PDA

Pogledaj cijelu verziju : ATENCION ATENCION ! E-book cover needed !



Dreamer Deceiver
30-11-2008, 15:43
Pošto tema za naruđbe i nije baš ponešto dobra, a meni je ovo jako važno, otvorio sam posebno temu za to nadajući da će netko napraviti cover za moj e-book

Ok, ova moja narudžba je vrlo važna. Trebam cover za moj ebook ( znači paziti na dimenzije :) ) te mora biti nekakve mračne/gotičke/makabrične tematike ( također je poželjan neki groteskni leptir na naslovnici ) ali ne želim one glupe wannabe gotičarske spike s prerezanim žilama krvlju na šta brije te današnje klinke. Želim makabrični cover i da gore piše moje ime : Toni Juričić
a dole ( pri kraju covera ) da piše Lepidoptera Tristis.

Fontove koje želim na coveru su sljedeći ( birajte koji vam najviše paše uz sliku ) :

http://www.dafont.com/black-night.font
http://www.dafont.com/cardinal.font
http://www.dafont.com/zenda.font
http://www.dafont.com/english-gothic-17th.font
http://www.dafont.com/party-business.font

Najbolji rad ce završiti u mom ebooku koji izlazi u na valentinovo druge godine :))

Hellboy
01-12-2008, 19:46
oke...prva verzija
http://www.imagesforme.com/out.php/t245875_morgy1.jpg (http://www.imagesforme.com/show.php/245875_morgy1.jpg)

Dreamer Deceiver
01-12-2008, 21:35
odlično napravljeno, samo me smeta font... povećaj ga da ne bude tako sitan :)
Moje ime je smješteno na jako dobroj poziciji, ali povećaj font.
Također povećaj font i naslova ali naslov spusti dolje u onu "crninu "...
sve u svemu gg :)

EDIT : promjeni font naslova, ne paše mi baš taj :(

znam da sam zahtjevan ali jebiga :(

Hellboy
02-12-2008, 10:37
tvoj cover, ti odaberi font :D

Hellboy
02-12-2008, 12:13
nova verzija
http://www.imagesforme.com/out.php/t246698_morgy.jpg (http://www.imagesforme.com/show.php/246698_morgy.jpg)

Dreamer Deceiver
02-12-2008, 14:33
e ova je odlična :D
e samo još jedna stvar da promjeniš i prestanem te gnjaviti i to je gotova stvar :P
e za moje ime uzmi font Exocet ( iz diabla 2 font )
http://diablo.svatopluk.com/download/exocet.stm

problem je u tome što nema u tom fontu č i ć, pa iskoristi za Č i Ć bookman oldstyle font pa namjesti veličinu slova tako da se podudara s veličinom exocet fonta... ili jednostavno samo napiši Toni Juricic :D

Hellboy
02-12-2008, 15:58
Thy wish is my command :D
http://www.imagesforme.com/out.php/t247026_morgy1.jpg (http://www.imagesforme.com/show.php/247026_morgy1.jpg)

Dreamer Deceiver
02-12-2008, 16:16
[glas mr. burnsa]Sperfect... [/glas mr. burnsa]
savršeno, hvala na coveru :D

Hellboy
02-12-2008, 16:42
:D
nema frke

W3DR4N
02-12-2008, 20:54
Hellboy, koliko si ti grešaka napravio.

Neke vidljive u tri sekunde.
alat - photoshop
grafika - raster
rezolucija - 72 dpi
format - jpeg


Ako već misliš raditi rastersku grafiku u photoshopu, format mora biti bmp ili tiff, a rezolucija barem 300 dpi, jer to čovjek misli printati.
To podrazumjeva rezoluciju od najmanje 3500 pixela po visini.

Inače uči corel polako, jer je u photoshopu puno manje leba.

Mi koji radimo u grafici bi te za ovo razapeli i zapalili.

Dreamer Deceiver
02-12-2008, 20:58
nah. čovjek to ne misli printat, to je e-book znači samo za elektronsku upotrebu, no printing :)
nažalost :(

Hellboy
02-12-2008, 21:24
Hellboy, koliko si ti grešaka napravio.

Neke vidljive u tri sekunde.
alat - photoshop
grafika - raster
rezolucija - 72 dpi
format - jpeg


Ako već misliš raditi rastersku grafiku u photoshopu, format mora biti bmp ili tiff, a rezolucija barem 300 dpi, jer to čovjek misli printati.
To podrazumjeva rezoluciju od najmanje 3500 pixela po visini.

Inače uči corel polako, jer je u photoshopu puno manje leba.

Mi koji radimo u grafici bi te za ovo razapeli i zapalili.

zar stvarno misliš da bih napravio tako epsku pogrešku i lupio tako nisku rezu i undercuttao DPI da je rekao da će printati? radio sam pozivnice za maturalnu zabavu prije par mjeseci...znam kako raditi stvari koje će biti printane...
što se Corela tiče, imam ga instaliranog ali ga ne volim...ne leži mi kao Photoshop...

W3DR4N
03-12-2008, 00:18
Premala je kvaliteta i za PDF.
Sve je to isto na kraju krajeva.
Knjiga je knjiga. Kad zoomiraš PDF, raster će biti uništen.

Corel uči jer cijela DTP industrija leži na njemu i Indesignu.
Ako imaš pitanja, širok je forum brate.

Barathrum
03-12-2008, 02:47
Hellboy, koliko si ti grešaka napravio.

Neke vidljive u tri sekunde.
alat - photoshop
grafika - raster
rezolucija - 72 dpi
format - jpeg


Ako već misliš raditi rastersku grafiku u photoshopu, format mora biti bmp ili tiff, a rezolucija barem 300 dpi, jer to čovjek misli printati.
To podrazumjeva rezoluciju od najmanje 3500 pixela po visini.

Inače uči corel polako, jer je u photoshopu puno manje leba.

Mi koji radimo u grafici bi te za ovo razapeli i zapalili.

zar stvarno misliš da bih napravio tako epsku pogrešku i lupio tako nisku rezu i undercuttao DPI da je rekao da će printati? radio sam pozivnice za maturalnu zabavu prije par mjeseci...znam kako raditi stvari koje će biti printane...
što se Corela tiče, imam ga instaliranog ali ga ne volim...ne leži mi kao Photoshop...


lol...mjesas... tko normalan radi u photoshopu pripremu kad ide u print ili neide?!... zvrk.
medjutim kad se radi e-book onda se radi kako spada sto znaci sa cijelom pripremom, isao pdf na print ili ne.
a corel izbjegavaju ljudi koje nitko nije naucio njegovoj primjeni i vaznosti te brzini pripreme kojom nadmasuje sve ostale vectorske programe pa i sam illustator i zato je corel nezamjenjiv alat u stolnom izdavastvu uz indesign koji sluzi za prijelome.

zasto?! radi profesionalnosti, tojest ozbiljnog look-a te spremnosti za print bilokada, bilo gdje.
mislim ak ode u tiskaru jednog dana, ovi ce ti lijepo srezat sve zivo, ti ces masno platiti a neces dobiti ono sto vidish kad ocitas na racunalu.

kako tog nema, bez uvrede ali cijeli e-book je onda bezvrijedan, znaci ili cini skrabotine ili neke drugorazredne gluposti. bez uvrede, ali kod takvih stvari i iznosenih cinjenica neznam tko ce uopce si dat truda da ti dizajnira lejer i naslovnicu kad tako aljkavo se pristupa tom dizajnu i vaznosti e-booka znaci da je autoru knjige totalno svejedno jer ni on sam nije napravio napuste na stranicama.
pitam se samo jel tko uopce i margine koristio.
i usput tonovi su pretamni.
ako to ikada ode u tisak nadaj se da ces vidjeti ista osim tamnosivog dijela u sredini i par sara jer krila se nece ni vidjeti.

Hellboy
03-12-2008, 10:33
-_-
Morgy je dao upute koje sam pratio...nije spomenuo printanje, dao je rezoluciju i okvirnu želju oko dizajna...dao sam prvu verziju koju je mogao slobodno prekrižiti i dati mi daljnje vodilje kojima bih poboljšao istu ili napravio potpuno novu...ako misliš da znaš i možeš bolje, go right ahead i napravi mu nešto što će mu više odgovarati...dotad, nemoj pametovati...

Barathrum
03-12-2008, 18:31
-_-
Morgy je dao upute koje sam pratio...nije spomenuo printanje, dao je rezoluciju i okvirnu želju oko dizajna...dao sam prvu verziju koju je mogao slobodno prekrižiti i dati mi daljnje vodilje kojima bih poboljšao istu ili napravio potpuno novu...ako misliš da znaš i možeš bolje, go right ahead i napravi mu nešto što će mu više odgovarati...dotad, nemoj pametovati...


malo iz zivota.
dizajner si prema tome klijent ti ne odredjuje pripremu jer klijent u vecini slucajeva nema pojma o pripremi, kao drugo to smo vdijli u uputama koje si ti kao dizajner slusao dok pak tvoja duznost kao dizajnera je odraditi posao kako spada a ne kako klijent misli da to treba odraditi.
klijent ima smao mogucnosti sudjelovanja u iskazivanju ideja za vizual ne i utjecaja o tome kako ces pripremiti materijal, jer smo upravo na ovom tvome vidjeli da sam autor nema pojma o pripremi a ti si pak si dao truda i odbacio valjanu pripremu i napravio najlosiju i enispravnu.

zasto to kazem?
jer ce ti se jednog dana takvo slusanje "klijenata" obit o glavu.
ali uci se dok si ziv a ti si samo stvaraj takve navike. ;)

sto se tice dizajna, da, znam i mogu bolje, jer photoshop poznajem u detalje od statike do dinamike.
ali da cu napraviti necu, jer mi je autor poslao ovaku sliku:"napisao sam e-book i sada trebam bilo kakav dizajn da nesto imam naprijed, pripremu netreba raditi jer ovako ionako nikad nece u tisak jer je sadrzaj bzvz i nemam namjeru traziti sponzore i izdavace!"

zasto raditi dobar dizajn za nesto sto i samog autora boli k* da tako kazem?!

ha da! :hangin:

Hellboy
03-12-2008, 18:47
znači ja sam trebao ignorirati većinu njegovih zahtjeva/ideja/želja i obaviti moj posao kako sam ja mislio da ga treba obaviti bez obzira svidjelo se to njemu ili ne na kraju, prateći tek osnovnu ideju da treba biti tamne tematike i zacrtane rezolucije?
sumnjam da bi moj eventualni klijent, Morgy u ovom slučaju, pristao na takvo preseravanje s moje strane za tako jednostavan projekt...nisam radio cover za novi albun AC/DC-ja nego sam mu napravio što je tražio bez kompliciranja...
ali, što ja znam, nisam pr0!!1 kao neki...

Barathrum
03-12-2008, 19:35
znači ja sam trebao ignorirati većinu njegovih zahtjeva/ideja/želja i obaviti moj posao kako sam ja mislio da ga treba obaviti bez obzira svidjelo se to njemu ili ne na kraju, prateći tek osnovnu ideju da treba biti tamne tematike i zacrtane rezolucije?
sumnjam da bi moj eventualni klijent, Morgy u ovom slučaju, pristao na takvo preseravanje s moje strane za tako jednostavan projekt...nisam radio cover za novi albun AC/DC-ja nego sam mu napravio što je tražio bez kompliciranja...
ali, što ja znam, nisam pr0!!1 kao neki...

nisi shvatio.
nisi trebao ignorirati ali isto tako autor moze ocekivat za k* dizajn
jer nitko normalan si nece dat truda da mu spremi nesto kako spada.
jer ako on sam ne pridaje vaznostisvoga rada, neka ne ocekuje onda da ce nekom drugom biti stalo do dizajna za njegov sadrzaj.

da, slazem se da si mu napravio sto je trazio.
kad ljudi budu ocitali e-book i izgubil oci na pixelima vjerujem da cete obojica biti zadovoljni.
i on koji nema pojma i ti koji si slijedio njegove upute mimo pravilnog i potrebnog.

jedan tip- ako bas radite e-book koji nikada u zivotu nece u tisak bar se ne spustajte ispod 150 dpi-a po formatu papira.

gle jednostavno se ne cu dobacivati, i sam dobijem sranja kad trebam dizajnirat knjigu ili slicno i vjeruj stanje dizajnera u hrvatskoj je takvo da vecina njih nema blagog pojma sto radi, i onda kada klijent ode drugoj firmi dizajner u toj firmi se pocne hvatati za glavu - sto zbog bitmape jer pdf nije u vectorima, pa se sve rucno mora pretipkavati, sto zbog lektora jer ga nije bilo pa tu je i donekle potrebno poznavanje jezika i sto je najgore za sve budes isto placen a to nije tvoja duznost i najradije ti dodje da kako dobijes materijal tako mu i skrpas u tisak.

pa bar kad radis ucini uslugu i sebi drugim dizajnerima kojima eventualno sve to moze doci pod ruku pa odradi posao kako spada ili ga se nemoj uopce hvatati.

ne svadjam se niti ti 2pametujem" kako ti to kazes, vec ti pokusavam objasniti neke stvari
kako bi stekao naviku a ne svaki put razmisljao sto si zaboravio i slicno, ali ti si najpametniji i naravno da znas sto klijent treba zato ih i slusas i zato dobivate neupotrebljive gluposti.
rad dizajnera nije da mu netko naredjuje vec da objsni covjeku sto i kako ide i sto c ei kako ici a klijent ima samo pravo na pocetnu ideju ili cijelu ideju te kolicinu, a kako ce se to izvesti i pripremiti je posao dizajnera.

Hellboy
03-12-2008, 20:08
ovoga...malo si ovo preozbiljno shvatio...nit sam dizajner (photoshopom se bavim čisto iz gušta i nije mi izvor zarade), nit mi radimo e-book (morgy ga radi sam), a nije ni tražio ništa posebno...besides, nek poveća font pa ljudi neće morati zumirati toliko da im ispikselizira cover zbog malog broja DPI-ja... :wink:
možemo sad završiti sa ovom potpuno nepotrebnom raspravom?

Dreamer Deceiver
03-12-2008, 20:23
barathrume slušaj, nemoj govoriti da mene boli neka stvar za e-book koji radim već par mjeseci, u kojeg stvarno ulažem jebeni trud da ispadne dobro. To šta nemam proklete love i šta ne mogu nać sponzora je druga stvar, meni je sada glavno da se promoviram putem neta. Bendovi to rade preko myspace-a, ja to radim tako da skupim svoje priče/pjesme koje sam objavljivao po raznim forumima i blogovima, te da ih objavim u jednom "svesku" u obliku e-booka. Također ovaj e-book neće biti praktički promašaj kao moj prošlogodišnji e-book u koje sam samo zaljepio tekst, napisao uvod i to je to. Pošto znam da neću printati svoj e-book, odlučio sam ga ajmo reć "ušminkati" do krajnjih granica, tj. odluči sam da je crna podloga, crvena slova, da unutra stavim slike/fotografije raznih anonimnih umjetnika s deviant arta ( a na kraju e-booka, stavim njihovo puno ime i prezime te link na njihov deviantART profil ). Uza sve to zamolio sam i korisnika m777 da za mene prevodi moje poeme kako bi se prestavio i ostatku svijeta, zato molim te nemoj govoriti da me boli ku*ac za moj e-book i da ga radim preko ku*ca.
Što se tiče ovog covera kojeg sam zatražio. Ovo je natječaj, ko pošalje bolji cover njegov cover objavljujem, a one koji nisu uspjeli na naslovnicu bi također objavio u e-booku kao altrenativne covere. Znači ovo je natječaj, ko pošalje bolje, on osvaja. No očito nitko nije poslao, osim hellboya, koji je napravio odličan rad ( nisam mu rekao šta da stavi na cover, dobro rekao sam da ne stavi one wannabe gotičarske gluposti i to iz razloga šta ne želim da moj e-book smatraju ko još jedno "režem-žile" zbirku pjesama, jer on to nije ). Što se tiče ovih "naredba" tokom prve stranice, zamolio sam ga da malo podigne i spusti smještaj teksta i to upravo iz razloga što se onako slabo vidjelo moje ime i naslov e-booka zbog njegovog odabranog fonta koji savršeno paše uz sliku samo je bio nezgodno smješten. Što se tiče onoga da posebno želim exocet font iz diabla 2, to je samo radi tog što sam nekako ajmo reć "emotivno povezan" da mi se ime piše tim fontom, jer sam oduvijek u wordu kad bi printao, stavljao ime u takav font.
Ne smatram te nikakvim seratorom, preseratorom i ničim, samo molim te ne osuđuj moj odnos prema radu ;)

EDIT : @HEllboy : veličina fonta je 16 :D tako da neće bit potrebno zumirati :)

Helena
11-12-2008, 09:55
Jel prekasno za još koji cover? :P Složim večeras nekaj, ak stignem, u školi sam do 8. -.-

Dreamer Deceiver
11-12-2008, 14:43
Rok za cover je 1.2.2008... zato ima vremena za sve koji misle napravit cover :)