PDA

Pogledaj cijelu verziju : Pomoć oko izbora tipkovnice



Dommyshell
01-12-2008, 11:27
Znaci sad je spao izbor na ove 4 tipkovnice a to su:
1.Tarantula
2.Lycosa
3.Logitech Illuminated Keyboard
4.Logitech G15(neznam koja rev.)
5.nešto drugo podjednako cijenom i kvaliteom ovim tipkovnicama

W3DR4N
01-12-2008, 11:46
Skroz krivo si započeo temu.
Pusti da te navedem na pravu ideju.

Umjesto da napišeš gotove modele i ograničiš sukorisnike da ti pomogu, ti trebaš napisati što ti je bitno.

1. Za što tipkovnicu trebaš.
Ukoliko se radi o tipkovnici za gaming, potražiti ćemo neku namjenjenu tome, s gaming tipkama, profilima i sličnim.
Ako puno pišeš, pronaći ćemo tipkovnicu koja je prije svega iznimno ugodna za pisanje.
Ako se puno koristiš multimedijom (internet, glazba, film), naći ćemo neku s praktičnom multimedijskom kontrolom.

2. U kakav ju ambijent uklapaš.
Trebaš li klasične linije ili nešto moderno.
Želiš li da izgleda "nabrijano" gamerski, s detaljima, osvjetljenjem, ili pak minimalistički. Tu navedi i ako tipkovnica mora biti određene boje.

3. Dodatne značajke.
Treba li imati profile tipaka, ugrađenu memoriju, audio portove, USB, čitač kartica?
Pišeš li u mraku da je pozadinsko osvjetljenje neophodno?

4. Financije.
Iznimno je važno s koliko novca raspolažeš. Ne mogu ti preporučiti tipkovnicu koja premašuje planirani budžet za 60%.

Dommyshell
01-12-2008, 12:22
ok Vedrane onda cemo po tvome :D
1.tipkovnica ce bit najvise koristena u gaming i multimedia svrhe
2.ako moze neka izgleda gamerski kad ce se vec za gaming koristiti
3.neka ima pozadinsko osvijetljenje svih tipaka po mogućnosti pošto dosta pišem u mraku pa mi je malo problem.usb audio portove može imati a i nemora nije mi od neke pretjerane važnosti pošto imam na kučištu dva front usba i audio port
4.para imam nekih 700čuna(mislim da bi se rastegnuo za nekih 20-30kn ali iznad mi je malo previše)
ja mislim da je to to ak još nešto treba dodati slobodno recite

Acid_BurnAK
01-12-2008, 13:15
Vidio sam sve tipkovnice i mora rec da mi Lycosa izgleda najbolje.
Ja bih je kupio al sad kupujem novi mis pa nemogu :thumbs2: :thumbs2: :thumbs2: :thumbs2:

El Klinjo
01-12-2008, 14:20
Ja bi uzeo Logitech g15 ovu novu.
Tarantula je možda bolji izbor zbog antighostinga ali nema pozadinsko osvjetljenje na svim tipkama.

W3DR4N
01-12-2008, 23:24
Saitek Cyborg
http://www.brapris.no/images/saitek_cyborg_keyboard_sv_fi_-1800790506_0_Big.jpg
-gamerski izgled i funkcionalnost
-izbor pozadinskog osvjetljenja
-vrlo upečatljiva
-cijena između 500 i 600 kuna
-kontrolna ploča osjetljiva na dodir


Logitech Illuminated Keyboard
http://www.trustedreviews.com/images/article/inline/8630-logitechthinkeyboardspan2.jpg
-uvjerljivo najugodnija tipkovnica za pisanje, sa savršenim hodom tipki
-multimedija poput laptopa, preko funkcijske tipke
-izniman dizajn
-cijena oko 650 kuna


Osobno nikad ne bih uzeo G15 jer je ekran koji plaćaš u potpunosti beskoristan. Igre imaju tako divnu stvar zvanu HUD, koji je očima bliže od malog displaya.
I tipke imaju nekakav, meni neugodan, polu hod.
Lycosa je lijepa, ali je izuzetno "gumena", pa nije baš najugodnija za duge seanse.

Možeš zaigrati i webcam nagradnu igru Vidilaba. Tipkovnica koja se tamo nudi za nagradu je odlična.
Vrlo je slična Illuminatedu, samo su tipke grublje teksturirane i nema osvjetljenje.
Ono što ima je fantastičan domet recievera od cca 5 metara, a trajanje jednog seta baterija je oko tri godine, kad kupiš nove četiri AA Duracelke.
Isto tako ima i preodličan aluminijski odmornik za ruke koji konačno radi svoju zadaću - odmara ruke.

Dommyshell
02-12-2008, 11:24
Vidiš,vidiš Saitek mi se dopada a ni Logitech nije loš :wink: :wink:

Karlo_from_Bjelovar
02-12-2008, 11:28
ja bu uvijek oso na ovog logi-a...
logi je tipkalo koje ce uvijek bit sexy, a cyborg je stvar koja ce te proc kroz neko vrijeme...

Dommyshell
02-12-2008, 11:30
da a i nemogu ga nigdje nac da ima za kupit

Karlo_from_Bjelovar
02-12-2008, 11:54
http://www.nabava.net/trazilica.php?q=L ... lla-search (http://www.nabava.net/trazilica.php?q=Logitech+Illuminated&sourceid=mozilla-search)

Dommyshell
02-12-2008, 12:53
mislio sam na saitek ne ne Logi

Karlo_from_Bjelovar
02-12-2008, 12:57
potrazi u feniksu...

ber0
02-12-2008, 20:10
i algoritmu

Dommyshell
02-12-2008, 23:52
Ma necu saitek nekak mi to backlight osvijetljenje izgleda "jeftino"(gledo sam rewiew na youbitou)
nekak ko da su htijeli napravit da svijetle samo slova na tipkama a nisu uspijeli nego sve svijetlost prodire ispod tipki sad dal je to namjerno napravljeno neznam ali meni izgleda skorz jeftino i plastićno tak da cu sad jos vidjet sta cu ili Razer ili Logi nist drugo ne dolazi obzir ali THX svima na pomoci pogotovo tebi Vedran :bravo: :pray:

W3DR4N
03-12-2008, 00:15
Ledice su rijetko pozicionirane da osjetljuju samo tipke. Takav slučaj ima Tarantula recimo.
Većina tipkovnica ima samo nasumično postavljene diode s prozirnim tipkama, pa je sve osvjetljeno kao Betlehem.

Imaj na umu da Lycosa ima tri moda svjetla, puno, WSAD i off, s tim da kad ga isključiš, kompletna tipkovnica je crna i nepodobna za pisanje ako je ne znaš napamet.
Illuminated s druge strane ima tri moda intenziteta osvjetljenja (jačine), a kad se isključi, još uvijek je fantastična za pisanje zbog bijele teksture s unutarnje strane tipke.

Dommyshell
03-12-2008, 12:27
ok hvala :pray: