PDA

Pogledaj cijelu verziju : LAN - crossover spajanje 2 kompa



Bartuc
01-12-2008, 16:54
Ljudi moji, poludil bum :(


Imam 2 kompa, u oba kompa su dvije indentične mrežne kartice (Realtek Family Fast Ethernet RTL8139), međusobno su spojene sa crossover kabelom duljine cca 10-15 metara. Oba kompa su na istom Workgroupu (LANHOME), na mojoj mrežnoj kartici sam podesio IP adresu na 192.168.0.1, kod staroga na 192.168.0.2. Enableano je Šeranje, zašerao sam jedan disk kod sebe i jedan disk kod staroga.


Upišem u Command Prompt - PING 192.168.0.1 sve dobro radi. Upišem u drugi komp PING 192.168.0.2, opet sve dobro prođe sa 0% greški. Osim toga, sa starim RASTURAM u LAN-u Raven Shield, najnormalnije se igramo.


ALI nikako da se madafaking vidimo međusobno :cry: Niti on ne vidi mene, niti ja njega. Nikako ne možemo browsati po kompovima jedan drugome!? Pa kaj se to dešava, kaj radim krivo??


Ja imam Vistu, on XP. Čak i prije, na XP + XP kombinaciji smo se vidjeli u možda 10% slučajeva. Sve smo normalno igrali u LAN-u (Vegas, Raven Shield, SWAT, C&C Generals, StarCraft, Diablo 2...), ali gotovo nikada nismo mogli ostvariti pravu kvalitetnu mrežu da se naši kompovi međusobno vide u smislu browsanja po šeranim folderima i diskovima. Znači kada kliknem na Network -> Workgroup -> NEMA NIKOGA :cry:



Jel netko zna u čemu griješim?





PS: Sada imamo i 2x Wireless kartice preko kojih se spajamo na internet (router). Da li bi bilo moguće se spojiti preko njih međusobno, a da i dalje možemo na internet? Kako odvojiti onda te dvije konekcije (internet od "LAN-a") i da li bi imao gubitaka u vezi (slabiji protok podataka)?



Hvala.

Bartuc
01-12-2008, 17:22
Uspio sam srediti pomoću mapiranja network drive-a. Znači da Network radi, ali to i dalje ne riješava pitanje zašto ne vidim nikoga unutar LANHOME workgrupe?

Karlo_from_Bjelovar
01-12-2008, 18:55
probaj otic pod start>search na kompu koji ima XP (iz razloga zato sto se ne sjecam na koju foru to ide na visti, brijem da je automatik islo), odaberi "->computers and people">"a computer on the network">upisi ime drugog kompa (pazi na velika mala slova etc.)... takoder mozda ti ga ne nade odma, malo ga "pusti" da trazi, sve dok ne zavrsi searchanje...