PDA

Pogledaj cijelu verziju : [RIJEŠENO]Program koji gasi (ili zakljuca) PC u odredjeno



Teon
19-11-2008, 14:09
Trebao bih neki program za gasenje (ili zakljucavanja) PCa.

Npr. Zelim da se ugasi u 2:00 te da se ne moze koristiti ili upaliti do 8:00

Imate li kakve preporuke freeware takvih programa, ako i postoje?

keko
19-11-2008, 15:13
ne znam nijedan program za zaključavanje pca,ali evo ti jedan program za gašenje u određeno vrijeme...http://www.download.hr/windows/file/4296/Shutter

EDIT:freeware je

C
19-11-2008, 18:14
Ima jedan vrlo dobar program za to kojeg koriste veće i jače kompanije, i isto je free, no u glavnom, on ti može zaključati PC, ugasiti ga, mjenjati šifre automatski, npr. od 8-9 h je jedna šifra, od 9-10 je druga šifra, od 10-10:30 je treća šifra, itd.
Za paljenje PC-a ti ne može tu niti jedan program pomoći. Idi redom.
Upali PC, uđi u BIOS, podesi vrijeme i datum, te pod napajanje uključi automatski power on u npr. 8:00 sati, i to će omogućiti da se PC pali svaki put kada je 8:00 sati, radi sigurnosti, isključi jednu opciju koja je, ne znam točno, ali radi na principu, ako nestane struje, pa kada dođe struja, u trenutku kada dođe struja da se PC upali (to većinom koriste škole, gdje na jednom prekidaču imaju par stotina PC-eva, pa onda samo jednu sklopku uključe, i svi PC-evi se automatski upale).
I kada središ stvar sa paljenjem PC-a, onda možeš raznim programima podešavati opcije koje može izvršiti Windows (primjerice paljenje PC-a ne može izvršiti niti jedan program, doli BIOS-a, jer ako je PC ugašen, i svi programi su ugašeni). Ako trebaš za shutdown, imaš onda razne programe tipa Hyper Shutdown koji možeš podešavati do sitnih detalja, kada da se resetira ili ugasi, koliko sekundi da broji, dali da gasi prisilno, ali da se pokreće s Windows-ima, i da se svaki put PC resetira/gasi u npr. 21:00 sati, i sl. Za zaključavanje možeš koristiti opciju u Windowsima za napajanje, gdje recimo ako PC ne radi 20 minuta, podesiš da se HDD isključi, monitor isključi, i sl., te na pomak miša ili na pritisak bilo koje tipke, se pokreće, bez da je išta izgubio (ako si nešto radio na njemu, to sve ostaje upaljeno), i uključiš opciju, kada se vraća iz Stand By-a, da traži username i šifru, kako bi mogao ući. Ili možeš kada hoće pritiskom na tastaturu, određene tipke, da uključiš odmah Stand By opciju. Ta opcija ti štedi i struju, i komponente.
Dakle, sve više-manje imaš, i bilo kakav program za zaključavanje PC-a i/ili za njegovo gašenje/resetiranje je možda i suvišan, ali takvi programi, vjeruj mi, puno bolje štite PC od ne ovlaštenog ulaska. Tako primjerice, ako pokreneš PC u Safe Mode-u, opet će te pitati username i šifru, ili ako preko mreže ideš neovlašteno ući, ili pod CMD-om, ili čak pod DOS-om, diskovi/particije će biti zaključani, i neće im moći bilo tko ući. Isto tako, ako taj HDD spojiš sa nekim drugim pa preko njega uđeš, opet će te particije biti zaključane i neće im se moći ući. U glavnom, takvi jači programi ti nekada, zbog tvog ne znanja mogu zaključati HDD na sve moguće načine i u svim pogledima, da ih trebaš otključavati što je jako teško, ali većina takvih programa je ostavila otključano, kada instaliravaš Windows-e da možeš onda slobodno editirati particije. Ja sam se tako jednom zeznuo, postavio sam svoj username, ali pod šifru nisam ništa upisao, tj. šifre nema, i kliknuo sam na test (kao za screen saver), on mi je fino zaključao PC i tražio username i password, i ako u pass ništa ne upišem, ne pušta me, a šta god da upišem, netočno je, i morao sam sve rušiti, sreća da sam to radio u Virtual MachineWare-u, pa nema nikakve štete, samo sam obrisao sve i otpakirao novi isti Windows sa svime sređenim za jednu minutu, i opet mogao raditi u njemu.

Teon
19-11-2008, 18:22
Ok, hvala :D Mislim da ce ovo bit dovoljno :)

Hvala drugi put (na tako opsirnom odgovoru)!

Berax0r
22-11-2008, 02:22
Nice odgovor C TY! :)