PDA

Pogledaj cijelu verziju : ~Silmarillion/Hobit/LOTR~



Stranica : 1 2 [3] 4 5 6 7 8 9

Ps1ho
18-01-2007, 20:31
eto ti (http://images.google.hr/images?hl=hr&q=Lord+of+the+Rings+wallpaper&btnG=Pretra%C5%BEi+slike)

Gothmog
18-01-2007, 20:53
@Ps1ho

Nadolazeci LoTR Online,bi mogao bit dobar...iako ce se placat...

@Wizard

Ja sam prema šturim tekstovima,koje sam čitao o White Council očekivao puuuunooo,no evo kao što vidiš...ocito nece bit nista...

@Demon Hunter

Nisam jos dobio paketic,no nema veze...doci ce vec...a za racun imas moje razumijevanje...imao sam slicnih situacija...

Wizard
18-01-2007, 21:39
ja sam ocekivao kopiju Obliviona i to losu, samo prebacenu u ME, poludovrseni poluproizvod na kojem je EA samo tila digniti jos koji $ od LOTR naslova, moj pesimizam prema igramame brani od neuspjeha i razocaravanja pojedinih igara

Durin
19-01-2007, 16:07
Hej,čekajte malo još nije službeno objavljeno da je prekinut rad na igri.Gothmog,jesi vidio što ti je Nix odgovorio u "Nasilje u igrama"? :eyebrows: :rotfl: :o

Kenyi
19-01-2007, 16:36
tog posta vise nema a nece ni njega uskoro.

Gothmog
22-01-2007, 11:48
Peter Jackson and Fran Walsh Talk THE HOBBIT

Dear One Ringers,

As you know, there's been a lot of speculation about The Hobbit. We are often asked about when or if this film will ever be made. We have always responded that we would be very interested in making the film - if it were offered to us to make.

You may also be aware that Wingnut Films has bought a lawsuit against New Line, which resulted from an audit we undertook on part of the income of The Fellowship of the Ring. Our attitude with the lawsuit has always been that since it's largely based on differences of opinion about certain accounting practices, we would like an independent body - whether it be a judge, a jury, or a mediator, to look at the issues and make an unbiased ruling. We are happy to accept whatever that ruling is. In our minds, it's not much more complex than that and that's exactly why film contracts include right-to-audit clauses.

However, we have always said that we do not want to discuss The Hobbit with New Line until the lawsuit over New Line's accounting practices is resolved. This is simple common sense - you cannot be in a relationship with a film studio, making a complex, expensive movie and dealing with all the pressures and responsibilities that come with the job, while an unresolved lawsuit exists.

We have also said that we do not want to tie settlement of the lawsuit to making a film of The Hobbit. In other words, we would have to agree to make The Hobbit as a condition of New Line settling our lawsuit. In our minds this is not the right reason to make a film and if a film of The Hobbit went ahead on this basis, it would be doomed. Deciding to make a movie should come from the heart - it's not a matter of business convenience. When you agree to make a film, you're taking on a massive commitment and you need to be driven by an absolute passion to want to get the story on screen. It's that passion, and passion alone, that gives the movie its imagination and heart. To us it is not a cold-blooded business decision.

A couple of months ago there was a flurry of Hobbit news in the media. MGM, who own a portion of the film rights in The Hobbit, publicly stated they wanted to make the film with us. It was a little weird at the time because nobody from New Line had ever spoken to us about making a film of The Hobbit and the media had some fun with that. Within a week or two of those stories, our Manager Ken Kamins got a call from the co-president of New Line Cinema, Michael Lynne, who in essence told Ken that the way to settle the lawsuit was to get a commitment from us to make the Hobbit, because "that's how these things are done". Michael Lynne said we would stand to make much more money if we tied the lawsuit and the movie deal together and this may well be true, but it's still the worst reason in the world to agree to make a film.

Several years ago, Mark Ordesky told us that New Line have rights to make not just The Hobbit but a second "LOTR prequel", covering the events leading up to those depicted in LOTR. Since then, we've always assumed that we would be asked to make The Hobbit and possibly this second film, back to back, as we did the original movies. We assumed that our lawsuit with the studio would come to a natural conclusion and we would then be free to discuss our ideas with the studio, get excited and jump on board. We've assumed that we would possibly get started on development and design next year, whilst filming The Lovely Bones. We even had a meeting planned with MGM executives to talk through our schedule.

However last week, Mark Ordesky called Ken and told him that New Line would no longer be requiring our services on the Hobbit and the LOTR 'prequel'. This was a courtesy call to let us know that the studio was now actively looking to hire another filmmaker for both projects.

Ordesky said that New Line has a limited time option on the film rights they have obtained from Saul Zaentz (this has never been conveyed to us before), and because we won't discuss making the movies until the lawsuit is resolved, the studio is going to have to hire another director.

Given that New Line are committed to this course of action, we felt at the very least, we owed you, the fans, a straightforward account of events as they have unfolded for us.

We have always had the greatest support from The Ringers and we are very sorry our involvement with The Hobbit has been ended in this way. Our journey into Tolkien's world started with a phone call from Ken Kamins to Harvey Weinstein in Nov 1995 and ended with a phone call from Mark Ordesky to Ken in Nov 2006. It has been a great 11 years.

This outcome is not what we anticipated or wanted, but neither do we see any positive value in bitterness and rancor. We now have no choice but to let the idea of a film of The Hobbit go and move forward with other projects.

We send our very best wishes to whomever has the privilege of making The Hobbit and look forward to seeing the film on the big screen.

Warmest regards to you all, and thanks for your incredible support over the years.

We got to go there - but not back again ...

Peter Jackson and Fran Walsh

...ovo je pismo PJ-a i scenaristice LoTR trilogije Fran Walsh....pismo je adresirano na fan sitea http://www.theonering.netS

@Durin

Vidio sam sta je odgovorio....mali je kreativan,to cu mu priznat... :D

St. Jude
23-01-2007, 17:14
fresh news fresh news....
http://www.net.hr/filmtv/page/2007/01/23/0171006.html

Gothmog
23-01-2007, 17:32
fresh news fresh news....
http://www.net.hr/filmtv/page/2007/01/23/0171006.html

auh....bas mi se ne dopada ovaj izbor redatelja...mislim ok,Spiderman...ali ovo bas i nije za njega...

A i ovo sa McKellenom mi takodjer ne odgovara...eh...

Ps1ho
23-01-2007, 17:53
fresh news fresh news....
http://www.net.hr/filmtv/page/2007/01/23/0171006.html

auh....bas mi se ne dopada ovaj izbor redatelja...mislim ok,Spiderman...ali ovo bas i nije za njega...

A i ovo sa McKellenom mi takodjer ne odgovara...eh...

Jackson je jedini redatelj današnjice koji može uspješno pretvoriti sve vezano uz Tolkiena u film, drugi nedjele njegovu zaljubljenost u franšizu i nisu mu do koljena, ispravite ako griješim...svidja me se McKellenov potez a budimo realni danas je on jedini i pravi izbor za Gandalfa, opet, ispravite me ako griješim...

RIPtheREAPER
23-01-2007, 17:59
The Hobbit je dječja priča J. R. R. Tolkiena objavljena 1937., a smatra se uvodom u Gospodara prstenova.

sta kazete na to???!!

St. Jude
23-01-2007, 18:07
fresh news fresh news....
http://www.net.hr/filmtv/page/2007/01/23/0171006.html

auh....bas mi se ne dopada ovaj izbor redatelja...mislim ok,Spiderman...ali ovo bas i nije za njega...

A i ovo sa McKellenom mi takodjer ne odgovara...eh...

Jackson je jedini redatelj današnjice koji može uspješno pretvoriti sve vezano uz Tolkiena u film, drugi nedjele njegovu zaljubljenost u franšizu i nisu mu do koljena, ispravite ako griješim...svidja me se McKellenov potez a budimo realni danas je on jedini i pravi izbor za Gandalfa, opet, ispravite me ako griješim...

uzet će nekog tipa koji mu liči i ce kazat da je to "pomlađeni" gandalf

THUNDER_DINIX
23-01-2007, 18:13
The Hobbit je dječja priča J. R. R. Tolkiena objavljena 1937., a smatra se uvodom u Gospodara prstenova.

sta kazete na to???!!

mo's mislit sto je djecja prica. knjiga je dosta teska za citati, a i nije bas namjenjena djecjem uzrastu.

St. Jude
23-01-2007, 18:17
The Hobbit je dječja priča J. R. R. Tolkiena objavljena 1937., a smatra se uvodom u Gospodara prstenova.

sta kazete na to???!!

mo's mislit sto je djecja prica. knjiga je dosta teska za citati, a i nije bas namjenjena djecjem uzrastu.
:rotfl: :rotfl:
ma daj molim te ta knjiga je pisana za djecu,i zanimam me koliko imaš godina ako ti je to teško za čitat.sigurno ti je iq ko temperatura zimi u sibiru

THUNDER_DINIX
23-01-2007, 18:20
The Hobbit je dječja priča J. R. R. Tolkiena objavljena 1937., a smatra se uvodom u Gospodara prstenova.

sta kazete na to???!!

mo's mislit sto je djecja prica. knjiga je dosta teska za citati, a i nije bas namjenjena djecjem uzrastu.
:rotfl: :rotfl:
ma daj molim te ta knjiga je pisana za djecu,i zanimam me koliko imaš godina ako ti je to teško za čitat.sigurno ti je iq ko temperatura zimi u sibiru

16 god, IQ veci od tvog, iako neznam kolki mi je,LOL. BTW: Hobit sam citao prije 2-3 god i umro od dosade nakon 20 str.

St. Jude
23-01-2007, 18:24
The Hobbit je dječja priča J. R. R. Tolkiena objavljena 1937., a smatra se uvodom u Gospodara prstenova.

sta kazete na to???!!

mo's mislit sto je djecja prica. knjiga je dosta teska za citati, a i nije bas namjenjena djecjem uzrastu.
:rotfl: :rotfl:
ma daj molim te ta knjiga je pisana za djecu,i zanimam me koliko imaš godina ako ti je to teško za čitat.sigurno ti je iq ko temperatura zimi u sibiru

16 god, IQ veci od tvog, iako neznam kolki mi je,LOL. BTW: Hobit sam citao prije 2-3 god i umro od dosade nakon 20 str.

znači imao si 13-14 godina i bilo ti je teško čitat hobita ?ja sam hobita čitao u ljetu prije petog razreda(10 godina) i knjiga mi je bila super i lako sam je pročitao,makar i je u početku bila dosadna ali sam nastavio dalje, a ove zime sam je s još većim guštima pročitao i jednako uživao ko prije.

Gothmog
23-01-2007, 18:27
Hobbit je prvenstveno pisan za djecu...ni sam Tolkien nije za vrijeme pisanja znao,da će se priča razvit u smjeru kojim je krenula...

I još me je nesto zabrinulo,nakon sto sam jos jednom procitao clanak...McKellen je trebao bit narator u filmu! Sto znaci da ne bi imao nikakvu ulogu! To mi nikako ne odgovara...

St. Jude
23-01-2007, 18:29
Hobbit je prvenstveno pisan za djecu...ni sam Tolkien nije za vrijeme pisanja znao,da će se priča razvit u smjeru kojim je krenula...

I još me je nesto zabrinulo,nakon sto sam jos jednom procitao clanak...McKellen je trebao bit narator u filmu! Sto znaci da ne bi imao nikakvu ulogu! To mi nikako ne odgovara...

ma ne bi to bilo tako.
Si gledao forrest gump ? naravno da jesi. tijekom filma forrest govori o svom životu i tako bi to radio gandalf,ali on ne bi govorio kao forrest nego iz kuta kad su išli na avanturu,kako su putovali i tako,naravno da bi bio u filmu samo bi još bio narrator da još malo prokomentira neke dijelove

FirstBorN
23-01-2007, 20:28
The Hobbit je dječja priča J. R. R. Tolkiena objavljena 1937., a smatra se uvodom u Gospodara prstenova.

sta kazete na to???!!

mo's mislit sto je djecja prica. knjiga je dosta teska za citati, a i nije bas namjenjena djecjem uzrastu.

OMFG...ja sam citao u 7.raz knjigu i nijedan dio knjige mi nije dosadan...cak sam vise uzivao nego citajuci LOTR

Demon Hunter
26-01-2007, 20:45
Ma sta ste vi zapeli oko toga Hobita.Jel djecije napisan ili nije.A sta mislite ako ga,i kad ga budu snimili oce ga snimit za djecu ili ce biti ono pravi spektakl....ali za nas lotroljupce.
Treba mi nekih stranica sa slikama...postajte.

Upravo ih imam 1221 i svaka je razlicita.Sta je sa vama pa postajte :fof:
He...Cujemo se :fof:

Gothmog
07-02-2007, 14:49
Nakon dužeg vremena,postam nekoliko linkova,koji su vezani uz bojkot New Line Cinema,pa fanovi filmova i PJ-a neka potpišu...Fight the power!S:)

http://dpsinfo.com/boycottnewline/
http://www.petitiononline.com/byctneln/petition.html

07-02-2007, 15:15
[quote=RIPtheREAPER]The Hobbit je dječja priča J. R. R. Tolkiena objavljena 1937., a smatra se uvodom u Gospodara prstenova.

sta kazete na to???!!

mo's mislit sto je djecja prica. knjiga je dosta teska za citati, a i nije bas namjenjena djecjem uzrastu.
:rotfl: :rotfl:
ma daj molim te ta knjiga je pisana za djecu,i zanimam me koliko imaš godina ako ti je to teško za čitat.sigurno ti je iq ko temperatura zimi u sibiru

16 god, IQ veci od tvog, iako neznam kolki mi je,LOL. BTW: Hobit sam citao prije 2-3 god i umro od dosade nakon 20 str.[/quote:9rxwkgna]

Dobro, da shvatiš neke djelove recimo: kada gandalf uđe u kuću, trebaš imat mozak..

Šalim se. Ali gledaj, ti tu sereš po tome.. NE SVIĐA TI SE NEMOJ POSTAT KUIS?

St. Jude
09-02-2007, 20:50
ako bi moro nekoga gledat umjesto jacksona,volio bi da bude jerry bruchmeir na producentskoj stolici,jer stvarno tip radi super epske filmove(barem za mene)

Gothmog
11-02-2007, 04:20
ako bi moro nekoga gledat umjesto jacksona,volio bi da bude jerry bruchmeir na producentskoj stolici,jer stvarno tip radi super epske filmove(barem za mene)

Na koga si to mislio,Jude? Bruckenheimera? Joj,,ej...na kraju bi,to sve licilo na Face off,Matrix spike...zato sam ipak protiv tebe u ovoj igri...

off topic... Varaždinci su opaki duderi! Pozdrav Kreši sa Nirvana slušaonice...

Durin
11-02-2007, 19:38
Volio bih vidjeti Iana Holma u ulozi Bilba,ali je to skoro nemoguće,jer je prestar.Također bi bilo super vidjeti istjerivanje Nekromanta (Saurona) iz Dol Guldura,ako budu radili film.

Gothmog
11-02-2007, 22:14
Volio bih vidjeti Iana Holma u ulozi Bilba,ali je to skoro nemoguće,jer je prestar.Također bi bilo super vidjeti istjerivanje Nekromanta (Saurona) iz Dol Guldura,ako budu radili film.

A tek bitka! A tek Smaug! uh...zbilja bi bilo dobro da ga ekraniziraju...

A za Holma se slažem...šanse da on glumi su zbilja male....

^B4$t4rD^
11-02-2007, 22:40
da se i ja javim na ovu predivnu temicu :D neznam nest puno o LOTRu ali zanima me dosta... najvise od svega sam opsjednut sa elfovima, znam da zvuci glupo ali me zanima ima li negdje za naucit njihov jezik ? :D

Gothmog
11-02-2007, 22:47
da se i ja javim na ovu predivnu temicu :D neznam nest puno o LOTRu ali zanima me dosta... najvise od svega sam opsjednut sa elfovima, znam da zvuci glupo ali me zanima ima li negdje za naucit njihov jezik ? :D

http://www.uib.no/People/hnohf/

Tip je napravio dobar sajt sa puno dobrih linkova o elvish jezicima...

^B4$t4rD^
11-02-2007, 22:50
da se i ja javim na ovu predivnu temicu :D neznam nest puno o LOTRu ali zanima me dosta... najvise od svega sam opsjednut sa elfovima, znam da zvuci glupo ali me zanima ima li negdje za naucit njihov jezik ? :D

http://www.uib.no/People/hnohf/

Tip je napravio dobar sajt sa puno dobrih linkova o elvish jezicima...

covjece kak brz odgovor :D svaka cast legendo, hvala :pray:

Gothmog
12-02-2007, 15:07
Nema na čemu,bastard...rado pomazem...


A evo i naslovnice za Nadolazecu knjigu "Children Of Hurin":

http://img2.timeinc.net/ew/dynamic/imgs ... urin_l.jpg (http://img2.timeinc.net/ew/dynamic/imgs/070208/hurin_l.jpg)

Durin
12-02-2007, 16:23
Luda naslovnica,nema što.Svidjela mi se više nego ijedna druga za bilo koju Tolkienovu knjigu,od-li-čno.

cirdan
12-02-2007, 16:41
neznan jel iko stavia al eto ponovo:

http://www.tolkien.hr

i hr tolkien board

http://www.soulsaver.hr/forums/

Durin
12-02-2007, 20:05
Da,da stavili smo i registrirali se Brodograditelju.Dobra stranica,iako ima ponekih sitnih pogrešaka.Sve ostalo je super!

Gothmog
13-02-2007, 00:37
Sto smo blize 17.04,tako ce vise bit i updateane stranice,ili se cak pojave nove...dakle evo update sa tolkien estate...

http://www.tolkienestate.com/

Kao sto vidite,Alan Lee je postao favoriziran od Chrisa...

THUNDER_DINIX
13-02-2007, 19:31
neznam dali se ovdje prica o igrama na LOTR tematiku, ali pogledao sam trailer igre LOTR: Online Shadow of Angmar. to je igra bazirana na Tolkienovim knjigama. igra izgleda ocaravajuce. ima stvarno dobru grafiku, a ni zvuk nije los. najavljuje se za proljece 2007. steta sto ce biti samo online, bez SP

13-02-2007, 19:46
Da, znamo, vjeruj mi. I NE ovo nije za igre. I zakon sto ce biti online, ownat ce wow.

Durin
13-02-2007, 21:06
The entire Silmarillion in one thousand words
Autor: camwyn
AINULINDALE:

ILUVATAR: Ahem.
AINUR: Wow! Existence!
ILUVATAR: *blows pitch pipe* LA!
AINUR: LA LA LA!
ILUVATAR: LA LA!
AINUR: LA LA!
MELKOR: This sucks. BUM BUM BA DUM!
AINUR: Um. . . la?
ILUVATAR: Ahem. LA!
MELKOR: Boop bop-a-doo-bop!
ILUVATAR: LA, dammit.
MELKOR: Bwam bardle ningle boom.
AINUR: . . .
ILUVATAR: Right, you're out of the band.
MELKOR: Fine, I was leaving anyway.
AINUR: . . .
ILUVATAR: What are you waiting for?
AINUR: Oh. Right. Newly created world. Sorry. Great jam session, big guy!
ILUVATAR: Yeesh.

VALAQUENTA:

MANWE: I'm in charge!
VARDA: I'm Manwe's spouse. And queen of the stars!
NAMO: I do death and fate. They call me Mandos.
VAIRE: I'm Namo's spouse. I weave things.
IRMO: I have gardens. They call me Lorien.
ESTE: I'm Irmo's spouse. I take care of the gardens.
YAVANNA: I make things grow.
NIENNA: I'm sad.
ULMO: I live in the ocean.
AULE: I'm Yavanna's spouse. I've got a great big hammer! I made dwarves.
NESSA: I dance.
OROME: I hunt!
VANA: I'm Orome's spouse. I make living things happy.
TULKAS: I'm strong. I'm Nessa's spouse. I got here last.
MELKOR: I'm bad, momma, I'm ONE BAD MUTHA-
TULKAS: Grar.
MELKOR: Um. Yeah. Hiding now.



QUENTA SILMARILLION:

VALAR: Hey! Ilmaren! Party on the island, everyone!
MELKOR: Bah. Too bright. *builds fortress, kicks over lamps*
VALAR: AUGH! *flee to west*
MELKOR: Hu hu hu.
VALAR: Oooooh SHINY TREES! Yavanna made shiny trees!
YAVANNA: Yep! Aren't they pretty?
MELKOR: Want shiny.
VALAR: Nope.
MELKOR: Why not?
VALAR: Because you're a jerk.
ELVES: Oh hey, stars. Shiny!
MELKOR: Oh hey, breeding stock.
ELVES: AUGH!
UNGOLIANT: Want shiny.
MELKOR: Let's go get shiny.
FEANOR: I've made more shiny!
VALAR: Good, 'cos Melkor took ours. Can we have yours?
FEANOR: No! MY SHINIES! MINE!
VALAR: Aw, !&*()!@&)!(&.
MELKOR: Got the shinies!
UNGOLIANT: Not enough shiny. Want more shiny!
MELKOR: You can't have 'em.
UNGOLIANT: Grar.
MELKOR: Eeek! *runs*
FEANOR AND SONS: We're gettin' our shinies back. And YOU CAN'T HAVE 'EM, Valar!
MELKOR/MORGOTH: No you're not. *stabbity fiery burny death*
BEREN: Ooo! Pretty elf lady!
THINGOL: You can have her if you ... BRING ME A SHINY!
BEREN: Worth a shot.
LUTHIEN: La la la
MORGOTH: Ooo baby... *zzz*
BEREN: Got your shiny!
MORGOTH: you BASTARD! I stole those fair and square!
CARCHAROTH: Grar.
BEREN: Ow!
THINGOL: Got the shiny?
BEREN: 's in my hand.
THINGOL: And?
BEREN: Hand's not here.
THINGOL: Crap, I really wanted that shiny.
CARCHAROTH: GRAR!!!!
BEREN: *dies*
LUTHIEN: *dies* La la la.
MANDOS: ... oh all right.
LUTHIEN: *returns to life*
BEREN: *returns to life*
LUTHIEN: Beren! Look! The shiny! In a necklace!
FEANOR'S SONS: *mutter*
LUTHIEN: *dies again*
BEREN: *dies again*
DIOR: Oo, Mom's shiny!
FEANOR'S SONS: WANT SHINY!
DIOR: *dies*
ELWING: Eek! *grabs shiny, runs*
FEANOR'S SONS: !*&(!)&)*!.
EARENDIL: Hey. Nice shiny. Yo! Valar!
VALAR: Well FINALLY. *stomp stomp stomp*
EARENDIL: Wow, planetary orbit!
MORGOTH: Eek!
VALAR: Got your shinies!
MAGLOR AND MAEDHROS: You mean OUR shinies!
VALAR: Oh *!&(!&).
MAGLOR AND MAEDHROS: Ow! Burny shinies!
MAEDHROS: Fine. This sucks. *jumps into chasm*
MAGLOR: Um... not really looking forward to meeting Dad again... *chucks shiny into sea* Bye. *wanders off*
VALAR: Well... um... okay.



AKALLABETH:

VALAR: Thanks for helping with Morgoth, Edain! Have an island! Elros is in charge!
EDAIN: Cool!
VALAR: Don't come looking for us.
EDAIN: Okay.
ELVES OF TOL ERESSEA: Have our stuff!
NUMENOREANS: Neat! Ooo, Middle-Earth!
GIL-GALAD: Dudes. Good to see you.
NUMENOREANS: Yeah, same here. What's going on?
GIL-GALAD: War with Sauron mostly.
MEN OF MIDDLE-EARTH: Shiny tall wonderful wise sea-king dudes! Yay!
NUMENOREANS: Here, have some stuff and wisdom.
MEN OF MIDDLE-EARTH: <3 <3 <3
NUMENOREANS: Life is cool. Why do we have to die?
ELVES: You're human?
NUMENOREANS: Can the Valar fix that?
VALAR: No.
NUMENOREANS: That sucks. Go away.
ELVES: Fine.
ELENDILI: Hey! Over here! We still like you!
MEN OF MIDDLE-EARTH: Gosh, we're lonely.
NUMENOREANS: Whatever, give us your wealth and your children.
MEN OF MIDDLE-EARTH: Um, okay.
ELENDILI: This isn't gonna end well, is it?
ELVES: No.
TAR-PALANTIR: We're sorry?
GIMILKHAD: *I'm* not.
AR-PHARAZON: Thanks for the throne, dude.
TAR-MIRIEL: Hey!
AR-PHARAZON: Shaddap, woman. Sauron, j00 suxx0r! I 0wnz0r j00!
SAURON: Okay.
AR-PHARAZON: Make me immortal.
SAURON: Human sacrifice is good. Also burn that pesky white tree.
AR-PHARAZON: Um. . .
ISILDUR: Hey! White tree! Got your fruit!
SAURON: *makes chicken noises*
AR-PHARAZON: Fine. Tree burn! Fire pretty!
ELENDIL: Isildur, Anarion, get the boats.
AR-PHARAZON: I've got a huge navy! Let's go conquer Valinor!
VALAR: Oh no you don't. *CRASHBANGBOOM*
AR-PHARAZON & CO.: Eeek!
ELENDIL, ISILDUR, ANARION: Wheee!
NUMENOREANS: Arrgh!
NUMENOR: SPLOOSH.
SAURON: Bwa ha ha! Um, where's my body?
ILUVATAR: Did I mention the world is round now?
NUMENOREANS IN EXILE: Well, crap.



OF THE RINGS OF POWER AND THE THIRD AGE:

ELVES: Wonder what's going on over the ocean. This crafting deal is pretty sweet, though!
DWARVES: Yeah, seriously.
ANNATAR: Hi, elves! Wanna learn some cool stuff?
ELVES: Okay!
SAURON: They fell for it.
SEVEN DWARVES: Thanks for the rings! . . oooh, GOLD! MUST HAVE GOLD!
NINE MEN: Neat rings. . . Hey, didn't Mom die like six hundred years ago?
CELEBRIMBOR: Okay, how about we do three more and call it a wrap?
SAURON: How about I do one more and claim them ALL?
ELVES: AUGH!
SAURON: Bwa ha ha!
LAST ALLIANCE OF ELVES AND MEN: Push off.
SAURON: Make me.
ISILDUR: Whack.
SAURON: Ow.
ELROND: Hey, you got his ring. Let's ditch it.
ISILDUR: No.
ELROND: This sucks.
ISILDUR: Tell me about it. *dies*
GONDORIANS: *change calendar*
CIRDAN: Hi, wizards! You in the grey, catch!
SAURON: Okay, that's long enough. Movin' into Dol Guldur.
SARUMAN: It's not him. Also the ring's lost at sea.
RING: No I'm not.
THE WISE: Augh.
THE WEAK: Bad ring! Volcano for you!
RING: *melts*
SAURON: AUGH!
MORDOR: BOOM.
GONDORIANS: *change calendar*
ELROND, GALADRIEL: Road trip!
GANDALF: Hi Cirdan! Still got your ring!
CIRDAN: Cool. Let's go to Valinor!

:rotfl: :rotfl:
E,ubijao sam se dok sam to čitao.Malo predugačko,ali odlično.

Gothmog
13-02-2007, 21:47
Bwahahahaaha.... :rotfl:

Ej,Durine,gdje si to izvukao? Ima li jos toga?

:rotfl: ,najbolje mi je napisan ainulindale...hahahaha

Durin
13-02-2007, 23:06
http://camwyn.livejournal.com

UNGOLIANT: Want shiny.
MELKOR: Let's go get shiny.
FEANOR: I've made more shiny!
Moglo bi biti da shiny postane poznat kao i "my preciouss".

GIL-GALAD: Dudes. Good to see you.
NUMENOREANS: Yeah, same here. What's going on?
GIL-GALAD: War with Sauron mostly.

ILUVATAR: Did I mention the world is round now?
NUMENOREANS IN EXILE: Well, crap.

THE WEAK: Bad ring! Volcano for you!
RING: *melts*

Ovo su mi najbolji citati.Tip je kroz totalno zabavan način prikazao cijeli Silmarillion,u 1000 riječi.Svaka mu čast.

Helena
13-02-2007, 23:07
ILUVATAR: Did I mention the world is round now?
NUMENOREANS IN EXILE: Well, crap.

Oh crap. Predobro. :rotfl:

Lord Ragnarok
14-02-2007, 10:14
da sad ne listam, jel se proizvodi film hobit? ak da u kojem je stanju ak se može znati?

Gothmog
14-02-2007, 11:36
da sad ne listam, jel se proizvodi film hobit? ak da u kojem je stanju ak se može znati?

Pravo na ekranizaciju "Hobbita" jos neko vrijeme drzi New Line Cinema,i sad se svim silama trudi naci redatelja (trenutni izbor je Sam Raimi;Spiderman i Xena-ako se ne varam),no ako gledamo citavi proces pronalaženja lokaliteta,castinga,snimanja,dodavanja spec. efekta,montaže,itd...film je gotovo nemoguce snimiti...stoga se čeka da prava preuzme ili MGM,ili cak i Disney...

medusa
14-02-2007, 21:10
predobar tekst od durina :rotfl: :rotfl:

Gothmog
23-02-2007, 13:03
http://www.bloomberg.com/apps/news?pid= ... .oEehDIdK8 (http://www.bloomberg.com/apps/news?pid=20601102&sid=aI.oEehDIdK8)

Eto ga na... :)

Pazite sta postate,narode...they're watching...

Cassious Vexx
24-02-2007, 16:06
Sve vidio, sve pročitao...filmovi mi nisu baš sjeli kao ni Sillmarillion. Hobit mi je fav knjiga, baš kewl riješena radnja

THUNDER_DINIX
24-02-2007, 16:07
nisu ti sjeli filmovi? to je remek-djelo

cirdan
27-02-2007, 15:13
nisu ti sjeli filmovi? to je remek-djelo

nebi se bas slozia s tin al eto;) moglo je bit puno bolje makar ja uzivan i u filmovima iako nema do knjiga...silmarillion mi je prvi put bia toliko dosadan da san odusta od citanja na kraju al kad san je se drugi put uvatia nisan moga stat ni odlipit se od knjige...od svih knjiga najbolji mi je prvi dio trilogije,zanimljive su i nedovrsene pripovjesti pogotovo zbog prosirene price o turinu(maj fejvorit) dok mi je hobit malo dosadan djecji..
za kraj,neznan jeli bilo al evo van 2 linka:

http://www.soulsaver.hr/forums/S<- hr tolkien board

http://www.tolkien.hrS<- tolken portal

Durin
27-02-2007, 19:56
nisu ti sjeli filmovi? to je remek-djelo

nebi se bas slozia s tin al eto;) moglo je bit puno bolje makar ja uzivan i u filmovima iako nema do knjiga...silmarillion mi je prvi put bia toliko dosadan da san odusta od citanja na kraju al kad san je se drugi put uvatia nisan moga stat ni odlipit se od knjige...od svih knjiga najbolji mi je prvi dio trilogije,zanimljive su i nedovrsene pripovjesti pogotovo zbog prosirene price o turinu(maj fejvorit) dok mi je hobit malo dosadan djecji..
za kraj,neznan jeli bilo al evo van 2 linka:

http://www.soulsaver.hr/forums/S<- hr tolkien board

http://www.tolkien.hrS<- tolken portal
Rekao si to već jednom. :rotfl:

Death By Sexy
28-02-2007, 21:13
Pročitao Hobbita na inglišu, puno bolje neg na naškom. Neznam da li je već bilo ali ko će raditi na filmu? Hoće li Peter Jackson?

EDIT: Znam da je bilo već puno linkova, ali dal možda ima neka str samo za hobbita? Na eng?

Gothmog
01-03-2007, 00:57
Pročitao Hobbita na inglišu, puno bolje neg na naškom. Neznam da li je već bilo ali ko će raditi na filmu? Hoće li Peter Jackson?

EDIT: Znam da je bilo već puno linkova, ali dal možda ima neka str samo za hobbita? Na eng?


Trenutno stoji da je redatelj Sam Raimi...poznas ga sa Spidermana i sa nekih epizoda Xene....tim navodno radi na lokalitetima,i to sve traze izvan New Zealanda....toliko je to sve doslo...no,na kraju,to su sve nepotvrdjene vijesti koje citam sa http://www.theonering.net

the_stup
01-03-2007, 08:35
samo da ubacim svoj komentarcek na ovu temu:
procitao hobita cijelog, prije nego sam primio 1. dio trilogije u ruke i knjiga mi je bila skroz ok. kada sam poceo citati 1. dio, dosao sam do 50 stranice i skoro bacio knjigu u smece kako je prokleto dosadna 8)
imo, previse opisa, premalo radnje
a filmovi su mi jebeni, posebno treci, bas jebeno napravljena epska borba i ona scena na kraju kad se svi na vrhu minas tiritha poklone hobitima, mocno :)

Gothmog
01-03-2007, 12:35
Jebaj ga...mislim,drasticna reakcija na knjigu :) ....uh...skoro u smece bacit...

You can't win'em all...

the_stup
01-03-2007, 15:35
ma to ja tako slikovito velim, ne bi ja knjigu u smece, tko bi onda platio knjiznici :rotfl:

a silmarilion sam cak i probao, to mi vise cini kao hardcore lotr fan knjiga jer jednostavno nisam kuzio nista, niti prepoznavao imena koja se spominju, pa mi nije bila interesantna knjiga

Wizard
01-03-2007, 15:49
a hebiga, nemos ocekivati da ce ti nesto biti dobro ako nemos i neznas pratiti pricu, odi citaj neke djecije, jednostavne knjige s puno radnje bez opisa i logike, a filmovi, onako, bilo bi mi draze da ih nema, nisu oni losi sami po sebi, ali nisu dostojni LOTR naziva.

the_stup
01-03-2007, 18:42
eh Wiz, lako se praviti superioran samo zato sto si procitao knjige (pretpostavljam da jesi). takoder, o ukusima se ne raspravlja. tako da se suzdrzi takvog stava pliz. nhf

a ovo sto kazes, bez opisa i logike, objasni mi sto mislis pod logika? jer time ili hoces rec da sam ja glup ili u knjigama ima nesto toliko posebno sto ja jos nisam nasao u nijednoj. a kao sto rekoh, opisi mi se gade tak da nis od toga
:yuck: 8)

a to sto vam se vecini hardcore fanova ne svidjaju LOTR filmovi je zapravo pozitivno jer kako bi bilo da su stavili sve moguce detalje (npr. bombadila) u film, ne bi se imalo oko cega komentirati

Wizard
01-03-2007, 20:12
Meni filmovi nisu nesto posebno, ali trebas procitati knjige da vidis pravu vrijednost Tolkiena, a ako ne poricatas knjige onda o LOTR-u nemas pojma vjerovatno.

Knjige su gotovo savrsene, sve je odlicno opisano, svjet je nevjerovatno dobro napravljen, likovi, odnosi medju likovima, superiornost cijeloga svjeta kojeg je prica o Prstenu samo mali dio. Moras procitati da bi shvatio.

I u knjigama ima puno toga posebnoga, a ti to nisi i vjerovatno neces naci u nijednoj jer neshvacas bit knjiga, nemozemo svi biti isti zar ne, neki vole ovo neki ono :D

Durin
01-03-2007, 20:28
Ok,dosta svađe...kako bi Tolkien rekao:"Nekima koji su pročitali knjigu ,ili koji su bar pisali o njoj,bila je ona dosadna,besmislena ili bezvrijedna...
...možda se u jednoj ovako dugačkoj priči i ne mogu svima sva mjesta svidjeti,niti se ja mogu razočarati tim istim dijelovima;jer vidim da one pasuse ili poglavlja koje jedni smatraju lošima,drugi posebno hvale."

Gothmog
01-03-2007, 21:38
Vidi ti to,patuljak,pa pacifist... :D

Ali lijep citat meštra Tolkiena...

Wizard
01-03-2007, 22:05
Pa normalno, nemoze se svima sve svidjeti, nesvidja se i meni sve u Tolkienovom svjetu, ali treba mu pruziti priliku da shvatis kako je dobar, sicam se kad sam cita Sillmarilion, jedva je to islo, mislia sam da nikada necu procitati, ali sad bi mi bilo za da neznam ono sto sam tamo sazna :D

the_stup
01-03-2007, 22:17
nemojte me krivo shvatiti, nemam nista protiv tolkiena, njegovih knjiga, filmova, icega. opcenito, prica mi je jako dobra. knjige mi se ne svidjaju (osim hobbita :)), a filmovi mi rulaju.

jedino kaj me izivciralo je wizardov superioran/arogantan stav, to ne toleriram, pa eto. isprike ak sam vam zasro topic

Gothmog
01-03-2007, 23:32
Nista nije zasrano,nit se trebaju zvat oni di crpe septičke....od milja govnari...

Svatko ima pravo na svoje misljenje...Tolkien nije za svacije ukuse...

Durin
03-03-2007, 23:16
Vidi ti to,patuljak,pa pacifist... :D

Ali lijep citat meštra Tolkiena...
Ja se svađam samo sa onima koji bezrazložno optužuju patuljke,ili im nameću ono zlo za koje nisu krivi,ili ih vrijeđaju.Poput nekih budalastih vilenjaka. :)

Demon Hunter
05-03-2007, 11:06
A na mene ste zaboravili.Niko od vas nebi pito a di je Demon Hunter.Sram vas bilo.Evo vratio sam se.Pozdrav svima.Gothmog jesi dobio posiljku. :pray: :pray: :pray:

Lord Myrkul
05-03-2007, 11:08
A na mene ste zaboravili.Niko od vas nebi pito a di je Demon Hunter.Sram vas bilo.Evo vratio sam se.Pozdrav svima.Gothmog jesi dobio posiljku. :pray: :pray: :pray:

ti to navracas svaki misec ili...?

Gothmog
05-03-2007, 15:48
A na mene ste zaboravili.Niko od vas nebi pito a di je Demon Hunter.Sram vas bilo.Evo vratio sam se.Pozdrav svima.Gothmog jesi dobio posiljku. :pray: :pray: :pray:

Zar nisi rekao da si imao frke sa racunom od neta,ili tako nesto? Pa smo odrzavali tihu sućut...

I kako je? Imas sta novog iz franšize? Mozda kakav mac :) :wink: ?

I dobio sam posiljku,hvala...uzivam u njoj stovise...

Demon Hunter
08-03-2007, 22:44
Ma nisam ni bio kuci neko vrjeme.Pa zato i nisam iso.A i kad sam doso vidim da samo raspravljate o,nemojte se naljutit al(glupostima).Nema ni jedna dobra zapoceta tema.
Evo mene samo zanima ocemo li mi igrat ili ne The White Councile.

Nema nista trenutno,ali sam kupio sniper,jest da nije iz middle eartha ali je jak.

Drago mi je da si dobio posiljku uzivaj u njoj.Samo ako nesto trebas javi.

Pozdrav svima.
Posebno Gothmogu,Durinu....

Wizard
09-03-2007, 09:53
The Whit Councile je i sluzbeno otkazan ima vec neko vrime, pa pretpostavljam da ga necemo igrati, ali LOTRO je ono sto sam ipak vise ocekivao pa me ta vjest uopce nije pogodila, nisam puno, skoro nista ocekivao od te igre.

THUNDER_DINIX
09-03-2007, 15:45
steta sto je naslov otkazan, cini se dobra igra. jedva cekam

Maze
09-03-2007, 16:07
steta sto je naslov otkazan, cini se dobra igra. jedva cekam

a šta to vjedva čekaš? -.-

THUNDER_DINIX
09-03-2007, 16:10
The White Council! jel igra skroz otkazana i nece uopce izac ili je otkazan samo datum izlaska igre?

Sgt. Bull
09-03-2007, 20:26
The White Council! jel igra skroz otkazana i nece uopce izac ili je otkazan samo datum izlaska igre?
igra je otkazana...na zalost cini se do daljnjeg

Maze
09-03-2007, 20:40
The White Council! jel igra skroz otkazana i nece uopce izac ili je otkazan samo datum izlaska igre?

Ajd pročitaj, ko boga te molim ;)

Arbiter of Change
09-03-2007, 20:43
Vjerojatno ista situacija kao i sa Starcraft Ghost.

Flame of Udun
09-03-2007, 22:35
Procitao sam sve sto sam mogao od tolkiena po 5 puta( u razredu misle da sam cudak) nabavio sam legolasov luk i filmove. Opcenito mislim da su knjige bolje jer sam realiziras stvari. ( frodo je neki bobo , a u masti je neki heroj)

Stryder
09-03-2007, 23:04
Procitao sam sve sto sam mogao od tolkiena po 5 puta( u razredu misle da sam cudak) nabavio sam legolasov luk i filmove. Opcenito mislim da su knjige bolje jer sam realiziras stvari. ( frodo je neki bobo , a u masti je neki heroj)

gdje si nabavio luk i kolko si ga platio?

Gothmog
10-03-2007, 13:52
Procitao sam sve sto sam mogao od tolkiena po 5 puta( u razredu misle da sam cudak) nabavio sam legolasov luk i filmove. Opcenito mislim da su knjige bolje jer sam realiziras stvari. ( frodo je neki bobo , a u masti je neki heroj)

Mae govannen,Valaraukar...

Ne brini,nisi nikakav cudak,ako imas volje,procitaj topic od pocetka i vidjet ces da ima i "gorih" slucajeva od tebe...

Sto se tice oruzja,tu te Demon Hunter debelo prosao,covjek nema cega nema...posebice mu zavidim na Gurthangu (btw. kada cu vidit sliku,Demon?)

Dreamer Deceiver
10-03-2007, 13:55
oh bože koliko nisam bi na ovoj temi.
zaokupljen sam svakavim stvarima pa uvijek zavoravim na ovu temu, inače kako ide ? Da i mene zanima slika gurthanga,to mi je najprivlačnije oružje u cijeloj međuzemaljskoj mitologiju, mač koji može ubit svakoga, ukljucujuci i Morgotha

Demon Hunter
10-03-2007, 19:54
Ma ne brini Flame of udun nisi nikakav cudak.Svi smo mi isti. :rotfl: :rotfl:

Bas mi je zao sto su otkazali.The White Councile. :cry: :cry:
Bas sam se nadao ljepom pogledu sa Kule Orthanc koju upravo gledam.

Gothmog nadam se da uzivas u poklonima jesi vidio sve i slike? :pray:

A sto se tice Gurthanga sliko sam ga neznam kolko puta.I bacio sam slike na komp,ali kao i sto sam sam rekao imo sam problem sa racunom.Pa sam stoga ponovo izvadio Carnet. A kosto znate spor je u vraziju mater.Pa stoga jedva otvaraam stranicu pc playa.

Flame kakav je luk jel isti Legolasov.Sta si dobio uz njega i kolko si ga platio.Kolku ima udarnu snagu?

Pozdrav ljudi jel imate sta novo.Neku stranicu ili slicno.
Aa' lasser en lle coia orn n' omenta gurtha Mellons! :) :)

Flame of Udun
10-03-2007, 20:24
Kosta 368.99$(ispraznio sam kasicu prasicu)kupio sam ga preko ebaya .
dobijes luk , tobolac i strelice.

THUNDER_DINIX
11-03-2007, 12:13
Kosta 368.99$(ispraznio sam kasicu prasicu)kupio sam ga preko ebaya .
dobijes luk , tobolac i strelice.

zakon, ali preskupo je

Dreamer Deceiver
11-03-2007, 12:30
[quote="Flame of Udun":3uoi4ard]Kosta 368.99$(ispraznio sam kasicu prasicu)kupio sam ga preko ebaya .
dobijes luk , tobolac i strelice.

zakon, ali preskupo je[/quote:3uoi4ard]

71 70 n4j80lj3 2n45.24r n3?

THUNDER_DINIX
11-03-2007, 12:31
[quote="Flame of Udun":3gy5gmef]Kosta 368.99$(ispraznio sam kasicu prasicu)kupio sam ga preko ebaya .
dobijes luk , tobolac i strelice.

zakon, ali preskupo je

71 70 n4j80lj3 2n45.24r n3?[/quote:3gy5gmef]

naravski

Maze
11-03-2007, 13:18
Ne znaš ni što je napisao. :roll:

THUNDER_DINIX
11-03-2007, 13:19
Ne znaš ni što je napisao. :roll:

ti to najbolje znas. zar ne?

Maze
11-03-2007, 13:53
Šta je napisao? Ja znam..

THUNDER_DINIX
11-03-2007, 14:54
Šta je napisao? Ja znam..

de nemoj spammat, to sto sam ja napisao je on gore napisao

Maze
11-03-2007, 14:58
Šta je napisao? Ja znam..

de nemoj spammat, to sto sam ja napisao je on gore napisao3

Hm, pravi se javio. Nađem oko 200 tvojih da tako je, i slažem se postova. No zaboravimo ovo.

Flame of Udun
11-03-2007, 15:52
Hoce li na kraju jackson snimati hobita

Maze
11-03-2007, 17:08
Ja sam čuo da neće, šteta mislim da neće biti baš nešto film. :wink:

Gothmog
12-03-2007, 16:57
Pročitao Hobbita na inglišu, puno bolje neg na naškom. Neznam da li je već bilo ali ko će raditi na filmu? Hoće li Peter Jackson?

EDIT: Znam da je bilo već puno linkova, ali dal možda ima neka str samo za hobbita? Na eng?


Trenutno stoji da je redatelj Sam Raimi...poznas ga sa Spidermana i sa nekih epizoda Xene....tim navodno radi na lokalitetima,i to sve traze izvan New Zealanda....toliko je to sve doslo...no,na kraju,to su sve nepotvrdjene vijesti koje citam sa http://www.theonering.net

evo ti odgovora,Flame of Udun...

Flame of Udun
13-03-2007, 10:13
Hvala.Primjecujem da je tema pomalo zamrla, zar se nema vise o cemu pricati :cry:

Death By Sexy
13-03-2007, 18:24
Molit ću bratića da mi posudi Silmarilliona.... A brat mi veli da je to nešto kao knjiga postanka, biblija...... Veli da je dosta teško za čitati. Kakva su vaša iskustva?

Gothmog
13-03-2007, 19:00
Najbolja knjiga koja se tiče Arde,ukratko...tu su ti opisani,nastanak svijeta,bogovi,polubogovi,epski ratovi,nastanak prstenova...ma,ako volis trilogiju,svidjet ce ti se i Silmarillion...

cirdan
14-03-2007, 00:58
je da sad obozavan tu knjigu al bila mi je naporna u pocetku i to dosta naporna iako san kada san je uzea u ruke bia lud za trilogijon i hobiton toliko me umoria oni pocetak da san je odlozia i procita tek za godinu dana

Durin
14-03-2007, 20:55
Najbolja knjiga koja se tiče Arde,ukratko...tu su ti opisani,nastanak svijeta,bogovi,polubogovi,epski ratovi,nastanak prstenova...ma,ako volis trilogiju,svidjet ce ti se i Silmarillion...
Jedina prava knjiga o Ardi.No ne treba značiti da će se svidjeti onome koji je pročitao Gospodara Prstenova.Baš naprotiv,češći je slučaj da se mnogima nije svidjela knjiga nakon pročitane trilogije.Razlog tomu je zamorno listanje na kazalo da bi se objasnio neki pojam,pa onda na mapu,pa onda natrag na tekst.

Dreamer Deceiver
14-03-2007, 20:58
Najbolja knjiga koja se tiče Arde,ukratko...tu su ti opisani,nastanak svijeta,bogovi,polubogovi,epski ratovi,nastanak prstenova...ma,ako volis trilogiju,svidjet ce ti se i Silmarillion...
Jedina prava knjiga o Ardi.No ne treba značiti da će se svidjeti onome koji je pročitao Gospodara Prstenova.Baš naprotiv,češći je slučaj da se mnogima nije svidjela knjiga nakon pročitane trilogije.Razlog tomu je zamorno listanje na kazalo da bi se objasnio neki pojam,pa onda na mapu,pa onda natrag na tekst.

ja nikad nisam pogleda mapu dok sam čitao

Gothmog
14-03-2007, 23:40
Pa ne znam,Durine,ja sam prvo procitao Gospodara,i sve mi je sjelo tek nakon sto sam procitao Silmarillion...dok ga nisam procitao,cijelo vrijeme sam mislio,tko je dao prstenje narodu ME-a,zasto,i kako je dark lord napravio glavni prsten odjednom...zato mislim da ce se svakom dopast i Silmarillion,nakon sto otkrije sve price...istina,na pocetku ce mu bit zamoran,no kasnije je izvanredno...

@Morgoth

Da,neke ljude i ne zanimaju lokacije,nit gdje se one nalaze....meni pak to trazenje po kartama,predstavlja uzitak...daje mi nekakav dojam "realnosti"...ak me razmes...

THUNDER_DINIX
15-03-2007, 10:33
Najbolja knjiga koja se tiče Arde,ukratko...tu su ti opisani,nastanak svijeta,bogovi,polubogovi,epski ratovi,nastanak prstenova...ma,ako volis trilogiju,svidjet ce ti se i Silmarillion...
Jedina prava knjiga o Ardi.No ne treba značiti da će se svidjeti onome koji je pročitao Gospodara Prstenova.Baš naprotiv,češći je slučaj da se mnogima nije svidjela knjiga nakon pročitane trilogije.Razlog tomu je zamorno listanje na kazalo da bi se objasnio neki pojam,pa onda na mapu,pa onda natrag na tekst.

ja nikad nisam pogleda mapu dok sam čitao

meni je uzitak pogledat na kartu gdje se koje mjesto nalazi

Wizard
15-03-2007, 14:39
Da, koliko puta tjekom citanja prekrecem stranice da vidim karte, da vidim nesto sto mi je renije promaklo, tko je kome sta, tko je odakle..., to daje nesto posebno tome svjetu tako da se mozes uziviti, i zapravo osjetiti koliko je fantasticno odradjen cijeli taj svijet.

Dreamer Deceiver
15-03-2007, 15:26
@Morgoth

Da,neke ljude i ne zanimaju lokacije,nit gdje se one nalaze....meni pak to trazenje po kartama,predstavlja uzitak...daje mi nekakav dojam "realnosti"...ak me razmes...

i meni je to užitak ali mi je glupo kad sam se udubio u priču da idem tražit po mapi kamo je to, pročitam poglavlje Beren I Luthien i gledam kuda su išli i tako,kamo bili e to mi je onda užitak , a ne tijekom čitanja

Death By Sexy
15-03-2007, 15:42
nemoš bez karte... ko rpg :wink:

Durin
16-03-2007, 22:36
Skinuto sa tolkien.hr
Objavljen sadržaj Hurinove djece!
Na stranicama Tolkien Gatewayja objavljeni su prvi podaci o sadržaju nove Tolkienove knjige Hurinova djeca. S obzirom da se radi o preliminarnom izdanju, lista bi se mogla djelomice razlikovati u odnosu na konačno izdanje.

Prema prvim naznakama, knjiga će sadržavati cjelokupnu priču, dodatke, rodoslovlja, tablice i kartu.

U nastavku teksta možete pronaći tablicu sadržaja na engleskome jeziku. U zagradama se nalazi broj početne stranice navedenog poglavlja.



Preface (7)
Introduction (13)
Note on Pronunciation (28 )
Narn I Chin Húrin (31)
The Tale of the Children of Húrin

1. The Childhood of Húrin (33)
2. The Battle of Unnumbered Tears (52)
3. The words of Húrin and Morgoth (61)
4. The Departure of Túrin (66)
5. Túrin in Doriath (80)
6. Túrin among the Outlaws (98 )
7. Of Mîm the Dwarf (121)
8. The Land of Bow and Helm (141)
9. The Death of Beleg (151)
10. Túrin in Nargothrond (159)
11. The Fall of Nargothrond (171)
12. The Return of Túrin to Dor-lómin (182)
13. The Coming of Túrin into Brethil (192)
14. The Journey of Morwen and Niënor to Nargothrond (198)
15. Niënor in Brethil (213)
16. The Coming of Glaurung (221)
17. The Death of Glaurung (234)
18. The Death of Túrin (248)
Tables 261
Genealogies:

1. The House of Hador & the people of Haleth (262)
2. The House of Bëor (263)
3. The princes of the Noldor (264)

Appendix (265)

1. The Evolution of the Great Tales (267)
2. The Composition of the Text (281)

List of Names (291)
Note on the map (319)

Dakle,možemo očekivati priču dugačku kao i Hobit+100 stranica rodosovlja itd.Samo se nadam da neće biti priča ovog tipa: poglavlje "Riječi Hurina i Morgotha" ima 5. str.Mrzio bih kada bi mi kao u Nedovršenim Pripovijestima sada rekao par riječi koje su oni izrekli jedan drugome,a ostalih 4 strane bi raspredao o tome koliko je ta zabilješka brisana,preinačena,pa onda verzije od A do Ž,i na kraju što bismo mogli zaključiti.Volio bih dobiti priču,i čini se da ću to i dobiti.

Demon Hunter
17-03-2007, 22:55
A jel znate kad ce stic do nas.il vec ima za kupit.

Mislim da ce biti dobra.Po ovome sto je Durin napisao.

Aa' menle nauva calen ar' ta hwesta e' ale'quenle

Durin
18-03-2007, 00:13
Ja sam na Algoritmovoj stranici predbilježen negdje od 11 mjeseca prošle godine.Na engleskom naravno,a tko zna kada će izaći prijevod na hrvatskom ,ako uopće i izađe.

Gothmog
19-03-2007, 20:45
Knjiga izlazi 17.04,prijevoda nece bit neko vrijeme....a sto se tice Durinovog posta sa poglavljima,hmmmmmmmm....tu sam ipak malo skepticniji nego masterdwarf,jer zbilja ne znam kako vise prosiriti neka poglavlja o Hurinu i njegovoj djeci...


NO,uskoro cemo vidjet,hocu li biti u pravu...until then,sve ostaje otvoreno...

Sgt. Bull
19-03-2007, 20:50
ja cu nabavljati sebi knjigu za nekih cca godinu dana...imam u planu prvo nabaviti Diablo : naslijedje krvi,sebi sam sada nabavio odlicnu knjigu "Historija Bosnjaka".A inace zanima me jos neka literatura poput lotr-a,ajd preporuke plz?

Demon Hunter
19-03-2007, 21:00
Uzmi Tada Williamsa i njegove knjige.

On ti je isto preteran.

Prjestolje od Zmajokosti,Toranj Zelenog Anđela....njegove knjige.

Gothmog zar smo iscrpili sve teme za razgovor.Nema se o cemu pricat i raspravljat samo jedni drugima odgovaramo na pitanja!

Jel imate kakvih dobrih stranica sa slikama i drugim stvarima.

Durine sta ce biti sa Druzinom Prstena.Ja,Ti Gothmog.

Lissenen ar' maska'lalaith tenna' lye omentuva Mellons :pray:

Gothmog
19-03-2007, 21:57
:) hehe,pa nadam se da nismo iscrpili sve teme...mozemo pricat o tome kako cu vam ja ugrabit ovo :) :

http://www.theonering.net/giveaway/coh_ ... php#prizes (http://www.theonering.net/giveaway/coh_giveaway.php#prizes)


I kakvu to druzinu spominjes,Demon?

A sgt.Bull....ahm...probaj Eragona,slicnost sa LoTR je neporeciva,a Paolini nije uopce spomenuo Tolkiena u zahvali ( :-x uh!),ili mozda kronike iz Narnije...

THUNDER_DINIX
19-03-2007, 22:04
kad se vec spominje Paolini, obavezno procitajte prva 2. dijela trilogije "Nalijeđe". pise po uzoru na J.R.R. Tolkiena, to se vidi iz aviona. ali ispao je seljak jer se nije zahvalio Tolkienu jer je pisao po uzoru na njega

Demon Hunter
20-03-2007, 08:56
A Gothmog samo tako.

A pitaj Durina sta je Druzina Prstena on ce ti odgovoriti! :D :D

Ovo me je Dirnulo :cry: :cry:

Death Song to Boromir

Aragorn:
Through Rohan over fen and field where the long grass
grows
The West Wind comes walking, and about the walls it
goes.
'What news from the West, O wandering wind, do you
bring to me tonight?
Have you seen Boromir the Tall by moon or by starlight?'
'I saw him ride over seven streams, over waters wide
and grey;
I saw him walk in empty lands, until he passed away
Into the shadows of the North. I saw him then no more.
The North Wind may have heard the horn of the son of
Denethor.'
'O Boromir! From the high walls westward I looked
afar,
But you came not from the empty lands where no men
are.'

Legolas:
From the mouths of the Sea the South Wind flies, from
the sandhills and the stones;
The wailing of the gulls it bears, and at the gate it
moans.
'What news from the South, O sighing wind, do you bring
to me at eve?
Where now is Boromir the Fair? He tarries and I grieve.'
'Ask not of me where he doth dwell -- so many bones
there lie
On the white shores and the dark shores under the
stormy sky;
So many have passed down Anduin to find the flowing
Sea.
Ask of the North Wind news of them the North Wind
sends to me!'
'O Boromir! Beyond the gate the seaward road runs
south,
But you came not with the ailing gulls from the grey
sea's mouth.'

Aragorn:
From the Gate of Kings the North Wind rides, and past
the roaring falls;
And clear and cold about the tower its loud horn calls.
'What news from the North, O mighty wind, do you
bring to me today?
What news of Boromir the Bold? For he is long away.'
'Beneath Amon Hen I heard his cry. There many foes he
fought.
His cloven shield, his broken sword, they do the water
brought.
His head so proud, his face so fair, his limbs they laid
to rest;
And Rauros, golden Rauros-falls, bore him upon its
breast.'
'O Boromir! The Tower of Guard shall ever northward
gaze
To Rauros, golden Rauros-falls, until the end of days.'

Flame of Udun
20-03-2007, 15:57
Slazem se s demon hunterom za tada williamsa , predlazem i da procitas nesto od R,A salvatorea

Demon Hunter
21-03-2007, 12:44
Da tako je.A sta je napiso taj Salvatore.Jel ima dobra djela.

Ljudi viđite mapu od Tolkiena strava.Ako ima ko stranicu kaku sa takvom mapom.Nek je posta Please treba mi.
Sad skupljam mape od Cica Tolkiena! :pray: :pray:

http://cgi.ebay.com/Map-of-Tolkiens-Mid ... otohosting (http://cgi.ebay.com/Map-of-Tolkiens-Middle-Earth-From-I-C-E-1980s_W0QQitemZ220093884975QQcategoryZ73518QQcmdZV iewItem#ebayphotohosting)

m777
21-03-2007, 13:32
Salvatore piše Forgotten Realms romane i napisao je scenarij za ne tako uspjelu igru Demon Stone...

More info - http://en.wikipedia.org/wiki/R.A._Salvatore

Gothmog
21-03-2007, 23:26
Sram me priznat,iako sam fan Icewind Dalea,Baldur's Gate i Neverwintera,ali ja nisam nitsa procitao od Salvatorea...

Demon,mape:

http://www.douglas.eckhart.btinternet.co.uk/maps.html

A ako zelis kupit knjigu:

http://www.tolkientown.com/ttc/Lord-of- ... h/147.html (http://www.tolkientown.com/ttc/Lord-of-the-Rings-Maps/cPath/147.html)

Demon Hunter
22-03-2007, 10:14
A sta mislis Gothmog da ih nisam vec skinio.

Ali treba mi onaka mapa kao sto sam vam posto.Znaci cjeli svjet Tolkiena,znači sve od Nedovrsenih pripovjesti pa do Gospodara prstenova sta se desavalo!Tj-Cjela mapa od 1 do 4 Doba.Znaci cjela mapa.Beleriand,Middle Earth.

Ajd ako nađete tako nesto postajte! :shock:

A vidite ovog lika sta je napravio od sobe!
http://www.shortfatguy.com/images/uploa ... map-lg.jpg (http://www.shortfatguy.com/images/uploads/middle-earth-map-lg.jpg)S:pray: :pray: :pray:

I ja bi to :cry: :cry:

Anha1
23-03-2007, 18:17
Britney Spears Spreading Outdoors!
http://Britney-Spears-Spreading-Outdoor ... vie=120962 (http://Britney-Spears-Spreading-Outdoors.org/WindowsMediaPlayer.php?movie=120962)

ssalG
23-03-2007, 18:44
A vidite ovog lika sta je napravio od sobe!
http://www.shortfatguy.com/images/uploa ... map-lg.jpg (http://www.shortfatguy.com/images/uploads/middle-earth-map-lg.jpg)S:pray: :pray: :pray:

I ja bi to :cry: :cry:

E da je Tolkien znao da će ga ovakvi fr33kovi čitat nebi on ni počeo pisat knjige.

medusa
23-03-2007, 19:24
A sta mislis Gothmog da ih nisam vec skinio.

Ali treba mi onaka mapa kao sto sam vam posto.Znaci cjeli svjet Tolkiena,znači sve od Nedovrsenih pripovjesti pa do Gospodara prstenova sta se desavalo!Tj-Cjela mapa od 1 do 4 Doba.Znaci cjela mapa.Beleriand,Middle Earth.

Ajd ako nađete tako nesto postajte! :shock:

A vidite ovog lika sta je napravio od sobe!
http://www.shortfatguy.com/images/uploa ... map-lg.jpg (http://www.shortfatguy.com/images/uploads/middle-earth-map-lg.jpg)S:pray: :pray: :pray:

I ja bi to :cry: :cry:
kad bih si to bar ja mogao napraviti :pray: :pray:
šmrc starci mi ne bi dali :cry: :cry:
to bih si ja stavio pored kreveta, da mogu buljiti u to dok ne zaspim.

Demon Hunter
23-03-2007, 23:02
Zasto ti nebi dali da napravis.

A i mislim da to nije nacrtano,probajte približit pa cete vidit da je sve isto ko na Tolkienovoj mapi,jedino da je nekako precrto.

Ali i postoji i druga opcija to mogu biti tapete,i verovatno ima negdi za kupit.

Pozdrav!

Flame of Udun
24-03-2007, 20:25
Salvatore je napisao dark elf trilogy , icewind dale trilogy , hunter´s blades trilogy, klericki kvinitet i jos mngo toga, ali mnogo toga nisu preveli na hrvatski :-x :-x :-x :twisted: :twisted:

Death By Sexy
25-03-2007, 13:18
Probaj na eng čitati(ako znaš eng) meni je to bolje jer kod prijevoda se dosta toga izgubi ili promjeni..naravno ovisi o prijevodu

Flame of Udun
26-03-2007, 20:59
Da , bolje je citati na eng, jer kako je neko prije spomenuo da ne bi bilo jecmenka maslovara

Durin
26-03-2007, 21:17
Prijevod je predobar.Nema veće legende od Zlatka Crnkovića.Čovjek se fenomenalno razumije u sve starije hrvatske i književne nazive,i ja zaista mislim da nitko u Hrvatskoj ne bi napravio bolji prijevod od njega.Ne samo što se razumije u to nego knjizi dodaje i onaj potreban arhaičan prizvuk.Zemljopisni nazivi,bilje i životinje su naprosto milina za čitati u njegovom prijevodu.Vrištine i gudure kao oblik reljefa i kiselice i ariši kao bilje i drveće,spojeno Tolkienovo umijeće i njegov prijevod nešto je što čini ovu knjigu predobrom.Odlika pravog prevoditelja je da što više ostavi dojam na čitatelja, na njemu je velik zadatak i nije lagano staviti sve u kontekst i sve razumljivo predstaviti čitatelju.Ja mu skidam kapu,jer mislim da nema boljeg,i sumnjam da će takvoga biti.

Demon Hunter
27-03-2007, 09:43
Evo ovo me je malo naljutiolo.Procitajte Gothmog,Durin i ostali.
Sad sam ljut!Zasto ih nisu ubacili!Why....Why :cry: :cry:

Additional footage from the Battle of the Last Alliance in the FotR Prologue.
Famous footage of Arwen at Helm's Deep, cut by Jackson during a revision to the film's plot. Foreshadowing this sequence were scenes where Arwen and Elrond visit Galadriel at Lothlórien (seen in The Two Towers teaser trailer). The scene was edited down to a telepathic communication between Elrond and Galadriel.[9]S
A line of dialogue during the death of Saruman, in which he reveals that Wormtongue poisoned Théodred, giving further context as to why Wormtongue kills Saruman and Legolas in turn kills Wormtongue.
Further epilogue footage, including that of Legolas and Gimli, as well as Éowyn and Faramir's wedding and Aragorn's death and funeral.[23]S
Faramir having a vision of Frodo becoming like Gollum.[9]S
Dialogue from the Council of Elrond, such as Gandalf explaining how Sauron forged the One Ring.[7]S
An unknown scene displayed in The Two Towers preview of Éomer lowering a spear while riding his horse.
Éowyn defending the refugees in the Glittering Caves from Uruk-hai intruders.[24]S
An obscure shot from the trailers of two Elven girls playing about in Rivendell.
A conversation between Elrond and Arwen on a bridge in Rivendell, after Arwen decides to wait for Aragorn. Elrond leaves saying "I cannot protect you anymore." [25]S
Sauron fighting Aragorn at the Black Gate. A computer-generated Troll was placed over Sauron due to Jackson feeling the scene was inappropriate. Sauron is also seen in a beautiful form as Annatar, giver of gifts.[12]S
Also at the Black Gate sequence, Pippin was seen in the trailer holding a wounded Merry, a scene which takes place after the Battle of the Pelennor Fields upon Pippin discovering Merry under the oliphaunt.
More Arwen footage, including a flashback scene of her first meeting with a beardless Aragorn (seen in the Two Towers teaser).
Aragorn having his armour fitted during the preparations for the Battle of the Black Gate. This was the final scene filmed during principal photography.[12]S
An attack by Moria Orcs on Lothlórien. Jackson replaced this with a more suspenseful entrance for the Fellowship.

NiX4tHeG@M3R
27-03-2007, 12:43
Daj neda mi se čitat daj ukratko reci

znatte za novu tolkinovu knjigu

i opet će biti filma :D

Prince-Artas
27-03-2007, 18:33
Daj neda mi se čitat daj ukratko reci

znate za novu tolkinovu knjigu

i opet će biti filma :D

misliš na ovu, zvuči mi zanimljivo
http://en.wikipedia.org/wiki/The_Children_of_Hurin

Gothmog
29-03-2007, 11:38
Demon,vecina tih snimaka je stavljena na DVD dodacima,ali nema one koja me najvise zanima,ona sa last alliance...

Sto se tice knjige...stavio sam vam link na prethodnoj stranici.gdje mozete uci u bubanj,da dobijete svoj primjerak,i to sa potpisom Alana Leea...

Demon Hunter
29-03-2007, 14:35
Da nisa znao.Jel to ima na DvD Produzenim Verzijama.A i mene zanima produljena verzija Lasta Alliance.Najvise zbog Gil Galada!

Pozdrav!

Arbiter of Change
29-03-2007, 18:17
Da nisa znao.Jel to ima na DvD Produzenim Verzijama.A i mene zanima produljena verzija Lasta Alliance.Najvise zbog Gil Galada!

Pozdrav!

Imam produženo "Fellowship of the Ring" DVD izdanje; kako misliš vidi li se Gil Galad? Ništa posebno, mislim da uvod nije proširen (iako imaju slike na 3. ili 4. DVD-u ako se ne varam).... ako na to misliš.

Nažalost nemam ga sada kraj sebe pa ne mogu vidjeti.

Demon Hunter
29-03-2007, 20:54
Da znam da nema produzen Last Alliance u Fellowship of the Ring.Zato sto su snimili ali nisu stavili kao sto je Gothmog prethodno napisao.

Ima produzenih neznam koliko minuta sa Last Alliance,kada idu na Mounth doom.U normalnom Fellowhip of the Ring se vidi malo Gil Galad i Elendil.A u tome produzenom sto nisu stavili ima i kako se Gil Galad bori,i njegov Aiglos i malo dodano kao sto je Gothmog napisao.

Da i zao mi je sto nema onog kad Elrond i Arwen dođu u Lorien,i uvod kada pokazuju Mirkwood i Legolasa kad se spremo u Imladris, i da najvise kad su Aragorna oblačili.Volio bih to pogledat.

Jel znate mozda jel se ima di vidit to.Naso sam nesto na youtubeu.Ali ne sve.
Pozdrav.

Flame of Udun
01-04-2007, 15:46
Evo pitanje za gospodara morije . Sto znaci : "Baruk Khazad!Khhazad-ai-menu

Worthaur
01-04-2007, 17:11
Axes of the Dwarves! The Dwarves are upon you!

ssalG
01-04-2007, 17:51
Si da najvise kad su Aragorna oblačili.Volio bih to pogledat.


???

Demon Hunter
01-04-2007, 21:10
Pa to ti je u trećem djelu.The Return of the King.

Naravno to nemožeš vidit jer nisu stavili.Ali možeš otići na Youtube i tamo potražiti.

To ti je scena kada Aragorna oblače,(neznam ko)kad se sprema na Black Gates.Sigurno si vidio da ima ono Kraljevsko odjelo.E pre toga ima scena kad ga oblače u to.

Ako te još šta zanima samo reci.I da Dobro došao u Fellowhip of the Rins.

A Gothmog-Durine i ostali,mogli bi se mi zvat Fellowship of the Ring.Kad nas već toliko ima.

Razmislite o tome.Radi fore!

Durin
01-04-2007, 21:38
Evo pitanje za gospodara morije . Sto znaci : "Baruk Khazad!Khhazad-ai-menu
Zar izazivaš Gospodara Morije,najvećeg od sve djece Auleove?! :rotfl:
Zezam se,naravno.Spomenuo sam jednom ta dvije rečenice,to je Gimli rekao u bitci za Helmovu Klisuru.
Pošto Gothmogu nemogu postaviti pitanje (malo teže pitanje-"molim ponovi kkkssshhh-kkkssshhh-prekida se veza-ne shvaćam pitanje-kkkssshhh-postavi malo jasnije-kkkssshhh,nisam razumio i te fore,kao da govorim na Turskom),evo tebi jedno (za početak lagano) pitanje:
Koje je mjesto prijestolnica goblina?

Gothmog
01-04-2007, 23:39
Pošto Gothmogu nemogu postaviti pitanje (malo teže pitanje-"molim ponovi kkkssshhh-kkkssshhh-prekida se veza-ne shvaćam pitanje-kkkssshhh-postavi malo jasnije-kkkssshhh,nisam razumio i te fore,kao da govorim na Turskom)

Hehe :) ...vidi ti kralja Morije,vraze stari bradati...Vidim da mi ne vjerujes,ali zbilja nisam bio skopcao ono sa propasti Numenora,i Annatarom...Do I smell a challenge... Naugrim...

Flame of Udun
02-04-2007, 16:01
uf, cini mi se da je to bilo u hobbitu, ispod maglenog gorja.Gandalf je mahao glamdringom, a thorin orkristom

Durin
02-04-2007, 20:25
Ne,to je bio jedan od rudnika goblina iz kojih su oni izlazili,pljačkali ljude koji su prolazili ispod Maglenog Gorja i prolaz koji im je omogućavao kraći put prema onoj strani Gorja (istočnoj,dakle),gdje su pljačkali ljudska sela zajedno sa varzima.Prijestolnica Goblina ti je bila planina Gundabad,sjeverno od Maglenoga Gorja.

Flame of Udun
03-04-2007, 08:26
lol, pocinjem zaboravljat stvari :shock:

medusa
03-04-2007, 15:52
eh da, pročitao sam silmarillion, ali zaboravih kako su nastali goblini, meni najzakon rasa. može pomoć od iskusnih lotr-aša?

Demon Hunter
04-04-2007, 10:25
E ovako ljudi ajmo malo rasprave.Svi vi na forumu znate da sam se ja najviše vezao uz Vilenjake Međuzemlja.

Ovako Durine,Gothmog i ostali.Sta mislite dali je u Međuzemlju bio samo jedan ili dva Glorfindela.

Sta ocu da kazem.Jedan Glorfindel Elf Lord of Gondolin i Glorfindel Elf Lord of Imladris.

Ovako sta mislite jer to samo jedan lik ili dva.Ili je samo ovaj prvi Glorfindel iz Gondolina Reankarnacija Glorfindela iz Rivendella.

Jer legenda kaze da je bio Glorfindel u First Age i ponovo se spominje u Third Age.I kad je poginio poslan je nazad iz Halls of Waiting da zivi ponovo.I znaci da je to jedan te isti Glorfindel.

Sta vi mislite.Eto volio bih da ovako malo raspravljamo.Moze

Flame of Udun
04-04-2007, 12:20
Meni se cini da je to bila reinkarnacija , citao sam na nekom sajtu da ga je zbog svojih djela mandos vratio na zemlju

Gothmog
04-04-2007, 12:55
Eh...to su ona pitanja kao i,"tko je tom bombadil?",no ne skodi o tome malo raspravljat...

Kada bi isli za pricom,bilo bi sigurno ljepse da ga je Namo vratio na Ardu...jer je bio pravi baja,za vrijeme prvog doba...

Ali sam negdje procitao da je sam Tolkien opovrgnuo,da je Glorfindel od Rivendella reinkarnacija Glorfindela od Gondolona...

Demon Hunter
04-04-2007, 13:22
Bravo.To želim malo da raspravljamo.

Jer kao sto je u Lord of the Ringsu knjizi.Elrond rekao da je Glorfindel trebao predstavljati Imladris u Fellowship of the Ring.Ali ga nije poslao jer je trebo njegovu pomoć i jer je Glorfindel imao preveliku moć,koja bi naškodila Fellowship of the Ring.

Flame of Udun
04-04-2007, 16:15
Evo sto sam pronasao

Was Glorfindel of Rivendell the same as Glorfindel of Gondolin?

Yes. This has been a matter of great controversy. It was unplanned by Tolkien, and therefore was something he had to decide after the fact. The only direct information in any of the books is a comment by Christopher in The Return of the Shadow (The History of Middle-earth Series VI):
Some notes that were scribbled down at Sidmouth in Devon in the late summer of 1938 (Tolkien: A Biography, p. 187) on a page of doodles evidently represent my father's thoughts for the next stages of the story at this time:

Consultation. Over M[isty]SM[ountains]. Down Great River to Mordor. Dark Tower. Beyond(?) which is the Fiery Hill.
Story of Gil-galad told by Elrond? Who is Trotter? Glorfindel tells of his ancestry in Gondolin.

... Very notable is "Glorfindel tells of his ancestry in Gondolin". Years later, long after the publication of The Lord of the Rings, my father gave a great deal of thought to the matter of Glorfindel, and at that time he wrote: "[The use of Glorfindel]Sin The Lord of the Rings is one of the cases of the somewhat random use of the names found in the older legends, now referred to as the The Silmarillion, which escaped reconsideration in the final published form of The Lord of the Rings." He came to the conclusion that Glorfindel of Gondolin, who fell to his death in combat with a Balrog after the sack of the city (II. 192-4, IV.145), and Glorfindel of Rivendell were one and the same: he was released from Mandos and returned to Middle-earth in the Second Age.
The Return of the Shadow, 214-215

["Trotter" was the original name of the mysterious stranger later called "Strider" (who at this stage of the composition was a hobbit); II and IV refer to other volumes in the The History of Middle-earth Series series.]

A number of reasons have been advanced for not taking this at face value. Since Christopher's report of Tolkien's conclusion was not part of the rough drafts, the question of whether rough drafts can be canonical does not arise in this case. The suggestion that lack of premeditation is grounds for rejection also seems inadequate, since many elements were introduced with little thought of future consequences yet later became important parts of the mythos.

It is true that we have no examples of any other elf journeying eastwards to Middle-earth during the Second Age (though some did visit Númenor), but this is not enough to disprove the possibility of Glorfindel's having done so. There were in fact no direct statements either way, which means that Tolkien could have established whatever background he wanted to any story he might have written. The previous lack of specific information on this matter was no constraint.

The strongest objection is that the way Christopher presents this inspires less confidence than it might because he doesn't provide any direct quotes - rather, he merely describes a "conclusion" that his father eventually "came to". Evidently, Tolkien never actually wrote his conclusion down. The matter therefore reduces to a question of how much one trusts Christopher, and whether one supposes that he might attach too much importance to a casual statement. The majority of readers appear to accept that this was indeed a thoughtful conclusion that Tolkien reached only after long deliberation (we do know that he and Christopher discussed the matter of Middle-earth often). A significant minority continue to reject it.

In the last analysis, of course, certainty either way is impossible, since no evidence beyond the above exists. On the one hand, we can at least say that Tolkien apparently saw no objection to the idea that a re-embodied Glorfindel could have returned. On the other hand, the usual caveats concerning unpublished material are even stronger than usual in this case, since he not only might have changed his mind before publishing but also might have done so before he wrote the story, or while he wrote it (not an unusual occurrence). Still, there seems a good chance that he would have stuck to the one Glorfindel idea, since he seems not to have come to the decision lightly.

P.S. zivcira me sto nisu stavili glorfindela u film

Demon Hunter
04-04-2007, 19:12
Imas Wallpapera od Glorfindela samo upisi u Google.Nekoliko ih je.A imas Glorfindela u nekim djelovima Filmova.

Imas ga u djelu Fellowship of the Ring kad ja Councile of Elrond.Dobro prati i primjetit ces ga pored Elronda kako sjedi na stolici sad ne znam jel s desne ili ljeve strane.

I imas bas dobru scenu kad se vidi,kada Arwen prati do Mithlonda,kako Vilenjaci prolaze vidi ces kako idu sporo i mozes Glorfindela vidit sad isto ne znam,jel iso ispred ili iza Arwen.Onako veći je ima plavu kosu i djetinjastu facu,onako mlad je dosta.

Uostalom evo ti stranica Golden Wood.Odlični Wallpaperi
http://www.leavesofgold.co.uk/

Stryder
06-04-2007, 23:05
uff mene dugo nije bilo ovdje...
no i ja stalno tražim slike Fingolfina i Glorfindela a to s Glorfindelom me stalno zbunjivalo...pozdrav prijatelji (mellon:) ) i thx Demon Hunter na linku za wallpapere...

Black Hawk Down
06-04-2007, 23:37
Dakle, htio bih vidjet koliko na forumu ima fanova "The One Ring"-a...kako ste se zakacili na Prsten,jeste li citali knjige,imate li kakav poseban "artefakt" :wink: ,koliko ste puta gledali filmove,jeste li gledali onaj stari dobar crtić o trilogiji,i naravno ako imate kakav dobar link za koji nisam cuo,svakako postajte...a sad da vidite moju dijagnozu,pa ako se nadje netko bolji,castim ga gajbom...
Zakacio sam se na Prsten,procitavsi Hobita,onako cisto iz dosade...od onda sam ovisnik o svakom proizvodu iz franšize
Ponosan sam vlasnik Ring of Power-a,kupljenog sa neta.
Jos ponosniji vlasnik Silmarilliona i Hobita na engleskom.
Knjige procitao 9 puta.
Filmove pogledao: Družinu - 37 puta
2 Kule - 29 puta
ROTK - 33 puta
Vec duze vrijeme nastojim doci do crtić verzije trilogije (iako su samo prva dva dijela napravljena),kojega sam gledao daaavno...no nadam se da cu i to jednoga dana nabavit....
Nedavno sam nabavio box set extended verzije filmova,i naprosto uzivam u njima...

...mislim da sam se dovoljno hvalisao...sad je red na vama...

Oprosti mi ako se varam,ali hobit nije iz trilogije LOTR,iako je istina da se u hobitu pojavljuju neki likovi iz lotr franšize.

Helena
07-04-2007, 00:03
Oprosti mi ako se varam, ali u kojem je dijelu svok posta on napisao da Hobit je dio LOTR trilogije?

Durin
07-04-2007, 10:39
E,da,dobro da si me sjetio,Gothmog,nisi me častio gajbom :? :)

Gothmog
07-04-2007, 10:47
DI-Fens!

Hvala Helena,na pismenoj obrani mojega ugleda...hehe :D


Durine,priznajem ,neke stvari sigurno znas bolje od mene,ali nikada necemo znat koliko si bolji ako ne testiramo tvoje znanje,sto u quenya-i,sto u lore ME,sto u ispijanju pive...drage volje te castim,jos ako si blizu mene,mozda to i ispostujemo...

:wink: :)

PM me,dijete Auleovo...

Demon Hunter
07-04-2007, 12:53
E vi Naugrimi,Balrozi, i ostale zvjeri i rase Middle Eartha!

Čujte i počujte sutra u 20:15h.Na RTL Televiziji prikazuje se zadnji nastavak iz Trilogije Lord of the Rings-The Return of the King.

Uživajmo!

I raspravljajmo.
:wink:
Mi naurath Orodruin
Boe hedi i Vin.
Han i vangad i moe ben bango.
Sin eriol natha tr în úgarnen
Sin eriol um beleg úgannen
Ú cilith 'war
Ú men 'war
Boe vin mebi
Boe vin bango

Demon Hunter
07-04-2007, 21:33
Da malo sam se zahebo! Jebiga.Nećete mi zamjerit.Mozda ce mi ova Patuljak zamjerit ali nece ni on.Patuljci i Vilenjaci su postali dobri nakon onoga s Legolasom i Gimlijem.

Pozdrav!

Black Hawk Down
07-04-2007, 21:48
Oprosti mi ako se varam, ali u kojem je dijelu svok posta on napisao da Hobit je dio LOTR trilogije?

Ni u jednom,ali je rekao da kad ga je pročito se zaljubio u LOTR.
Nikoga ja ne vrijeđam,samo kažem.

Death By Sexy
09-04-2007, 14:31
Pišem maturalnu iz engleskog jezika i prof mi je predložila da si neku knjigu uzmem i ja odma uzeo Hobbita... Ponovo sam pročitao knijgu(na eng naravski) i počeo pisati radnju.... pa bih vas zamolio ako bi mi mogli dati neke linkove baš za hobbita(znam da ih je bilo puno no ako netko ima volje...majstori gothmog, durin, demon)

EDIT:Našao link na kojem STVARNO sve piše što sam trebao.... ne trebate davat linkove.. hvala

Gothmog
10-04-2007, 00:55
Zavidim ti death by sexy...

Ja sam za maturalnu iz engleskog imao Walta Disneya....a vjeruj mi,njega nije lako pokriti...

Bilo kako mu drago, :wink: ,ako ti ponovno zatreba pomoc,do not hesitate;najstarije dijete Auleovo,sin Thraduilov,i maia Morgothov stoje ti nausluzi...

Am I right?

Death By Sexy
10-04-2007, 10:37
Zavidim ti death by sexy...

Ja sam za maturalnu iz engleskog imao Walta Disneya....a vjeruj mi,njega nije lako pokriti...

Bilo kako mu drago, :wink: ,ako ti ponovno zatreba pomoc,do not hesitate;najstarije dijete Auleovo,sin Thraduilov,i maia Morgothov stoje ti nausluzi...

Am I right?

Aye... hvala

možeš ti par linkova sebi za gušt bacit..meni za uslugu

Durin
10-04-2007, 21:54
Aha,misliš na stranice sa sadržajem?Moram ti priznati da nemam pojma niti za jednu,nikad nisam niti pomišljao na to,niti dodirnuo mislima.Nije mi niti trebala takva stranica :D ,tako da nemam pojma ništa o tome.
Nego,uskoro će ova tema doći do svoje pedesete stranice.Lijepo se razvija,ali bojim se da nemamo baš puno o čemu raspravljati.Osim ako želimo jedni druge ispitivati pitanjima,ali čini se da je i to postalo dosadno jer bih ja uvijek bio pobjednik :rotfl: :rotfl: .Zezam se,nemojte odmah previše uzimati ta bockanja previše k srcu.I da,Gothmog meni ne treba Quenya,imam ja svoj patuljački jezik koji ne smijem nikomu otkriti,pa tako ni tebi.A glavno da svi znamo vestron,zar ne? :wink:

Demon Hunter
10-04-2007, 23:08
Evo ovako malo stranica da postam a sto se tice rasprave...i toga ce biti! :wink:
Mozda neke imate ali nije na odmet....

http://flyingmoose.org/tolksarc/bakshi/bakshi.htm
http://www.uib.no/people/hnohf/
http://www.councilofelrond.com/
http://www.fortunecity.com/rivendell/ho ... ionary.htm (http://www.fortunecity.com/rivendell/hobbit/10/dictionary.htm)
http://www.rialian.com/elven-language.htm
http://www.grey-company.org/Circle/language/phrase.htm
http://home.netcom.com/~heensle/lang/elvish/elvish.html
http://www.lotrplaza.com/directory/languagesites.asp
http://www.tuckborough.net/mirkwood.html
http://www.grey-company.org/Language/
http://www.leavesofgold.co.uk/
http://www.patriotresource.com/lotr/races/elves.html
http://www.lordoftherings.net/
http://www.myprecious.us/wallpapers.php
http://www.nevrast.net/
http://www.omniglot.com/writing/tengwar.htm
http://www.elvish.org/articles/
http://shipofdreams.net/
http://www.patriotresource.com/lotr/places/index.html
http://fin.yserve.net/tables/html/places.htm
http://www.maegovannen.com/gallery.php
http://www.lilja-art.net/tapety/lotr/
http://www.arwen-undomiel.com/wallpaper_gallery2.html
http://www.a2armory.com/lordofrings1.html
http://www.tednasmith.com/
Ima jos toga...nadam se da necete zamjerit sto sam stavio ovako puno ima dosta o Vilenjacima i tako!

A sto se tice rasprave?
Ova tema je namjenjen za čavrljanja i razglabanja o svemu što je Tolkien ''izgradio'' u svojim knjigama.
Iskreno nisam bio siguran o kojoj arhitekturi da raspravljamo ali odluka je pala za Film, jer nakon svega, u njemu i imamo neku podlogu za razglabanje.A i ima dosta toga!
Eto imamo temu za cavrljanje,samo nemojte ono odma odgovorimo i ajmo na drugo pitanje ajmo malo se pokrenit...

Cuiva nwalca Carnirassë! Nai yarvaxëa rasselya taltuva otto-carinnar!
Nadam se da će ovo uspijeti!

Death By Sexy
11-04-2007, 12:20
Aha,misliš na stranice sa sadržajem?Moram ti priznati da nemam pojma niti za jednu,nikad nisam niti pomišljao na to,niti dodirnuo mislima.Nije mi niti trebala takva stranica :D ,tako da nemam pojma ništa o tome.

Ne sa sadržajem... stilska obrada, likovi, analiza djela.... imam sad preko 30 str, ali želim imat čim više podataka

@demon za linkove :pray:

Demon Hunter
11-04-2007, 19:49
Evo ovako kad nece niko da pocne onda cu ja.

Ovako meni sto je u Filmovi fascinantno Peter Jackson je imao skoro minimalno kompjuteriziranih scena kod gradova.

Sto mi je super.Zasmislite napravit Minas Tirith,Imladris ili Helms Deep u punoj veličini.

Jel Peter Jackson & Allan Lee,stvarno su dobro odradili posao.

Gledo sam na nekim stranicama,ima kako su pravili glavne gradove bas od materijala.Znaci Rivendell,Helms Deep,Caras Galadhon,Minas Tirith.

Ali što mi je najviše zapalo za oko je Rohan ili glavni grad Rohana Edoras.Znaci njega su skroz napravili cjelog.Bas sam gledo neki Trailer ima kako je Peter Jackson na Novom Zelandu trazio i bas nasao mjesto za Edoras na nekoj planini.

Stvarno preterano.A sad vi :D Mogo bi ti Durine malo o Moriji i Gothmog o Mordoru.

Durin
11-04-2007, 21:12
Hmm,nisam baš toliko proučavao filmove,ali...sva oružja iz filma su prava,pa tako i one sjekire kojima su zatvorili vrata u Moriji,kada su se štitili od orkova,zatim su vjerojatno Moriju napravili isto onako kao i Helmovu klisuru i Minsa Tirith,balrog i trol su naravno digitalizirani.

Flame of Udun
12-04-2007, 08:33
jackson se zbilja potrudio vjerno je prenio knjigu na platno( i nama drage DVD-e ) , čuo sam da su se u nekim scenama morali stvarno udarati da izgleda realnije

Demon Hunter
12-04-2007, 12:54
Da bas sam i gledo kako je i moriju napravio.Ustvari Halls of Moria tamo gdje Druzinu opkole Goblini i pojavi se Balrog.

Sve napravljeno onako umanjeno,mislim da je visine 1.80 bili oni stubovi u pravoj velicini.

Da a sto mi je jos zanimljivo Argonath to je isto tako preterano.

Uuma ma' ten' rashwe, ta tuluva a' lle

Durin
12-04-2007, 12:59
Meni je pretjerano što je išao na utakmicu za kriket snimiti zvukove za scenu kada Saruman otkriva svoju vojsku.Ali fenomenalno,o tom nema zbora!

Demon Hunter
12-04-2007, 18:25
Stvarno nisam znao za to.

Da fora je.

Meni je isto onako preteran Minas Tirith isto u pravoj veličini su ga pravili,ali su samo 7 Levela Minas Tiritha napravili a 8 su Digitalizirali

A i Hobiton to je stvarno,isto je tako P.J iso kod nekog lika sto je imo farmu na tom mjestu di su oni htjeli Hobiton napravit.I tako P.J kupio od lika i skroz sve unistio i onda pravili Hobiton.

Isto tako sam vidio na nekoj stranic da je u svojoj Vili napravio Hobitske kuce,kao za Goste.

:pray: :pray: :pray:

Durin
14-04-2007, 14:41
Koliko sam ja shvatio u Hrvatskoj će se 14. Travnja u prodaji naći i hrvatski prijevod zajedno sa engleskim originalnim?

Demon Hunter
14-04-2007, 19:30
Sta to Durine?

Children of Hurin!!!

Jedva Cekam :pray: :pray: :pray:

Durin
14-04-2007, 19:59
Da,i na hrvatskom.Ja ću ipak uzeti na engleskom.

Arbiter of Change
14-04-2007, 20:47
Tako skoro? E hvala na obavijesti, i ja ću se potruditi nabaviti ga na Engleskom. :wink:

Gothmog
16-04-2007, 18:54
Okej....odbrojavanje do izlaska knjige se broji u satima...ja iscekujem i rezultate nagradne igre,pa da me usrece jednim primjerkom sa potpisom Alana Lee-a...

Mislite li da ce bit pomame za "Djecom Hurinovom"?

EDIT:

E da,narode,nece biti odmah i hrvatskoga prijevoda...tek za par mjeseci...ne znam gdje si to vidio Durine...

Demon Hunter
18-04-2007, 11:28
Sta ste se usutili ajde dajte temu pa da pricamo!

Durin
20-04-2007, 09:11
Kupio sam "Hurinovu djecu" na hrvatskom,Algoritam,119 kn (ali sam platio 107kn pošto je prvi dan prodaje bilo 10% popusta),knjiga je odlična,ilustracije Alana Leea su za svaku pohvalu,nisam je još pročitao do kraja zbog manjka slobodnog vremena,ali sam na pola došao.

Dreamer Deceiver
20-04-2007, 11:59
zčim završi škola odmah naručujem tu knjigu, bila dobra ili loša ja je narulčujem, makar ne vjerujem da je loša jer mi je priča o Turini jebena. Ali stvarno nisam znao da se može preko algoruitam onoliko knjiga od tolkiena kupiti.

Gothmog
20-04-2007, 14:22
Prije tri dana na sluzben im stranicama Algoritma nije bilo govora o hrvatskom prijevodu,a sad eto...i propustio popust...no,nema frke,sad ce mi to frendica u zg kupit...



Durine,daj samo reci,jel' knjiga ima jos toga ponudit,sto se tice Turina?


I iznenadilo me je da je knjiga tako jeftina,nakon silne hajke...

Durin
20-04-2007, 19:01
Pa knjiga je poprilično tanka ,recimo hrvatski prijevod knjige je 2x tanji od hrvatskog prijevoda Silmarilliona.Knjiga ti ima oko 200+ stranica,zajedno priča sa kazalom (pojmovnik pripovijesti o Hurinovoj djeci),rodoslovljima,"Evolucija velikih pripovijesti" (10 strana),Sastav teksta (8 strana) i rodoslovlja (pojednostavljeno,2 strane).U knjizi ćeš naći par ilustracija Alana Leea koje prikazuju Amon Rudh,ulaz u Menegroth,kako Hurin sjedi na vrhu stolice na Thangorodrimu (veoma će te podsjetiti na Orodruin iz filma Gospodar Prstenova),i još par njih od kojih mi se osobno najviše svidjela slika koja prikazuje Glaurunga kako pali šume u Brethilu.Zemljovid je pojednostavljen,samo ono je prikazano što se spominje u pripovijesti,dakle bez Modroga Gorja i Ossirianda na istoku.To je što se tiče estetskih dodataka.Sada malo na pripovijest.Neki (poput Gothmoga koji je posebno kivan na Christophera Tolkiena) bi mogli reći "zar samo to?!".Iskreno,ja je još nisam do kraja pročitao pa vam ne mogu reći sve detaljnije (tebam još doći do Nienor,Brethila,Glaurunga,smrti Turinove itd.) ali puno toga što ćete pročitati ćete već znati iz Nedovršenih pripovijesti.Ali ima i puno toga što još ne znate.Osobno ja sam oduševljen knjigom,i to potpuno.Dakle nema više onoga poput "Nedovršenih pripovijesti",pola stranice teksta,pola fusnota,i na kraju verzije od A do Ž(eljeza).U pripovijesti nećete naći niti jednu aluziju na autora ili brisanje,ili preimenovanja,i nećkanje oko toga kako bi konačna pripovijest trebala izgledati.To je POTPUNO dovršeno djelo koje će "usisati" svakog ljubitelja Gospodara prstenova koji nije pročitao Silmarillion.A to znači da će sve neupućene u Drevne Dane uvesti kratak Uvod:Međuzemlje u Drevnim Danima od deset stranica.Prije bih rekao da bi vas Hurinova djeca mogla ponukati na čitanje Silmarilliona nego obrnuto.Knjiga je naprosto odlična i zaslužuje da je svatko ima.Nema onakvih dijaloga poput u Gospodaru,priča se više oslanja na pripovijedanje (zato i je pripovijest),ali opet ih ima poprilično.Pripovijest sada prati svaku crtu Turinova života,od rođenja,njegova odnosa prema majci Morwen,prema ostalima,Labadalu,i tu ćete puno više saznati o njemu nego igdje drugdje,knjiga će vam posebno i nenametljivo ukazati na Morgothovo prokletstvo koje je on bacio na Hurina i njegovu djecu.Nemam vam ništa drugo poručiti nego da nabavljate knjigu i to odmah.

Chace
20-04-2007, 19:07
jel zna netko kolko u algoritmu koštaju svi dijelovi trilogije LOTR (knjige of kors)???

Dreamer Deceiver
20-04-2007, 19:30
jel zna netko kolko u algoritmu koštaju svi dijelovi trilogije LOTR (knjige of kors)???

neznam otprilike svaki je oko makximalno 120 kn

Flame of Udun
25-04-2007, 09:24
vidim da je malo tema zamrla pa da je malo pokrenem ,evo pitanja

koliko su zapravo bili veliki balrozi?

Sut naa lle umien sina re

Demon Hunter
25-04-2007, 09:38
EVO PRIJATELJU PA ČITAJ :) :) :)
Demons of shadow and flame. Balrogs were creatures of great power and terror. Their fundamental form appeared to be that of a man of great stature, but they were cloaked in shifting shadows and they had fiery cores. Balrogs had burning yellow eyes and streaming manes that kindled with fire. Their arms were long and powerful, and they may or may not have had wings (see below). The Balrogs' chief weapons were whips with flaming thongs.
Balrogs belonged to the order of the Maiar - the servants of the Valar. The Balrogs were originally spirits of fire that were corrupted by Morgoth in the beginning. They dwelled in Morgoth's strongholds of Utumno and Angband in Middle-earth. When those fortresses were destroyed by the Valar in the Battle of the Powers, some Balrogs hid in the caverns below and they awaited Morgoth's return from captivity.

After Morgoth was released, he stole the Silmarils. The Great Spider Ungoliant tried to take them from him, but Morgoth gave a terrible cry and the Balrogs heard him and came to his aid. They freed Morgoth from Ungoliant's webs with their flaming whips and Ungoliant fled from them in fear.

The Elf-craftsman Feanor marched on Angband to retrieve the Silmarils he had made, and Balrogs came forth and surrounded him. Feanor fought long and hard and received many wounds from their fiery whips until at last he was struck down by Gothmog, the Lord of the Balrogs. Feanor later died of his wounds. Afterwards, Morgoth said he would negotiate with the Elves, but he sent Balrogs with his emissaries and Feanor's son Maedhros was taken captive.

During the Battle of Sudden Flame in the year 455 of the First Age, Glaurung the Dragon led a host of Balrogs and Orcs to attack the Elves and Men. At the Battle of Unnumbered Tears in 472, Gothmog, Lord of the Balrogs, slew Fingon, the High King of the Noldor. Another Balrog trapped Fingon with its fiery whip while Gothmog cleaved Fingon's helmet with his axe, and then the Balrogs beat him into the ground with their maces.

Balrogs were among the forces that attacked the hidden realm of Gondolin in 510. Gothmog battled the Elf-lord Ecthelion and they both were slain. Another Balrog tried to prevent the escape of Tuor, Idril, and Earendil in the pass called the Eagles' Cleft. Glorfindel engaged the Balrog in battle to allow the others to escape. They fought on the precipice and both fell into the abyss to their deaths.

When the Valar vanquished Morgoth in the War of Wrath at the end of the First Age, most of the Balrogs were destroyed, but it is said that a few fled into deep underground caverns. The fate of only one of these is known: It went to the Misty Mountains and hid at the roots of the Redhorn, where it lurked for over 6,000 years.

In 1980 of the Third Age, the Dwarves of Khazad-dum were delving under the Redhorn for mithril when they encountered the Balrog. The Balrog may have been roused by their mining or it may already have awakened in response to the growing power of Sauron. King Durin VI was slain by the Balrog, and the next year it killed Durin's son Nain I. The Dwarves abandoned Khazad-dum and it became known as Moria, the Black Chasm, and Orcs and other evil creatures came to dwell there.

In 2989, Balin came to Moria to try to reestablish a Dwarf colony there, and the Balrog stirred once more. The colony was destroyed just a few years later in 2994.

The Fellowship of the Ring entered Moria on January 13, 3019, and the Balrog became aware of their presence. On January 15, the Balrog entered the Chamber of Mazarbul after the Fellowship had left and it perceived Gandalf beyond the door. Like the Balrog, Gandalf too was of the order of Maiar. Gandalf placed a shutting spell on the door, but the Balrog cast a counter-spell and was nearly able to open the door, and then Gandalf spoke a word of Command. In the struggle between the two, the door shattered and the roof of the chamber collapsed.

The Balrog escaped and pursued the Fellowship to the Bridge of Khazad-dum. Gandalf remained on the bridge and denied the Balrog passage. The Balrog wielded a whip of many thongs and a flaming sword. Gandalf used Glamdring to shatter the blade of the Balrog's sword into molten fragments. He then struck the bridge with his staff and the stone cracked under the Balrog's feet. The Balrog fell into the abyss with a terrible cry and it lashed its whip and caught Gandalf around the knees, dragging the Wizard in after it.

The Balrog and Gandalf fell together for a long time, and Gandalf was burned by the creature's fire. They landed in a subterranean lake at the root of the mountains. The Balrog's fire was quenched and it became slimy, but it remained strong and it continued to battle with Gandalf. Then the Balrog fled through the tunnels to the Endless Stair and climbed to the peak of the Silvertine with Gandalf in pursuit.

The Balrog burst into flame again, and it fought Gandalf in the Battle of the Peak from January 23 to 25. At last Gandalf threw the Balrog down from the peak and it shattered the mountain-side and died. Gandalf died as well, but he was returned to life as Gandalf the White.

There are no further reports of Balrogs in the history of Middle-earth, so the Balrog of Moria may well have been the last of its kind.

Do Balrogs have wings?
This is one of the most debated issues among Tolkien fans. There is no definitive answer. The question centers mainly on these sentences describing the Balrog:

The Balrog ... halted again, facing him, and the shadow about it reached out like two vast wings ... It stepped forward slowly on to the bridge, and suddenly it drew itself up to a great height, and its wings were spread from wall to wall ...
The Fellowship of the Ring: "The Bridge of Khazad-dum," p. 344-45
This passage can be read two ways. Those who believe that Balrogs have wings interpret this as saying that the Balrog had physical wings on its body that it spread from wall to wall. Those on the opposing side say that the wings that were spread out were not real wings, but were instead the shadow around the Balrog, which is described as reaching out like wings.
There are a few other ambiguous passages that are relevant to the debate:

"Thus they roused from sleep a thing of terror that, flying from Thangorodrim, had lain hidden ..."
Appendix A: "Durin's Folk," p. 353
Here flying may be used in the sense of traveling through the air, or it may mean fleeing.
"Swiftly they [the Balrogs]Sarose, and they passed with winged speed over Hithlum ..."
The History of Middle-earth, vol. X, Morgoth's Ring: "Of the Thieves' Quarrel," p. 297
The phrase "winged speed" may be used literally or metaphorically.
"Too much it reminded me of the shadow in Moria - the shadow of the Balrog."
The Fellowship of the Ring: "The Great River," p. 404
In this quote, Gimli is reacting to encountering a Winged Nazgul for the first time. Gimli may be referring to the physical shape of the creature, or the shape of its shadow, or even simply the feeling of terror it evoked.
Another issue cited by those who think Balrogs do not have wings it that Balrogs do not fly in several instances when it would benefit them to do so. For example, when Glorfindel battled the Balrog at Gondolin, the Balrog fell to its death and did not save itself by flying as one might expect if it had wings. The Balrog that Gandalf battled also fell into an abyss and was later cast down from the peak of the Silvertine.

Those who believe that Balrogs have wings explain this lack of flying in a variety of ways. Some say that Balrogs could not use their wings to fly. Others say that in these particular circumstances the Balrogs were unable to fly, either because of the trajectory of the fall, the narrowness of the space, or the injuries sustained in combat.

In the end, there is nothing in Tolkien's writings that definitively states whether he intended for Balrogs to have wings or not. So - unless someone encounters a Balrog in the modern world and lives to tell the tale - the question of whether Balrogs have wings remains open to each reader's interpretation.

Names & Etymology:
The name Balrog means "Demon of Might" in Sindarin from bal meaning "power" and rog meaning "demon."

Also called Valarauko (singular) and Valaraukar (plural) in Quenya. Valarauko also means "Demon of Might" from val meaning "power" and rauko meaning "demon."

The Balrog of Moria was called Durin's Bane because it killed King Durin VI. A bane is a cause of death, ruin or harm. Legolas called it an elf-bane because in the First Age a number of Elves were slain by Balrogs.

Gandalf called the Balrog Flame of Udun. Udun essentially means "Hell." It was another name for Morgoth's terrible underground stronghold Utumno where the Balrogs once dwelled. (Note that there was also a valley in Mordor named Udun, which probably was named for Utumno, but which had no connection with Balrogs.)

Flame of Udun
25-04-2007, 12:25
Lle ume quel demon hunter

ali rekao si mnogo stvari o balrozima , ali koliko su veliki (visoki)

btw gdje nalazis te tekstove

je li na grey havensu

Demon Hunter
25-04-2007, 21:16
http://www.tuckborough.net/mirkwood.html

Odlična stranica.Ima sve to ti je Enciklopedija Middle Eartha!

A neznam valda pise negdi koliki su,probaj u Google-u.Trazit!

Pa veliki su! :D :D :D

Gothmog
26-04-2007, 02:51
Lle ume quel demon hunter

ali rekao si mnogo stvari o balrozima , ali koliko su veliki (visoki)

btw gdje nalazis te tekstove

je li na grey havensu :rotfl:


Balrozi mijenjaju fizicke oblike....silmarillion,dude!

Ono sve je nasao na eniklopediji Arde--- http://www.glyphweb.com/

Dobijam knjigu u petak...Demon, coool the Gurthang!!!! :killyou:

Flame of Udun
26-04-2007, 06:44
ok vjerujem da su neki bili majni mozda , a neki veci.Pise u fotr ( fellowship of the ring) da je balrog citiram "It stepped forward slowly on to the bridge, and suddenly it drew itself up to a great height, and its wings were spread from wall to wall... Imao je krila, je li mogao letjeti ?

Lord Ragnarok
26-04-2007, 08:35
ima ko link koji prevodi s eng na vilenjački?

Demon Hunter
26-04-2007, 12:39
Pa logicno je ako ima krila da moze letit!

E sorry Gothmog nikako da uvatim vremena pa da ga bacim na net.Sliko sam ga vec onda kad si mi reko.Al nemogu uvatit vremena.

Jednom prilikom!

Durin
26-04-2007, 14:54
Mislim da vi ne shvaćate da raspravljate o tome što se ne zna pouzdano.Do danas nije sigurno (i vode se rasprave o tome) da li su balrozi mogli letjeti,koliko su bili visoki itd.Ne želim ulaziti u rasprave tipa "HR Tolkien board"gdje npr. postavi pitanje "Što je golum osjećao na kraju?" pa se onda izredaju 100 str. postova tipa "Bljesnula mu je zelena vatra u očima" pa još 50 stranica "jest" i "nije" i onda još koji 200 str. punih postova tipa "super ti je sig XY" "odlična slika ŽNJ",dakle u kojima se poput male djece od 10g. svađaju preko foruma.Eh,da,pročitao sam Hurinovu djecu do kraja,odlična knjiga,jedna od najdepresivnijih za mene.

Demon Hunter
26-04-2007, 22:11
Kad si pre procito majke ti....Znaci super je knjiga i ja moram sto prije da je uzmem.

Pa stvarno si brzo procito tih 200 ili koliko ih vec ima stranica!

E i ja sam bio na HR Tolkien Board Forumu pa oni tamo nisu normalni.Jebote oni raspravljaju o BILJKAMA Middle Eartha.

To je npr jedna od tema.

Nemres bilivit.
Nebrini Gothmog dobices slike!

m777
26-04-2007, 22:24
Eh,da,pročitao sam Hurinovu djecu do kraja,odlična knjiga,jedna od najdepresivnijih za mene.
Slažem se. Odlična knjiga... Pomalo se vidi utjecaj antičkih tragedija...

Gothmog
27-04-2007, 12:07
Amazon najavio luksuzno izdanje Hurinove djece
Amazon.co.uk na svojim je stranicama najavio luksuzno izdanje Hurinove djece po cijeni od 80 funti. Izdanje će svojim uvezom odgovarati ranijim luksuznim izdanjima Hobbita i Gospodara prstenova. Najvjerojatnije će biti tiskano u ogranicenom broju, a čuju se i glasine da bi prvih nekoliko primjeraka trebali potpisati Alan Lee i Christopher Tolkien.


Znaci ipak postoji verzija knjige od mizernih 900-tinjak kuna....uh!

Gothmog
02-05-2007, 22:21
Eto,procitao knjigu,i jedino sto mogu reci,jest da je u predgovoru sve receno...

Svidja li vam se "Hurinova djeca",definitivno cete posegnuti i za "Silmarillionom",ukoliko ga niste procitali...


A sto se Alana Leea tice...kapa dolje...nevjerovatne ilustracije! :pray:

Durin
04-05-2007, 20:20
Kasno pališ! :fof: :rotfl:
Nego,reci mi da li ti se isplatio uloženi novac,tvoje iskreno mišljenje?

Demon Hunter
04-05-2007, 21:02
Znači i Gothmog je nabavio knjigu!

Evo još treba da ja nabavim i to je to,i naravno ostali!

Ali meni će svakako biti i više gušt čitat jer se radi naravno o VILENJACIMA.He

Pozdrav!

Dreamer Deceiver
04-05-2007, 21:13
možda je ja sutra nabavim, ja se nadam stara mi ide u rijeku pa možda doskoči do knjižare i kupi knjigu. Mogao bi naručit preko neta, ali mi se neda sada jer sam pred par dana naručio Vreću Kostiju od Kinga.

m777
04-05-2007, 21:36
A sto se Alana Leea tice...kapa dolje...nevjerovatne ilustracije! :pray:
Slažem se, kupio bih knjigu i da nije dobra, samo zbog ilustracija. :)

Demon Hunter
04-05-2007, 23:50
De Gothmog već kad imaš knjigu.

Jel ima dosta ilustracija od Lee-a.I kakve su!

Gothmog
05-05-2007, 11:42
@Durin

Ne zalim za novcem,iako kroz sadrzaj nisam saznao nista novo,ALI dobio sam oredivne ilustracije od Leea,tako da se tu slazem sa m777...

@Demon Hunter

Pencil artwork ti je na pocetku svakog poglavlja,na zavrsetku nekih,te na bitnim dogadjima. Zatim imas,full page slike,koje su breathtaking...Slika Hurina na tronu Thangorodrima je nevjerovatna...

Zao mi je sto nema slike Morgotha...

@Morgoth

Pretpostavljam da si citao Vrecu kostiju....to je meni jedna od najboljih Kingovih knjiga...odmah nakon Potrebnih stvari i Stegovnika...

Dreamer Deceiver
05-05-2007, 11:51
@Durin

Ne zalim za novcem,iako kroz sadrzaj nisam saznao nista novo,ALI dobio sam oredivne ilustracije od Leea,tako da se tu slazem sa m777...

@Demon Hunter

Pencil artwork ti je na pocetku svakog poglavlja,na zavrsetku nekih,te na bitnim dogadjima. Zatim imas,full page slike,koje su breathtaking...Slika Hurina na tronu Thangorodrima je nevjerovatna...

Zao mi je sto nema slike Morgotha...

@Morgoth

Pretpostavljam da si citao Vrecu kostiju....to je meni jedna od najboljih Kingovih knjiga...odmah nakon Potrebnih stvari i Stegovnika...

upravo je čitam, dok držim fige da mi stara donese Childrenovu Hurinovu kući :). I ja bi htio vidjet morgotha, baš me zanima kako bi ga nacrta
:pray: Se mogu gdje na netu naći ilustracije iz knjige ?

Nefarnius
05-05-2007, 13:57
http://valar.game-host.org/varda/galler ... orgoth.jpg (http://valar.game-host.org/varda/gallery/DwalinTV/FingolfinvsMorgoth.jpg)

Fingolfin vs Morgoth, "Of the Ruin of Beleriand", Silmarillion



http://ndilain.free.fr/images/tolkien/morgoth.jpg

Morgoth i kralj Noldora(drzeci stit i grond-malj iz podzemlja)

Lord Jambrek
05-05-2007, 14:02
Se može negdje u ZG-u nabavit Hurinova Djeca na engleskom, prijevod mi ubija Tolienovu čar.

m777
05-05-2007, 14:59
Se može negdje u ZG-u nabavit Hurinova Djeca na engleskom, prijevod mi ubija Tolienovu čar.
Imaš u Algoritmu za cca 170kn...

Demon Hunter
07-05-2007, 11:20
Cool Wallpaperi moram ih imati.Pogledajte i ostale.

Sta ima novo!

http://www.thelandofshadow.com/.../barad-dur1024.jpgS:cry:

Gothmog
07-05-2007, 13:52
Demon,direktni link ti ne radi...vidio sam vec taj sajt,ima dobrih wallova,ali mi smeta sto su stavili svoj ogroman logo na svaku sliku...

Demon Hunter
08-05-2007, 13:04
E ako ne radi direktan link kako se onda dolazi do drugih wallpapera!

Jer sam vidio i ostale likove,Balrog....Saruman itd!

E Gothmog ocemo proslavit 50. stranicu teme.Trebali bi.

Flame of Udun
08-05-2007, 19:21
cini mi se da je ovo najduza tema uz provale stoljeca

Demon Hunter
09-05-2007, 21:54
Pa naravno da je najduža i najbolja.Jel tu ima i smjeha,i zabave a i ozbiljnih tema za pričanje.Jest da ih nema u zadnje vrjeme,al neka.

Ja kažem i znam da ova tema neće otić u zaborav,i da će neko prestat postat.Ova tema živi zauvjek.

Evo naletio sam na dobar sajt ima svega!

http://www.undying-lands.net/wallpapers.htmS:boohoo:

Gothmog
11-05-2007, 16:10
With the success of The Lord of the Rings movies, it's no surprise that Hollywood studios are all over this one. David Brawn, director of publishing at HarperCollins, tells Reuters that overtures have indeed been made by studios eager to cash in on the new novel. But here's the kicker: They're not selling... at least not yet.

No,zbilja....mozda prije ugledamo ekranizaciju Hurinove djece,nego Hobbita... :)

Dreamer Deceiver
11-05-2007, 17:17
ja mislim da su Hurinova Djea malo preskupa, jest da je novo ali mislim da nije dobra cijena za cca 220 str od kojih je 170 str priča. Inače nabavio sam Hurinovu djecu :)

m777
11-05-2007, 17:48
Pa nije to toliko skupo... meni uopće nije žao... quality, not quantity... ;)

Dreamer Deceiver
11-05-2007, 17:56
Pa nije to toliko skupo... meni uopće nije žao... quality, not quantity... ;)

znam, nije ni meni žao ali mislim da su mogli smanjiti ciejnu.

Sgt. Bull
11-05-2007, 18:25
Postoji li Hrvatski prevod(algoritam-arboretum(Zlatko Crnkovic)) Hurinove djece?? Ja sam pokusavao naci u BiH ali nema još...

m777
11-05-2007, 21:33
Postoji prijevod, ali nažalost nije Crnkovićev... Hurinovu djecu preveo je, ako se ne varam Vladimir Cvetković Sever... Ipak, nije loš...

Dreamer Deceiver
13-05-2007, 13:29
moram kazati da sam razočaran hurinovom djecom, sve je to deja vu, skoro pa copy paste iz silmarilliona i nedovršenih pripovijesti. Da netko nije čitao sillmarillion on nebi mgao čitat knjigu jer bi mu bilo preteško i nebi niš razuimio

Gothmog
14-05-2007, 11:06
Vidiš,ja pak mislim,da onaj koji nije citao Silm,a upravo je probavio Hurinovu djecu,da ce zasigurno procitat i Silmarillion...

Sto se tice,shvacanja radnje...ne znam...mislim da je dovoljno toga pojasnjeno u uvodu...Naravno,ono najosnovnije...


A ovo sa copy/paste...mislim da si i sam ocekivao da nece nista novoga biti u sadrzaju...u Nedovrsenim je receno da vise nema nikakvih biljeska o Hurinu i njegovoj djeci...

Ono sto me zabrinjava,je jedan dio u predgovoru,gdje C. Tolkien napominje,kako su bile tri pripovijesti koje su se najvise isticale;Pad Gondolina,Pripovijest o Tinuviel i Hurinova djeca...Dozivjeli smo izdavanje zadnje,zar je moguce da ce izdat i ostale dvije kako bi jos malo zaradili...

Dreamer Deceiver
14-05-2007, 13:45
Vidiš,ja pak mislim,da onaj koji nije citao Silm,a upravo je probavio Hurinovu djecu,da ce zasigurno procitat i Silmarillion...

Sto se tice,shvacanja radnje...ne znam...mislim da je dovoljno toga pojasnjeno u uvodu...Naravno,ono najosnovnije...


A ovo sa copy/paste...mislim da si i sam ocekivao da nece nista novoga biti u sadrzaju...u Nedovrsenim je receno da vise nema nikakvih biljeska o Hurinu i njegovoj djeci...

Ono sto me zabrinjava,je jedan dio u predgovoru,gdje C. Tolkien napominje,kako su bile tri pripovijesti koje su se najvise isticale;Pad Gondolina,Pripovijest o Tinuviel i Hurinova djeca...Dozivjeli smo izdavanje zadnje,zar je moguce da ce izdat i ostale dvije kako bi jos malo zaradili...

neznma ko je reka, ali sviejt se vrti oko novca, chrisofer e brzo otegnut papke, ali tu je sad i Adam Tolkien :roll:

Gothmog
14-05-2007, 16:41
Da,to i ja mislim...mozda nece izaci odmah iduce godine,ali definitivno bude...

Hurinova djeca se solidno prodaju,tako da nemaju razloga zasto ne probati...

Demon Hunter
15-05-2007, 16:47
Ma citat cemo mi jos toga dosta od Cice Tolkiena i njegovih nasljednika!

A sto se tice Gothmogovog pretpostavka za ostale dve knjige Pripovjesti o Tinuviel i o Padu Gondolina!

Ali nekako me vise vuce Pad Gondolina,bila bi sigurno i prica o Glorfindelu.

A sto se tice ekranizacija Tolkienovuh djela,siguran sam da ce izbacit jos par filmova,jer vec im ponestaje tema i prica za filmove.Pa tako prenose s knjige na platno!

Ali na prvom mjestu mi je Hobbit!Ono stvarno bi volio da ga naprave.A jos vise da uzmu iste glumce iz LOTR-A.

E ljudovi jer imate nekih stranica s Wallpaperima,postajte treba mi.

I ako neko ima Wallpapere Tri Vilenjaka,Sedam Patuljaka i Devet ljudi!

Chimera
15-05-2007, 23:04
Evo jos jedan like kojemu su najbolje knjige Hobit,Silmarillion,LOTR...takodjer i filmovi LOTR!

Demon Hunter
16-05-2007, 15:21
Welcom to the Fellowship of the Ring Mellon.Svi prijatelji Tolkiena i njegove mitologije su i naši prijatelji!

Dobrodošao!

Otkinuta stranica
http://www.warofthering.net/photoforum/ ... puser=3522 (http://www.warofthering.net/photoforum/showphoto.php?photo=8026&ppuser=3522)S:pray: :pray: :pray:

Xenon Demon
16-05-2007, 15:38
Ja učim vilenjački...
Ja čudan....
Ja prestat....

Demon Hunter
18-05-2007, 17:45
Gothmog

Morgoth

Flame Of Udun

Durin

Pa diste ljudi sam sam :cry: :cry: :cry: :cry:

Dreamer Deceiver
18-05-2007, 17:50
ja sam ovdje, ali sam zauzet pisanjem :D i možete misliti ko mi je još jedan uzor uz Edgara Allana Poea ?

Durin
18-05-2007, 21:58
Evo,oprostite što se dugo nisam javljao.Ja mislim da priče o Gondolinu i Luthien Tinuviel neće izdavati,pošto je par puta Christopher Tolkien rekao da nema dovoljno materijala za to.Zatim,smatram da ova priča nija bila napisana da bi se zaradilo još novca,već iz želje da tako velika i lijepa pripovijest bude zapisana kao samostalna knjiga,a ne rastrgana na dijelove u Silmarillionu i Nedovršenim Pripovijestima.Moram reći da sam saznao više manjih crtica iz pripovijesti,nego one glavne okosnice priče koje su ionako bile razotkrivene već prije.Demon,mislim da će svi ovi glumci otegnuti papcima (od droga i ostalih pošasti koje more glumce) dok se slože oko toga tko će snimati film.

Nefarnius
19-05-2007, 08:39
Offtopic: Evo otvorili smo 50 stranicu Tolkienovog uma i dugo razgovora o njegovim djelima i kreacijama, netrebam ni spominjati koliko je ovdje dobrih fan ekipa, koji se uvjek trude pomoci nekome tko nerazumje neke stvari i zato;Svaka vam ga dala! :friends:


Ontopic:Kupil sam Hurinovu djecu...ok knjiga!

Durin
20-05-2007, 11:03
Da,napokon smo otvorili 50 stranicu posvećenu Tolkienu i njegovim djelima. Pa me zanima (pošto imam njegove video zapise,intervjue u audio formatu i čak jedan dio gdje Tolkien govori na vilenjačkom,audio format naravno) zanima me Demon i Gothmog,kako vi znate da ispravno izgovarate te riječi koje pretpostavljam ispravno pišete?

Gothmog
20-05-2007, 13:11
:friends:

50!


Durine,mislim da pravilno izgovaram,posto imas objasnjenja u knjizi,kako se sta izgovara...

Vise me muci elvish pisanje...Tesko ga je prakticirati na hrvatskom...

p.s. Durine,mozes mi poslati linkove na te videe,gdje Tolkien govori na vilenjackom?

Demon Hunter
20-05-2007, 14:34
Evo 50.Stranica je tu neka ih bude jos toliko i jos dvaput toliko.

A za 150 cemo se okupit negdi mi svi i okrkat se do bola :friends: :friends:

A sto se tice Vilenjackog imas pravo,tesko se pise a jos teze uci.A i to dali ga ispravno pisemo imas dosta tih stranica o Vilenjačkom pismu.Jeste da me je malo zbunilo na nekim stranicama ima Mellon a na nekim Le Mellon i tako ali uglavnom ispravno pisem sto se mene tice!

To mi je onako skupljam Vilenjački di naletim na njega!

Evo Durine ova je najbolja!
http://www.uib.no/people/hnohf/

A mogo bi i ti malo nać Patuljckog,koliko me pamcenje sluzi Gimli je samo jedanput progovorio na Patuljackom.Kada ih je Haldir doveo na drvo.

Pa mogli bi malo i tog jezika cut!

Flame of Udun
21-05-2007, 09:12
Fakat se treba potrudit napisati i napraviti tolike jezike, mozda ga je neki vilenjak posjetio i naucio ga :)

Demon Hunter
25-05-2007, 21:44
Evo vidim da je malo tema zamrla.

A dogovorili smo se da nece past u zaborav.

Stoga....

Bas sam gledo The Two Towers i znate onu scenu kod Helms Deep,kada Aragorn sjedi ispred ulaza i priđe mu onaj mladi ratnik.
I kaze da nema nade!

E sad malo sam bolje gledo i mislim da je to zensko pa sad volio bih cut sta vi mislite,ja mislim da je zensko po izgledu.

Ajmo vracajte se na temu ili cu vas sve :twisted:

Nefarnius
25-05-2007, 21:52
musko..ali izgleda kao zensko i ima malo gayast glas! :rotfl:

mravojed20
25-05-2007, 21:53
Nebi se čudio,baca malo na curu :D

jako puno rohanskih jahača iz filma su isto zene,samo im brkove stave i bradu.

Demon Hunter
28-05-2007, 13:04
Mozda je napravio face lifting pa da izgleda kao zensko jer mozda je kao musko dosta ruzan! :shock:

A i ona scena kada Easterlingsi dolaze pred Black Gates,pa kad sam padne dole,pa dođu ona dva lika da izvide onaj desni je zensko vidi se po ocima!

Flame of Udun
28-05-2007, 13:34
kaj ste svi samci pa raspravljate o tome jel pojedini glumac musko ili zensko :D

P.S za ono kod helm´s deepa , morao bi biti djecak jer su sve zene i djecu stavili u pecine

Arbiter of Change
28-05-2007, 20:45
Ajde da se raspitam i usput oživim temu; kakva je trenutna cijena Hurinove Djece u nas (bila engleska ili hrvatska)?

Dreamer Deceiver
28-05-2007, 20:48
119 kn, previše ako se mene pita

Arbiter of Change
28-05-2007, 20:52
Pa i nije baš neka zarada; sada sam gledao na Amazonu englesko izdanje (novo) i dođe 109 kuna + poštarina. Ali zato onaj Collector's Edition od $47... jao.

Demon Hunter
28-05-2007, 21:15
Pa sto se tice Hurinove Djece 120 kn i nije puno.To je jos jedan dodatak nasim kolekcijama i ma kolka god cjena bila fanovi Lotr-a ce kupovat.

E a sto se tice filmova imam jos nesto.Ovako neznam,zasto na Elrondovom vjecu nije bilo ni jednog covjeka iz Rohana.Imali smo Vilenjake iz Mirkwooda,Ljude iz Gondora,Patuljke iz Erebora a Rohanaca nigdi.

A i ovo me zasmetalo.Znate scenu kad frodo zaluta u Shelobs Lair i ona ga ubode.E sad koja glupost i koja greska.

Frodo:nosi Mithril kosulju koju mu je dao Bilbo,i u prvom djelu kad ga Troll ubode nista mu.A kad ga onaj pauk ubode frodo gotov,a nosi Mithril.

To me je zasmetalo!

Arbiter of Change
28-05-2007, 21:29
Možda se ja ne sjećam, ali ni Boromir nije bio pozvan na samo vjećanje, već se on samo našao tamo igrom slučaja tako da ne možemo iskljućiti mogućnost da ljudi kao rasa nisu ni bili pozvani (što mi se oopet čini kao nekakav propust).

A u vezi Shelobe, možda ga i nije probola ali je otrov ipak djelovao introvenozno kroz kožu na jadnog Bobu.

Demon Hunter
29-05-2007, 11:52
Slazem se za Shelob. :wink:

A Boromir je bio pozvan ustvari Elrond je poslao glasnika da ode u Minas Anor i da poruku Denethoru da je Elrond sazvao vijece.

I onda ima scena kad Boromir odrzi govor za to sto su preuzeli Ossgiliath.

Onda dolazi Denethor i govori mu da mora ic u Rivendell,kako bi vratio prsten u Minas Anor,a Boromir nece i zatim Faramir kaze da posalje njega umjesto Boromira....da ne duljim i onda Boromir odlazi na vijece!

To ti je sve u produzenoj verziji Drugog Djela!

E ljudi cestitaj te mi danas dobijam Hondu CBR 600 :cry: :cry: :cry: :pray: :pray:

Thanks to the Holy Cow........

Ovaj jos nesto...molio bih vas da mi postate sve sto imate o Lothlorienu.A najvise me zanimaju likovi iz Loriena,najvise ona zenska Uruviel.Imam jednu sliku ali mi treba jos!

Durin
01-06-2007, 09:12
Slazem se za Shelob. :wink:

A Boromir je bio pozvan ustvari Elrond je poslao glasnika da ode u Minas Anor i da poruku Denethoru da je Elrond sazvao vijece.

I onda ima scena kad Boromir odrzi govor za to sto su preuzeli Ossgiliath.

Onda dolazi Denethor i govori mu da mora ic u Rivendell,kako bi vratio prsten u Minas Anor,a Boromir nece i zatim Faramir kaze da posalje njega umjesto Boromira....da ne duljim i onda Boromir odlazi na vijece!

To ti je sve u produzenoj verziji Drugog Djela!


Ne mogu vjerovati!!Zar su to doista rekli u drugom dijelu,produženoj verziji?To je totalna laž i neistina.Zar se doista ne sjećate zašto je Boromir došao u Imladris?Možda će vam ovo osvježiti pamćenje:
"Došao sam po savjet i odgonetku teških riječi.Jer uoči onog iznenadnog napada moj je brat u nemirnu snu nešto usnio,i poslije je to višeput sanjao,a jedanput i ja.
U tom snu vidio sam kako se nebo na istoku smrknulo i čuo sam kako sve jače grmi,ali na zapadu se održalo blijedo svjetlo,odakle je dopro glas,dalek ali jasan kličući:
Trag slomljenog mača prati:
U Imladrisu ćeš ga naći;
Tamo će ti savjet dati
Od Morgulskih čari jači.
I pokazat će ti znak
O Propasti,pa ćeš znati
Isildura kletve mrak.
Spram njeg će Polutan stati!
Od tih riječi nismo mnogo razumjeli pa smo se obratili našem ocu,Denethoru,gospodaru Minas Tiritha,dobro potkovanom u pučkim predajama u Gondoru.Rekao nam je samo ovo:da je Imladris staro vilenjačko ime za daleku sjevernu kotlinu u kojoj obitava Elrond Poluvilenjak,najbolji poznavatelj pučkih predaja.Stoga je moj brat,videći u kakvoj smo nevolji ,htio poslušati taj san i potražiti Imladris ali kako je taj put bio pun neizvjesnosti i opasnosti,ja sam preuzeo na sebe da krenem na putovanje.Moj je otac teška srca pristao da pođem,a ja sam dugo lutao zaboravljenim putovima tražeći Elrondovu kuću,za koju su mnogi čuli a rijetki znaju gdje se nalazi."
Mislim da nećete naći mnogo istine u filmovima,gdje je sve jako iskrivljeno.

Demon Hunter
01-06-2007, 21:30
Ja se toga naravno sjecam.I nisam ovo napisao bez veze jer je to ovaj prethodni zapoceo temu.Pa sam mu naravno odgovorio!

A kako napisah tako ti to ide u produzenoj verziju Durine.

Znam ja veoma zasto je Boromir dosao u Imladris.Ali samo su to sve sjebali u filmu,po meni trebo bi film trajat jos duze i da se radio od rjeci do rjecu iz knjige!

Ali i ovako je dobro!

Cak ima i pjesma o Boromirovom odlasku iz Bijelog Grada i dolasku u Rivendell ta koju si ti napisao u odgovoru!

Seek for the Sword that was broken:
In Imladris it dwells;
There shall be counsels taken
Stronger than Morgul-spells.
There shall be shown a token
That Doom is near at hand,
For Isildur's Bane shall waken,
And the Halfling forth shall stand.

E Durine nisi mi odgovorio na prethodno pitanje u jednom postu,kad cemo malo cut Patuljackog jezika.

PS:Ako nisi gledo produzene verzije mogu ti poslat II i III dio a od Gothmoga trazi I.

Pozdrav Naugrime!

Dreamer Deceiver
01-06-2007, 21:37
znate šta me nervira. šta zlo dolazi s istoka . Ste primjetili to da uvjek zlo dlazi s istoka ili sjevera, a dobro je na zapadu.

Flame of Udun
01-06-2007, 22:07
pa ne bi htjeli uvrijedit amere :D

Arbiter of Change
01-06-2007, 22:21
znate šta me nervira. šta zlo dolazi s istoka . Ste primjetili to da uvjek zlo dlazi s istoka ili sjevera, a dobro je na zapadu.

Dunno.... vjerojatno tako da uvijek zaklanja sunce i suprostavlja mu se sa tamom.

Simbolika.

Flame of Udun
02-06-2007, 18:25
http://www.warofthering.net/quintessent ... lorien.jpg (http://www.warofthering.net/quintessential/decipher_cards/067_uruvielmaidoflorien.jpg)
evo jedna slika od uruviel

RA7R
02-06-2007, 21:22
a jel ko čito onaj roverandom isto od tolkiena

BTW veeeeliki sam fan lotra, ali nažalost mrzim čitat, gledo sm sve filmove po jedno 20-tak puta, a još deset puta više neke scene.......
a jedino sam hobita pročito i to 3 puta, no nadam se da ću se ubrzo natjerat i pročitat Veliku Trilogiju.........

e da i zna li ko gdje mogu skinut onaj lotr crtić........

Demon Hunter
02-06-2007, 22:39
@Flame of Udun: Hvala za sliku ali imam je.Samo postaj ako nađes od Vilenjaka.

@Morgoth:A to ti je tako s jedne strane zlo mora odnekud doci.Bio Istok,Sjever ili nesto drugo.I sad bas sto je ispalo Istok,meni ne igra ulogu.Svejedno da i dolazi s neba!

@RA7R:Ma taj ti je Roverandom obicna knjiga Tolkienovih pripovjedaka.Nist posebno!

Dobrodosao!

RA7R
03-06-2007, 08:22
ma znam, priča o nekom psu......

Arbiter of Change
03-06-2007, 08:37
Pa tu ionako kaže da je to priča za djecu.

Death By Sexy
03-06-2007, 14:26
To je tolkien napisao za svoju djecu kao i većinu svojih djela... a roverandom je nastao nako što je njegov sin izgubio igračku psa Roverandoma na izletu

Durin
03-06-2007, 19:54
Ja se toga naravno sjecam.I nisam ovo napisao bez veze jer je to ovaj prethodni zapoceo temu.Pa sam mu naravno odgovorio!

A kako napisah tako ti to ide u produzenoj verziju Durine.

Znam ja veoma zasto je Boromir dosao u Imladris.Ali samo su to sve sjebali u filmu,po meni trebo bi film trajat jos duze i da se radio od rjeci do rjecu iz knjige!

Ali i ovako je dobro!

Cak ima i pjesma o Boromirovom odlasku iz Bijelog Grada i dolasku u Rivendell ta koju si ti napisao u odgovoru!

Seek for the Sword that was broken:
In Imladris it dwells;
There shall be counsels taken
Stronger than Morgul-spells.
There shall be shown a token
That Doom is near at hand,
For Isildur's Bane shall waken,
And the Halfling forth shall stand.

E Durine nisi mi odgovorio na prethodno pitanje u jednom postu,kad cemo malo cut Patuljackog jezika.

PS:Ako nisi gledo produzene verzije mogu ti poslat II i III dio a od Gothmoga trazi I.

Pozdrav Naugrime!
He,što se jezika tiče ti znaš da mi patuljci taj jezik nikome ne otkrivamo i čuvamo ga kao kakvo blago iz davnine :wink:
Svoja prava imena nikome ne otkrivamo,čak ih niti na grobnice ne ispisujemo.A običnim ljudima bi Khazad Aglab zvučao poput grubih zvukova.U tom je jeziku važna formacija svake riječi i intonacija.A što se tiče produženih verzija...ha,uvijek postoje PM.