PDA

Pogledaj cijelu verziju : Traže se iskusni programeri



xRavenXIII
10-11-2008, 23:18
Tražimo programera/programere koji bi htjeli sudjelovati u izradi video-igre.
Ono što takav programer treba imati je iskustvo u programiranju kompleksnijih video-igara (znači ne neke male igrice tipa x-o), dovoljno slobodnog vremena svaki dan (treba raditi 4 sata dnevno,tj.28 sati tjedno - moguce si je napraviti raspored) , a osim toga treba biti ozbiljan (u programiranju :D) , učinkovit i voljeti taj posao. Također bi bilo dobro da nam pokažete na kojim projektima/igrama ste prije radili.
U timu nas trenutno ima troje ( 2 programera i 1 dizajner/vođa) te surađujemo sa firmom Cateiom sa kojom bi nakon što se sve sredi i isplanira trebali potpisati ugovor.
Oni će raditi svu grafiku,zvuk te marketing. Na kraju projekta svi dijelimo zaradu ovisno o udijelu napravljenog posla u projektu.
Programiramo u Python-u i Pygame-u , igra je 2D side scroller akcijski platformer.
Nešto slično igri Jazz Jackrabbit 2 , ali mnogo naprednije naravno. Budući da nam je ovo prva video-igra koja će se prodavati odlučili smo ne postavljati previsoko ciljeve (imali smo par mnogo kompleksnijih dizajnova koje planiramo ostvariti u budućnosti) i krenuti polako ,ali sigurno.
Pa ako ste oduvijek sanjali da radite u industriji video-igara , a zadovoljavate gore navedene kriterije javite nam se naš forum http://gamedev.dailyforum.netSili mi se obratite preko msn-a : xraven13@windowslive.com
Pozdrav!
p.s. ako imate pitanja samo navalite ;)

Cateia Games je domaća firma ,njihova internet stranica : (http://www.cateia.com)

fps_gamer
11-11-2008, 15:07
opet ti?? :rofl: :D
btw, samo byte i koki su ostali? emp?

xRavenXIII
11-11-2008, 16:00
Yep ostali smo byte,koki i ja :)
Emp je prezauzet sa faksom pa nema toliko vremena..

fps_gamer
11-11-2008, 16:33
a jbg...
ma uspiti cete nesto... :D
jos kada o grafici i muzici ne trebate brinuti... :)

xRavenXIII
17-11-2008, 14:43
Odlučili smo raditi cijeli kod isponova ,ali ovaj puta sa Pythonom i PyGlet-om.
Razloga zašto je to tako ima mnogo,ali nam se isplati da to tako radimo.
Pa ako vam je bio problem što ima već koda puno i mislili ste da ćete se teško snaći ovo je pravo vrijeme da se pridružite! Ostala pravila vrijede kao i ona gore.
Osim toga možete si samo odrediti satnicu , nije potrebno raditi svaki dan 4 sata.
Evo napisat cu primjer kako mislimo to izvesti :
-svaki član bira koliko sati radi na tjedno pa mu se prema tome definira zarada (naravno ako mi mislimo da je satnica premalena da nećemo pristati)
-naprimjer da ja radim 30 sati na tjedan,a vi radite 15 sati
-to znači da ću imati duplo više zadataka za napraviti nego vi (zadatke jednake težine)
-ali će zato moj postotak od ukupnog profita biti duplo veći nego vaš
Tako da je fer prema svim članovima,ovisno tko koliko i kako radi , tolika mu je zarada.

DragonSoul
17-11-2008, 21:29
Ček, vi po planirate prodavati? Ne želim da ovo ispadne kao podcjenjivanje, ali ne znam baš kako će se to prodavati. Jedino znam da bi se super prodavalo kad bi veliko isticali da, ne znam, 20% prihoda ide u dobrotvorne svrhe (onda bi je čak i ja kupio :p)
Nisam baš upoznat sa Pythonom, ali koliko sam vidio svi takvi appovi su open source. Pa ono, jel postoji neki kompajler za to ili mislite open soucre prodavati?

Luka
17-11-2008, 21:30
nego, xraven ti si programer ili?

DragonSoul
17-11-2008, 22:44
Ako se dobro sjećam on je game designer.

fps_gamer
17-11-2008, 23:24
i programer je od 9 mjeseca (manje-vise)...

inace, postoje nacini za kompajlanje py koda u exe tako da se ne treba nista dodatno instalirati...

xRavenXIII
17-11-2008, 23:32
Pa Cateia Games programira u Pythonu . I nije da su oni izmislili toplu vodu nego se Python već odavno koristi za game development. Zapravo je Python kreiran sa svrhom da se sa njime rade video-igre ,ali eto danas se koristi u svim područjima. Ono što on pruža je brza izrada igre,ali je mnogo sporiji od C++-a. To nama ne smeta zato jer je igra 2D. Koliko znam u Pythonu se rade i 3D igre , osrednje grafike , mislim da je EVE Online jedna od njih.
Trenutno nemam ulogu programera (iako sam programirao preko ljeta) nego sam game designer , raditi cu takoder sve levele u level editoru i sve postaviti te imam ulogu project managera.
Igra će se prodavati i ne kao open source (wtf :D).
Prvo distribucija preko interneta,a kasnije je moguća prodaja u kutijama.

koki007
18-11-2008, 10:56
Da nebi neto pomislio wtf, da rade se 3D igre ali se engine obicno radi u nekom drugom jeziku (C++) a Python samo upravlja tim enginom...

xRavenXIII
18-11-2008, 11:41
Ipak je koki programer ^^...
Ali evo pojavila se i kod nas mogucnost da sprite rendering napravimo sa d3d-om tj. C++ , vidjet cemo sto ce odluciti tim , ali sve ostalo bi se radilo sa Pythonom,Pygletom ili necim slicnim..