PDA

Pogledaj cijelu verziju : "not optimum mode" pogreška,monitor se gasi



Stevil
15-11-2008, 23:51
imam problem s monitorom samsung sync master 710v, driveri su najnoviji
kada sam promijenio konfiguraciju, ne rade mi igre koje su mi prije na slabijoj konfi radile
npr. probao fear i odradi se uvodna animacija ali kada treba početi igrati monitor se ugasi ili se na njemu pojave pruge kao golemi bar code, a sistem se ne resetira pa ga ručno moram ponovno startati, čujem malo još zvukove a kasnije ni njih,
grafička je ati sapphire 512MbRAM
amd athlon 64 x2 2.5 ghz
na crysisu me izbacuje na početku kada dođem do obale itd, uglavnom nakon par minuta provedenih u igri
kako je to radilo na slabijoj konfi a na ovome neće, nešto nije usklađeno ili...?
npr. pes2009 mi radi bez problema
bio bih jako zahvalan na svim savjetima i prijedlozima

Bartuc
15-11-2008, 23:55
Meni se isto to dešavalo u FEAR-u i u 3dMark 2006 na 7900GS kartici. Monitor bi se ugasio, ali komp bi i dalje radio. Tako da ne sumnjam da je problem u grafičkoj kartici. Ili se pregrijava ili imaš lošu driversku podršku. Probaj snimiti nove drivere za grafu. Mene je to pomoglo za FEAR, ali nije za 3dMark. Mada smo ustanovili nas par sa PCEksperta da je vjerojatnije bila riječ od kombou p965 DS3 matičnom i 7900GS karticom od Gigabytea. Mnogima sa tom kombinacijom nije 3dMark radio. Ali FEAR je druga priča i bio je problem isključivo u grafi...

Stevil
15-11-2008, 23:59
pokrenuo sam benchmark za crysis i bez problema je odradio
hoće li pomoći ako instaliram catalyst sa zadnjeg pcp dvd-a
potražit ću još na netu neke drivere, ali kada sam pokušavao u device manageru update napraviti, pojavi se poruka da ne može pronaći novije od ovih koje imm

Bartuc
16-11-2008, 00:11
Koju točno grafičku imaš? Pa ti ja nađem najnovije drivere za nju.

Stevil
16-11-2008, 00:19
imam sapphire HD 4850 ,512 mb, gddr3
upravo sam skinuo sa službene stranice driver
datira od jučer,
i ja imam gygabyte matičnu

Bartuc
16-11-2008, 00:23
Dobro je, nema veze matična. To je bilo samo u onom izoliranom slučaju unutar 3dMarka.


Ali super, sada imaš najnoviju verziju 8.11. Preostaje ti skinuti ovaj program, pomoću njega detaljno pobrisati stare drivere te tek nakon toga instalirati nove drivere tako da nebi došlo do nekompatibilnosti i da ne pođe update po zlu.

http://downloads.guru3d.com/download.php?det=745


Nadam se da će pomoć. Sretno i laku noć :friends:

Stevil
16-11-2008, 00:31
hvala ti puno i laka ti noć

The Boz
16-11-2008, 00:49
Meni je Not Optimum Mode bilo kad mi je monitor počeo otkazivat... a long and painful death...