PDA

Pogledaj cijelu verziju : problem s instalacijom drivera



Deadwalker
01-12-2008, 17:45
Imam problem s instalacijom zadnjih nvidia display drivera(178.24). Dakle, koristim Windows Vistu Ultimate x64. Normalno, prije uninstalacije sam u add/remove sekciji uninstalirao stare drivere. Krenuo zatim s installom novih, al mi iz nekog cudnog razloga ne zeli instalirati. Prije nego li krene instalacija dobijem nekakvu poruku da se Ageia Physics trenutno koristi, na tu obavijest kliknem na OK i zatim mi pocne instalacija drivera ali se ona nece zavrsiti...u cemu je problem?

C
01-12-2008, 17:51
Instaliran ti je Ageia Physics koji se pokreće kao start up program, i ako ga ti pokreneš opet, pojaviti će ti se njegove opcije, među njima i da se pokaže u system tray-u, odakle ga možeš ugasiti. Ili preko task managera ga ugasiš. U glavnom, preporučujem ti da uđeš u safe mode i instaliraš. Instalacija ti neće završiti jer Physics treba biti isključen i on stane s instalacijom i čeka da ti isključiš Physic, kako bi instalacija mogla nastaviti, i na kraju i završiti.

Deadwalker
01-12-2008, 17:56
Oke, možeš mi samo reci kako točno ga mogu upalit/ugasit?

C
01-12-2008, 18:01
On je upaljen, ali je skriven u system tray-u.
Otiđi ga nađi u program files. Traži Ageia, ili Physics, Physics X i sl. Kada ga nađeš, pokreni ga opet, i pošto je već pokrenuti, i ne može se dva puta pokrenuti, on će tebi otvoriti svoj izbornik. Tamo podesi opciju nalik na "show on system tray", i u glavnom, kada ti se pokaže u system tray-u (dolje-desno), klikneš na njega desni klik, pa na Exit ili Quit, i sl.

Najbolje ti je u safe mode-u instalirati Drivre, jer u safe mode-u nije ništa pokrenuto. Pokrećeš ga tako da kada se pali PC, pritišćeš F5 i/ili F8, ovisno o verziji Windowsa, i kada ti se pojavi menu, odabereš "Safe Mode". Ako ti se prije toga pojavi da nešto biraš, tada biraš windows (s obzirom da imaš samo jedan Windows, samo stisneš Enter; nemaš što birati), pa nakon toga opet odabereš "Safe Mode".

Deadwalker
01-12-2008, 18:29
e probal sam u safe modu, al opet nije htjelo...na searchu i program files-u sam opce nisam mogel naći ageia physics...Fakat neznam u cemu je problem. Sad sam ponovi instalirao verziju 175.16 bez ikakvih problema...

C
01-12-2008, 21:03
Jesi pogledao u task manageru, pa ugasio proces koji ima ime nalok na Ageia, Physics, i sl.?