PDA

Pogledaj cijelu verziju : ~Silmarillion/Hobit/LOTR~



Stranica : 1 2 3 4 [5] 6 7 8 9

Demon Hunter
25-12-2007, 02:24
Prijatelji dragi svima Cestit i Sretan Bozis od Illidana Stormrage,a!

Posebno Gothmogu....Durinu....Morgothu.....i ostalima!

Durin
25-12-2007, 12:26
Sretan Božić!!1
Eh,sada se sjetim Bilbovih riječi na njegovoj rođendanskoj zabavi.
P.S:Uskoro počinje cijela trilogija na HTV-u.

Gothmog
28-12-2007, 18:27
Pa eto,sretan bozic svima,sa malim zakasnjenjem...nadam se da ste svi dobili pokoju kilu,i dobro se zabavili...i da ste spremni za novu godinu...


Drago mi je da sam upoznao Demon Huntera (simpatican momak,vidi se da je ITaddict,u pivnicu nosit laptop,hehehe)mjos da upoznam Durina,i jos ponekog fana uz koje kvalitetno pivo,i eto dobre feste...

Zivjeli ekipa!

100EURO
31-12-2007, 00:32
znam da je pitanje glupo al jel ko mozda zna jel ima di za kupit prsten kaakv je u filmu?

Durin
31-12-2007, 01:22
Imaš na raznim internetskim stranicama,eBayu itd. ali ne vjerujem da ima negdje u Hrvatskoj.

r0pe
31-12-2007, 01:24
Imaš na raznim internetskim stranicama,eBayu itd. ali ne vjerujem da ima negdje u Hrvatskoj.

ma jok

moj lega ima srebrni, vjerujem da ima takav i zlatni, skoro u svakoj zlatari možeš naći..on je srebrni platio 150 kn

Dreamer Deceiver
31-12-2007, 08:15
postoja je stranica za to negdje na ovoj temi

Samael
31-12-2007, 09:00
Evo čitam da se Peter Jackson pojavio u manjim ulogama u svim svojim filmovima (Braindead...) pa me zanima gdje se pojavljuje u Gospodaru prstenova?

Dreamer Deceiver
31-12-2007, 09:04
prvi dio lotra -> . Albert Dreary
dve kule -> Rohirrim Warrior
povratak kralja -> Mercenary On Boat

Durin
31-12-2007, 12:31
Imaš na raznim internetskim stranicama,eBayu itd. ali ne vjerujem da ima negdje u Hrvatskoj.

ma jok

moj lega ima srebrni, vjerujem da ima takav i zlatni, skoro u svakoj zlatari možeš naći..on je srebrni platio 150 kn

Zlatni,sa urezanim crvenim slovima i zlatnim lančićem?Ako ga ima u svakoj zlatarni za 200 kuna,onda ja trčim u zlatarnu.A što se tiče stranice ja znam za http://www.tolkienworld.netSali ne znam koliko je pozdana.
http://www.tolkienworld.net/lord-rings-rings.htm

THUNDER_DINIX
31-12-2007, 13:11
brisi ovo sry

Lord Jambrek
31-12-2007, 14:09
znam da je pitanje glupo al jel ko mozda zna jel ima di za kupit prsten kaakv je u filmu?

Ja sam rekao da će mi to bit vjenčani prsten jednog dana.


Pa daš da ti ugravira ffs

100EURO
01-01-2008, 12:38
Durin kak se to narucuje sa ovih stranica , jel mi to dode postom ili?kak se placa?jel pouzdano?

Durin
01-01-2008, 13:49
Ha čuj,ja ti nikada nisam naručivao sa tih stranica.Za tolkienworld nisam siguran,ali je eBay pouzdan,mislim da se plaća preko PayPala.Koliko sam čuo,pošiljke iz eBaya dolaze iz Njemačke,dakle nekih tjedan-dva čekanja.Ali opet,ja ti uopće ne vjerujem u naručivanje preko internetskih stranica.Šteta što nemamo u Hrvatskoj takvu nekakvu trgovinu srednjovjekovnim oružjima.
Ako netko zna za takvo nešto,neka odmah posta adresu.

Stosha
01-01-2008, 16:00
ima tu u malunju(u drogeriji Grgas)jastrebarsko

Durin
01-01-2008, 16:26
ima tu u malunju(u drogeriji Grgas)jastrebarsko
Može malo više informacija? :D Jaska mi nije daleko.

Napokon sam nabavio Extended izdanja filmova.Sada da nađem vremena i da ih pogledam.

Stosha
01-01-2008, 16:32
ima tu u malunju(u drogeriji Grgas)jastrebarsko
Može malo više informacija? :D Jaska mi nije daleko.ma neznam al brijem da bi trebal bit takav nekakav prsten al srebrni tu u Jaski kod Grgasa jer sam ga tam vidio prije pola godine.....kostao je oko 150 kn

Durin
01-01-2008, 16:39
Ja mislio trgovina hladnim oružjem,mač kao dekoraciju za zid. :rotfl:
Gdje je taj Demon Hunter kada ga trebaš? :?

The Great Duck
01-01-2008, 17:32
prvi dio lotra -> . Albert Dreary

Koji je to?

Dreamer Deceiver
01-01-2008, 18:08
In The Lord of the Rings film trilogy, he played Albert Dreary, a drunken, carrot-chomping citizen of Bree (The Fellowship of the Ring) and a spear-throwing defender of Helm's Deep in (The Two Towers). He has a third cameo as the boatswain of a corsair ship in The Return of the King, seen in brief in the theatrical version, and longer in the extended version when Aragorn, Legolas, and Gimli commandeer the ship after recruiting the army of the dead, where he is accidentally killed by Legolas. Though not a cameo in the traditional sense, he also served as a stand-in for Sean Astin in the shot where Samwise Gamgee steps into frame, challenging the monster Shelob, thereby giving him three different appearances in that film. Along with being writer, director, producer, and cameo actor in The Two Towers, he also has a moment on the soundtrack where he plays a gong (When Éowyn seems to disappear from the edge of Edoras as Aragorn looks up a second time, Peter's gong hit is heard).

Demon Hunter
01-01-2008, 20:27
@100EURO
Pa mislim da se moze prsten naci kao sto je neko vec reko u svim zlatarama!

@Morgoth
Da gledo sam bas u extended verzijama kako su uređivali pj i one druge onaj lik sto je pravio maceve i jos neki su se nasli u zadnjem na mercenary brodu kao sto si reko,a i u ostalim djelovima!

@Durin
A evo me malo sam odmaro ustvari malo vise stalno sam negdi u izlascima...pa se probudim tek u 4 sata pa mi se nist neda radit cak ni igre igrat :?
Evo ti jedna dobra stranica,s Hladnim oruzjem!

Imaju Katanu Hattorija Hanza!
http://minishop.t-com.hr/replikart/FeaturedProducts.asp

Durin
01-01-2008, 20:50
E znam za tu stranicu ali su užasno skupi,gotovo 100% skuplji od ostalih trgovina koje nude oružje.Samo što su ostale trgovine u inozemstvu.Ah dobro,biti ću zadovoljan i sa manjim mačem jer zaista nemam 2500 kuna za Anduril. :(
Da li je sigurna ta stranica?

Demon Hunter
02-01-2008, 02:36
Je sigurna je a i mislim da je ta trgovina u ZG.

A Andurila ti nema.Vise ne narucuju slao sam ja E-Mail!

Hebiga!

Moram vidit s Gothmogom on zna par stranica di su likovi kupovali Maceve!

NiX4
03-01-2008, 00:09
e imam par pitanja za ekipu .



kolko dođu i gdje mogu u zgu kupiti lotr knjige ?

koje su sve igre izasle na lotr temu?

gdje gandalf i frodo na kraju odlaze i zašto?

u čemu se radi u hobitu i silmarillionu i kada će doći ti filmovi i u koliko nastavaka ? hoće li biti barem dio iste glumačke postave?

Sgt. Bull
03-01-2008, 00:47
e imam par pitanja za ekipu .



kolko dođu i gdje mogu u zgu kupiti lotr knjige ?

koje su sve igre izasle na lotr temu?

gdje gandalf i frodo na kraju odlaze i zašto?

u čemu se radi u hobitu i silmarillionu i kada će doći ti filmovi i u koliko nastavaka ? hoće li biti barem dio iste glumačke postave?
Knjige možeš naći ili u algoritmu(ne znam za zg) ili u Zoro nakladi,odlična knjožara...igre koje su izašle su(wikipedia ftw?):

* Lord of the Rings: Game One (also known as The Fellowship of the Ring Software Adventure), a text adventure released in 1985
* The Lord of the Rings Online: Shadows of Angmar is a massively multiplayer online role-playing game (MMORPG)
* The Lord of the Rings: The Fellowship of the Ring (video game), adventure videogame by Sierra Entertainment
* The Lord of the Rings: War of the Ring, a real-time strategy game published by Sierra Entertainment
* The Lord of the Rings: The Two Towers (video game), action videogame by Electronic Arts
* The Lord of the Rings: The Return of the King (video game), action videogame by Electronic Arts
* The Lord of the Rings: The Third Age, an RPG by Electronic Arts
* The Lord of the Rings: The Battle for Middle-earth, a real-time strategy game published by Electronic Arts
* The Lord of the Rings: The Battle for Middle-earth II, a real-time strategy game published by Electronic Arts
* Lord of the Rings: Journey to Rivendell, a prototype game for the Atari 2600 that was developed by Parker Brothers
* The Lord of the Rings: Tactics, the first tactics title for the Sony PlayStation Portable
* The Lord of the Rings: The Battle for Middle-earth II - The Rise of the Witch-king, a real-time strategy computer game by Electronic Arts
* The Lord of the Rings: The White Council, a role-playing video game currently under development at Electronic Arts Los Angeles
* The Lord of the Rings Volume 1, a video game for the Super NES, released in 1994

ovo ostalo neka ti oni koji bolje znaju odgovore :D

callista
03-01-2008, 09:22
e imam par pitanja za ekipu .



kolko dođu i gdje mogu u zgu kupiti lotr knjige ?

koje su sve igre izasle na lotr temu?

gdje gandalf i frodo na kraju odlaze i zašto?

u čemu se radi u hobitu i silmarillionu i kada će doći ti filmovi i u koliko nastavaka ? hoće li biti barem dio iste glumačke postave?

zadnja dva pitanja: Gandalf, frodo, i elrond i još neki elfovi odlaze na zapad u Valinor, daleku prekomorsku zemljju gdje je dom viljenjaka koji žive xxxx godina, i njihovi vladari. jako daleko, kao drugi svijet usudio bih se reći. a otišli su i meće se nikada vratiti. elrond i ostali vilenjaci odlaze jer kao što je i elrond rekao njihov dom više nije u međuzemlju i moraju otploviti u besmrtne zemlje. samo neki će elfovi ostati u međuzemlju. a što se tiče gandalfa i frode, mislim da frodo ide tamo jer zna da mu nikada neće u potpunosti zacijeliti rana od prstena, i ide tamo da zaboravi na sve. o gandalfovoj prošlosti neznam puno :wink:

o hobittu se radi o sljedećem: frodov ujak bilbo u svojim mlađim godinama mirno živi u shireu. tada mu u posjet dolazi gandalf i uspjeva ga nagovoriti da sa 11 patuljaka krenu u pustolovinu do samotne planine na ( ako si gledo kartu onda to ti je na sjeveroistoku mrkodola) gdje zmaj smaug čuva veliko blago. i tako oni kreću, doživljavaju svašta itd. s njima ide i gimlijev stari, gloin. Ta knjiga mi je super i za ćitanje mi je puno bolja od bilo kojeg gospodara prstenova jer se radi o jednoj napetoj i zanimljivoj pustovlovini , i preporučam ti je ako možeš naći igdje

silmarillion ti je druga priča. kreće od postanka svijeta arde; priča o manweu kako je stvorio svijet, kako su došli vilenjaci, o sauronovom zlom pretku melkoru itd... silmarillion se zove po silmarilima, tj. 3 dragulja koje je izradio vilenjak feanor, a koje je preoteo gospodar tame melkor i ugradio ih u svoju krunu...

folmovi se očekuju poslije 2010., a navjvjerojatnije će bit dva, jedan vezan za hobita i jedan za silmariliion. :wink:

Dreamer Deceiver
03-01-2008, 09:37
e imam par pitanja za ekipu .



kolko dođu i gdje mogu u zgu kupiti lotr knjige ?

koje su sve igre izasle na lotr temu?

gdje gandalf i frodo na kraju odlaze i zašto?

u čemu se radi u hobitu i silmarillionu i kada će doći ti filmovi i u koliko nastavaka ? hoće li biti barem dio iste glumačke postave?

zadnja dva pitanja: Gandalf, frodo, i elrond i još neki elfovi odlaze na zapad u Valinor, daleku prekomorsku zemljju gdje je dom viljenjaka koji žive xxxx godina, i njihovi vladari. jako daleko, kao drugi svijet usudio bih se reći. a otišli su i meće se nikada vratiti. elrond i ostali vilenjaci odlaze jer kao što je i elrond rekao njihov dom više nije u međuzemlju i moraju otploviti u besmrtne zemlje. samo neki će elfovi ostati u međuzemlju. a što se tiče gandalfa i frode, mislim da frodo ide tamo jer zna da mu nikada neće u potpunosti zacijeliti rana od prstena, i ide tamo da zaboravi na sve. o gandalfovoj prošlosti neznam puno :wink:

o hobittu se radi o sljedećem: frodov ujak bilbo u svojim mlađim godinama mirno živi u shireu. tada mu u posjet dolazi gandalf i uspjeva ga nagovoriti da sa 11 patuljaka krenu u pustolovinu do samotne planine na ( ako si gledo kartu onda to ti je na sjeveroistoku mrkodola) gdje zmaj smaug čuva veliko blago. i tako oni kreću, doživljavaju svašta itd. s njima ide i gimlijev stari, gloin. Ta knjiga mi je super i za ćitanje mi je puno bolja od bilo kojeg gospodara prstenova jer se radi o jednoj napetoj i zanimljivoj pustovlovini , i preporučam ti je ako možeš naći igdje

silmarillion ti je druga priča. kreće od postanka svijeta arde; priča o manweu kako je stvorio svijet, kako su došli vilenjaci, o sauronovom zlom pretku melkoru itd... silmarillion se zove po silmarilima, tj. 3 dragulja koje je izradio vilenjak feanor, a koje je preoteo gospodar tame melkor i ugradio ih u svoju krunu...

folmovi se očekuju poslije 2010., a navjvjerojatnije će bit dva, jedan vezan za hobita i jedan za silmariliion. :wink:

a nisi mu moga reć i drugo ime tog gospodara tame ? :D

callista
03-01-2008, 09:37
ne, nisam mogo :wink:
edit: nisam bio ni skužio... lol

NiX4
03-01-2008, 10:35
Sgt. Bull hvala na popisu , kada dobim novi pc sa 500 GB HDDa sve te igre idu gore :P



a ti callista


:pray: :pray: :pray: :pray:

carčino hvala , riješio si mi mnogo dilema ! ! !

Durin
03-01-2008, 13:40
Ok,sada prvi put čujem da će biti film Silmarillion.Neće biti još filma o Silmu koliko ja znam već će se Hobbit snimati u dva djela,Jackson će napraviti priču mračniju nego što je to prikazana u knjizi.Što se tiče odlaska-ono što je Callista rekao,samo bih još htio dodati da oni ne odlaze zato jer im dom više nije u Međuzemlju nego zato što nastupa doba ljudi.Gospa Galadriel je dobila dopuštenje Valara da se vrati u Valinor,ali to je već jedna nova priča.Frodo odlazi jer mu rana od Kralja Vješca nikada nije zacijelila a prsten daje još i dublje rane.Svi "nosioci prstena" moraju otići iz Međuzemlja,tako da je i Samwise,kada je ostario,otišao iz Međuzemlja.
Za Silmarillion-ono što je Callista rekao tj. ono što piše na koricama knjige. :D :wink:

Gothmog
03-01-2008, 13:50
Pa nece biti bas Silmarillion,ali ce biti:




The second movie will be influenced by The Silmarillion and the Unfinished Tales. The source of this rumor is claimed as 100% veracity. If this is true or not, time will tell.

Dreamer Deceiver
03-01-2008, 14:46
beren i luthien ili hurinova djeca ?

NiX4
03-01-2008, 15:56
a hoće li biti barem dio iste glumačke postavE?

callista
03-01-2008, 16:02
daj bože da bude ian mckellen ponovo u ulozi gandalfa. moraju taj film odradit dobro, inače im je :twisted:

Grim Fandango
03-01-2008, 16:09
Odite na http://www.teamlorio.net/Spa na flash i pogledajte sve LOTR parodije

NiX4
03-01-2008, 16:28
daj bože da bude ian mckellen ponovo u ulozi gandalfa. moraju taj film odradit dobro, inače im je :twisted:


i ja se nadam jer ova je ekipa bila precarska ! !

Dreamer Deceiver
03-01-2008, 18:29
pa ian mckellen je reka da ce glumiti u filmu samo ako ga jackson radi :D
inače za staru godinu mi se ostvario san. Pijan sam pogleda lotr :D

Gothmog
03-01-2008, 22:42
Sto se tice glumacke postave,samo je McKellen potvrdjen,za ostale ce ici casting...

Morgoth je pitao na koji ce se dio Silma odnositi film,iskreno nemam blagog pojma,ali mogu nagadjat da ce ukratko opisati nastanak svijeta,preletit prvo doba i najvise se posvetit drugom dobu,annataru i nastanku prstena (iako nastanak prstena nema velike vaznosti u hobbitu)...mind you,sve su to samo moja nagadjanja...

Durin
03-01-2008, 23:15
Neće se to brzo početi snimati,remember my words!Sada su svi usmjereni na hobbita.

Sgt. Bull
04-01-2008, 00:01
Sto se tice glumacke postave,samo je McKellen potvrdjen,za ostale ce ici casting...

Morgoth je pitao na koji ce se dio Silma odnositi film,iskreno nemam blagog pojma,ali mogu nagadjat da ce ukratko opisati nastanak svijeta,preletit prvo doba i najvise se posvetit drugom dobu,annataru i nastanku prstena (iako nastanak prstena nema velike vaznosti u hobbitu)...mind you,sve su to samo moja nagadjanja...
Nekako mi je logično da će u Hobitu glumiti i Sir Ian Holm,koji je glumio Bilba u Trilogiji?Mislim glupo bi totalno bilo da on ne glumi...

Durin
04-01-2008, 00:23
Sto se tice glumacke postave,samo je McKellen potvrdjen,za ostale ce ici casting...

Morgoth je pitao na koji ce se dio Silma odnositi film,iskreno nemam blagog pojma,ali mogu nagadjat da ce ukratko opisati nastanak svijeta,preletit prvo doba i najvise se posvetit drugom dobu,annataru i nastanku prstena (iako nastanak prstena nema velike vaznosti u hobbitu)...mind you,sve su to samo moja nagadjanja...
Nekako mi je logično da će u Hobitu glumiti i Sir Ian Holm,koji je glumio Bilba u Trilogiji?Mislim glupo bi totalno bilo da on ne glumi...

Mislim da definitivno neće.Ian Holm je sada jako star čovjek,i mislim da je nedavno slavio 80ti rođendan.U knjizi je Bilbo kada je krenuo u pustolovinu imao 50ak godina,dakle isto onoliko koliko je Frodo imao kada je krenuo na putovanje da uništi prsten.

Sgt. Bull
04-01-2008, 00:28
Mislim da definitivno neće.Ian Holm je sada jako star čovjek,i mislim da je nedavno slavio 80ti rođendan.U knjizi je Bilbo kada je krenuo u pustolovinu imao 50ak godina,dakle isto onoliko koliko je Frodo imao kada je krenuo na putovanje da uništi prsten.
:shock: nemoguće...ne mogu ni zamisliti nekoga drugoga da glumi Bilba...eh ovde sada već onaj tko pravi film mora čudo napravit... :cry: mora biti Ian Holm...mora... :cry:

Grimm-Reaper
04-01-2008, 00:36
Kako je navedeno, Bilbo je tamo i natrag krenio u fordovim godinama pa je logično za očekivati nekog novog glumca sa sličnom facom.

Gothmog
04-01-2008, 01:10
Ian Holm

12 September 1931, Goodmayes, Essex, England, UK


A sto se tice filmova...


SThe two “Hobbit” films – “The Hobbit” and its sequel – are scheduled to be shot simultaneously, with pre-production beginning as soon as possible. Principal photography is tentatively set for a 2009 start, with the intention of “The Hobbit” release slated for 2010 and its sequel the following year, in 2011.

Demon Hunter
04-01-2008, 03:48
Sto se tice Filmova sada znamo sa sigurnoscu da ce ih biti.

Jeste da cemo se morati malo nacekati...."malo"..... :)

ali ipak vrjedi cekat!

A po meni je glupo da u Hobbitu ne glumi Gandalf jer,iz Hobbita se prelazi u LOTR.A ne obratno!

I tako nebi imalo smisla!Da naseg dragog Istara glumi tamo neki Steven Seagal!!!

A Bilba..pa meni bi bilo zanimljivo da ga bas glumi Elijah Wood!!!

@Durin:
Evo Naugrime jedan sajt koji je dosada izazvao kod mene divljenje.Obratite pozornost na "Daggere" 8)
http://www.replicadungeon.com/movie-swo ... words.html (http://www.replicadungeon.com/movie-swords-lord-of-the-ring-swords.html)S:pray:

A evo sad jedno pitanje koje je veoma zanimljivo.
Maloprije kad sam gledo Fellowship of the Ring-Scena mosta Khazad-Dum!

Kada Carobnjak pada!

E sad sta mislite,i kako je vase misljenje ili nagađanje,kakav bi utjecaj bio?

Da je Gandalf osto ziv?

Kako bi se putovanje nastavilo?
Dali bi Boromir poginio?
S kime bi Gandalf posao na raspadanju druzine?
Kako bi to utjecalo na Kralja Theodena.....na neprijatelje.
Hm Zanimljivo!

E Gothmog moramo se ja i ti slikat zajedno pa da napokon i nas vide u Slikama Forumasa i naravno Naugrim!

Cartman:Go With Christe..... :pray:

callista
04-01-2008, 10:24
paa u hobittu osim bilba i gandalfa nema baš likova koji su bili i u lotru! tako da se ja baš i ne zabrinjavam..
demon hunter: zanimljivo pitanje, a opet glupo odgovarati na njega. možemo ih takvih postaviti xxx, što bi bilo kad bi bilo... :?

Durin
04-01-2008, 12:53
Demon,evo kako je trebalo biti:
JnUvw1rzziE
:rotfl:

callista
04-01-2008, 13:26
taj video je stariji od petera jacksona samog. hehe šalim se :rotfl:
ali ponekad se stvarno pitam zašto nije moglo bit tako. lijeop szovnu onog orla kako se već zvao gwaihir i ponese froda i frodo baci prsten i kraj. sauron sucks. moglo je tako bit 8)

Lord AngelRI
04-01-2008, 19:37
rečeno je da 2009 počinje snimanje prvog dijela hobitta a drugi dio 2011...

tko zna dali će bit zanimljiv fil ko LoTR...

NiX4
04-01-2008, 19:48
DEČKI !! ! !!


frendica mi danas išla u grad i ja joj rekao da mi kupi LOTR knjige i kupila u algoritmu ove tu :


svaka ja po 30 kuna ! ! !


http://www.algoritam.hr/?m=1&p=proizvod ... &id=106442 (http://www.algoritam.hr/?m=1&p=proizvod&kat=45&id=106442)


http://www.algoritam.hr/?m=1&p=proizvod ... &id=106551 (http://www.algoritam.hr/?m=1&p=proizvod&kat=34&id=106551)


http://www.algoritam.hr/?m=1&p=proizvod ... &id=106722 (http://www.algoritam.hr/?m=1&p=proizvod&kat=34&id=106722)

Durin
04-01-2008, 20:07
Hehe,to su one koje su se prodavale neko vrijeme uz Jutarnji.Malih i nekvalitetnih stranica (mislim na papir),sa tankim koricama.

prcko
04-01-2008, 20:17
Hehe,to su one koje su se prodavale neko vrijeme uz Jutarnji.Malih i nekvalitetnih stranica (mislim na papir),sa tankim koricama.
Bitno da su čitljive :)

Demon Hunter
05-01-2008, 03:12
Demon,evo kako je trebalo biti:
JnUvw1rzziE
:rotfl:

Da da Carska je Fora...razmisljo sam bas.

Imaju Orla Gwaihira...mogu letit...pa mogli su unistit Prsten za nekih 5 min!

Ali onda nebi bio to LOTR.

Durin jesi pogledo stranicu?

Gothmog
05-01-2008, 11:52
Ej,narode...koliko ste vi platili "Atlas Of Middle-Earth"? Imam dojam,da me ovi od kojih mislim naruciti,doslovce pljackaju...

Durin
05-01-2008, 12:34
@Demon Pogledao sam stranicu ali su "funkcionalni" mačevi užasno skupi.Dobro,nije baš da ću ih koristiti. :rotfl:

@Gothmog Otkuda naručuješ da i ja malo "pročrčkam" po stranici.Pa ja sam mislio da već imaš Atlas?U Algoritmu dođe 190 kuna,na Amazonu sam vidio po 16 dolara (ali ne znam za kvalitetu knjige).

callista
05-01-2008, 15:00
ček malo- atlas of middle-earth? nikad čuo. pojasnite malo. jel ima u algoritmu?

Demon Hunter
05-01-2008, 19:40
@Demon Pogledao sam stranicu ali su "funkcionalni" mačevi užasno skupi.Dobro,nije baš da ću ih koristiti. :rotfl:

@Gothmog Otkuda naručuješ da i ja malo "pročrčkam" po stranici.Pa ja sam mislio da već imaš Atlas?U Algoritmu dođe 190 kuna,na Amazonu sam vidio po 16 dolara (ali ne znam za kvalitetu knjige).

E pa ja sam isto u Algoritmu kupio po 130 kn kad je bilo na snizenju!

A evo jos nesto o Hobbitu!



Peter Jackson and New Line Cinema have come to an agreement regarding their differences and a Peter Jackson produced The Hobbit will be made with Principal Photography beginning in 2009. There will be two movies made. The Hobbit and a The Hobbit sequel.

More information can be found at the following links...

Washington Post ~ Peter Jackson to produce two Hobbit Films

Reuters ~ Peter Jackson To Produce Two Hobbit Films

[Read More]

Lord AngelRI
05-01-2008, 23:52
^^

rečeno je da 2009 počinje snimanje prvog dijela hobitta a drugi dio 2011...

tko zna dali će bit zanimljiv fil ko LoTR...

da da eto na hrvatskom jedan dio...

no također se zna ovo da redatelj još nije određen, a Jacksonu je dodjeljena uloga izvršnog producenta (piše da mu je to utješna nagrada...)

Gothmog
06-01-2008, 12:04
@Demon Pogledao sam stranicu ali su "funkcionalni" mačevi užasno skupi.Dobro,nije baš da ću ih koristiti. :rotfl:

@Gothmog Otkuda naručuješ da i ja malo "pročrčkam" po stranici.Pa ja sam mislio da već imaš Atlas?U Algoritmu dođe 190 kuna,na Amazonu sam vidio po 16 dolara (ali ne znam za kvalitetu knjige).

Ova kvartna knjizara se ponudila da mi moze naruciti Atlas,ali da ce malo skuplje doc...rekla baba,cca. 250kn...

Znaci,jeftinije bi me doslo da narucujem preko neta...zamisli ti,pljackase...ccc

Demon Hunter
09-01-2008, 22:07
Evo da nije sve u postovima.

Evo mali rad Posvećen Durinu...Gothmogu i Meni!

http://img171.imageshack.us/img171/8850/illidangothmogdurin0sz1.th.jpg (http://img171.imageshack.us/my.php?image=illidangothmogdurin0sz1.jpg)

Gothmog
10-01-2008, 12:33
Op! Krenuli smo u kreativne vode....Me likes!


I zgodan ti je ovaj projekt...

btw.

nije "wee" vec "we"... :wink:

Durin
10-01-2008, 13:27
Gothmog,to ti je onaj weeeeeeee kada se spuštaš niz tobogan.
Demon Hunter,svaka čast na projektu.Doduše,Durin nije sa Erobora.Tamo su tek nasljednici Durinovi pobjegli iz Khazad-duma.
XD znao sam da će se Gothmogu svidjeti.

Demon Hunter
11-01-2008, 02:24
A Hvala Hvala.....na komplimentima.

A sto se tice Durina...Znam da nije Iz Erebora ali ipak tamo je pocetak Patuljaka pa sam zato stavio!

Zivjeli Legende!

The Great Duck
11-01-2008, 16:18
U nas su izišle Nedovršene pripovijesti i Hurinova djeca.Da li se to meni čini,ili su Hurinova djeca isto Nedovršenim pripovijestima?

Durin
11-01-2008, 21:16
Zapravo,samo dio Hurinove djece je u Nedovršenim pripovijestima.Mogao bih smatrati da je pripovijest o Hurinovoj djecu prošireno i bolje izdanje u odnosu na ono u Nedovršenim pripovijestima.Za Gothmoga je to recimo,još jedan pokušaj čiče Chrisa da nam oduzme još para.

@Demon Kako to misliš da je početak patuljaka u Ereboru? :?

Dreamer Deceiver
12-01-2008, 00:00
ajmo komentirarti malo o soundtracku od filmova, meni je definitvno najbolji Breaking of the fellowship , nešto tako tragično i moćno pogotovo kraj kad ona ž
enska pjeva...and when starless nigh covers day...we will walk in bitter rain...

Sgt. Bull
12-01-2008, 02:00
Kada ste već zagrizli soundtrack,sjeća li se itko one pjesme koju mislim da je Merry pjevao onom kralju u Minas Tirithu kod kojeg je morao da služi,tokom onog objeda kada mu kralj naredi da pjeva?Znate li možda ime pjesme?

Gothmog
12-01-2008, 02:12
Za tu priliku je sam Billy Boyd uglazbio rijeci koje je Tolkien napisao,makar ne za tu prigodu...

Home Is Behind

Home Is Behind
The World Ahead
And There Are Many Paths To Tread
Through Shadow
To The Edge Of Night
Until The Stars Are All Aligth

Mist And Shadow
Cloud And Shade
All Shall Fade
All Shall...Fade

Sgt. Bull
12-01-2008, 02:14
/cut
Eh da to je to...hvala ti puno...zanima me ima li se igdje naći neki dvd ili cd-ovi sa ovim soundtrackovima i koliko to košta? Mislim meni je muzika iz filma jednostavno odlična...

Gothmog
12-01-2008, 02:25
I meni je glazba odlicna...Zanimalo me,na kojim je jos filmovima radio Shore,pogledao sam,i zakljucio da glazba na ostalim filmovima nije ni sjena onome sto je napravio na "LoTR"...


Glazba iz filma Gospodar prstenova proglašena je najboljim soundtrackom svih vremena, objavila je britanska radiopostaja Classic FM.


A sto se tice nabave...vidio sam jednom u Dallas Recordsu,soundtrack za ROTK,ali nisam kupio...nabavih ih drugacijim putem...

callista
12-01-2008, 10:35
meni je najbolji dio soundtracka onaj kada recimo družina kreće iz rivindella i onda kada preskoče one stepenice što se lome u moriji... sav se naježim.
odo igrat rotwk. štaš sad.

Dreamer Deceiver
12-01-2008, 10:59
aj sam u trstu bio vidio za kupiti sva tri soundtracka iz filmova u jednome pakovanju :D...
žao mi je šta nisam to kupio

The Great Duck
12-01-2008, 14:32
E,kako se zove ona skladba koja bude uvijek kad su Orkovi,Uruci,Nazguli i ostali zlikovci?Mislim da je u onoj sceni kad Uruk-Hai nose Merryja i Pippina u Isengard.
E,i koja je razlika između Uruka i Uruka-Haija?

Durin
12-01-2008, 16:09
Pa vjerojatno misliš na onaj dio sa bubnjevima i rogovima koji se prvi puta pojavljuje u "Treason of Isengrad" , zatim se pojavljuje u "Amon Hen" skladbi itd.Razlike izmađu Uruka i Uruk-haia nema,to je jedan od orkovskih sojeva.

Gothmog
19-01-2008, 14:49
Vec je podosta ljudi pocelo trabunjat da ce Elijah biti Bilbo u "Hobbitu",cak je i vecernjak nesto napisao,pa da odmah srezemo to u korijenu...

Sporni interview (http://moviesblog.mtv.com/2008/01/11/elijah-wood-wants-to-go-back-again-to-the-hobbit)

Demon Hunter
21-01-2008, 12:06
Meni se svidja Lord of the Rings

Requim for the Dream!

Ili sve sto pjeva Enya!

Gothmog
08-02-2008, 15:25
Ok,sada je i to rjeseno...

Redatelj nadolazecih filmova iz Međuzemlja je Guillermo Del Toro (http://www.imdb.com/name/nm0868219/).
Ukoliko vam ime nije poznato,on je zasluzan za Mimic,Faunov Labirint,Blade,itd...pogledajte link...

A producenti,a mozemo reci i scenaristi,su poznati od prije:

Peter JacksonSi njegova supruga Fran Walsh

A sad cekamo casting...
http://www.thehutt.de/tolkien/pics/hobbit.jpg

Dreamer Deceiver
08-02-2008, 15:31
čuj ja sam više nego zadovoljan tim izborom :D

Gothmog
11-02-2008, 15:28
Me too...

Onaj drugi film bi mogao bit mraaačaan,hehe...

flander
11-02-2008, 15:37
/cut
Eh da to je to...hvala ti puno...zanima me ima li se igdje naći neki dvd ili cd-ovi sa ovim soundtrackovima i koliko to košta? Mislim meni je muzika iz filma jednostavno odlična...

Lord of the Rings Soundtrack - Pippin's Song

:D imam

Gothmog
14-02-2008, 13:57
Par vijesti...jedna gamerska,a druga se tice pravosuđa...


Pandemic forging new Lord of the Rings game


Following a revealing EA presentation, the Mercenaries studio confirms new title in the franchise based on Peter Jackson’s J.R.R. Tolkien-inspired films.

Yesterday’s headlines were dominated by a fusillade of announcements from Electronic Arts following the publisher’s meeting with investors. During the event, EA CEO John Riccitiello gave a presentation and talked about his company’s future strategy. Besides revealing some optimistic financial projections and new game titles, the executive put up a slide to reveal that Pandemic Studios, the critically acclaimed shop behind Full Spectrum Warrior and the forthcoming Mercenaries 2, is working on a game based on the Lord of the Rings films.

But, while the slide clearly indicates Pandemic is working on a LOTR game, it is unclear exactly what game it is. Earlier in the presentation, Riccitiello repeated the news that a new title in the franchise–which EA renewed its license to last year–will ship during its next fiscal year, which ends on March 31, 2009.

A rep for Pandemic confirmed to GameSpot that the studio is crafting a new title set in film director Peter Jackson’s vision of author J.R.R. Tolkien’s Middle-earth. However he couldn’t confirm much more, saying only “Pandemic Studios will have more to reveal on this project in the very near future.”



A evo i druge vijesti:


Tolkien Estate Sues New Line

New Line Cinema is being sued once again over royalties relating to The Lord of the Rings trilogy. This suit also has the possibility of derailing any Hobbit movies currently in the works.

The plaintiffs seek more than $150 million in compensatory damages, unspecified punitive damages and a court order giving the Tolkien estate the right to terminate any rights New Line may have to make films based on other works by the author, including “The Hobbit”


Za one koje su zeljni saznati vise o ovoj losoj vijesti... KLIK (http://movies.yahoo.com/mv/news/ap/20080211/120278562000.html)

u svakom slucaju,opet zajebancija... :(

Demon Hunter
21-02-2008, 12:50
Ma meni je bitno samo da rade Hobbita...ali stvarno mi zao sto nece White Councile pravit. :cry:

Rang€r
21-02-2008, 12:55
Ma meni je bitno samo da rade Hobbita...ali stvarno mi zao sto nece White Councile pravit. :cry:

neda mi se citat ovu prvu vjest, znaci hobita prave? :)

onda ga brze bolje trebam procitat :)

Gothmog
22-02-2008, 02:43
Niste bas procitali vijesti koje sam obznanio...kako je krenilo,NLC ce zatvorit sve mega projekte od filmova,radi izglednog gubitka parnice protiv Tolkien Estatea..

Drugim rijecima,u tom slucaju ce obustaviti i dva middle-earth filma...

Demon Hunter
28-02-2008, 12:57
A jebiga nisi to trebo rec...a stas sad!

http://the-hobbit-movie.com/S

Evo nesto o Hobbitu!

Durin
19-03-2008, 11:39
Kao što smo pisali u našim prethodnim člancima, prije točno mjesec dana održala se aukcija za raritetno prvo izdanje Hobita koje je potpisao sam profesor Tolkiena i posvetio svojoj prijateljici. Tek smo danas uspjeli saznati da je navedeno izdanje prodano u ruke novog vlasnika po cijeni većoj od 600.000,00 hrvatskih kuna!

Ovom je aukcijom postavljen novi svjetski rekord među potpisanim knjigama i sigurni smo da je anonimni kupac iznimno zadovoljan ovakvim ulovom. Da podsjetimo, prvo izdanje Hobita bilo je tiskano u tek 1500 primjeraka, što je minoran broj naspram 100 milijuna prodanih do današnjeg dana diljem svijeta.

Heh, tada nitko nije niti sanjao koliko će popularne postati Tolkienove knjige.

Gothmog
19-03-2008, 12:49
Eh,a sta reci...kupis tu knjigu,pogledas potpis od Tolkiena,divis se koji trenutak,i onda knjigu bacis u sef,i vise je nikad ne otvaras...knjiga nije tako zamisljena...

ssalG
23-03-2008, 02:41
Imam jedno ptanje za one bolje upućene u LotR svijet:

Što bi se prema knjigama dogodilo da je Sauron dobio onaj svoj prsten natrag?

Durin
23-03-2008, 17:15
Nitko mu ne bi mogao stati na kraj, osvojio bi Lothlorien i Rivendell, ponovno bi zadobio fizički oblik, zavladao bi Međuzemljom, bez prstena on nije bio cijeli jer su on i prsten jedno.

ssalG
23-03-2008, 18:25
Nitko mu ne bi mogao stati na kraj, osvojio bi Lothlorien i Rivendell, ponovno bi zadobio fizički oblik, zavladao bi Međuzemljom, bez prstena on nije bio cijeli jer su on i prsten jedno.

Ali zašto, što bi se to toliko značajno dogodilo da on dobije natrag svoj prsten?
Što bi postao Bog, vojska bi mu se učetvorostručila, dobio bi kontrolu nad nekim mračim silama?

Durin
23-03-2008, 18:48
Prenio je svoju moć na prsten i tako zaje...khm, zeznuo svoje protivnike.Ako mu oduzmu njegov fizički oblik, on ne bude išao na čaj i razgovor do Mandosa nego će mu samo oduzeti fizički oblik, a imati će sigurnost da će mu moć biti sigurno pohranjena u Prstenu.U knjizi se spominje primjer Barad-dura koji je on sagradio pomoću prstena.Iako su nekoliko puta uništili Barad-dur, temelji su ostali zato jer je ostao i prsten.Tako npr. ako bi mu netko htio na neki način oduzeti moć, ne bi mogao zato jer je prsten bio siguran, a npr. čim su uništili prsten on je ostao duh koji se kako u knjzi kažu "sakrio u dubine svijeta i grizao sam sebe dovijeka".

E sada, mora se također imati i na umu njegovu volju.Svim svojim slugama on je davao, ulijevao volju za borbom, prezirom, mržnjom itd.Gdje ta volja bila?Pošto su mi još uvijek svježa sjećanja iz Extended Edition verzije filma (shame on me, pure Tolkien fan):"And into this ring he pured his malice, his will to dominate all life form."To je očigledno u bitci kod Black Gatea, čim je prsten bio uništen, sve se su se njegove neljudske sluge razbježale ("spoznale su svu moć i veličajnost gospodara Zapada") dok su ljudske sluge (ljudi iz Rhuna i Harada) pokušale organizirati otpor, koji je naravno bio skršen.

Demon Hunter
26-03-2008, 03:12
Prenio je svoju moć na prsten i tako zaje...khm, zeznuo svoje protivnike.Ako mu oduzmu njegov fizički oblik, on ne bude išao na čaj i razgovor do Mandosa nego će mu samo oduzeti fizički oblik, a imati će sigurnost da će mu moć biti sigurno pohranjena u Prstenu.U knjizi se spominje primjer Barad-dura koji je on sagradio pomoću prstena.Iako su nekoliko puta uništili Barad-dur, temelji su ostali zato jer je ostao i prsten.Tako npr. ako bi mu netko htio na neki način oduzeti moć, ne bi mogao zato jer je prsten bio siguran, a npr. čim su uništili prsten on je ostao duh koji se kako u knjzi kažu "sakrio u dubine svijeta i grizao sam sebe dovijeka".

E sada, mora se također imati i na umu njegovu volju.Svim svojim slugama on je davao, ulijevao volju za borbom, prezirom, mržnjom itd.Gdje ta volja bila?Pošto su mi još uvijek svježa sjećanja iz Extended Edition verzije filma (shame on me, pure Tolkien fan):"And into this ring he pured his malice, his will to dominate all life form."To je očigledno u bitci kod Black Gatea, čim je prsten bio uništen, sve se su se njegove neljudske sluge razbježale ("spoznale su svu moć i veličajnost gospodara Zapada") dok su ljudske sluge (ljudi iz Rhuna i Harada) pokušale organizirati otpor, koji je naravno bio skršen.

Nemam Rijeci :pray: :pray: :pray: :pray: :pray: :pray:

Thrall
26-03-2008, 08:57
Sauron je sin Morgotha,prvog zlog "lika" na svijetu kojem je cilj zavladat zemljom,a da bi to i Sauron uspio treba mu prsten da vrati tu moć i osvoji taj svijet...

Gothmog
26-03-2008, 17:41
Sauron je sin Morgotha,prvog zlog "lika" na svijetu kojem je cilj zavladat zemljom,a da bi to i Sauron uspio treba mu prsten da vrati tu moć i osvoji taj svijet...

Sauron nije Bauglirov sin...niti su u ikakvom rodu...On je bio nista drugo doli Morgothovog sljedbenika,mozemo reci segrta...

Thrall
26-03-2008, 18:11
U Silmarillionu piše da je on njegov sin,možda je to bilo napisano u metafori,ali pisalo je Sauron,sin Morgothov ili tako nešto..

Stryder
26-03-2008, 19:17
on je mislim sluga Morgothu

Durin
26-03-2008, 19:27
U Silmarillionu piše da je on njegov sin,možda je to bilo napisano u metafori,ali pisalo je Sauron,sin Morgothov ili tako nešto..
To nigdje ne piše u Silmarillionu.Ne može mu biti sin zato jer Valari ne mogu imati djecu.

Gothmog
03-04-2008, 16:49
OK,evo nešto novo...

Jedan kratak interview sa del Torrom KLIK! (http://hollywoodinsider.ew.com/2008/04/del-toro-hobbit.html)

Sve je spremno za potpisivanje ugovora,i nakon sto se NLC spoji sa WB,projekt bi kocano trebao krenuti...jej! :thumbs2:

Luka
03-04-2008, 16:55
OK,evo nešto novo...

Jedan kratak interview sa del Torrom KLIK! (http://hollywoodinsider.ew.com/2008/04/del-toro-hobbit.html)

Sve je spremno za potpisivanje ugovora,i nakon sto se NLC spoji sa WB,projekt bi kocano trebao krenuti...jej! :thumbs2:

napokon :roll:

Demon Hunter
16-04-2008, 23:04
Evo malo novosti i to dobrih novosti najvise za mene....ovako.

Dobavljac iz Zagreba http://www.replikart.com/Sprije je nabavljao maceve trilogije naseg nam Tolkiena :pray: :pray:

A i kod njih sam uzeo par stvari....e ali United Cutlery je bankrotirao,a ja se rastuzio... :cry: :cry:

Ali....prije par dana slucajno sam oso na Stranicu :thumbs2: (bravo ja) i saznao da je United Cutlery ponovo pokrenuo posao..... :friends:

A znate sta to znaci...znaci da ce ovi iz Zagreba dobivat maceva...a ja cu dobiti napokon moj Hadhafang.. :pray:

Eto mala obavjest a i temu ce dignut na vrh!!!!!!!

Durine pa disi se sakrio....mozda zajedno s Gothmogom :thumbs2:

Durin
17-04-2008, 09:20
Daj link za Hadhafang i svi sretni.Gothmog se negdje skriva po šumama WoW-a.

Gothmog
18-04-2008, 09:45
Lijepo za tebe Demon,jer voliš hladna oružja...ja preferiram,ljubav,sreću i blagostanje bez nasilja i oružja,pa za sebe želim samo jos jedan The One Ring :D ...da pacificiram middle-earth,te uklonim warmongere...

http://www.tolkientown.com/images/SilverRedRing.jpg

bas mi je ok...

p.s. Mozda bi i uzeo Gurthang...samo radi preseravanja...ali ga nitko jos nije napravio,smrc...

A sad idem nazad u carobni svijet WoW-a...


p.s. na kvadrat - Del Torro je ispustio informaciju, da su se poceli dogovarat oko castinga! Drz'te fige za McKellena,i za dostojnog zamjenika Iana Holma (zamislite samo emo hobbita od Jared Leta,božemesačuvaj)


Ajde,faljen isus i marija...

Thrall
18-04-2008, 13:07
U Silmarillionu piše da je on njegov sin,možda je to bilo napisano u metafori,ali pisalo je Sauron,sin Morgothov ili tako nešto..
To nigdje ne piše u Silmarillionu.Ne može mu biti sin zato jer Valari ne mogu imati djecu.

E tako nešto je pisalo..Valjda u metafori..

Demon Hunter
18-04-2008, 15:01
Lijepo za tebe Demon,jer voliš hladna oružja...ja preferiram,ljubav,sreću i blagostanje bez nasilja i oružja,pa za sebe želim samo jos jedan The One Ring :D ...da pacificiram middle-earth,te uklonim warmongere...

http://www.tolkientown.com/images/SilverRedRing.jpg

bas mi je ok...UBERWSEET RING

p.s. Mozda bi i uzeo Gurthang...samo radi preseravanja...ali ga nitko jos nije napravio,smrc...

A sad idem nazad u carobni svijet WoW-a...


p.s. na kvadrat - Del Torro je ispustio informaciju, da su se poceli dogovarat oko castinga! Drz'te fige za McKellena,i za dostojnog zamjenika Iana Holma (zamislite samo emo hobbita od Jared Leta,božemesačuvaj)


Ajde,faljen isus i marija...

Eto i Gothmog nam se vratio...

Dreamer Deceiver
21-04-2008, 15:08
pogledah torov Panov labirint i mislim ( koliko god on bio super redatelj ) nije baš super mu dat u ruke dječju knjigu:D
Bit će hobbit bolestan i mračan :D
i lajk dat

Gothmog
21-04-2008, 19:13
Istina,njegov opus je podosta mracan...nisam jedino gledao Hellboya...a uvjerljivo najbolji film mu je Panov Labirint...

Ali sigurno ce biti zanimljivo vidjeti njegovu interpretaciju Hobbita,a tek drugog filma,koji bi trebao imati elemente Silmarilliona...

Demon Hunter
25-04-2008, 01:07
Edited by Durin
P.S. Ipak ti to editiraj i napiši jedan lijepi konstruktivni dobar post. :wink:

Durin
25-04-2008, 14:11
Nabavih Complete Recordingse!Yey :P

Rang€r
26-04-2008, 21:09
sad sam zbunjen, rade li na hobitu il ne? :S

Dreamer Deceiver
27-04-2008, 10:30
da rade, službeno je potvđeno da je redatelj del toro i producent je jakcson. Snimanje ce se odvijati na novom zelandu, a mckellen se već predložio za reprizirati ulogu gandalfa :D

Durin
29-04-2008, 21:28
Evo jedno pitanjce:
Sviđa li vam se što će (najvjerojatnije) u film biti uključeni oni glumci (iz LOTR-a) koji zapravo u knjizi nisu spominjani.Npr. Aragorn, Saruman i Galdriel.Samo se nadam da će taj film biti poput LOTR-a i da neće podbaciti, i obavezno, da neće biti pokušaj kopiranja LOTR-a.

Gothmog
29-04-2008, 22:39
Potvrđeni su Serkis i McKellen...

Sviđa mi se ideja,jer ce se drugi film baviti sa onih 60 godina,od Hobbita i Gospodara Prstenova...pa umirem od zelje da vidim kako ce to sve ispast...

Ove koje si spomenuo,su nazočili White Councilu,pa ce najvjerojatnije napravit nesto o tome...

Demon Hunter
30-04-2008, 00:04
Evo jedno pitanjce:
Sviđa li vam se što će (najvjerojatnije) u film biti uključeni oni glumci (iz LOTR-a) koji zapravo u knjizi nisu spominjani.Npr. Aragorn, Saruman i Galdriel.Samo se nadam da će taj film biti poput LOTR-a i da neće podbaciti, i obavezno, da neće biti pokušaj kopiranja LOTR-a.

Kako to misli nisu spominjani u Knjizi?

A sto se tice ovoga nemogu ni zamislit nekoga drugog u ulozi Gandalfa....stoga bice ok:)

Durin
30-04-2008, 10:21
Evo jedno pitanjce:
Sviđa li vam se što će (najvjerojatnije) u film biti uključeni oni glumci (iz LOTR-a) koji zapravo u knjizi nisu spominjani.Npr. Aragorn, Saruman i Galdriel.Samo se nadam da će taj film biti poput LOTR-a i da neće podbaciti, i obavezno, da neće biti pokušaj kopiranja LOTR-a.

Kako to misli nisu spominjani u Knjizi?

A sto se tice ovoga nemogu ni zamislit nekoga drugog u ulozi Gandalfa....stoga bice ok:)

Zar su Aragorn, Galadriel i Saruman ijednom rječju spominjani u Hobbitu?

Demon Hunter
30-04-2008, 23:23
Evo jedno pitanjce:
Sviđa li vam se što će (najvjerojatnije) u film biti uključeni oni glumci (iz LOTR-a) koji zapravo u knjizi nisu spominjani.Npr. Aragorn, Saruman i Galdriel.Samo se nadam da će taj film biti poput LOTR-a i da neće podbaciti, i obavezno, da neće biti pokušaj kopiranja LOTR-a.

Kako to misli nisu spominjani u Knjizi?

A sto se tice ovoga nemogu ni zamislit nekoga drugog u ulozi Gandalfa....stoga bice ok:)

Zar su Aragorn, Galadriel i Saruman ijednom rječju spominjani u Hobbitu?

Aha vidis nisam skonto....mislio sam da si govorio o Gospodaru Prstenova zato mi je bilo cudno :D

Gothmog
17-05-2008, 09:27
ODLICNA vijest,i prilika koja se ne smije propustiti...

WETA,Peter jackson i Guillermo del Toro,organiziraju chat u vezi nadolazecih filmova:

PJ-ova pozivnica! (http://www.wetanz.com/holics/)

Registracija (http://www.wetanz.com/party/register/)

Pa Durine,Demon,ocekujem da i vi pripremite par pitanja :D...a zasto ne i ostali,koji lurkaju ovom temom...

EDIT:
Ukoliko ne znate u kojoj smo vremenskoj zoni,:D,chat je u subotu,24.5, u 22h...zrtvujte malo vrmenea od izlaska,jer je ovo zbilja super prilika...

Durin
17-05-2008, 09:47
ODLICNA vijest,i prilika koja se ne smije propustiti...

WETA,Peter jackson i Guillermo del Toro,organiziraju chat u vezi nadolazecih filmova:

PJ-ova pozivnica! (http://www.wetanz.com/holics/)

Registracija (http://www.wetanz.com/party/register/)

Pa Durine,Demon,ocekujem da i vi pripremite par pitanja :D...a zasto ne i ostali,koji lurkaju ovom temom...

EDIT:
Ukoliko ne znate u kojoj smo vremenskoj zoni,:D,chat je u subotu,24.5, u 22h...zrtvujte malo vrmenea od izlaska,jer je ovo zbilja super prilika...

Već se registrirao. :rambo:
Pripremam arsenal pitanja. :killyou:

Demon Hunter
17-05-2008, 23:02
ODLICNA vijest,i prilika koja se ne smije propustiti...

WETA,Peter jackson i Guillermo del Toro,organiziraju chat u vezi nadolazecih filmova:

PJ-ova pozivnica! (http://www.wetanz.com/holics/)

Registracija (http://www.wetanz.com/party/register/)

Pa Durine,Demon,ocekujem da i vi pripremite par pitanja :D...a zasto ne i ostali,koji lurkaju ovom temom...

EDIT:
Ukoliko ne znate u kojoj smo vremenskoj zoni,:D,chat je u subotu,24.5, u 22h...zrtvujte malo vrmenea od izlaska,jer je ovo zbilja super prilika...

Hehe...Ocekuj me tamo sa nekim poznatim nickom.

To se nesmije propusiti...idem smisljat pitanja!

Već se registrirao. :rambo:
Pripremam arsenal pitanja. :killyou:

Gothmog
14-06-2008, 12:09
Sa malim zakasnjenjem,postam transkript chata sa Peterom Jacksonom i Guilermom Del Torom...ima zanimljivih stvari oko "nadolazecih" filmova,pa ga citajte polako i nemojte preskakat...


WETAHOLICS (http://www.wetanz.com/holics/index.php?itemid=695&catid=2)

Gothmog
24-06-2008, 13:19
Cini se da je opet nova godina,jer je HRT odlucio ponovno pustit trilogiju...

Dakle,od subote 28.06. na HRT 2 u 22:05h,krece "Fellowship Of The RIng"...

Uzivajte! :wink:

Da_killah
24-06-2008, 13:25
počeli su s tim lotrom, ko nova sa star trek filmovima, ali niko se nije sjetio stavi one stare s kirkom :(
trebaju maknut lotr jednoo 7,8 godina pa onda opet stavit, ovako dolazi do zasićenja, ni ove st filmoe nemam više volje gledat
hoćemo stare st i sw filmove! :) (je da nije prikladna tema, al šta se može...)

Durin
24-06-2008, 13:56
Neeeeee...ne daj bože da počnu prikazivati LOTR filmove svakih 6 mjeseci.Već ću početi povraćati od te dobro poznate teme, a to ne želim.Mrzio bih više od svega kada bi nas predozirali, LOTR treba biti ekskluziva...uzima se u malim dozama u većim vremenskim razmacima.

Gothmog
25-06-2008, 08:39
Hehehe,govori u svoje ime...

Ja nemam nista protiv ponovnog pustanja filmova,a imao sam maraton extended verzija u nedjelju,a k tome ponovno citam i knjige uz Atlas Međuzemlja...

"The Road goes ever on and on
Down from the door where it began.
Now far ahead the Road has gone,
And I must follow, if I can,
Pursuing it with eager feet,
Until it joins some larger way
Where many paths and errands meet.
And whither then? I cannot say."

Durin
25-06-2008, 08:42
Možda tu pjesmicu čujemo na kraju filma Hobbit jer je tamo i u knjizi smještena.

THUNDER_DINIX
25-06-2008, 14:37
Neeeeee...ne daj bože da počnu prikazivati LOTR filmove svakih 6 mjeseci.Već ću početi povraćati od te dobro poznate teme, a to ne želim.Mrzio bih više od svega kada bi nas predozirali, LOTR treba biti ekskluziva...uzima se u malim dozama u većim vremenskim razmacima.
pa nemoj gledat onda...

Durin
26-06-2008, 08:49
Ni neću.
Gledati ću EE svih filmova. 8) :)
Kada mi se ponovno otvori apetit.

Izgubljeni
28-06-2008, 10:19
e jel zna ko kada izlazi the hobbit film? ili kada ce barem trailer izbacit?? film jedva cekam. igra sam igru i mogu reci da su unatoc cartoon grafici uspjeli stovrit fenomenalnu atmosfer i igra mi se jako svidjela.. nekako mi je najvise lotr.. :D mozes koristit prsten.. ma fenomenalno. ima odlicnu lotr atmosferu. jeli igra tko?

Durin
28-06-2008, 10:25
Prvi film bi trebao biti vani u Prosincu 2011 a drugi film bi trebao izaći točno godinu dana poslije.

Rang€r
28-06-2008, 18:52
ček bit će više hobit filmova?

nisam u toku pa pitam...

pročito sam da če bilba glumit james mcAvoy (http://en.wikipedia.org/wiki/James_McAvoy)Sglavni glumac uz angelinu i Wantedu...
šteta što neče glumit neko od hobita iz družine... ellijah wood, ove ostale neznam ko je glumio, al bilo bi bolje kad bi neko od njih glumio bilba... vidim da gandalfa glumi isti glumac, to je dobro :) baš mi je super iz LotR-a...

Gothmog
28-06-2008, 19:04
Daleko su jos od castinga,tako da je informacija o glavnom glumcu lazna...

Demon Hunter
28-06-2008, 19:50
Da a i Glumac koji je trebo Glumit Bilba,James McAvoy odbio je da ce glumiti glavnu ulogu!

Isto tako glasine su da ce Liv Tyler i Vigo Mortensen mozda glumit jel Povezanosti između LOTR i Hobbita ima!

Neznam mene samo zanima ko ce glumit Vilenjake iz Mirkwooda...napokon da se prikaze i slavni Thranduil Greenleaf!

Isto tako jedva cekam i scenu nalazka Glamdringa.He He He!

saruman
17-07-2008, 22:22
Ovaj, preporucio bih za sve fanove LOTR-a:

Prvi hrvatski tolkien portal na http://www.tolkien.hr
i sukladno tome forum koji se vuce vec 6. godinu sa gro clanova HR Tokien Board (http://www.soulsaver.hr/forums)

Pa, svakako, pridruzite nam se. :D

Inace, svakih par mjeseci organiziramo LOTR EE maraton... sto traje cijeli dan, he, he.
Mda, ima i udruga Tolkienovih obozavatelja... http://tolkien.hr/udruga/

###DK###
17-07-2008, 22:26
ček bit će više hobit filmova?

nisam u toku pa pitam...

pročito sam da če bilba glumit james mcAvoy (http://en.wikipedia.org/wiki/James_McAvoy)Sglavni glumac uz angelinu i Wantedu...
šteta što neče glumit neko od hobita iz družine... ellijah wood, ove ostale neznam ko je glumio, al bilo bi bolje kad bi neko od njih glumio bilba... vidim da gandalfa glumi isti glumac, to je dobro :) baš mi je super iz LotR-a...

Govorili su da će biti 2 nastavka. Ali to je tek za 2 godine. Neda mi se čekati.

saruman
17-07-2008, 22:32
Proci ce to vrijeme brzo. -_-

Sto se tice najnovijih vijesti nazalost C. Lee nece glumiti Sarumana u hobitu... cini se da su ga napokon sustigle godine. :P
Ali je ponudio da dade glas Smaugu... ali to bi mozda bilo cudno.. :|

Sgt. Bull
18-07-2008, 01:20
Proci ce to vrijeme brzo. -_-

Sto se tice najnovijih vijesti nazalost C. Lee nece glumiti Sarumana u hobitu... cini se da su ga napokon sustigle godine. :P
Ali je ponudio da dade glas Smaugu... ali to bi mozda bilo cudno.. :|
Spominje li se Leeova eventualna zamjena? Tko bi to mogao biti?

Gothmog
18-07-2008, 18:38
Ovaj, preporucio bih za sve fanove LOTR-a:

Prvi hrvatski tolkien portal na http://www.tolkien.hr
i sukladno tome forum koji se vuce vec 6. godinu sa gro clanova HR Tokien Board (http://www.soulsaver.hr/forums)

Pa, svakako, pridruzite nam se. :D

Inace, svakih par mjeseci organiziramo LOTR EE maraton... sto traje cijeli dan, he, he.
Mda, ima i udruga Tolkienovih obozavatelja... http://tolkien.hr/udruga/

Clan sam boarda vec godinu i pol,ali me bas i nije privukao...svaka cast znalcima tamo,ali ima i previse raje tamo koja samo lupa jedno te isto,samo da bi nakrcala one roza smajlice...

Durin
12-08-2008, 13:53
Što kažete na film "The hunt for gollum", po trailerima se čini ok.


Pomalo samozatajno, bez velike medijske pompe, izašao je trailer za kratki film "The hunt for Gollum" režisera i pisca Chrisa Boucharda.

"Lov na Golluma" je neprofitni kratkometražni film koji je krenuo u produkciju prošle godine. Na filmu surađuju razni filmski dobrovoljci koji nisu povezani sa NLC-om i film bi trebao imati svoju premijeru u prosincu ove godine.

Kao što samo ime govori, radi se o ekranizaciji zbivanja koja su se odvijala između Hobita i Gospodara prstenova, odnosno o tome kako Isildurov nasljednik traga za Gollumom kroz divljinu.

Link:
http://www.thehuntforgollum.com

Sa druge strane, film će biti pomalo zanimljiv jer nastavak baš i nije nešto previše sretan.

A čini se da se Del Toro psihički priprema za snimanje Hobita.Možda izbije svađe između njega i PJ-ja pa se počnu šaketati po Novom Zelandu oko toga tko je veći fan.Nekako mi se čini da su ipak oči više uprte u PJ-ja i da je on još uvijek zanimljiviji publici.

Anarion.Umarth
12-08-2008, 14:42
po meni je čak del toro možda bolji izbor za ovaj film

knjiga je sama po sebi pomalo diječija (svi valjda znaju da ga je j.r.r napisa za cristophera & co.),
panov labirint me dosta podsjeća na to
u nekim djelovima lotra nema te maglovitosti i tajanstvenosti same po sebi, nego su je dočarali genijalci iz WDa

šta se tiče leeja, po meni je on najbolji za sarumana
sluša san njegov mali govor u puli i mogu reći da bi bez problema moga nagovorit mene na bilo šta :wink:
glas mu je....

Death By Sexy
12-08-2008, 15:14
knjiga je sama po sebi pomalo diječija (svi valjda znaju da ga je j.r.r napisa za cristophera & co.),

madafak napisana je za djecu nije dječja...

Anarion.Umarth
12-08-2008, 15:27
ne u lošem smislu
pomalodječija
dječija u smislu tolkinova stvaranja, ovo mu je prva cijelovita knjiga
puno stvari, npr. bijelo vijeće i gandalfovi odlasci, riddles in the dark je dodano/izmjenjeno kasnije da se izbije ta bjelina i da pokoji tračak tame koja dolazi u idućim knjigama
sami je prikaz vilenjaka potpuno različit od lotra


i btw, nemoj mi se sad tu nešto ljutit, nisi sad neki zaštitnik tolkinove trilogije i nositelj svijetla istine totalno si u krivu

Death By Sexy
12-08-2008, 15:34
nije dječja i piše se bez i :*

ne ljutim se uopće, makar Jesam nositelj Svijetla

Znači dječja je zato jer mu je to jedna od prvih knjiga? znači jack lalanneov pawer đuser je dječji jer mu je to prvi proizvod makar ima 13029 god?
i ništa od navedenog nije dodano...

ček aut maj pekiđ/đank
http://www.boston.com/bostonglobe/ideas/brainiac/lalanne.jpg

Anarion.Umarth
12-08-2008, 15:52
nositelj svijetla istine
ne lucifer :wink:

d(i)ječiji je u nekom smislu panov labirint, na taj način
bilbo, za razliku od froda nije u godinama dijete, ali je po ponašanju ako usporediš tu dvojicu
skriva se iza dodvornosti i formalnosti, donekle je konformist a kroz vrata ga gurne "dječija" znatiželja za pustolovinama(i gandalf...)
baš kao tolkiena na pisanje knjige(ali bez gandalfa :) )

Death By Sexy
12-08-2008, 16:16
*load of crap from the dictionary*

nisi dao argument zašto bi knjiga bila dječja već si jednostavno opisao karakere froda i bilba

dječja a ne dječija

nhf

Durin
12-08-2008, 16:17
Knjiga jest napisana za djecu.
Sam svijet Međuzemlje nije započet 1937., već puno prije, a Bilbo se ponaša u knjigama kao odrastao čovjek iako je Tolkien njega opisao na jedan sebi svojstven način.

Frodo nije dijete na putovanju prema Mordoru, imao je isto godina kao Bilbo kada je krenuo u pustolovinu, dakle oko 50 godina.

Ostale su stvari naravno dodane u knjigu, ali sam Tolkien govori da je LOTR nastao radi Hobita, i kao nastavak na tu knjigu.
Npr. puno stvari koje se tu spominju nisu prije spomenuti i čitateljima su nepoznati poput Gondolina, Nekromanta itd.

Anarion.Umarth
12-08-2008, 18:39
jbg, nisan mislija za froda da je dite po godinama
nisan se baš najbolje izrazija

nema veze
ugl, ti fragmenti , npr. nekromant, se ne pojavljuju toliko u lotru, sve je podrobnije opisano, kroz tekst i dodatke

Durin
12-08-2008, 20:14
Pa da, o samom Nekromantu (Sauronu) se ne priča baš previše u samom LOTRu osim da je Neprijatelj itd., ali o njegovom životu se više govori u Silmarillionu.

Dreamer Deceiver
12-08-2008, 22:35
istina, pogotovo u djelu o numenoru... jebemu koliko nisam bio na ovoj temi... jebemu koliko nisam čitao silmarillion :D

m777
12-08-2008, 23:53
Knjiga jest napisana za djecu.
To je naravno istina, ali izraz "dječji" je pejorativan i (vjerojatno ćeš se složiti) ne spada u opis Hobita.

Anarion.Umarth
13-08-2008, 13:37
kkk

pomalo naivan?

Death By Sexy
13-08-2008, 13:50
kkk

pomalo naivan?

Slikovnice nisu iste kao i knjige :|

I hobbit je mračan bez brige... ak nemaš ništa pametno napisati o ovome nemoj
kkk

m777
14-08-2008, 14:16
kkk

pomalo naivan?
Ne slažeš se sa mnom? Po čemu sam naivan?

Anarion.Umarth
14-08-2008, 15:39
ne ti....
hobit

lol

Demon Hunter
15-08-2008, 22:54
Evo i ja malo da se odvojim od posla i nadodam koju rječ na sve ovo prethodno.

Hobbit kako ga ja vidim nije dječija knjiga jel djeca ga nebi ni mogla čitat a ni razumjet,mislim u smislu na godine.....čast izuzetcima.

Isto tako nekazem da nije pisan za djecu...meni vise ima smisla "Roverandom" kojeg je Tolkien napisao,i on vec moze biti za djecu.

A i opet Hobbit je cjela knjiga i Prolog u Gospodara Prstenova....znaci nema nekih likova,opisa poput Saurona,Vilenjaka.Ima tema koja vodi do toga kako je Gandalf doso do Bilba i rekao mu za zmajevo blago,necu sad prepricavat ionako svi znaju.

A i opet Hobbiti su opisani od Strane Tolkiena...da su malo Luckasti,Vole piti,Vole Hranu a i sam primjer Pippina i Merrya govori da su u srcu djeca,jel se tako ponasaju ali ustvari su pravi ljudi!

BTW:pozdrav Gothmogu(kojeg nisam vidio dugo)...Durinu...i ostaloj Ekipi...jebiga nema me WoW i Posao...nigdje mjestaza Forum:)

Arbiter of Change
15-08-2008, 22:57
Hobbit kako ga ja vidim nije dječija knjiga jel djeca ga nebi ni mogla čitat a ni razumjet,mislim u smislu na godine.....čast izuzetcima.
Hobit je možda dječja knjiga, ali ne za današnju djecu (treba uzeti u obzir kad je knjiga napisana i to da su tada ljudi ipak malo više čitali, tj. djeca su definitivno bila načitanija od današnje).

Durin
16-08-2008, 09:25
BTW:pozdrav Gothmogu(kojeg nisam vidio dugo)...Durinu...i ostaloj Ekipi...jebiga nema me WoW i Posao...nigdje mjestaza Forum:)

Hehe, WOW oduzima vrijeme, to te Gothmog zarazio. :D

Demon Hunter
18-08-2008, 06:47
BTW:pozdrav Gothmogu(kojeg nisam vidio dugo)...Durinu...i ostaloj Ekipi...jebiga nema me WoW i Posao...nigdje mjestaza Forum:)

Hehe, WOW oduzima vrijeme, to te Gothmog zarazio. :D

Hehe on igra Fals a ja Origigi......Jebiga tako je to!

Anarion.Umarth
20-08-2008, 21:10
Hobit je možda dječja knjiga, ali ne za današnju djecu (treba uzeti u obzir kad je knjiga napisana i to da su tada ljudi ipak malo više čitali, tj. djeca su definitivno bila načitanija od današnje).

istina
danas svi čitaju samo glupog pottera koji je mix gospodara i teen sapunice
izgleda da se nitko neslaže samnom za opis hobita
vjerovatno sam u krivu (ponovo ću ga sutra pročitat)
prvi put san ga pročita s 9-10 god pa mi je tako ostalo

Mirko L
21-08-2008, 13:11
ja san isto fan...
pročita san sve 3 knjige po 3 puta i hobita 2 puta

Death By Sexy
21-08-2008, 17:29
ne znam dal je bilo
http://www.net.hr/film-glazba/page/2008 ... 04006.html (http://www.net.hr/film-glazba/page/2008/08/21/0204006.html)

Anarion.Umarth
22-08-2008, 17:51
ja san isto fan...
pročita san sve 3 knjige po 3 puta i hobita 2 puta

ja svaka 2-3 miseca dignen koju tolkienovu knjigu i tako od desete godine
6 godina...

Lord AngelRI
22-08-2008, 21:01
ne znam dal je bilo
http://www.net.hr/film-glazba/page/2008 ... 04006.html (http://www.net.hr/film-glazba/page/2008/08/21/0204006.html)

vjerojatno je... al eto ja prvi pit to vidim :P ...

Gothmog
02-09-2008, 09:29
Pozdrav novim clanovima,i novim fanovima...anywho, evo jedna ofišl novost (iako je vec odavna poznata) preuzeta sa TORNa:


It’s now official: The Lord of the Rings screenwriting team of Peter Jackson (pictured), Fran Walsh, and Philippa Boyens will join The Hobbit director Guillermo del Toro to pen the screenplay for the two planned Hobbit movies. Sources tell EW.com that the scribes’ deals are all complete and they will commence writing shortly. (With shooting scheduled to begin in Fall 2009 in New Zealand, the quartet better get busy!) The Hobbit will center on Frodo’s uncle, Bilbo Baggins, and his initial discovery of the immensely-powerful ring. New Line and MGM plan to release the two films Christmas 2011 and Christmas 2012.

A evo i jos jedne glasine,u koju iskreno sumnjam...


Del Toro will write the first film’s screenplay. Jackson, his filmmaking partner-wife, Fran Walsh, and their writing partner, Philippa Boyens, will work on the second. Then they plan to switch and rewrite each other.

Gothmog
02-09-2008, 11:32
Ne vidim nigdje opciju za editiranje posta,pa sam prisiljen napravit novi, samo kako bi vas podsjetio da je danas 35. godišnjica Tolkienove smrti...

Demon Hunter
02-09-2008, 15:12
Jeste...danas je 35.God.....

Ljepo....

Neka....Legenda je bio...napisao predobre knjige i zasluzio je da ga se sjeca!

J.R.R Tolkien.....

Gothmog
10-09-2008, 10:03
Hm,evo upravo sam naisao na ne tako novu glasinu,ali za mene je ipak prvi glas:


Lee isn’t interested in filming in New Zealand again because it is simply too far away, for too long of a time. You can hear the tiredness in his voice — and perhaps a bit of regret too.
That doesn’t mean Lee isn’t interested in being in The Hobbit at all, however! He’ll appear in the film as long as he can stay in London, and there’s a character he’s quite keen to play. Or rather, voice.

Odlomak je preuzet sa TORn-a...

Dakle,Lee kao Smaug...zanimljivo,ali mislim da moze i bolje od Leeovog booming voicea...

Demon Hunter
11-09-2008, 14:57
U Saruman ce biti dostojan za glas Smauga.....

Kad se sjetim one recenice"If the Wall is Breached Helms Deep will fall"...sa onim njegovim dubokim glasom!

Predobar je...ali ipak starost ga je stigla:(

Gothmog
09-10-2008, 09:27
Evo,konacno imamo neku novost...

Ergo,evo clanka sa mtv.com...

KLIK! (http://www.mtv.com/movies/news/articles/1596511/story.jhtml)

Ako je vjerovati GDT-u,pisanje scenarija bi trebalo bit gotovo do kraja godine...go,go,go!

Gothmog
21-10-2008, 11:44
Oke,mali interview sa GDT,u kojim ima nesto novosti,ali ipak vecinu toga smo vec znali...

Clanak je preuzet sa TORn-a

Anthony: Can you talk a little bit about the process of working as one of four writers, and maybe it’s a navigation that’s still being borne out, but what is the process literally?

Guillermo: Well the strange thing - as we got to the most - I mean I work in collaboration a lot. I normally write alone in the Spanish Language films, or I - I have even written Hellboys as a screenplay writer alone, but I’m used to collaboration. Sometimes with one, or sometimes with two writers, like in Devils Backbone. I mean it’s not as a cumbersome project as one might think, because in reality Peter, Fran and Philippa are a single person. You know they really are like born out of Catholic dogma - its Father Son and Holy Spirit, [Anthony quietly laughs]S- you cannot distinguish them. I mean I can tell you where each of them brings something different to the process - Philippa is kind of the Oracle of the Law - and she knows. But so is Fran! She doesn’t think that she is - she claims “well I don’t remember much but” that preface is always followed by a scholarly citation about the Dwarves mining or whatever subject you want. And Peter, Peter and I come to it always from the intuitive film making audience engaging and so forth. The more I read of Tolkien, analogue Tolkien, and so forth, the more I feel that the task is going to be perfectly balanced because basically what you do is a ping pong. One of the groups finishes one part of the task and then bounces it off the other part of the group. And in this case it’s not four groups, it’s one - its two groups, and eventually it will be completely fused. I mean, that’s happened to me with the other writers, it’s happening here.

Anthony: Fantastic. I hear from Gary that you were writing today, I assume [Guillermo answers "yeah"]Sit was on The Hobbit.

Guillermo: Yeah I was. I was. I am translating the set of cards into a final draft document and sort of an outline. Because I do like laying out physical Sharpie written 3 x 5’s, because it gives everything a tactile sense. So although that set of cards - which travel with me with super secret black little boxes of 3 x 5’s numbered from 1 to 4 [Anthony laughs "wow']. It’s not that many if you sync with the way I work. I don’t do cards for scenes, I do cards for beats - meaning for example: Gandalf explains why Bilbo is the perfect thief - or, you know, part one of the legend of the Lonely Mountain - you know, they are beats. They are not full scenes. So you end up laying anything from 300 to 900 cards for an interpret like this.

Anthony: WOW. You mentioned six to seven months hopefully will you be then be able to go out and budget - is that also the time frame to go out officially …

Guillermo: Budgeting will start earlier. [Anthony remarks: "Fair"]SWhat I’m saying we’ll be hitting the real accurate stuff in about six months.

Anthony: … And do you go out to cast officially as well…

Guillermo: We may need to go out to cast a little earlier than that because of err [Anthony: "to lock availability]S.. Well, to lock in availability, for some practicality, you know either wardrobe or make-up or needs.

Anthony: Ah Interesting. And in terms of that process Sir Ian McKellen, Andy Serkis, are probably the two most public who have, in some way, shape or form, confirmed their involvement or certainly their serious interest. I assume at this time there’s nobody else who you can ..

Guillermo: No, we have really made an effort to let the world know that we hope that there will be people back. But I think until the document exists it is toying with expectation. [Anthony agrees]SIf you say a name and then you find out there is no room for him or her in the narrative, that’ll be disappointing. It is really, and it should be, unqualified - how you go on in the screenplay [Anthony: "sure"]SYou should not have to feel there is a compromised position to ‘oh we have to go to so-and-so because we said so’ you know, it is really such a monumental task, you don’t want to be burdened by those things.

Anthony: And, which makes perfect sense. And in terms of sequencing, do you see it as a sequential event? Meaning, do you feel like you need to set Bilbo and cast around him, or is the ensemble unique and interesting enough that you can pick among any of them and go simultaneously?

Guillermo: Ah, certainly between Bilbo and the Dwarves, and certainly between Bilbo and Thorin. It’s your casting, according to chemistry. You know, you’re first step is casting Bilbo - that’s the cornerstone - because to me a lot is hanging in the narrative in the relationship between Bilbo and Thorin - obviously because out of the Dwarf group the transformation that Thorin goes through, and the way Bilbo’s character reaffirms itself in light of greed and the desire of ownership that Thorin experiences once they find the treasure trove, you know, as they recuperate their claim to their kingdom and their origins there’s a transformation. And I think that you have to have Bilbo and him have a lot of chemistry. Because there are few events, there are a couple of events in the Hobbit and, at least grammatically feel climactic. One is obviously the face-to-face between Smaug and Bilbo - even more so than the subsequent destruction of the town and the destruction of Smaug - even more so. Because Bilbo and Smaug, in essence, in the narrative represent opposites. And another decisive moment is the delivery of the Arkenstone. Because ultimately there is character fortitude or a character resolution that is so strong - the fact that there is a choice and Bilbo takes it. And those events are enormous. And so everything revolves around Bilbo. I dare say not only about these two movies, but about it really resonating with the five movies, all together. So you know, I think that ideally that you don’t want to do is just - you want to cast that part for the character that ends up emerging from these pages, which you can deduct, kind of, from the book, but you have to construct through the screenplay writing process which is a very different process. And you don’t want to just tie yourself to anybody else until you have it.

Anthony: Interesting. And are those climactic moments which you spoke of, Are those the biggest challenges in the things you’re most - I don’t want to characterize these things as being worried about - but is there anything in the annotation that makes you nervous or particularly keyed - you know I’m nervous about we’re going to do that, How that’s going to look …

Guillermo: From the script writing or the Directing?

Anthony: … Both.

Guillermo: On the screenplay writing I think up until we have the goal, I think everything is pushing claim. So every single moment is difficult. You know whether you’re dealing with (how you deal with) inclusion or exclusion of something that relates to The Hobbit but may seem like an appendix itself, or how you decide to omit in certain passages or certain trait of the book, because it goes against the narrative of the movie. So everything is challenging on that because as I said because it’s pushing claim for breathing life into the volume. And the film making, I think that I believe that every single second of that movie is a challenge. The biggest of them all, the most obvious of them all would be Smaug - but that is stating the obvious. Smaug has the great advantage of having been written like - in my memory and in my view of anti-drama - it is the best Dragon ever written, so that’s a great foundation already. You know the fact that he is ‘The Magnificent’; he is absolutely so well fleshed out. But in terms of the design, because ‘form is function’ and function and form ultimately dictate conflict (to an audience). When you’re watching a Dragon it’s not just how cool it looks, which is obviously the first order if you want to reversed, its the way he looks telling you exactly who he is, you know its first impression. Silhouette! Ah, not cluttering the silhouette, having a really clean arena - at the same time making him mysterious. Understanding that designing Smaug you have to design Lonely Mountains, not Lonely Mountains, inside and out, because it will tell you who he is in a way that - to use a majority example - in the way that the first time you go inside: Tony Montana in a white suit walking in a marble palace - you know exactly who he is- the gold chains…

Anthony: Says it all…

Guillermo: It says it all! But people think it’s not true for monsters, and it is! The way I design monsters is that way. I design them so that if you can, in the best of circumstances, at first glimpse you know how they live. The moment you see the Faun in Pans Labyrinth and he has a flute tucked in a little err, by his side and he has a little wooden container full of faeries and is full of moss and earth, and he has runes carved into his own bodies and roots are growing out of him - you understand how he lives, where he lives, how ancient he is before he even says ‘My name is something so old that only the trees and the wind can pronounce it’. So the same way with Smaug there is already a breath of life from the book and you have to fulfil it. So that’s huge, but everything is. Everything is. The book demands that you make them believable, and that you make at least the name of the thirteen dwarves, the one’s that will have fully speaking parts as memorable, but officially you have a story of all of them, and not treat them as secondary characters. You have to treat them as, because that’s the delicate thing with the thirteen dwarves. The idea is you’re watching ‘The Magnificent Seven’ in the middle of the movie - they were recruited for a reason. So if all thirteen look kind of alike, and all thirteen - or worse even, if they all look too much unlike each other, you know, so you can almost differentiate them with tag, then that’s almost worse. So you have to strike a real balance so that when that group comes in those are the ‘Seven Samurai’ and you know by the way they interact with each other that he was chosen because he keeps vigil, he’s in command, this one is loyal, these two are fighting all the time but they’re willing to die for each other, blah, blah, blah - you have to make all that all on the run. Everything is a challenge. This is the hardest movie I’ll probably ever do. [pause]SMovies!

Anthony: Movies - right. And umm…

Guillermo: … And frankly, I almost feel like saying ‘movie’. Because in my mind the narrative should still be the following [Anthony: "of 'a' piece"]…Of ‘a’ piece.

Anthony: As the trilogy is often referred to as a single…

Guillermo: If you ask me, the Trilogy is a movie.

Anthony: Shifting a little bit, although getting back to the emphasis on, and the importance of Smaug, I assume you’ve seen the Dark Knight and the way they mixed Imax footage in. There’s also been some chatter that you’re considering 3D for The Hobbit, it was mentioned alongside Avatar as one - Is that anything you can speak to, or?

Guillermo: I can say with absolute conviction, none of the above has been officially discussed, beyond like ‘coffee chat’. Really, and I think that it’s incredibly so, but way too early to talk about both. And we have so much to talk about which is more important than that. But if it has been discussed, it has been discussed in passing. I did discuss it with Jim Cameron [Guillermo laughs]S[Anthony: "sure"]…But not within the group and we haven’t discussed it as a salient possibility in a way.

Mordor
21-10-2008, 18:10
Gledao sam LOTR ovako:
LOTR The Felowship of the ring-50puta
LOTR The two towers-20puta
LOTR Return of the king-51put

Mordor
21-10-2008, 18:12
[quote="Arbiter of Change":2dlid65c]
Hobit je možda dječja knjiga, ali ne za današnju djecu (treba uzeti u obzir kad je knjiga napisana i to da su tada ljudi ipak malo više čitali, tj. djeca su definitivno bila načitanija od današnje).

istina
danas svi čitaju samo glupog pottera koji je mix gospodara i teen sapunice
izgleda da se nitko neslaže samnom za opis hobita
vjerovatno sam u krivu (ponovo ću ga sutra pročitat)
prvi put san ga pročita s 9-10 god pa mi je tako ostalo[/quote:2dlid65c]
ja ne citam glupog harija pottera nego sam procitao i hobita i sva tri dijela LOTR-a i miljon su puta bolje od Harija Potera

hrčak
21-10-2008, 20:29
Meni je običaj da pročitam svake godine barem jednim sva tri LOTRA i pogledam sva tri filma,premda se sva tri filma mnogo razlikuju od knjiga.

LOTR JE ZAKON !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
:bravo: :bravo:


P.S. Dali tko zna da li negdje u blizini Zagreba ima za kupit ili posudit Silmarillion?

Anarion.Umarth
21-10-2008, 20:42
mordor samo ti čitaj
sa 11 godina, imaš vrimena za to

Rang€r
21-10-2008, 21:08
ja sam prošle godine početkom mjeseca počeo čitat lotrove... pročito sam ih do ožujka/travnja :D sad idem opet več sam na tt i kasnim samo tjedan dana s vračanjem knjige tj. produživanjem :D

šteta što im EA ne pomaže, da malo ranije izađe film, il da neku betu izdaju \o/

Mordor
21-10-2008, 21:26
mordor samo ti čitaj
sa 11 godina, imaš vrimena za to
sta zelis rec s tim? :?

Rang€r
21-10-2008, 21:39
pretpostavljam da želi reč da imaš više vremena za čitanje dakle on ima npr. 20 godina ti 11 ak krepate sa istim brojem godina ti češ još uvjek živit poslje njegove smrti \o/

Anarion.Umarth
21-10-2008, 21:52
ne, iman 16 i tužan san jer zbog škole i dr. nemogu više čitati kao prije
nema veze s tobon, ne brini

Demon Hunter
26-10-2008, 17:43
Evo da se i ja malo javim vidim dogurali ste do 80 :bravo:

Pozdrav mordoru....

Neznam vise ni sta da napisem...drago mi je da tolko vas voli i cita Tolkienova djela!

Stoga jedan puta kada se procitaju zauvjek se pamte!

A i Anarion nebrini uhvatices ti vremena za citanje kao i svi mi ako ne sad onda kad bude u penziji sjedio kao cica Tolkien i pusio lulu a u ruci drzao L.O.T.R!

PS:Gothmog odvikavaj se od WoW/a sunce ti poljubim nes,postat kao ja:)

Pozz svima!!!!

Sony Ericsson
26-10-2008, 19:33
Knjige duguju popularnost filmu. Da nema filma, niko ne bi cuo za knjige. Nisam bas puno cito ali kladio bih se da je Tolkien umro ko zadnji siromah.

Arbiter of Change
26-10-2008, 20:05
Care, ne čitaš ti baš puno knjiga, ha?
Loše, loše.

Dreamer Deceiver
26-10-2008, 20:10
Knjige duguju popularnost filmu. Da nema filma, niko ne bi cuo za knjige. Nisam bas puno cito ali kladio bih se da je Tolkien umro ko zadnji siromah.

jebote, dugo se nisam tako nasmijao :rotfl:
klinjo, koliko imaš godina ?

Khorne
26-10-2008, 20:25
Procitao sam sva 3 dijela LOTR,te Hobbita,prosle godine.Knjige su me odusevile,imam u planu procitati ostala Tolkienova dijela...

Khorne
26-10-2008, 20:30
[quote="Arbiter of Change":21v3tu9s]
Hobit je možda dječja knjiga, ali ne za današnju djecu (treba uzeti u obzir kad je knjiga napisana i to da su tada ljudi ipak malo više čitali, tj. djeca su definitivno bila načitanija od današnje).

istina
danas svi čitaju samo glupog pottera koji je mix gospodara i teen sapunice
izgleda da se nitko neslaže samnom za opis hobita
vjerovatno sam u krivu (ponovo ću ga sutra pročitat)
prvi put san ga pročita s 9-10 god pa mi je tako ostalo[/quote:21v3tu9s]


LOTR i harry pottera nema smisla uspoređivati jer je LOTR za nekoliko klasa kvalitetnija knjiga.Harry Potter knjiga mi se cini nekako za nize uzraste dok je LOTR puno mracniji,atmosfericniji i opcenito bolji,a o usporedbi filmova također nema smisla pricati....

Gothmog
27-10-2008, 15:37
Knjige duguju popularnost filmu. Da nema filma, niko ne bi cuo za knjige. Nisam bas puno cito ali kladio bih se da je Tolkien umro ko zadnji siromah.

Nastoj se informirat o temi u koju postas,pa se neces osramotit...take care now, bye-bye then...

Anarion.Umarth
27-10-2008, 15:40
LOTR i harry pottera nema smisla uspoređivati jer je LOTR za nekoliko klasa kvalitetnija knjiga.Harry Potter knjiga mi se cini nekako za nize uzraste dok je LOTR puno mracniji,atmosfericniji i opcenito bolji,a o usporedbi filmova također nema smisla pricati....

ništa ja tu nisan uspoređiva...
samo san reka da je u pottera uvaljeno puno stvari iz gospodara

Nisam bas puno citoSali kladio bih se da je Tolkien umro ko zadnji siromah.

eto vidiš, da više čitaš...

Demon Hunter
29-10-2008, 17:21
Knjige duguju popularnost filmu. Da nema filma, niko ne bi cuo za knjige. Nisam bas puno cito ali kladio bih se da je Tolkien umro ko zadnji siromah.

Mislim da si promasio temu....

Kao prvo...knjige su napisane prve a tek onda snimljen film po knjigama a ne obratno.

Informiraj se malo pa tek onda pisi u temi!!!!!!

A i tolkien nije bio bas Siromah za tvoju informaciju...napravio je ono sto ti nikad neces u zivotu!

Gothmog
27-11-2008, 21:24
http://photos-g.ak.fbcdn.net/photos-ak-sf2p/v647/142/85/687261013/n687261013_2157350_9696.jpg

:D

Zanimljivo osmišljena Europa...

Anarion.Umarth
27-11-2008, 21:30
tolkien je reka da je zamišlja mordor na balkanu
vjerovatno ima veze s 1. svjetskim ratom

pimp
27-11-2008, 21:37
hahah , jel ono Isengrad u Beogradu? mora da je u liku i djelu Slobodana Miloševića vidio Sarumana xDD

Demon Hunter
28-11-2008, 17:56
Hehe...Fora ti je ona karta sa Middle Earth.

Bas se pogodilio....Predobro!

The Great Duck
29-11-2008, 19:49
hahah , jel ono Isengrad u Beogradu? mora da je u liku i djelu Slobodana Miloševića vidio Sarumana xDD
Ne baš...Beograd je malo sjevernije.

Mordor
29-11-2008, 21:13
hahah , jel ono Isengrad u Beogradu? mora da je u liku i djelu Slobodana Miloševića vidio Sarumana xDD
Ne baš...Beograd je malo sjevernije.
Valjda južnije?

Durin
30-11-2008, 14:07
Pa mapa je u najmanju ruku vrlo...diskutabilna.
Tolkien nas sigurno nije zamišljao kao Isengard, jer cijelokupni njegov rad naravno nije nikakva alegorija, a on je rekao da mrzi alegorije u svim njezinim oblicima.

Herr Schnitzel
30-11-2008, 14:28
Knjige duguju popularnost filmu. Da nema filma, niko ne bi cuo za knjige. Nisam bas puno cito ali kladio bih se da je Tolkien umro ko zadnji siromah.

Tolkien je umro kao dobrostojeci covjek (ne prebogat, ali definitivno ne siromah). Knjige su mu tada uzivale veliku popularnost. Zasto? Ne, ne zbog filmova, nego zato jer su to vrhunska djela koja su se mnogo vise cijenila nego danas. A to da ne citas puno, ne moras govoriti, vidi se iz tvojih postova.

Probaj ne biti kreten drugi put.

Demon Hunter
01-12-2008, 07:59
[quote="Sony Ericsson":174iig56]Knjige duguju popularnost filmu. Da nema filma, niko ne bi cuo za knjige. Nisam bas puno cito ali kladio bih se da je Tolkien umro ko zadnji siromah.

Tolkien je umro kao dobrostojeci covjek (ne prebogat, ali definitivno ne siromah). Knjige su mu tada uzivale veliku popularnost. Zasto? Ne, ne zbog filmova, nego zato jer su to vrhunska djela koja su se mnogo vise cijenila nego danas. A to da ne citas puno, ne moras govoriti, vidi se iz tvojih postova.

Probaj ne biti kreten drugi put.[/quote:174iig56]

Potpisujem :bravo:

Mordor
01-12-2008, 09:25
[quote="Sony Ericsson":3tcft465]Knjige duguju popularnost filmu. Da nema filma, niko ne bi cuo za knjige. Nisam bas puno cito ali kladio bih se da je Tolkien umro ko zadnji siromah.

Tolkien je umro kao dobrostojeci covjek (ne prebogat, ali definitivno ne siromah). Knjige su mu tada uzivale veliku popularnost. Zasto? Ne, ne zbog filmova, nego zato jer su to vrhunska djela koja su se mnogo vise cijenila nego danas. A to da ne citas puno, ne moras govoriti, vidi se iz tvojih postova.

Probaj ne biti kreten drugi put.[/quote:3tcft465]
Ko je kreten?Ja ili ovaj poslije mog posta?

Kenyi
01-12-2008, 09:31
Valjda onaj koji je kvotan ego Soni Erikson.

Mordor
01-12-2008, 12:25
Valjda onaj koji je kvotan ego Soni Erikson.
Ah,nisam dobro vidio i citao.

The Great Duck
01-12-2008, 20:43
hahah , jel ono Isengrad u Beogradu? mora da je u liku i djelu Slobodana Miloševića vidio Sarumana xDD
Ne baš...Beograd je malo sjevernije.
Valjda južnije?
Jesi li možda okrenuo kartu naopako?

Mordor
01-12-2008, 21:47
Joj meni,opet nisam dobro vidio tek sam sad na karti vidio da je sjevernije

yvohr
11-12-2008, 17:56
Ja sam prvo procital sva 3 dijela LotRa, pa Silmarilion i na kraju Hobita....Postao sam fan nakon kaj sam pogledal 2. dio filma, odnosno nakon fajta za Helm's deep...imam i sva 3 dijela igru, sva 3 filma i Battle for middle earth igru...

Demon Hunter
11-12-2008, 21:45
Ja sam prvo procital sva 3 dijela LotRa, pa Silmarilion i na kraju Hobita....Postao sam fan nakon kaj sam pogledal 2. dio filma, odnosno nakon fajta za Helm's deep...imam i sva 3 dijela igru, sva 3 filma i Battle for middle earth igru...

Ljepo Ljepo.....

The Great Duck
04-01-2009, 15:03
Malo sam zakasnio,ali evo jučer je bila obljetnica Tolkienovog rođenja.

Gothmog
06-01-2009, 10:43
2009 birthday toast
On the 3rd January 1892 JRR Tolkien was born in Bloemfontein, South Africa. To celebrate this event, on this day each year Tolkien fans around the world are invited to raise a glass and toast the birthday of this much loved author.

The toast is "The Professor".

For those unfamiliar with British toast-drinking ceremonies:

To make the Birthday Toast, you stand, raise a glass of your choice of drink (not necessarily alcoholic), and say the words 'The Professor' before taking a sip (or swig, if that's more appropriate for your drink). Sit and enjoy the rest of your drink.



Tolkien Society priredjuje ovu zdravicu na worldwide bazi vec dugo vremena...zanimljiva ideja,koju upraznjavam vec dvije godine...Uz Kozela! :friends:

Mordor
09-01-2009, 16:38
Uskoro dolazi kratki film inspiriran Gospodarom Prstenova "The Hunt For Gollum"
The Hunt for Gollum, kratki amaterski film inspiriran Gospodarom prstenova, trebao bi početkom 2009. biti dostupan online svim fanovima.

The hunt for Gollum, djelo redatelja i pisca Chrisa Boucharda, neprofitni je kratkometražni film koji je krenuo u produkciju prošle godine. Na filmu surađuju razni filmski dobrovoljci koji nisu povezani sa NLC-om.

Kao što samo ime govori, radi se o ekranizaciji zbivanja koja su se odvijala između Hobita i Gospodara prstenova, odnosno o tome kako Isildurov nasljednik traga za Gollumom kroz divljinu.
http://tolkien.hr/portal/component/option,com_frontpage/Itemid,1/
EDIT:Ne znam kada izlazi ali biti ce dostupan samo na internetu i trajat ce 30 minuta.

THUNDER_DINIX
09-01-2009, 16:45
lijepo, lijepo, jel se zna kad izlazi?

Dreamer Deceiver
09-01-2009, 17:11
šta nitko ne spominje novo tolkienovo djelo koje izlazi ove godine ? :P
naime, radi se o jednoj skandinavskoj legendi koju je počeo pisati prije silmarilliona :)

Gothmog
09-01-2009, 18:30
@Mordor

Cuo sam za Hunt for Gollum,ali sam bio u uvjerenju da je projekt propao, kad sam citao komentare na trailer...

@Morgoth the Deciever

The Legend Of Sigurd And Gudrun? Jel' na to mislis? Volio bih kad bi iblo vise podataka o toj knjizi...jedino sto znam,jest da je izlazak knjige bio ocekivan u petom mjesecu...

Dreamer Deceiver
10-01-2009, 12:12
hmm.... ja znači knjiga je bazirana na jednom od skandinavskih mitova o padu nibulunga ( ili kako se već zove ) to je sve šta je pisalo :(
bili živi i vidjeli :)

Mordor
10-01-2009, 21:58
Evo nasao sam jos jedan film koji je isto povezam sa LOTR-om a zove se "Born Of Hope"
U Velikoj Britaniji napokon je počelo snimanje filma Born of Hope, svojevrsnog uvoda u filmsku trilogiju Gospodar Prstenova. Film će pratiti priču Aragornovih roditelja Arathorna i Gilraen. Kada bude dovršen (autori se nadaju da će to biti u studenome 2009.) moći će se besplatno skinuti s interneta.

Redateljica filma Kate Robinson ističe kako su željeli ljudima ispričati priču o Aragornovom podrijetlu i povijesti. "Priča je bazirana na Tolkienovim zapisima u Dodacima LOTR-a. Želimo prikazati odnos između Aragornovih roditelja", dodala je Robinson.

Inače, na filmu rade fanovi iz cijeloga svijeta koji za svoj rad neće biti plaćeni. Budžet filma iznosi 25.000 funti.

Mediji prenose kako u stvaranju filma sudjeluju i neki glumci i članovi originalne filmske ekipe, uključujući i Richarda Taylora i Oskarom nagrađenu ekipu Weta Workshopa.

Gothmog
11-01-2009, 11:50
Nisam cuo za to...hvala na informaciji,mordor...

A kad smo vec kod fan filmova,na Youtubeu sam bio naisao na citav Silmarillion,ali sad ga ne mogu nac...istina,gluma je bila nikakva,ali bilo je simpa vidjet takvo nesto...

Gothmog
13-01-2009, 20:14
Novo,novo,najnovije...


The untold story of Hilary Tolkien

From fantasybookreview.co.uk Former book shop owner and huge JRR Tolkien fan Angie Gardner will see her own work hit the shelves at the end of January. She has compiled the memoirs of JRR’s brother Hilary Tolkien and told MK Today why she got involved with the book. “Hilary is not as well known. The lost tales refer to stories he left in an old notebook and some of these go back to the stories he and his brother - who went on to write The Lord of the Rings and The Hobbit made up when they were very young.”

Angie is confident Black and White Ogre: The Lost Tales of Hilary Tolkien, will be popular. When he was three years old, Ronald (as he was known to his family) and his younger brother, Hilary, were brought back to England by their mother, Mabel Tolkien. Before they could return to South Africa, their father died there of rheumatic fever, so Mrs Tolkien and the boys remained in England. In 1900, Mabel Tolkien experienced a conversion to the Catholic faith; this event had a lasting effect on Ronald and Catholicism became a motivating force in his life and writings.



Clanak preuzet sa TORn-a...

Gothmog
09-02-2009, 10:56
Nesto novosti! (http://www.pastemagazine.com/articles/2009/02/del-toro-hobbit-movie-production-under-way.html)

Na toj istoj stranici, naisao sam i na informaciju, da mozda i nece bit dva filma...hm...

Mordor
17-02-2009, 14:45
Moj novi blog o LOTR-u
http://j-r-r-tolkien.blog.hr/

Gothmog
19-02-2009, 11:50
Puno uspjeha u blogu, Mordor...

No,evo...poznat je i datum izlaska nove knjige...

From AP and our friends at Houghton Mifflin: NEW YORK – An early, long-unpublished work by J.R.R. Tolkien is coming out. “The Legend of Sigurd and Gudrun,” a thorough reworking in verse of old Norse epics that predates Tolkien’s writing of “The Hobbit” and “The Lord of the Rings” trilogy, will be published in May by Houghton Mifflin Harcourt. According to Houghton, the book will include an introduction by Tolkien and notes by his son, Christopher Tolkien. J.R.R. Tolkien, whose fantasy novels have sold millions of copies, died in 1973. “The Legend of Sigurd and Gudrun” was written in the 1920s and ’30s, when the author was teaching at Oxford University.



Clanak preuzet sa TORn-a. (http://www.theonering.net/)

Mordor
19-02-2009, 13:14
Puno uspjeha u blogu, Mordor...

No,evo...poznat je i datum izlaska nove knjige...

From AP and our friends at Houghton Mifflin: NEW YORK – An early, long-unpublished work by J.R.R. Tolkien is coming out. “The Legend of Sigurd and Gudrun,” a thorough reworking in verse of old Norse epics that predates Tolkien’s writing of “The Hobbit” and “The Lord of the Rings” trilogy, will be published in May by Houghton Mifflin Harcourt. According to Houghton, the book will include an introduction by Tolkien and notes by his son, Christopher Tolkien. J.R.R. Tolkien, whose fantasy novels have sold millions of copies, died in 1973. “The Legend of Sigurd and Gudrun” was written in the 1920s and ’30s, when the author was teaching at Oxford University.



Clanak preuzet sa TORn-a. (http://www.theonering.net/)

Hvala,i uredit cu ga jos malo pa ce bit završen.

Durin
19-02-2009, 18:04
Hehe, Gothmog fali još samo tvoj komentar na tu vijest, za dobra stara vremena. :D

Gothmog
19-02-2009, 19:05
Na sto si mislio cijenjeni Naugrime? Da hoce izvuci jos malo para? Ma mislim ja to, ali cu opet dat novce... A na kraju krajeva, zbilja me i zanima Tolkienov rad prije Arde...

Gothmog
21-02-2009, 12:40
Hm, ocekivao sam da ce vijest oko nacina pisanja nove knjige, donijeti kakvu raspravu medju fanovima Tolkiena na PCPu...ali jok! :)

Ili je mozda svakome promaknula recenica, u kojoj kazu da ce knjiga bit napisana u obliku narativnog epa...dakle u stihovima!

Da li vas to smeta? Da li to pozdravljate? Da li vam je svejedno?

C'mon!

Anarion.Umarth
21-02-2009, 13:50
baš me zanima kako će to izgledati
nadan se samo da će biti lakše čitljivo od beowulfa

Dreamer Deceiver
21-02-2009, 13:51
Hm, ocekivao sam da ce vijest oko nacina pisanja nove knjige, donijeti kakvu raspravu medju fanovima Tolkiena na PCPu...ali jok! :)

Ili je mozda svakome promaknula recenica, u kojoj kazu da ce knjiga bit napisana u obliku narativnog epa...dakle u stihovima!

Da li vas to smeta? Da li to pozdravljate? Da li vam je svejedno?

C'mon!

dakako da to pozdravljam :pray:
oduvijek sam volio njegove pjesme pa me baš zanima kako će ovo zvučit :)

Feanor
21-02-2009, 13:54
Kakva su ona Hurinova Djeca...... Dal se isplate procitat ili mu je samo sin osto bez love pa je izdo nesto di je tolkien napisao 3 stranice a on nadopunio sa još 250

Anarion.Umarth
21-02-2009, 13:56
nisu durinova nego hurinova, znači o ljudima
odlična knjiga, meni je postala čak i draža od gospodara
popraćena je nekim od najboljih ilustracija koje san ja vidija i zato samo čeka da skupin 120 kn viška i da je kupin

Durin
21-02-2009, 18:23
Hm, ocekivao sam da ce vijest oko nacina pisanja nove knjige, donijeti kakvu raspravu medju fanovima Tolkiena na PCPu...ali jok! :)

Ili je mozda svakome promaknula recenica, u kojoj kazu da ce knjiga bit napisana u obliku narativnog epa...dakle u stihovima!

Da li vas to smeta? Da li to pozdravljate? Da li vam je svejedno?

C'mon!

Pa iskreno nisam baš nešto posebno oduševljen.Čar Tolkienovih djela leži dijelom u njegovoj tajanstvenosti.Što se nalaz u Rhunu, Haradu, što je bilo sa Modrim čarobnjacima, koja je točno čudovišta Gandalf vidio kada je ganjao Balroga po Moriji, što je bilo sa enticama, tko je točno Tom Bombadil.Volio bih vidjeti ta pitanja odgovorena, ali onda bi nestalo tog vela tajanstvenosti.

Feanor
21-02-2009, 20:40
nisu durinova nego hurinova, znači o ljudima
odlična knjiga, meni je postala čak i draža od gospodara
popraćena je nekim od najboljih ilustracija koje san ja vidija i zato samo čeka da skupin 120 kn viška i da je kupin

Ja mislim da je skuplja od 120kn(u algoritma), Inace jel su mi puno drazi vilenjaci, sto se vidi i po nicku... heheh, al cu procitat i dignut...Da ucinilo mi se da su djeca durinova, ali sam onda skuzio pogresku pa sam editiro post....Hvala na savjetu

Dreamer Deceiver
21-02-2009, 23:53
feanor sad si me naveo na prisjećanje pred 5 godina kad sam prvi put čitao silmarillion :(
i kad sam skoro svaki tjedan pročitao o berenu i luthien

Feanor
22-02-2009, 18:13
Čitao sam malo po netu o Hurnivoj Djeci i navodno je najtuznija Lotr Knjiga, ali meni nema tuznije price o Feanoru i Silmarilima, osim mozda prica o besmrtnoj ljubavi Berena i Luthien :cry:

Wizard
24-02-2009, 20:22
ma procitaj pa ces vidit, meni je Hurinova djeca odlicna knjiga, iako se dosta vidi nedovrsenost nekih djelova, al dobro je, dobije se cjelokupna prica, tuzna, ali odlicno ispricana, malo drukcija, ipak ima malo drugacijih ideja, malo se ono ko ispitiva moral :), sad mi dojde da ponovno procitam sve knjige

Feanor
24-02-2009, 21:32
MA procitat cu nebrini :D , samo cekam da uhvatim malo vremena sad kad mi zavrse ispitni rokovi....

Gothmog
24-02-2009, 22:35
Hmmm,ja zbilja ne znam, Feanor, kako ti ove navedene price mogu bit tuznije od sudbine Hurina, Turina, Morwen i Nienor...
Sto se tice knjige same po sebi, ona nije nista drugo doli prosirena verzija iste price iz Silmarilliona...Ali su ilustracije apsolutno nenadjebive...

U vezi nacina na koji ce nadolazeca knjiga bit napisana...Well, po meni to uopce nece smetati, jer je i "Bozanstvena komedija" napisana u stihovima, pa svejedno ne gubi na cari...

@Durin

Dobro znas,da odgovor na ta pitanja, koja si postavio, neces nikad saznat...Za Toma Bombadila je i sam čiča Tolkien rekao da ne zeli nikad otkrit njegov identitet ( da li je Aule, da li je to sam Tolkien)...

Wizard
25-02-2009, 00:11
Dobro znas,da odgovor na ta pitanja, koja si postavio, neces nikad saznat...Za Toma Bombadila je i sam čiča Tolkien rekao da ne zeli nikad otkrit njegov identitet ( da li je Aule, da li je to sam Tolkien)...Sma to je čak noris :)
sry for spam al sam mora :)

btw posto ste svi veliki fanovi zanima me jel iko procitao original izdanja, mislim na engleskom, ipak se stogod gubi u prijevodu, i kolko su teska za razumiti ako niste prof engleskog :)

Feanor
25-02-2009, 10:35
Hmmm,ja zbilja ne znam, Feanor, kako ti ove navedene price mogu bit tuznije od sudbine Hurina, Turina, Morwen i Nienor...
Sto se tice knjige same po sebi, ona nije nista drugo doli prosirena verzija iste price iz Silmarilliona...Ali su ilustracije apsolutno nenadjebive...

U vezi nacina na koji ce nadolazeca knjiga bit napisana...Well, po meni to uopce nece smetati, jer je i "Bozanstvena komedija" napisana u stihovima, pa svejedno ne gubi na cari...

@Durin

Dobro znas,da odgovor na ta pitanja, koja si postavio, neces nikad saznat...Za Toma Bombadila je i sam čiča Tolkien rekao da ne zeli nikad otkrit njegov identitet ( da li je Aule, da li je to sam Tolkien)...

Pa rekao sam da nisam nikad čita priči o Hurinu njegovoj ženi i djeci i da nemogu vjerovati da ta priča može biti tužnija od besmrtne ljubavi vilenjaka...to je to, kad pročitam vam javim dojmove....

Gothmog
25-02-2009, 12:25
@Wizard


Jos ponosniji vlasnik Silmarilliona i Hobita na engleskom.


moj prvi post,84 stranice iza:D...proslo je dosta vremena od onda...

Ovako...Silmarillion na engleskom je puno bolji dozivljaj, nego na materinjem jeziku.Primjerice, Ainuri i Maiari govore staroengleskim, ili kako se vec to naziva, onaj Bible talk (thee,thy i tome slicno)...To je ujedno i najtezi dio za skuzit u knjizi...

pimp
25-02-2009, 20:30
Hmmm,ja zbilja ne znam, Feanor, kako ti ove navedene price mogu bit tuznije od sudbine Hurina, Turina, Morwen i Nienor...
Sto se tice knjige same po sebi, ona nije nista drugo doli prosirena verzija iste price iz Silmarilliona...Ali su ilustracije apsolutno nenadjebive...

U vezi nacina na koji ce nadolazeca knjiga bit napisana...Well, po meni to uopce nece smetati, jer je i "Bozanstvena komedija" napisana u stihovima, pa svejedno ne gubi na cari...

@Durin

Dobro znas,da odgovor na ta pitanja, koja si postavio, neces nikad saznat...Za Toma Bombadila je i sam čiča Tolkien rekao da ne zeli nikad otkrit njegov identitet ( da li je Aule, da li je to sam Tolkien)...


feanor - svakako procitaj hurinovu djecu , kao sto decki kažu vrlo tužna prica...

Durin - jel baš baš nikad necemo saznati odgovore? jel su oni otišli u grob s tolkinom ili ipak ima ikakve nade ?

Gothmog
26-02-2009, 21:31
Saznat cemo jedino ako Christopher Tolkien izvuce jos kakve biljeske od starog, a za koje svijet nije znao...

pimp
26-02-2009, 21:55
da sam nekromancer prvo bih tolkiena oživio pa bi mi prije spavanja citao sve nedovršene pripovjesti :D

hrčak
26-02-2009, 22:07
Pa i mi bi možda mogli naći odgovor na to.

Wizard
27-02-2009, 13:59
neka su pitanja zanimljivija bez odgovora, treba dat masti na volju, nebi ti to predstavljalo toliku znatizelju da znas odgovor, bio bi samo jos jedan podatak, vako je bolje :)

Gothmog
23-03-2009, 12:03
Ukoliko imate viska novaca, mozete naruciti OVO (http://tolkien.co.uk/Pages/Home.aspx)Sčudo...

Za nas smrtnike bit ce dovoljna i normalna verzija...

Rang€r
23-03-2009, 17:41
@Wizard


Jos ponosniji vlasnik Silmarilliona i Hobita na engleskom.


moj prvi post,84 stranice iza:D...proslo je dosta vremena od onda...

Ovako...Silmarillion na engleskom je puno bolji dozivljaj, nego na materinjem jeziku.Primjerice, Ainuri i Maiari govore staroengleskim, ili kako se vec to naziva, onaj Bible talk (thee,thy i tome slicno)...To je ujedno i najtezi dio za skuzit u knjizi...

da... kad smo kod toga, šta to točno znači jer nisam siguran oko toga... pošto sam u malom gradu, u knižnjicama ima samo lotrovi i 654 izdanja HPa, pa sam skino pdf silmariliona, sa svim onim dodacima u knjizi i ilustracijama, pročito sam prvih tridesetak stranica, al jednostavno ubija kad tolko čitaš sjedeči i bulječi u monitor bez mrdanja... vjerojatno ču naručit iz algoritma ak mi se nebude dalo ovak čitat...

The Great Duck
23-03-2009, 18:32
U kojem gradu živiš?...Ovdje gdje ja živim ima samo 1700 stanovnika,3000 sve skupa u općini,pa u knjižnici imaju sve od Tolkiena što je izišlo.
E,i digao sam Nedovršene pripovijesti,a već sam pročitao Hurinovu djecu,pa me zanima da li da pročitam i verziju iz NEdovršenih pripovijesti,ili je mou bez grižnje savjesti preskočiti?

Dreamer Deceiver
23-03-2009, 18:52
ponavljanje je majka znanja :D

Arbiter of Change
23-03-2009, 18:56
U kojem gradu živiš?...Ovdje gdje ja živim ima samo 1700 stanovnika,3000 sve skupa u općini,pa u knjižnici imaju sve od Tolkiena što je izišlo.
Vjerojatno jer je netko donirao knjige knjižnici.
Ono, iz mog iskustva manje knjižnice uvijek nekako nađu par primjeraka generalno nepoznatih knjiga.

The Great Duck
23-03-2009, 20:25
Pa pretpostavio bih da bi u slučaju donacije knjige izgledale malo lošije,a ove izgledaju skroz novo-štoviše izgledaju bolje od knjiga u šibenskoj knjižnici (također sam našao i neke knjige u Primoštenu kojih tamo nema,i u istom su stanju).
I može mi tko odgovoriti za Hurinovu djecu?

Anarion.Umarth
23-03-2009, 20:28
ako ti se da, čitaj
ako se dobro sićan, djelovi iz hurina je pisa sin tamo di je j.r.r. sta, a u nedovršenin pripovjestima je orginalnov tolkienov tekst popraćen komentarima

Fireblade
29-03-2009, 13:20
daj jbt nisam znao da postoji tema o lotru a fck
zelim pitati gdje mogu narucit 3 dio filma original ono 2 disc edition znate ono 2. dvd su oni dodatci

The Great Duck
29-03-2009, 14:37
Obična verzija ima dva diska...Trebali bi je imati u obližnjoj videoteci...

Nego,htio bih znati,ima li što od Tolkiena objavljeno za života,ili bar da nisu Christopher Tolkien i Guy Gavriel Kay uređivali,osim LOTR-a i Hobita?

Fireblade
29-03-2009, 15:46
ma ocu je bas kupit novu
procitaj na wikipediji
ja sam isprinto,ima 15 listova

Durin
29-03-2009, 19:31
Sjećam se da je bilo u algoritmu, sada ne znam imaju li još uvijek.Ako misliš na LOTR Limited Edition.

Gothmog
20-04-2009, 11:24
Nešto novosti:



April 17th, 2009


“We’ve decided to have The Hobbit span the two movies, including the White Council and the comings and goings of Gandalf to Dol Guldur,” says Del Toro.
“We decided it would be a mistake to try to cram everything into one movie,” adds Jackson. “The essential brief was to do The Hobbit, and it allows us to make The Hobbit in a little more style, if you like, of the [LOTR]Strilogy.”

So there you go. The second film will not, as had previously been suggested, a film that will bridge the 60-year gap between The Hobbit and the start of Fellowship Of The Ring.


Članak je preuzet sa empireonline.com .

Lord Ragnarok
20-04-2009, 22:58
mnogo kul, jos 2 Middleearth filmica, dok cemo sada pratiti jednog od mnogo kul hobita. samo jel se zna datum izlaska(barem godina [2010/11]Sako ne i preciznije) ili jos nista?