PDA

Pogledaj cijelu verziju : ~Silmarillion/Hobit/LOTR~



Stranica : 1 2 3 [4] 5 6 7 8 9

Nefarnius
03-06-2007, 21:45
Ajmo ovako...tko vam se najvise dopao od Numenorskih kraljeva?

Meni osobo Tar-Palantir zbog svoje dobrote i mudrosti
i Ar-Pharazon jer je bio jako ponosan,mocan i snazan...no nazalost to
je iskoristio u Sauronove svrhe!

Demon Hunter
03-06-2007, 23:05
@Durine:
Pa tako ti je to Durine kod nas i vas.Vilenjaka i Patuljaka.

Patuljci oduvjek nisu voljeli Vilenjake pa i njihov jezik,a i Vilenjaci nevole bas Patuljacki.
Sto imamo u primjeru u Fellowship of the Ring-Extended.Kada Haldir kaze Gimliju da nije i ne zeli slusat Patuljacki u Golden Wood,jos od Mracnih dana!

Ali meni se osobno sviđa taj jezik,pogotovo te grube rjeci i kako se izgovara. :pray: :pray:

A pismo i da ne pricam strava izgleda!

Sto se tice Filmova samo javi i ja ti posaljem.Sva tri djela... :D

@Nefarnius:A sto se tice Kraljeva Numenora,sigurno pogađate da mi je najdrazi Elros-Tar-Minyatur na Queny-iBo je prvi kralj Numenora,naravno bio je Vilenjak.
I to dokazuje kak su opet Vilenjaci ti koji su najmudriji i najodaniji.
Jel opet Elros je bio prvi Kralj ljudi iz Numenora i tako prihvatio Smrtnike kao svoj narod!

Elros zajedno s Edainima-People of Beleriand,nalazi otok Numenor kojeg su za njih podigli Valari kako bi bili sigurni od prjetnje Međuzemlja!

Elros je postao kralj u 32 godini Drugog doba,vladao je 410 godina dok nije umro u 500.godini!

I od njega su potekli svi ostali nasljednici....Tar-Amandil,Tar-Aldarion,Tar-Surion,Herucalmo i ostali!

@Durin:

Baruk Khazâd! Khazâd ai-mnu-Balin Fundinul Uzbad Khazad-dumu

Gothmog
04-06-2007, 14:02
Vidim da su 2 stranice prosle otkad me nije bilo...


Numenorski kralj...Tar Minyatur,jer je prvi i jer je to Elros...

Demon Hunter
04-06-2007, 22:44
A Gothmog isto mislimo.Super!

E jel mi moze ko rec neku stranicu sa Textom Produzenih verzija!

Ili ti Gothmog ako imas prjevod al dobar!

Ajd ako ko moze i ima pa da posalje prjevod,moj je totalno glup,umjesto Vilenjaci oni stavili Vilovnjaci sto me zivcira i tako ima tih gresaka.

Durin
05-06-2007, 21:54
Tar-Aldarion i Tar-Palantir mi je dobar.Nego,ovako imam par pitanja za vas.Pošto sam opet pročitao do kraja LOTR trilogiju opet su u prvi plan pala neka neodgovorena pitanja:Kakav je razgovor Gandalf vodio sa Tomom Bombadilom?Što mislite,da li je Frodo vidio Neumiruće Zemlje,Mandosa,Oromea,Manwea i ostale?
P.S. Demon,za produžene verzije ćemo se još dogovoriti. :wink:

Demon Hunter
05-06-2007, 22:17
@Durine

Za ovo o Neumirucim zemljama je sigurno,jer tamo je posao sa Gandalfom i zadnjim brodom koji je odlazio iz Međuzemlja.

Sigurno ih je vidio,jer ipak je on spasio njihovu zemlju!

A sto se tice Bombadila nije mi bas drag,a i neznam o tome!

Sto se tice filmova samo javi!

Flame of Udun
06-06-2007, 08:37
@Durine

Za ovo o Neumirucim zemljama je sigurno,jer tamo je posao sa Gandalfom i zadnjim brodom koji je odlazio iz Međuzemlja.

Sigurno ih je vidio,jer ipak je on spasio njihovu zemlju!

A sto se tice Bombadila nije mi bas drag,a i neznam o tome!

Sto se tice filmova samo javi!

Zapravo se govori da je zadnji brod bio onaj koji je Legolas izgradio da sa gimlijem ode u neuniruce zemlje

Nefarnius
06-06-2007, 12:11
Uostalom...tko je uopce Tom Bombaldil...jer nigdje nema tocne definicije njega

Demon Hunter
06-06-2007, 23:43
@Flame of Udun

Znam ja to da je bio posljednji brod onaj s Legolasom i Gimlijem.Ali zadnji brod koji je nosio nosioce Prstena prema neumirućim zemljama.

A to sa Legolasom je samo nagađanje,nije napiso Tolkien da su baš otišli,nego to što si ti napiso "govori se da su legolas i gimli zadnji otišli u neumiruće zemlje"

Da nije bio brod nego "lađa" :?
Be Cool!

@Nefarnius:A sto se tice Bombadila to pitaj druge,kao sto rekoh nije mi bas simpatican.
Ali evo pa pogledaj sam!

http://www.tuckborough.net/otherbeings. ... 20Bombadil (http://www.tuckborough.net/otherbeings.html#Tom%20Bombadil)

@Gothmog:
Hannon le Gothmog-The Balrog of the Flame and Shadow. Za prevod!
Namarie!

E a ovako Sorry sto je ovo of topic ali ovdi najbrze dobijem odgovor!
Kratko cu!
Ovako ako ste igrali Silent Hunter,ja ga igram sad-zasto mi se torpeda odbijaju od brod?

Jos jednom,sorry sto je off topic. :wink: :wink:

Durin
07-06-2007, 12:30
Demon,pogledaj PM,u vezi Silent Huntera.A što se tiče Toma Bombadila on je jednostavno samo jedan od likova,kojega je Tolkien izmislio dosta ranije pa mu je bilo glupo da ga izostavi u LOTR.Ali on se nikada nije bio opredijelio,on je uvijek bio "u ravnoteži",nije imao moći niti da čini dobro,niti zlo.Nije imao moći da ukloni Vrbova starca,niti da napravi nekakvu veliku promjenu u svojem carstvu,Staroj šumi.Još ga je Fangorn,odnosno Drvobradaš dobro poznavao,i moglo bi se reći da ga je to posebno zainteresiralo.Čini se da je Fangorn poznavao Toma,a i Tom njega jer na rastanku blizu Shirea Gandalf hobitima rekao da njega vjerojatno ništa od njihovih postolovina ne bi zanimalo osim posjeta entima.

1van
07-06-2007, 23:22
jel moze neko postati link za neku stranicu gdje sto upsies na vilenjacki on ti napise na engleski lil obratno.Vec je to neko negdje posta al nemogu naci
:(

Demon Hunter
08-06-2007, 22:13
Ma pogledaj u prethodnim stranicama,to za Vilenjacki.

Ali mislim da nema toga,da prevodi s Engleskog na Vilenjacki jer samo je malo toga prevedeno na Vilenjacki,koliko se ja sjecam

A vi znate da sam ja specijalist za Prvorođene!

@Durine:

Znas sta me je jos najvise izivciralo u Lord of the Rings,sto su samo 4 Patuljka bila prikazana u filmu.Pa jer nije mogo Jackson staviti i koju scenu s Patuljcima,meni najdrazom rasom posle Vilenjaka.

Uostalo Durin jer znas imena onima Patuljcima koji su bili na Tajnom Vijecu.Znam za Gimlija i Gloina a ona dvojica?

E da i otkud to da su Patuljci iskovali Narsil,ustvari Patuljak Telchar?
Cool :pray: :pray:

Gothmog
12-06-2007, 10:18
@1van

Klikni ovdje (http://www.thehutt.de/tolkien/fonts.html)Sako zelis prijevode...a jos ces dobit i prvoklasne fontove svih rasa ME-a...ukljucuci i tako tajanstvene rune Auleovog naroda...


@Demon Hunter

Pa patuljci slove kao prvoklasni kovači,tako da su u dobu prije Crnih Dana,radili svakojake stvarčice za vilenjake...a i ljude....Turinovu kacigu,Nasril,itd...

Mislim da je jos poznatiji bio....cek...kako se zvao...Gamli,Gamil,Gamili...nekako tako...slicno Gimliju,hehehe...alaj ce me Durin propucat radi neznanja!:D[/url]

Gothmog
12-06-2007, 19:51
vec dugo nisam stavio link na slike...a posto je ovaj autor tek nedavno stavio LoTR slike,evo i linka (http://www.chrisdien.com/)

Ne zaboravite pogledati i druge slike...dosta su dobre...

^B4$t4rD^
13-06-2007, 09:48
vjerovatno znate za ovo ali da stavim za one koji neznaju... :D
trgovina u hr gdje se moze kupiti mac "ANDURIL - SWORD OF KING ELESSAR"

http://minishop.t-com.hr/replikart/Prod ... id=8&gid=8 (http://minishop.t-com.hr/replikart/ProductDetails.asp?pid=185&pcurrpid=8&gid=8)

ja bi ga ali 3k kuna :cry: :cry:

Gothmog
14-06-2007, 10:06
Uh,ne bi bilo lose imat to na zidu...a imalo bi i prakricnih upotreba...rezat odojka,cackat zube,ili tjerat maškare...

@RA7R

Sorry na zakasnjenju,I've been busy...danas sam ti poslao paket...

Death By Sexy
14-06-2007, 10:09
Evo uspješno sam obranio maturalni rad "The Hobbit" i veoma sam zadovoljan s radnjom.. hvala svima na pomoći i izvorima

Gothmog
14-06-2007, 11:39
Cestitam! Koliko je to bilo uspjesno ako smijem pitat,i koliko su teska bila pitanja?

Death By Sexy
14-06-2007, 12:04
Ne kažu ti ocijenu samo kažu uspješno ste obranili radnju... to saznaš na kraju al rekla mi je profa da je veoma zadovoljna.. znači 5
pitanja nisu bila teška.. moraš samo znati što si pisao, zato ne preporučam nikome c/p :wink:

Gothmog
14-06-2007, 12:08
Meni je bila rekla da sam obranio sa odlicnim...valjda to ovisi od skole do skole...


A ovo sa c/p...mozes ti pejstat,ali nauci kaj si pejstao...rece Platon jednom prilikom...

Koliko je od tih 5 pitanja bilo vezano za pisca?

K4ciga
14-06-2007, 12:19
Pročitao sve tri knjige više puta,pogledao 2/3 filma,i vidio sam da su filmovi sranje.Kad bi netko pogledao film mislio bi "u jebote tu neki mali patuljci i oni imaju prsten i moraju do nekog grada doći u kojem žive vilenjaci al ih prate crni konjanici.Onda se tuku i onda boromir pogine i onda dva odu u mordor a ostatak za miananas tirithus i onda tamo duhovi dođu i onda ovaj baci prsten u neki vulkan i onda onaj bijeli čarobnjak stavlja krunu na onog streideira."

Knjiga je neusporedivo bolja od filma,u filmu je više bio naglasak na aragornovu izgubljenu ljubav,i fajtove.

kada čitaš knjigu misliš da to stvarno postoji,imaš čitavu povjest nekog kraja,imaš detaljo opisane krajeve,uf...ukratko,jedna od boljih knjiga koje sam pročitao.

Osim toga,film je toliko iskrivio knjigu da sam skoro dobio proljev.

+1

Death By Sexy
14-06-2007, 12:42
@ Gothmog - Moram ti reć da sam Tolkiena veoma detaljno obradio s obzirom da mi on nije bio tema rada i samo jedno pitanje mi je postavila i to jednostavno pa nije bio problem...

@ aragon -drago mi je da si me našo zajebavat i da imaš svoju furku ( ima neka pjesma od azre??)... ovo da je knjiga neusporediva sa filmom je istina ali ovo s furkom film je sranje ti ne stoji... aj mi reci koliko bi film trajao da je jackie knjigu preskivat išao?

K4ciga
14-06-2007, 15:49
rekao sam da je film sranje zato što se više bazirao na neke elemente koje se u knjizi ne spominju ili se spominju jako malo...

Demon Hunter
14-06-2007, 23:20
Pa da je Jackson kao sto je reko Death By Sexy.radio po knjizi....ne kazem ja da nije radio ali da je svaki detalj knjige prenio na platno.

Znas koliko bi to trajalo ali bi zato bilo dobro.

Ne kazem da nije sad dobro,i ovako traje 3 sata + Produzeni djelovi.A nemoze se za filmove koji su dobili vise od 15 oskara reci da su sranje!

A i ne volim kad nas se vređa,s tim sranjima.Jebiga prijatelju ako si doso raspravljat nemoj pljuvat po filmovima,reci da ti se ne sviđaju i to je to!

Sto se tice Aragornove ljubavi,jeste da prolazi kroz sva tri filma ali nije stvar oko njega,jer i sami naslovi filmova kazu pricu.

H A N O N_L L E!!!!!!!!!!

Durin
16-06-2007, 19:27
Eh,dosta me dugo nije bilo.Vratih se sa teškog putovanja.Zapravo odlično,mogu izbivati i mjesec dana,a da nitko ništa ne skuži i da se tema ne pomakne puno naprijed. :rotfl:
Dakle ovako:Demon,mislim da se nezna imena one dvojice koja su još bila na vijeću,ali smatram da su to bili oni koje je Gloin spomenuo kada je govorio o glasniku iz Mordora.Zatim je spomenuo "te noći je našim glavarima bilo teško oko srca".No,i ne treba biti,znaš da je Bilbo išao na put iz Vrećastog vijenca (nakon 111. rođendana) na put sa patuljcima.
Gothmog,misliš li ti to na Narvija,prijatelja Celebrimora?

Valtiel
19-06-2007, 16:19
aragon... ma itekako da su filmovi sranje, TESKO SRANJE. 8)

THUNDER_DINIX
19-06-2007, 21:24
filmovi sranje? ti to ozbiljno?!?

Gothmog
19-06-2007, 21:45
Svatko ima pravo na svoje misljenje,makar bi Valtiel mogao reci razlog,ako nista drugo....konkretan razlog...ne,onog tipa,previse odudara od knjige,jer svi znamo kakva je knjiga,a kakav je film...


Zbilja bi trebao,ako nista drugo,odat priznanje za ulozen trud...a potrudili se zbilja jesu...

THUNDER_DINIX
19-06-2007, 21:53
nisam bas citao gornje postove, ali mislis na LOTR trilogiju da je sranje? si ti puko? BTW, to su smijesne izlike kao odudara od knjige... volio bi vidjet film koji totalno "skine" knjigu, takvi su jako rijetki

Lord AngelRI
19-06-2007, 22:04
nisam bas citao gornje postove, ali mislis na LOTR trilogiju da je sranje? si ti puko? BTW, to su smijesne izlike kao odudara od knjige... volio bi vidjet film koji totalno "skine" knjigu, takvi su jako rijetki

u pravu si.....

nemoguće je cijelu knjigu koja ima puno stranica prebaciti na film onda bi trajao film 5 sati ako ne i više....

primjer vam je Harry Potter novi nastavak ko i prije neke scene će biti izbačene.....

trilologija LOTR da je sranje tko god to kaže nije čistu glavi.....

ali pošto je ovo demokracija nećemo mu odrubit glavu.... hmmmm dobar prijedlog ajmo... ma ništa razmišljam na glas.... heeeee..... :D

Arbiter of Change
19-06-2007, 22:27
A slušaj, nisam ja kriv što većina ljudi nema toliko mogućnost održavanja pažnje i da zbog toga ne mogu pogledati dugi film. Da se mene pita, ja bi ga gledao pa makar trajao 5 sati, u komadu ako treba.

Lord AngelRI
19-06-2007, 22:30
A slušaj, nisam ja kriv što većina ljudi nema toliko mogućnost održavanja pažnje i da zbog toga ne mogu pogledati dugi film. Da se mene pita, ja bi ga gledao pa makar trajao 5 sati, u komadu ako treba.

postoji DVD pa gledaš svaki dan po 30 minuta to se može.... zar ne..... i problem je riješen.....

Death By Sexy
20-06-2007, 08:15
[quote="Arbiter of Change":3ptkon0w]A slušaj, nisam ja kriv što većina ljudi nema toliko mogućnost održavanja pažnje i da zbog toga ne mogu pogledati dugi film. Da se mene pita, ja bi ga gledao pa makar trajao 5 sati, u komadu ako treba.

postoji DVD pa gledaš svaki dan po 30 minuta to se može.... zar ne..... i problem je riješen.....[/quote:3ptkon0w]

:rotfl:


i film nije sranje.. može biti da nekome nije dobar ali da je sranje..ajde

Demon Hunter
21-06-2007, 09:51
THE COUNCILE OF ELROND!!!
The council held on 25 October III 3018 at Rivendell, where the history of the Ring was discussed, and its fate debated. Present at the council were representatives of all the free peoples of Middle-earth.

After much debate, four main proposals were put forward. Erestor, Elrond's chief counsellor, suggested taking the Ring back westward to Tom Bombadil, in the hope that he could withhold it from Sauron. Glorfindel suggested something similar: carrying the Ring west to the Great Sea and casting it in. Both of these courses were thought too dangerous to attempt, and rejected for other reasons besides.

Boromir of Gondor had a bolder proposal: to take the Ring and wield it against its maker. The dangers of doing this were all too clear, and none of those present who might have taken up the Ring would agree to do so.

The final conclusion of the Council was to follow the course devised by Elrond himself, to carry the Ring into Mordor and cast it into Mount Doom. By no means all the Council agreed with this course. Erestor in particular saw little hope of succeeding. 'That is the path of despair,' he said, 'Of folly I would say, if the long wisdom of Elrond did not forbid me.' (The Fellowship of the Ring II 2, The Council of Elrond).

Nonetheless, Elrond's plan was accepted as the only course possible. As Gandalf said, 'It is wisdom to recognise necessity, when all other courses have been weighed...' (ibid). Frodo the Ring-bearer took on the task, and a Company for him was assembled from five others of those present at the council, to which were added the hobbits Samwise Gamgee, Meriadoc Brandybuck and Peregrin Took. This was the Company or Fellowship of the Ring, that set out from Rivendell on the journey that Erestor had called the 'path of despair'.

Sad znamo zasto je Tom Bombadil bio kljucan lik.Njemu su htjeli dat Prsten na cuvanje!

Pozdrav!!!

Gothmog
21-06-2007, 12:26
Hm,da...ali on nije htio prsten...i kao sto je sam rekao...zagubio bi ga...

Durin
21-06-2007, 14:59
Sad znamo zasto je Tom Bombadil bio kljucan lik.Njemu su htjeli dat Prsten na cuvanje!

Pozdrav!!!
Pa ja sam mislio da ti to znaš!Ako ne znaš,onda dobro jutro.Pa to je bila jedna od ključnih tema na njegovom vijeću.A tko se tome usprotivio?Gandalf naravno,čak mu je i Elrond htio povjeriti prsten,ali je Gandalf rekao da ga:
1.)Tom ne bi htio prihvatiti.
2.)Prihvatio bi ga samo kada bi ga zamolili svi slobodni narodi svijeta,niti onda ne bi znao zašto je to toliko važno,a i njemu se taj prsten čini kao nevažna stvarca koju bi on zaboravio a onda i zagubio.
Tako je na kraju vijeće zaključilo-složili su se sa Gandalfom da prsten treba biti uništen,a ako ne bude,da će Rivendell,Shire,Lorien biti tvrđave pred opsadom.Tako i Stara šuma,a ako prsten bude Sauronov,Bombadil će biti zadnji koji će pasti,kao što je nekada bio i prvi."A tada će zavladati noć."

1van
21-06-2007, 20:46
za ono prije 2 strane fala svima...

P.S. Jel zna neko jel ima u knjiznicama Tolkienova djela tak da znam dal se isplati dati 50 kn za clanarinu....

m777
21-06-2007, 22:12
:)
Najvjerojatnije ima... ali slobodno pitaš tamo...

Gothmog
23-06-2007, 00:15
za ono prije 2 strane fala svima...

P.S. Jel zna neko jel ima u knjiznicama Tolkienova djela tak da znam dal se isplati dati 50 kn za clanarinu....

Mislim,ej,bez uvrede,ali cuj...Tolkien nije neki novopeceni pisac,nit copycat kao onaj sonjo od Paolinija...

Generacije su se odgajale na njegovim pripovjestima,dio modernog fantasya je zasnovan na njemu,a ti pitas, da li ga ima u knjiznicama...

Moli boga da Durin ovo ne procita...

Arbiter of Change
23-06-2007, 07:32
P.S. Jel zna neko jel ima u knjiznicama Tolkienova djela tak da znam dal se isplati dati 50 kn za clanarinu....

A slušaj, pretpostavljam da se nećeš prijaviti samoSzbog Tolkien (znaš, imaš tamo više knjiga).

Demon Hunter
24-06-2007, 21:55
Znam dosta toga Durin.Ali nisam bas proucavao ta neka pitanja.

Kao tko je Glorfindel,Tom Bombadil ili Morwen....koji su ionako nevazni.

A to priznajem nisam znao,da su htjeli prsten dat Bombadilu.

Il sam zaboravio ili toga nema u Prvom djelu knjige....Starim! :cry:

Ipak ja volim Vilenjake.....i najvise njih proucavam i znam o njima.

Ali priznajem ima dosta toga sto i neznam,ipak nisam toliki frik pa da znam svaki cvjet,sumu ili zgradu u Tolkienovom Gospodaru!

Pozdrav ljudi!

Gothmog
25-06-2007, 10:32
Hehehe,nitko te ne osudjuje,Demon...najvjerojatnije si zaboravio dijelove prve knjige...

Kao sto sam ja dosta zaboravio Silmarilliona,pa se nastojim prisilit da ga ponovo pocnem citat...

I kratka referenca za one koje vole symphonic metal...poslusajte grupu Summoning,svi lyrcisi su iz Tolkienovih djela,a glazba je fenomenalna...pogotovo instumentalne stvari...ja se lagano penjem kao top listener u last.fm-u:D

Demon Hunter
25-06-2007, 16:22
Ma znam da me niko ne osuđuje..... :)

Stvarno sam zaboravio a i neda mi se citat!

Poslusat cemo to pogotovo ako su bazirani na Tlkinovom Gospodaru Prstenova!

Durin
25-06-2007, 16:45
Smirite malo ljudi,vilenjaci,balrozi i ostale rase.Demon,ti ne bi trebao stariti ili se barem duge godine Međuzemlja ne bi trebale toliko očitovati na tebi. :D
Ne znam ni ja baš svaki cvijet,ali znam puno toga što treba tek zaboraviti i opet se prisjetiti toga.

Demon Hunter
26-06-2007, 21:52
Ma tako ti je to Durine.

Eno knjige stoje a meni se neda citat.A i zaboravio sam dosta toga zato sam mislio,starim!

Stvarno cu se morat malo prisjetit!

Hanon Lle Durin Lord of Moria evo malo pjesma o tvojim junackim danima!

Song of Durin

The world world was young, the mountains green,
No stain yet on the Moon was seen,
No words were laid on stream or stone,
When Durin woke and walked alone.
He named the nameless hills and dells;
He drank from yet untasted wells;
He stooped and looked in Mirrormere,
And saw a crown of stars appear,
As gems upon a silver thread,
Above the shadow of his head.

The world was fair, the mountains tall,
In Elder Days before the fall
Of mighty Kings in Nargothrond
And Gondolin, who now beyond
The Western Seas have passed away:
The world was fair in Durin's Day.

A king he was on carven throne
In many-pillared halls of stone
With golden roof and silver floor,
And runes of power upon the door.
The light of sun and star and moon
In shining lamps of crystal hewn
Undimmed by cloud or shade of night
There shown forever far and bright.

There hammer on the anvil smote,
There chisel clove, and graver wrote;
There forged was bladed and bound was hilt;
The delver mined the mason built.
There beryl, pearl, and opal pale
And metel wrought like fishes' mail,
Buckler and corslet, axe and sword,
And shining spears were laid in horde.

Unwearied then were Durin's folk;
Beneath the mountains music woke:
The harpers harped, the minstrels sang,
And at the gates the trumpets rang.

The world is grey, the mountains old,
The forge's fire is ashen-cold;
No harp is wrung, no hammer falls:
The darkness dwells in Durin's halls;
The shadow lies upon his tomb
In Moria, in Khazad-dűm.
But still the sunken stars appear
In dark and windless Mirrormere;
There lies his crown in water deep,
Till Durin wakes again from sleep.

Gothmog jesi vidio Gurthang uvatio sam vremena i u igraoni imaju max adsl.Pa sam na brzinu stavio sliku.Mislim da je na 52 ili 53 stranici!

Gothmog
27-06-2007, 10:54
Zakaj ja ne mogu naci taj link koji si poslao? WTF?!

Ajde,ponovi link...hvala...

Orion
27-06-2007, 10:55
Zna li itko postoji li igdi kompletna mapa Eae u vrijeme Silmarilliona, uključujući Valinor i Aman, te usporedba te mape sa onom nakon potopljenja Belerianda?

Gothmog
27-06-2007, 11:01
Zna li itko postoji li igdi kompletna mapa Eae u vrijeme Silmarilliona, uključujući Valinor i Aman, te usporedba te mape sa onom nakon potopljenja Belerianda?

Jel' mislis za kupit,ili na netu?

Ako je na netu pogledaj,Encyclopedia Of Arda (http://www.glyphweb.com/ARDA/)...

Durin
27-06-2007, 11:50
Nisi ga niti postao Demon,jer ga niti ja ne vidim. :rotfl:
Postaj još jednom.
A što se tiče mape: http://home.agh.edu.pl/%7Eevermind/imag ... _15web.jpg (http://home.agh.edu.pl/%7Eevermind/images/ArdaTR_15web.jpg)

Orion
27-06-2007, 11:52
Zna li itko postoji li igdi kompletna mapa Eae u vrijeme Silmarilliona, uključujući Valinor i Aman, te usporedba te mape sa onom nakon potopljenja Belerianda?

Jel' mislis za kupit,ili na netu?

Ako je na netu pogledaj,Encyclopedia Of Arda (http://www.glyphweb.com/ARDA/)...

Super, možeš štošta toga saznat na toj stranici, ali naša san što sam tražio...
http://www.geocities.com/area51/7990/map1.htm

Demon Hunter
27-06-2007, 17:56
E fakat stvarno di je taj link znam da sam ga napravio na 53 stranic. Na kraju.

Ono bez zajebancije.Al nema ga kako to?

Da nije neko uređivo ili nesto!

Ova je mapa skroz odjebana!

Posta cu ponovo!

Evo Stranice za onu Grupu Summoning-e ono stvarno su dobri iako ih nisam sluso.Evo sad malo gledam i citam i sve su pjesem na temu Gospodara Prstenova!
http://www.summoning.info/index.php?sec ... asetypes,1 (http://www.summoning.info/index.php?section=lyrics&show=title,content&filter=id_releases,2&subFilter=id_releasetypes,1)

I sve su im albumi sa nazivima Minas Morgul,Dol Guldur...

Evo jedne:
10. The Legend of the Master Rings
Three rings for the elven kings under the sky
Seven for the dwarf lords in their halls of stone
Nine for mortal men domed to die.
One for the dark lord and his dark throne.
In the land of mordor where the shadows lie.
One ring to rule them all, one ring to find them
one ring to bring them all, and in the darkness bind them.
In the land of mordor where the shadows lie.

The earth was trembling by clovn hooves
and no stars shined in that night forseen
the morgul road was hidden by clowds of doom
and trembled again by the outburst of darkness.
Ten thousand orks and trolls, paralyzed with fear of the nazgul king.

Gothmog
02-07-2007, 20:01
Probaj poslusat instrumentale...totalno atmosfericni...pogotovo pjesma Bauglir...

I nadji,brate vremena za Gurthang,vidis da si zainteresirao i Durina...

Demon Hunter
03-07-2007, 22:47
Ma jedva cekam da poslusam.Samo mi reci jel ima za Downloadat muziku,sa njihove stranice koju sam posto.

Ili ako imas ti Gothmog,odakle si skido!

Za Gurthang sređeno ponovo cu postat za Gospodara Patuljaka!

Malo smo utihnuli,Durin nam oso na more pa ga nece biti dugo!

Gothmog
04-07-2007, 13:30
Skidao sa Soulseeka,ali ti preporucam da poslusas prvo pjesme sa njihove stranice da znas,koja ti se svidja....a ako budes htio mogu ti citav package poslat na tvoju adresu....


Patuljak na moru...svega cu cut... :D

Demon Hunter
07-07-2007, 23:09
Ma samo ti meni daj stranicu odakle si skido pa cu si ja skinit sve.

Znaci nisu lose pjesme,naravno da nisu kad su na temu Cica Tolkienovog Gospodara!

Pa da tako ti je to,rat za prsten zavrsen Patuljak na moru,Demon se dosađuje a Gothmog ko zna sta radi!

Eto vidis nema nikog pa malo moram oipak da ne padne u zaborav,i dok se Bradati Cica nevrati!

E a da malo ne zamre tema,sta mislis o Alataru i Pallandu.Malo sam prekopavo po svojim spisima Mitologije od Tolkiena.Pa sam naso da su njih dvojica isli zajedno,kao i sto su dosli na Međuzemlje zajedno!

Pa kaze da su imali zadatak da oslobode ljude sa Istoka,i da u svojoj misiji iz prve nisu uspjeli.I Tolkien kaze da su nestali,ali opet kaze da su mozda pali pod vlast Saurona.

Da i jos nesto bitno kao kad je Sauron bio porazen,da su njih dvojica osnovali Tajne Kultove Magije i da su nastavili Sauronovim putem u Cetvrtom Dobu!

Cujemo se!

Samael
08-07-2007, 19:25
Jel ima igdje kupiti kakav paket knjiga J. R. R. Tolkiena?
Kao paket sva tri Gospodara, itd...

Demon Hunter
08-07-2007, 20:49
Jel ima igdje kupiti kakav paket knjiga J. R. R. Tolkiena?
Kao paket sva tri Gospodara, itd...

Kako mislis u paketu.Imas jedino u paketu Trilogije kao sto je Lord of the Rings.

A Sillmarilion,Hobbit,.....itd,se prodaju zasebno nemogu ic u paket jel nisu trilogija.

Ma mozes nac jeftino sve Tolkienove knjige!

Gothmog
09-07-2007, 20:56
FoTR (http://www.algoritam.hr/?m=1&p=proizvod&kat=45&id=106442)

TTT (http://www.algoritam.hr/?m=1&p=proizvodi&Korak=btrazilica&trazi=dvije+kule&q=i)

Rotk (http://www.algoritam.hr/?m=1&p=proizvodi&Korak=btrazilica&trazi=povratak+kralja&q=i)

Silmarillion (http://www.algoritam.hr/?m=1&p=proizvodi&Korak=btrazilica&trazi=silmarillion&q=i)

Hurinova Djeca (http://www.algoritam.hr/?m=1&p=proizvodi&Korak=btrazilica&trazi=hurinova&q=i)

Sasvim prihvatljive cijene,rekao bih...

Sgt. Bull
10-07-2007, 21:08
FoTR (http://www.algoritam.hr/?m=1&p=proizvod&kat=45&id=106442)

TTT (http://www.algoritam.hr/?m=1&p=proizvodi&Korak=btrazilica&trazi=dvije+kule&q=i)

Rotk (http://www.algoritam.hr/?m=1&p=proizvodi&Korak=btrazilica&trazi=povratak+kralja&q=i)

Silmarillion (http://www.algoritam.hr/?m=1&p=proizvodi&Korak=btrazilica&trazi=silmarillion&q=i)

Hurinova Djeca (http://www.algoritam.hr/?m=1&p=proizvodi&Korak=btrazilica&trazi=hurinova&q=i)

Sasvim prihvatljive cijene,rekao bih...
Da,a malo po malo skupe se sve...evo ja sam za 5 godina uzeo od Algoritma 11 naslova:



387km=1393kn

J.R.R.Tolkien-Gospodar Prstenova:Prstenova Družina
J.R.R.Tolkien-Gospodar Prstenova:Dvije Kule
J.R.R.Tolkien-Gospodar Prstenova:Povratak Kralja
J.R.R.Tolkien-Silmarillion
J.R.R.Tolkien-Hurinova Djeca
J.R.R.Tolkien-Hobit
J.K.Rowling-Harry Potter I Kamen Mudraca
J.K.Rowling-Harry Potter I Zatočenik Azkabana
J.K.Rowling-Harry Potter I Plameni Pehar
J.K.Rowling-Harry Potter I Red Feniksa
J.K.Rowling-Harry Potter I Princ Mješane Krvi
sve lijepo urađene i prevedene na hrvatski knjige...isplativo :)
počeo sam čitati Hurinovu Djecu i sviđa mi se knjiga...

p.s.@Demon:Hvala na onim stranicama(pp)odlične su :D

Arkham
12-07-2007, 02:14
Evo, našao sam neke stranice koja pokušavaju dokazati da je Tolkien bio sotonist :rotfl:
http://www.tldm.org/News8/JRRTolkien.LordOfTheRings.HarryPotter.CSLewis.Narn ia.htm
http://www.libertytothecaptives.net/left_behind.com_potter_and_rings.html

Neki zanimljiviji citati:
"the deeply satanic Lord of the Rings novels and movies"

"He did not mention that the movie is a work of darkness and that Christians who enjoy such satanic entertainment are enjoying fellowship with devils"

"The practice of "Christians" marking themselves with satanic user names and avatars conditions people to think this is acceptable in the sight of God. It is not acceptable for God's people to mark themselves with satanic symbols (Satan's markings), listen to rock and roll (Satan's music) speak in sarcastic and condescending tones (Satan's talk), and read occult and murder novels (Satan's books)."

"Sadly, many professing Christians via the lie that anything done by a 'Christian' is acceptable, have accepted the occult. Tolkien was defined to be a Christian. Satan then got acceptance for his evil occult series of Lord of the Rings by gullible people that believe anything done by a 'Christian' is acceptable..."



"...Satan has used Tolkien and his occult series in very successful attacks against both the lost and professing Christians. The devil succeeded in getting the occult accepted by both groups, the lost and professing Christians and Tolkiens [sic]Sdemonic works played a major role in the process.

Tolkiens [sic]Soccult stories were first published in the 1950's. It is interesting to note that Tolkien took 12 years to write his occult stories and he released them in the 13th year. He was a true occultist and the devil was pleased and blessed his work!"

"John Ronald Reuel Tolkien (1892-1973) was a man of many contradictions. For example:

Back in 1969, he wrote a letter affirming that "the chief purpose of life, for any one of us, is to increase according to our capacity our knowledge of God by all the means we have, and to be moved by it to praise and thanks." Yet the primary focus of his life was his mythical Middle-earth, headed by a distant and impersonal "God" who might confuse rather than clarify the nature of the Biblical God.

In his personal letters (many are included in a book titled The Letters of J. R. R Tolkien), he expressed caution toward occult practices. But he equipped his team of mythical heroes -- the fellowship of the Ring -- with the pagan powers that God forbids. For example, "Gandalf [a helpful wizard]Sis able to wield potent magic... To do battle with the forces of darkness, Gandalf the Grey can call upon not only his spellcraft, but also his staff of power and the Elven sword Glamdring."

He affirmed his faith in the One God who created the universe. But his mythical God stopped creating before the work was finished, then turned the rest over to a group of lesser gods or "sub-creators." In other words, Tolkien invented a hierarchy of deities that defied the Biblical God's wise warnings concerning both real and imagined idolatry."

"One thing is certain; J.R.R. Tolkien was very fascinated by occult symbolism."

"Both Tolkien and Lewis endorsed drinking alcohol and smoking and did so in their personal lives"

" Both J.R.R. Tolkien and C.S. Lewis were initiated in the H.O.G.D. (The Hermetic Order of the Golden Dawn), which is a deeply occult, black magic secret society."

Znate šta? Meni je dosta ljudi koji tvrde da netko nije kršćanin samo zbog toga što voli ovo ili ono. Tko su oni da odlučuju? Dosad nisam osobno upoznao nijednog fundamentalista, i to je dobro jer bih mu vrlo vjerojatno otkidao glavu. Pa još tvrdnje da su masoni sotonisti...

Burek_fr0m_SPACE
12-07-2007, 02:24
"The practice of "Christians" marking themselves with satanic user names and avatars conditions people to think this is acceptable in the sight of God. It is not acceptable for God's people to mark themselves with satanic symbols (Satan's markings), listen to rock and roll (Satan's music) speak in sarcastic and condescending tones (Satan's talk), and read occult and murder novels (Satan's books)."
Pokušavam zamisliti kako izgleda onaj koji je ovo rekao/napisao... ali šta god smislim mi ne igleda dovoljno zadrto...

Demon Hunter
12-07-2007, 20:27
Prvo i prvo mi se ovdi ne bavimo Sotonistickim pricama Tolkiena jer ih on ni nema niti je on bio.

Nemoze se rec da je Lord of the Rings ej Legendarna Trilogija Sotonizam!

Tolkien je jedan od najboljih pisaca onih vremena i za vreme rata je pisao Lord of the Rings,imo pune ruke posla a ne da bude sotonista!

Recu samo ovo to su sve gluposti sto si napisao,nekazem i nekrivim ja tebe nego.To uopste nije istina o Tolkienu!
Toliko!

Gothmog
12-07-2007, 20:35
Kakva gljiva je to napisala da mi je znat...


Neki jehovin svjedok...onakav,kakve tjeramo vrucom vodom,kada ti dodju na vrata...je*ala ih Kula stražara...

Sgt. Bull
12-07-2007, 20:36
Sigurno ima velka muda,barem do poda kada je ovo smio napisati...cc ni manje ni više Sotonist :S we are the children of the devil...or no?

Gothmog
12-07-2007, 20:45
Sigurno ima velka muda,barem do poda kada je ovo smio napisati...cc ni manje ni više Sotonist :S we are the children of the devil...or no?

I to ni manje ni vise...nego da ga je sam sotona opsjednuo...covjece,kakav biser...


Steta sto nema tamo komentara...mislim da bi neslavno prosao...

Demon Hunter
12-07-2007, 20:52
One Ring to Rule us All
One Ring to Bring,Gothmog,Durin,Demon....and all other
One Ring to find them
And in Darkness Bind them to Protect Middle Earth from sotonism!

Nece nas neki Sotonista J...t,evo mu na :-x :-x :-x

medusa
13-07-2007, 17:06
ej ej, šta fali sotonistima? :wink: :D

Arbiter of Change
13-07-2007, 17:24
Ne uklapaju se u opće prihvaćenu percepciju "normalnog" društva, eto što.
Ali dosta OT-a.

Simon the Dreamer
13-07-2007, 17:51
A ima tih jehovinih svjedoka koji su ko kršćanski ekstremisti, dijele letke na kojima je slika ljudi koji idu u pakao i pritom pričaju i u oblačičima pišu stvari tipa: "Alah je pravi bog" "Buda me voli" "Bog ne postoji" i "Rock and roll".
Doslovce.

Lord Jambrek
13-07-2007, 18:05
A ima tih jehovinih svjedoka koji su ko kršćanski ekstremisti, dijele letke na kojima je slika ljudi koji idu u pakao i pritom pričaju i u oblačičima pišu stvari tipa: "Alah je pravi bog" "Buda me voli" "Bog ne postoji" i "Rock and roll".
Doslovce.

Ma to je sve bolesno, ti jehovini svjedoci su takve vjere da ako im najbolji prijatelj umire i krvari, oni neće ništa poduzeti nego se samo moliti iznad njega.

Demon Hunter
15-07-2007, 14:05
Ma ti likovi nisu normalni,samo nesto seru i pricaju,i neke glupe knjige prodaju ko da je to nesto....ej.!

Ma vratimo se temi Gothmog nisi vidio sta sam napiso na prethodnoj stranici o Plavim Carobnjacima pa malo rasprave o njima!

Sta ko zna?

Sgt. Bull
15-07-2007, 14:17
"Alah je pravi bog"
Sorry na ot ali ovo fkt nije...prvo,ako misliš pisati ime,već nečijeg Božanstva onda malo kulture pa napiši fino,jerbo alah ne znači ništa,alah ne valja,Allah je kako treba,druga stvar ako jehovini svjedoci daju takve letke/izjave onda ispadne da su svi muslimani ustvari jehovini svjedoci?
Elem...sry na ot :) ja nisam baš dobro shvatio iz one knjige,tko je Hurin ustvari,kralj,nasljednik(dada evo pročitat ću još jednom ali sporo da bi sve skonto)?? :( glup sam,ne zamjerite :)

Arkham
15-07-2007, 16:21
Ma ti likovi nisu normalni,samo nesto seru i pricaju,i neke glupe knjige prodaju ko da je to nesto....ej.!

Ma vratimo se temi Gothmog nisi vidio sta sam napiso na prethodnoj stranici o Plavim Carobnjacima pa malo rasprave o njima!

Sta ko zna?

Plavi Čarobnjaci su putovali dalje na istok i vjerojatno nisu uspjeli u svojoj misiji. Iako je Tolkien razmatrao mogućnost da jesu uspjeli, kasnije se odlučio protiv toga i to jasno piše u LotR-u. Ali nigdje se ne spominje da su bili izopačeni kao Saruman, i malo je vjerojatno da su u Četvrtom dobu ostali u Međuzemlju.

Demon Hunter
16-07-2007, 19:40
Ma ti likovi nisu normalni,samo nesto seru i pricaju,i neke glupe knjige prodaju ko da je to nesto....ej.!

Ma vratimo se temi Gothmog nisi vidio sta sam napiso na prethodnoj stranici o Plavim Carobnjacima pa malo rasprave o njima!

Sta ko zna?

Plavi Čarobnjaci su putovali dalje na istok i vjerojatno nisu uspjeli u svojoj misiji. Iako je Tolkien razmatrao mogućnost da jesu uspjeli, kasnije se odlučio protiv toga i to jasno piše u LotR-u. Ali nigdje se ne spominje da su bili izopačeni kao Saruman, i malo je vjerojatno da su u Četvrtom dobu ostali u Međuzemlju.

Prvo i prvo to sam i napiso na prethodnoj stranici.I to se sve zna.Drugo isto su presli na Mracnu Stranu kao sto sam napiso i Ostali su u Međuzemlju,to sve pise!
A i ima na svakoj Dobroj Stranici o Lord of the Rings.Npr:Enciklopedy of Arda,Thain Book i ostalo! :yuck:

Gothmog
17-07-2007, 09:43
Mislim da mi tu ne mozemo nista vise saznat o Alataru i Pallandu,posto je sve sto znamo vec odavno napisano i receno...

Neke stvari ce uvijek ostat nedorecene...


A evo i dnevnik (http://www.dur.ac.uk/d.e.smith/journal.htm)Sjedne sretnice,koja je imala priliku posjetiti lokacije na kojima je film bio snimljen...you lucky girl...

Demon Hunter
18-07-2007, 23:52
Ma sa sigurnoscu mogu reci ovo.
Alatar i Pallando pod imenom Plavi Carobnjaci dolaze u Međuzemlje zajedno sa ostalima trima Carobnjacima.Saruman se nastanjuje u Isengardu,Gandalf nema doma vec luta i dobiva ime grey Pilgrim!Radagast se opredjeljuje za zivot u sumi sa zivotinjama i nastanjuje se u Rhosgobelu na granicama Mirkwooda!
Zatim bla..bla..saruman pogine,Gandalf odlazi u Neumiruce zemlje,a za Radagasta se nezna tacno,vjeruje se da je ostao sa zivotinjama.
E sad A Alatar i Pllando,na pocetku su otisli na istok,nisu izvrsili zadatak pali pod Mracnom Stranom osnovali Cultove i ostali u Međuzemlju sljedit Sauronov put!
Gotovo necemo vise o njima.

Gothmog strava stranica..... :pray: :pray:
A tek slike Lothlorien,Rohan,Anduin.....ocu tamo :cry: :cry:

Gothmog
19-07-2007, 23:29
Navodno da je dio lokacija prevalila lava...tako da je sa filmom doslovce otisla i lokacija...

A inace,bio sam neko vrijeme zainteresiran za ponudu generalturista,12k kn,dva tjedna u novom zelandu,sa posjetama setova....ali proslo je od onda vec 3 godine....tugo,nesreco...

pstrebs
23-07-2007, 20:39
Ostala dva čarobnjaka pojela su previše punjenih paprika i tako se nageli u vodu u blizini Raurskih slapova pa se prevagnukli i zauvijek ih progutao Anduin. Sada leže na dnu ušća i kupe mulj iz rijeke. šmrc! :cry:

Arkham
23-07-2007, 21:04
Jel itko zna neki od Tolkienovih jezika? Ja učim Quenyu, i znam pisati u tengwaru. I zanima me postoje li kakve knjige, priručnici ili rječnici koje bih mogao nabaviti

Gothmog
23-07-2007, 21:08
Mislim da ti ja imam nesto tih stvari u pdf formatu...morat cu malo pogledat,pa ti javim...

Demon Hunter
24-07-2007, 14:06
Arkham evo jedna dobra stranica za tebe!

http://www.uib.no/people/hnohf/

Arkham
24-07-2007, 14:08
treba mi prava knjiga. zamorno je učit preko monitora :(

Demon Hunter
26-07-2007, 00:55
Pa probaj onda nabavit Languages of Middle Earth!

Sta smo zamrli i vi ste mi neki Fanovi pa dajte malo da se raspravlja a ne samo da sutite.Strasno ono neznam sta da kazem!

Arkham
26-07-2007, 11:06
dobro onda! jesu li balrozi imali krila ili ne? ja mislim da nisu.

Durin
26-07-2007, 17:23
Ako želite raspravljati,preporučio bih vam da ne postavljate jedna te ista pitanja cijelo vrijeme.Gothmog,sjećaš li se možda koje je bilo prvo pitanje koje si mi postavio da "provjeriš moje znanje"?.
A Demon,evo tebi malo filozofskih pitanja za raspravljanje:u knjigama se spominje da se Gandalf htio "riješiti" Smauga,kako ga Sauron ne bi iskoristio za svoje ciljeve.Pitanje je sada,zašto bi se Smaug odazvao Sauronovom pozivu,kada ima blaga koliko mu srce želi,a i kada bi se odazvao,mogla bi postojati opasnost da se razgrabi njegovo blago dok se on bori za Sauronove ciljeve?
P.S. Gothmog,zar ne smiju niti patuljci biti na moru,mogu i oni malo uzeti predaha od rovanja po planinama.Evo,mjesec dana predaha,mogu nastaviti. :D

Arkham
26-07-2007, 18:03
zato što je zmajeve stvorio morgoth i oni nemaju izbora nego slušati saurona. to im je u prirodi.

Durin
26-07-2007, 19:33
zato što je zmajeve stvorio morgoth i oni nemaju izbora nego slušati saurona. to im je u prirodi.
Ne bih se baš složio,onda bi i balrozi trebali slušati Saurona,a Tolkien je rekao da balrog ne bi slušao Gorthaura.

Demon Hunter
26-07-2007, 20:40
O pa kako je Durine stari prijatelju.Kako bilo na moru.
Dobro nam dosao nazad!
Vidis malo smo zamrli poneki odgovor i tako.
Pa kako je bilo!
A sto se tice pitanja Zbog Osvete!
A i znas da ja nisam bas u tim pravcima upucen!

Gothmog
27-07-2007, 10:23
P.S. Gothmog,zar ne smiju niti patuljci biti na moru,mogu i oni malo uzeti predaha od rovanja po planinama.Evo,mjesec dana predaha,mogu nastaviti. :D

Blah! Otkad to patuljci zude za morem? Tebi je mjesto u hladnoj,mracnoj planini,a ne tamo neke Čehinje lurkat ispod gustih obrva...

Welcome back,gosparu...

Arkham
27-07-2007, 12:51
zato što je zmajeve stvorio morgoth i oni nemaju izbora nego slušati saurona. to im je u prirodi.
Ne bih se baš složio,onda bi i balrozi trebali slušati Saurona,a Tolkien je rekao da balrog ne bi slušao Gorthaura.
balrozi su maie, i nije ih stvorio morgoth 8)

medusa
28-07-2007, 12:22
Ako želite raspravljati,preporučio bih vam da ne postavljate jedna te ista pitanja cijelo vrijeme.Gothmog,sjećaš li se možda koje je bilo prvo pitanje koje si mi postavio da "provjeriš moje znanje"?.
A Demon,evo tebi malo filozofskih pitanja za raspravljanje:u knjigama se spominje da se Gandalf htio "riješiti" Smauga,kako ga Sauron ne bi iskoristio za svoje ciljeve.Pitanje je sada,zašto bi se Smaug odazvao Sauronovom pozivu,kada ima blaga koliko mu srce želi,a i kada bi se odazvao,mogla bi postojati opasnost da se razgrabi njegovo blago dok se on bori za Sauronove ciljeve?
P.S. Gothmog,zar ne smiju niti patuljci biti na moru,mogu i oni malo uzeti predaha od rovanja po planinama.Evo,mjesec dana predaha,mogu nastaviti. :D
na početku prstenove družine se govori kako je sauron pozivao sva tamna bića u mordor.
tako je i dovukao goluma da ga ispita o prstenu. moguće je da se zmaj ne bi mogao oduprijeti pozivu. osobito zato što je morgoth stvorio zmajeve, a pošto je sauron bio morgothov khm zamjenik, moguće da su mu zmajevi koji su preživjeli bili lojalni.

pstrebs
28-07-2007, 12:36
Nisam siguran jeli balroge stvorio morgoth, ali znam da su mu bili sluge u ono doba. btw svi zmajevi u međuzemlju potječu od glaurunga...bar tako mislim, a on je služio morgothu

Durin
28-07-2007, 16:09
Balroge nije stvorio Morgoth,oni su zli dusi koji mu služe,maie.Zmajeve je stvorio Morgoth,ali su oni također zli dusi (nisu maie),koji prebivaju u tom tijelu zmaja.Ne vjerujem da bi zmajevi htjeli slušati Saurona od svoje volje,isto kao i balrozi.Mislim da su ti zli dusi zmajeva u istom rangu kao i maie,kao što je Gandalfu ravnopravan protivnik Kralj-Vještac od Angmara.

Dreamer Deceiver
28-07-2007, 18:18
http://www.algoritam.hr/?m=3&p=proizvod ... id=116796# (http://www.algoritam.hr/?m=3&p=proizvod&kat=448&id=116796#)

po meni preskupa cijena :-x

THUNDER_DINIX
01-08-2007, 10:56
preskupa?!? mislis prejeftina?
BTW, ja jucer kupio knjigu. bumo videli...

medusa
01-08-2007, 11:58
ja je pročito, ali šta hoćete, knjiga je brand, slavnija knjiga- veća cjena

THUNDER_DINIX
01-08-2007, 13:42
ne kontam zast je vama puno dat 119 kn za takvu knjigu? to je malo novaca, Harry Potter ce kostat oko 200 kn

Dreamer Deceiver
01-08-2007, 13:51
ma ne za knjigu, poglejte malo bolje link, to vam je KALENDAR sa slikama gospona Leea

THUNDER_DINIX
01-08-2007, 14:36
u, vidi stvarno XD...
ja kontam vama knjiga preskupa.

Dreamer Deceiver
01-08-2007, 14:41
a čuj i knjiga je malo peskupa, jeftiniji je hobit koji ima više stranica nego hurinova djeca koja ne donosi ništa novo nego samo izvadke iz Nedovršenih priovjesti i SIlmarilliona, hebiga šta ces, škrt sam i pazim na svaku kunu :D

SharafCiger
01-08-2007, 14:42
Pročita sam je prije dva tjedna.Stvarno je dobra ali nije bolja naravno od Hobita!!! :D

medusa
01-08-2007, 15:24
u, vidi stvarno XD...
ja kontam vama knjiga preskupa.
ajoj da... a ja mislio knjiga :D

Gothmog
08-08-2007, 10:27
Sweet Moses! Kakav tezak kviz!

KLIKNI! (http://www.lordotrings.com/quiz.asp)


Trebas bit jaaako svjez u knjigama da bi znao sve odgovore...kao i neke detalje o čiča Tolkienu...

Durine,da te vidim da li ces do kraja doc...isto vrijedi i za Demon Huntera...


Ja nisam uspio...pao na 5 rundi... :(

Durin
08-08-2007, 12:38
Prešao sam do kraja,kviz uopće nije bio pretjerano težak,osim par pitanja,poput datuma izlaska knjige.Mislim da je netko već postao isti taj kviz.

Arbiter of Change
08-08-2007, 12:46
Istina, nije baš težak, a niti sam ja neki veliki poznavatelj knjiga.
http://img359.imageshack.us/img359/382/untitledmn9.th.jpg (http://img359.imageshack.us/my.php?image=untitledmn9.jpg)

Durin
08-08-2007, 13:23
Hehe,ja sam imao sve točne odgovore.

Gothmog
08-08-2007, 19:10
A sad...vidi ti face...nitko nije pokleknuo...

Svi su znali kojeg je datuma izdana druzina? svi pamte boje strelica...bah...

Nadam se da ste bar bili iskreni u kvizu,pa niste posezali sa eniklopedijom Arde...

Durin
08-08-2007, 21:19
Kakva enciklopedija Arde sinko...ne tražim ja po stranicama odgovore ali čini se da netko traži.Moram reći da sam ih par pogodio,što je bilo uveliko olakšano time što je kviz tipa zaokruži odgovor:A,B,C,D.A koliko se ja sjećam glasnikova strelica je bila crvena,to je lako za zapamtiti!Bardova strelica je crna naravno,kada je govorio:"Strijelo,CRNA strijelo!Nikada me nisi iznevjerila i uvijek sam te iznova pronalazio.Ako je istina da si iskovana u kovačnicama podno Gore...".Tj. tako nešto,ovo je iz moga pamćenja.Još sam razmišljao na tri vilenjačka prstena,datuma izlaska knjige i koliko je godina imao J.R.R. kada je umro.

Demon Hunter
08-08-2007, 23:40
Evo ja sad idem!
I sad nije bitno dal je neko virio u Enciklopediju il nije bitno da se slazemo.

I Durin sto si tako uvjek,nekak odbrusis ko da znas sve napamet!
Bez ljutnje!
Gothmog je samo napisao to da ste virili mozda u Enciklopediju sto nevjerujem a ti Durine odma.

Ono!
Nije bitno!

Gothmog
12-08-2007, 11:34
Ccc,Durine...mimozice...


btw,ovo sinko,me ne tangira,jer znam da te sijem u godinama...otekla prostata,reuma,puknute kapilare od cuge,i breme godina...

no,ok,nvm...move on...

Ima li netko objasnjenje zasto se Sauron uvijek povezivao sa vukom? Zasto je vuk olicenje zla po Tolkienu?

Durin
12-08-2007, 13:04
:rotfl:
Nisam te mislio uvrijediti sa tim "sinko",ali to očito tebe previše dira...Oprosti,biti ću siguran da te sljedeći put ne oslovljavam sa "sinko" ili nešto slično.
Demon,nisam odbrusio nego objasnio.Ali kladio bih se u svoju desnu ruku da je netko postao već taj kviz ranije u temi i da ste svi rekli da je bio lagaaan.

Tri66a
12-08-2007, 14:01
Ja ne mogu dalje od 4 levela

Durin
12-08-2007, 14:43
Sauron se nije povezivao sa vukom.Jedanput se prerušio u vuka,u bitci sa Huanom,vjerujući da bi možda on prerušen mogao biti najjači vuk,onaj tko može pobijediti Huana.

Demon Hunter
12-08-2007, 21:47
Ja mogu reci da je bilo nekih pitanja koja nisam znao!
Priznajem!
Ali sam dosao do kraja!

A ovako jel znate koji je trebao biti Sesti Carobnjak koji je trebao doci u Međuzemlje?

Thrimidge sta je to?

PS:Gothmog snimam ti ono!

medusa
13-08-2007, 12:52
Sauron se nije povezivao sa vukom.Jedanput se prerušio u vuka,u bitci sa Huanom,vjerujući da bi možda on prerušen mogao biti najjači vuk,onaj tko može pobijediti Huana.
ali sauron je uzeo obličje vukodlaka, i imao je tamo hrpetinu vukodlaka.
očito je volio vukove. a i warzi su verzija vukova, a služili su sauronu. znači očito da je bila neka veza između saurona i vukova

Durin
13-08-2007, 16:06
Sauron se nije povezivao sa vukom.Jedanput se prerušio u vuka,u bitci sa Huanom,vjerujući da bi možda on prerušen mogao biti najjači vuk,onaj tko može pobijediti Huana.
ali sauron je uzeo obličje vukodlaka, i imao je tamo hrpetinu vukodlaka.
očito je volio vukove. a i warzi su verzija vukova, a služili su sauronu. znači očito da je bila neka veza između saurona i vukova
Pa kažem,prerušio se u vuka (vukodlaka ako hoćeš) da bi pobijedio Huana.Ali Sauron nije volio vukove,on nije nikoga volio vjeruj mi.Vuci su zla rasa koja se njemu pridružila radi obostrane koristi,kao što su goblini jahali na vucima radi koristi.To je veza između njega i vukova.Oni su mu jednostavno bili sluge,kao i Orci,ali opet se nije povezivao s orkom,zar ne?
Inače,u prodaji je Limited izdanje filmova,na 2 dvd-a.Dođe oko 150 kn u Crovotexu.Ali mislim da je lošiji od Extended izdanja koji je na 4 dvd-a i dođe 200kn.

THUNDER_DINIX
18-08-2007, 13:55
procitao sam Hurinovu djecu, prica je stvarno odlicna, jedino me prijevod malo nervira. malo mi starinski djeluje

Sgt. Bull
18-08-2007, 14:18
procitao sam Hurinovu djecu, prica je stvarno odlicna, jedino me prijevod malo nervira. malo mi starinski djeluje
Evo ti lika (http://hr.wikipedia.org/wiki/Zlatko_Crnkovi%C4%87)Skoji je preveo,po meni najbolje prevodi čovjek zna kako treba da se prevodi bez da uništi knjigu...inače pročitao sam Hurinovu Djecu...knjiga je dobra samo ne znam,malo mi nije baš legla radnja...
EDIT: :o on nije preveo hurinovu djecu

mravojed20
18-08-2007, 14:59
Preveo je Vladimir Cvetković Sever,nisam čitao pa neću suditi o prijevodu,meni je stil Zlatka Crnkovića bio savršen.

Durin
18-08-2007, 15:35
Meni je prijevod knjige dosta dobar.O ukusima se ne raspravlja,a za mene:što je više arhaično to bolje.
Gothmog,nisi rekao svoja razmišljanja o pitanju koje si sam zadao,zanima me tvoje mišljenje.

THUNDER_DINIX
18-08-2007, 15:56
@Sgt. Bull
kak ti nije legla radnja? bas je odlicna. najbolje od svega je sto je djelo tragedija

Gothmog
21-08-2007, 09:16
Meni je prijevod knjige dosta dobar.O ukusima se ne raspravlja,a za mene:što je više arhaično to bolje.
Gothmog,nisi rekao svoja razmišljanja o pitanju koje si sam zadao,zanima me tvoje mišljenje.

Moje misljenje je poprilicno jednostavno...Vuk se u dosta mitologija povezuje sa zlom,a Tolkien kao ljubitelj mitova i mitologija (sto germanskih sto nordijskih) nije htio izmisljat toplu vodu,pa zato imamo vuka...

E sad,sto se tice Huana...naziva se vukom Valinora,ali je ipak pripitomljeno ponosito pseto :) ,pa i nema nekih poveznica sa vukom kao takvim...

Ajmo drugo pitanje...

Ungoliant? Maia,ili Ainur? A ako je pak samo bice stvoreno od strane Melkora (u sto sumnjam) kako mu je onda mogla parirati?

ps. Sorry na kasnjenju,igram Trackmaniu,koja me potpuno obuzela...

Durin
21-08-2007, 15:27
Istina,ali se Ungoliant najela svjetlosti Dva Drveta i postala snažnija nego prije.

medusa
21-08-2007, 17:22
[quote="THUNDER_DINIX":1riecr78]procitao sam Hurinovu djecu, prica je stvarno odlicna, jedino me prijevod malo nervira. malo mi starinski djeluje
Evo ti lika (http://hr.wikipedia.org/wiki/Zlatko_Crnkovi%C4%87)Skoji je preveo,po meni najbolje prevodi čovjek zna kako treba da se prevodi bez da uništi knjigu...inače pročitao sam Hurinovu Djecu...knjiga je dobra samo ne znam,malo mi nije baš legla radnja...
EDIT: :o on nije preveo hurinovu djecu[/quote:1riecr78]
to care, to je najbolji prevoditelj kojeg imamo
sever je hurinovu djecu preveo dobro, ali ne sviđa mi se njegov prijevod u bartimejevoj trilogiji, odnosno uporaba izraza poput dežmekast (u originalu plump pretpostavljam) močuga (cudgel) i još neki kojeg se ne mogu sjetiti ali znači ruksak. inače je ejdan sasvim pristojan prevoditelj.
a jel moguće da je ungoliant neko biće stvoreno od prije arde? ako se dobro sjećam negdje se spoimnju neka bića od prije svijeta ili tako, mislim su limarilionu, možda sam pomješao ak nije nema veze.

Gothmog
21-08-2007, 23:17
Medusa,nisi skopcao...svi znamo kad je postojala Ungoliant,ali! Da li je ona bila Ainur,ili Maia? Durine,ako je ona u savezu iskoristila telperion i laurelain (ako sam zapamtio spelovanje) zar ne bi i melkor bio jaci? Pa oboje su se okoristili oko dva stabla?

Demon Hunter
21-08-2007, 23:27
Meni je prijevod knjige dosta dobar.O ukusima se ne raspravlja,a za mene:što je više arhaično to bolje.
Gothmog,nisi rekao svoja razmišljanja o pitanju koje si sam zadao,zanima me tvoje mišljenje.

Moje misljenje je poprilicno jednostavno...Vuk se u dosta mitologija povezuje sa zlom,a Tolkien kao ljubitelj mitova i mitologija (sto germanskih sto nordijskih) nije htio izmisljat toplu vodu,pa zato imamo vuka...

E sad,sto se tice Huana...naziva se vukom Valinora,ali je ipak pripitomljeno ponosito pseto :) ,pa i nema nekih poveznica sa vukom kao takvim...

Ajmo drugo pitanje...

Ungoliant? Maia,ili Ainur? A ako je pak samo bice stvoreno od strane Melkora (u sto sumnjam) kako mu je onda mogla parirati?

ps. Sorry na kasnjenju,igram Trackmaniu,koja me potpuno obuzela...

Gothmog jes na moje pitanje odgovorio ili!
Malo mi postaje dosadno ovdi nis se nedesava!

Gothmog
21-08-2007, 23:37
Paaaaa,koliko ja znam nije bilo 6 Istarija...iskreno,ne znam odakle ti ta informacija...

Vodja reda=Saruman ili Mnogobojni
Pobočnik mu= Gandalf ili Sivi Hodočasnik
Neutralizirani ljubitelj svega zivoga= Radagast (uvijek cu zalit sto nisam vise o njemu znao)
I dva plava mudraca o kojima nije bilo puno rijeci...iskreno,ne znam,gdje ste iskopali da su njih dva bili pod voljom Saurona...

Demon Hunter
21-08-2007, 23:43
Ovako za sestog Carobnjaka niko nije znao samo Iluvatar.A on je trebo bit Tom Bombadil ako se nevaram.
Ali nije,jer je imo drugu zadacu onu za One Ring!

A ovo neznam,nisu bili podani Sauronu vec su krenili njegovim putem!

Durine off topic-Kolko imas Godina. :D

Gothmog
21-08-2007, 23:48
Tom Bombadil sigurno nije Istari...mislim da je to sam i rekao u prstenovj druzini...Upravo zato,on i ostaje mit....Imun na prsten,ali ne i na sudbinu Arde...Tko je ON?

Demon Hunter
22-08-2007, 00:44
Ovako posto je tema malo zamrla....ustvari nije zamrla samo nemamo ocemu pricat.I u zadnje vrjeme se sve vrti oko istoga.
Stoga u dogovoru s Balrogom
(Ubio ga Incanus He He He) hteli bi da vi svi koji posecujete ovu temu date neki predlog o cemu da se radi.
Jel kao sto rekoh sve se vrti oko jednog.
Stoga-Izvolite!

A sto se tice Bombadila Tolkien nije htio da saznamo koje stoga nezna se!

THUNDER_DINIX
22-08-2007, 10:04
treba se pricat malo vise o "Hurinovoj djeci", knjiga je stvarno zasluzila, predobra je.

Durin
22-08-2007, 10:24
Demon,kako znaš da je Tom Bombadil bio Istari?Mislim zanima me gdje si to izvukao,koja knjiga,koja stranica,ja nigdje nisam pronašao ništa sličnoga.Što se tiče Melkora,on se zaista okoristio time što je Ungoliant "pojela" dva drveta ali samo time što je ona time stvarala tamu kroz koju se ništa nije vidjelo,tamu koja je bila crna i gusta kao najgušći dim.Melkor nije mogao u tom smislu "jesti" svjetlost i jačati od toga dok je Ungoliant mogla.Sada,sjećam se jednog citata,neznam da li je bio u LOTR ili u Silmarillionu,da li se odnosio na Shelobu ili Ungoliant (ali mislim da je sve isto,pošto je Sheloba "kćer" od Ungoliant),išao je otprilike ovako:"[Ona]Sje mrzila svjetlost i žudjela za njom".O da,žudjela je za njom zbog gladi,usudio bih se reći,iako joj je ona možda i bol nanosila.Zatim,u Silmarillionu jasno piše da je narasla i nabrekla toliko ogromna da je se i sam Melkor preplašio.Ima nekih maia koje su po snazi jake poput Valara,i mislim da se ne bismo trebali ograničavati na to da se maie mogu uspoređivati samo sa ostalim maiama i da po snazi nisu ravne Valarima.Npr.,Osse je bio veoma snažan i gotovo ravan Ulmu.A Sauron je bio mnogo jači nego Saruman,iako su obadvoje bili maie.

Demon Hunter
22-08-2007, 12:19
Prvo nisam reko da je Tom Bombadil bio Istar vec da je trebo bit....al dosta o njemu.
A stose tice ovog dolje za Saurona i Sarumana....moras jos priznat da je Sauron dodatno imo i The One Ring pa je moro biti jaci od Sarumana!
A sto se tice Ungoliant....sami ste videli primer kada je Frodo u Shelob Lair iskoristio "Phial of Galadriel" i ona je plasila Shelob i davala joj bol,pa stoga ima povezanost zasto nisu voljeli svjetlost!
Thunde-ako hoces pricat o Hurinovoj Djeci,mi se naravno slazemo zapocni nesto a mi cemo se pridruzit.

Namarie!

Master_of_Soup
24-08-2007, 07:54
Za početak, je li Hurinova Djeca samo prdužena verzija onog već viđenog u Silmarillionu, ili ima nekih novih dogodovština drage nam hurinove djece?

Dreamer Deceiver
24-08-2007, 08:03
To me i razočaralo, hurinova djeca su zapravo mješavina on ulomka iz Sillmarilliona i Nedovršenih pripovjesti, uz dodatak Lee-ovih slika. Baš sam počeo pet čitat Družinu, najbolji dio ako se mene pita :D

Master_of_Soup
24-08-2007, 08:12
Da, i meni je prvi dio triologije nekako najdraži, upoznavanje sa likovima i zemljama...

Baš sam ga počeo čitat, kad ono vidio da mi fali 30 stranica!!!!11
Baš kad družina nabasa na Balroga u moriji!!!

Gothmog
24-08-2007, 11:06
Fali ti 30 stranica? Kako? Imas knjige u pdf formatu,ili ti se mlađa rodbina igrala sa knjigom?

Za Hurinovu djecu mi nije bilo zao dat 119kn,iako u njoj nema prakticki nista novoga,jer sam dobio Lee-ove ilustracije...

Jos kad bi on ilustrirao nova izdanja trilogije i silmarilliona,no ne mogu imat i ovce i novce...

Legolas mi u onima tajicama na coveru od druzine izgleda ultra smijesno...

Master_of_Soup
24-08-2007, 13:29
Nije u pdf formatu, nego jednostavno fale stranice. Knjiga je od algoritma.

365,366,367,368, - ovo nema- ,385,386

Nije baš 30 stranica, al i ovo je puno.

adict
24-08-2007, 14:55
meni hurinova djeca nisu nist posebno...
najbolji mi je prvi dio trilogije i silm

Durin
27-08-2007, 15:47
Pošto je tema zamrla evo jedno pitanje:Koja vam je najdraža scena u LOTR filmovima?
Meni je najbolja u kojoj Gujoslov i Saruman razgovaraju o obrani Helm's Deepa.
-"How?How can fire undo stone?What kind of device could bring down the walls?"
-"If the wall is breached Helm's Deep will fall."
-"Even if it is breached it will take number beyond recogning,thousands to storm the key."
-"Tens of thousands."
-"But my lord there is no such force!"
Zatim se Saruman i Gujoslov pojavljuju na balkonu a ispod salutiraju i urlaju tisuće Uruk-Haia.I nakon toga slijedi poznati Sarumanov govor.
-"A new power is rising!It's victory is at hand!Land will be stained with the blood of Rohan.March to Helm's Deep.Leave none alive!"
"To war!!!"

Arbiter of Change
27-08-2007, 15:51
Scena "pročišćavanja" Theodena od strane Gandalfa. Scene je doslovno snažna i drago mi je da se nisu odlučili na nekakve specijalne efekte da je poboljšaju.

Demon Hunter
27-08-2007, 23:00
Ima vise tih scena koje su dobre u Trilogiji!

Dobra mi je ona scena,ustvari odlicna.Kada Poslednje snage Rohana i Gondora idu na Dveri Mordora.
I kad Aragorn odrzi onaj govor,stvarno strasan govor koji svima podigne moral!
-"This Day wee fight....... :shock:

Onda ima tuzna scena,kad sam prvi put gledo Druzinu pa kad Gandalf padne u Moriji! :cry:

A ona scena mi je presmjesna,kad Eowyn donese Aragornu neku corbu.on gleda a ono sve nesto ljigavo!Ona se okrene a on da prospe ona taman vrati pogled i on se sav ispece.Strava Scena!

A sad zaozbilno scena napada na Minas Tirith znaci od pocetka do kraj......odradili su je stvarno super...od emocija,pa borbe,tuge.Strasna scena!

E da jos ova kada pippin pjeva Denethoru a Faramir napada Ossgiliat,tuzna scena koja se uklapa s pjesmom!
E to volimo kad smo Aktivni! :D

Lord Jambrek
28-08-2007, 07:05
Evo ja počeo ponovo žvakat Toliena, čitam Fellowship of The Ring, naravno, na engleskom!

medusa
28-08-2007, 11:15
hmmm meni moria- i love barlogs!

mravojed20
28-08-2007, 11:23
Ne znam,meni su ti filmovi kompletno savršeni,ne mogu izdvojiti ništa..

adict
30-08-2007, 15:14
Ima vise tih scena koje su dobre u Trilogiji!

Dobra mi je ona scena,ustvari odlicna.Kada Poslednje snage Rohana i Gondora idu na Dveri Mordora.
I kad Aragorn odrzi onaj govor,stvarno strasan govor koji svima podigne moral!
-"This Day wee fight....... :shock:

E da jos ova kada pippin pjeva Denethoru a Faramir napada Ossgiliat,tuzna scena koja se uklapa s pjesmom!
E to volimo kad smo Aktivni! :D

ta prva scena me podsjeca na scenu iz bravehearta

ta druga je ludilo

meni se svidja i ono kad rohanci dolaze u obranu minas tiritha pa svi vicu:''death!''
je da se vidi bas ona bljutava holivudska dramatika al meni se svidja

Samael
31-08-2007, 13:41
Ima li neka knjiga koja se nastavlja na događaje iz Povratka kralja?

Durin
31-08-2007, 14:27
Nažalost ne. :(

adict
31-08-2007, 16:47
Ima li neka knjiga koja se nastavlja na događaje iz Povratka kralja?

imas neloš esej od ''nesicansekoga'' o mogucin nastavcima radnje iza trilogije,tolkien je pisa neke skice za tu radnju al sve sve svelo na to da nece imat duha ka i lotr pa je odusta

Dreamer Deceiver
31-08-2007, 17:14
da neka ženska ( hrvatica ) piše nastavak Lotr-a :( da se smijem ili da plačem ? bilo je to u eksplozivu

Paran0a
31-08-2007, 17:19
da neka ženska ( hrvatica ) piše nastavak Lotr-a :( da se smijem ili da plačem ? bilo je to u eksplozivu
da vec stara vijest... :| ni ja neznam kak da reagiram..ono ..kak se uopce usudjuje to pisati a kamoli to nazvati nastavkom lotr-a

Kenyi
31-08-2007, 22:49
money anyone?

Sgt. Bull
01-09-2007, 00:15
da neka ženska ( hrvatica ) piše nastavak Lotr-a :( da se smijem ili da plačem ? bilo je to u eksplozivu
da vec stara vijest... :| ni ja neznam kak da reagiram..ono ..kak se uopce usudjuje to pisati a kamoli to nazvati nastavkom lotr-a
Može ona pisati što hoće ali to nikada legalno neće vidjeti svjetlo dana...

medusa
01-09-2007, 10:48
[quote=Morgoth]da neka ženska ( hrvatica ) piše nastavak Lotr-a :( da se smijem ili da plačem ? bilo je to u eksplozivu
da vec stara vijest... :| ni ja neznam kak da reagiram..ono ..kak se uopce usudjuje to pisati a kamoli to nazvati nastavkom lotr-a
Može ona pisati što hoće ali to nikada legalno neće vidjeti svjetlo dana...[/quote:1fdi34b3]
upravo tako
bolje da je napisala neki ripoff, ili probala kupiti licencu za fr, ne bi se tako sramtoila.
lotr ima nevjerojatnu karizmu, ne može ga nitko nadmaššiti (osim hobita, ovisi o ukusima)

Gothmog
01-09-2007, 12:13
Najdraza scena iz filma? paaaa,ima ih dosta,ali uvijek mi prvo na pamet pada scena sa Ustima Sauronovim...

"Ahh, old grey beard. I have a token I was bidden to show thee.
...The halfling was dear to thee, I see. Know that he suffered greatly at the hands of his host. Who knew that one so small could endure so much pain? And he did, Gandalf, he did. "

brrrr...hehehe...


A o ovoj babi koja pise nesto o medjuzemlju...mislim da smo to na ovom topicu vec vidjeli...pozdravljam kreativnost,ali kao sto je vec receno,vise od kreatvnog uratka ne moze bit...

Demon Hunter
04-09-2007, 15:17
E diste frendovi evo nije me dugo bilo pa da vam se javim!
E Gothmog nisam ti jos snimio one stvari kad dodjem kuci onda cu ti poslat.
Evo trenutno sam u Opatiji na Faxu!
Pa pozelite mi srecu!
P.S-Gothmog navraticu do tebe!

Gothmog
07-09-2007, 09:01
Posto smo se culi na MSN-u ,nema smisla da ti sad ovdje odgovaram...

No,imam vijest vezan za "Hobbit" film; sa projekta je definitivno otpao Sam Raimi,koji je slovio kao najsigurniji izbor za redateljsku palicu...

Imam i jednu tuzniju vijest,koja je obznanjena dan nakon godisnjice smrti čiče Tolkiena;dakle rusi se njegova kuca,u kojoj je napisao i trilogiju i hobita...zamijenit ce ju sa dvije luksuzne montazne kuce...

Lord Jambrek
07-09-2007, 09:12
da neka ženska ( hrvatica ) piše nastavak Lotr-a :( da se smijem ili da plačem ? bilo je to u eksplozivu
da vec stara vijest... :| ni ja neznam kak da reagiram..ono ..kak se uopce usudjuje to pisati a kamoli to nazvati nastavkom lotr-a

Ma sam nek napiše, nek se javno osramoti.

Imam feeling da se Tolkien u grobu okreće zbog tog.

Demon Hunter
11-09-2007, 23:56
Ma daj molim te.

Za pisanje knjige trebas imat talenta,i znati dosta toga,biti ucen covjek.

A ta zenska nit je pametna,jer ko ce(i ko moze)kopirat Tolkiena tj.Nastavljat mu se na Trilogiju.

A i onda to nebi bila Trilogija!

Nemoze samo neko doc i sad pisat nastavak Gospodara.
Ej pa tolkien je piso Gospodara skoro 10 Godina.Nemoze se tek tako napisat knjiga!

A i nebi bilo fora kad bi napisala,kako bi zvucalo Gospodar Prstenova od I-III napiso Tolkien.I sad kao cetvrti dio napisala neka zenska nije fora.

Tolkien je Tolkien.I odajem mu pocast!

Nadopunite me ako sam sta zaboravia!

Durin
16-09-2007, 14:49
Bilo je u jednoj davno zaboravljenoj temi pa ako netko još nije pročitao/pogledao preporučujem da to i učini:
http://img113.imageshack.us/img113/7004 ... ullvq4.gif (http://img113.imageshack.us/img113/7004/catapultfullvq4.gif)

http://img117.exs.cx/img117/1197/lotrcatapult34ge.gif
http://img117.exs.cx/img117/2616/lotrcatapult48lb.gif

http://img117.exs.cx/img117/3276/lotrcatapult53yp.gif
http://members.gamedev.net/goats/LOTRse.gif
---------------------------------------------------------------------------

[At Bilbo's 111th Birthday]
Merry: "Omg, I pwn"
Pippin: "Sif, I pwn"
**Rocket goes off
Gandalf: "Pwned!"

Bilbo: "This = shiz, bai foos"
Bilbo has left the server
Frodo: "***!?"

[later, in Bag End]
Gandalf: "Give teh ringz0r to Frodo"
Bilbo: "Sif! It r precious!"
Gandalf: "STFU NOOB!!!"
Bilbo: "ok"
Gandalf has logged on as admin
Bilbo has been kicked from The Shire

**Later
Gandalf: "Show me teh ring, foo!"
**Gandalf rides out, does some research, comes back
Gandalf: "OMGZ, it R teh ring!"
Frodo: "***?"
Gandalf has logged on as admin
Frodo has been kicked from The Shire
Sam has been kicked from The Shire

[At Isengard]
Gandalf: "sup dawg, i r g4nd4lf da gr3y!"
Saruman: "Foo! U R teh noob!"
Gandalf: "***?!"
Saruman: "Sauron pwns joo!"
Gandalf: "Sif, I R leet"
**Sarumon beats the **** out of Gandalf
Saruman: "Pwned!"

[on the road to Bree]
Merry: "look foos, shrooms!"
Pippin: "Woot! Shrooms!"
Frodo: "Ph34r!"
Sam: "Shrooms!"
Frodo: "PH34R!1!1"
**black rider stops, sniffs, goes past
Frodo: "OMG, packetloss!"

[Bree, in the Inn of the Prancing Pony]
**Frodo is drinking and dancing on a table, then slips
Frodo has left the server
Frodo has connected to the server
Frodo: "OMGz, dc'd"
Aragorn: "OMG, noobz"

[at Weathertop]
Merry: "Mmm, shrooms!"
**MERRY IS BROADCASTING HIS IP ADDRESS!!!
Frodo: "Foos! Ph34r teh haxorz"

**the black riders attack
Merry: "OMG!!!"
Sam: "O.M.G!!!11"
Pippin: "***"
Frodo has left the server
**head nazgul stabs Frodo's ghost
Frodo has connected to the server
Frodo: "***... hax!"
**Aragorn lraps into the fray with a flaming brand
Aragorn: "PH34r!!!!!!"
Merry: "LOLOL flamed! "

[on the road to Rivendell]
Aragorn: "ZOMG!Arwen!"
**Arwen rides up
Aragorn: "A/S/L? Wanna net secks?"
Arwen: "Sif! *** is up with Frodo?"
Sam: "teh leet Hax0r "
Arwen: "Firewall?"

**Arwen rides off with Frodo, the nazgul give chase. Arwen crosses the ford at Rivendell.
Arwen: "PH34R!! My dad pwns urs!"
**nazgul start to cross
Arwen: "LOLOLOLO noobs!!1!"
**the ford rises up and washes the nazgul away
Warning: Connection Problems Detected
nazgul has disconnected
nazgul has disconnected
nazgul has disconnected
nazgul has disconnected
nazgul has disconnected
nazgul has disconnected
nazgul has disconnected
Arwen: "Pwnt"

[at the Council of Elrond]
Gimli: "dwarves pwn!"
Legolas: "Sif, Elves pwn!"
Boromir: "OLOLOL noobs, men pwn!"
Elrond: "STFU tards!!1!"
**Frodo puts the ring on the plinth
Gimili: "Sif ring pwns all!"
**Gimli swings his axe at it, which shatters
Elrond: "**sigh, noob"

[Frodo meets up with Bilbo]
Bilbo: "OLOL, me = 10th level thief!"
Frodo: "OMG, u r teh pwn!"
Bilbo: "Do u still have teh ringz0r?"
**Frodo shows Bilbo the One Ring
Bilbo: "OMG u tard, I want to TK you!"
Frodo: "sif!"
Bilbo: "ph34r my mithril"

[The Fellowship leaves Rivendell]
**Gandalf leads the fellowship through the mountains
Legolas: "ZOMG, leet gfx!"
Gimli: "I R dropping frames! FFS"
**There's an avalanche which threatens to knock them off the shelf
Gimli: "Gandalf, teh draw distance is too far!1!!1"
Gandalf: "**Sigh. Moria?"
Gimli votes to change map to Moria
Votes 4 of 4 required
Legolas: "lolol Gimli, time to upgrade!"

[The fellowship approaches the gates of Moria]
Gandalf: "FFS, its too hard! Anyone got a walkthrough?"
**The gates of Mordor open, but the Guardian attacks!
Frodo: "OMG! ph34r!"
Boromir: "GL HF"
Aragorn [broadsword]Sguardian
Legolas [arrow]Sguardian
Gandalf: "gg"

[The fellowship enters the mines of Moria]
Gimli: "OMG!!!! PWNED!"

**After travelling some time in the dark the Fellowship come to a chamber with a large well
Gandalf: "teh bookz0r has some clues!"
**Merry knocks a skeleton in armour down the well
Gandalf: "OMG! noob!"
Merry: "d'oh"
**The fellowship hears the ork drums
Boromir: "***?"
Aragorn: "***?"
Frodo: "..."
Gandalf: "Oh ffs >.<"
**the fellowhip shores up the doors as the orks come
Boromir: "TEAMS FFS!"
Aragorn [broadsword]Sork
Gimli [axe]Sork
Legolas [arrow]Sork
Aragorn [broadsword]Sork
Aragorn [broadsword]Sork
Boromir [broadsword]Sork
Gimli [axe]Sork
Gimli [axe]Sork
ork: "OMG! h4x!"
Gimli: "pwned"!
Legolas [arrow]Sork
Legolas [arrow]Sork
Legolas: "lol!!"
Boromir [broadsword]Sork
Gimli [axe]Sork
Gimli: "Foos!"
Legolas [arrow]Sork
ork: "ffs, wallhax!"
**The cavetroll enters the chambers destroying the doors
Gandalf: "Oh ffs!"
Boromir: "Omg, its teh boss!"
Aragorn: "Sif noob, we're not at teh end yet!"
**Cavetroll slams Boromir and Aragorn out of the way, and then skewers Frodo
Sam: "OMG!"
Gandalf: "OMG!"
Aragorn: "omg, pwn!"
**Legolas jumps on the cavetroll and shoots arrows down into its head
Legolas [arrow]Scavetroll
Ork: "OMG! PWNED!"
Gimli: "LOLOOLOL! noobs"
**The fellowship then runs through Moria, chased the whole way by a horde of orks
Boromir: "FFS! Teams, foos!"
**A flaming shadow starts to follow them, and the orks withdraw
Aragorn: "Now THIS is teh boss!"
Gandalf: "OMG!"
**The fellowship take to long flights of stairs that are starting to crumble and fall. Orks shoot at them with arrows.
Legolas: "LOL, noobs. Chex0r this out!1!"
Legolas [arrow]Sork
Legolas [arrow]Sork
ork: "AIMBOT!"
ork: "turn it off!"
Legolas: "lolol!"
**The fellowship crosses a bridge, Gandalf stops to confront the balrog
Gandalf: "joo shall not pass!"
Balrog: "***?"
Gandalf: "JOO SHALL NOT PASS!"
Balrog: "Sif, noob"
**Gandalf strikes the bridge with his staff, cracking it and causing it to break under the Balrog's weight
Balrog: "ZOMG! PWNED!"
Frodo: "OMG! Gandalf!"
**The Balrog falls and in a last act of defiance strikes out with its whip, entangling Gandalf
Gandalf: "D'oh"
Frodo: "OMG, joo foo!"
Gandalf: "fly u foos, fly!"
**Gandalf lets go and follows the Balrog into the crevass
Gandalf has left the server
Balrog has disconnected

[After escaping Moria the fellowship finds itself in Loth Lorien]
**The fellowship rests, and in the night Frodo speaks with Galadriel
Galadriel: "For a noob, u r teh leet!"
Frodo: "Sif. I don't want teh ringz0r. Do u want teh ringz0r?"
Galadriel: "******! SIF I want teh ringz0r. I have enough h4x of my own!1"

[The fellowship leaves Loth Lorien and sets out via river]
Saurman: "ph34r my army of uruk hai! Go outz0r, find teh hobbitz and pwnz0r them!"
uruk hai: "leet!"

[stopping at the banks of the river, the Fellowship sets up camp]
**Frodo goes off looking for firewood, Boromir follows and confronts him
Boromir: "Gimmie teh ringz0r so ** hax can fight teh boss!"
Frodo: "Sif, foo. Punkbuster will pwn joo!"
Boromir: "Naw, we play on non-pb servers"
Frodo: "STFU noob"
Frodo has left the server
Boromir: "***! FRODO! Bring teh ringz0r back, faghat!"

**A group of Uruk Hai encounter Boromir
Boromir: "OH FFS, TEAMS!!"
Uruk Hai [arrow]SBoromir
Uruk Hai [arrow]SBoromir
Uruk Hai [arrow]SBoromir
Uruk Hai [arrow]SBoromir
Uruk Hai [arrow]SBoromir
Uruk Hai [arrow]SBoromir
Uruk Hai [arrow]SBoromir
Uruk Hai [arrow]SBoromir
Boromir: "****ing campers"
**Aragorn comes across the battle
Aragorn: "Boromir joo noob! ***!"
Uruk Hai: "Hah, pwn!"
Aragorn [broadsword]SUruk Hai
Aragorn: "I bring joo teh pwn!"
**Aragorn goes to Boromir
Boromir: "Damn lag!"
Warning: Connection problems detected
Boromir has disconnected
Aragorn: "FFS!"

[Frodo returns to the bank of the river where he gets into a boat. Sam 'sees' him]
Sam: "Frodo! ***! Invisibility h4x!"
Frodo has connected to the server
Frodo: "Sam, STFU and FOAD!"
Sam: "Sif!"
Frodo: "Oh, ffs n00b!"

3Nd!!!!11

Unaprijed oprostite na predugačkom postu.

Samael
16-09-2007, 14:54
@ Durin

:) kulj, very kulj

katapult je prelegendaran
:pray:

Gothmog
16-09-2007, 22:28
@Durin

BWAHAHAHA


....

Gothmog:diz balrog pwnz!!!11oneone
Durin:Sheesh,I+m so sleepy oh,lord Aule.../yawn

Durin
17-09-2007, 22:14
Hehehe...odličan mi je katapult:
Sauron:Trlalala
Sauron.What is that?It is movin awfully f... BOOM!Aaaaaaaaahhh!Oh Jesus i'm fucking blind!
Boromir:OWNED!!FUCKING OWNED!!!Did you see it?!Did you see that?!

Odlično,netko je zaista imao živaca i dobre volje glumce uhvatiti u takvim prikladnim pozama.

Demon Hunter
17-09-2007, 23:49
Odlican je Catapult....preodlican.

Ali ovaj tekst mi nije bas nest!

Evo malo Novosti!

Jackson still in the running to make The Hobbit!!
By Illuvatar Aug 26, 2007, 17:23 GMT


The New Zealand Herald has published a recent report that Peter Jackson and Bob Shaye have engaged in talks to have Peter Direct The Hobbit!!!!

Very encouraging news!

Kliknite ovdi! :pray:
http://www.thehobbitfilm.com/

Lord Jambrek
17-09-2007, 23:50
Ma daj molim te.

Za pisanje knjige trebas imat talenta,i znati dosta toga,biti ucen covjek.

A ta zenska nit je pametna,jer ko ce(i ko moze)kopirat Tolkiena tj.Nastavljat mu se na Trilogiju.

A i onda to nebi bila Trilogija!

Nemoze samo neko doc i sad pisat nastavak Gospodara.
Ej pa tolkien je piso Gospodara skoro 10 Godina.Nemoze se tek tako napisat knjiga!

A i nebi bilo fora kad bi napisala,kako bi zvucalo Gospodar Prstenova od I-III napiso Tolkien.I sad kao cetvrti dio napisala neka zenska nije fora.

Tolkien je Tolkien.I odajem mu pocast!

Nadopunite me ako sam sta zaboravia!

I za tolkiena treba iznimno poznavanje starog engleskog.

medusa
18-09-2007, 19:51
khm boromira je ukrao iz slavenskoga :D

Durin
18-09-2007, 21:48
Tolkien je uzimao riječi iz mnogih starih jezika poput staronjemačkog,norveškog,švedskog,uglavnom puno starogermanskih jezika .

Gothmog
19-09-2007, 00:19
Vilenjački je u mnogome sličan velškome...

@Demon

Mislim da je to sa PJ-om novinarska patka:D

Demon Hunter
28-09-2007, 14:28
Tako je.Tolkien je i uzimo vilenjacki...tj. Vilenjacke reci iz Velskog.Ali neke i neke je kombiniro!

http://www.grey-company.org/Circle/language/intro.htm
Evo od Tolkiena!

Durin
28-09-2007, 19:57
Odlično Demon,ovakvo nešto mi je trebalo.I da nadopunim ovo gore,jezik patuljaka jako podsjeća na semitski (Židovi,Arapi itd.)

neon
28-09-2007, 20:01
Meni je najdraži lik Tom Bombadil :pray:

Durin
30-09-2007, 21:08
Evo još nešto za Tolkienove obožavatelje:
yo8LI_zx ... ed&search= (yo8LI_zxmi4&mode=related&search=)
_36ovMYA ... ed&search= (_36ovMYA5SA&mode=related&search=)

Demon Hunter
01-10-2007, 17:06
Da PAtuljacki mi se puno svidja zbog njihovih grubih rjeci,a najvise sto se grubo izgovaraju.

To mi je pretereano!

P.S-Gothmog@ Ljepo se ponasaj prema nagradi!
Smrade :cry: :cry:

Ali ipak si Car! :pray: :pray:

Gothmog
05-10-2007, 12:32
Durine,hvala na videima....idu odmah pod favorites...

@Demon

Nisam dolazio na forum,na msn,na net opcenito,jer sam bio prezauzet selidbom,a i morao sam narucit adsl za novo prebivaliste...a i spiskao sam sve pare na mobu,pa ti se nisam javio...sta ces,tezak zivot...

A sto se tice nagrade,hehehe,pa mogu samo reci da se vec priprema nova konfa da se lijepo ugosti nova graficka...
:wink:

Gothmog
18-10-2007, 09:04
Par kratkih vijesti,tek toliko da budete u toku...



JRR Tolkien's Nephew Praises Progress In 'Hobbit' Legal Fight

The nephew of legendary Lord Of The Rings author J.R.R. Tolkien is pleased the legal fight that may prevent Peter Jackson from directing "The Hobbit" will soon be resolved.

Jackson had been touted to take the helm for the movie prequel to the "Lord Of The Rings" trilogy, but the moviemaker is currently involved in a long-running court battle with New Line Cinema over alleged unpaid royalties, which may put a stop to his involvement in the new project.

However, New Line studio boss and LOTR producer Robert Shaye is said to be close to initiating a ceasefire in the row and allowing Jackson back on board, according to British newspaper The Independent.

Tim Tolkien says, "It would be complete madness for Peter Jackson not to be involved. This would be great news."

New Line are reportedly in a rush to make "The Hobbit" because they only hold the rights to the novel for a limited time.

(This news article provided by World Entertainment News Network)



Ian McKellen has said that he’ll be disappointed if he’s not asked to play Gandalf in The Hobbit. He revealed that, "When Peter announced he had withdrawn from The Hobbit, he sent me an e-mail saying 'Because I am not going to do it, it doesn't mean you have to do the same. Of course, you must play Gandalf, whether I direct or not'.

Sam Raimi o Hobbitu i PJ-u (http://www.mtv.com/movies/news/articles/1572097/story.jhtml)

THUNDER_DINIX
18-10-2007, 10:01
kad bi trebo bit Hobit?

Gothmog
19-10-2007, 08:21
Polako,gosparu....pa vidis da se jos sude...

THUNDER_DINIX
19-10-2007, 08:56
al dobro je, ako bude dobar ko LOTR, defintivno se isplati cekat, sam da ga ne upropaste. a vald nece...

Demon Hunter
19-10-2007, 13:42
Ako P.J bude radio Hobbita onda nece biti sranje....bit ce senzacija!

To ce opet ozivit Trilogiju a i mozda naprave jos nest poslje Hobbita!

A sto se tice igara,razocaran sam zbog White Councile!

Eto toliko vidim da je tema malo zamrlai nema se o cemu sta raspravljat,pa stoga pokrenite se malo!

Evo pitanje!

Mislim da ga svi znate ali opet...nije na odmet!

Koja je razlika izmedju Elves i Elfs i Zasto?

Master_of_Soup
19-10-2007, 17:56
Čekaj malo, jel taj White Council u izradi il nije?

Rang€r
22-10-2007, 14:17
Ako P.J bude radio Hobbita onda nece biti sranje....bit ce senzacija!

To ce opet ozivit Trilogiju a i mozda naprave jos nest poslje Hobbita!

A sto se tice igara,razocaran sam zbog White Councile!

Eto toliko vidim da je tema malo zamrlai nema se o cemu sta raspravljat,pa stoga pokrenite se malo!

Evo pitanje!

Mislim da ga svi znate ali opet...nije na odmet!

Koja je razlika izmedju Elves i Elfs i Zasto?

razlika je valjda u tome sto su elves normalne(ljudske visine) a elfs su niski ko gnomovi...

Durin
22-10-2007, 15:35
Evo,baš čitam u novinama kako je J.K.Rowling rekla kako je Dumbledore gay (ili peder,kako hoćete).Pa je na kraju pripomenuto kako se raspravlja o tome da li su Frodo i Sam bili ped...ovaj,oprostite "gay".Pri tome me je obuzeo bjes,zar je moguće da danas pravo prijateljstvo dvoje prisnih prijatelja smatraju nečim takvim.Kuda li samo ovaj svijet ide...
Mislim da bi se Tolkien kao čisti katolik prenerazio.

Gothmog
22-10-2007, 16:00
Mislim da previse modernizma,i "in" spika zele pribiti na Tolkienova djela...


Bilo kako mu drago,sam čiča Tolkien je rekao da se odnos Froda i Sama,moze opisati kao odnos časnika i njegovog pobočnika,što je na kraju krajeva i logično sa obzirom u kojem vremenu je Tolkien zivio...


A ovo sa J.K.Rowling ne zelim komentirati,jer ja nisam toliko liberalan...a i takve paralele ne zelim komentirati,jer me jednostavno pucaju u zivac!

Rang€r
22-10-2007, 18:22
jesu oni normalni... pa tolkien je to pisao prije 70-80 god tada su ljude vjesali za takve stvari... mislim stvarno ima ljudi...

Sgt. Bull
22-10-2007, 22:56
jesu oni normalni... pa tolkien je to pisao prije 70-80 god tada su ljude vjesali za takve stvari... mislim stvarno ima ljudi...
:rotfl: Nisu se baš vješali ali je ovo...ovaj...ti homo su sve do 1983. bili "Psihički bolesnici" kada je i svečano maknuto iz spiska bolesti(ne drži me za 100% je li 73-83 nisam 100% siguran ali je tu negdje)...ne znam...vjerojatno joj je opala prodaja knjige pa je ovo jel' jedan pokvaren način...w/e who cares about hp...ne znam glupo je govoriti o Samu i Frodu jer su oni prijatelji i onaj koji bi ih tako uporedio zaslužuje dobro batinjanje...

Demon Hunter
24-10-2007, 17:16
Mislim da previse modernizma,i "in" spika zele pribiti na Tolkienova djela...


Bilo kako mu drago,sam čiča Tolkien je rekao da se odnos Froda i Sama,moze opisati kao odnos časnika i njegovog pobočnika,što je na kraju krajeva i logično sa obzirom u kojem vremenu je Tolkien zivio...


A ovo sa J.K.Rowling ne zelim komentirati,jer ja nisam toliko liberalan...a i takve paralele ne zelim komentirati,jer me jednostavno pucaju u zivac!

Upravo tako a i primjetite da Sam stalno zove Frodu,Gospodine Frodo a ne ono Ej Frodo dolazi ovamo!

Hurinova Djeca su mi u Ruci He he!

Iznenadio sam se,nema bas puno strana i nije debela ali Ilustracije su totalno jebeno dobre!

Klanjam se Alan lee-u!

medusa
24-10-2007, 20:57
ilustracije su carske
a o sam i frodu, pa bilo tko tko je pročitao knjigu vidjet će da je njihov odnos prijateljski, premda je sam malo podređen (sve one spike gosp'n frodo) što je pomalo nerealno, ali tolkien je smjestio priču vrijeme gdje to ne bi bilo neobično, a i mnogi drugi pisci u to vrijeme su prikazivali takav odnos među likovima. da nekto kaže da je njihov odnos dublji mora biti teško puknut ili samo traži pažnju.
e sad, moja teorija je da su frodo i sam zapravo sado mazo par i da je zato sam podređen :rotfl: :D

24-10-2007, 21:02
mali ispravak :wink: ...u drugom dijelu ti je fajta za helm's deep,koja ti je u knjizi drugacije napravljena...nema elfova u pomoc...

kod mene su filmovi ovako:


1. dio - najbolji...upoznavanja sa rasama i lokacijama....shire,isengard,orthanc,bree,rivendel l,moria,lothlorien...odlicno

2. dio - najlosiji...dosta odudaranja od knjige,iako je borba za helm's deep, sa elfovima genijalno napravljena...

3. dio - zlatna sredina...bio bi puno bolji da zavrsetak nije toliko otegnut...no dojam popravljaju odlicne bitke,sheloba, i dakako samo unistenje Prstena...

...kad nadjes vremena,procitaj knjige...neces pozalit...

procitao sam knige i sillmarilion...jos ih citam svaki dan procitam po malo...evo znam ih napamet

Gothmog
25-10-2007, 09:23
Drago mi je da se slazemo oko ilustracija,jer gos'n Lee,uz Howea,i Nasmitha jednostavno najbolje oslikava dozivljaje iz Arde...

Koji su vama najbolji ilustratrori? (poslije Alana Leea,fkorz)

p.s.

Demon,jos uvijek nisam kupio bon za mob,a i mislim da se nisi bio spustio u ponedjeljak u grad,jerbo je vrijeme bilo uzasavajuce....some other time,druze...

@eldenwarden

a bold statement,my friend...

Grimm-Reaper
27-10-2007, 15:23
Počeo s Hobitom još u 6 razredu osnovne škole, pročitao LOTR i SIlmarilion dok se o filmu nije ni govorilo.

Filmovi su mi se svidjeli, samo zato jer sam fan, ali mislim da se moglo bolje napraviti. Kad je već 7 godina utrošeno u planiranje, moglo je biti bolje.

27-10-2007, 20:25
Počeo s Hobitom još u 6 razredu osnovne škole, pročitao LOTR i SIlmarilion dok se o filmu nije ni govorilo.

Filmovi su mi se svidjeli, samo zato jer sam fan, ali mislim da se moglo bolje napraviti. Kad je već 7 godina utrošeno u planiranje, moglo je biti bolje.

meni knjiga ima puno bolju atmosferu od filma (to ne znaci da je film los).
moje misljenje je da ako zelite shvatiti kaj se tam desava trebate procitati knjigu jer film ne pokriva toliko podrucje tj. nema toliko toga cega ima u knjizi a to u knjizi nije zanemarivo. lotr :pray:

Grimm-Reaper
28-10-2007, 01:48
Film je dobar, nemoj me krivo shvatit. Ali knjiga šiša film daleko. Prvo, nema Toma Bombandila, što me užasno razočaralo, jer sam htio vidjeti kako bi njega napravili.

Drugo, poredak stvari je nekako drugačiji, što je ubilo cijeli štih i uvod u film.

28-10-2007, 11:44
Film je dobar, nemoj me krivo shvatit. Ali knjiga šiša film daleko. Prvo, nema Toma Bombandila, što me užasno razočaralo, jer sam htio vidjeti kako bi njega napravili.

Drugo, poredak stvari je nekako drugačiji, što je ubilo cijeli štih i uvod u film.

slazem se, ali onda bi film trajao 5 sati :D

medusa
28-10-2007, 13:12
Prvo, nema Toma Bombandila, što me užasno razočaralo, jer sam htio vidjeti kako bi njega napravili.
to je i mene smetalo.
tom je car 8)

dasoDD
28-10-2007, 13:30
Gledao sam samo filmove i dobri su, glavno mi je da me ta 3 sata filma zabave i dase uzivim u neki drugi svijet, prvi mi je dio nekeko najdrazi iako ne mogu reci koji je po meni nejbolji, od borbi mi se dosta svidjela ona u sumi na kraju prvog djela i to zato sto nije animirana pomocu kompa. :wink:

dasoDD
28-10-2007, 13:33
sta znate mozda frodo i sam jesu gayevi, mozda je tolkenova knjiga dublja nego sto se cini :) !

Grimm-Reaper
28-10-2007, 14:07
Daso, miješaš odanost sa seksualnom orijentacijom.

Neznam dali si čitao knjige, ako jesi, trebalo bi ti biti jasno, a ako ne, zapitaj se, dali zbilja voliš cure? :)

Usput, Sam je na kraju zbario svoju Rosie i napravio malog Frodu i još nekoliko balavaca :)

28-10-2007, 20:53
Daso, miješaš odanost sa seksualnom orijentacijom.

Neznam dali si čitao knjige, ako jesi, trebalo bi ti biti jasno, a ako ne, zapitaj se, dali zbilja voliš cure? :)

Usput, Sam je na kraju zbario svoju Rosie i napravio malog Frodu i još nekoliko balavaca :)

Ta Samova odanst ima visi smisao.
Inace, da je u knjizi bilo ikakvih homoseksualnih stvari knjiga bi bila na tadasnjoj crnoj listi jer kada je Tolkien zivio to nije bilo bas najliberalnije vrijeme.

dasoDD
28-10-2007, 21:47
Ma pederčine teške taj frodo i sam!! :yuck:

28-10-2007, 22:00
Ma pederčine teške taj frodo i sam!! :yuck:

Okej ti misli da su pederi ali sam da znas da jesu pederi oni bi iskoristili vrijeme tijekom svoga puta konstruktivnije :D

Grimm-Reaper
28-10-2007, 23:22
Ma pederčine teške taj frodo i sam!! :yuck:

Okej ti misli da su pederi ali sam da znas da jesu pederi oni bi iskoristili vrijeme tijekom svoga puta konstruktivnije :D

LoL, bolno odvratna istina...

Samael
02-11-2007, 12:52
Evo ovako, zanima me gdje mogu pronaći malo više informacija o Sauronu i cijeloj mračnoj ekipi iz knjige. Znači, nešto što dublje opisuje Mordor,
Saurona (njegova djela prije Rata za Prsten) itd...

Grimm-Reaper
02-11-2007, 18:37
Evo ovako, zanima me gdje mogu pronaći malo više informacija o Sauronu i cijeloj mračnoj ekipi iz knjige. Znači, nešto što dublje opisuje Mordor,
Saurona (njegova djela prije Rata za Prsten) itd...

Pričitaj Silmarilion, više puta. Jer sva silna imena i događaji će te zbunit, ali tu ćeš saznati sve što te zanima...

Samael
02-11-2007, 18:42
Pročitao sam ga dosta puta, no svejedno želim saznati više.

Gothmog
03-11-2007, 11:38
Svatko bi htio saznati više o svemu,ali ne mozes vise od onoga sto je napisano...svejedno,evo ti par linkova,koje bi mogao provjeriti:

Online enciklopedija Arde (http://www.glyphweb.com/ARDA/)

Wikipedia Morgoth (http://en.wikipedia.org/wiki/Morgoth)

Wikipedia Glaurung (http://en.wikipedia.org/wiki/Glaurung)

Wikipedia Ancalagon (http://en.wikipedia.org/wiki/Ancalagon)

Wikipedia Sauron (http://en.wikipedia.org/wiki/Sauron)

Wikipedia Nazgl (http://en.wikipedia.org/wiki/Nazg%C3%BBl)

Wikipedia Ungoliant (http://en.wikipedia.org/wiki/Ungoliant)

Wikipedia Gothmog (http://en.wikipedia.org/wiki/Gothmog)

Wikipedia Saruman (http://en.wikipedia.org/wiki/Saruman)

Samael
03-11-2007, 17:41
Svatko bi htio saznati više o svemu,ali ne mozes vise od onoga sto je napisano...svejedno,evo ti par linkova,koje bi mogao provjeriti:


Znam, no svejedno thx na linkovima.

Još jedno pitanje:

Mouth of Sauron?

Znam da je to nekakav glasnik, no u filmu ga nisam vidio, a njegove slike su svugdje na netu. Pa me zanima jel' se on pojavio samo u Extended izdanju? I koji je on uopće ku***?

Demon Hunter
05-11-2007, 12:11
E pozdrav Ljudi.

Sto se tice ove ponovne rasprave o Frodu i Samu!

@dasoDD:
Mislim a i znam da su Frodo i Sam imali iskljucivo Prijateljske i Profesionalne odnose.I mislim da ce se svi sloziti samnom.
Sada ovosi kako to ko gleda! :shock:

@FireSpirit:
Sto se tice Saurona.Ako imas u blizini Algoritam odi tamo i pogledaj.
History of Middle Earth,Morgoth"s Ring,War of the Ring i Peoples of Middle Earth.
Mislim da imas dosta o Sauronu!
Ali evo ti i jedna stranica koja je bazirana na Mordoru i Sauronu!
http://www.thelandofshadow.com/mordorga ... sauron.htm (http://www.thelandofshadow.com/mordorgate/2darkservants/sauron/sauron.htm)

A sto se tice Mouth of Sauron!
Bio je Sauronov Glasnik,govorio je u njegovo ime.Race je bio od Black Numenoreans.
I Saurona je krenio sluziti kada je on obnovio Barad-Dur godine 3320.Drugog doba.Sto bi znacilo da ima preko 3000 god!
Nosio je Black Robe i High Black Helmet.
Zatim ako bio Sauron porazio međuzemlje,Mouth bi Dobio Isengard i Porazi Gondor i Rohan!

Ostalo znate da ga je Aragorn ubio.Naravno u Filmu.
Ali nezn se mozda je poginuo u Bitci i pobjegao!

Samael
05-11-2007, 19:35
E pozdrav Ljudi.
@FireSpirit:
Sto se tice Saurona.Ako imas u blizini Algoritam odi tamo i pogledaj.
History of Middle Earth,Morgoth"s Ring,War of the Ring i Peoples of Middle Earth.
Mislim da imas dosta o Sauronu!
Ali evo ti i jedna stranica koja je bazirana na Mordoru i Sauronu!
http://www.thelandofshadow.com/mordorga ... sauron.htm (http://www.thelandofshadow.com/mordorgate/2darkservants/sauron/sauron.htm)

A sto se tice Mouth of Sauron!
Bio je Sauronov Glasnik,govorio je u njegovo ime.Race je bio od Black Numenoreans.
I Saurona je krenio sluziti kada je on obnovio Barad-Dur godine 3320.Drugog doba.Sto bi znacilo da ima preko 3000 god!
Nosio je Black Robe i High Black Helmet.
Zatim ako bio Sauron porazio međuzemlje,Mouth bi Dobio Isengard i Porazi Gondor i Rohan!

Ostalo znate da ga je Aragorn ubio.Naravno u Filmu.
Ali nezn se mozda je poginuo u Bitci i pobjegao!

da, evo taman sad sam nabavio od rođaka extended edition i tamo se on pojavljuje, no Aragorn ga tada ubija, a u knjizi (u trećem dijelu se spominje na stranicama 180, 182, 183) on se vraća u Cirith Gorgor nakon što odbiju ponudu Saurona.

coolz0r

callista
05-11-2007, 20:29
koja ste vi hebenica, sad moram pročitat silmarillion i hobbit ponovo, naveli ste me... :-x

Demon Hunter
06-11-2007, 11:53
koja ste vi hebenica, sad moram pročitat silmarillion i hobbit ponovo, naveli ste me... :-x

Naravno.

Sad ces jos i vise uzivat i u ponovnom citanju i na Forumu!

Grimm-Reaper
06-11-2007, 13:58
Mouth of Sauron, je glasnik kolko se ja sjecam. U knjizi, on je taj koji pred vratima Mordora izađe u susret Aragornu i ekipi i kaže im uvjete predaje Sauronu. Te im pokaže Frodov prsluk i još neke stvari koje su našli, zbog čega oni pomisle da su Frodo i Sam mrtvi.

U filmu ga nema, jer Sauronovo oko uzme njegov smisao. Oko koje prica... LOL

Durin
06-11-2007, 21:13
Mouth of Sauron, je glasnik kolko se ja sjecam. U knjizi, on je taj koji pred vratima Mordora izađe u susret Aragornu i ekipi i kaže im uvjete predaje Sauronu. Te im pokaže Frodov prsluk i još neke stvari koje su našli, zbog čega oni pomisle da su Frodo i Sam mrtvi.

U filmu ga nema, jer Sauronovo oko uzme njegov smisao. Oko koje prica... LOL

Pojavljuje se u Extended Editionu...već je sve rečeno u temi.A to "oko" zapravo niti ne postoji u knjizi...ovisi sve kako se uzme,neki to smatraju metaforom a Peter Jackson je to u film stavio doslovno.

Demon Hunter
08-11-2007, 11:48
Ma misslim ja da je P.J napravio to oko,samo da se vidi da Sauron jos zivi.

I to sto je od njega ostalo tj: njegov duh je prebacio u to oko!

Ali cista glupost,meni bi bilo gust da je Sauron bio u Trilogiji kao pravi Sauron,a ne ovo glupo oko!

Durin
12-11-2007, 13:07
Evo,ovaj puta sam se vratio na temu kao mod 8)
Idem je odmah zaključati hehehe...đast kiding.Ne,htio sam baš postati mod kako bih očistio pogotovo ovu temu nepotrebnog spama na 65. str.,molio bih Dasu da ne spama,znam da si se samo šalio,ali opet.Ne želim nikome brisati postove ako baš nemoram.Yeah,i am bad :rotfl:
Ok,natrag na temu,vidio sam na http://www.tolkien.hrSda je nominirana za VIDI Web Top 100,svakako preporučam svim ljubiteljima Tolkiena da je pogledaju.
Sda me zanima nešto,na lijevoj strani imate kazalo,idete na knjige,zatim Gospodar Prstenova i tamo ćete naći zanimljiv članak o greškama u prijevodu.Neka pročita onaj kome se da čitati,ima i ponekih zanimljivih stvari,vidi se da je Zlatko Crnković u mnogočemu pogriješio,ali se opet ne slažem sa nekim stvarima.Npr. autor članka kazuje kako je Second Age na hrvatski pogrešno prevedeno jer Age nije vijek već dugi niz stoljeća.Pa što je onda vijek nego dugi niz stoljeća?Zar se na engleskom Middle ages ne prevodi na hrvatski u Srednji vijek koji je trajao 1000 godina (dobro, 476.-1453. ali to je tu negdje).Mislim da nema boljeg čovjeka od Zlatka Crnkovića unatoč greškama.

Grimm-Reaper
12-11-2007, 16:37
Morate ipak uzeti u obzir kontekst i sve te sintnice koje znače razliku kad se prevodi djelo poput LOTR-a. Mislim, hobit, LOTR trilogija, SIlmarilion, trebalo je to prevest, a to je puno posla. Za očekivat je da će biti pogrešaka, iako ih ja ne smatram velikim. Ako netko nije shvatio što Middle Age ili ti kako je gospon gore naveo, Srednji vijek (vijekovi) znači, onda nije shvatio šturi kontekst u kojem je to prevedeno.

Crnković je odradio odličan posao, sa svim svojim prijevodima, ne samo Tolkienovih djela. Thumbs up za njega, poštovanje.

medusa
12-11-2007, 20:45
sitničavo je, doista. ali ne slažem se s nekim dijelovima


At that moment there was a knock at the door, and Sam came in.
Uto mu je netko pokucao na vrata. Bio je to Sam.

- Šteta jednu normalnu rečenicu pretvoriti u dvije, na razini izraza prvog razreda osnovne škole.
glupost, ovako je spretnije, i daje mentalnu stanku za upiti dojam rečenice. ovo je napisano u duhu hrvatskog jezika, i pisac eseja očito nije pisac, jer bi znao da je ovo najelegantnije rješenje


They sing them occasionally: just to please me, I think; for, of course, they aren't really good enough for Rivendell. And I listen and I think.
Povremeno ih ovdje pjevaju: mislim, najviše zato da meni ugode, jer dakako da nisu dovoljno dobre za Rivendell. A ja ih slušam i razmišljam. (Bilbo o svojim pjesmama i Rivendellu)

- Bilbo ne sluša svoje pjesme, Bilbo nastavlja govor o Rivendellu i opisuje što radi… većinu svog vremena provodi slušajući (sve oko sebe) i razmišljajući. Prijevod bi trebao glasiti: A ja slušam i razmišljam.
"ih" se može odnositi i na pjesme i na vilenjake. tako da to nije pogreška.


He is not half through yet, and to what he will come in the end not even Elrond can foretell. (Gandalf o Frodu)
Nije još prošao ni pola puta, a čak ni Elrond ne može predvidjeti što će sve doživjeti do kraja.

- Elrond ne može predvidjeti što će Frodo na kraju postati, a ne što će sve doživjeti.
teško je reći je li tolkien mislio na come kao doći ili je samo skratio become


Then all listened while Elrond in his clear voice spoke of Sauron and the Rings of Power, and their forging in the Second Age of the world long ago.
Zatim su svi pozorno slušali kako Elrond svojim zvonkim glasom pripovijeda o Sauronu i moćnim Prstenovima, i o tome kako su iskovani u davnini, u Drugom vijeku svijeta.

- Pogrešno je Age prevoditi kao vijek, to nije drugo stoljeće, već dugi niz stoljeća koji označava Razdoblje ili Doba.
vijek je duže vremensko razdoblje. to je točan prijevod

I have seen three ages in the West of the world, and many defeats, and many fruitless victories.
Ja sam proživio tri vijeka na zapadu i bio svjedok mnogih poraza i mnogih jalovih pobjeda.

- Ista greška kao u prethodnom primjeru. Po ovome ispada da je Elrond star tri stotine godina, a ovako napamet, bez provjere, mislim da je oko pet tisuća…. Elrond je proživio tri Razdoblja, a ne tri vijeka.
vijek nije isto što i stoljeće.

If simple folk are free from care and fear, simple they will be, and we must be secret to keep them so. (Aragorn)
Ako je običan svijet oslobođen brige i straha, neka ostane običan svijet, a mi moramo potajno djelovati da tako bude i dalje.

- Ako je običan svijet oslobođen brige i straha, takav ( običan) će i ostati, kao posljedica te oslobođenosti.
ako uzmemo da je A- običan svijet a B- neobičan svijet, ona ako je ono što čini obični svijet običnim bezbriga i nedostatak straha, onda ovo ima smisla.

For my part I hope never to look upon hom again; but Gandalf came and endured long speech with him.
Što se mene tiče najradije ga ne bih nikad više vidio, ali je onda došao Gandalf i dugo razgovarao s njim.

- Poanta ove rečenice nije koliko je dugo Gandalf razgovarao s Gollumom, nego da je došao i IZDRŽAO dug razgovor s njim, pri čemu izraz Izdržao opisuje kakav je taj razgovor bio, i potvrđuje Aragornov prijašnji opis Golluma.
ovo je najbolji mogući prijevod u hrvatski, jer bi drugačije zvučalo retardirano. tolkien je koristio engleski jezik u kojem takva fraza može proći, dok u hrvatskom ne može.


Smeagol, who is now called Gollum, has escaped.
Pobjegao nam je Smeagol, sada zvani Gollum.

- Tolkienova rečenica je napisana tako da toj obavijesti da svu snagu, značenje i težinu koje nosi. Crnković je samo iznio podatke iz nje, ne hajući za ritam. Potpuno isti slučaj imamo u primjeru iz TTT, sa Sarumanovom palicom:
Saruman, your staff is broken, on prevodi Slomljena ti je palica, Sarumane.
Tako se može nekome reći Otkopčan ti je šlic, Francek, onako usput…
na ovome prijevodu dobivena je poetičnost i snaga.


This is a hour of the Shire-folk, when they arise from their quiet fields to shake the towers and counsels of the Great.
Ovo je čas da se narod Shirea digne sa svojih polja kako bi uzdrmao kule i planove Velikih.

- On je preveo tako da se dobija dojam da taj ČAS tek pocinje, i od sada pa nadalje će se oni dizati sa svojih polja i bla bla... kao ono, ovo je bas zgodan trenutak da se svi dignu. Pravilan prijevod bi bio: Ovo je čas naroda Shirea, u kojem se oni dižu sa svojih polja.
također zbog poetičnosti i fluidnosti.
nemam vremena daljne analizirati esej, možda nastavim sutra ili preksutra. zaključio sam da neke greške zapravo nisu greške, samo ih pisac eseja percipira tako
ali svaka čast na trudu

Grimm-Reaper
13-11-2007, 01:42
O tome i govorim. Trebaš ti to prevesti.

Neznam dali si se ikada okušao u nečem sličnom, ali ja imam dva mala bratića kojima engleski ne ide, pa sve filmove koje žele a ja im nabavljam i za iste radim titlove, jer oni koji su prisutni nisu dobri. A ja patim na te stvari, kad titlovi kažu jedno a govornik sasvim drugo.

Nije lako kao što se čini, ima tu puno caka koje treba uzeti u obzir, pogotovo sa knjigom. Kontekst radnje koja se odvija je samo jedan element, vrlo bitan, ali opet samo jedan.

U Crnkovićevom prijevodu, čitač se ne može odreći dojma da čita bajku. Jer, drukčiji, agresivniji (da se tako izrazim) prijevod bi dao potpuno drukčiji štih knjizi.

Da sad i ja ne nabrajam, skratit ću sve u jednu rečenicu. Puno stvari treba uzeti u obzir kod prijevoda bilo koje vrste, bila to knjiga, film, ili nešto treće.

Gothmog
13-11-2007, 10:43
Pa nije baš da se prijevodi dodjeljuju bilokome...mislim da je Crnković iz nekog razloga bio odabran da prevede Tolkiena,a ne samo pukom slučajnošću...


E,da! Mislio sam vas pitat,kakvo je vase misljenje o uvođenju Tolkiena u školski program,kao lektiru?

Ja sam zavrsio skolu,ali mislim da bi buduci narastaji mogli samo profitirati uvodjenjem Tolkienovog Hobbita,ili trilogije...(silmarillion sam izostavio,jer mislim da je pretesko stivo za onog koji se susrece sa Tolkienom po prvi put,Roverandom sam takodjer izostavio,jer mislim da knjiga o cuckovoj avanturi i ne plijeni previse paznje)

I da,u kojem bi razredu mogli uvest doticne knjige u program?

Stryder
13-11-2007, 10:48
Pa nije baš da se prijevodi dodjeljuju bilokome...mislim da je Crnković iz nekog razloga bio odabran da prevede Tolkiena,a ne samo pukom slučajnošću...


E,da! Mislio sam vas pitat,kakvo je vase misljenje o uvođenju Tolkiena u školski program,kao lektiru?

Ja sam zavrsio skolu,ali mislim da bi buduci narastaji mogli samo profitirati uvodjenjem Tolkienovog Hobbita,ili trilogije...(silmarillion sam izostavio,jer mislim da je pretesko stivo za onog koji se susrece sa Tolkienom po prvi put,Roverandom sam takodjer izostavio,jer mislim da knjiga o cuckovoj avanturi i ne plijeni previse paznje)

I da,u kojem bi razredu mogli uvest doticne knjige u program?

u potpunosti se slažem da bi trebali uvest Tolkiena kao lektiru :D sječam se da sam čak to predložio nastavnici u osnovnoj školi ali nije prihvatila jer je več imala zadane knige koje smo morali pročitati :(

Grimm-Reaper
13-11-2007, 14:53
Postavlja se pitanje, na koji način su Tolkien i njegova djela u mogućnosti naučiti klince nečemu. Knjige nebi trebale ulaziti u nastavni program samo zato jer je filmska inačica postigla ogroman uspjeh, ili zato jer se knjiga svidjela onima koji su je pročitali i zaista u njoj i uživali.

Pitanje je, kako će to pomoći klincima u intelektualnom razvoju? Jer, zadnja stvar koja im treba je još jedno djelo koje neće nikako doprinjeti njihovom razvoju.

Tako je bilo dok sam se ja školovao, a po problemima mojih bratića, tako je i danas.

Zato kažem, beletristika je za one koji je vole, a ne za sve. Ostavi Tolkiena fanovima koji čitaju jer to vole i her ih zanima, ostali nek čitaju lektire.

Gothmog
13-11-2007, 16:06
Hoces rec da klinci nece kroz Tolkiena nauciti cijeniti prijateljstva,odanost,predanost,upornost? Zar uistinu nisi uvidio neke od poveznica koje sam nabrojao?

Grimm-Reaper
13-11-2007, 17:46
Sve te vrline treba klincima usaditi u glavu, što prije to bolje. Tu se s tobom slažem, kao i sa dijelom da je Tolkien jedno od mogućih sredstava kako to učiniti.

Ali nisu svi za beletristiku, niti općenito za knjige. U tome je problem. To ide za većinu današnje mladosti. Uz računala, TV i ostale vrste medija, teško ćeš natjerati klince da čitaju.

Moji bratići vole Tolkiena, jer sam im to znao čitati. Hobita sam im pročitao minimalno tri puta, i zavoljeli su ga. Ali nisu svi klinci kao moji bratići.

Durin
13-11-2007, 17:56
Slažem se da se Tolkien uvede u nastavni program kao lektira jer je jedan od najvećih pisaca 20. stoljeća.Mislim da bi se trebao uvesti u školske lektire Hobbit,i to u 4. ili 5. razredu,mislim da bi to tamo najviše odgovaralo.Ali ne slažem se da se uvede cijela trilogija,jer je to naravno predugačko+za potpuno shvaćanje treba pročitati Hobbita,za još i bolje razumjevanje shvaćanje Silmarilliona itd.A na to bi onda otpala više od 4 školska mjeseca.Tako da samo Hobbit po mome mišljenju.A inače Silmarillion i Roverandom NE zbog razloga koje je Gothmog naveo.Žalosno mi je jedino to što će većina klinaca vrlo vjerojatno tražiti po internetu sadržaj ili slično,bez da pruže šansu stvarno odličnoj knjizi.

medusa
13-11-2007, 19:00
hmmm lotr baš nije lagano štivo, a mi ipak govorimo o svakakvim klincima, i štreberima, i normalnjacima, i betonima, kojima možda neće biti drago da moraju čitati tako nešto.
ja bih to uveo možda u 8. razred ili u 1. srednje, ali treba vremena za pročitati tu knjigu (ako uzmemo u obzir da većina ljudi ne čita brzo) pa bih rekao da bi trebalo najmanje mjesec dana za to.
inače lotr daje puno poruka, osim upornosti i lojalnosti, daje poruku kako moć kvari ljude, bez obzira koliko su mudri ili moćni ili imaju dobre namjere, kako je put do pakla popločan dobrim namjerama (uze bih primjer boromira), kako postoje stvari važnije od nas i za koje se vrijedi žrtvovati.

Gothmog
13-11-2007, 21:02
Da,u svakom slucaju,Tolkien je i vise nego dovoljno poruka i pouka stavio u knjige...Ja ne mislim da je Hobbit tesko stivo za mlade,pogotovo zato jer je namijenjen djeci...stvar je u tome da je zamrlo čitanje...

Slazem se sa Durinom,da bi trebali stavit negdje oko 4.-5. razreda...onako taman! nit zagoreno, nit sirovo,hehehe...

Demon Hunter
14-11-2007, 16:53
Pa nije baš da se prijevodi dodjeljuju bilokome...mislim da je Crnković iz nekog razloga bio odabran da prevede Tolkiena,a ne samo pukom slučajnošću...


E,da! Mislio sam vas pitat,kakvo je vase misljenje o uvođenju Tolkiena u školski program,kao lektiru?

Ja sam zavrsio skolu,ali mislim da bi buduci narastaji mogli samo profitirati uvodjenjem Tolkienovog Hobbita,ili trilogije...(silmarillion sam izostavio,jer mislim da je pretesko stivo za onog koji se susrece sa Tolkienom po prvi put,Roverandom sam takodjer izostavio,jer mislim da knjiga o cuckovoj avanturi i ne plijeni previse paznje)

I da,u kojem bi razredu mogli uvest doticne knjige u program?

U potpunosti se slazem s Gothmogom,ne samo oko Tolkienovih knjiga!

Nego u cjelosti bi trebali uvesti Beletristiku u Osnovne a i naravno Srednje Skole!

Jel Sve Tolkienove knjige su o nekim Fantrasy Svjetovima....sto je odlicno.Jer u njima ima i Akcije i Prijateljstva i Neke Logike!

Uzmite na primjer Odanost Merrya i Pippina....

Legolas i Gimli se nisu Podnoslili kad su bili na White Councile...a na kraj?

Ima jos tu i dosta ljepih ljubavnih prica...ima i tuznih.

I cjela poenta toga je da se iz tih Tolkienovih knjiga moze dosta nauciti.

Pa on je to piso Godinama...ej!!!!!

Cestitam Durinu za cin Moderatora!

You Lucky old Dwarf!

Durin
14-11-2007, 20:53
Thx Demon ali moram ti priznati da me uvijek poslije tvog posta svrbe prsti da ti ga editam i ispravim gramatičke pogreške. :D
Jedno off topic pitanje:koliko brzo pišeš? :D
On topic:Pitanje u anketi na tolkien.hr-u,kada mislite da će se Hobbit početi snimati?Ja sam uvjerenja de će 2008,čini se da su se stvari između Jacksona i New Line Cinema počele izglađivati.Da li se zna zašto uopće nisu počeli sa Hobbitom?Vjerojatno zato što su smatrali da je to najmjenjeno za mlađe čitatelje,dok je LOTR za nešto odraslije.Pa čak se i sada vode rasprave jer Jackson želi Hobbit pretvoriti u mračniju priču nego što je to u knjizi prikazano.

14-11-2007, 21:58
Oh tako dugo nisam citao knjige da sam sve zaboravio...ali mi je jos i sada u sjecanju ostala bitka izmedju Sila Arde i....nece spoilati :D
procitajte Sillmarilion pa ce te saznati...to mi je najdraza prica...uz Valaquentu

Samael
14-11-2007, 22:02
Da,u svakom slucaju,Tolkien je i vise nego dovoljno poruka i pouka stavio u knjige...Ja ne mislim da je Hobbit tesko stivo za mlade,pogotovo zato jer je namijenjen djeci...stvar je u tome da je zamrlo čitanje...

Slazem se sa Durinom,da bi trebali stavit negdje oko 4.-5. razreda...onako taman! nit zagoreno, nit sirovo,hehehe...

Moglo bi se sa Tolkienom i početi ranije.

Roverandom, Pripovijesti iz opasnih predjela...
:roll:

Arkham
14-11-2007, 23:50
Meni je Hobbit bio školska lektira (u 1. srednje :rotfl: )

Grimm-Reaper
15-11-2007, 01:14
Film Hobit će biti previše bajkovit jer knjiga to i jest, kako je netko napomenio.

Ali s obzirom na popularnost koju je LOTR stekao, New Line Cinema će pobrat masne pare kad taj film izađe.

medusa
15-11-2007, 20:09
ja ne znam zašto, ali hobit mi nije baš dječji. ono, pročitam ga svake 2 godine, i uvijek mi je odličan ( a sad sam 16) tak da ne kontam baš što je tolkien smatrao djecom.

Demon Hunter
17-11-2007, 13:13
Film Hobit će biti previše bajkovit jer knjiga to i jest, kako je netko napomenio.

Ali s obzirom na popularnost koju je LOTR stekao, New Line Cinema će pobrat masne pare kad taj film izađe.

@Durin

Pa evo drago mi je sto imas tako misljene o meni!

A sto se tice pitanja za pisanje dosta brzo pisem,ali sa dva prsta samo! :?

A sto se tice Hobbita mislim da je prica daleko od Djecije.
Neznam kako vi mislite ali meni 12 Patuljaka jedan Stari Carobnjak i pisac Bilbo koji idu u Avanturu prepunu akcije nije bas djecije!

A to da je Hobbit bajkovit to nista nije novo ja osobno smatram da je pola-pola!

Ali evo citiram!

"Children of Hurin"

"Nekoc sam davno kanio stvoriti cjelinu vise-manje povezanih legendi,u rasponu od krupnih i kozmogonijskih,do razine romanticne bajke"
J.R.R.Tolkien!

A dali zna neko nesto o Zbirci Prica.

KNJIGA IZGUBLJENIH PRIPOVJESTI-ili to nije ni napisao!

Gothmog
23-11-2007, 05:51
Uvijek govorim,ne mozes znati vise od onoga sto ti knjige nude...


Npr.

Evo,ponovno citam silmarillion na engleskom,i ne mogu pobjeci dojmu da je je engleski jezik graciozniji u ovoj prilici...

Evo pitanje za one koji su citali na engleskom....ainulinadale? engleski or nikako?

Durin
27-11-2007, 21:05
Nakon ovog forum restora u kojem sam izgubio samo 10 postova (eh,ovo ne-spamanje ima svoje čari) da se vratimo onome što sam jednom već bio postao.Zanima me da li ste pročitali "Poruke iz zemlje Prstenova"?.Evo linka,knjiga/knjižica je u pdf formatu:
http://www.skac.hr/downloads/Komparacij ... tenova.pdf (http://www.skac.hr/downloads/Komparacija_Biblije_i_Gospodara_Prstenova.pdf)

Grimm-Reaper
27-11-2007, 23:13
Uvijek govorim,ne mozes znati vise od onoga sto ti knjige nude...


Mala promjena već poznate izreke.

Čovjek je pametan koliko je knjiga pročitao...

m777
28-11-2007, 14:47
ja ne znam zašto, ali hobit mi nije baš dječji. ono, pročitam ga svake 2 godine, i uvijek mi je odličan ( a sad sam 16) tak da ne kontam baš što je tolkien smatrao djecom.
Ako je za djecu, ne mora značiti da je i dječji...


Nego u cjelosti bi trebali uvesti Beletristiku u Osnovne a i naravno Srednje Skole!
A što si ti čitao za lektiru, biografije?

Demon Hunter
06-12-2007, 12:01
Kao prvo za lektiru nisam citao Biografuje...ustvari Lektiru nisam ni citao....prepisivao sam je!

Nego kazem da treba staviti Beletristiku u Skole....jer vise je zanimljivija nego tamo neke druge knjige!

A sto se tice osnovne...oni isto mogu citat Beletristiku,ali poceti od onog malo manjeg stiva i lakseg!

E pa moja sestra ima 8 Godina ide u II razred Osnovne i eno cita nedovrsene pripovjesti...natravno ne cita pravo,nego zna.

m777
06-12-2007, 16:28
...

Demon Hunter
07-12-2007, 12:14
http://derhobbit-film.de/indexengl.shtml

Evo nesto o Hobbitu!

Gothmog
07-12-2007, 12:27
Wot?! Wot?! Wooot?!

Dva filma?! Drugi film ce se vezat za "Silmarillion"?! Pa ovo su sigurno zanimljive novosti! Ja sam jedino znao da su PJ i NLC pred dogovorom...ovo su zbilja odlicne vijesti! Jos samo da se potvrde...

The Great Duck
07-12-2007, 18:51
Sjećam se,kad sam čitao nešto o LOTR TCG-u,vidio sam karte s Nazgulima na koje,uz "Ulaire",što je drugi naziv za Nazgule,piču neka imena,pa me zanima,da li je Tolkien za života istaknuo ijednu utvaru osim Witch-Kinga,da li je to dodao njegov sin,ili netko treči?
Također,jel zna netko nešto više o Uruk-Haima,jesu li oni drukčiji od Uruka,jesu li oni hibridiljudi i orkova,ili orkvoa i goblina,kako tvrde neki izvori,te da li u knjigama ima šta o Lurtzu,i zašto su oni u filmu prikazani kako nastaju iz blata?
Za kraj,malo Off-Topic:kad su orci u ostalom fantsyju,npr. TES-u ili Warcraftu,postali zeleni,kad su u LOTR-u (bar filmovima) oni sivo-smeđi?

Demon Hunter
08-12-2007, 11:51
Sto se tice Nazgula....o nijma je sve poznato i oni se spominju u knjigama.

Jer Nazguli su bili ljudi....Devet Kraljeva kao sto Prolog i kaze u Fellowship of the Ring!

Jos ti je poznat od Nazgula i Khamul....Easterling...a drugi su prica se iz Numenora!

A oko Witch Kinga se sve vrti jer je on jedan od najpoznatijih Neprijateljskih likova.

O njemu sve ima,kako je stupio u vezu s Sauronom...o Angmaru...njegovom padu!

A Uruk-Hai!
Neka ti to netko drugi odgovori,ja sam vise za Dobru stranu i Vilenjake!

Durin
09-12-2007, 13:37
Sjećam se,kad sam čitao nešto o LOTR TCG-u,vidio sam karte s Nazgulima na koje,uz "Ulaire",što je drugi naziv za Nazgule,piču neka imena,pa me zanima,da li je Tolkien za života istaknuo ijednu utvaru osim Witch-Kinga,da li je to dodao njegov sin,ili netko treči?
Također,jel zna netko nešto više o Uruk-Haima,jesu li oni drukčiji od Uruka,jesu li oni hibridiljudi i orkova,ili orkvoa i goblina,kako tvrde neki izvori,te da li u knjigama ima šta o Lurtzu,i zašto su oni u filmu prikazani kako nastaju iz blata?
Za kraj,malo Off-Topic:kad su orci u ostalom fantsyju,npr. TES-u ili Warcraftu,postali zeleni,kad su u LOTR-u (bar filmovima) oni sivo-smeđi?
1.)Puno stvari se zna o Kralju-Vješcu,imaš o njemu puno u gotovo svakoj knjizi,o Khamulu (Sjenka s Istoka,Crni istočnjak) se zna da je bio dozapovjednik,odmah drugi po "činu" do Gospodara Nazgula.
Izvoli isječak iz "Nedovršenih pripovijesti": "...a valja zamjetiti i da se u jednoj odbačenoj inačici ovog odlomka u Dol Gulduru nalazio samo jedan Nazgul (koji ne nosi ime Khamul,već se spominje samo kao "Drugi vođa (Crni Istočnjak)"),dok je jedan ostao pri Sauronu kao njegov javni glasnik.-Iz bilježaka u kojima potanko opisuje kretanje Crnih Jahača u Shireu ispostavlja se da je Khamul bio taj koji je došao u Hobbiton i obratio se Čiči Gamgeeju,koji je slijedio hobite putem za Stock i koji ih je zamalo ulovio na skeli u Buckleburyju.Jahač koji je bio sa njim,kojeg je dozvao kricima s grebena iznad Woodhalla i s kojim je posjetio farmera Maggota,bio je "njegov sudrug iz Dol Guldura".Za Khamula se kaže da je bio najspremniji od svih Nazgula,nakon Crnog zapovjednika osobno,da opazi prisutnost Prstena,ali i onaj čija je moć u najvećoj mjeri bivala smetena i smanjena pri danjemu svijetlu."
2.)Za orke se nezna baš puno jer je Tolkien uvijek veću važnost pridavao strani dobra,ali se zna da su ti orci podnosili danje svjetlo i sunce i mogli se po njemu prirodno kretati.A što se tiče "rođenja iz blata" to je opet jedan dio koji je bilo potrebno iskriviti za svrhe filma poput mnogih drugih stvari.

Gothmog
12-12-2007, 12:06
New Line Cinema hit with $125K fine in Peter Jackson lawsuit


A judge has ordered New Line to pay $125,000 in sanctions for failing to turn over court-ordered documents in the ongoing legal battle with director Peter Jackson.

Jackson's attorneys also may be allowed to directly inspect New Line's files if it doesn't produce several audits within 21 days and the studio must hire an outsider to collect electronic documents, including emails.

New Line is accused of giving affiliates favorable licensing deals and failing to properly calculate revenue from DVD sales of 2001's "The Lord of the Rings: The Fellowship of the Ring."

Mala sudska novost...Negdje sam takodjer procitao da je produkcija zapocela,ali sajt i ije bas pouzdan,pa ne polazem puno nade u tu vijest...

Lord Jambrek
19-12-2007, 15:45
Ne znam da li je bila vijest


http://www.net.hr/film-glazba/page/2007/12/19/0362006.html

Uglavnom Peter Jackson snima Hobita

Gothmog
19-12-2007, 19:44
Da,znaci ta vijest je sada potvrdjena....makar nije isto producirati film i režirati...

Znam da ce PJ imati velik utjecaj u filmu,ali nije redatelj...ali sta je,tu je... glavno da se snima...

Durin
22-12-2007, 15:47
PJ će biti kao scenarist jednakog utjecaja kao redatelj,u to ne sumnjam.Sada ćemo se vratiti na onu istu priču.Mislim da već prije svađe sa New Lineom on je htio odvojiti film u dva dijela,i napraviti mračniju verziju nego što je to u knjizi opisano.Nadam se da će opet uposliti Howarda Shorea za soundtrack.Ali počinje se snimati tek 2009?Strpljen-spašen :D

Demon Hunter
23-12-2007, 00:04
Ajmo malo o trilogiji!

Sta mislite koji vam je lik...zivotinja...rasa ili nesto trece najbolje.

A zatim na drugome i trecem mjestu!

Kao sto je Gothmogu....Balrog

Durinu....Durin!

Moze malo o tome!

Evo sto se mene tice meni su Vilenjaci na prvom mjestu.Neznam zasto ali oni su mi oduvjek bili zanimljiva rasa!
Onako Besmrtni....ljepi....zrtvuju se za druge i pomazu im!

Na drugom su mi mjestu Maiari....tj....Istari najmudriji i kako bi reko,oni koji su odlucili o sudbini Međuzemlja!

I na trecem...nekako sam uvjek volio Orlove u stvarnom zivotu pa tako i ovdi...Gwaihir-Meneldor i Landroval jedni od likova kojih se ne spominje,osim Gwaihira.
Su mi privukli paznju!

Ima ih jos dosta ali ovi su na prva tri!

Toliko.Neznam mozda bi mogli napravit neko natjecanje...kviz ili nesto slicno,u ovom nasem tj.Gothmogovom Topicu!

Pozz!

Grimm-Reaper
23-12-2007, 02:34
Za kraj,malo Off-Topic:kad su orci u ostalom fantsyju,npr. TES-u ili Warcraftu,postali zeleni,kad su u LOTR-u (bar filmovima) oni sivo-smeđi?

Što se mene tiče, orci, vilenjaci, čarobnjaci, pratuljci i da skratim sva bića u LOTR svijetu su baš onakvi kakvi trebaju biti. Ovi zeleni mješanci su varijacije ljudi koji nisu željeli biti potpuni plagijatori pa su izmijenili tu i tamo koji detalj.

Ovo je moje mišljenje, cijenim vaše ali ovo je moje...