PDA

Pogledaj cijelu verziju : ERAGON



Nefarnius
16-05-2006, 13:14
Pročitao sam knjigu, i sada čekam nastavak,
čekam film koji dolazi u 12mj i igru koja dolazi u 10.
U biti radnja ove knjige(filma,igre)je neki lik imenom Eragon
pronalazi safir iz kojeg se izlježe zmaj.
Gala je po meni je bolje(barem knjiga) od lotr knjiga.
Mjesto radnje je neki fantasy svijet tipa lotr-a,hp-a,...
pisac je Christoper Paolini.

T.N.T.
16-05-2006, 17:10
nikad čuo... :)

Prince-Artas
16-05-2006, 18:19
nikad čuo... :)

ni ja, o čem se radi

W3DR4N
16-05-2006, 19:19
Eragon u šumi pronađe plavi kamen i odluči ga prodati da kupi meso za svoju obitelj, da se prehrani preko zime. Iz "kamena" se izleže zmajica Saphira... i to je manje više sve šta prije knjige trebate znati.

T.N.T.
16-05-2006, 19:25
dobro, onda ni ne trebam čitati knjigu... :)

Babitz
16-05-2006, 19:26
weky the spoiler :o

Eddie9
16-05-2006, 20:35
Pročitao sam knjigu, i sada čekam nastavak,
čekam film koji dolazi u 12mj i igru koja dolazi u 10.
U biti radnja ove knjige(filma,igre)je neki lik imenom Eragon
pronalazi safir iz kojeg se izlježe zmaj.
Gala je po meni je bolje(barem knjiga) od lotr knjiga.
Mjesto radnje je neki fantasy svijet tipa lotr-a,hp-a,...
pisac je Christoper Paolini.

ja procitao i dobra mi je bila al lotr rulz
btw igra kazes???
jedva cekam :pray: :pray:

W3DR4N
16-05-2006, 21:10
weky the spoiler :o

Više piše na poleđini knjige.

Rocchiro
16-05-2006, 22:07
nikad cul

Nefarnius
17-05-2006, 16:22
To sam i ja mislio,Da je sranje, no ispostavilo mi se da je odlično.
Ima više akcije i zanimljivosti, lotr mi je dosadan zbog opisa

Demon Hunter
09-06-2006, 21:52
Jesi čito Tada Wiliamsa i njegove knjige.
Prijestolje od Zmajokosti
Toranj Zelenog Zmaja 1,2
Odlične su knjige.

Helena
09-06-2006, 22:08
Jesi čito Tada Wiliamsa i njegove knjige.
Prijestolje od Zmajokosti
Toranj Zelenog Zmaja 1,2
Odlične su knjige.


Prijestolje od zmajokosti je fenomenalna knjiga, a ove dvije se zovu Toranj zelenog ANĐELA, a ne ZMAJA. :thumbs2:

Maloki
10-06-2006, 10:58
Pročitajte sljedeće knjige: Polarna svijetlost, Tanki bodež i Jantarni dalekozor od Phillipa Pulmana. Te 3 knjige su zakon (to je trilogija), film je već odavno najavljen, al još nikaj od toga...

Demon Hunter
10-06-2006, 13:50
Ma znam da je Toranj Zelenog Anđela.Nego sam slučajno napiso Zmaja pa nisam ni skonto.

jeretik
10-06-2006, 17:06
Nikad cuo.

Lord Ragnarok
10-06-2006, 17:47
Knjiga je zakon! Kaj dolazi i film i igrica (ja si bas kupujem novi komp-lucky me :D )? Film će vjerojatno biti zakon

Helena
10-06-2006, 18:09
Ma znam da je Toranj Zelenog Anđela.Nego sam slučajno napiso Zmaja pa nisam ni skonto.

Ma nisam misla niš loše, samo te ispravljam. Knjige su fenomenalne istina. Jel čitao netko Da Vincijev kod? Knjiga je super!!! :fof:

Dreamer Deceiver
12-11-2006, 14:02
tip koji je to napiso je 16-godišnjak,i nisam čito knjigu ali sam ču da je dobra...

Durin
12-11-2006, 14:56
Pročitao sam je već bio prije godinu i knjiga je super!Iako meni ništa nije bolje od lotr-a.

pimp
12-11-2006, 18:25
procito knjigu
dobra , ima potencijala , niece vjerovatno imati uspjeh ko lotr
meni se svidja

Outmind
12-11-2006, 18:29
To je kakti onaj harry potter meets frodo hibrid? Pa ne znam, možda je i fora...

12-11-2006, 21:26
Knjiga je super.. e Helena nisi ti jedina čitala da vincijev kod.. pitaj ostalih 49
999 999 ljudi :wink:

Fenrir
13-11-2006, 14:07
Jel je taj Da Vincijev Kod tak jako dobra knjiga, ja je ne namjeravam čitati nego pitam nekog ko je pročitao?

Systematic Reverse
13-11-2006, 15:02
Jel je taj Da Vincijev Kod tak jako dobra knjiga, ja je ne namjeravam čitati nego pitam nekog ko je pročitao?

Pa bolja je 1000x od filma,,,

Helena
13-11-2006, 17:30
Jel je taj Da Vincijev Kod tak jako dobra knjiga, ja je ne namjeravam čitati nego pitam nekog ko je pročitao?

Pa bolja je 1000x od filma,,,

To sigurno. Dobra je knjiga, pročitaj je.

Babitz
13-11-2006, 18:18
kad smo kod toga, da vincijev kod je osrednja knjiga
ima prejebene anegdote i ove pričice u digresiji, no glavna radnja je drugoklasna
sry na offtopicu

MTF*
13-11-2006, 21:31
Eragon je predobra knjiga!!!
Procito je negdjeprije godinu dana, i usudio bih se reci, da je po meni bolja od lotra... :roll:
nadam se da ce i film biti odlican...igra je spomenuta u PCPlayu br90 ili br91 nisam siguran...

p.s. kada dolazi Eldest- nastavak, na hrvatskom, ofkorz... :o

Prince-Artas
13-11-2006, 21:46
evo vidio sam nešto o ovoj knjizi u pcplayu, čini se zanimljivim

Kenyi
13-11-2006, 21:56
Nikad cuo.

m777
13-11-2006, 22:45
Knjiga je stvarno odlična. A neću je ni sa čim uspoređivati...


Eragon je predobra knjiga!!!
Procito je negdjeprije godinu dana, i usudio bih se reci, da je po meni bolja od lotra... :roll:
nadam se da ce i film biti odlican...igra je spomenuta u PCPlayu br90 ili br91 nisam siguran...

p.s. kada dolazi Eldest- nastavak, na hrvatskom, ofkorz... :o
Imam na kompu Eldest na engleskom, a mislim da sam vidio i na hrvatskom u Algoritmu (nisam 100% siguran)...

MTF*
14-11-2006, 13:42
Knjiga je stvarno odlična. A neću je ni sa čim uspoređivati...


Eragon je predobra knjiga!!!
Procito je negdjeprije godinu dana, i usudio bih se reci, da je po meni bolja od lotra... :roll:
nadam se da ce i film biti odlican...igra je spomenuta u PCPlayu br90 ili br91 nisam siguran...

p.s. kada dolazi Eldest- nastavak, na hrvatskom, ofkorz... :o
Imam na kompu Eldest na engleskom, a mislim da sam vidio i na hrvatskom u Algoritmu (nisam 100% siguran)...

ja sam pito u algoritmu i kazu da nemaju... :yuck: ...jbg

Armachus
14-11-2006, 14:06
Kao i većina drugih (sudeći prema anketi) nikad nisam ćuo za to.

MTF*
18-12-2006, 20:15
jel tko gledo film?
u kinima je, frendica rekla da je los, pa pitam vas... :D
zanima me jer bi ga volio pogledat...

Valtiel
18-12-2006, 20:32
Neka se ona 2 imbecila koja su stavila da je bolje od LOTR, kada uopce nije isti zanr kao LOTR ubiju susakom!!! :twisted: :kill:

ERAGON=SHIT :boohoo:

18-12-2006, 20:38
Ne seri, meni je čisto ok knjiga.

Valtiel
18-12-2006, 20:38
Ma znam da je Toranj Zelenog Anđela.Nego sam slučajno napiso Zmaja pa nisam ni skonto.

Ma nisam misla niš loše, samo te ispravljam. Knjige su fenomenalne istina. Jel čitao netko Da Vincijev kod? Knjiga je super!!! :fof:

OMFG OMFG OMFG OMFG OMFG OMFG OMFG OMFG OMFG OMFG OMFG OMFG OMFG OMFG OMFG OMFG OMFG OMFG OMFG OMFG OMFG OMFG

Tako nesto reci??? :shock: :shock: :shock:

Da Vincijev kod je najveci knjizevni shit koji je ikad postojao!!! Knjiga nema nikakve lingvisticke kvalitete, suprotna je definicija od rijeci FILOZOFIJA, a povis svega sve je pokradeno!!! Knjiga je toliki shit, da je cak i Harry Potter kvalitetniji!!! :shock: :shock: :shock:

Helena, potonula si u mojim ocima toooootalnooooo.

BTW. Ovo povis nije moje misljenje o knjigama tipa Da Vinci Kod, Harry Potter pa i Eragon, vec cisti objektivni stav svakog knjizevnika, tako da molim fanboy-e da fuckaju off :rotfl:

18-12-2006, 20:48
OK, ja necu fuck offat, a ti bolje nađi život, nego da se baviš analizom književnih djela.

Valtiel
18-12-2006, 20:51
OK, ja necu fuck offat, a ti bolje nađi život, nego da se baviš analizom književnih djela.

Emmm, biti fanboy je zivot, a biti knjizevnik nije? :shock:

:pray: :pray: :pray:

Arbiter of Change
18-12-2006, 20:53
Ma znam da je Toranj Zelenog Anđela.Nego sam slučajno napiso Zmaja pa nisam ni skonto.

Ma nisam misla niš loše, samo te ispravljam. Knjige su fenomenalne istina. Jel čitao netko Da Vincijev kod? Knjiga je super!!! :fof:


[SNIP]

Hebote, je'l znaš ti šta ovaj ( :fof: )emote znači? :?

Helena
18-12-2006, 20:54
Znam, editirao je netko post sigurno, jer sam 99% sigurna da ja ovo: " :fof: " nisam stavila. Ja to nikad ni ne koristim... :? Niti sam napisala da je knjiga super. :? :? :? Jer nije.

18-12-2006, 20:55
Nisam ja nikaki fanboy, nego mi je ok knjiga, zadnje što mi treba je neki geek što dodje tu kritizirat jezik i stil.

Arbiter of Change
18-12-2006, 20:56
Znam, editirao je netko post sigurno, jer sam 99% sigurna da ja ovo: " :fof: " nisam stavila. Ja to nikad ni ne koristim... :? Niti sam napisala da je knjiga super. :? :? :? Jer nije.

Bilo je ciljano na Valtiela. :wink:

Valtiel
18-12-2006, 20:56
[quote="Demon Hunter":1mknvydk]Ma znam da je Toranj Zelenog Anđela.Nego sam slučajno napiso Zmaja pa nisam ni skonto.

Ma nisam misla niš loše, samo te ispravljam. Knjige su fenomenalne istina. Jel čitao netko Da Vincijev kod? Knjiga je super!!! :fof:


[SNIP]

Hebote, je'l znaš ti šta ovaj ( :fof: )emote znači? :?[/quote:1mknvydk]

Ako je trebao znaciti sarkazam, onda nije konsekventno i sorry...
Ako nije, onda my post stands.

BTW, mozda sam za tebe geek, ali sam knjizevnik, a ti balavac ako mozes tvrditi tako nesto glupo. To je isto kada mi je jucer rekao jedan tip da je Evanescence kvalitetniji bend od Metallice, i ja sam kao glup sto milim suprotno :pray: :pray: :pray:

Helena
18-12-2006, 20:59
Znam, editirao je netko post sigurno, jer sam 99% sigurna da ja ovo: " :fof: " nisam stavila. Ja to nikad ni ne koristim... :? Niti sam napisala da je knjiga super. :? :? :? Jer nije.

Bilo je ciljano na Valtiela. :wink:

Ne, al dobro da si reko. Inače ne bih ni skužila. Ok, tko mi je post editirao? :?

18-12-2006, 21:04
Valitel, sorry, ali ovo za Metallicu je tuzno, kako neko moze tvrdi da je smeće bolje od kraljeva :wink:

Valtiel
18-12-2006, 21:18
Valitel, sorry, ali ovo za Metallicu je tuzno, kako neko moze tvrdi da je smeće bolje od kraljeva :wink:

E pa o tome ti govorim. Umjetnost prije svega zahtjeva objektivnost. Cuj, i ja slusam Linkin Park, ali objektivno su totalno smece, nekvalitetni. I ja mrzim Sheakspeara, ali je covjek genije, doslovno, i to moram priznati. Eh isto tako, koliko god Da Vincijev Kod puta bio prodan, knjiga je nekvalitetna, kao i Harry Potter. Dobro, Eragon je kvalitetniji od obe knjige, ali je bajkica Mali Princ opet mnooogooo kvalitetnija od Eragona, tako da ni ona ne kaska previse za DVK i HP... Za razonodu je sasvim ok, ali sve sto te knjige posjeduju je fabulu, ne bas dobro ispricanu, i koju svaki debil moze shvatiti. Uzmes tako Albert Camus-a, i njegovog Stranca. Knjiga ima 100 stranica, koje bi svako mogao brzo naspisati!? Ne bas, tom knjigom je itekako mnogo vise receno nego sto ce Eragon reci sa 5 knjiga... Bitno je da fabula nesto govori, a ne samo da prepricava pricu. Ali nazalost, stranac opet i nema neke fabule.

Eh sad, moje misljenje, dakle ne strucno, vec licno... je da je Tolkien do sada najbolji pisac ikad, jer je priznajmo genije... Covjek ima fabulu, za lingvisticku kvalitetu ne moram ni govoriti, jer je covjek predavao na Oxfordu :shock:, mnogo filozofije i sto je najbitnije... maste...

Svaka tebi cast Axl Rose... slusaj sta hoces, gledaj sta hoces, citaj sta hoces... ali ako neko tvrdi da je to smece, ne zato sto se njemu ne svida, vec sto po nekim standardima jeste, nemoj se naci uvrijeden. Kao sto se ni ja ne nadem :D

18-12-2006, 21:20
Ovo si lijepo rekao, stvarno svaka čast :bravo:
A što se tiče Eragona, hvala bogu da je kvalitetniji od hp-a. :wink:

olio
18-12-2006, 21:24
Ovo si lijepo rekao, stvarno svaka čast :bravo:
A što se tiče Eragona, hvala bogu da je kvalitetniji od hp-a. :wink:eh da istina

ali kako je sladak mali zmaju film :D

Gothmog
18-12-2006, 21:27
Ja najviše zamjeram mladome Paoliniju.što u zahvali nigdje nije spomenuo ociti uzor u pisanju...mislim na Tolkiena,dakako...

ccc...

18-12-2006, 21:33
Da, to sam jako primjetio. Eragon-Frodo Galbatoriks-Sauron Brom-Gandalf.

Simon the Dreamer
19-12-2006, 16:09
Ali npr. je dodo Aryu, zgodnu vilenjakinju, inače Siennu Gulliroy (ili tako nešto), Eragonovu dragu (kosti ću mu polomit), dok Frodo ima koga? Sama? :rotfl: :rotfl:

Ali je Arya fakat zgodna, crvenkosa, druga na mojoj Ljestvici Zgodnih Redhedica, prva je Emma Watson.

The Boz
19-12-2006, 16:22
Umm... Sienna je plavuša, a Emma je... mala.
Dude. Meds.

MTF*
22-12-2006, 15:05
e, kako se zove 2. dio knjige ERAGON?
na engleskom je ELDEST, a u algoritmu sam vidio neki PRVOROĐENI??? :?
a eldest znaci najstariji, skroz suprotno... :rotfl:S:rotfl:

EDIT= :rotfl: :rotfl: :rotfl: kako sam se zaebo, prvorođeni=najstariji je isto... :rotfl: ...kako sam... :cry: :rotfl:
oprostite na ze*ebu... :oops:

Simon the Dreamer
22-12-2006, 15:33
Sienna plavuša? Možda u RL, ali je u filmu redhed, ko i emma, ona je inače više brineta.
A da je mala, starija je 5 mjeseci od mene, tak da meni ne smeta...

Valtiel
22-12-2006, 19:08
e, kako se zove 2. dio knjige ERAGON?
na engleskom je ELDEST, a u algoritmu sam vidio neki PRVOROĐENI??? :?
a eldest znaci najstariji, skroz suprotno... :rotfl:S:rotfl:

EDIT= :rotfl: :rotfl: :rotfl: kako sam se zaebo, prvorođeni=najstariji je isto... :rotfl: ...kako sam... :cry: :rotfl:
oprostite na ze*ebu... :oops:

Ode i moje postovanje za tvojim misljenjem :rotfl:

Salim se, ali stvarno... mislim stvarno.... ali zaista stvarno... :rotfl: :rotfl: :rotfl:

MTF*
22-12-2006, 21:21
e, kako se zove 2. dio knjige ERAGON?
na engleskom je ELDEST, a u algoritmu sam vidio neki PRVOROĐENI??? :?
a eldest znaci najstariji, skroz suprotno... :rotfl:S:rotfl:

EDIT= :rotfl: :rotfl: :rotfl: kako sam se zaebo, prvorođeni=najstariji je isto... :rotfl: ...kako sam... :cry: :rotfl:
oprostite na ze*ebu... :oops:

Ode i moje postovanje za tvojim misljenjem :rotfl:

Salim se, ali stvarno... mislim stvarno.... ali zaista stvarno... :rotfl: :rotfl: :rotfl:

:rotfl: :rotfl:
a jbg :D
kasnije sam malo razmisljo...i dokucio...u hebote, to je isto...brzo edit post... :rotfl:
zamisli da se nisam ispravio, kakvih bi pljuvanja i izrugivanja bilo?! :o :rotfl:

Tri66a
25-12-2006, 09:33
Jel valja šta taj film? (neda mi se čitati sve postove od početka pa bi molio skraćenu verziju)

Nightyx
25-12-2006, 10:21
Knjigu nisam pročitao ali film :pray:

Babitz
25-12-2006, 10:29
ali ako neko tvrdi da je to smece, ne zato sto se njemu ne svida, vec sto po nekim standardima jestejao meni
sad postoje i standardi za kvalitetu u umjetnosti
oh, dear lord :(

Valtiel
25-12-2006, 11:16
ali ako neko tvrdi da je to smece, ne zato sto se njemu ne svida, vec sto po nekim standardima jestejao meni
sad postoje i standardi za kvalitetu u umjetnosti
oh, dear lord :(

LOL, oduvijek su postojali! Gdje ti zivis? :rotfl:

Osnovni postulat umjetnosti je da je kvaliteta odredena sama po sebi, a ne po prodavanosti ili po necijem licnom misljenju. :wink:

MTF*
25-12-2006, 11:47
dobio sam nastavak knjige:
Eldest (Prvorđeni)
jdva cekam da je procitam... 8)

RIPtheREAPER
25-12-2006, 11:49
1. knjigu :pray: procitao prije dvije godine 8)

2. Sjena rulz :pray: , odhebite plavuse, Arye i zmajeve..

3. film smeche, gledo Apocalyptico

4. namjeravam procitat i nastavak 8)

25-12-2006, 12:02
Neki dan mi se javio S][R i rekao mi da ima nastavak..
Uglavnom, otkrije se Eragonov otac, i pojavljuju se novi jahači.

RIPtheREAPER
25-12-2006, 13:34
Neki dan mi se javio S][R i rekao mi da ima nastavak..
Uglavnom, otkrije se Eragonov otac, i pojavljuju se novi jahači.

novi jahaci??
aha, ostala su jos dva jaja koja su se trebala izlec...
a jesu li se pridruzili Vardenima ili Galbatoriksu?

25-12-2006, 15:53
Ne znam, nije mi hito reći-.-

Da_killah
25-12-2006, 16:57
knjigu nisam čitao ali fil je totalno blesav. ajde da je knjiga napisana po uzoru na lotr, ali film nije morao biti tako snimljen. previše toga nalikuje na lotr, pa čak i na sw(o filmu govorim naravno), a što se glumaca tiče, moj frend je rekao da su malkovich i irons pristali glumit u filmu vjerojatno jer su izgubili neku okladu :D

mislim stvarno, malkovič kao bogati zločesti kralj, koji cijelo vrijeme sjedi u svojoj vatrenoj špili kao sotona :(

btw.
eragon-aragorn
rider-strider
ulgari-uruk-hai
sjena-saruman
zločesti malkovič-sauron

sve to je vrlo slično

28-12-2006, 16:39
Evo, nabavio sam nastavak, zove se "PRVOROĐENI" i knjiga je duplo duža od Eragona..bacam se na čitanje!

St. Jude
28-12-2006, 16:41
Evo, nabavio sam nastavak, zove se "PRVOROĐENI" i knjiga je duplo duža od Eragona..bacam se na čitanje!

nemoj slomit knjigu

RIPtheREAPER
28-12-2006, 19:56
[quote="Axl Rose":3fpuhgco]Evo, nabavio sam nastavak, zove se "PRVOROĐENI" i knjiga je duplo duža od Eragona..bacam se na čitanje!

nemoj slomit knjigu[/quote:3fpuhgco]

ili vrat!!

28-12-2006, 21:32
Ajmo, spamm, yeah! :wink:
Izgleda ok knjiga, samo ono, moram nabavit i treću!

m777
28-12-2006, 22:01
Heh, čekaj prvo da dođe. :wink:

Knjiga je stvarno super, sad po drugi put čitam Eragona, a zatim prelazim na Eldest...

Nefarnius
31-12-2006, 11:30
Evo jučer kupio PRVOROĐENE i pročitao ih...
moram priznat da sam ugodno iznenađen....ok štivo,zaimljiva radnja, neki moćni djelovi...a da nepričam iznenađenje na kraju....

RIPtheREAPER
31-12-2006, 14:57
daj kazi to "iznenadenje" na kraju
bas me zanima

m777
31-12-2006, 15:05
E, nema!! Spoilers not allowed!

Ja baš čitam. Danas sam počeo, došao sam do 104. strane... Nemoj mi sad pokvarit knjigu... :(

THUNDER_DINIX
21-01-2007, 11:23
procitao sam Eragona i nastavak Eldest i knjige su zakon.... svaka cast liku, ima smisla i maste, a jos je tako mlad.... sta ce tek bit kasnije... jedva cekam trecu knjigu trilogije Naslijeđe... jel zna neko kad bi mogla izac otprilike ili bar kako ce se knjiga zvat???? inace film Eragon nisam gledao u kinu, jer jos onda nisam ni cuo za to... kad sam vidio da igra film, otisao sam do Algoritma i kupio Eragona i Eldesta onako iz znatizelje, bas da vidim kakve su knjige... i ugodno sam se iznenadio, zakon su... sad cekam Eragona na DVD - u, da ga mogu usporedit s knjigom... bas me zanima kako to sve izgleda na filmu...

Prince-Artas
21-01-2007, 12:27
gledao film, solidno
knjigu nisam čitao niti ću

THUNDER_DINIX
21-01-2007, 12:29
gledao film, solidno
knjigu nisam čitao niti ću

knjiga i je fora. nevjerujem da je film toliko dobar ko knjiga. kad pogledam, usporedit cu ih.

Cassious Vexx
25-02-2007, 09:13
Pa knjiga je ok, ali ako si čitao knjigu, nemoj gledat film, a ako si gledao film, ne igraj igru...jedno gore od drugog

Maze
25-02-2007, 10:25
Pa knjiga je ok, ali ako si čitao knjigu, nemoj gledat film, a ako si gledao film, ne igraj igru...jedno gore od drugog

Slažem se. Iako, film je smeće.

THUNDER_DINIX
25-02-2007, 15:30
knjige obje procitao, film mislim svakako pogledat. kad budem, javim komentare

Paran0a
25-02-2007, 15:32
Zalosno je sto u anketi ima odgovora tipa NARAVNO BOLJE JE I OD LOTR-a...

Da_killah
25-02-2007, 15:33
da, ali i ovi koji su to odgovorili su se zajebavali

Paran0a
25-02-2007, 16:01
da, ali i ovi koji su to odgovorili su se zajebavalipretpostavljao sam to...

Babitz
25-02-2007, 16:09
nisam čitao, ni gledao
i ne namjeravam

Lord Ragnarok
10-09-2007, 10:18
znam za revive i ta sranja no moram
jel ko čito prvorođeni? nastavak eragona tj drugi dio triologije?
ja upravo čitam i mogu reći da je knjiga izvvrsna

Karlo_from_Bjelovar
10-09-2007, 11:08
ja sam pogledo film... toliko sam se nabrijo na letenje na zmaju da je to neopisivo... procitat cu vjerovatno kao izbornu lektiru u 2. mjesecu..

Rang€r
10-09-2007, 14:51
eh, da mi imamo izbornu lektiru :roll:

joj pa treba otici na net i prepisat, skoro pa zaboravio, sam nek bude spremno :D

Film sam gledo i nije los al od LotR-a da bude bolji, nema sanse.

Knjigu nisam cito niti namjeravam

Dreadlock
10-09-2007, 14:51
lose...

Outmind
10-09-2007, 14:58
Da ta "bolje od lotr" opcija uopće nije potrebna. Kao da je lotr nabolji fantasy ikad napisan....

medusa
10-09-2007, 19:08
Da ta "bolje od lotr" opcija uopće nije potrebna. Kao da je lotr nabolji fantasy ikad napisan....
pai opcija nije potrebna, lotr je najbolji fantasy :rotfl: :rotfl:
ozbiljno, tolkien mi je najbolji, ali ga je george r r martin čopio za vrat
ovo je naravno moje mišljenje.
EDIT: da ne bude krajnji offtopic: knjiga je prosjek, ajd klinac se potrudio. teško je napisati roman. ali treba mu još puuuuno vježbe, bolje da je na kratke/duge pripovjetke išao, možda seriju pripovjedaka, pa da ih je izdao kao zbirku. ali eto...

Prince of Persia freak
10-09-2007, 19:17
Film je drek, glavnu borbu su strpali u 5 minuta, :? neće nikad dostići lotr

lolac
10-09-2007, 20:55
film je glup.ma nist se posebno nije dogodilo

Demon Hunter
11-09-2007, 23:16
Eragon nisam ni Citao a ni Gledao!

Ali i ne cinimi se kao neki super dobar film!

A i knjiga mi je kao djetinjasta.
Ali mislilm da ima jos jedan nastavak.....neki Eldest ili Elder.Nesto o zmajevima i o pocetku!

Frky
11-09-2007, 23:19
Eragon nisam ni Citao a ni Gledao!

Ali i ne cinimi se kao neki super dobar film!

A i knjiga mi je kao djetinjasta.
Ali mislilm da ima jos jedan nastavak.....neki Eldest ili Elder.Nesto o zmajevima i o pocetku!

Priča se sastoji od tri knjige (koliko sam skužio) samo što kod nas još nisu tiskane ili tako nešto (osim prvog djela)!

Demon Hunter
11-09-2007, 23:31
Onda je taj Eldest ili Elder knjiga nastavak Eragona!

Lord Ragnarok
12-09-2007, 08:12
znam za revive i ta sranja no moram
jel ko čito prvorođeni? nastavak eragona tj drugi dio triologije?
ja upravo čitam i mogu reći da je knjiga izvvrsna

evo, završio s knjigom... zavrašava usred jednog događaja i sad nemgu čekati posljedni dio :D
inače ovo je na prošloj stranici, ali se svi vraćaju na pljuvanje po filmu :?

Da_killah
12-09-2007, 12:13
pa normalno :D

Lord AngelRI
13-09-2007, 20:56
jedva čekam drugi dio filma aš mi se knjige neda čitat....

što se tiče da neće dostići lotr (Prince of Persia freak) čuo sam da je netko od vodećih ljudi filma rekao da eragon nema niti namjeru dostizat ili borit se sa lotr jer on to nije nego je eragon!!!

1 dio je tak tak može proć ali ja brijem da će 2 dio biti fenomenalan!!!!

21-10-2007, 18:45
Dajte ljudi citajte knjige iz Forgotten Realmsa!!!!
Ono...Faerun, Baldur's Gate, Calimport i to.....pa tu su ljepe knjigice za razonodu!

Da_killah
21-10-2007, 19:13
da nisi reviveao temu možda bi i zaboravili na ovaj izrod, a ovako nam ga opet spominješ, ccc....

Norther
22-10-2007, 18:24
cini se ok, sad prvi put cujem za to

Vukas15
08-01-2008, 00:06
Pročito obadvije knjige i ugodno se iznenadio, knjige su mi predobre, zakon, legende..... Film pogledo: sranje, govno, drek, ali ipak gledljivo sranje, govno, drek. :shock: Knjiga legendarna-film gledljivo sranje, igra neigrivo sranje.
btw. eldest je drugi dio, a ne elder, a preveli su ga prvorođeni
btw. knjiga izlazi u 9. mjesecu 2008, znači dok se prevede kod nas oko božića2008.
btw. ovo nije trilogija nasljeđe već je Paloni(znate na kog misli,pisca) odlčio da bude i četvrta knjiga

Vukas15
08-01-2008, 00:07
u 9.mjesecu izlazi 3 knjga

prcko
08-01-2008, 00:13
Nisam citao knjige,ali film mi je do jaja.

Dreamer Deceiver
08-01-2008, 09:19
danas svi žeel biti tolkien...
ko da ne mogu napraviti neku novu malo bolju priču od prokletog ratovanja. Neka naprave forrest gump u fantasy svijetu...
to mi je dobra ideja...mogao bi nešto prema toma napraviti...

Outmind
08-01-2008, 09:21
A kao lotr se nije pretvorio u najkomercijalniji fantasy ikada?

Knjige su ok, pogotovo za lika koji je sada godinu dana mlađi od mene. Film je jad i čemer ali nebi trebao narušiti kredibilitet knjiga jer su pitke i zanimljivee.

THUNDER_DINIX
08-01-2008, 10:56
u 9.mjesecu izlazi 3 knjga
ma da? odakle ti to?

@Hell - 100% nisi ni cito knjige, legendarne su

Matilda Mother
08-01-2008, 11:03
film saka...

knjigu nisam čitala tako da se tu neću izjašnjavat^^

THUNDER_DINIX
08-01-2008, 11:06
film saka, ali samo u usporedbi sa knjigom, sam po sebi nije los. tako su svi rekli bar, a i ja mislim. knjige su vrhunske, obje, svakako procitajte, necete promasit

Dreamer Deceiver
08-01-2008, 11:19
ja sam gledao film i film saka...
saka big tajm...
samo djetetu od 7 godina bi bio dobar film...
jebemti filmske klonove lotra

Da_killah
08-01-2008, 11:29
tako je, i sam po sebi je loš...

Vukas15
08-01-2008, 12:51
u 9.mjesecu izlazi 3 knjga
ma da? odakle ti to?

@Hell - 100% nisi ni cito knjige, legendarne su

Odi na "alagaesia.com", u prijevodu službeno su objavili da če treći dio izaći 0ko9-10mjeseca 2008.


Čito sam ih, a ne nisam, svaku sam pročito tri puta, znaš nemaju svi isto mišljenje.....

MTF*
08-01-2008, 13:48
meni obje knjige rulaju....
a film...posudio u videoteci, pogledo 45min, popizdio, ali doslovno sam puko ugasio tv i otiso nekam...
film je koma, smece, od izbora glumaca pa do svega...
nisam se mogao nacuditi... :cry:

callista
08-01-2008, 15:18
kako se zove druga knjiga? btw film je smeće.

Durin
08-01-2008, 15:24
Druga knjiga se zove "Eldest" (hrv. "Prvorođeni").

Vukas15
08-01-2008, 19:17
Ej ljudi šta Vi koi ste čitali Eragona i Eldesta mislite koja vam je knjiga bolja... :boohoo:
U Eragonu mi je bolje što stalno putuju, u pokretu su(mislim i u Eldestu idu do vilenjaka i Surde, ali u Eragonu puno više)
U Eldestu mi je bolje što je završna bitka glomaznija, veća..
Te mi je u Eldestu dosta dobro što se odvajaju dvije palarelne radnje Roan bježi iz sela u Surdu... te to drži radnju stalno napetom.
Eragon mi je dobar to što je dosta avanturistički.
Eldest ima više str.
.................................................. .............................................
Vrlo mi se je teško bilo odlučiti no ipak mi je malo eldest bolji.


Šta mislite dali da otvorim novu temu u svezi s ovim i stavim anketu... :yuck:

MTF*
08-01-2008, 19:30
eragon mi je bio nekak napetiji, jer je ko uvijek uvodna prica, upoznajes se sa svim, likovima, svijetom, rijecima, dogadjajima, obicajima...
u eldestu mi je bilo jebeno jer se pisac nekak "vise posvetio" samom liku, neznam kako bi opisao, jednostavno mi je 2. nekak bolji, a 1. drazi...

Vukas15
08-01-2008, 19:41
eragon mi je bio nekak napetiji, jer je ko uvijek uvodna prica, upoznajes se sa svim, likovima, svijetom, rijecima, dogadjajima, obicajima...
u eldestu mi je bilo jebeno jer se pisac nekak "vise posvetio" samom liku, neznam kako bi opisao, jednostavno mi je 2. nekak bolji, a 1. drazi...
:pray:

Master_of_Soup
08-01-2008, 20:33
..........btw film je smeće.

Knjige nisam čitao.

Dreamer Deceiver
08-01-2008, 20:34
Ej ljudi šta Vi koi ste čitali Eragona i Eldesta mislite koja vam je knjiga bolja... :boohoo:
U Eragonu mi je bolje što stalno putuju, u pokretu su(mislim i u Eldestu idu do vilenjaka i Surde, ali u Eragonu puno više)
U Eldestu mi je bolje što je završna bitka glomaznija, veća..
Te mi je u Eldestu dosta dobro što se odvajaju dvije palarelne radnje Roan bježi iz sela u Surdu... te to drži radnju stalno napetom.
Eragon mi je dobar to što je dosta avanturistički.
Eldest ima više str.
.................................................. .............................................
Vrlo mi se je teško bilo odlučiti no ipak mi je malo eldest bolji.


Šta mislite dali da otvorim novu temu u svezi s ovim i stavim anketu... :yuck:

to putovanje u prvom i bitka u drugom me malo podsjeća na lotr filmove, a i knjigu...

jebemu moram prestat to uspoređivati

Vukas15
08-01-2008, 20:37
Ej ljudi šta Vi koi ste čitali Eragona i Eldesta mislite koja vam je knjiga bolja... :boohoo:
U Eragonu mi je bolje što stalno putuju, u pokretu su(mislim i u Eldestu idu do vilenjaka i Surde, ali u Eragonu puno više)
U Eldestu mi je bolje što je završna bitka glomaznija, veća..
Te mi je u Eldestu dosta dobro što se odvajaju dvije palarelne radnje Roan bježi iz sela u Surdu... te to drži radnju stalno napetom.
Eragon mi je dobar to što je dosta avanturistički.
Eldest ima više str.
.................................................. .............................................
Vrlo mi se je teško bilo odlučiti no ipak mi je malo eldest bolji.


Šta mislite dali da otvorim novu temu u svezi s ovim i stavim anketu... :yuck:

to putovanje u prvom i bitka u drugom me malo podsjeća na lotr filmove, a i knjigu...

jebemu moram prestat to uspoređivati

Da al u lotr-u nema u prvom djelu bitke, tj. ima al to uopće nije velikih razmjera završna, dok eragonu je i u eldestu Eragon ide na obuku kod vilenjaka znači nije slično.

Vukas15
08-01-2008, 20:47
Evo vam:
"

SERIES WILL BE EXPANDED TO INCLUDE A FOURTH FULL-LENGTH NOVEL
Christopher Paolini, the #1 New York Times bestselling author of Eragon and Eldest, the first two books in
his Inheritance series, will write an additional, fourth novel about his hero Eragon, it was announced today
by Nancy Hinkel, Publishing Director of Alfred A. Knopf Books for Young Readers, an imprint of Random
House Children’s Books. Originally planned as a trilogy, Inheritance will now include four complete
novels written by Paolini and be named the Inheritance cycle.
Knopf also announced that it will publish Book Three, as yet untitled, in a national laydown in the United
States and Canada on September 23, 2008. Book Four is not yet scheduled for publication.
Book Three will be published simultaneously in the United Kingdom by Random House Children’s Books.
It will also be released simultaneously in the United States as an audiobook from Random House’s Listening
Library division. Random House Children’s Books’ subsidiary rights team will sell the translation rights for
Books Three and Four to publishers worldwide, as it did with Eragon and Eldest.
“I plotted out the Inheritance series as a trilogy nine years ago, when I was fifteen. At that time, I never
imagined I’d write all three books, much less that they would be published” said Paolini. “When I finally
delved into Book Three, it soon became obvious that the remainder of the story was far too big to fit in one
volume. Having spent so long thinking about the series as a trilogy, it was difficult for me to realize that, in
order to be true to my characters and to address all of the plot points and unanswered questions Eragon and
Eldest raised, I needed to split the end of the series into two books.”
Michelle Frey, Executive Editor with Alfred A. Knopf Books for Young Readers, who worked with Paolini
on Eragon and Eldest, will also edit Books Three and Four. The overall story is not changing, and the
series will end as Paolini always envisioned.
Paolini’s fans will be able to see him talking about the fourth book in an exclusive video message that will
air on his Web site, http://www.alagaesia.com, beginning at 5:00 pm EDT today, October 30, 2007.
“Christopher has really grown as a writer,” said Hinkel. “And the next two books promise to deliver even
more of his signature heart-stopping adventure, as well as thrilling revelations about the characters whom
fans around the world have come to love.”
Both #1 New York Times bestsellers in the United States, Eragon and Eldest have also been international
sensations. To date there are 50 foreign-language licenses for Eragon alone, and together, Eragon and
Eldest have sold 12.5 million copies worldwide. In its first week on sale in North America in August 2005,
Eldest sold more than 425,000 hardcover copies, making Eldest the greatest single-week sale ever recorded
for a Random House Children’s Books title—hardcover or paperback—and the fastest-selling title in the
publisher’s history.
Alfred A. Knopf Books for Young Readers is an imprint of Random House Children’s Books, the world’s
largest English-language children’s trade book publisher. Random House Children’s Books is a division of
Random House, Inc., whose parent company is Bertelsmann AG, a leading international media company.

"
Pa ko hoće nek si prevede...

Dreamer Deceiver
08-01-2008, 20:56
znači da mu dobre pare beru te knjige pa je produžio na još jednu priču...
kao i ona kučka rowlingova

Durin
08-01-2008, 21:07
znači da mu dobre pare beru te knjige pa je produžio na još jednu priču...
kao i ona **** rowlingova

Dobiti ćemo još jednog Pottera?

callista
08-01-2008, 21:08
znači da mu dobre pare beru te knjige pa je produžio na još jednu priču...
kao i ona kučka rowlingova
daj ne izvaljivaj se... šta bi ti sve hp knige strpo u jednu?

Dreamer Deceiver
08-01-2008, 21:11
ma ne to, krivo si me shvatio i očito nisi pročitao da rowlingova ce valjda napraviti novog pottera...
Ili neku knjigu koja ce imati veze s potterom ali ptter nece biti u glavnoj ulozi

Samael
08-01-2008, 21:46
Da, Rowlingova razmišlja o osmom Potteru, ali ga neće napisati još desetak godina. Hebote, čini mi se kao jučer da sam čitao prvi dio.

Inače, prije nekoliko dana sam sebe natjerao da pročitam ponovno Eragona, i nonstop mi je na um izlazio LOTR, vjerojatno jer je Paolini iz prevelike inspiracije neke stvari doslovno kopirao.

Knjiga ima zanimljiva podlogu, no Paolini je to trebao još više razraditi. No ipak, knjiga je zabavno poslijepodnevno štivo. Za film se kajem što sam ga pogledao. Sranje od fantasy filma, preglumljivanje i nepotrebno preseravanje.

I još nešto...Galbatorix... :shock: ...debilnog li imena za negativca, podsjeća me na trećerazredne rpg bez mašte.

I toliko očite komparacije! Eragon - Aragorn, oboje u ljubavi s elficama, blablabla...itd itd itd...

Konačni dojam:
:yuck:

Vukas15
08-01-2008, 22:09
Šta svi govorite da je to kopija lotr-a, naravno da ima neke djelove slične, no ajd danas napišite neku knjigu a da drugi neče govoriti da je kopija nečeg drugoga jer danas ima puno knjiga. Ako kažeš da je eragon-aragon, nije mi jasno zašto,kao prvo eragon je mlad, aragon star, eragon je zaljubljen u Arju ali ona ga odbija, dok aragona ne odbija, jedino im je malo ime slično e i a. :yuck:

Dreamer Deceiver
08-01-2008, 22:13
istina, puno knjiga puno sličnosti ali neke su sličnosti ipak preeeočite...
samo pogledajte film kronike iz narnije. Kad se klinci skrivaju ispod onog debla prije nego šta dođe deda mraz. Slično ko scena iz prvog lotra, kad se ovi skrivaju od nazgula. ili na kraju ona bitka, kad u dvojci ( lotr ) dođe uruk-hai na stijeni te zamahne mačem prema naprijed, a u narniji dođe onaj minotaur i dođe isto tako na stijenu i zamahne mačem prema napred. Možda knjige nisu slične ali filmovi svi nastaju prema šemi da se prekopira lotr

Vukas15
08-01-2008, 22:26
istina, puno knjiga puno sličnosti ali neke su sličnosti ipak preeeočite...
samo pogledajte film kronike iz narnije. Kad se klinci skrivaju ispod onog debla prije nego šta dođe deda mraz. Slično ko scena iz prvog lotra, kad se ovi skrivaju od nazgula. ili na kraju ona bitka, kad u dvojci ( lotr ) dođe uruk-hai na stijeni te zamahne mačem prema naprijed, a u narniji dođe onaj minotaur i dođe isto tako na stijenu i zamahne mačem prema napred. Možda knjige nisu slične ali filmovi svi nastaju prema šemi da se prekopira lotr
:pray: -malo bi te ispravio baš ne svi (većina)ali uvijek se nađe neki novi genij.

THUNDER_DINIX
08-01-2008, 23:23
svi kopiraju od najboljeg

Vukas15
08-01-2008, 23:25
kao što rekoh ne svi uvijek se javi neki novi genij!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! :killyou: :killyou: :killyou: :killyou: :yuck: :yuck: :yuck: :yuck:

THUNDER_DINIX
08-01-2008, 23:25
kao npr?

Vukas15
08-01-2008, 23:29
Kao npr. (govorim za film) javio se Peter Jackson koji je stvorio fenomenalan film, e ss izvoli gledat kopije dok se neki novi ne pojavi....(si ti mislio za knjige ili film na temu lotr,eragon...)

THUNDER_DINIX
08-01-2008, 23:32
ne kontam? u oba slucaja knjiga/film sam mislio na LOTR. J.R.R. Tolkien/Peter Jackson

Vukas15
09-01-2008, 22:36
ne kontam? u oba slucaja knjiga/film sam mislio na LOTR. J.R.R. Tolkien/Peter Jackson

Da to sam i reko za film Peter Jackson, a J.R.R.Tolkein-a je za vrat uhvatio Georqe R.R. Martin.


No ljudi mene samo zanima što će Christopher Paolini pisati kad postane star, ako sad već ovo piše????????????????? :boohoo:

THUNDER_DINIX
09-01-2008, 22:48
Paolini je car, rastura, fura se na Tolkiena, al skidam mu kapu definitivno

Vukas15
09-01-2008, 22:49
Paolini je car, rastura, fura se na Tolkiena, al skidam mu kapu definitivnoS
:pray:

Fencing_LORD
09-01-2008, 22:49
Paolini je car, rastura, fura se na Tolkiena, al skidam mu kapu definitivno

potpis

Iako ima fakat malo previše sličnosti...

Vukas15
10-01-2008, 15:53
Iako ima fakat malo previše sličnosti...
:nonono:

:nonono:

Lord AngelRI
11-01-2008, 22:16
uglavnom neznam dali je spomenuto negdje ovdje no dali je 2 knjiga izašla???

THUNDER_DINIX
11-01-2008, 22:28
je, Prvorođeni se zove

@Vukas15 - ne, a? na cem si ti?

Vukas15
12-01-2008, 12:58
[quote=

@Vukas15 - ne, a? na cem si ti?[/quote]

Ima sličnosti-priznajem no nema jebiga tolko puno. :wink:

THUNDER_DINIX
12-01-2008, 13:09
a ne nema. bes mi sve ak nisam ovo piso 100x vec. pogle likove samo:
Eragon=Frodo
Brom=Gandalf

itd, itd...

Outmind
12-01-2008, 13:32
Ako mene pitate, meni je mnogo sličniji knjigama ciklusa sjećanje tuga i trn tada williamsa. Isto je u središtu zbivanja mladi neugledni lik kojeg na početku neki mudrrac uzme u zaštitu, te isti na kraju krepa. Oba idu u tajne vilenjačke gradove i u obje knjihge postoji nekakva oprganizacija koja osporava sadašnju vlast.

Fencing_LORD
12-01-2008, 16:44
[quote=

@Vukas15 - ne, a? na cem si ti?

Ima sličnosti-priznajem no nema jebiga tolko puno. :wink:[/quote]

već spomenuto

Brom-Gandalf
Eragon(aluzija na Aragorn)-Frodo
Galbatoriks-Sauron
Sjena Durza-Saruman
Zmajska jaja-prstenje
Urgali-Uruk Hai
Arja-Arwen

Slični su opisi opsada nekih gradova itd.

Ali svaka mu čast na smišljanju odličnog magijskog koncepta.

THUNDER_DINIX
12-01-2008, 17:01
e upravo to ^^

Windwalker
12-01-2008, 17:05
Eragon(aluzija na Aragorn)-Frodo


Mislim da je Eragon prije aluzija na Dragon.

E je sljedeće slovo u abecedi poslije D, dragon=zmaj, a Eragon postane Dragon Rider, pa...

Fencing_LORD
12-01-2008, 17:11
Eragon(aluzija na Aragorn)-Frodo


Mislim da je Eragon prije aluzija na Dragon.

E je sljedeće slovo u abecedi poslije D, dragon=zmaj, a Eragon postane Dragon Rider, pa...

I to je moguće, ali sličnosti su nevjerojatne.

Vukas15
12-01-2008, 17:45
[quote=

@Vukas15 - ne, a? na cem si ti?

Ima sličnosti-priznajem no nema jebiga tolko puno. :wink:

već spomenuto

Brom-Gandalf
Eragon(aluzija na Aragorn)-Frodo
Galbatoriks-Sauron
Sjena Durza-Saruman
Zmajska jaja-prstenje
Urgali-Uruk Hai
Arja-Arwen

Slični su opisi opsada nekih gradova itd.

Ali svaka mu čast na smišljanju odličnog magijskog koncepta.[/quote]

brom-umire, a gandalf živi
eragon mlad, frodo star
Galbatoriks-Sauron-točno
Sjena Durza-Saruman-točno
Zmajska jaja-prstenje :roll:
Urgali-Uruk Hai-onda možeš reć da su sva zločesta stvorenja kopije, razaci
Arja-Arwen-vrlo slično, no ipak arja odbija Eragona,barem za sada

Fencing_LORD
12-01-2008, 17:48
[quote=

@Vukas15 - ne, a? na cem si ti?

Ima sličnosti-priznajem no nema jebiga tolko puno. :wink:

već spomenuto

Brom-Gandalf
Eragon(aluzija na Aragorn)-Frodo
Galbatoriks-Sauron
Sjena Durza-Saruman
Zmajska jaja-prstenje
Urgali-Uruk Hai
Arja-Arwen

Slični su opisi opsada nekih gradova itd.

Ali svaka mu čast na smišljanju odličnog magijskog koncepta.

brom-umire, a gandalf živi
eragon mlad, frodo star
Galbatoriks-Sauron-točno
Sjena Durza-Saruman-točno
Zmajska jaja-prstenje :roll:
Urgali-Uruk Hai-onda možeš reć da su sva zločesta stvorenja kopije, razaci
Arja-Arwen-vrlo slično, no ipak arja odbija Eragona,barem za sada[/quote]

To je točno, ne kažem ja da je priča tih likova kopirana, nego neki elementi njihova postojanja.

Vukas15
12-01-2008, 17:54
[quote=

@Vukas15 - ne, a? na cem si ti?

Ima sličnosti-priznajem no nema jebiga tolko puno. :wink:

već spomenuto

Brom-Gandalf
Eragon(aluzija na Aragorn)-Frodo
Galbatoriks-Sauron
Sjena Durza-Saruman
Zmajska jaja-prstenje
Urgali-Uruk Hai
Arja-Arwen

Slični su opisi opsada nekih gradova itd.

Ali svaka mu čast na smišljanju odličnog magijskog koncepta.

brom-umire, a gandalf živi
eragon mlad, frodo star
Galbatoriks-Sauron-točno
Sjena Durza-Saruman-točno
Zmajska jaja-prstenje :roll:
Urgali-Uruk Hai-onda možeš reć da su sva zločesta stvorenja kopije, razaci
Arja-Arwen-vrlo slično, no ipak arja odbija Eragona,barem za sada[/quote:2a3seukj]

To je točno, ne kažem ja da je priča tih likova kopirana, nego neki elementi njihova postojanja.

I to je točno što si reko, vidi se da je kopiro nešt, no nemožeš onda reč da puno kopira.. :wink:

Lord AngelRI
12-01-2008, 19:47
a ne nema. bes mi sve ak nisam ovo piso 100x vec. pogle likove samo:
Eragon=Frodo
Brom=Gandalf

itd, itd...

upravo tako ima... možda će bit ko LoTR ali sumljam, producenti govore da neće biti ni slično no tko zna...

THUNDER_DINIX
12-01-2008, 19:49
ma to sto pricaju nema veze. vidit cemo kad bude. BTW, kad "ispada" 2. film?

Lord AngelRI
12-01-2008, 19:49
ma to sto pricaju nema veze. vidit cemo kad bude. BTW, kad "ispada" 2. film?

šta nije 2009???

THUNDER_DINIX
12-01-2008, 19:51
neam pojma, moze bit

Dreamer Deceiver
12-01-2008, 19:54
bolje da niti ne izađe :roll:

Lord AngelRI
12-01-2008, 19:58
bolje da niti ne izađe :roll:

a zašto pak sad to??? :?

THUNDER_DINIX
12-01-2008, 20:03
zato sto ce osramotit knjigu, ako se ne opamete

Lord AngelRI
12-01-2008, 20:05
zato sto ce osramotit knjigu, ako se ne opamete

ma neće treba bit pozitivan...

Outmind
12-01-2008, 20:13
Kaj ste svi na lotr toliko nabrijani? Ja tvrdim da je mnogo sličniji (osim u pogledu magijskog koncepta) williamsovom djelu. Ajde nek se javi netko tko je pročitao sjećanje tugu i trn i kaže slaže li se samnom.

Dreamer Deceiver
12-01-2008, 20:46
ja govorim za film...a i narnije su preslične lotr ( za film govorim ) ako biste željeli gledati kronike iz narnije pogledajte onu staru seriju ,a ne ovaj današnji šit

Samael
12-01-2008, 20:49
pa pisac narnije Lewis je bio bliski prijatelj tolkiena. Izmjenjivali su ideje, normalno je da ima sličnosti... :wink:

Dreamer Deceiver
12-01-2008, 20:50
jesam li rekao da sam govorio da je ovaj novi flm od narnije ful sličan lotr-u ( par scena ) a za prijateljstvo između lewisa i tolikena znam, kao i za ono njihovo društvo ćajoljupca :D

Vukas15
12-01-2008, 20:51
[quote="THUNDER_DINIX":2ffvz00o]ma to sto pricaju nema veze. vidit cemo kad bude. BTW, kad "ispada" 2. film?

šta nije 2009???[/quote:2ffvz00o]

Pa el ima službena najava kada film izlazi? Gledat ću ga samo zbog knjige?

Fencing_LORD
12-01-2008, 20:53
Ja ne znam kakav scenarij oni misle napisat za drugi film? Prvi je totalno promjenio priču prve knjige. Baš me zanima...

Vukas15
12-01-2008, 20:57
Ja ne znam kakav scenarij oni misle napisat za drugi film? Prvi je totalno promjenio priču prve knjige. Baš me zanima...
Također. :rotfl:

THUNDER_DINIX
13-01-2008, 15:31
ja govorim za film...a i narnije su preslične lotr ( za film govorim ) ako biste željeli gledati kronike iz narnije pogledajte onu staru seriju ,a ne ovaj današnji šit
Narnije su totalna drlja za malu djecu

Vukas15
13-01-2008, 16:50
ja govorim za film...a i narnije su preslične lotr ( za film govorim ) ako biste željeli gledati kronike iz narnije pogledajte onu staru seriju ,a ne ovaj današnji šit
Narnije su totalna drlja za malu djecu
Ma narnije su sranjska kopija lotra za djecu, iako ne loša kao Eragon.

Vukas15
14-01-2008, 10:17
No ljudi znate šta meni nije jasno u knjizi, kako su nestali zmajevi. To mi je malo čudno, piše da su ih zakleti pobili, no baš njih toliko puno, u knjizi ta baš nije puno uopće razjašnjeno? :boohoo:

THUNDER_DINIX
14-01-2008, 15:43
mozda meteor pao? XD

unknown
14-01-2008, 15:51
No ljudi znate šta meni nije jasno u knjizi, kako su nestali zmajevi. To mi je malo čudno, piše da su ih zakleti pobili, no baš njih toliko puno, u knjizi ta baš nije puno uopće razjašnjeno? :boohoo:

piše ga lik koji ima 19 godina, naravno da nije sve objašnjeno

THUNDER_DINIX
14-01-2008, 15:58
nemaju veze godine

Fencing_LORD
14-01-2008, 16:24
No ljudi znate šta meni nije jasno u knjizi, kako su nestali zmajevi. To mi je malo čudno, piše da su ih zakleti pobili, no baš njih toliko puno, u knjizi ta baš nije puno uopće razjašnjeno? :boohoo:

piše ga lik koji ima 19 godina, naravno da nije sve objašnjeno

Nije ni u LOTR-u sve objašnjeno. Rijetke su takve stvari, istina, ali ima ih.

THUNDER_DINIX
14-01-2008, 17:19
to ostave na mastu citatelja :D

Gothmog
14-01-2008, 17:43
No ljudi znate šta meni nije jasno u knjizi, kako su nestali zmajevi. To mi je malo čudno, piše da su ih zakleti pobili, no baš njih toliko puno, u knjizi ta baš nije puno uopće razjašnjeno? :boohoo:

piše ga lik koji ima 19 godina, naravno da nije sve objašnjeno

Ispravak...ima 24 godine...

A moje misljenje ostaje isto...zamjeram mu sto nigdje u zahvali nije spomenuo Tolkiena,koji mu je bio ociti uzor u pisanju...

Lord AngelRI
14-01-2008, 19:38
Ja ne znam kakav scenarij oni misle napisat za drugi film? Prvi je totalno promjenio priču prve knjige. Baš me zanima...

također mene isto zanima tko zna možda bude interesantno....

Vukas15
16-01-2008, 20:52
Evo vam najnovije vijesti:

"For release Wednesday, January 16, 2008, 9:00 a.m. EDT
ALFRED A. KNOPF BOOKS FOR YOUNG READERS UNVEILS
TITLE AND COVER FOR BOOK THREE IN CHRISTOPHER PAOLINI’S
#1 BESTSELLING INHERITANCE CYCLE
BOOK THREE IN THE INHERITANCE CYCLE WILL HAVE A
FIRST PRINTING OF 2.5 MILLION COPIES
New York, NY (January 16, 2008)—Following the #1 bestselling novels Eragon and Eldest, the third book
in Christopher Paolini’s Inheritance cycle will be titled BRISINGR, it was announced today by Nancy
Hinkel, Publishing Director of Alfred A. Knopf Books for Young Readers, an imprint of Random House
Children’s Books. BRISINGR (BRIS-ing-gr)gr), an Old Norse word for fire, will be familiar to fans of the
cycle as the first word in the ancient language that Eragon hears. The jacket for BRISINGR has been
illustrated by the renowned John Jude Palencar, illustrator of both the Eragon and Eldest covers.
“BRISINGR is one of the first words I thought of for this title, and it’s always felt right to me,” said
Christopher Paolini. “As the first ancient-language word that Eragon learns, it has held particular
significance for his legacy as a Dragon Rider. In this new book, it will be revealed to be even more
meaningful than even Eragon could have known.”
BRISINGR will have a first printing of 2.5 million copies, the largest initial run ever for a Random House
Children’s Books title. Originally slated for release on September 23, 2008, the book will now go on sale at
12:01 a.m. on Saturday, September 20, 2008. Hinkel explains, “After the initial announcement of Book
Three’s release, we received an outpouring of requests from booksellers hoping to host midnight launch
parties. We have responded to their enthusiasm by advancing the date, and we know fans will welcome the
opportunity to celebrate the publication together.”
BRISINGR will be published simultaneously in the United States as an audiobook by Random House’s
Listening Library division. Michelle Frey, Executive Editor with Alfred A. Knopf Books for Young
Readers, who worked with Paolini on Eragon and Eldest, is the editor of BRISINGR.
Both #1 New York Times bestsellers in the United States, Eragon and Eldest have also been international
sensations. To date there are 50 foreign-language licenses for Eragon alone, and together Eragon and
Eldest have sold 12.5 million copies worldwide. In its first week on sale in North America in August 2005,
Eldest sold more than 425,000 hardcover copies, making Eldest the greatest single-week sale ever recorded
for a Random House Children’s Books title—hardcover or paperback—and the fastest-selling title in the
publisher’s history.Alfred A. Knopf Books for Young Readers is an imprint of Random House Children’s Books, the world’s
largest English-language children’s trade book publisher. Random House Children’s Books is a division of
Random House, Inc., whose parent company is Bertelsmann AG, a leading international media company."

Skračeno na hrvatskom;
knjiga izlazi 20.9.2008., a naslov će biti brisingr, što je na viljenačkom jeziku(da me ubiješ zaboravio sam kako ga zovu u knjizi,a znam 100posto, al se jebga ne mogu sjetiti) znači vatra. Slika na naslovnicci će biti zlatnhi zmaj s malom bradicom. Ako oćete vidit sliku odite na http://alagaesia.com/index.php.... :boohoo: :boohoo: :boohoo:

THUNDER_DINIX
16-01-2008, 21:13
jedva cekam ispad knjige

Vukas15
16-01-2008, 21:36
jedva cekam ispad knjige
I ja isto, no načekat ćemo se do 9.mjeseca, tj do 20.12. dok prevedu, to me ubija u pojam.

THUNDER_DINIX
17-01-2008, 14:26
zasto ti link ne radi?

agaeon
18-01-2008, 10:46
zasto ti link ne radi?
Makni točkice na kraju :D

Vukas15
18-01-2008, 21:50
http://alagaesia.com/

Vukas15
18-01-2008, 21:52
e da sjetio sam se ne na vilenjačkom jezikutj vilenjaci ga govore, ali se tako ne zove, već na drevnom jeziku.

Vukas15
20-01-2008, 19:34
Da još jednom pitam, el ko zna kada izlazi film eldest, ili jesu li uopće objavili kad će izač. :)
Ako ga opet upropaste ko Eragon-a, već ću ja njih nekak nać, pa ću doć do njih, pa će biti :twisted: :kill: :kill: :twisted: :-x :kill:

Norther
20-01-2008, 20:17
triple post :pray:

Lord AngelRI
20-01-2008, 21:22
triple post :pray:

u zadnje vrijeme vole sve duplat, triplat...

@Vukas15 ne brini neće upropastit novi dio...

Vukas15
22-01-2008, 19:58
kako znaš?
ako su napravili to od prvog dijela......ko zna možda naprave neki novi žanr u filmovima, "totalna kenjara", al možda i neće, možda sam ja pre pesimističan. Prvi dio je sranje, ali opet gledljivo.
Ako opet upropaste bit će :kill: .
No el ko zna službeni izlazak filma?
Ili barem kad se poćinje snimati?
Gledat ću ga samo zbog knjige.,koja je :pray:

Lord AngelRI
22-01-2008, 21:10
^^ a vjerujem da neće zahebat novi dio... ma vjeruj... nada umire posljednja...

Nemesis
22-01-2008, 21:11
a čuj,i ja se iskreno nadam da neće zajebat...ali znaš kako se kaže...nada je kučka. :D

Vukas15
22-01-2008, 21:41
E baš i nije kučka, evo za primjer, ja zaboravio da imam peredsat matematiku, ono kasnim 15min. od zvobna, ali ja si kažem nada umire posljednja i ja dođem a ono profesor me zaboravio zapisat....
al u svezi s filmom nada je kućka :-x

Vukas15
12-09-2008, 20:07
ev ljudi malo novosti.
Nova knjiga izlazi na engleskom 20 rujna. zvat ce se brisingr sto znaci vatra. Ne znam kad izlazi na hrvatskom, pa ak nek zna nek kaze......

Lord AngelRI
12-09-2008, 20:36
^^ nisam u toku jel izlazi 2 ili 3 dio?

pimp
12-09-2008, 22:13
3 deo
2 dio je izašao , eldest ,

Lord AngelRI
13-09-2008, 09:31
3 deo
2 dio je izašao , eldest ,

aha ok thanx...

amirix
15-09-2008, 17:31
neda mi se čitat knjiga koju je napisalo dijete od 15 godina__a film je bio sranje

m777
15-09-2008, 18:22
Dečko piše bolje od mnogo starijih ljudi, tako da ti to nije baš neki valjan razlog. Na primjer, Rimbaud je prestao pisati prije nego što je navršio 21 godinu, a smatra se jednim od najvećih modernista (možda je čak bio i najnapredniji).
Ne, Paolini nije Rimbaud, ali nije ni toliko loš.

Ali, da, film je sranje.

agaeon
10-06-2009, 07:39
Ali, da, film je sranje.
Dečko super piše,godine nemaju veze,možd je MALO prva knjiga bila jednostavnija,jel,al popravio se,radnja se super odvija.

MAFNi
03-07-2009, 23:55
Pročito sam prve dvije po dvaput,a treću čekam da se prevede (naslov je Brisingr), a film je čisto sranje.