PDA

Pogledaj cijelu verziju : ispit iz dosa pomoć!!!



thonchek
10-11-2008, 21:00
Korištenje posebnih znakova (wild characters) sve datoteke iz direktorija PORUKA koje završavaju s tekstom ica treba prekopirati u direktorij ODGOVOR
molim pomoć neznam kako da kopiram sve datoteke koje završavaju na ica neznam kaj treba napisati.Molim pomoć sutra pišem ispit i idem ujutro u školu

C
11-11-2008, 10:51
Koristi *ica.*
Tipa "copy *ica.*" pa file gdje kopiraš. Npr. copy *ica.* C:\Odgovor\ ili umjesto "copy" možeš poraditi sa "xcopy" naredbom, ima više opcija.

thonchek
11-11-2008, 15:51
a jel trebam prije odgovora napisat poruka\odgovor? ako to sve radim na disketi?imo sam test ali ovo pišem za slučaj da sam ga loše napiso za ispravak ali mislim da sam to nisam znao.i kak da to isto kopiram ali samo sa xcopy???
e i jel trebam napista ovako copy*ica.txt?jel ona zvjezdica označava txt ekstenziju??

C
11-11-2008, 18:52
Pa, ako koristiš "copy" naredbu, pokušaj s "xcopy" naredbom.
Tvoje prvo pitanje sada ne razumijem, ali * (zvjezdica) označava "sve", tj. ako staviš *.* to znači da za sva imena fileova, i za sve ekstenzije, ako staviš *.exe, to znači za sve fileove koje imaju ekstenziju exe, a ako staviš abc*.*, to znači da su obilježeni svi fileovi kojima ime počinje sa abc, i za sve ekstenzije. A ako napišeš npr. abc*[?]gh.txt, to ti znači da su obilježeni svi fileovi koji počinju sa abc, imaju neki text, bilo koji (to ti je ovaj znak zvjezdica), pa u uglatoj zagradi imaju bilo koji broj, i svi koji su takvi i plus sa ekstenzijom txt.

Ajde ovako, da ti bude lakše, pokreni CMD u Windows-u i upiši copy /?, i izbaciti će ti ono glavno što trebaš znati.
Ako npr. trebaš kopirati sve fileove sa diskete koji imaju ekstenziju txt, i da im ime file-a počinje sa zhj, onda upišeš ovo: copy A:\zhj*.txt pa onda upišeš tamo gdje ih želiš kopirati, npr. C:\Test\, ili ako želiš kopirati sve datoteke kojima ime završava na d, onda upisuješ *d.txt, a ako želiš baš sve txt fileove kopirati onda samo upisuješ *.txt.

thonchek
12-11-2008, 16:39
ok puno fala,u ispitu :D samo jedna greška

thonchek
13-11-2008, 16:04
baš iz tog kopiranja :D

C
13-11-2008, 19:30
A jbte. :rotfl: :pray:
Ja sam položio sedam ispita iz ECDL-a i sada ću dobiti Full certifikat v4.0, što je super! Ali da znaš kako sam ga prolazio.... :rotfl:
Ono, dobijem test i od toliko pitanja, ono koje ne znam napraviti, bacim se na net, ukucam, dobijem, i napravim. 8)
Snalazio sam se k'o nitko, ali zato su mi pitanja bila opako zeznuta na ovom zadnjem testu. Pitanja su bila na zaoruživanje, i imaš njih 36, svako pod a), b), c) i d), i ako ih devet fulaš, padaš, što na izgled ne izgleda opako, ali u biti, postave ti pitanje tipa, šta je najvažnije pri radu s PC-em? Pa imaš odgovore tipa, a) raditi s upaljenim svjetlom, kako ne bi štetilo vidu, b) imati podložak za dlan, kako se ne bi dobila bolest začepljenja žila koja je "popularna" kod PC-evaša, c) da ti budu oči u ravnini s vrhom monitora, d) imati podešen monitor za svoje oko. I šta ti sada da odgovoriš na takva pitanja? Pa ih onda lako možeš fulati devet. OK, ovo pitanje već svi vjerojatno znaju da je odgovor pod c) točan, ali bilo je i zeznutijih pitanja. Većina njih je šest ispita koji su teži imali prolaz od oko 85%, ali kada je došao ovaj kao najlakši test, većina je popadala, među njima i ja, sa 9 pogrešaka, a sa 8 pogrešaka se može proći. Fora je i u tome da se odgovori na takva pitanja ne mogu naći online, ali sam prošao sve jedno dan kasnije. 8)

thonchek
14-11-2008, 16:28
to si polagao anline testove ili kako?

spidEY v2.0
14-11-2008, 20:54
Joj takav sam istiSja test imao još prije, ideš u Ruđer? :)

C
15-11-2008, 10:56
to si polagao anline testove ili kako?
I online i offline. :D
Gledaj, dođe profa, podjeli testove na papirima, svako ima svoj PC i rješavaj, imaš "time."
I pošto rade svi u mreži, itd., ima i net, koji ja rado iskoristim kada završim, ili kada mi treba neko dodatno pitanje/odgovor.


Joj takav sam istiSja test imao još prije, ideš u Ruđer? :)
Ne idem. Ja sam te testove (module) sasvim slučajno ispolagao. :D
Nego mi reci, kako si ih ti prije polagao? Gdje si ih polagao? Koliko si platio? Meni je 200 kn index, i 50 kn jedan ispit, a bilo ih je 7, pa mi dođe onda 350 kn ispiti, i na kraju 550 kn za sve, okruglo.
BTW T.F. :toilet:

thonchek
15-11-2008, 20:41
Idem u Ruđer, kaj ideš i ti tam??

C
17-11-2008, 08:38
....ideš u Ruđer? :)
Ne idem.
A, kaj je vama Ruđer? :)

Sickmanno1
17-11-2008, 10:19
Tehnicka skola Ruder Boskovica :(

Barem brijem :/

Inace DOS ftw! :D

Inace kad smo kod dosa...da li mozda znas C, koji vrag sluzi HIMSYS.SYS?

Sam mi nemoj napisati da je sistemski fajl lol :D

C
17-11-2008, 13:23
Dobro pitanje. A još bolji odgovor. :D
Ne'am pojma. Malo googlaj. Našao sam ovo:
http://scour.com/view/result/what%20is% ... 85450.html (http://scour.com/view/result/what%20is%20HIMSYS.SYS/VXNlcnMgT3BpbmlvbiBOZWVkZWQ6IERvcyBjb251bmRydW0u/aHR0cDovL3d3dy5ncm91cHNydi5jb20vbGludXgvcG9zdC01OD U0NTAuaHRtbA==/?URL=http://www.groupsrv.com/linux/post-585450.html)

BTW Scour pronalazi najviše toga, a Finder-Spider me baca sa HIMSYS.SYS na HIDSYS.SYS.

thonchek
18-11-2008, 20:15
Ruđer ti je ono kaj ti je sick reko. ali zakaj si kod tšrb stavil :( ???

C
19-11-2008, 17:47
Jer mu budi takva sjećanja. :)