PDA

Pogledaj cijelu verziju : zvucnike za cca 700kn



Karlo_from_Bjelovar
22-11-2008, 13:51
oj...

buduci da mi je 28.12. rodendan, 25. bozic, a sad je sv nikola (haha :D ) nekako sam se skrpao starcima da mi daju "zajednicki" poklon za sva 3 "blagdana"...

trebaju mi nekakvi 2.1 zvucnici do 700-750kn... razlog zasto ne bi uzimao 5.1 je prvo zato sto je soba podosta mala, a drugo je to sto dok recimo idem gledat neki film, ocu se zaletit u krevet, a buduci kako je krevet u kutu, a i dobar dio zvucnika bi se morao u kutove sobe smjestit, to ne bi na nista licilo... a 2.1 samo sub na neki stolac roknem, a tonce pored monitora... :pray:

rezime: 2.1 zvucnike do 700, max 800kn...

zvucna je xfi xtreme gamer, a muzika koju najvise slusam je rock/metal/blues/slicno, a tehnjavu, haus i te "tuc tuc" uopce ne, tako da su mi vazniji visokotonci od basa... :wink:

frik mi je u rangu do 500kn preporucio logitech Z3(e), a buduci da ovdje ima lufta jos 200tinjak kuna, dosao sam se malo posavjetovati... :wink:

thx... :thumbs2:

bezimeni
22-11-2008, 14:03
Pošto si ti mene uputio kako modati zvučnu :D vračam ti uslugu sa sljedećom preporukom...zaboravi na 2.1 i zaboravi 700 kn.Ima puuuno bolje rješenje za manje novaca.

LINK (http://www.links.hr/index.php?naziv=Zvu%E8nici+GENIUS+2.0+SP-HF+2000X&option=artikl&id_kategorija=10050350&id_artikl=100.503.174)S.Zvučnici su veliki ,jeftini a zvuče bolje nego bilo koji 2.1 sistem za 700-800 kn.Kupio im moj kompić i kada sam ih čuo ostao sam paf.Za tu lovu divota.

W3DR4N
22-11-2008, 17:53
Potpis na bezimenog. Doduše, ne za model, već na način razmišljanja.

Količina zvučnika nema nikakve veze s njihovom kvalitetom.
Recimo kod Logitecha, jedan stereo Z-10 ima kvalitetniji zvuk od skupljeg 2.1 sustava Z-2300, kao i od još skupljeg G51 5.1 sustava.

Doduše, baš smo uspoređivali dva Bronze GS zvučnika od britanskog proizvođača audio opreme Monitor Audio sa sustavom Z-5500.
Uz pravu kvalitetu od renomiranog proizvođača audio opreme, ovaj Logitechov set izgleda i zvuči kao plastična igračka.

kulamasta
22-11-2008, 21:07
Potpis na bezimenog. Doduše, ne za model, već na način razmišljanja.

Količina zvučnika nema nikakve veze s njihovom kvalitetom.
Recimo kod Logitecha, jedan stereo Z-10 ima kvalitetniji zvuk od skupljeg 2.1 sustava Z-2300, kao i od još skupljeg G51 5.1 sustava.

Doduše, baš smo uspoređivali dva Bronze GS zvučnika od britanskog proizvođača audio opreme Monitor Audio sa sustavom Z-5500.
Uz pravu kvalitetu od renomiranog proizvođača audio opreme, ovaj Logitechov set izgleda i zvuči kao plastična igračka.

Logi i jest plasticna igracka :)

Karlo_from_Bjelovar
23-11-2008, 01:07
to su mi i decki sa PCEa preporucili, ali onda sam procitao da jedna od zvucnika ima neko smece od nekog dijela i da pocnu krcati, sto meni suka... :S

23-11-2008, 11:00
Doduše, baš smo uspoređivali dva Bronze GS zvučnika od britanskog proizvođača audio opreme Monitor Audio sa sustavom Z-5500.
Uz pravu kvalitetu od renomiranog proizvođača audio opreme, ovaj Logitechov set izgleda i zvuči kao plastična igračka.

Ne bi htel branit ono kaj imam...ali ej jel ti znaš čemu služe Z-5500??Za koje korisnike??Di si isprobao??Uz kakvu veličinu sobe??Kakav raspored??Kakvu zvučnu??Kakva kvaliteta glazbe??bitrate...????

Kvaliteta zvuka??Ajde sad mi još reci da bi pc zvučnike mjerio s hi-fijem i mogu opet ić na spavanje.

Bronze GS...iskreno nikad čuo za taj model...čak sam ga i tražio....i nigdje ga naći...

http://www.infomincer.net/query/spk/ti_monitoraudio.htm



to su mi i decki sa PCEa preporucili, ali onda sam procitao da jedna od zvucnika ima neko smece od nekog dijela i da pocnu krcati, sto meni suka... :S

Nebum komentiral.To je ono rekla-kazala.

W3DR4N
23-11-2008, 13:29
Ne bi htel branit ono kaj imam...

Ne, očito "bi htel".
Ali neću se upuštati u raspravu gdje ćeš prodavati pamet.

Eventualno ti mogu odgovoriti na prvo pitanje.
Z-5500 služi kao porez na glupost. Za pro gamez0re, Mr. "imam zvučnike od 3000 kuna na kompjuteru".
Kako bilo kakav zvučnik za kompjuter može biti ičemu namjenjen osim standardnoj multimedijskoj uporabi računala poput igre/filma/glazbe za pojedinačnog korisnika?

Karlo_from_Bjelovar
23-11-2008, 15:59
ok, za sada sam na opciju da uzmem te điniuse 2000+canyon wf511 (wlan kartica)?
@amd: ti i dalje ostajes pri svojoj preporuci?


Potpis na bezimenog. Doduše, ne za model, već na način razmišljanja.

a šta ti preporucas? :D

ps. otvoren sam i za prijedloge drugih clanova... :wink:

23-11-2008, 16:40
Ne, očito "bi htel".
Ali neću se upuštati u raspravu gdje ćeš prodavati pamet.

Prva i najbitnija stvar koju ti želim reći da je ovo forum i svatko ima pravo na svoje mišljenje.Ja nisam rekao niti aludirao na bilo kakav zakon.Kao admin bi trebao to i najbolje znati i držati razgovor u skladu.Ja ne prodajem pamet već govorim o onome o čemu sam upoznat i za što znam kako funkcionira i kakvo je.Ako prodajem pamet onda me distanciraj i spusti na zemlju sa provjerenim stvarima koje če biti pravi odgovor,jer napisati "neću se upuštati u raspravu" dovoljno govore o tome.Dakle nisi pamet cijelog svijeta a bome niti nemoraš sudjelovati u raspravama (nitko te ne sili).Ja sam toliko kulturan i razuman da sam najprije napisao da upravo nebih želio postove tipa imaš takve zvučnike i ne možeš biti "ravnodušan".I ponovo,da ponovo gledaš stvari u krivom smjeru.Jer ako ja nešto imam to ne znači da to nešto mora biti najbolje.Dapače moji zvučnici su meni predobri za ono što meni treba.I da ne bi ih mjenjao čak ni za puni novčani iznos od nekih 2700kn.A kad smo kod toga barem ja volim tražiti mane proizvodima tako da ne znam zašto bi nešto tajio i sa Z-5500.Stoga sam te lijepo pitao di si ih čuo,u kakvim okolnostima,kakvom opremom etc...Jer ako već želiš uspoređivati 2 različita audio sustava barem se potrudi da svakog isprobaš kako spada.Jer za primjer 2-3 puta u 10 minuta čuti neki sistem i po tome dati zaključak je jednostavno nula bodova.Računalni zvučnici sa 5 ili više satelita primarno služe za filmove i igre.A poslije toga za glazbu.Najbitnija stvar je u tome da se nijedni pc zvučnici ne mogu uspoređivati sa HI-FI-em.Za primjer bih uzeo Golfa GTI i Ferrarija Spider.Oboje imaju snage no jedan je sveukupno ipak bolji...i to dosta...Samo jedan kvalitetan reciver za hi-fi nemožeš naći ispod 1500kn...di su ti još neki prosječno dobri visokotonci...računaj oko 1000kn po komadu...dakle već tu smo prošli svotu od 2700kn koliko dođe novi z-5500...a pazi stvar...to je samo reciver i 1 visokotonac...di su ti još 4 visokotnca za 5.0???Di ti je još dodatni subwoofer??Kabeli???Pa trud oko spajanja tih demona...Jer ja ti kažem da je za svakog prosječno korisnika Z-5500 i previše...a ako čemo o kvaliteti zvuka to znači da nisi samo prosječan...dakle to već vuče na audifile...e vidiš a oni ne mare na cijenu...Isto tako nemaju svi ljudi 100 kvadrata sobu da bi mogli slagati nekakv hi-fi...a ako bi i uspjeli to ne bi bilo to,..ali očito o tome nisi razmišljao...Nisi niti razmišljao da ljudi slušaju različite žanrove pjesama...pa tako kod mene techno,house,dance i hop-hop doslovno rokaju.A na nekim forumima se upravo po tim ljudima pljuje kao da su teški seljaci...A pazi čak ne slušam narodno...to je kao da ja pljujem po rokerima jer to ne slušam i zato su svi njihovi visokotnoci smeće jer nema basa koji meni paše.Puno je takve diskirminacije kod nas,jer smo Balkan željeli mi to ili ne.Ali nitko se ne pita tko što želi i tko što voli...glavno da se blati jer nemaš HI-FI.Tolko o tome,jer mi se više neda pisati...

bibonzo
23-11-2008, 17:04
Evo ja sam isto nes slicno pitao na pce prije nekih 3 dana i takoder sam dobio odgovor da odem na ovo kaj bezimeni preporucuje.

Stvar je u tom da razmislis za kaj ti treba, ja trenutacno imam creative sbs 380 koji su fakat jadni ali cinjenica je da se cuju odlicno i nikad ih nisam navio do kraja u 2 godine, a snaga im je nis.

Znaci ak oces da ti grmi i da se zna u kvartu di je tulum onda bi ti preporucio rjesenje od bezimenog samo nesto malo kvalitetnije, ali s takvim rjesenjem neces dobit onaj kvalitetni zvuk gdje se cuje sve nego ces dobit moc, za rjesenje poput tog moro bi izdvojit pozamasnu lovu da dobis cistocu zvuka kakvu recimo dobis sa pc zvucnicima za taj kes.

Frend mi ima stvarno skup sustav mado i to impresivno zvuci jer lik nesmje pojacat preko 1/3 jer bi mu prozori pukli ali opet nema onaj bas cisti zvuk da mozes cut one male i visoke frekvencije koje inace cujes doma kad slusas a van kad izades naprimjer u neki klub u istoj stvari ne cujes te detalje.

Zato sam se ja odlucio za ove za moje potrebe jer mi fakat netreba vise, a cistoca zvuka uz tvoju zvucnu bit ce i vise nego zadovoljavajuca - http://www.adm.hr/product_info.php?products_id=3138

To je taman u tvom cjenovnom rangu.

Ak te zanima ova druga opcija na pce mi je ponudio lik za 1750kn dva jamo zvucnika i odlicno pojacalo kaj je odlicna ponuda ak se gleda kvaliteta i kakav zvuk ces dobit i jos sve ima garanciju samo mi je to malo previse sad pa ak te to interesira preporucio bi ti da ustedis jos malo pa uzmes nes kaj valja jer s onim gore ces dobit jacinu ali ne i kvaliteu.

23-11-2008, 17:13
Ja sam reko da uzme Z-3 jer nemaju tolko jak bass ko Z-4...upravo obratno...jaće visokotonce...

@Karlo: Uzmi si 2.1 i gotovo...hebeš 2.0 : ))) Za tu lovu nemreš ionak dobiti neznam kaj extra...a možda i budeš..sve ovisi o tebi i tvojim kriterijima i očekivanjima.

W3DR4N
23-11-2008, 19:25
Ako bi neka dobra duša mogla rasčlaniti amdov post u paragrafe jer je ovako nečitljiv.

Karlo_from_Bjelovar
23-11-2008, 21:17
uf uf uf...

sad sam na dvojbi:

1. điniusi+canyon kartica+neki usb stick
2. logitech z3+canyon kartica

:thumbs1:

:kill:

:|

bezimeni
23-11-2008, 21:35
bibonzo ti zvučnici ne grme...tj. grme ako želiš da grme pa ih naviješ.Ti zvučnici kada se slušaju po tiho ili umjereno daju upravo takav zuk...ugodan uhu dok je kod logija bas pre dominantan makar ga smanjiš na mnimum...a ako ga zgasiš ne valja. Mrzim bubnjanje basa u prazno kod slušanja muzike .Takvi efekti su korisni jedino kod filmova ...čak ni u igrama nisu pretjerano korisni jer nitko normalan ne može trpiti buku koju proizvode ti plastičnjaci kod napucavanja u nekom fps-u.

Na slušalicama takvog glupog nabijanja basova nema makar se igrao na glasno.Meni su npr x-530 od logija odličan sistem i stvarno ih mogu pohvaliti ali samo zato jer sam ih dobio besplatno od t-coma. Čuo sam ove 2.0 zvučnike i nisu ništa spektakularno ali po meni , bolji nego 2.1 plastičnjaci od logija kod kojih je gotovo u pravilu prenaglašen bas dok su najvažniji srednji tonovi prigušeni.Za muziku je stereo apsolutni primat...tek nešto koncerata ima snimljenih u 5.1 ali sobzirom da svi slušamo mp3-ce 2.0 je bolji izbor nego 2.1 ili 5.1 .
Karlo u igrama i filmovima je 5.1 bolji od 2.0 ali pošto ne kupuješ 5.1 nego 2.1 .....želiš li slušati muziku 2.0 je bolji izbor....ustvari 2.0 je bolji izbor u svemu od 2.1.

Karlo_from_Bjelovar
23-11-2008, 21:44
a ono, ja jedino sto i bum radio na tim zvucnicima je slusanje mnjuze, dok se igram igram se na sluskama > radi mikrofona...

ne znam sta da radim...

@bezimeni: sad sam lijen trazit... >.> koji si ti bio ono USB stick kupio pred par tjedana?

bezimeni
23-11-2008, 21:56
viewtopic.php?f=6&t=27642 (http://www.pcplay.hr/forum/viewtopic.php?f=6&t=27642)

Karlo_from_Bjelovar
24-11-2008, 13:48
tenk ju veri mač... :wink:

ne znam, jos cu razmislit... ali jako lajkam ideju da bi mogao igre frendovima "davat" na sticku, nego svaki put se zajebavat sa winrarom ili im objasnjavat kako da kupe double layer dvd... a da sam strucan za izrezivanje "nezeljenih" language fileova, pa i nisam... :D

bibonzo
24-11-2008, 17:31
Evo sam da nadopunim bezimeni je u pravu potpuno ali trebo bi kupit jos pojacalo za tu soluciju kaj bi te ispalo jos dosta skuplje nego kaj izgleda kolko sam ja upoznat s tim, inace ekipa se slaze da je grijeh izdvojit za takvo nes ispod 2kn sa pojacalom jer neces dobit nis solidno.

Kaj se tice z-3 vs z-4 amd freak ima pravo da je bas slabiji i ugodniji je za slusanje ali zaboravio je dodat da na z-4 imas kontrolu basa i mozes ga ubit ak te bas nervira cime ta izjava bas ne drzi vodu jer se bas podesava kak tebi pase a z-3 nema tu opciju na controller-u znacikak lupa tak lupa vjecno. :roll:

Inace z-4 je idetican model malo dotjeraniji sa vise opcije i zato kosta tih 150kn vise u praksi dobis isti proizvod malo dotjeraniji.

Najbolje ti je poroguglat reviewe pa vidit dojmove za par modela kaj te interesiraju tak sam ja napravio. :thumbs2:

MTF*
24-11-2008, 17:59
mozes i na z-3 smanjit i pojacat bass...ima na subwooferu kotacic :D

bezimeni
24-11-2008, 20:40
Ti zvučnici na pojačalu nebi radili upoće...to su aktivni a ne pasivni zvučnici kakvi se spajaju na pojačalo tako da nikakvo pojačalo nije potrebno.

24-11-2008, 20:55
Al ga sad i vi trakeljate ko da se slaže nešt za 7 soma kuna...Karlo znaš za provjerene proizvode i teško se možeš zahebat u izboru...To nisu tako veliki novci da bi puno mogao pogriješiti...mora ti biti jasno da nebudeš dobio brutalu niti neznam kako vrhunski zvuk...Vjerujem da si prosječan korisnik i da ti bude sve dobro u tom rangu...Možemo mi tebi preporučiti milijun zvučnika,.,a tebi budu pasali baš oni koje ti nismo ponudili...Uzmi si klasičan 2.1 sustav i uživaj...ako ti smeta bass imaš potenciometar...a bome i software za štelanje od zvučne ;) A ako hočeš nešto posebno dobro onda počni štedjeti.Jer ovako se ljudi mogu prepucavat i mjesec dana...a svako ima svoj ukus...

Karlo_from_Bjelovar
24-11-2008, 21:14
ma ne znam ni sam vise stvarno, al usprkos tvojoj preporuci vjerojatno uzimam đinije, iz razloga sto onda mogu uz njih uzet stick/wlan, a i izgledaju mi mocnije za razliku od plasticnih logi-a... nikako ne vjerujem da ima razlike vrijedne 140kn u korist logija...

zahvaljujem se svima na preporuci, kroz par tjedana najvjerojatnije uzimam đinije+neki usb stick, vjerojatno onaj patriot od 8 giga...

$p1tf1r3
24-11-2008, 23:42
skupi jos 300 kn i uzmi si studijske monitore http://www.audiopro-croatia.com/mex/art ... p?art=2598 (http://www.audiopro-croatia.com/mex/artikal.php?art=2598)

http://www.audiopro-croatia.com/images/product/Behringer_MS20_photo_1.jpg

kulamasta
25-11-2008, 01:22
imam Z-3 i to dreka ne vrijedi...

Istina bog, vjerojatno za taj novac i konkurenti su mu slicni

Tako da kaj got odabere netko u tome cjenovnom rangu, ne moze puno niti dobit niti fulat

Karlo_from_Bjelovar
25-11-2008, 07:46
@spitfire: ovo izgleda zanimljivo... el ide u tom audio prou kakav popust na gotovinu?

25-11-2008, 11:17
imam Z-3 i to dreka ne vrijedi...

Istina bog, vjerojatno za taj novac i konkurenti su mu slicni

Tako da kaj got odabere netko u tome cjenovnom rangu, ne moze puno niti dobit niti fulat

Je a kaj bi ti???500W za 500kn????

kulamasta
25-11-2008, 11:31
nebi

samo kazem da to dreka ne vrijedi

25-11-2008, 12:02
nebi

samo kazem da to dreka ne vrijedi

Vjeruj mi svi su ti ti zvučnici ista stvar u tom rangu...male su razlike...al to ti ovisi od osobe do osobe...meni su npr z-2300 preslabi....isto kao i z-5400...al to sam samo ja :)

Zato mu i velim ak hoče nekaj posebno nek se primi štednje...ak mu treba prosjek nek uzme nekaj provjereno i amen

FI4
25-11-2008, 15:43
@spitfire: ovo izgleda zanimljivo... el ide u tom audio prou kakav popust na gotovinu?
2. Na svaki račun preko 1.000,00 kn plaćen gotovinom ostvarujete pravo na popust od 5 do 15%.
ide,..nego zanima me ..to bi moral bit oke zvuk, a? iako nisu nes jaki 2 x 10W..

bibonzo
25-11-2008, 16:12
@$p1tf1r3 care potpisujem sad sam cito reviewe i ekipa ovo kupuje za kucni studio, znaci nevjerovatan zvuk, neces dobit jacinu ali neces ni pozalit love. :bravo:

Karlo ak mozes do ovog nagurat kaj se tice muzike nemres dobit bolje za tu lovu, ima i jeftinija varijanta za 680kn 2 x 8W kaj isto pere sve ove plasticnjake po kvaliteti za duplo, kolko sam vidio u ponudi.

Kolko sam skuzio HIFI sustavi su kita po kvaliteti reprodukcije za ovakav tip zvucnika pogotovo one skuplje, kaj se tice muzike.

Mene sam zanima jer se ovo moze spojit na X-Fi zvucnu na pc?

Ispricavam se za z-3 izjavu cito sam reviewe za z-4 i pisalo je na 3 da je dodana ta opcija za bas u odnosu na ove pa sam napisao.

Karlo_from_Bjelovar
25-11-2008, 16:19
ma kupujem đinije+usb stick, stvar je vise-manje "zatvorena"... :wink:

$p1tf1r3
26-11-2008, 16:41
a ono bavim se produciranjem i dj-ingom elektronske glazbe pa sam vam malo pomogao, za te pare monitori su cisto OK, nisu nesto posebno jaki mislim ono dovoljno su jaki za zatvoren prostor, na monitorima ces cuti svaki element u pjesmi, sluze za produciranje tako da imaju jako dobar sound... :wink:

e da i jos nesto ovo sto vam pise 2x 10W to vam je glazbene snage, ne ono kad pise na zvucnicima od 200kn 300w to je glupost, ovo su monitori 2x 10W glazbene snage... :wink:

Anarion.Umarth
26-11-2008, 17:02
zaintrigirali su me ti zvučnici, bi li se isplatilo prići sa z-3e na njih?
na z-3 mi smeta loša kvaliteta zvuka i distorzija na nekoj većoj glasnoći

marko1997
26-11-2008, 17:52
http://www.nabava.net/logitech-x530-51__32091_p.php
OVO UZMI ZAKON ZVUČNICI JA IH IMAM

Anarion.Umarth
26-11-2008, 18:55
ajde dečko smiri se i ne provaljuj gluposti o stvarima u koje se nerazumiješ

FI4
26-11-2008, 20:07
a ono bavim se produciranjem i dj-ingom elektronske glazbe pa sam vam malo pomogao, za te pare monitori su cisto OK, nisu nesto posebno jaki mislim ono dovoljno su jaki za zatvoren prostor, na monitorima ces cuti svaki element u pjesmi, sluze za produciranje tako da imaju jako dobar sound... :wink:

e da i jos nesto ovo sto vam pise 2x 10W to vam je glazbene snage, ne ono kad pise na zvucnicima od 200kn 300w to je glupost, ovo su monitori 2x 10W glazbene snage... :wink:
da , pise za puno njih da su RMS a kolko je to stvarno , npr. Logitech Speakers X-240 retail, 3-set, 25W RMS..
nekak su teski ..ovi monitori..to se moze stavit u kut gore? s nekim nosacima..? jer nemam dolje bas mjesta pa..:)
spitfire, a za to ne treba neko posebno pojacalo? samo spojim od kompa i deri? :P thnx!

$p1tf1r3
26-11-2008, 23:39
imas aktivne i pasivne monitore, za pasivne moras dodatno kupit pojacalo, a aktivni imaju vec u sebi ugradjeno pojacalo, ovo sto sam predlozio su aktivni monitori :wink: