PDA

Pogledaj cijelu verziju : 80 sati za C++



LV-426
19-11-2008, 09:23
Bok cijenjeni programeri. Eto u zadnje vrijeme se zanimam za programiranje, konkretno u C++. Pošto o programiranju znam jako malo(nešto teorije) htio bi negdje počet. Vidio sam da ima u algebri dva seminara jedan je za totalne početnike, a drugi je već kao napredno programiranje u c++-u. I jedan i drugi traju po 40 sati znači ukupno 80 sati.

Znam da nakon tih 80 sati neću bit alfa i omega u c++ ali me zanima dal se može po vašem mišljenju ipak naučit nešto konkretno za to vrijeme?

Luka
19-11-2008, 11:36
Može, ali morat ćeš i vježbati doma, jer sama teorija sa sata je tek mali dio svega.

Barathrum
19-11-2008, 15:11
Bok cijenjeni programeri. Eto u zadnje vrijeme se zanimam za programiranje, konkretno u C++. Pošto o programiranju znam jako malo(nešto teorije) htio bi negdje počet. Vidio sam da ima u algebri dva seminara jedan je za totalne početnike, a drugi je već kao napredno programiranje u c++-u. I jedan i drugi traju po 40 sati znači ukupno 80 sati.

Znam da nakon tih 80 sati neću bit alfa i omega u c++ ali me zanima dal se može po vašem mišljenju ipak naučit nešto konkretno za to vrijeme?

u algebri?!
moli boga da ti danak nosi i nadaj se da novac nisi bacio bzvz.
mislim neznam za druge firme koji imaju škole informatike ali algebra...ljudi precesto izvise kod njih i to doslovce jer im obecaju brda i doline a kad to treba realizirati..ghm... ha da!

LV-426
19-11-2008, 19:34
Pa čuj išao sam tamo na cisco ccna akademiju i bio sam zadovoljan.
Al nisam još krenuo na C++.

Barathrum
19-11-2008, 23:08
uf sto sma sve napisao o njima al obrisat cu...

nek svatko pise sto voli svoja losa iskustva i njihovu profesionalnost cu zadrzat za sebe,
ipak je novac vash. :D

LV-426
20-11-2008, 08:35
Aj reci kakva iskustva imaš...

koki007
20-11-2008, 12:29
Mozda da prvo pocnes sa nekakvim kratkim tutorijalima sa neta, tako da ne dodes na seminar ko putpuna njubina.. .:D

A i lakse ces drzat korak...

Barathrum
22-11-2008, 19:33
Aj reci kakva iskustva imaš...

losa vecinom.

koki007
22-11-2008, 19:54
losa vecinom.

Da? A koji tecaj si pohadao?

LV-426
26-11-2008, 13:26
A ak naučim C++ pretpostavljam da ću i znat visual basic jer je to C++ na višem levelu jel tak?

Luka
26-11-2008, 13:53
A ak naučim C++ pretpostavljam da ću i znat visual basic jer je to C++ na višem levelu jel tak?

Ne.

VB je (potpuno) drugačiji jezik. Ali, kad naučiš C++ naučit ćeš 2 bitne stvari: programsku logiku i kako sve to radi iznutra. S obzirom na jednostavnost VB-a, ako prethodno dobro upoznaš C++, moći ćeš ga svladati za 2 dana.

fps_gamer
26-11-2008, 14:40
vb sux

Tracer
26-11-2008, 16:30
A ak naučim C++ pretpostavljam da ću i znat visual basic jer je to C++ na višem levelu jel tak?

ni približno.

fps_gamer
26-11-2008, 17:39
pa vb je i slabiji od c++a... koliko znam...
ali nije to bitno... vb sux...

SkunK
26-11-2008, 18:06
Nije "slabiji", svaki jezik ima svoju svrhu i pogađa određenu skupinu korisnika, mozda je u teoriji "jači" C++ jer imaš više izbora i veću kontrolu ali nekim ljudima "jači" znači , jači na nekom području za izradu specifičnih aplikacije i drop and drag funkcije itd. itd. sve je to relativno.

fps_gamer
26-11-2008, 18:17
imas pravo...
malo je "ograničeniji" cemo reci ;)

Tracer
26-11-2008, 18:44
C++ je definitivno najjači programski jezik koji nudi apsolutne sve. Dokaz je sami C jezik pomoću kojeg se pišu operacijski sustavi, a kamoli objektni C++ koje sve mogućnosti još nudi. No, zato je možda i najsloženiji programski jezik pa se mnogi okreću alternativama poput Jave, .NET-a i sl.., dok npr. i sama Java je napravljena od strane C++ programera i sintaksno je jako slična C++u, a npr C# .NET je također nastao po uzoru na C i C++... što vam dovoljno govori koliko se programskih jezika radi po uzoru na C++. Da on nije tako dobar i jak sigurno ga mnogi ne bi pokušali "kopirati" i modificirati.

U cijeloj toj priči Visual Basica nema nigdje jer nitko ga danas priktički niti ne koristi u profesionalnoj primjeni, niti se takvi programeri traže, niti je više dovoljno jak u odnosu na konkurenciju itd.. Stoga, trpati u isti lonac C++ i Visual Basic je besmisleno jer VB je skoro pa zaboravljen programski jezik, dok C++ se i danas poboljšava i proširuje. Za primjer uzmimo i nadolazeći C++0X standard.

Za one koji nemaju vremena i volje da uče C++ mogu samo reći da se prihvate .NET-a. Svakako u njemu ima jako puno potencijala i sa njime ćete uvijek imati posla ;) A po samim mogućnostima je sasvim solidan. Nadasve, odličan.