01
nije nikoga potrebno stavljati da prolazi nekakvo mučenje i sa tim se slažem ali taj problem je stalno oko nas i šta netko radi oko njega osim što prođe pored toga.A i priznajte sami sebi da zbog ovih slika sada mislite više na lutalice i slično.
Evo jedna još gora stvar oko koje nitko nije ništa niti napisao,u Osijeku azil će vjerovatno propasti i oko 250 pasa će dati uspavati,bili štenci,stariji,polubolesni ili što već,ja sam si rekao da ću vjerovatno sljedeći tjedan uzeti jedno štene ali to nitko nije do sad napisao...ljudi su smeće i ako im nepokažeš problem na najodvratniji mogući način oni ga neće ni prepoznati.Žalosno ali je.
Ali da je mogao tog psa nahraniti,tj prvo napraviti tako nešto i onda ga spasiti i nahraniti to je mogao,nije ga trebao pustiti ad umre od gladi.Iako opet se pitam jel on htjeo pokazati na problem toliko koliko je htjeo pažnju na sebe privući jel ipak da je htjeo prikazati problem kakav je zašto je tražio da se ovo prihvati kao umjetnost?Neznam više ni sam kako da ovo protumačim stvarno moš knjige pisati o mozgu od ovoga lika....

Mirko L
06-12-2008, 13:17
:shock: :shock:

Sve tu gamad koji su to gledali i slozili se da je to umjetnost treba pobit.Najvise mrzim zlostavljace zivotinja.

drago mi je da si protiv ovoga, ali se nadan da si se šalia.
živciraju me ljudi koji na svaki znag nečega lošega ili nepravednoga kažu da ''sve to treba pobit''.
to je tako primitivno.još mogu se kladit da bi ga vi zavezali za stup i nožen mu gulili kožu ili šta sve ne.

oladite, bar promislite o pravednoj kazni za takav zločin.ja bi mu par dana zabranija jelo da vidi kako je bilo tom psu i kasnije bi ga stavija u zatvor; bez ubijanja ili mučenja

Nodakim
06-12-2008, 13:37
Bolje da je zavezao nekog covjeka.

nije ništa bolje.ni čovika.ni pasa.ni bika.ni mačku,kameleona,majmuna,antilopu,kiwia,bizona,zma ja....svi su isto vridni i stoga ima podjednako pravo mučit sve ove nabrijene, znači nema prava uopće...evo potpisat ću


Neki ljudi su svojim akcijama to i zaslužili,a nijedan pas nije to zaslužio...

Constantine
06-12-2008, 14:22
:shock: :shock:

Sve tu gamad koji su to gledali i slozili se da je to umjetnost treba pobit.Najvise mrzim zlostavljace zivotinja.

drago mi je da si protiv ovoga, ali se nadan da si se šalia.
živciraju me ljudi koji na svaki znag nečega lošega ili nepravednoga kažu da ''sve to treba pobit''.
to je tako primitivno.još mogu se kladit da bi ga vi zavezali za stup i nožen mu gulili kožu ili šta sve ne.

oladite, bar promislite o pravednoj kazni za takav zločin.ja bi mu par dana zabranija jelo da vidi kako je bilo tom psu i kasnije bi ga stavija u zatvor; bez ubijanja ili mučenja
Pretjerao sam kad sam to reako zato što sam htio izrazit svoju ljutnju i nezadovoljstvo ovim.Zbilja prestrasno kako to neko moze nazivat umjetnoscu,taj lik koji je to napravio je fakat bolestan.

GeForce
06-12-2008, 14:32
Ljudi su vecinom zivotinje,pa moras primitivno:D
upravo se o tome radi,ljudi na neki način i jesu primitivni i jedino da im nešto objasniš moraš im objasniti primitivno kao što je bilo i ovo sa tim psom.... :hangin:

Mirko L
06-12-2008, 14:34
ok, dobro je, ali se ubuduće pokušaj bolje izrazit.
@Nodakim: ne mislin da je iko nešto tako zaslužija(mučenje do smrti)

Nodakim
06-12-2008, 15:12
ok, dobro je, ali se ubuduće pokušaj bolje izrazit.
@Nodakim: ne mislin da je iko nešto tako zaslužija(mučenje do smrti)


Lažeš.

GeForce
06-12-2008, 17:01
po meni jedino munječe su zaslužili pedofili silovatelji.Njima bi odredio kaznu da ih pošaljem na operaciju da im umjesto kurca ugrade vaginu istu kao kod malih curica da kad im netko gurne čačkalicu da ih boli i onda ih doživotno poslao u zatvor pun crnaca nabildanih..pa neka vide kako je to do kraja života.

Nodakim
06-12-2008, 17:07
I pedofili su ljudi s pravima.

Mirko L
06-12-2008, 17:31
znači GeForce po tebi je najveći zločin...zlostavljanje?iznad ubojstva?

nebi ja nikoga mučia makar on nekoga ubija,zlostavlja dječaka/djevojčicu,opljačka banku,ukra kesu od konzuma ili šta sve ne.

@nodakim: sad kažeš da su i pedofili ljudi s pravima a gore si izrazio svoje neslaganje sa mučenjen.nekužin.

GeForce
06-12-2008, 17:41
zadovoljiti čovjeku potrebu za osvetom kad ti se tako nešto dogodi mogu znati samo one osobe kojima se to i dogodilo.Ubiti nekoga nema nitko pravo pa tako niti jedan zakon i čovjek na planeti zemlji.Iako moraš se staviti u kožu da imaš dijete i netko ti to napravi tvojem djeteu,vjerovatno bi razmišljao istom metodom da je predobro staviti mu metak u čelo jel bi htjeo da on prođe i osjeti ono što je tvoja obitelj i dijete prošlo ako ne još i gore.Zato je pomalo i teško odlučiti što i tko odlučuje koja osoba je zaslužila smrt,mučenje ili kaznu jel svaka osoba ima svoj stav i drugačiji pogled na razne situacije.Zato sam i napisao kako bih se ja snosio sa time jel opet ja gledam na njih ne kao na ljude nego kao gamad koja samo bezveze trati zrak na ovome svijetu.To je moje mišljenje.Nažalost nikakve kazne i godine zatvora neće toliko spriječiti u uplašiti čovjeka kao smrt a pogotovo smrt na spor i jako bolan način,onakve priče da se netko neboji smrti su samo priče.

Mirko L
06-12-2008, 17:54
znan ja to GeForce i baš zato roditelji silovanog/silovane nebi trebali odlučivati.
uvik onaj nad kojim je izvršeno zlodjelo je previše ljut da bi bistro razmišlja.
kad bi oni određivali kaznu,zločinci bi ostajali bez udova ili očiju i pržilo bi ih se naživo...
ako ti misliš da je to stvarno potrebno da se zadovolji pravda, onda si primitivan.

i slušaj sad dobro.većina ljudi bi kaznila i roditelje nekog djeteta da oni ''vide kroz šta su prošli''
a roditelji optuženog su potpuno nevini i brižni ljudi i zašto bi oni morali ovo sve proživljavat?I SAY NO!

usput, bolja kazna od gubljenja vremena sjedeći u ćeliji je radit nešto korisno.
gradit,kopat kanale i slične oblike fizičkog napora umisto bespomoćnog sjedenja u zatvoru

GeForce
06-12-2008, 18:38
i to si u pravu no kako znati da je osoba doista optimistična i da može dati nekakav predsud na osnovi pravde kada opet svaka osoba gleda pravdu na svoj način a svi znamo kako se ponašaju osobe koje su manje emotivne i osobe koje su više emotivne.Naći primjerenu kaznu za napravljene zločine je jako teško napraviti.Isto da odgvorom na tvoje pitanje dali mislim da ih treba mučiti misilm da netreba jel kao što sam napisao da niti jedno živo biće nema tu mogućnost o odlučivanju dali netko ma pravo na život ili ne ali nije da se nezapitam a tko je njima dao pravo oduzimaju živote?Pa se sjetim one poznate rečenice oko za oko zub za zub što po meni misilm da je najbolja ikada napravljena rečenica.Prema tome kakvo zlodjelo si napravio takvu ćeš kaznu dobiti natrag jel ako ste vjernici onda znate i za rečenicu nečini ono što neželiš da drugi čine tebi.Iako nisam vjernik ali ta rečenica mi se jako slaže sa ovom predhodnom.No kao što sam rekao po meni onda nitko nema pravo odlučivati o kaznama jel nitko nema isto objektivno razmišljanje.

Mirko L
07-12-2008, 12:45
u nekin stvarima se slažen, ali ne i u ovome ''oko za oko, zub za zub''

znači,prema tome neki zločinac brutalno muči žrtvu i sad bi on treba dobit iistu kaznu?

McPingvin_v2.0
07-12-2008, 13:28
Vjerovao ili ne, tako bi i najbolje funkcioniralo. Strah je najkorisnija emocija. Ljudi koji se boje nečega to izbjegavaju. Ja bi se bojao pljunuti na ulicu kada bi znao da je kazna za to da me hrpa bolesne gerijatrije smije utopiti u svojoj slini :)