PDA

Pogledaj cijelu verziju : VGA problem



C
10-11-2008, 21:51
Igram šta bilo, i nakon jedno par sati igranja, amen!
Izađe iz igre, rezolucija bude 640×480, 8 bit-na grafika (brijem da je 16 boja), i pokaže ovu poruku:
http://xs433.xs.to/xs433/08461/error331.png
Driveri su OK, PC je očišćen, nema nikakvih problema, osim kada igram nešto par sati, temperature su također OK, nema infekcija, itd. Vic je u tome da mi se to nekada nikako ne pojavi, tj. da u tjedan dana mi jednom dođe, nakon 2 ili više sati igranja.

I kada uradim restart, moram podešavati VGA (grafičke) opcije, Appearance i sl. što ima veze sa grafičkom.

thonchek
12-11-2008, 19:52
a koju grafu imaš?

C
13-11-2008, 12:32
Asus AH3650, nekakva hybridka prerađene ATI-evke HD3650.

Blacky_123
13-11-2008, 20:35
Stvar ti je u dll.-ima
Kriva je grafa, problem se moze rjesit ovim putem, a to je da shebes chipset
http://www.playtool.com/pages/chipsetdrivers/chipset.html

C
13-11-2008, 20:57
Da ga shebem? Vrlo poučno.
Znaš da imam problema s tim dll-ima, da mi prdi kod 3D modeliranja, i kod OpenGL-a, samo neki Errori, a AMD nikako da izbaci nove Drivere. Izbacili jedne i amen, zaboravili.

Blacky_123
14-11-2008, 10:35
Da ga shebem? Vrlo poučno.
Znaš da imam problema s tim dll-ima, da mi prdi kod 3D modeliranja, i kod OpenGL-a, samo neki Errori, a AMD nikako da izbaci nove Drivere. Izbacili jedne i amen, zaboravili.

A cuj, problem je to sto je Asus
Da nije sljakalo bi bez problema

C
15-11-2008, 10:51
Ehh, sada ima fora da mi prilikom igranja samo grafička prestane raditi. Npr. igram i slušam muziku, od jednom, ekran pocrni, čuje se muzika koja svira, i čuju se zvukovi igre, tj. sve radi normalno, samo nema slike, a monitor mi izbaci svoje poruke (ne poruke grafičke, nego baš poruke monitora), izbaci mi "Out of Range", ili mi izbaci "No Signal".
Nakon restartanja PC-a, pokrene se sve normalno i rezolucija bude u rezoluciji igre (1024×768) sa 16 bitnom grafikom. Vratim na 1280×1024 sa 32 bitnom, i derem dalje.

A ima još nešto, kada idem ugasiti ili resetirati PC, odem na restart/shutdown i on treba početi sa gašenjem programa iz system traya i sl. procedurama, pa na kraju log off, i onda tek uraditi restart/shutdown. Ali ne, ja čim stisnem na restart/shutdown, i čim od ugasi program od Asusa za grafičku, kao da se prekine struja, i ide odmah u shutdown. Dakle, stisnem restart/shutdown, čim on ugasi taj program koji upravlja grafičkom, odmah kao iz topa se čuje "dum", ventilatori ne vrte, HDD se "koči" sa zvukom ssssssssssssss, slike nema, PC je ugašen.

I sada, ja imam dva windows-a. U prvom je sve OK, i taj prvi mi je prekrcan programima, pa sam si stavio drugi koji ima osnove i koji mi služi za igranje kada stignem, i sve je radilo kako treba i sada počne zezati taj drugi Windows, a nemam vremena da ga rušim i sl.