PDA

Pogledaj cijelu verziju : Razglabanje o MMO igrama



Stranica : 1 [2]

Arbiter of Change
07-07-2009, 16:09
Razglabam o tome kako free MMO-ovi, i dosta komercijalnih zapravo, imaju očajne animacije kretnji likova.

Gotovo uvijek izgledaju kao da im je tko zabio kišobran u evakuacijski tunel te ga rastvorio kad je ušao dovoljno duboko. Ili to, ili imaju ovaj over the top pristup kad izgleda kao da će uništiti svijet jednim potezom, odjeća se vijori kao da je pijavica ni metar od njega i slično. Dobro, ovo drugo je još podnošljivo (priznajem, padam dosta često na tu dramu kad se channelaju magije), ali trčanje kao strašilo koje pati od rigor mortisa... ne baš. WoW, ma koliko star bio, još uvijek ima vjerojatno jedne od ponajboljih animacija kretnji likova.

Macolla
07-07-2009, 16:18
blizzard nam treba dati novi MMORPG iznad danasnjih standarda... ljudi danas igraju wow samo sto je tu sva ekipa, ja mislim da ga nitko ne bi igro da to nije postao obicaj vise....

DJ Not Nice
07-07-2009, 16:34
Hmm, kretnja likova u Aionu!
Ali borba u Aionu, očajno.

Ah, što reć, ljudi u Blizu imaju zanje.

Dropper
08-07-2009, 10:45
jeli aion fraj ili se treba kupit ko Guild Wars?

Worthaur
08-07-2009, 12:01
Kupit i placat pretplatu

Dropper
08-07-2009, 12:08
jebat ga onda 8)

otac
20-07-2009, 17:18
Slučajno naišao na dvije igre, Berkanix izgleda predobro (sad mi se igra RFO), a za Shaiyu 2 neam pojma, ima samo teaser. Ista kompanija, Sonov Entertainment.
Berkanix Online (http://www.berkanix.com/)

D07JimS5JH0

http://steparu.com/latest-news/357-berkanix-online

Shaiya 2 (http://news.mmosite.com/content/2009-07-09/20090709185450653,2.shtml)

otac
21-07-2009, 15:24
Ajmo se dogovoriti da igramo nešto zajedno. Navedite/predložite neke mmorpg-e koje biste željeli isprobati, igrati ili već igrate.
Ja predlažem RFO, Sword of the new world, Dragon Sky i Twelve Sky 2.

DJ Not Nice
21-07-2009, 16:40
Ja predlažem RFO, Sword of the new world, Dragon Sky i Twelve Sky 2.
Ne, ne, ne i ne.

---

Perfect World International
Dragonica Online EU
Voyage Century Online
Taikodum

otac
21-07-2009, 18:41
Možda, ne, čuo da je community mrtav i ok.

Pandora saga, OB je za 2 dana? Link (http://pandorasaga.myrosso.com/index_cb.html)

Ovaj podforum polako umire.

DJ Not Nice
21-07-2009, 18:49
Ovaj podforum nikad nije niti bio ekstra aktivan.
Ima par hard članova koji redovito posjećuju i pišu, a također ima dosta onih koji samo i posjećuju.

Mystery In Space
21-07-2009, 19:22
WonderKing u CB-i, simpatična igra na MapleStory način stoga pogledajte: Link (http://wonderking.ndoorsgames.com/center/default.asp)

Nego, kad gledamo sve ove MMO-e koji se redaju iz dana u dan od kojih njih 90% koristi fantasy setting (želim bit vilenjak /kiss =_=), 9% ih je trkaćih a onaj jadni 1% je sci-fi tematike. Tehnički gledano svi ti mmo-i imaju istu mehaniku ako se to tako može nazvat (trošenje ogromne količine vremena pred monitorom za 1% xp-a) te se baziraju na principu koji se sastoji od ubij (ahhh još samo 356 monstera za 0.002 xpa i postići ću 50 od 180 lvla), pretrči (budi među prva 3 i dobiješ gumu od koje ćeš napravit nove tenisice ili marte koje su bolje od trkaćih tenisica ALI moraš osvojit još 20 utrka za žnirance), preleti (budi 1 da dobiješ renown i nova leptirova krila), skuhaj (unutar 3 minute da dobiješ jestivi poriluk). Naravno ima još sličnih gluposti ali ono što mene zanima je zašto su igrači primorani provest toliko sati ispred računala na tako glup način. Ja stvarno ne bih ima ništa protiv provest puno sati na jednoj igri ukoliko bih imao što za čitat (priču-septerra core / call of cthulhu / prototype), ako bih imao izbora što se tiče napretka a ne onaj fixed napredak da na 10 lvlu biram klasu prišta kako bih mogao liječit tuđe akne. Ni sam ne znam što hoću ali znam da treba biti nešto inovativno/novo. Recimo Eve Online, ta igra je tako brutalno inovativna i složena da je to za nepovjerovat gdje je jedini nedostatak za mene taj da ja ne podnosim igre sa brodovima (letećim naravno) ali opet igru priznajem kao najbolji novi mmo u zadnjih par godina koji je pokušao nešto promjeniti što je CCP-u pošlo za rukom pošto imaju stabilan broj igrača koji se polako ali sigurno povećava. Da se vodeća korporacija zamjeni sa našim predstavnicima u vladi/saboru hrvatska bi postala priznata velesila gdje nitko nebi znao što znači recesija =_=. Zašto nam netko ne isporuči igru koja bi imala recimo atmosferu Penny arcade adventures-a ili recimo Grim Fandanga. Što je pošlo po krivu da više nitko ne obraća pozornost na atmosferu te na igrače koji sve više i više napuštaju mmo vode čekajući nešto svježe. Dosta mi je levlanja /puj, ne želim više ubijat crve koji dropaju kameni čekić od 3 metra, dosta mi je fantasy-a (naravno nije to loš setting ali je ispran žešće), dosta mi je levela općenito jer previše razmišljam o tome koji sam lvl i kako brzo napredujem, želim biti uvučen u priču te u interakciju sa drugim igračima te stvoriti novu legendu sa njima. Ahh, pusti snovi :/
Jedina nada mi je sada Vampire The Masquerade (više bih volio Old od New ali ajde, bit ću zadovoljan i sa drugim) pošto ga radi CCP te postoji velika nada da će donjet nešto svježe i inovativno.

Ovo je bio moj amo reć ispad stoga ukoliko vam se ne sviđa slobodno ignorirajte. U svakom slučaju bih htio čuti druga mišljenja kuda sve ovo ide.

otac
21-07-2009, 19:45
Igram to povremeno, nabio lvl 32 na knight-u i 22 na mage-u. Mage-vi su malo slabi u odnosu na druge klase. Začudo nije grinder, barem ne na početku, samo treba obavljat questove i leveli se penju lagano.

Skidam Atlanticu, hoću onaj auto ili barem pc :D.

Mystery In Space
21-07-2009, 20:00
Što se tiče Atlantice, ajme. Stvarno ne znam zašto ljudi veličaju tu igru pošto je tako jednostavna te jednolična. Usporedit ću Atlanticu sa fenomenom Twilight filma (svi veličaju sranje od filma), nema bolje usporedbe od te. Prepruka: ne skidaj te rađe instaliraj Disciples 2 na računalo i uživaj u Hot Seat-u sa frendom ili preko Hamachija.

otac
22-07-2009, 18:31
NHN je objavio da dolaze u Europu i najvjerojatnije će plasirati na EU/NA prostore neke igre, poput Monster Hunter Frontier, Tera Online i C9 (Continent of the Ninth).
Sve 3 izgledaju obećavajuće, za Teru prvi put čujem i čini mi se ok.

Link. (http://news.mmosite.com/content/2009-07-20/20090720232302896,1.shtml)

Mystery In Space
22-07-2009, 18:46
Tera mi stvarno blesavo (čitaj zanimljivo xD) djeluje. Castanic i Popori su simpa rase.
C9 je isto zanimljiv dok ne očekujem previše od MHF-a.

Thanks na info-u. :thumbs2:

Nodakim
22-07-2009, 18:57
Jedini je problem katrostrofalna nebalansiranost među klasama,što mi samo govori da je PVP jako loš.

Arbiter of Change
22-07-2009, 22:33
Fora je u tome da WoW nije PvP igra niti je ikada bila takva jer je u biti nadogradnja na stari Everquest i to se osjeti baš u tom segmentu. Sam PvP sistem je ubačen naknadno sa PvE planom (opet kažem, oni koji su pratili WoW od samih početaka znaju da tada nije ni postojao organizirani PvP kao danas... je li to dobra ili loša stvar bila, to je već zasebno pitanje), tek su se sa Arenama stvari počele kretati na bolje i udaljavati od "PvP grinda" koji je u biti radio na principu jako sličnom raidanju jer ga bio dizajnirao čovjek zaslužan za raidse.

Mystery In Space
23-07-2009, 13:29
Sljedeći mjesec će WoD napokon biti službeno najavljen :D
Zanimljivo je da se šuška kako će blizz u slično vrijeme izbacit booths-e za igriv Diablo 3 i najavit novi MMORPG za koji je već rečeno kako će biti novi IP tako da ništa slično dosadašnjim naslovima ne očekujem premda se nadam da neće tako brzo to ić najavljivat. Neka radije najave novi xpack za WoW.

Pitanje je sad tko će izbaciti inovativniji i privlačniji proizvod. CCP i Blizzard su napravili odličan posao sa svojim naslovima od kojih se trenutno očekuju brda i doline.

Ima li još tko da prati i čeka WoD ili sam jedini :cry:

Arbiter of Change
23-07-2009, 13:51
To sam čekao.

Nisi jedini, ali u ovom trenutku mi treba više od samo IP-a koji volim da bi mi prodali igru, posebno pored konkurencije koja dolazi. Ne brini se zbog toga, jer postoje naznake da će WoD MMO biti u "ozbiljnoj" maniri tipa EVE Online tako da si CCP i Blizzard nisu direktna konkurencija jer očigledno ciljaju na različite skupine ljudi kao svoje korisnike.

Mystery In Space
23-07-2009, 14:17
Ma znam da nisu direktno konkurencija ali što je da je Blizzard je odlično obavio posao do sad bio marketing u pitanju ili zadovoljavanje korisnika. Ja samo znam da ukoliko će bit Old Wod igram vampira :P, ako pak stave New WoD onda Warewolf :wink: , naravno ako se ne odluče na samo vampire dio WoD-a =_=

theplaya
23-07-2009, 14:34
ima li vec nekih konkretnijih podataka o WoD-u ili je to sve jos u fazi izrade?
neki informativni linkovi?

Mystery In Space
23-07-2009, 15:48
Jedina official informacija je da se sljedeći mjesec najavljuje WoD te da igra izlazi 2010 po novom a ne 2011-2012 a non official od developera kojem je izmaklo da se WoD uopće radi. Sve ostalo su nagađanja. Ne zna se ni koje će razdbolje biti, koje frakcije, koji klanovi, kakav sistem, ništa se ne zna :twisted:
Što se linka tiče tu ti je najbolji prijatelj google ali ima jedan djelić neta jelte koji se malo više bavi tom temom: Pikni me (http://forumplanet.gamespy.com/world_of_darkness_mmo_general_discussion/b50383/p1).

Kakva vi očekivanja imate od igre. Očekujete li klasičan lvl sistem gdje za quest moraš ubit 20 žirafa za xp i cipele ili nešto inovativnije. Što se mene tiče ja bih htio da izbace taj lvl sistem potpuno i ubace nekakv renowned sistem te putem questova dobivao na utjecajnosti, priznanju i takvim stvarima. Ukoliko već namjeravaju ubacit rpg elemente neka bude nešto slično pointsima iz Bloodliness-a. Također bi mi se svidjelo kada bi svi započeli kao čovjek jer kad gledate u WoD-u svi kreću kao ljudi te se na početnim questovima opredjeljujete na daljnju frakciju i ishod same igre. Još da ubace mogućnost kupnje ili izrade vile/zgrade/diska (toreadori/davea frikovi xD) :friends:
Bit će također 1 server (glavni jelte) tak da ne znam kako će to funkcionalno proć. I Eve ima problema sa lagom.

Zanima me kako će PvP rješit pošto mi je malo mutavo ukoliko ubace PvP only areas. Trebali bi pvp omogućit svugdje ali i stavit penalty nekakav ukoliko netko ubije nekog u gradu ili gdje god blizu civila. Još me zanima kako će izmjenu noć/dan rješit. Vampiri ne umiru instantno na suncu btw pa bi bilo zanimljivo da kad nitko ne očekuje oko 13 sati par vampira ljepo posjeti lokalne konkurente (vampire huntere ili warewolfe ukoliko će biti igrivi)

Arbiter of Change
23-07-2009, 18:08
Više manje, teško je imati bilo kakva realna očekivanja jer, osim ako ne siluju ogroman Lore i neka osnovna pravila, ovo će biti stvarno čudan MMO naslov. Standardni PvE i PvP sistemi ovdje jednostavno ne odgovaraju.

Worthaur
25-07-2009, 12:35
Rang€r vidim da nisi igrao puno WAR =/
Jedino sto radis u end gameu je ides po zonama od BOa do BOa i tu i tamo odigras scen... U zonama se sve svodi na zerg, tko ima vise playera ce najvjerojatnije pobijedit... Melee klase su jebeno teske za igrat zbog retardiranog lagga kojeg jos nisu fiksali nakon 10-11 mjeseci, dodjes do sorce, udaras ju i dobivas poruku "out of range"... I da, end game je grind, farmas prokleti renown od kojeg na kraju nemas nikakve koristi... End game, tj invazija gradova je tolko retardirana, prije si mogo lockat grad sa pqovima koji je nemoguc ak ima protivnika jer lord 1 shota sve, a nedavno su napravili jos goru stvar, jebeni LOW leveli odredju oce li se grad lockat il ne, znaci svi rank 1-29 igraju scenarij da bi ovi u t4 mogli napredovat u end gameu... Kolko retardiran moras bit da bi napravio to?
I sad sa zadnim patchem umjesto da dovedu single target i aoe u neki balans oni naprave aoe usless, znaci sa skilovima s kojima sam crito 1.2k sad critam za 300... Jebeni pit of shades koji me crito za 2.5k ak me crita za 500... Jedan hot outheala to sve...
Jedini razlog zas sam ovolko trpio WAR je zbog guilde, sva sreca pa vecina prelazi na Aion
I da, 95% igraca je jebeno retardirano, neznaju igrat scenarije, neznaju igrat svoju klasu, samo idu okolo i prate mindless zerg

Rang€r
27-07-2009, 00:09
igro sam 600h i zbog navedenih razloga mi je i dojadio, al sad mjesec i po poslje mi nedostaje i vjerojatno se budem vratio za koji tjedan... opet ak se ne vratim, a pošto igrači odlaze, baš me zanima kako će oni reagirat na to, te koji će qrc sad napravit onaj lik iz biowarea jer im je on sad šef il tak neš..

lepi
28-07-2009, 08:35
...koja MMO igra po vama ima najbolji PvP :rambo:

Mystery In Space
28-07-2009, 09:09
F2P ili P2P? Knight Online/Guild Wars

lepi
28-07-2009, 09:31
trenutno igram AoC(moj 1st MMO)pa sam ponekad jako :-x na PvP,pa bih hito probat onako usput dal ima šta bolje :?

DJ Not Nice
29-07-2009, 00:25
10 igara s povećim potencijalnim uspjehom by Jon Wood @ MMORPG.com
Link! (http://www.mmorpg.com/showFeature.cfm/feature/3330)

Baš mi je žao što nisam igrao Fallen Earth u CB[u], svi već znate pričicu, otišao PC tamo.negdje.daleko.

Arbiter of Change
29-07-2009, 00:58
trenutno igram AoC(moj 1st MMO)pa sam ponekad jako :-x na PvP,pa bih hito probat onako usput dal ima šta bolje :?
Uf, AoC za PvP... free-for-all nije baš vesel tamo. Ima triala po netu pa isprobaj.

Inače, drago mi je da se WoD MMO našao na popisu unatoč činjenici da... ovaj, ništa ne znamo o njemu osim tko ga radi?

DJ Not Nice
29-07-2009, 01:01
Fakat ono, toliki "fanovi", a niste otvorili temu o WoD[u]

Mystery In Space
29-07-2009, 07:06
Jok, samo Arbiter i ja trenutno to pratimo koliko znam a i nema se još o čemu raspravljat, sve su ovo nagađanja trenutno (još se ne zna službeni naziv igre tako da.....). Em ti CCP + White Wolf, samo ime firme ti plasira igru na top 10 premda nitko ne zna ništa o njoj xD

DJ Not Nice
29-07-2009, 12:29
Ma ja ne kužim tu ekipu iz White Wolf[a], oni se bave svim i svačim..

Arbiter of Change
03-08-2009, 00:37
Čime to? Knjige + popratni materijal, TCG i spojeni su sa CCP-om za nadolazeću igru. :)

---

Nego, razglabanje time - što mislite o lokalnim (Hrvatska, Srbija, itd) komunama u igrama? Žudite li da ih ima na vašem serveru i težite li druženju s njima na štetu igrača drugih nacionalnosti? Koliko se dobro slažete s njima i držite li možda dvostruke standarde kad im treba pomoći ili nešto slično?

Osobno? U većini slučajeva bježim od nje koliko me noge nose čim spoznam da se formirala neka lokalna komuna/guild/šta već. Zašto? Jer svi iz naših krajeva imaju onu nezgodnu naviku da odmah misle kako sam im ja najbolji pajdaš čim smo iz iste države, tj. počnu se ponašati kao da smo ovce čuvali zajedno. Uglavnom, seljačluk nekakav je uvijek prisutan, bar iz mog iskustva.

DJ Not Nice
03-08-2009, 00:51
Hmhm, kad je u pitanju stvaranje "komuna" (< xDS) uvijek sam voljan pomoć, i da, volim igrat s ljudima iz postjugoslavenskih zemalja.
Neznam, više mi pašu, posebno otvorenost ljudi!

A sad problem, u takvim "komunama" često dolazi do međusobnih prepucavanja i čega sve ne.
Pa je to onak, jedan veliki minus.
I da, rijetko kad da ostanu na okupu.
To nam je u krvi, problemi! xD

E da, također mi je dobra ekipa iz ex SSSR[a].

Konklužn;
Uvijek se nađe dobra ekipa, ali i među njima onaj jedan koji je spsoban uništiti sve!

Arbiter of Change
05-08-2009, 00:14
Mene jednostavno iritra taj lokalni, gotovo seljački mentalitet koji ljudi u našim krajevima imaju (većina, ne svi naravno). Organski ne podnosim, hebiga.

DJ Not Nice
05-08-2009, 00:26
Činiš mi se jako zanimljivim momčićem : D
..namjeravaš li zaigrati išta od novoizlazećih MMO[a]?

Arbiter of Change
05-08-2009, 02:52
Mjerkam SW:ToR i WoD Online, van toga me ništa posebno ne interesira trenutno. :)

DJ Not Nice
05-08-2009, 02:55
*cry
Budemo se vidili u kakvom free MMO[u], iako ostavljaš dojam da te ne zanimaju baš.

Usotalom, uvijek se nađu neke lijepe ponude na netu tipa reklamiranja, pa se možda i uzme jedna od igara koje si naveo.

Sad ću si upiknut uz Aion mega.hard.edition i Champions Online uz koji dolazi i ST beta.
Želim biti među prvim hrvatima koji će ju igrat ^^

blood4me
05-08-2009, 03:03
Gdje da downloadam Rakion?
20kb/s je na official >_>

DJ Not Nice
05-08-2009, 03:33
Imaš ovdje par mirror[a], pa si izaberi jedan.
Ako ti je i tamo mala brzina, skidaj s drugog.
Link! (http://rakion.softnyx.net/Etc/Download.aspx)

blood4me
05-08-2009, 03:52
O, hvala puno :)
1,1mb/sec ftw :D

DJ Not Nice
05-08-2009, 03:55
Ma nema problema : )

Arbiter of Change
05-08-2009, 04:04
*cry
Budemo se vidili u kakvom free MMO[u], iako ostavljaš dojam da te ne zanimaju baš.
Teško, jer 99% tih F2P MMO-ova vidim kao jeftine i inferiorne kopije komercijale... a iskreno, ne traži mi se onaj 1% u moru naslova. :)
I ono, kad odigraš bolje naslove povećaš standarde.

DJ Not Nice
05-08-2009, 04:14
Pa šta radiš u međuvremenu ^^
..kad čekaš naslove..

Arbiter of Change
05-08-2009, 04:17
Igram SP igre. :)
Nisam MP igrač zapravo, MMO naslovi su mi skoro jedine prilike za izlet u te vode budući da sam većinom SP orijentiran.

DJ Not Nice
05-08-2009, 04:20
A ja sam mislio da ti spavaš uz MMO ^^

Arbiter of Change
05-08-2009, 16:05
A ja sam mislio da ti spavaš uz MMO ^^
Ma šta ti je, mislio sam da je poznata stvar koliko sam zadrti SP igrač većinu vremena (zajedno s Bartucom). :)

blood4me
05-08-2009, 21:38
Probao Rakion... shitan mi je, to je nes ko Project Powder samo s macevima umjesto snowboarda, ne svidja mi se takav tip igre...
Probao Runes of magic.... jadnije animaciju i grafiku u zivotu nisam vidio.
Probao 2moons, igra valja ali fali ono nesto....
Probao battlefield Heroes.. omfg bugovitiju igru u zivotu nisam vidio....
I to je to...
Ima jos neko neki advice za neku cool igru? Da je free ili da ima carobnih servera za tu igru :P

Arbiter of Change
06-08-2009, 20:16
@Cherry;
Lažem zapravo, jedini F2P MMO koji me zainteresirao je bio Atlantica Online jer je u biti originalna stvar (spaja standardni MMO pristup sa FF borbom).

DJ Not Nice
18-08-2009, 12:25
Haha, pogledajte:
Link! (urNyg1ftMIU)


Hang with me in my MMO
So many places we can go
You’ll never see my actual face
Our love, our love will be in a virtual space

I’m craving to emote with you
So many animations I can do
Be anything you want me to be
Come on, come on, share a potion with me

CHORUS:
Do you wanna date my Avatar
She’s a star
And she’s hotter than reality by far
Wanna date my Avatar?

You can type commands
I’ve got slots for what I hold in my hands
Don’t care what’s in your character bank
How ‘bout, How ‘bout a little tank and spank

Grab your mouse and stroke the keys
In cyberspace there’s no disease
Pick a time, send a tell to me
Just pay, just pay a small subscription fee

CHORUS

Single white human,
Looking for group
My stats so high
Don’t be out of the loop

Got an uber-leet staff
That you can equip
Close your mouths ladies
This is pure nerd-nip

I’m a pixel-based fantasy
A man who is stoic
I hack and slash
Who the heck’s more heroic?

Check me out:
Cloth armor
Fits me like a glove
Just twitta a time
And I’m ready for love

Hang with me in my MMO
So many places we can go
I’m better than a real world quest
You’ll touch, my plus 5 to dexterity vest

What role do you wanna play
I’m just a click away night or day
And if you think I’m not the one
Log off, Log off and we’ll be done

Mega! Mega!

Arbiter of Change
18-08-2009, 21:33
Isse. :D

Inače, MMORPG.com je napravio popis 10 naslova koji su trenutno čuvane tajne i o kojima ništa ne znamo. Opet WoD na popisu, gdje nas CCP doslovno draga u mozak tako da nas prvo teasea pa onda ništa ne otkrije. Fakeri s Islanda.

http://www.mmorpg.com/showFeature.cfm/l ... jects.html (http://www.mmorpg.com/showFeature.cfm/loadFeature/3416/Top-10-Tightlipped-MMO-Projects.html)

DJ Not Nice
03-09-2009, 04:15
Alo hardcore plejeri, jeste živi?
: )

Mystery In Space
16-09-2009, 18:42
Za sve vas kojima je dosadno i mislite da imate opake živce probajte The Hunter (nije neki mmo ali ajde). Nakon 2 sata igranja nisam jelena uspio nać T.T

Mystery In Space
18-09-2009, 09:10
TERA online(EU) će biti p2p. Komentar na ovaj potez pošto su neke verzije f2p.

Mystery In Space
18-09-2009, 11:07
Ne mogu edit tak da nek netko spoji ova 3 posta ako može xD.
Nego, rusi stvarno znaju napravit "zanimljiv" F2P MMO = Dance (Stvarno je dobar ples :P) (Lfdj1Uw-qM8)

Elf i Arisen plešu fantastično xD

Slayer
18-09-2009, 22:49
dvije najzabavnije mmo igre u ovo vrijeme: Battleswarm i league of legends, obje u beti. Predobre sta se tice zabave na brzinu (lol 40-45min, battleswarm 15min partija) moj score 5/5 al jos su u beti. Obavezno probat a za one geek tip kojima smeta grafika i sve ostalo rade nemoj.

Worthaur
18-09-2009, 23:44
LoL zabavan? lol, prelose napravljeno

Mystery In Space
19-09-2009, 09:44
2 najlošije napravljene igre u zadnje vrijeme. Ne znam tko se sjetio stavit MMO naziv pokraj njihovih imena....

DJ Not Nice
09-10-2009, 01:24
Voz iz daz?
LZYkv4oI2vo

Kostolomac
09-10-2009, 14:13
Craft of Gods is a 3D MMORPG, based on Slavic mythology.It is currently under development by Russia-based Soluciones Imposibles, and is scheduled for open beta in Europe within this year.
Hm, moglo bi bit zanimljivo :)

bananac
10-10-2009, 13:02
Hahah, daj ovo je presmiješno :rotfl:

blood4me
12-10-2009, 13:05
Ima neko neki savjet za neku f2p mmo?
Dosadno mi je, neam sta igrat >_>

DJ Not Nice
12-10-2009, 13:19
viewtopic.php?f=21&t=6535 (http://www.pcplay.hr/forum/viewtopic.php?f=21&t=6535)

Nizzel
08-11-2009, 17:05
evo da cujete i suprotno misljenje. LAME. f2p MMO-i NIKAD nece bit ko p2p, jednostavno je budzet prenizak, i uvijek postoji neka caka da zarade ono malo love tek tolko da mogu servere odrzavat (ako uopce i to), na primjer item mall il tako nesto, sto uvijek unisti igru. BOOoooOOO, treba otvorit zasebne forumu za prave MMO-e (p2p), a poseban za ove gluposti :-x

Korpse
08-11-2009, 21:15
PWI > svaki p2p mmo

Rang€r
08-11-2009, 22:50
wow>pwi..

Korpse
08-11-2009, 23:01
WoW je prehajpan, i uopće nekužim zašto ga toliko ljudi igra. Igra nema ništa posebno, jedino služi za izgubiti život, a jedina dobra stvar je predobra priča.

I da.

PWI > svaki p2p mmo

Rang€r
09-11-2009, 11:03
WoW je prehajpan, i uopće nekužim zašto ga toliko ljudi igra. Igra nema ništa posebno, jedino služi za izgubiti život, a jedina dobra stvar je predobra priča.




no, pa zato sam i reko WoW>PWI, uspoređivat npr. WAR s pwi si nikad nebi oprostio..

Carp
09-11-2009, 13:31
Usporedjivat ijedan P2P sa sa F2P je nedozvoljivo tako da...

OT. skinut cu danas ovo, bum probo, reda radi

Korpse
10-11-2009, 11:20
PWI koji je f2p je bolji od WoWa koji je p2p. Bar meni, sada za vas neznam, al moje mišljenje > vaše mišljenje :P

Arbiter of Change
10-11-2009, 13:45
Svi F2P MMO-ovi se mogu sakriti pred bilo kojim P2P naslovom.
Kao što je Wedran jednom prilikom rekao; tko nije igrao P2P MMO taj zapravo ni ne zna što je pravi MMO. Faktor nostalgije i prve ljubavi je nebitan.

Carp
10-11-2009, 16:04
Slazem se s wedranom, prvi (i jedini) p2p naslov mi je bio Age of Conan, inisam ni jedan f2p mmo zaigrao od tad, jer to vise nije to

Korpse
10-11-2009, 22:23
Svi F2P MMO-ovi se mogu sakriti pred bilo kojim P2P naslovom.
Kao što je Wedran jednom prilikom rekao; tko nije igrao P2P MMO taj zapravo ni ne zna što je pravi MMO. Faktor nostalgije i prve ljubavi je nebitan.
Igrao sam WoW duže vremena, a igrao sam samo trial od GW i od Warhammera. A od svega toga sam najduže ostao uz PWI, i sada ga igra. Al opet, to je samo moje mišljenje, naravno da netko ima drugačije. :)

Nizzel
11-11-2009, 18:03
Dvije rijeci. Mortal. Online.

DJ Not Nice
11-11-2009, 19:11
Nastavite raspravu ovdje,
nemojte mi tamo po temi švrljat!

: )

Korpse
12-11-2009, 10:56
Baš gledam odakle postovi ovdje :rotfl:

DJ Not Nice
14-11-2009, 02:40
Joj kao!
..
Arbiter,
prestani reanimirat teme xD

Arbiter of Change
14-11-2009, 09:04
NetkoSmora kad je lokalni mod zauzet širenjem ljubavi. :)

DJ Not Nice
14-11-2009, 11:09
NetkoSmora kad je lokalni mod zauzet širenjem ljubavi. :)

..čru ..čruu.

rudeboy95
18-11-2009, 19:46
evo da cujete i suprotno misljenje. LAME. f2p MMO-i NIKAD nece bit ko p2p, jednostavno je budzet prenizak, i uvijek postoji neka caka da zarade ono malo love tek tolko da mogu servere odrzavat (ako uopce i to), na primjer item mall il tako nesto, sto uvijek unisti igru. BOOoooOOO, treba otvorit zasebne forumu za prave MMO-e (p2p), a poseban za ove gluposti :-x
netocno. Allods online - budget 12M$.

Arbiter of Change
18-11-2009, 19:54
Izgleda da nitko nije shvatio u potpunosti.

Razlika između P2P i F2P MMO uradaka, ako stavimo na stranu očigledne stvari kao što su budžet i cijena igre ili nedostatak iste, koji mnogi ne shvaćaju je ta da su drugačiji s proizvodnogaSstajališta. Zašto? Zato jer su F2P naslovi napravljeni i predstavljeni sa shemom da neke gameplay opipljive stvari namjerno nedostaju u igri ili su prisutne u slabijem obliku kako bi se na njima zaradilo putem mikro transakcija, dok P2P naslovi ne prakticiraju takve metode već je sve ponuđeno u samoj igri, istina možda se trebaš naraditi kao konj, ali ne moraš plaćati dodatno.

rudeboy95
21-11-2009, 17:57
Izgleda da nitko nije shvatio u potpunosti.

Razlika između P2P i F2P MMO uradaka, ako stavimo na stranu očigledne stvari kao što su budžet i cijena igre ili nedostatak iste, koji mnogi ne shvaćaju je ta da su drugačiji s proizvodnogaSstajališta. Zašto? Zato jer su F2P naslovi napravljeni i predstavljeni sa shemom da neke gameplay opipljive stvari namjerno nedostaju u igri ili su prisutne u slabijem obliku kako bi se na njima zaradilo putem mikro transakcija, dok P2P naslovi ne prakticiraju takve metode već je sve ponuđeno u samoj igri, istina možda se trebaš naraditi kao konj, ali ne moraš plaćati dodatno.
opet netočno.primjer Runes of Magic. Mozes bit jednako jak ingame i bez 'mikro transakcija' jer se CS lova (diamond) moze kupiti s ingame parama. Iako to svako malo mijenjanju (mogučnost kupovanja dijamanata sa goldom), uvijek postoji neka vrsta 'legalne' prevare kojom sa goldom kupujete CS iteme.

Npr. u većini igara se mogu darovati CS itemi drugim igračima. Znači ako poznajete nekoga tko ima CS pare vi mu date gold u vrijednosti nekog itema (dogovoreni iznos) i zauzvrat vam on 'daruje' CS item. Rijetko koji MMO ima ovu prevaru da je zabranjena po t&c's.

Znači f2p i p2p mogu biti jednaki po proizvodnom stajalištu, samo sto ingame novac prolazi kroz vise procesa nego na p2p.

DJ Not Nice
15-12-2009, 11:53
Dakle,
otvorena je nova stranica o MMO igrama.

Dijelit će se raznorazne nagrade, BETA ključevi i tako dalje.
Stranica je provjerna by me.


http://www.giveawaygamer.com


Uživajte!

d0ntplS
24-12-2009, 02:29
Izgleda da nitko nije shvatio u potpunosti.

Razlika između P2P i F2P MMO uradaka, ako stavimo na stranu očigledne stvari kao što su budžet i cijena igre ili nedostatak iste, koji mnogi ne shvaćaju je ta da su drugačiji s proizvodnogaSstajališta. Zašto? Zato jer su F2P naslovi napravljeni i predstavljeni sa shemom da neke gameplay opipljive stvari namjerno nedostaju u igri ili su prisutne u slabijem obliku kako bi se na njima zaradilo putem mikro transakcija, dok P2P naslovi ne prakticiraju takve metode već je sve ponuđeno u samoj igri, istina možda se trebaš naraditi kao konj, ali ne moraš plaćati dodatno.
opet netočno.primjer Runes of Magic. Mozes bit jednako jak ingame i bez 'mikro transakcija' jer se CS lova (diamond) moze kupiti s ingame parama. Iako to svako malo mijenjanju (mogučnost kupovanja dijamanata sa goldom), uvijek postoji neka vrsta 'legalne' prevare kojom sa goldom kupujete CS iteme.

Npr. u većini igara se mogu darovati CS itemi drugim igračima. Znači ako poznajete nekoga tko ima CS pare vi mu date gold u vrijednosti nekog itema (dogovoreni iznos) i zauzvrat vam on 'daruje' CS item. Rijetko koji MMO ima ovu prevaru da je zabranjena po t&c's.

Znači f2p i p2p mogu biti jednaki po proizvodnom stajalištu, samo sto ingame novac prolazi kroz vise procesa nego na p2p.

f2p ekonomiju dikktira proizvodac igre
p2p igraci velika razlika
rom= sranje nakon novog patcha, ti trebas samo ako se dobro sjecam 500 dijasa za jedan item napraviti cs itema to je oko 20 € ili vise ne sjecam se tocno a to mozes igrati p2p 2 mjeseca, da ne govorimo skupljanje statove i koliko golda tu treba staviti da ne govorimo o ostalim stvarima ti i grac s mikro transakcijama nikad necete tamo isti i rom je scam

yassuqee
13-01-2010, 15:46
Ja mislim da cu ostat na Aionu, pa cemo vidjet sta ce patchevi donjet...

I da, ni jedan F2P se nemože mjerit sa P2P! :ekipa:

Arbiter of Change
13-01-2010, 19:07
Hai guys, gold selling je upravo postao legalan u Koreji. Mišljenja? :)
http://www.massively.com/2010/01/13/kor ... r-real-mo/ (http://www.massively.com/2010/01/13/korea-rules-that-virtual-currencies-can-be-exchanged-for-real-mo/)

For those of you who might not be drawing the link, the core there is that selling in-game currency for real money is essentially just an exchange of currency and perfectly legal in South Korea. This could have sweeping implications for RMT operations the world over, not to mention free-to-play games and... well, online games in general

Feanor
13-01-2010, 19:11
To ubija smisao igranja(MMORPG-ova barem). Jebiga, ako je farmanje dio igraćeg iskustva, bez obzira koliko naporno bilo, onda je to dio igraćeg iskustva. Nitko te ne spriječava da odustaneš od igre ako ti se nesviđa njezin koncept, ali ovo je ekvivalentno korištenju cheatova u igri.
Shvaćam da je cilj Online igre prvenstveno zabava i da nije zabavno ubijat cripove za gold 24 x 7, ali kupovanje igrine kurencije putem prave love je najniža grana na koju gamer može spasti prije nego što počme pušit k.... za fix WoW-a.

crofiren
13-01-2010, 19:35
Hai guys, gold selling je upravo postao legalan u Koreji. Mišljenja? :)
http://www.massively.com/2010/01/13/kor ... r-real-mo/ (http://www.massively.com/2010/01/13/korea-rules-that-virtual-currencies-can-be-exchanged-for-real-mo/)

For those of you who might not be drawing the link, the core there is that selling in-game currency for real money is essentially just an exchange of currency and perfectly legal in South Korea. This could have sweeping implications for RMT operations the world over, not to mention free-to-play games and... well, online games in general

ma lako za koreju, kinu japan i to, malo ih ima .. treba zaustavit ove gold farmere u sloveniji

Arbiter of Change
13-01-2010, 22:15
To ubija smisao igranja(MMORPG-ova barem). Jebiga, ako je farmanje dio igraćeg iskustva, bez obzira koliko naporno bilo, onda je to dio igraćeg iskustva. Nitko te ne spriječava da odustaneš od igre ako ti se nesviđa njezin koncept, ali ovo je ekvivalentno korištenju cheatova u igri.
Shvaćam da je cilj Online igre prvenstveno zabava i da nije zabavno ubijat cripove za gold 24 x 7, ali kupovanje igrine kurencije putem prave love je najniža grana na koju gamer može spasti prije nego što počme pušit k.... za fix WoW-a.
A da ni ne spominjem kako zalazi u segment vlasništva koji je definiran putem EULA-e. Iako, u ironičnom prevratu, ja osobno mislim da je ovaj potez, ovo "legaliziranje ilegale", tj. gold sellinga, zapravo zanimljiv potez koji će u biti natjerati ljude koji se time bave da to navedu kao svoje zanimanje i time budu podložni porezu ovisno o zaradu.

Treba jednostavno pozabranjivati korejskim IP-ima pristup zapadnim (Amerika i Europa) serverima i stvar je riješena jer si im ubio tržište.

Pro n00b
23-08-2010, 14:09
Vidim da uskoro izlazi DC universe online, al ne mogu nigdje nać podatak jel će bit FTP. Ima neko neku informaciju više?

Worthaur
23-08-2010, 14:46
Vidim da uskoro izlazi DC universe online, al ne mogu nigdje nać podatak jel će bit FTP. Ima neko neku informaciju više?
Nisi se bas trudio pronac tu informaciju, jelda? Pise ti na wikipediji -.-

crofiren
28-08-2010, 08:02
http://www.kabodonline.net/images/03/menu3/11.jpg
kabod online nesto novo nesto divlje
kad tucete tetu trosi joj se armor (T R O Š I ! ), mogli su to i vise mmo-a stavit :)
http://www.kabodonline.net

Shadow031
17-10-2010, 16:11
Imo bi jedno pitanje ovako cisto da vidim sta vi mislite da je uvjerljivo najbolja od ovih igara: Silkroad,Allods online,Runes of magic....

Mystery In Space
17-10-2010, 17:15
Allods Online ali kada pogledaš item shop bolje igraj ROM. na kraju ti ispadne da je p2p mmo jeftiniji od f2p clone modela. Mislim da rom najmanje ovisi o item shopu od navedenih-

DJ Not Nice
17-10-2010, 18:39
Od tih navedenih, najbolji po meni je Allods Online.

A sad, najviše love ćeš potrošiti na Silkroad, definitivno.
Zatim Allods, iako malo manje sa zadnjim pečom.
I nakon svih njih po potrebnoj lovi za igranje je RoM.

Shadow031
19-10-2010, 10:21
Ma Odlucio sam se za Allods online posto runes of magic se 2 dana zezam s patchevima i cekam i nakraju nista od tog...

AzuRe.
23-10-2010, 13:55
Botroad nije trebo ni doc na tu listu ... Silk je propast od igre koju svijet dosad vidio nije ... Ako os bit "pro" il da bar "proficima" lizes cmar , onda :
1. Kupi botting system
2. Trosi pare na premium
3. Trosi pare na jednu jako glupu igru da dobijes najjace weapone i gemove

Ako to ne napravis onda ce ti ovako izgledat :
1. Od lvl 40. ces trebat igrat 16 sati non stop grind da mozes lvl up
2. Nikad se nes ubacit na server zato sto nemas premium
3. Gear ce ti bit propast,i suckat ces jednostavno ...

Sto se mene tice,Allods je FTW sad ...

Haki
29-10-2010, 21:16
samo jedna rijec: TROŠIIIIIIIIIIIIII hahahahaha

DJ Not Nice
23-11-2010, 10:48
http://www.newzoo.com/img_content/Newzoo_MMO_MarketReport_US_tn.png


http://www.newzoo.com/img_content/Newzoo_MMO_MarketReport_Germany_tn2.png


http://www.newzoo.com/img_content/graphs/Newzoo_MMO_MarketReport_UK_tn.png


http://www.newzoo.com/img_content/graphs/Newzoo_MMO_MarketReport_France_tn.png


http://www.newzoo.com/img_content/graphs/Newzoo_MMO_MarketReport_Netherlands_tn.png


http://www.newzoo.com/img_content/graphs/Newzoo_MMO_MarketReport_Belgium_tn.png

Worthaur
23-11-2010, 11:19
I say fail

DJ Not Nice
23-11-2010, 11:34
I say fail

Zbog?

Worthaur
23-11-2010, 12:06
Zbog toga sto 60m ljudi igra usrani F2P?

SharpDressedChevap
23-11-2010, 12:28
Evo igram Runes of Magic već nekih mjesec dana i jako je dobar MMO, nije grind-only i ima hrpetina kvestova tako i sve da se ne želiš levelat preko kvestova, moraš :)

DJ Not Nice
23-11-2010, 12:40
Zbog toga sto 60m ljudi igra usrani F2P?

Činjenica je da F2P sistem prevladava nad P2P sistemom,
zarada na LotRO otkako je uveden "F2P sistem" je utrostručena.

Daklem,
dok god koka nese zlatna jaja bit će P2P,
ni kad ta jajca počnu trulit, bace ih u F2P vode.

Sam prefiks F2P privlači masu, iako to F2P apsolutno niš ne znači.


No et..

Worthaur
23-11-2010, 12:53
And? I dalje stoji ovo sto sam rekao, usrani F2P

DJ Not Nice
23-11-2010, 13:28
And? I dalje stoji ovo sto sam rekao, usrani F2P


huh!
Nije mi bila namjera pobit tvoje mišljenje ^^

Rang€r
23-11-2010, 13:55
also, činjenica je da trenutno nema mmoa na tržištu koji je vrjedan plačanja nit će ga bit u dogledno vrijeme

DJ Not Nice
23-11-2010, 14:45
also, činjenica je da trenutno nema mmoa na tržištu koji je vrjedan plačanja nit će ga bit u dogledno vrijeme

.

Rang€r
23-11-2010, 15:05
drago mi je da se slažemo.

Carp
24-11-2010, 20:01
Rekao bih da je WoW JEDINI koji je vrijedan plačanja, a sad...

Worthaur
24-11-2010, 20:25
Atm ne, kad izadje Cata, maybe

rudeboy95
24-11-2010, 21:46
Rekao bih da je WoW JEDINI koji je vrijedan plačanja, a sad...
Brate ko ti je to rekao? Taj mora da je obavio neki gadni brainwashing. Znači nimalo inovativna igra koja se temelji na sistemu kill ten wolfs. Čisto da nebi mislio da WoW ima puno ovisnika jer je dobra igra, to nije točno. Taj sistem, kill ten wolfs je napravljen tako da jednostavno nemožeš prestat igrat, jer što više igraš, to je manja vjerojatnost da češ prestat, jer si uložio jako puno vremena i novca (novac je tu najvažniji - zato nemožete postat ovisni o free igrama, naravno osim ako počnete kupovat iteme iz cash shopa). Plus, imaju jako puno caka, npr ima ta šema di se sve zasniva na sreći. Znači, napraviš ti instance run, i ne dobiješ željeni item. Ali, ti znaš da postoji šansa da ga dobiješ ako još jedanput prođeš kroz dungeon. I tako ideš u nedogled. Da ne govorimo o tome da je igra jednostavno loša. Predosadni questovi, gotovo ništa RP-a, i ponovo, nimalo inovativna.
I za Kataklizmu isto vrijedi.

Doduše, ima jedna igra koju se isplati plačati. Zove se Xyson: viewtopic.php?f=21&t=37806 (http://www.pcplay.hr/forum/viewtopic.php?f=21&t=37806)S.
Igra oduševljava feature-ima. Sama ta ideja dinamičnog svijeta je ingeniozna!
Priča da ne pričam, pročitajte. :D
http://www.xsyon.com/home

Rang€r
24-11-2010, 21:57
omg. rudeboy je rekao nešto pametno(ovo u vezi wowa), eto nevjerujem.

Kostolomac
24-11-2010, 22:21
Slažem se sa Carpom, zato ću i kratit vrijeme Cataclysmom do SW:TOR-a i GW2 :)

Worthaur
24-11-2010, 23:48
Rekao bih da je WoW JEDINI koji je vrijedan plačanja, a sad...
Brate ko ti je to rekao? Taj mora da je obavio neki gadni brainwashing. Znači nimalo inovativna igra koja se temelji na sistemu kill ten wolfs. Čisto da nebi mislio da WoW ima puno ovisnika jer je dobra igra, to nije točno. Taj sistem, kill ten wolfs je napravljen tako da jednostavno nemožeš prestat igrat, jer što više igraš, to je manja vjerojatnost da češ prestat, jer si uložio jako puno vremena i novca (novac je tu najvažniji - zato nemožete postat ovisni o free igrama, naravno osim ako počnete kupovat iteme iz cash shopa). Plus, imaju jako puno caka, npr ima ta šema di se sve zasniva na sreći. Znači, napraviš ti instance run, i ne dobiješ željeni item. Ali, ti znaš da postoji šansa da ga dobiješ ako još jedanput prođeš kroz dungeon. I tako ideš u nedogled. Da ne govorimo o tome da je igra jednostavno loša. Predosadni questovi, gotovo ništa RP-a, i ponovo, nimalo inovativna.
I za Kataklizmu isto vrijedi.
Nhf, al od kud si to copy pasteo?

A ovaj Xsyon, grafika mi fakat neznaci puno u igrama, al ovo je fail, ko da je igra starija od WoWa neznam kolko godina, a izlazi tek za 2 godine

Rang€r
24-11-2010, 23:53
dakle nisam jedini nevjernik

rudeboy95
25-11-2010, 07:52
Nhf, al od kud si to copy pasteo?

Bio je neki članak, nema šanse da ga sad nađem, ali to je čista logika.


A ovaj Xsyon, grafika mi fakat neznaci puno u igrama, al ovo je fail, ko da je igra starija od WoWa neznam kolko godina, a izlazi tek za 2 godine
Fičuri su najbitiniji, ne grafa, a uostalom, čak i grafa može proći.
ZXy5jjU_1ss

Worthaur
25-11-2010, 08:03
Kakva je to animacija trcanja D:

I koji su to featuri, previse tog pise na onoj stranci a nisam primjetio nista inovativno

Carp
25-11-2010, 09:51
Gameplay > grafika. Kill me if i'm wrong.

Worthaur
25-11-2010, 10:18
Da, al opet ocekujem ak igra izlazi 2012 da lici na nesto

Xero
25-11-2010, 10:23
MMO ne mora ličit na nešto. Savršen primjer je WoW.

Worthaur
25-11-2010, 10:27
Pa WoW meni ima solidnu grafiku, taj stil je sasvim ok

Xero
25-11-2010, 10:31
Nekom i Xsyon ima solidnu grafiku to je sve pitanje ukusa.

Worthaur
25-11-2010, 10:41
Istina, al kad je WoW izasao, a kad Xsyon izlazi?

Xero
25-11-2010, 10:54
Wow ima tri ekspanzije, a Blizzard ima više para od cjelog hrvatskog nacjonalnog duga.

Worthaur
25-11-2010, 11:11
No, pricam o WoWu kad je izasao, ne sad

Mystery In Space
25-11-2010, 11:52
Ne vidiš da ovo nema smisla? Sasvim je normalno danas da se f2p diže u nebesa sa grafikom iz 2000te (sada je koja ono?) i ako želiš biti competitive u f2p mmou moraš više para potrošit nego na neki p2p mmo. Ja nemam ništa protiv starijih igara sa lošom grafikom (ipak je to tada bilo omg i has colors) ali kada u 2010 gledam piksele kako plešu po ekranu, ono de fo.

Worthaur
25-11-2010, 11:59
Al Xsyon nije F2p, neg P2P

Mystery In Space
25-11-2010, 13:54
Strašno, ja kada sam to gledao rekao sam sam u sebi da je to jedan loš f2p naslov (znam da sam čitao negdje kako netko brani f2p naslove, izgleda da sam postao u krivi topic xD).

rudeboy95
25-11-2010, 14:13
Lol, fičuri su bitni. Di možeš vidit MMO svijet na koji (u potpunosti) utječu igrači? Znači landscape. I sve ostalo. I ponovo, MMO u kojem imaš potpunu slobodu, možeš otić na vrh neke planine, iskopat rupu i unutra napravit logor. Ta sloboda, donekle i je bit sandbox igara, zato ih ljudi i igraju.

A sad, to što vi ne volite ništa osim mainstream-a, to je vaš problem.

Grafika. Igre su isto kao i ljudi, cijeni se ono iznutra, ne ono izvana. Drugim riječima, grafika ništa ne vrijedi, čak dapače, što je jednostavnija to je bolja jer ti moraš sam izmišljat detalje u sceni, što bi pak potaklo maštovitost, isto kao i kod stripova, knjiga, filmova i zapravo svih vrsta umjetnosti. Ako nemaš uopće maštovitosti, naravno da češ tražit igre koje imaju bolju grafu.
Uf, tu sam malo otišao u offtopic, previše generalizirao. Uglavnom, nevidim zašto uopće cijeniti grafu kod igara.

I da, ovo što Xero kaže, grafa je pitanje ukusa. Netko bi rekao da je grafa iz recimo Fable-a zastarjela i ružna, a netko bi rekao da se savršeno poklapa s atmosferom igre.

Worthaur
25-11-2010, 14:28
Koji sandbox je dosad uspio, osim EvE Onlinea? To sto je sandbox neznaci da ce bit dobro
I jesam rekao, nije mi grafika toliko bitna, al mora licit na nesto, da ponovim...

Znaci, kolko sam skuzio, ovo je Minecraft MMO? Rofl

rudeboy95
25-11-2010, 14:45
Koji sandbox je dosad uspio, osim EvE Onlinea? To sto je sandbox neznaci da ce bit dobro
Zašto opovrgavaš tvrdnju koju ja nisam nikad rekao?

Rang€r
25-11-2010, 15:21
navodno je mortal super samo što ga niko neigra :roll:

rudeboy95
25-11-2010, 15:41
navodno je mortal super samo što ga niko neigra :roll:
Da, to mi se isto sviđa.. Pogotovo fičuri, slično Xysonu, samo ipak malo ograničavajuće. Volio bih da imam kreditnu, jer ovako nemogu to igrat: :(
I da, čekaj, ako kupiš boxed verziju, nemoraš više uopće plačat ili?

Kostolomac
25-11-2010, 15:52
Znaci, kolko sam skuzio, ovo je Minecraft MMO? Rofl
Samo što Minecraft još bolje izgleda xD

Worthaur
25-11-2010, 19:37
Koji sandbox je dosad uspio, osim EvE Onlinea? To sto je sandbox neznaci da ce bit dobro
Zašto opovrgavaš tvrdnju koju ja nisam nikad rekao?
Nisi?
"Doduše, ima jedna igra koju se isplati plačati. Zove se Xyson"

rudeboy95
25-11-2010, 19:40
Ne nego ovo da sandbox znači da je igra dobra - to nisam rekao. Čak dapače, mrzim sandboxe, ali ako su dobri - dobri su.

Arbiter of Change
15-06-2011, 11:12
Nije baš razglabanje, ali Steam je dodao F2P stranicu tako da možete od tamo skinuti cliente i ostatu u kontaktu sa Steam ekipom dok igrate svoj MMO.
http://store.steampowered.com/genre/Free%20to%20Play/

Za sada podržava:

Global Agenda: Free Agent
Champions Online: Free for All
Spiral Knights
Alliance of Valiant Arms
Forsaken World