PDA

Pogledaj cijelu verziju : Carmack opet propovijeda o PC gamingu



IgGy
26-11-2008, 09:46
Otac FPS-a, te uvjerljivo jedna od najcjenjenijih figura gaming industrije, John Carmack ponovno priča o stanju PC gaminga i njegovoj budućnosti, no ovoga puta u nešto blažem tonu, što daje za naslutiti kako nas John barem zasad nije u potpunosti prokleo.

Pa tako kaže... "Sve do našeg posljednjeg projekta, id Software je bio tvrtka fokusirana na PC platformu. Doom 3 smo kreirali kao PC projekt. Gledamo li situaciju danas, više ne možemo opravdati akcijski naslov ekskluzivan PC platformi želimo li ciljati na široke mase.
Doduše, još uvijek postoji mnogo elemenata koje PC radi bolje od konzole. Okružje internet browsera vrlo je brzo i jednostavno za navigirati, što bi na konzolama bilo pomalo mazohističko iskustvo za korisnika. Osim toga, kombinacija tipkovnice i miša neusporedivo je superiorniji način upravljanja u shooterima, negoli što bi to bilo s gamepadom.
Na kraju krajeva, pošto PC-eva ima posvuda, te ukoliko imate igru koju možete igrati bilo gdje gdje postoji i PC, sve što vam je potrebno jest skinuti Quake Live sadržaj s Interneta, i spremni ste za igru."

Generalno gledajući, id Software i nije prokleo PC gaming. Carmack kaže kako će svi nadolazeći naslovi izgledati daleko bolje na PC-u negoli na konzolama, a ako nas pitate, RAGE u trenutnom izdanju izgleda jako dobro. Osim njega, tu su naravno i novi Wolfenstein i Doom 4.

torcida007
26-11-2008, 14:05
PC rula,ali konzole kolo vode. :cry:

THUNDER_DINIX
26-11-2008, 14:23
Carmack kaže kako će svi nadolazeći naslovi izgledati daleko bolje na PC-u negoli na konzolama
bilo bi prezalosno da ovo nije tako

The Boz
26-11-2008, 14:23
Kako kolo vode? Sve tri zajedno ne približavaju se broju prodanih nVidia grafičkih kartica u zadnjih 18 mjeseci...

Hellboy
26-11-2008, 14:31
prvo gledaj tko je to rekao, pa ćeš shvatiti besmislenost tog posta

Rex Regis.cro
26-11-2008, 14:34
RAGE izgleda zanjimljivo, jeste li pogledali trailer? Samo se nadam da neće biti dosadna kao Far Cry 2 (subjektivno mišljenje, molim ne flejmati).
Wolfenstein ne mogu dočekati da izađe... W1k1n6 će prvi otvoriti temu o njemu :rotfl:

RIDER32
27-11-2008, 00:26
PC rula,ali konzole kolo vode. :cry:
Hohoho. Eo ko Djed Mraz ti donosim vjest da PC nadaleko owna konzole i da ce se konzole tesko izvuci iz ovakog stanja u kakvom sam sad.

PS3 je zapravo jaka kao 8600 spojene u SLi sto za danasnje vrjeme i nije nesto pretjerano jako.
Uostalom sa svojih "srezanih" 40 GB nije ni do koljena jednom danasnjem HDDu (citaj neproizvode se vise tako mali diskovi jer su potpuno neisplativi [izuzev SDDova i super brzih HDDova])
Sony nije naviko cesto izdavati konzole, ali kad ibaci onda ownaju alo nekako mi je PS3 prebrzo zastario :)

Deadwalker
27-11-2008, 14:09
RAGE izgleda zanjimljivo, jeste li pogledali trailer? Samo se nadam da neće biti dosadna kao Far Cry 2 :

gledao sam trailer za RAGE, igra izgleda jako dobro i neodoljivo me podsjeća na film Mad Max(osim monstera naravno), zar ne? I siguran sam da nece igra biti dosadna i zapravo Far Cry 2 uopće nije dosadna igra, samo se treba igrati u pravilnim vremenskim razmacima, hehe...

torcida007
27-11-2008, 15:30
Lol,gledajte.Obićnom gameru koji želi samo igrat igre konzole su 10 puta isplativije nego PC.Njemu se neda zajebavat oko hardwera i financijske neisplativosti.On si uzme konzolu i miran je za narednih 4-5.g.Multy igre i igre za konzole ćine 80% igara na tržištu.Danas nema igre koja nije na konzoli.Strategije i MMo još odoljevaju, ali do kada?Sam Creative Assembly je reka da bi rado Total War serijal plasira na konzole,ali im je problem jedino vijek trajanja konzole.EA je već odavno sve svoje strategije prebacia na konzole.Diablo3 će doći na konzole kad tada, starcraft2 se može oćekivat isto na konzolama.Koliko god vi brujili da je PC bolji u hardweu i tim sranjima,da ima moding komunu.....to nije ništa važno za jednog obićnog gamera kojemu su to sva sranja.On se oće samo zabavit a ne svake godine mjenjat harware da bi igra igre koje skoro isto izgledaju na konzoli.

Kenyi
27-11-2008, 16:16
Pod obicni gejmer sigurno smatras djecu ispod 10 godina koja se dere ocu plejku.
Konzole imaju svoje cari i kulnosti ali pc je daleko ispred toga.

crowap
28-11-2008, 07:18
aje bar nas nije skroz popljuvo kao prije..... :-x

Vedro
28-11-2008, 20:51
Ja bi tu konzolu uzeo samo zbog gran turisma,da imam love.

Kenyi
28-11-2008, 21:45
pa ljudi uzimaju konzole iz 4 razloga: Devil May Cry , Gran Turismo , Final Fantasy i Metal Gear Solid .

wavefunction
28-11-2008, 22:05
ljudi? ovo su besmislene rasprave...
po sastavu, po bilokakvom kutu tehnickog gledanja, kompjuter je NADALEKO superiorniji od konzola(istina, konzole su jednostavnije i prakticnije, ali jednostavnost, koliko ja znam je inferiornost)

jedini problem koji uzrokuje te nekakve kontradikcije JEST:
covijek-marketing-exkluzive koje nikad nece doc na pc

nekom se hardkor gaming manijaku svidja grand turismo, i kupi ps3 zato jer ga nemoze instalirati na svoj uber pc
njihov plan jos jednom uspio i ja nastavio igrat cod 4:D

RIDER32
28-11-2008, 22:26
P aja sam kupio PS2 (polovni) samo zbog par igara kje ionako nisam uspio pokrenut zato sto je laser bio neispravan. :(

Deadwalker
28-11-2008, 22:30
P aja sam kupio PS2 (polovni) samo zbog par igara kje ionako nisam uspio pokrenut zato sto je laser bio neispravan. :(

to se zove bacen novac u vjetar...inace, ja dok kupujem tako, kupujem novo jer jednostavno nemozes znati sta ti ovaj moze podvaliti koji prodaje...Ovako si siguran da bu sve ok i imas garanciju. Istina, vise kosta tako, al ono, ja se drzim one stare, kolko para tolko muzike.

RIDER32
28-11-2008, 22:37
U ovom slucaju nije bio bacen novac :nonono:
Kupio sam ga od frenda i znao am sta kupujem.
Platio sam ga 400kn i sa njim dobio logitech Cordless action gamepad (bezicni) koji dođe oko 350kn.
Dosta igara sam i igro tako da se isplatilo :)