PDA

Pogledaj cijelu verziju : Konstantno paljenje i gašenje PC-a !



King’s Rider
21-11-2008, 16:28
Ovako frendu sam složio u 5 mjesecu konfu :

q6600
mbo gigabyte p35 ds3
4 gb RAM kingmax
8800GT ECS
segate HDD - sata
LG dvd prža - sata
Napajanje 550W chieftec

Sve kupljeno u vemilu i došli kod njega doma ja mu sve složio , stavio termovodljivu pastu na sve - gpu (ne znam ježići su već bili na memoriji pa nisa htjeo to dirat) , cpu i na mbo (čipset i to ispod oba dva pasivna).
I tako komp mu je radio znači pola godine bez problema dok nedavno kada bi se kompjuter upalio , radio bi oko desetak ili manje sekundi i sam bi se ugasio pa bi se opet sam upalio i tako cijelo vrijeme dok ga nebi iskopčao iz struje.Sve je spojeno a na monitoru kada se pali nema uopće slike.
MOLIO BIH VAS ZA POMOĆ !!!
Hvala Vam unaprijed !!!

Karlo_from_Bjelovar
21-11-2008, 19:47
el pisti sta zvucnik od maticne?

ako ne, meni ovo smrdi na napajanje...

King’s Rider
21-11-2008, 20:18
ne ne pišti ! matična lediode rade , sve se vrti na par sekundi i onda prestane.
što misliš što bi moglo biti sa napajanjem ? vent od psua se vrti , radilo je normalno pola godine.
ništa uzimam svoje chieftec 400W pa ću probati , nadam se da će moć povuć ovu gore konfu samo da vidim bootanje windovsa.

hvala Ti karlo !

Karlo_from_Bjelovar
21-11-2008, 20:25
vidi...

ili je maticna ili napajanje...

da je neka druga komponenta komp bi se normalno upalio te se ne bi booto, te bi zvucnik od MBO poceo pistat odredenim signalima te bi tako maticna javljala sto ne valja...

.:JuRa:.
21-11-2008, 20:30
modza je u biosu namjestio da kad CPU dosegne temperaturu od 100 C° da se ugasi dok se temperatura ne smanji(btw to se jako cesto događa jer u 99% slucajeva kad palite igricu CPU dode do 100% i brzo se spusti a ako ste namjestili da se ugasni na 100% cim dode do 100% nece cekat da se spusti nego se odmah ugasi...
ako nije to il je ventilatro krepo jer da je namajanje nebi ga mogo ni upalit...mozda je ventilator pa kad komp dode do određene temperature upali se teromostat...

valjda sam pomogo nesto.. :thumbs2: :thumbs2:

King’s Rider
22-11-2008, 10:17
ventilator od napajanja radi , također i od CPUa , ne vjerujem da je nešto dirao u BIOSu ali restart ću BIos pa ćemo vidjeti.
Hvala jura !

Karlo ja se samo nadam da nije grafička jer MBO i PSU je duplo jeftinije u slučaju da ne priznaju garanciju.

Xeno Zero
22-11-2008, 12:35
Ček ti si išo stavljat termalnu pastu na novu grafu , wtf si išo opće dirat novu grafu pod garancijom ??

Ja se sjećam jednom je moj susjed dao da mu ugrade zalmana na 6800 gt u linksu , grafa je radila normalno sa stock coolerm, a kad je stavljen zalman mrtva na licu mjesta, al dobio je tada od njih 6800 ultra tak da je dobro ispalo.

NITROS
22-11-2008, 14:07
vidi...

ili je maticna ili napajanje...

da je neka druga komponenta komp bi se normalno upalio te se ne bi booto, te bi zvucnik od MBO poceo pistat odredenim signalima te bi tako maticna javljala sto ne valja...

A mozda ima ugasen zvucnik od maticne kao sto sam ja imao na DFI:)


Ček ti si išo stavljat termalnu pastu na novu grafu , wtf si išo opće dirat novu grafu pod garancijom ??

Ja se sjećam jednom je moj susjed dao da mu ugrade zalmana na 6800 gt u linksu , grafa je radila normalno sa stock coolerm, a kad je stavljen zalman mrtva na licu mjesta, al dobio je tada od njih 6800 ultra tak da je dobro ispalo.

Ko da se tu moze nesto tako lako sjebati. S druge strane na servisu nemogu skuziti da si mjenjao pastu i skidao hladnjak da si neznam sto, jedino ako si slampav.

King’s Rider
22-11-2008, 14:44
istina , ne znam kako tanki sloj paste može nauditi grafi?
Na grafi nije bilo nikakve paste (logično).

RIDER32
22-11-2008, 15:12
Ja na grafi imam neku žutuSpastu :o

rade0N
22-11-2008, 20:43
ista stvar se meni događala na P4 2.8 kad sam mu stavio zalamana
pasta je bila stara i temperatura je u 5-6 sek rasla na 100 c pa se odma resetirao
promjenio pastu i sve radilo bez problema

King’s Rider
22-11-2008, 22:06
ista stvar se meni događala na P4 2.8 kad sam mu stavio zalamana
pasta je bila stara i temperatura je u 5-6 sek rasla na 100 c pa se odma resetirao
promjenio pastu i sve radilo bez problema


hmm zanimljivo , nadam se da je i to !

a jel ti se išta na monitoru pokazalo?

rade0N
22-11-2008, 22:51
prosao bi bios i sve testove
doso do ucitavanja winsa i onda se srusio
uspio sam uci u bios i procotati tem i sve mi je bilo jasno

.:JuRa:.
24-11-2008, 17:05
ventilator od napajanja radi , također i od CPUa , ne vjerujem da je nešto dirao u BIOSu ali restart ću BIos pa ćemo vidjeti.
Hvala jura !

Karlo ja se samo nadam da nije grafička jer MBO i PSU je duplo jeftinije u slučaju da ne priznaju garanciju.


nema problema,sam da je to to...ajde sretno.. 8) 8) :thumbs2: :thumbs2: