PDA

Pogledaj cijelu verziju : Realnost u igrama



ScorpiuS
30-11-2008, 22:36
Koliko vi zapravo želite da igra bude realna? Koliku realnost trpite? Dali želite da igre postanu totalno realne? Recite nam što mislite o tome i odgovorite na anketu

Scourge92
30-11-2008, 22:40
da imaju realnu fiziku i kretanje tekučuna je poželjno, ali da izgledaju kao rl, to bi ipak bilo malo previše
treba se povuč linija između rl-a i igara

IGoR_2803
30-11-2008, 22:52
kaj misliš pod realnost? realnost as in: "foto realistična grafika, poštivanje zakona fizike, razni svjetlosni efekti etc..." ili realnost u samome story lineu igre?

Hellboy
30-11-2008, 23:03
opet ova tema? nije li dosad raspravljano barem 2-3 puta o realnosti u gamingu? jedina igra za koju ja očem da dođe u holodek izdanju je nastavak Lule3D...

Arbiter of Change
30-11-2008, 23:32
Svako malo iskrsne jedna... Meni se samo čini kao da svatko ima drugačiju viziju realnosti kad su igre u pitanju; nekima je to sam moderni setting, nekima koliko je igra vjerna stvarnosti po pitanju fizike, a nekima nešto treće. Treba iskopati staru temu i pogledati što se pisalo.

Nodakim
30-11-2008, 23:59
Ja bi jedno i drugo,ovisno o igri,a ne da postaje standardna pravila...

D.E.M.O.
01-12-2008, 00:25
da postoji igra veoma blizu realnosti, ne bi bilo smisla praviti drugu.

Sybelius
01-12-2008, 00:43
Volim samo realnu fiziku u igrama.

narf
01-12-2008, 12:00
da imaju realnu fiziku i kretanje tekučuna je poželjno, ali da izgledaju kao rl, to bi ipak bilo malo previše
treba se povuč linija između rl-a i igara

upravo tako, moj odgovor bi bio negdje između a i b :D

ScorpiuS
01-12-2008, 12:38
Pod realnost mislim da se imitira što više realnog svjeta uz samoj igri. To uključuje i fiziku i grafiku eventualno zvukove koi su poželjni, ali pod smrtnu realnost tipa jedan metak jedna smrt za glavnog igrača, ubiješ jednog tipa i cjela vojska padne na tebe i tako dalje.

Preferiram igre tipa UNREALSTournament jer je to jedna igra koja definitivno ne imitira stvaran svjet kakav imamo i bez igre. Jaželim nešto da se opustim od RL i da mogu radit ča oču!

ZorgTheBorg
01-12-2008, 12:45
Ne zanima me, za RL experience imam RL experience, a u virtualnom svijetu taj je nemoguć sa današnjim strojevima i inputom (gomila ljudskih mišića vs. tipkalo i miš), prema tome game realnost je za sad prilično nerealna, ako ćemo o ekstremnim slučajevima. Kada počnu renderirat atome i kovalentne veze onda ćemo doživjeti napredak.

Deadwalker
01-12-2008, 12:50
Well, po pitanju realnosti(pritom mislim na grafiku i fiziku u igri) da sada su najdalje dogurali Crysis i Stalker. Po pitanju gameplay-a(pritom mislim na tezinu i AI suparnika) je po meni najbolji Splinter Cell(chaos theory i DA) i to posebice ako se igra na expert tezini gdje je dovoljan samo jedan do dva metka da te se usmrti.
I da, volim realnost u igrama, ali ne pretjeranu kao sto su npr. simulacije(zato ih nisam ukljucio u svoju kategoriju ocjenjivanja)

Rang€r
01-12-2008, 15:35
želim taku realnost da je sve ko u svijetu, al to ne znači da oču neku uber igre sadašnjice... s tim mislim da u fantasy igrama, bude dobra interaktivnost s okolišem(kod RPG) putanja strjele, magije, kretnje i sl. nazvo bi to fantazijskom realnosti :) dobar primjer su mi oblivion i witcher

Berax0r
01-12-2008, 18:30
Nije mi to visok faktor kod igranja igre. Ali sto je relanije to je bolje. Tipa u RL nemožeš doci u kucu Scorpiusa i izrezat ga sa motornom pilom ^^ :D

Šala mala, ali to je jedan od primjera :)

Vedro
01-12-2008, 20:51
Meni je najbitnije da je dobar balans.

Hidraulicar Kreso
01-12-2008, 21:07
najviše volim SF igre i što nerealnije. Ali ne sada pretjerano nerealne, dobro izbalansirano, ali više usmjereno na izmišljeno.

Vedro
01-12-2008, 21:17
I ja volim SF,zato jer nije naporan.

Kasa7
18-12-2008, 00:40
neka sredina.makar najvise volim sf