PDA

Pogledaj cijelu verziju : GTA IV-Razne primjene ALI ne i glavna



GODSKILLER
03-12-2008, 23:15
Eto baš odvojih 400 kna(srićom ne kupih) za ovu igru ali izgleda da je nebudem mogao igrati...možda jedino u slow motion-u,pa evo savjeta za one koji imaju istu tegobu a neznaju kako da sami sebi opravdaju 400kn bačenih u wc-školjku.....
Tips&Trick GTA IV:
-možete koristit kutiju kao podmetač za razna (ne)alkoholna pića
-sa dvd-om možete igrati frizbi u društvu ili s kučnim ljubimcem(još kažu da igre nisu zdrave)U prirodi na friškom zraku(to je neka vrsta multiplayera)
-ako kojim slučajem se negdi zagubite možete sa dvd-om signalizirati morseove kodove
-u vruče dane dvd može poslužit kao lepeza
-jednostavno sa this parts sh*t of plastic zagaditi okoliš za narednih par stolječa
-obisiti na zid kao slika(podsjetnik na krvavo zarađenih i u vitar bačenih kuna) a S(K)anader upozorava na štednju
zasad iscrpih ideje pa se i vi štogod dositite

inače možda je ovo dosad najbolja zaštita protiv gusara(internetobradog) imaš igru nije bitno odakle al je nemoš igrati...savršena zaštita :rotfl:

SkunK
03-12-2008, 23:18
Pljucanje po igri zato što nemas mašinut dovoljno snaznu da pokrene igru?

Zanimljivo...

GODSKILLER
03-12-2008, 23:33
Jel ovo pljuvačnica ili......
inače 4GB DDR2
6750 2x2,66 GHz
280GTX

wavefunction
03-12-2008, 23:43
izgleda da smo polubraca
(samo u mene quad 2.4 x 4, harharhar)

Constantine
03-12-2008, 23:55
Pljucanje po igri zato što nemas mašinut dovoljno snaznu da pokrene igru?

Zanimljivo...
Ajde ne seri,nitko nema dovoljno jaku masinu za odlicno vrtit gta4 i definitivno je opravdano ova igra završila u pljuvačnici.

wavefunction
03-12-2008, 23:55
nemos po neoptimiziranosti ocjenjivati gameplay!
ali mos okrivljivat game designere ili kogavec!
JEBO IM JA MATER!

Constantine
04-12-2008, 00:54
Kupio bi ja igru ali mi je malo preskupa,375kn mi nije previse,ali 1000€ za novi komp vec malo je.

IGoR_2803
04-12-2008, 00:56
ovako, prije nego dežurni moralizatori i fanatični obožavatelji serijala počinju braniti igru -> ovo je pljuvačnica, i ako neko hoće popljuvati igru zato jer je developer zaradio masne pare od konzolaške verzije najnovijeg nastavka serijala započetog pred 10ak, 15ak godina na PCu, a nije se potrudio kako spada srediti igru da ga barem današnje high end konfe mogu 'dostojno' pokrenuti i pritom se koristi lejmerskim izjavama tipa da će tek budući hardver moći pokrenuti igru kako spada, e onda ima moju potpunu podršku...

Arbiter of Change
04-12-2008, 09:21
Onaj mali dio o pljuvačnici kojeg je malo teže iščitati iz 1. posta:

"Inteligentna osoba UBIJA ARGUMENTIRANIM VRIJEĐANJEM NA KULTURAN NAČIN"
Ali da, inače se slažem se mišljenjima većine kad kažu da je ovo stvarno pretjerivanje od strane Rockstara.

SkunK
04-12-2008, 09:36
Pljucanje po igri zato što nemas mašinut dovoljno snaznu da pokrene igru?

Zanimljivo...
Ajde ne seri,nitko nema dovoljno jaku masinu za odlicno vrtit gta4 i definitivno je opravdano ova igra završila u pljuvačnici.

"Ajde ne seri?" ? Jesam se tebi možda obraćao ? Nisam. I da je sam, nemaš me pravo vrijeđati pošto iznosim svoje mišljenje, to što si ti naučen govorom špiljskog čovjeka i nemožeš se drukčije izraziti nije moja stvar niti ću te ja učiti kulturi.
Uglavnom, drugi put razmisli kada počmeš pisati jer očito puno ne razmišljaš o čemu pišeš. niti nemaš blage veze o optimiziranosti GTA 4 pošto ga nisi igrao na PC platformi ali se ipak usuđuješ reći da ne postoji mašina koja ju može "odlicno vritit". Ako ćemo se ponašati kao djeca i špiljski ljudi, šta da ti ja kažem da ga i7 (Nehalem) s 6 gb RAM-a i jedna od H4870X2 ili gtx280(par) ovu igru jede za doručak?
Naravno, to nitko od gamera nema, ali kad smo već bezobrazni i ponšamo se djetinjasto, zašto ne, tvoja konstatacija uopce ne stoji, postoji mašina dovoljno jaka i vjerovatno je par ljudi u svijetu ima.

bezimeni
04-12-2008, 10:02
Mrak....moraš biti na razini špiljskog čovjeka da toliko iskeširaš za komp da bi igrao tu igru kada možeš tri- četri puta jeftinije sa jednim X-360 ili PS3 .Ova igra sobzirom na prikazanu grafiku ne zaslužuje ništa drugo nego pljuvanje jer je riječ o najobićnijem portu sa minimalnim prilagodbama za pc platformu.

SkunK
04-12-2008, 10:08
Mrak....moraš biti na razini špiljskog čovjeka da toliko iskeširaš za komp da bi igrao tu igru kada možeš tri- četri puta jeftinije sa jednim X-360 ili PS3 .Ova igra sobzirom na prikazanu grafiku ne zaslužuje ništa drugo nego pljuvanje jer je riječ o najobićnijem portu sa minimalnim prilagodbama za pc platformu.

Ako netko ima novaca, zašto ne? Kakva je to logika?? Šta ćeš, nekom zabraniti da kupit I7 CPU i neku od dual grafičkih kartica u SLI/Crossfire i nazvat ga špiljskim čovjekom? Špiljski čovjek se manifestira kad se počme s ovakvim vrijeđanjem tipa "Ne seri." Ali ovo mi je fascinantno kako je za tebe netko špiljski čovjek ako ima jak PC... to je stvarno selfown.

bezimeni
04-12-2008, 10:21
Sve sam rekao i ne želim se ponavljati.Igra je noptimalizirano govno a ako netko želi iskeširati 15000-20000 kn kao bi normalno igrao ovu igru bez obzira koliko novaca imao samo neka navali.Ja sigurno neću.Kada bi barem to igra potkrjepila vanserijskom i vanzemaljskom grafikom kakvu ima Crysis nebi ni riječ rekao.Ali igra izgleda kao govno.Nazubljena je do bola i mutnjikavih tekstura.
Konzola je za ovu igru x puta pametnije rješenje.Ovakvu ju nisu ni trebali izdavati za pc.

IGoR_2803
04-12-2008, 10:21
Ako netko ima novaca, zašto ne? Kakva je to logika?? Šta ćeš, nekom zabraniti da kupit I7 CPU i neku od dual grafičkih kartica u SLI/Crossfire i nazvat ga špiljskim čovjekom? Špiljski čovjek se manifestira kad se počme s ovakvim vrijeđanjem tipa "Ne seri." Ali ovo mi je fascinantno kako je za tebe netko špiljski čovjek ako ima jak PC... to je stvarno selfown.

a ti bi mogao bolje pročitati njegov post i ne izvlačiti stvari iz konteksta...


moraš biti na razini špiljskog čovjeka da toliko iskeširaš za komp da bi igrao tu igruSkada možeš tri- četri puta jeftinije sa jednim X-360 ili PS3

SkunK
04-12-2008, 10:38
Ako netko ima novaca, zašto ne? Kakva je to logika?? Šta ćeš, nekom zabraniti da kupit I7 CPU i neku od dual grafičkih kartica u SLI/Crossfire i nazvat ga špiljskim čovjekom? Špiljski čovjek se manifestira kad se počme s ovakvim vrijeđanjem tipa "Ne seri." Ali ovo mi je fascinantno kako je za tebe netko špiljski čovjek ako ima jak PC... to je stvarno selfown.

a ti bi mogao bolje pročitati njegov post i ne izvlačiti stvari iz konteksta...


moraš biti na razini špiljskog čovjeka da toliko iskeširaš za komp da bi igrao tu igruSkada možeš tri- četri puta jeftinije sa jednim X-360 ili PS3

Ne, netrebaš tvrditi da ja nešto izvlačim iz koneksta... ili mi čitaš misli? Smješno.

Pročitao sam ja njegov post dobro, i moj odgovor stoji, ako netko ima love zašto nebi kupio CPU s najnovijom arhitekturom, i upario 2 high end kartice??

Kakav je to argument za XBOX,PS3...pa ne kupuju ljudi PC-e da bi se samo igrali. To što je PC jak je i jedna od prednosti za igranje igara, ali što je s ljudima koji ga kupuju zbog prirode svojeg posla?? Da kupe XBOX ili PS3?? Pa kupe I7 core,sli/crossfire i 6-8 GB RAM-a što im je i onako potrebno za izvršavanje raznih poslova i imaju platformu za igranje "tako neoptimiziranog GTA4". U svakom slučaju ovo s XBOX i PS3 ne stoji, to što netko ima novce za najnoviju generaciju procesora i grafičkih kartica ne znači da je špiljski čovjek, špiljski čovjek je primjer iznad s vrijeđanjem.

Malo smo skrenuli s teme , ALI nemožete jednostavno branit nečije vrijeđanje, shvatite da u ovom djelu posta pričamo o vrijeđanju, na stranu GTA4 a ja nisam zasluzio (niti bilotko drugi) da ga se vrijeđa pogotovo bez razloga. Neka svoje djetinjaste ispade ostavi doma, ovo nije mjesto za njih, ljudi smo možemo biti kulturni...ili smo špiljski ljudi još uvjek?

@ on topic
Sve u svemu, slažem se da je GTA4 neoptimiziran, barem ne onoliko koliko su to htjeli gameri s slabijim PC-ima,ali nekad je jednostavno igru teško optimizirati da radi na svakoj mizeriji od PC-a, koliko se sjecam, izdana je preporučena konfa za GTA 4 i na njoj se sve vrti kako spada.

nosferatu25
04-12-2008, 11:19
"Inteligentna osoba UBIJA ARGUMENTIRANIM VRIJEĐANJEM NA KULTURAN NAČIN"
Znam ali ipak moram javno da pljunem posrani Rockstars, jer sam upravo dao 60 evra za igru za koju sam smatrao da vredi imati kao original, ali igra mi ide kao da se ne valja, i to na LOW detaljima (Crysis igram pristojno na high, FO3 i FC2 besprekorno na high). Rockstars bre vređa PC kao igračku platformu, heej ljudi, pa da li smo zaslužili (posebno oni sa high-end računarima) da nam izdavač javno saopšti da igra koja dobro radi na konzolama koje nisu ni do kolena sadašnjem tkzv -end PC hardveru, nije napravljena da bi radila na najvišim detaljima već na mediumu, jer je, "kao i obično" softversko tržište ispred hardverskog, te ćemo tek 2010, kad budemo nabavili novi hardver, igrati kao ljudi igru koju po svim estetskim elementima Crysis šije za dva koplja? Dakle, predlažem editovanje gorenavedene rečenice: "Inteligentna osoba UBIJA ARGUMENTIRANIM VRIJEĐANJEM NA KULTURAN NAČIN" u "Inteligentna osoba UBIJA ARGUMENTIRANIM VRIJEĐANJEM NA KULTURAN NAČIN, OSIM AKO SE NE RASPRAVLJA O GTAIV, MATER MU JA JE*EM. " Opomenite me, izbrišite mi post, ni upola me neće zaboleti kao ovih 60 evra kojih više nemam. End.

SkunK
04-12-2008, 11:24
U svakom slucaju takvo "pljucanje" ne postize nista, jedino što možeš postići s vrijeđanjem na razini 12togodišnjeg djeteta je da kontaktiraš Rockstar i tamo ih ljepo izvrijeđaš.Inače što se tiče same optimizacije citirati cu doslovno kolegu Antu (mislim da je nick DeadWalker) : "Vecina pljucanja po GTA4 se svodi na to da to rade mulci koji nemogu igrat igru na Ultra detaljima te stoga prenose svoje frustracije jer im mama i tata ne zele dati 3000kn za novi GPU".

Slazem se.

nosferatu25
04-12-2008, 11:51
Kako ću se drugačije osloboditi gneva? Da, mogu da napišem filozofsku raspravu, ali pure psovanje mi trenutno mnogo više odgovara. Inače, što se tiče optimizacije nisi u pravu, kao ni tvoj kolega Ante, zato što po raznim forumima čitam kako su ljudi koji poseduju grafičke od 3000+kn sa pravom isfrustirani (kao i kolega GODSKILLER koji je otvorio temu koju sam ja nameravao da otvorim) zato što im se igra JEDVA vuče i na medium detaljima, što je apsolutno neverovatno, jer Crysis na GTX280 radi poput perca na vetru, a GTA... ipak traži "malo" više. Što bi rekli neki dežurni tešitelji našem razočaranom i isfrustriranom gameru koji je iskeširao 3000+kn za igru koju je čekao kao u pustinji kišu: Više sreće u nekoj od narednih godina!

SkunK
04-12-2008, 12:07
Kako ću se drugačije osloboditi gneva? Da, mogu da napišem filozofsku raspravu, ali pure psovanje mi trenutno mnogo više odgovara. Inače, što se tiče optimizacije nisi u pravu, kao ni tvoj kolega Ante, zato što po raznim forumima čitam kako su ljudi koji poseduju grafičke od 3000+kn sa pravom isfrustirani (kao i kolega GODSKILLER koji je otvorio temu koju sam ja nameravao da otvorim) zato što im se igra JEDVA vuče i na medium detaljima, što je apsolutno neverovatno, jer Crysis na GTX280 radi poput perca na vetru, a GTA... ipak traži "malo" više. Što bi rekli neki dežurni tešitelji našem razočaranom i isfrustriranom gameru koji je iskeširao 3000+kn za igru koju je čekao kao u pustinji kišu: Više sreće u nekoj od narednih godina!

Kakvo oslabađanje gnjeva? Gnjev što nemaš dovoljno jako računalo koje bi moglo pokrenutu GTA4? Tu nema nikakvog gnjeva, pogledaj malo što pišeš, pa nismo djeca... psovanje? Psovanje kad nešto nemozes dobiti/pokrenuti/nisi zadovoljan, što s time postižeš?

Da ali za razliku od tvog lurkanja po forumima ja sam sinoć (preciznije u 5:34 ujutro) probao igru, tako da znam o čemu pričam. Necu ulaziti u detalje(ako ih zelis kontaktiraj me na PM) i mogu ti reci, DA imam pojma o čemu pričam, i da, na tvoju žalost u pravu sam. To što netko "poseduje" grafičku karticu od 3000 KN ali zato ima 1GBRAM-a, instaliranu Vistu s svim extrasima,i aero sučeljem i CPU-om koji je star 2-3 godine ne znači da moze pokrenut igru u mediumu. To što netko "iskešira" 3000kn za grafičku i misli da ce moci sve igrati na Ultra nije isfrustriran, samo je neiteligentan i neupućen.


Inače opet te pozivam da mi se privatno obratiš pa cu ti i reci konfu na kojoj je igra vrtila medium,bez zastajkivanja, btw. danas ide testiranje FPS-a i još par testova.

nosferatu25
04-12-2008, 12:25
Eto, ja nikad ne bih pljuvao po igri zbog toga što ne mogu da je igram, naravno.

Mislio sam to do danas. Zbog čega Far Cry 2, koji, ruku na srce, izgleda lepše od GTA4, na high ide bolje nego OVO na low? Treba li, možda, po tvom mišljenju, da hvalimo Rockstars zbog toga? Igra koja izgleda kao GTA4 ne bi trebalo da traži više od prosečnog gamerskog računara za medium detalje. Po mom mišljenju, neverovatno je da se razvojni tim uopšte nije potrudio da optimizuje igru. Znam da dolaze nova vremena, next gen se približava, pa samim tim i njegova hardverska glad, ali pobogu, ako dam tolike pare za upgrade, očekujem i da mi igra ponudi lepotu srazmernu potrošenom novcu. To kod GTA nije slučaj. Ova igra ne ceni PC, ne zna da prepozna snagu. Ne znam za mašinu o kojoj mi pričaš, ali sad ću da odnesem igru kod druga koji ima 8800GTS 512mb, 3gb i e7200, ako mu se tu ne bude vrtelo kako spada, više neću da se raspravljam ni sa kim.

SkunK
04-12-2008, 12:38
Eto, ja nikad ne bih pljuvao po igri zbog toga što ne mogu da je igram, naravno.

Mislio sam to do danas. Zbog čega Far Cry 2, koji, ruku na srce, izgleda lepše od GTA4, na high ide bolje nego OVO na low? Treba li, možda, po tvom mišljenju, da hvalimo Rockstars zbog toga? Igra koja izgleda kao GTA4 ne bi trebalo da traži više od prosečnog gamerskog računara za medium detalje. Po mom mišljenju, neverovatno je da se razvojni tim uopšte nije potrudio da optimizuje igru. Znam da dolaze nova vremena, next gen se približava, pa samim tim i njegova hardverska glad, ali pobogu, ako dam tolike pare za upgrade, očekujem i da mi igra ponudi lepotu srazmernu potrošenom novcu. To kod GTA nije slučaj. Ova igra ne ceni PC, ne zna da prepozna snagu. Ne znam za mašinu o kojoj mi pričaš, ali sad ću da odnesem igru kod druga koji ima 8800GTS 512mb, 3gb i e7200, ako mu se tu ne bude vrtelo kako spada, više neću da se raspravljam ni sa kim.

Ne ubacuj mi riječu u usta, odkud ti to za pohvaljivanje Rockstara?
Ono što sam ti napisao u PM je činjenica i istina. Inače, izgleda da ne čitaš dobro postove, to što ti kupis graficku od 3000 kn a ostatak PC-a je za muzej ne znaci da ces moci igru vrtiti na najvisim postavkama. Ovisi što po tebi znači "vriti kako spada"...vjerovatno Ultra high...

nosferatu25
04-12-2008, 12:42
Medium, nije ultra high, ja sam skroman i samo želim da igram bez kočenja i slowdownova. Inače, konfiguracija koju je GODSKILLER naveo sigurno nije za muzej već za high end igranje, a rekao je da mu se igra vrti očajno. Ili ja loše čitam?

bezimeni
04-12-2008, 13:31
Reiko...može li koja slika iz igre sa upaljenim frapsom da se vidi kako igra izgleda i na kojem broju fpsa se vrt na tvom kompu ? I napiši na kojem kompu je igraš. Ovako bez parvih argumenata pričaš u prazno.

SkunK
04-12-2008, 13:36
Konfu koju si mi ti naveo u PP i nemozes ocekivati nesto drugo, pa na kraju si i sam rekao da si "mozda ipak previse ocekivao". Uglavnom izgleda da je ovo sve nepotrebno pljucanje. Kakve veze ima dali si ti skroman ili ne? Igra trazi hardver neovisno o tvojim zeljama, kakve sad to veze ima? GODSKILLER je naveo svoju kofnu a ja sam ti na pp naveo konfu na kojoj sam isprobao igranje na mediumu i mogu tvrditi da ta konfa jede igru na medium bez problema. Isto tako ja nemogu tvrditi jel on ima tu konfu i kakvu verziju igre on ima (sigurno nije legalna stoga nije ni cudo da se nešto ne odvija kako treba pa makar to bio opaki slowdown).

Vecina ovog pljucanja se svodi na nemogucnost ljudi da opcenito pokrenu novije igre a da ne dolazi do "matrix" efekta, a to je sve zbog jednostavno zastarjelog hardvera, optimizacija igre nije "riješenje" starog hardvera, jer je nemoguce nesto optimizirati kad jednostavno igra trazi svoj danak. Uvjek postoji bolja optimizacija i lošija ali ona nemoze nadopuniti potreban hardware.

Ja cu danas ili sutra pokrenutu igru na sljedecoj konfi :

Intel Core 2 Quad 2,4Ghz
Radeon HD4870
4GB Kingmax RAM(800mhz)

pa cu javiti svoj dojam ako sve prođe ok.

SkunK
04-12-2008, 13:39
Reiko...može li koja slika iz igre sa upaljenim frapsom da se vidi kako igra izgleda i na kojem broju fpsa se vrt na tvom kompu ? I napiši na kojem kompu je igraš. Ovako bez parvih argumenata pričaš u prazno.

Misliš da lažem?

Ako nisi dobro čitao , vidio bi da se to odvijalo na konfiguraciji koja nije moja nego je od frenda gdje smo isli "isprobati" igru na jednom od 3-4 PC-a u toj prostoriji. Kako kazem, bilo je jako kasno pa nam se nije dalo testirati ali cemo to napraviti ovih dana (ali cemo to napraviti za sebe a ne zato jer netko nekom ne vjeruje) pa ako mi se bude dalo cu postaviti. Neznam inace di si izvukao da je to moj komp...

Ali sta da ti kazem, trenutno mi nije prioritet u zivotu izmjeravati FPS u GTA4 i trčati na forum da ti dam screenshot.

bezimeni
04-12-2008, 13:45
Ha, ha onda se poklopi ušima i šuti :D . Zašto bi ti vjerovao ? Igra ima ugrađeni benčmark pa je dovoljno i to zaljepiti .

SkunK
04-12-2008, 13:55
Ha, ha onda se poklopi ušima i šuti :D . Zašto bi ti vjerovao ? Igra ima ugrađeni benčmark pa je dovoljno i to zaljepiti .

Jel te trazim da mi vjeruješ?

Neznam jel igra ima ugrađeni benchmark, pogledali smo trailer , probali malo igrat, vidjeli da ga vrti na srednjim postavkama ok i to bi bilo to, nismo bili baš raspoloženi za igru u 5 i pol ujutro.

Ovo s ušima i šutnjom tako jadno izgleda kad skuzis da meni nista ne znaci vjerujes li ti meni ili ne... mislim, i da ti sad donesem screenshote od igre i pomalo je jadno da ideš bazirati povjerenje i dovoditi ga u pitanje radi toga hoce li igra raditi u 25 ili 30 FPS-a i hoce li raditi s ovom konfom ili ne... to je na kraju krajeva samo igra, a ja cu isprobati istu ovih dana i na konfi kojoj sam vec naveo (moja) pa javim kako radi (ako mi se da, jer cu tad biti zaokupiran igranjem a ne dali mi neki random tip s foruma vjeruje ili ne).

bezimeni
04-12-2008, 14:19
Ma boli mene ona stvar kako će tebi igra raditi :D . Ali , sobzirom da tvrdiš suprotno od svih ostalih bilo bi "pristojno" da to pokrjepiš nekim argumentom .A ne da kreneš u raspravu tipa , meni radi dobro pa je zato igra dobra a nemam pojma zato se drugi bune.
I ja nisam tamo neki random tip sa foruma nego tip sa svojim imenom ....bezimeni :D .

SkunK
04-12-2008, 17:15
Vjerovatno ce izbacit neki patch,jer kako cujem,ovo je katastrofa :(
Ti Reiko,nemos napravit jebeni post da posle ne bude flejm...
I da,nemas nikakvih argumenata,a ovdje pricas kako smo mi krivi sto nemamo komp sa 8 jezgara i graficku sa 2GB VRAMa,iako grafika u igri lici na crtace u odnosu na Crysis,kojeg sam ja na mojoj konfi uspio gurati na medium-high(8800 GTS,2GB RAM,6750 2.4 Ghz)...
Da,Rockstar je,po svim znacima(necu jos sigurno tvrdit,nisam licno odigrao) napravio uzasno neoptimizovanu igru..opet kazem,da su napravili neku isusovsku grafiku pljuvanje nebi imalo smisla,a ovako...

Čudno je to što ti smatraš flame-om, umjesto da za flame kriviš ljude koji psuju i prostače ti kriviš mene... to mi je isto zanimljivo. Ali molim te, prije sljedeće konstatacije (da su moji postovi flame) odvoji točno koji je dio flame, može ?:)(tip : quote).


Ne krivim ja nikog sto nema komp od 8 jezgri i grafičku od 2g VRAM, neznam di si tu bajku pročitao (što dokazuje da ti pričaš doslovnu neistinu jer to nisam nigdje spomenuo). I ja sam napomenuo da Rockstar nije napravio cudo od optimizacije, ali opet naglašavam , optimizacija nije riješenje u ovom slučaju, igra u nativi treba jače računalo i eto tako je to, život je okrutan :P

I da, imam sigurno više argumenata jer se oni barem baziraju na nečem što je opće priznato ili opće poznato ili je barem javna istina, a ti navodiš neke nebuloze kao npr : " pričaš kako smo mi krivi što nemamo komp s 8 jezgri" itd. A ja to nisam nikad rekao pa te još jedno molim di ja nekog krivim, vidiš takve me gluposti(nepostojane a tvrdiš da sam rekao) razljute, i to bi mogao biti prije flame ... jedino ako je za tebe realnost flame, onda sam stvarno opaki flamer :)

SkunK
04-12-2008, 19:45
Nisi odgovorio ni na 50% mojih konstatacija pa necu uopce nastavljati s ovom djetinjariom posto vidim da nigdje ne vodi, koliko god ja uporno govorio da ne flame-am nego da za to optuzis one koji vrijeđaju i psuju ali to nece utjecati na tebe .


Kao što sam rekao (ne citas postove) ako stignem (mislio sam ubaciti benchmarking na toj frendovoj mašini za 3-4 dana kad budem isao tamo ) onda ako mi se bude dalo, stavim tu... ali ako me netko optuzuje za flame... pomalo i gubis volju da nekom nesto pokazes.

Sve u svemu isprobam i na svojoj konfi igru(vec navedena)pa stavim , isto ako budem smatrao da bi trebao.

U prvom slučaju mislim da onak od oka nije bilo nekog drasticnog opadanja FPS-a, u 15 minuta igranja klizilo nam je normalno bez turbulencija ko svaka normalna igra.

bezimeni
04-12-2008, 19:48
he,he....bitno da imaš volje za "raspravljanjem" a sve ostalo ako ti se bude dalo . Em ti posla :) .

nosferatu25
04-12-2008, 20:09
Reiko, čoveče, kako ti ne dosadi? Zašto se nerviram oko tvojih postova, nije mi jasno. Mogu samo da se opustim i pustim da mi prođe kroz glavu... ali ne ide.

Da li si ti opsovao nekad u životu? Ja jesam mnogo puta, ali samo kada je to zaista bilo potrebno, kao sada. GTA4 treba začiniti jednom dobrom psovkom, pa makar bilo i na forumu na kome borave ovako uglađeni gospodini kojima se dlake na rukama ježe od pomena vulgarnosti. I ne, nisam ni "prostak" ni "random tip na forumu" što neko reče, niti 12-godišnje dete. Jednostavno sam dozvolio sebi izliv besa. Izvini ako te je to uvredilo, sledeći put ću da pišem u književno-naučnom obliku. I da, prestani sa tim svojim cinizmom, sarkazmom i prozivanjem, ništa ti loše nisam rekao.

Vedro
04-12-2008, 20:47
Ja mislim da će meni igra kliziti na low postavkama.

Herr Schnitzel
04-12-2008, 21:01
@Reiko - problem je u tome sto 90% ljudi na forumu ne moze igrati GTAIV kako spada, a Crysis, koji ima mnogo bolju grafiku, ide dobro.

Je li tu u pitanju "zastarjeli hardver" ili neoptimiziranost? Igra trazi danak u hardveru, ali to je po svemu sudeci neopravdano.

Uglavnom, volio bih vidjeti performanse na ovome, jer je identicno konfi koju planiram kupiti.

Intel Core 2 Quad 2,4Ghz
Radeon HD4870
4GB Kingmax RAM(800mhz)

cham3leon
04-12-2008, 21:40
Jasno je da se igrači sada ljute, jer umjesto da su dobili jedan GTA sa, doduše slabom grafikom u starom Renderwareu, dobili su monstruozni RAGE koji guta hardver nemilosrdno zbog napredne grafike i fizike. Ono što treba istaknuti je da je istina da je optimizacija mogla učiniti sve skupa manje zahtjevnim, jer pogledajmo recimo Flatout 2. Meni je ta igra pojam optimizacije. Traži konfiguraiju kojoj se danas slatko smijemo, moj frend ju je pokretao na već dosta starom PC-u, i iako je lagano smanjio detalje, impresivno je što ta igra nikad, ali baš nikad nije zatrzala.

A usto da spomenem da je gore navedena igra imala veoma naprednu fiziku gdje je u trenucima zrakom letjelo na desetke velikih i malih objekata, što strganih ograda i srušenih skela, što komada od drugih automobila koje ste otkinuli u sudaru. Da i ne spominjem fantastičnu deformaciju automobila i ragdoll kojeg, vidim ima i GTA IV. Grafika Flatouta je doduše manje detaljna od novog GTA, ali ipak nije daleko.

Štoviše, kad je zahtjevnija od Crysisa i Far Cry-a 2 koji su grafičko-fizički tu negdje čovjek se zapita...

U svakom slučaju, ovo uopće ne predstavlja neki preveliki problem Rockstaru, jer popularnost koju su izgradili s ovim serijalom ih ograđuje od svih propusta, pa će tako GTA ovisnici poput nas kupovati i novi hardver samo da bi zaigrali, zar ne?

SkunK
04-12-2008, 21:51
Reiko, čoveče, kako ti ne dosadi? Zašto se nerviram oko tvojih postova, nije mi jasno. Mogu samo da se opustim i pustim da mi prođe kroz glavu... ali ne ide.

Da li si ti opsovao nekad u životu? Ja jesam mnogo puta, ali samo kada je to zaista bilo potrebno, kao sada. GTA4 treba začiniti jednom dobrom psovkom, pa makar bilo i na forumu na kome borave ovako uglađeni gospodini kojima se dlake na rukama ježe od pomena vulgarnosti. I ne, nisam ni "prostak" ni "random tip na forumu" što neko reče, niti 12-godišnje dete. Jednostavno sam dozvolio sebi izliv besa. Izvini ako te je to uvredilo, sledeći put ću da pišem u književno-naučnom obliku. I da, prestani sa tim svojim cinizmom, sarkazmom i prozivanjem, ništa ti loše nisam rekao.

I rest my case, zapravo i nemam sta restat jer si par puta opet pokorio samog sebe ali nemam se namjeru navlaciti s tobom, sretno ti bilo s kupovinom hardvera, probaj da nadograđuješ komp malo po malo pa da ti komponente kaskaju jedna za drugom 2-3 godine :)


@ Herr Shchnitzell

Kao što sam rekao vec par puta ali nitko izgleda ne zeli citati :( Rockstar nije napravio BOGOVSKI posao po pitanju optimizacije, ali da je problem prvenstveno u optimizaciji, igra bi manifestirala mnogo vece artifekte osim "oh noes ne ide mi u 30FPS nego u 27" ili to sto nemozes igrati u mediumu nego u recimo low ili igrati u mediumu ali bez antialisinga i ostalih stvari. Uspoređivati Crysis i GTA4 je nezahvalno, ne radi se o istom žanru, ne radi se o istom timu (Crysis je doslovno od početka produkcije bio usmjeren na grafički dozivljaj) , ne radi se o istom žanru,godini proizvodnje...

Osim toga, zašto svi vi mislite da igra traži danak samo zbog grafike?? A što je s izračunima koji će se obaviti za svo to kretanje i akcije? Pa igra ima 16GB nije sve to od textura i pixela, ima tu mnogo posla ne samo za graficku nego i za procesor i ram... stoga mozemo kad vec radimo glupe i banalne usporedbe s Crysisom zakljuciti da Crysis nema toliko opterecenje u drugim komponentama jer je uspoređujuci Crysis svijet i GTA 4 svijet koji je OGROMAN , GTA4 bi trebao jesti jakooo puno.

McPingvin_v2.0
04-12-2008, 21:53
Uspoređivati Crysis i GTA4 je nezahvalno
Da, zato jer Crysis ima daleko bolju grafiku i nižu zahtijevnost :)

Vedro
04-12-2008, 21:56
Osim toga, zašto svi vi mislite da igra traži danak samo zbog grafike?? A što je s izračunima koji će se obaviti za svo to kretanje i akcije? Pa igra ima 16GB nije sve to od textura i pixela, ima tu mnogo posla ne samo za graficku nego i za procesor i ram... stoga mozemo kad vec radimo glupe i banalne usporedbe s Crysisom zakljuciti da Crysis nema toliko opterecenje u drugim komponentama jer je uspoređujuci Crysis svijet i GTA 4 svijet koji je OGROMAN , GTA4 bi trebao jesti jakooo puno.[/quote]

To te ja pitam :bravo:

nosferatu25
04-12-2008, 22:12
Reiko, čoveče, kako ti ne dosadi? Zašto se nerviram oko tvojih postova, nije mi jasno. Mogu samo da se opustim i pustim da mi prođe kroz glavu... ali ne ide.

Da li si ti opsovao nekad u životu? Ja jesam mnogo puta, ali samo kada je to zaista bilo potrebno, kao sada. GTA4 treba začiniti jednom dobrom psovkom, pa makar bilo i na forumu na kome borave ovako uglađeni gospodini kojima se dlake na rukama ježe od pomena vulgarnosti. I ne, nisam ni "prostak" ni "random tip na forumu" što neko reče, niti 12-godišnje dete. Jednostavno sam dozvolio sebi izliv besa. Izvini ako te je to uvredilo, sledeći put ću da pišem u književno-naučnom obliku. I da, prestani sa tim svojim cinizmom, sarkazmom i prozivanjem, ništa ti loše nisam rekao.

I rest my case, zapravo i nemam sta restat jer si par puta opet pokorio samog sebe ali nemam se namjeru navlaciti s tobom, sretno ti bilo s kupovinom hardvera, probaj da nadograđuješ komp malo po malo pa da ti komponente kaskaju jedna za drugom 2-3 godine :)

Nijednom nisam pokorio samog sebe, tačno znam šta mislim i šta sam rekao. Ti zapravo ne želiš da shvatiš koliko nisi u pravu, što je najjadnije.

I da, ova fora sa hardverom ti je toliko jadna da ne verujem da si se i ti nasmejao dok si ovo pisao.

I da, again, nema potrebe za menjanjem hardvera, ionako mi sve igre super rade sem jedne... :(

Herr Schnitzel
04-12-2008, 22:19
Kao što sam rekao vec par puta ali nitko izgleda ne zeli citati :( Rockstar nije napravio BOGOVSKI posao po pitanju optimizacije, ali da je problem prvenstveno u optimizaciji, igra bi manifestirala mnogo vece artifekte osim "oh noes ne ide mi u 30FPS nego u 27"

Ne, ocito nisu napravili nikakav posao po pitanju optimizacije. Vise je problem "oh noes ne ide mi u 30FPS nego u 2."


Uspoređivati Crysis i GTA4 je nezahvalno, ne radi se o istom žanru, ne radi se o istom timu (Crysis je doslovno od početka produkcije bio usmjeren na grafički dozivljaj) , ne radi se o istom žanru,godini proizvodnje...

Definitivno nije zahvalno. Crysis je otpocetka koncentriran na graficki dozivljaj, istina. I u tome je definitivno uspio. Igra je izasla 2007. i jos uvijek je na vrhu.


Osim toga, zašto svi vi mislite da igra traži danak samo zbog grafike?? A što je s izračunima koji će se obaviti za svo to kretanje i akcije? Pa igra ima 16GB nije sve to od textura i pixela, ima tu mnogo posla ne samo za graficku nego i za procesor i ram... stoga mozemo kad vec radimo glupe i banalne usporedbe s Crysisom zakljuciti da Crysis nema toliko opterecenje u drugim komponentama jer je uspoređujuci Crysis svijet i GTA 4 svijet koji je OGROMAN , GTA4 bi trebao jesti jakooo puno.

Opet, idemo u "banalne usporedbe s Crysisom". Zasto? Zato jer se GTA IV fura na naprednu grafiku i "otkljucavanje" high detalja kako novi hardver dolazi. A te high postavke niti ne prismrde ljepoti koju pruza Krajsis. I taj prijespomenuti Krajsis se vrti bolje nego GTA IV.
Logika? Nema je uopce. GTA 4 svijet je OGROMAN? A Crysis se onda valjda odvija na pustom otocicu.

Sjetimo se samo cinjenice da GTA igre po tradiciji nemaju graficku prezentaciju na prvom mjestu. Na primjer, GTA III: igra je imala vrhunsku grafiku, bila je portana s PSII, i to je bio solidan port, koji se vrtio sasvim uredno na prosjecnim konfiguracijama. Ali opet: u GTA III grafika NIJE bila na prvom mjestu, i nije se stvarao hype oko toga.

A sto se tice broja operacija koju moraju izvoditi procesor i RAM, oni su zanemarivi u usporedbi s onime s cime se graficka kartica mora nositi. Tako je u svim danasnjim igrama.

W3DR4N
04-12-2008, 22:28
Čisto da dodam "glupim" usporedbama, X-plane ima 80-90 gigabajta podataka, kompletnu kuglu zemaljsku na dlanu, doba dana i vremenske uvjete prenjete iz stvarnog svijeta putem raznih metereoloških instituta, najzahtjevnije računanje fizike u jednom simulatoru za poluspecijaliziranu svrhu i kabinu s 99,5% točnim vizualnim pokazivačima stanja. :)

Uz katastofalnu gamersku godinu, daleko, daleko lošiju od prošle, GTA je svojom užasnom pojavom samo stavio šlag na tortu od dreka, da se pjesnički izrazim.

Neven <R>
04-12-2008, 22:32
Evo ne znam je'l možda pričam gluposti, al ne mislite da su možda ubrzano izdali igru za božičnu sezonu i da će se ovi problemi rješiti daljnjim patchiranjem?

SkunK
04-12-2008, 22:35
Reiko, čoveče, kako ti ne dosadi? Zašto se nerviram oko tvojih postova, nije mi jasno. Mogu samo da se opustim i pustim da mi prođe kroz glavu... ali ne ide.

Da li si ti opsovao nekad u životu? Ja jesam mnogo puta, ali samo kada je to zaista bilo potrebno, kao sada. GTA4 treba začiniti jednom dobrom psovkom, pa makar bilo i na forumu na kome borave ovako uglađeni gospodini kojima se dlake na rukama ježe od pomena vulgarnosti. I ne, nisam ni "prostak" ni "random tip na forumu" što neko reče, niti 12-godišnje dete. Jednostavno sam dozvolio sebi izliv besa. Izvini ako te je to uvredilo, sledeći put ću da pišem u književno-naučnom obliku. I da, prestani sa tim svojim cinizmom, sarkazmom i prozivanjem, ništa ti loše nisam rekao.

I rest my case, zapravo i nemam sta restat jer si par puta opet pokorio samog sebe ali nemam se namjeru navlaciti s tobom, sretno ti bilo s kupovinom hardvera, probaj da nadograđuješ komp malo po malo pa da ti komponente kaskaju jedna za drugom 2-3 godine :)

Nijednom nisam pokorio samog sebe, tačno znam šta mislim i šta sam rekao. Ti zapravo ne želiš da shvatiš koliko nisi u pravu, što je najjadnije.

I da, ova fora sa hardverom ti je toliko jadna da ne verujem da si se i ti nasmejao dok si ovo pisao.

I da, again, nema potrebe za menjanjem hardvera, ionako mi sve igre super rade sem jedne... :(

Ma dobro ok ok...whatever, naravno da je sve moje najadnije i da imam najednije fore, bravo za tebe :) bit svega je da ja neke fore razbacujem, stvarno nemam vise vremena a koliko se sjecam ti se vise ne zelis samnom i mojim argumentima zamarati, pa i tako sam ja u pravu a ti nisi iako nisi dostavio argumente hvalevrijedne :) Nasmijao sam se da, ali ne "svojim forama". Bre. :)


@ McPingivn
Vec sam napisao poduzi tekst zasto smatram nezahvalno usporedjivati ta dva naslova ali vidim da nema ljeka ne citanju postova stoga necu vise o tome :)

@ Herr Schnitzel

Sta hoces da ti kazem. Ja se povodim svojim iskustivma, nemam namjeru vise se natezati oko toga zašto ti misliš da je sve u lošoj optimizaciji vec sam ti naveo glavne razlike između ogromne količine podataka razmjenjenih u Crysisu i razmjenjenih u GTA 4. Dalje od toga mi se stvarno neda ici.

Ok, slazemo se da je nezahvalno, cemu onda usporedba??

Neznam kako stojiš s programiranjem, ali očito loše. Jer vidš pod svijet ne spada samo taj "otočić" jer i da ih ima 10, oni su napravljeni u tkz. "Clusterima" koji se zasebno lodaju, dok je GTA oduvjek bio baziran na "sada i tu" znači miminalno loadanje kad se prelazi iz grada u grad, a to zanči da se SVE mora učirati odmah u RAM . Jel ti znas koliko je to podataka? A likovi? Pa Crysis ima allied par jedinica,protagonista i nepriatelje, GTA-ov engine je zaduzen izračuanavati Real Time praktički... kako da se izrazim... život?? Sve se događa real time i to treba preračunavat,ubacivat u RAM,izbacivat u output, preračunat daljnje rekacije svakog lika, ako ne uspije zbog manjka RAM-a ili čega već zaustaviti neke likove koje trenutno ne vidiš... ma jako puno posla naspram arhitekturi i strukturi kako je kodiran Crysis. Sorry ali ovo je točno i nisam prvi koji to tvrdi, tipovi igara kao GTA koji simuliraju pravi život jedu jako puno samo radi te činjenice.


Što se tiče operacija procesora i RAM-a, ne da su zanemarivi, nego kako da ti objasnim...bez posredovanja njih dvoje igre nebi postojale,kao što nebi niti bez grafike... no poanta je u tome što su svi zaobravili na ostale stvari koje se događaju za vrijeme izvršavanja igre, osim naravno, te grafike kao da ona uzima 100% moć svega...

Nemam se namjeru dalje nastavljati jer je banalno i glupo, pogotovo zato jer su neke konstatacije smješne. A i kad pogledam, zasto bi uvjeravao nekog tko ne zeli niti procitati moj post kako spada(da se razumijemo ne mislim na tebe nego na ljude koji mi stavljaju riječi u usta).

Over & out :D

W3DR4N
04-12-2008, 22:44
Evo ne znam je'l možda pričam gluposti, al ne mislite da su možda ubrzano izdali igru za božičnu sezonu i da će se ovi problemi rješiti daljnjim patchiranjem?

Nijedan GTA dosad nije imao jedan jedini patch, niti je Rockstar sklon izdavanju istih.

Doduše, osobno ne znam ni gdje je Rockstar dobio kredibilitet, s obzirom da već petu godinu zaredom razočaravaju.

Nedavno izašli Bully je imao problem s prevelikom hardverskom gladi, pregrštom bugova i Halo 2 sindromom. Portati igru s prošle generacije konzola nakon nekoliko godina je besramno.
Manhunt je kontroverza bez imalo dobre igre.
San Andreas je počevši od izvedbe i nepristupačnih kontroli nakon Vice Citya ostavio gorak okus u ustima.

Herr Schnitzel
04-12-2008, 22:48
/cut
Istina, ne stojim najbolje s programiranjem. Ali cak i jedan "promatrac" poput mene vidi da GTA ne "simulira" zivot, nego baca random likove i aute na ulicu, tako da ne razumijem koliko je tu potrebno angazmana proca i RAMa. Bila bi to druga stvar da svaki lik ima svoj AI, ali ovi su tu samo da popune prostor.

I nisam rekao da su procesor i RAM zanemarive stavke. Itekako sam svjestan da su i dalje vazne komponente. Ono sto sam rekao je da je graficka kartica danas najvaznija za gaming, a kako stvari sada idu, mozda jednog dana zamijeni i procesor :)

McPingvin_v2.0
04-12-2008, 23:04
Nijedan GTA dosad nije imao jedan jedini patch, niti je Rockstar sklon izdavanju istih.
Ako se ne varam, GTA 3 je dobio patch, ali to je očito samo iznimka koja potvrđuje pravilo :)

downforce3d
04-12-2008, 23:06
Nijedan GTA dosad nije imao jedan jedini patch, niti je Rockstar sklon izdavanju istih.


Zar gta3 i vice city nemaju 1.1 patch?

SkunK
04-12-2008, 23:20
/cut
Istina, ne stojim najbolje s programiranjem. Ali cak i jedan "promatrac" poput mene vidi da GTA ne "simulira" zivot, nego baca random likove i aute na ulicu, tako da ne razumijem koliko je tu potrebno angazmana proca i RAMa. Bila bi to druga stvar da svaki lik ima svoj AI, ali ovi su tu samo da popune prostor.

I nisam rekao da su procesor i RAM zanemarive stavke. Itekako sam svjestan da su i dalje vazne komponente. Ono sto sam rekao je da je graficka kartica danas najvaznija za gaming, a kako stvari sada idu, mozda jednog dana zamijeni i procesor :)

Nece zamjeniti CPU jer ce uvjek biti dodatnog posla, ali vec i dan danas dobro surađuje s njim.
Ako ne stojis najbolje s programiranjem onda i nema svrhe da ti pokusavam reci do kakvih opterecenja dolazi pošto si, kako i sam kazes "promatrac" ali mogu ti sigurno reci da je to puno više od simulacije i da nije važno jeli lik ima svoj AI(da ima, mislim da trenutno ne postoji računalo toliko snažno koje bi moglo isprocesirati toliko stvari svake sekunde) ali ima jako puno stavki kod svakog koje opterećuju jako puno računalo, pogotov CPU i RAM. Nazalost (ili na srecu) nisu samo da popune prostor, tako to tebi kao "promatraču" izgleda ali stvar je nešto kompliciranija.


Inače, što se patcheva tiče, i mene je uvjek čudilo kako neki proizvođači jednostavno imaju rutinu izbacivati patcheve dok neki uopce to ne rade pa makar otkrili major bugove...

W3DR4N
04-12-2008, 23:21
Nijedan GTA dosad nije imao jedan jedini patch, niti je Rockstar sklon izdavanju istih.


Zar gta3 i vice city nemaju 1.1 patch?

Koliko mi je poznato, GTA nikad nije imao služben patch. No moguće da se varam.
Znam da nikad nisam instalirao takvo što.

bezimeni
04-12-2008, 23:29
Nkakav patch ne može iz temelja popraviti govnaste perfomanse .Čak sam danas držao original u ruci i skoro ga kupio, ali koja svrha...samo se nervirati zbog prebrzo izbačene igre ....Trebali su pričekati još par godina da hardver sustigne softver ( :thumbs1: ) a ne da treba pljunuti 15000-20000 kn kako bi se igra igrala kako spada.Rađe si kupim konzolu.

downforce3d
04-12-2008, 23:38
Nkakav patch ne može iz temelja popraviti govnaste perfomanse .Čak sam danas držao original u ruci i skoro ga kupio, ali koja svrha...samo se nervirati zbog prebrzo izbačene igre ....Trebali su pričekati još par godina da hardver sustigne softver ( :thumbs1: ) a ne da treba pljunuti 15000-20000 kn kako bi se igra igrala kako spada.Rađe si kupim konzolu.

Komp koji kosta cca 4k moze vrtit igru na medium detaljima...

bezimeni
04-12-2008, 23:47
Je vidio sam kako takav komp vrti igru...ide igra ok ali kad npr. upališ svjetla na autu padne sa 30 fps-a na 15...ili kada rokne neka eksplozija....a o silnoj nazubljenosti da ni ne pričam.

GODSKILLER
05-12-2008, 05:56
najvjerojatniji problem je u fizici,koja se obrađuje u CPU-u...i zato imamo nizak fps...a najgora stvar je ta da NVIDIA je platila po običaju da se kao bolje vrti na njihovim grafama...a znamo da ove nove od nvidie imaju ugrađen PhysX stoga se postavlja pitanje zašto rockstar nije stavia fiziku na GPU...zato šta su LICEMJERI...uzeli su lovu od nvidie ali su znali da ako stave fiziku na GPU,svi gameri koji imaju ATI grafe če biti zakinuti odnosno bit će neigrivo...budući se mapa kod GTA ućita cila tako da nema dodatnog loadinga...normalno da dolazi do zagušenja jer upravo iz navedenih razloga sve mora obrađivati CPU...na mnogim forumima je uočeno da što je jači CPU su perfomanse veće.....jedino rješenje je da tu fiziku pribace na GPU....žalosno da danas imamo hardversku fiziku PhysX koji može istovrimeno obrađivati 32000 fizikalnih parametara,ustvari nemam više živaca..PONEKAD ČESTO SE PITAM JEL TI PROIZVOĐAČI UOPĆE IGRAJU SVOJE ILI TUĐE IGRE,KAD BI IMA DOVOLJNO LOVE OTVORIA BI U HRVATSKOJ STUDIO ZA IZRADU IGARA I MNOGIMA TU OD VAS BI PONUDIA POSA...jednostavno već imam u glavi zamišljeno nekoliko projekata ali o programiranju nemam pojma tako da izgleda to ostaje nedostižni san...ALI sam sigurno uvjeren kad bi san postao stvarnost da bi iz naših pogona izlazile najbolje igre na svitu

P.S: čitam prve 3 strane i kolege se međusobno svađaju...nemojte dopustiti da nas međusobno svade...ZAJEDNO SMO JAČI
P.S.S: nije GTA 4 jedina igra na svitu.....
P.S.S.S:u americi(raju za kupce) već su poćeli igraći vraćati igru(dobiju nazad lovu)((u rvatskoj nemoguće ni u snovima)) tako da rockstar mora s vjerovatnim
patchem(ili više njih) ispraviti nepravdu(samo da nebudu brzi kao naši sudovi) :rotfl:

McPingvin_v2.0
05-12-2008, 07:10
GTA IV ima realnu fiziku?

SkunK
05-12-2008, 09:29
jednostavno već imam u glavi zamišljeno nekoliko projekata ali o programiranju nemam pojma tako da izgleda to ostaje nedostižni san...
:rotfl:

Plexihack
05-12-2008, 09:59
Evo ne znam je'l možda pričam gluposti, al ne mislite da su možda ubrzano izdali igru za božičnu sezonu i da će se ovi problemi rješiti daljnjim patchiranjem?

Nijedan GTA dosad nije imao jedan jedini patch, niti je Rockstar sklon izdavanju istih.

Doduše, osobno ne znam ni gdje je Rockstar dobio kredibilitet, s obzirom da već petu godinu zaredom razočaravaju.

Nedavno izašli Bully je imao problem s prevelikom hardverskom gladi, pregrštom bugova i Halo 2 sindromom. Portati igru s prošle generacije konzola nakon nekoliko godina je besramno.
Manhunt je kontroverza bez imalo dobre igre.
San Andreas je počevši od izvedbe i nepristupačnih kontroli nakon Vice Citya ostavio gorak okus u ustima.

kredibilitet @ dječaci 13 godina i manje ^^

cham3leon
05-12-2008, 10:08
/cut
Istina, ne stojim najbolje s programiranjem. Ali cak i jedan "promatrac" poput mene vidi da GTA ne "simulira" zivot, nego baca random likove i aute na ulicu, tako da ne razumijem koliko je tu potrebno angazmana proca i RAMa. Bila bi to druga stvar da svaki lik ima svoj AI, ali ovi su tu samo da popune prostor.

I nisam rekao da su procesor i RAM zanemarive stavke. Itekako sam svjestan da su i dalje vazne komponente. Ono sto sam rekao je da je graficka kartica danas najvaznija za gaming, a kako stvari sada idu, mozda jednog dana zamijeni i procesor :)

Svaki NPC kojeg ugledaš ima AI. Jer da ga nema, samo bi stajao i buljio u prazno, a svi auti bi samo stajali nasred ceste.

@Pingvin
Da, pogledaj recimo na YouTube-u kakve gluposti rade neki u GTA 4. Lik se zaleti čim brže suprotnim smjerom na autocesti i iskoči iz auta, i ravno na šut autu koji je dolazio ususret. Ima tu svega, ragdoll-a (koji je po meni izveden lijepo), realnog ponašanja ovjesa i slično.

@ReiKo
Tebi se možda ne sviđaju stariji nastavci GTA, ali činjenica je da je svaki od njih tukao rekord prethodnika i postajao jedna od najprodavanijih, a što će reći i najpopularnijih igara današnjice. Svaki GTA dosad nije razočarao, svi ga vole, svi ga igraju, i mislim da će mnogi biti spremni izdvojiti dosta para da bi zaigrali novi nastavak.

Plexihack
05-12-2008, 10:16
Svaki NPC kojeg ugledaš ima AI. Jer da ga nema, samo bi stajao i buljio u prazno, a svi auti bi samo stajali nasred ceste.


Actually,to su čiste skripte,ne pravi AI...

SkunK
05-12-2008, 10:50
@ReiKo
Tebi se možda ne sviđaju stariji nastavci GTA, ali činjenica je da je svaki od njih tukao rekord prethodnika i postajao jedna od najprodavanijih, a što će reći i najpopularnijih igara današnjice. Svaki GTA dosad nije razočarao, svi ga vole, svi ga igraju, i mislim da će mnogi biti spremni izdvojiti dosta para da bi zaigrali novi nastavak.

Odkud ti ovo? Kad sam rekao da mi se ne sviđaju stari GTA naslovi?

cham3leon
05-12-2008, 11:40
Au, sry, to je bio W3dran...

W3DR4N
05-12-2008, 11:51
U globalu mi se sviđa serijal, no to ne umanjuje činjenicu da je San Andreas smeće.

cham3leon
05-12-2008, 12:40
U globalu mi se sviđa serijal, no to ne umanjuje činjenicu da je San Andreas smeće.

Statistika pokazuje suprotno: SA je postao jedna od najprodavanijih i najhvaljenijih igara na svijetu, bilo od kritike, bilo od igrača. Tako da ne možeš reći da je San Andreas sranje.

whiskey
05-12-2008, 16:44
San Andreas je najigrivije smece otkad postoje igre ;)

nosferatu25
05-12-2008, 17:43
Prodaja i to sto ga raja hypa ne znaci da je nesto dobro...
pa znaš, pošto se prodala u milione i milione primeraka, hvaljena od strane kritičara, i plus hvaljena od strane gamerske populacije, veća je verovatnoća da je dobra nego loša :D

Plexihack
05-12-2008, 18:37
U globalu mi se sviđa serijal, no to ne umanjuje činjenicu da je San Andreas smeće.

Potpuno se slažem.
Čisto isfuravanje starog engine-a i istih fora je preizlizalo serijal,te većina koja ga voli su klinci kojima je to najbolja igra jer moš uzet roket lonšr,kužš, i gađat babu,kuiš,dok tvoj gengsta lik se vozi u "čjunjanjom" avtu po san andrejasu....Igra je potpuno smeće,kvazi-proizvod rockstara,i trebao je ostat na playstationu.

nosferatu25
05-12-2008, 18:41
U globalu mi se sviđa serijal, no to ne umanjuje činjenicu da je San Andreas smeće.

Potpuno se slažem.
Čisto isfuravanje starog engine-a i istih fora je preizlizalo serijal,te većina koja ga voli su klinci kojima je to najbolja igra jer moš uzet roket lonšr,kužš, i gađat babu,kuiš,dok tvoj gengsta lik se vozi u "čjunjanjom" avtu po san andrejasu....Igra je potpuno smeće,kvazi-proizvod rockstara,i trebao je ostat na playstationu.
:(
Da je smeće, baš i nije.

bezimeni
05-12-2008, 20:11
He, he ludilo...izašo je prvi test sa 13 procesora za ovo đubre od igre...rezultati su katastrofa i to pri ,za današnje standarde , bjednoj rezoluciji....

KLIK (http://www.pcgameshardware.com/aid,669595/Reviews/GTA_4_PC_CPU_benchmark_review_with_13_processors/?page=2)

Ne diram ovu igru ni štapom...dobro da nisam opizdio 370 kn za original .Ako se ovako nastavi ode pc gaming u PM.

cham3leon
05-12-2008, 20:25
Prodaja i to sto ga raja hypa ne znaci da je nesto dobro...

Onda što je dokaz kvalitete? Znači da nije kvalitetna dok te ne traži quad core procesor i 280 GTX grafičku?

Kad je tako loša, nek mi se javi onaj među vama kojem se ta igra uopće sviđa. Svima je dobra ali je smeće. Jel vi čujete sami sebe? Đizs.

Nodakim
06-12-2008, 00:22
Prodaja i to sto ga raja hypa ne znaci da je nesto dobro...

Onda što je dokaz kvalitete? Znači da nije kvalitetna dok te ne traži quad core procesor i 280 GTX grafičku?

Kad je tako loša, nek mi se javi onaj među vama kojem se ta igra uopće sviđa. Svima je dobra ali je smeće. Jel vi čujete sami sebe? Đizs.


Dokaz kvalitete je kada Kenyi i Wedran kažu da je igra dobra :(
Ne zajebavam se,ako je nesto njima dobro onak :)

Hellboy
06-12-2008, 00:37
Kenan? XD
W3kyjevom sudu vjerujem, ali Kenan?

Nodakim
06-12-2008, 00:46
On i Weky su ista osoba,tak da si licemjeran.
FŠOO

Sgt. Bull
06-12-2008, 00:55
Što se tiče ovog posljednjeg dijela, meni se nekako čini da je on upravo ono što smo vidjeli prošli put... i onaj prije toga... i onaj prije toga?

kulamasta
06-12-2008, 01:58
He, he ludilo...izašo je prvi test sa 13 procesora za ovo đubre od igre...rezultati su katastrofa i to pri ,za današnje standarde , bjednoj rezoluciji....

KLIK (http://www.pcgameshardware.com/aid,669595/Reviews/GTA_4_PC_CPU_benchmark_review_with_13_processors/?page=2)

Ne diram ovu igru ni štapom...dobro da nisam opizdio 370 kn za original .Ako se ovako nastavi ode pc gaming u PM.

Otišo odavno PC gaming ukurac...

Igre za PC se više gotovo i ne rade... rade se za konzole pa onda eto, netko se smiluje pa napravi i konverziju... al to nisu PC igre... to su konzolaske igre koje igrom slucaja rade i na kanti...

W3DR4N
06-12-2008, 15:47
Što se tiče ovog posljednjeg dijela, meni se nekako čini da je on upravo ono što smo vidjeli prošli put... i onaj prije toga... i onaj prije toga?

Pa općenito napraviti novi nastavak u Liberty City-u je odvratan narcizam.

Dyslexia
10-12-2008, 12:18
Gta IV ce zasigurno biti igra godine, mislim ja uopce nevidim razlog zasto je ona zavrsila u pljuvacnici. Grafika je fenomenalna, grad je ogroman, enorman i odlicno napravljeno dosta realisticno. Onda da malo pogeldate fiziku u igru koja je jebena sve mozete razbit, pokidat igra ima negranicene mogucnosti na kuglanje mozete ic. Kad gazite ljude krv ostaje na autima, ostecenja na autima su odlicna, ja sam jednom zabio se u stup sa desnim tockom i tolko sam ga savio da se tocak vise nije mogao okretat, e to ja zovem igrom. FIzika u igri me fascinira ni jedan gta nema ovakvu fiziku, pa onda AI ljudi koje je ogromno poboljsan..itd samo sto igra trazi dosta od kompjutera. Ali to nije do igre nego do drivera, skinite si najnovije drivere za graficke i jos malo ce izaci patch za gta koji ce to sve fixat. Meni igra radi u isto fpsa stavio sve na low ili sve na high. Tako da svi cete ju moc igrat samo dok izade novi patch. I iskljucite si Clip Capture u opcijama 5 fpsa vise dobijete.

IGoR_2803
10-12-2008, 12:23
Gta IV ce zasigurno biti igra godine, mislim ja uopce nevidim razlog zasto je ona zavrsila u pljuvacnici. Grafika je fenomenalna, grad je ogroman, enorman i odlicno napravljeno dosta realisticno. Onda da malo pogeldate fiziku u igru koja je jebena sve mozete razbit, pokidat igra ima negranicene mogucnosti na kuglanje mozete ic. Kad gazite ljude krv ostaje na autima, ostecenja na autima su odlicna, ja sam jednom zabio se u stup sa desnim tockom i tolko sam ga savio da se tocak vise nije mogao okretat, e to ja zovem igrom. FIzika u igri me fascinira ni jedan gta nema ovakvu fiziku, pa onda AI ljudi koje je ogromno poboljsan..itd samo sto igra trazi dosta od kompjutera. Ali to nije do igre nego do drivera, skinite si najnovije drivere za graficke i jos malo ce izaci patch za gta koji ce to sve fixat. Meni igra radi u isto fpsa stavio sve na low ili sve na high. Tako da svi cete ju moc igrat samo dok izade novi patch. I iskljucite si Clip Capture u opcijama 5 fpsa vise dobijete.

jesi siguran da će patch popraviti performanse? ne bih baš bio tako uvjeren u to da sam ne tvom mjestu... igra je sa razlogom u pljuvačnici, a taj razlog je da nije uloženo dovoljno truda i/ili vremena da se igra prilagodi kako spada za današnji hardware, nego je očigledno portana s namjerom da se zgrne još malo love i da rock* skine pc igrače s kurca...

Constantine
10-12-2008, 12:25
Završila je u pljuvačnici zato što je neoptimizirana,a nebi trebala biti.Sumnjam da ce patch drastično popravit performanse,za to je prekasno.

bezimeni
10-12-2008, 15:22
Uspio sam nekako dotjerati ovu igru da mi radi kako-tako zadovoljavajuće....1680x1050 midium texture i detalje render na high a ostalo mi je na 17-19 osim sjena koje su na 2. Čekam još nove drivere za atice koji samo što nisu .Uglavnom nemam nikakvih problema sa gubljenjem textura ili krešanjem igre. I igrivo je makar sve izgleda i radi daleko lošeije nego sam se nadao .
Sama igra je fenomenalna...čista zaraza. Igra godine što se gameplay-a tiče . Ali moralo je to bolje, katastroflno loše odrađen port. Poluproizvod.Ipak , igra je toliko zanimljiva da ću je sa guštom odigrati a za koju godinu i sa još više gušta kada kupim neki četverojezgreni procesor.Jer koliko god igra bila dobra nema šanse da zbog nje prelazim na Phenoma pošto mi svi ostali naslovi lete.

Ajemric
19-12-2008, 18:51
[quote="GODSKILLER"]Eto baš odvojih 400 kna(srićom ne kupih) za ovu igru ali izgleda da je nebudem mogao igrati...možda jedino u slow motion-u,pa evo savjeta za one koji imaju istu tegobu a neznaju kako da sami sebi opravdaju 400kn bačenih u wc-školjku.....
Tips&Trick GTA IV:
-možete koristit kutiju kao podmetač za razna (ne)alkoholna pića
-sa dvd-om možete igrati frizbi u društvu ili s kučnim ljubimcem(još kažu da igre nisu zdrave)U prirodi na friškom zraku(to je neka vrsta multiplayera)
-ako kojim slučajem se negdi zagubite možete sa dvd-om signalizirati morseove kodove
-u vruče dane dvd može poslužit kao lepeza
-jednostavno sa this parts sh*t of plastic zagaditi okoliš za narednih par stolječa
-obisiti na zid kao slika(podsjetnik na krvavo zarađenih i u vitar bačenih kuna) a S(K)anader upozorava na štednju
zasad iscrpih ideje pa se i vi štogod dositite

posteno si me nasmijao pogotova sa frizbijem i multiplayerom bravo :thumbs2: :thumbs2: :thumbs2: :thumbs2:

cham3leon
20-12-2008, 18:46
Gta IV ce zasigurno biti igra godine, mislim ja uopce nevidim razlog zasto je ona zavrsila u pljuvacnici. Grafika je fenomenalna, grad je ogroman, enorman i odlicno napravljeno dosta realisticno. Onda da malo pogeldate fiziku u igru koja je jebena sve mozete razbit, pokidat igra ima negranicene mogucnosti na kuglanje mozete ic. Kad gazite ljude krv ostaje na autima, ostecenja na autima su odlicna, ja sam jednom zabio se u stup sa desnim tockom i tolko sam ga savio da se tocak vise nije mogao okretat, e to ja zovem igrom. FIzika u igri me fascinira ni jedan gta nema ovakvu fiziku, pa onda AI ljudi koje je ogromno poboljsan..itd samo sto igra trazi dosta od kompjutera. Ali to nije do igre nego do drivera, skinite si najnovije drivere za graficke i jos malo ce izaci patch za gta koji ce to sve fixat.SMeni igra radi u isto fpsa stavio sve na low ili sve na high. Tako da svi cete ju moc igrat samo dok izade novi patch. I iskljucite si Clip Capture u opcijama 5 fpsa vise dobijete.

Kao 1. to što igra traži puno od PC-a se ne poboljšava driverima, već novim komponentama ili novim PC-om, i to je problem. A ako to nije do igre onda ja ne znam do čega je. Ako ljudima Crysis radi na visokim detaljima a muku muče s GTA 4 ja bih rekao da tu nešto ne štima. Mnogo ljudi niti ne može pokrenuti igru.

Kao 2. patch ne možeSoptimizirati igru i to je nažalost činjenica.

Sad kad je R* vidio da su se zaebali s nedostatkom optimizacije želi popraviti stvar s patchem, ali na žalost kasno Marko na Kosovo stiže. Optimizacija se radi prije nego igra izađe na tržište.

cham3leon
20-12-2008, 19:27
I na prvoj i na drugoj stavki si masovno fejlao :thumbs2:

Ajd molim te uzmi leksikon pa pogledaj šta znači masovno, pa onda davaj ovakve komentare.

cham3leon
20-12-2008, 22:25
JA KAŽEM DA NIJE PROBLEM U JEBENIM DRIVERIMA NEGO U JEBENIM HARDVERSKIM ZAHTJEVIMA.

Ja sa 8400GS mogu imat drivere od Boga Isusa pa ne mogu igrat!
I kako sam mogo probat igru kad mi ne radi!
Patchevi služe za popravljanje bugova, NE za optimizaciju igre!
Igra je sigurno odlična jer od R* ne možeš očekivati loše, i uvjerio sam se da se stvarno išlo u detalje što opravdava tih 15GB koje zauzme na HDD, ali optimizacija je trebala biti bolje izvedena. Znam da tebe zaboli kad imaš dobru konfiguraciju, ali ima puno ljudi koji ne mogu ni igrati.

cham3leon
20-12-2008, 22:38
Komp nije tako star ali mi je stara dobra 6600GT otegnula papke, pa ...
Recimo samo da mi je jedna neupućena osoba nabavila 8400GS rekavši da je ok kartica.
Iako je smeće, činjenica je da igram Crysis skoro sve na medium, pa ti vidi.

Šta se tiče tog čarobnog patcha, koliko bi onda GB trebao imat kad može ispraviti sve tehničke probleme GTA IV? Daj molim te.

K4ciga
25-12-2008, 16:43
Pa pomalo jest čudno što pljuješ po igri zato što nemaš dovoljno jaku mašinu da je pokreneš.S druge strane,smatram kako je Rockstar Games pogriješio što je tako "napumpao" grafiku.Pogledajte primjerice,jedan GTA3,GTA:VC ili GTA:SA.Svi su oni legendarni naslovi ( barem za većinu ),i ni jedan nema neku bajoslovnu grafiku,ali se i dan danas igraju.Možda je Rockstar uzeo malo previše k srcu negativne komentare o grafici u SA.

bezimeni
25-12-2008, 17:27
Ma kada bi grafika barem bila napumpana nebi se nitko ni bunio...to što su malo pojačali šerdere kada padne kiša pa se sve presijava ili malo bolji svjetlosni efekti te nešto oštrije texture im ne daje za pravo da naprave toliko trzavu igru za razliku od konzolaške verzije. Da , igra je odlična i jedna od najboljih u ovoj godini ali zaslužuje pljuvanje i slabu prodaju zbog šlampavog porta .

cham3leon
30-12-2008, 12:06
Pa pomalo jest čudno što pljuješ po igri zato što nemaš dovoljno jaku mašinu da je pokreneš.S druge strane,smatram kako je Rockstar Games pogriješio što je tako "napumpao" grafiku.Pogledajte primjerice,jedan GTA3,GTA:VC ili GTA:SA.Svi su oni legendarni naslovi ( barem za većinu ),i ni jedan nema neku bajoslovnu grafiku,ali se i dan danas igraju.Možda je Rockstar uzeo malo previše k srcu negativne komentare o grafici u SA.

Slažem se, jer je igrivost u GTA serijalu oduvijek bila na prvom mjestu.

A zašto nije opravdano pljuvat po igri jer traži prejaku konfiguraciju, ne znam. Za današnja mjerila igra, koja je nekad zahtijevala samo prosječnu, ako ne i slabiju konfiguraciju, sad odjednom traži high end konfiguraciju + još i na bogovskim računalima ne radi kako treba.

Sickmanno1
03-01-2009, 01:43
Komp nije tako star ali mi je stara dobra 6600GT otegnula papke, pa ...
Recimo samo da mi je jedna neupućena osoba nabavila 8400GS rekavši da je ok kartica.
Iako je smeće, činjenica je da igram Crysis skoro sve na medium, pa ti vidi.

Šta se tiče tog čarobnog patcha, koliko bi onda GB trebao imat kad može ispraviti sve tehničke probleme GTA IV? Daj molim te.

Na 15" monitoru?

cham3leon
03-01-2009, 16:53
na 17'' molim lijepo. 1024x768.

seba
06-01-2009, 20:24
Jesu li oni ikad čuli za nešto što se zove REALNOST! (makar donekle)
Kad vidite RPG koi onako krivuda javite mi se .
S onakvim RPGom nebi pogodio slona u guzicu na 2m !
Neznam za ovaj dio ali u San Andreasu mi je glupo bilo što izrešetaš čovjeka ,dođe hitna i oživi ga!
A uostalom što se grafike tiče prezahtjevana je, a ružna je !
Ima starijih igrica sa boljom grafikom a manje su zahtjevne npr. joust cause ( neznam dali se ovako pise )
Sve u svemu još jedan promašaj !

cham3leon
06-01-2009, 22:14
Još jedan za hall of fame...
Ne, nije joust cause nego just cause.

Nađi ti meni neki RPG iz RL koji ide pravocrtno ko po žici, dat ću ti čokoladicu.

Nisu sve igre realne, tako da bi GTA koji ima vozni model kao u stvarnosti, realistične akcijske scene, i inventory sustav ko u RPG-ovima postao vrlo zamoran i dosadan.

Što se tiče grafike, mogli su malo olakšati stvar, istina, ali mogli su za početak optimizirat igru donekle.

SkunK
06-01-2009, 23:05
Intel Core 2 Quad Q6600 2,4ghz
Powercolor Radeon HD4870
4GB Kingmax 800mhz RAM


http://img155.imageshack.us/my.php?image=gta4hl8.jpg

Cry on baby, cry on :) :rambo:

Jednostavno, manje plakati - više šparati za novi PC.

Maloki
06-01-2009, 23:22
Ja na Q9400 i 4GB Mushkin 1000MHz, ista grafička, imam FPS i pol manje od tebe :(

Neven <R>
06-01-2009, 23:25
Pa velim ti ja na high teksturama izgubim 2 FPS-a u odnosu na medium, a igra mi to brani jer kao grafička nema dovoljno rama. Performanse u GTAIV jednostavno nemaju veze s zdravim razumom i to je to, ako se to smetne s uma može se uživati u igri. :P

cham3leon
07-01-2009, 15:18
Pa velim ti ja na high teksturama izgubim 2 FPS-a u odnosu na medium, a igra mi to brani jer kao grafička nema dovoljno rama. Performanse u GTAIV jednostavno nemaju veze s zdravim razumom i to je to, ako se to smetne s uma može se uživati u igri. :P

Slažem se.

Sve je rečeno.

@ReiKo Bravo, skoro 40 FPS-a... Ali ok, meni samo treba grafička i nekako ću ga pokrenut.

marko1997
08-01-2009, 11:55
Ja ovo ne kužim npr. jedan tip sa Xfire ima 22inch monitor i igra GTA IV 800x600 pa ja bi rađe stavio sve na low i stavio na rezu npr 1280x1024

cham3leon
08-01-2009, 16:24
Možda slabo vidi, pa mu je za rezu svejedno :rotfl:

marko1997
08-01-2009, 18:24
Evo još jedna npr moj frend jedan igra igricu ima 5fps njemu to ne šteka i ne smeta :o

PC PlayeER
10-01-2009, 15:20
mora se priznati da je igra zbilja šugavo napravljena, odnosno da je port izuzetno loš, i da ju je daleko bolje igrati na konzolama, što je žalosno ako se uzme u obzir s kojim guštom su se igrali prijašnji nastavci na kompu....

totalno razočaranje. :toilet:

kulamasta
10-01-2009, 18:01
teško smece od igre sto se tice (ne)optimizacije

kupovat komp od 8000 kn da bi se igrala igra koja ima graficku kvalitetu naslova od prije par godina... pa... zato su dobri ljudi otvorili ustanove gdje se takvima primjercima moze pomoc... Imate ih u Vrapcu, Popovaci...

PC PlayeER
10-01-2009, 20:44
problem je u tome što čak i sa takvim kompom možeš potjerati igru na jedva 40ak FPS uz prosječne detalje. o nepostojećem antialiasingu da i ne pričam.
vozni model su skroz upropastili, itd itd..

katastrofa. igram je samo radi komičnih situacija koje su nasreću dovoljno česte (najjači mi je rhasta man sa svojom pričom), ali svejedno bude mi naporno igrati više od sat vremena u komadu.

D.E.M.O.
15-01-2009, 08:38
vZhWd6nvcWc&NR=1

:pray:

nosferatu25
15-01-2009, 14:57
gledao sam to, ali najjača fora je sa Čak Norisom :pray: