PDA

Pogledaj cijelu verziju : DNS problem



RIDER32
03-12-2008, 18:49
Svako malo mi se internet onesposobi (pukne veza) i kad se pokusavam logirat na MSN ili Xfire nemoze nac taj DNS.
Router je D-Link DSL-584T.
Nepomaze ni cupanje telefonskog kabla nego moram potpuno resetirati Router da bi mi profunkcioniralo. :(

Zna li neko u cemu je kvaka?

The Jackal
03-12-2008, 22:02
Često se zna dogodit da je pregušena veza.

Nije ti to ništa. Proradit će odjednom.

RIDER32
03-12-2008, 23:01
Da, Je. Istovremeno sam slao 3 pjesme frendu preko MSNa, radila su 4 torrenta i firefox je imo 2 taba (youtube i PCP) :D
Voteva događa se i u "praznom" hodu :(

SkunK
03-12-2008, 23:22
Znas ti sto je DNS? Nemozes problem riješavati ako neznas u čemu je problem. DNS je jednostavno rečeno, prikaz IP broja uređaja (moze biti i servera ali u ovom slucaju uređaja,tj. tvog rutera) u formatu "prihvatljivom za "obične" ljude". Znači, http://www.pcplay.hrSti ima svoju IP adresu ali pcplay.hr je DNS.

Pokusaj dok ti je PC upaljen izvuci adapter a ne zicu iz linije i tako neka bude 10tak sekundi pa ponovo stavit adapter, isto tako probaj resetirati postavke rutera(u browseru ako ima ili uzmi cackalicu i zabodi je u jednu rupu iza rutera i drzio 3 sekunde).

Ako ne radi, zovi t-com, posao im je riješavati mrežne probleme. Naravno ako su oni tvoj ISP,ako ne zovi svojeg ISP-a, tj. njihovu tehnicku sluzbu.

Berax0r
04-12-2008, 16:31
Ovako, jel ti ruter u ruter modu ili bridge?

SkunK
04-12-2008, 17:23
Ovako, jel ti ruter u ruter modu ili bridge?

Inače ako ti ovo služi kao provjera dali je možda greška kod automatskog dodjeljivanja putem DHCP servera, nije jer mislim da nema veze s problemom.

Berax0r
04-12-2008, 17:36
Meni kada je bio u bridgeu stalno je veza pucala, dok nisam stavio u ruter mode.

SkunK
04-12-2008, 18:06
Meni kada je bio u bridgeu stalno je veza pucala, dok nisam stavio u ruter mode.

Hm, sumnjam da je u tome problem jer teoretska razlika između to dvoje je da u prvom slučaju se moraš manualno povezivati na WAN(internet) a u drugoj si konstantno povezan.

RIDER32
06-12-2008, 03:15
Paaaaa... Router mi je stalno spojen na net i IP mi se resetira svaka 24h neovisno dali je komp upaljen ili ne. nemoram nista connectat...



Pokusaj dok ti je PC upaljen izvuci adapter a ne zicu iz linije i tako neka bude 10tak sekundi pa ponovo stavit adapter, isto tako probaj resetirati postavke rutera(u browseru ako ima ili uzmi cackalicu i zabodi je u jednu rupu iza rutera i drzio 3 sekunde).

Jedino sam ga na taj nacin i vraco u zivot :(

SkunK
06-12-2008, 09:40
Po simptomima bi rekao da je ono sto se meni dogodilo prije 3 tjedna. Nisam mogao otkriti koji je razlog, zvao T-com , dosli u roku 48 sati da bi mi rekli da je router pregorio.

RIDER32
07-12-2008, 00:37
Eo cim sam upalio torrent on je opet puko :(
Mozda se to desava kad je žica "puna".
Odem sutra kod frenda po njegov router pa probam.
Sta ce mi jos riknit... router, grafa nesto crkaje...

SkunK
07-12-2008, 09:32
ISP služba. Zovi.