PDA

Pogledaj cijelu verziju : definirana je ovisnost o internetu



croat1gamer
10-11-2008, 19:47
ovo su zakljucili lijecnici nakon promatranja skupine ljudi koji su tada bili definirani kao ovisnici o internetu (ili kompjuteru)


Korisnici koji svakodnevno provode šest ili više sati na internetu te imaju barem jedan od simptoma poput nesanice, problema koncentracije ili stresa i koji umjesto da sjede za ekranom računalnog monitora, 'moraju' spavati, udovoljavaju klasifikaciji ovisnika o internetu.

zasad su dve skupine tocne
sest ili vise sati
+
'moram' spavati ako nisam na kompjuteru
+

jeeej
:(
kako je kod vas?

cropir
10-11-2008, 20:15
ne uklapam se u definiciju. yessss. :D

wavefunction
10-11-2008, 20:31
dude, uklapam se u definiciju koju ja odavno serem po forumima

Aerial
10-11-2008, 20:35
Korisnici koji svakodnevno provode šest ili više sati na internetu te imaju barem jedan od simptoma poput nesanice, problema koncentracije ili stresa i koji umjesto da sjede za ekranom računalnog monitora, 'moraju' spavati,Sudovoljavaju klasifikaciji ovisnika o internetu.

Ne kužim ovo :o

wavefunction
10-11-2008, 20:38
valjda da odu spavati kad nemogu na komp
ps
ja kad nisam imao komp ili kad nisam bio vani, isao sam spavati u 21 h, toliko o tome

Arbiter of Change
10-11-2008, 20:47
Loše... normalno da ćeš se umarati (mentalno) ako si čitav dan aktivan na kompu i pritom ne mislim da gledaš filmove, nego baš intenzivno igraš kroz taj čitav period.

wavefunction
10-11-2008, 20:51
repetitivnost i stalno ponavljanje jebe mozak(svaka vecer clan war??!!), aa najbolji nacin da zaposlite vijugei razvijate tj. odrzavate intelekt je ucenje jezika
bilo koji9 ce posluziti(osobno prakticiram flash i C :D )

_ZlayA_
10-11-2008, 20:55
nije dobro... moram na odvikavanje :(

croat1gamer
10-11-2008, 20:58
Loše... normalno da ćeš se umarati (mentalno) ako si čitav dan aktivan na kompu i pritom ne mislim da gledaš filmove, nego baš intenzivno igraš kroz taj čitav period.
e, ovo se ne misli na gamere samo, nego na opcenito svu populaciju s kompjuterima, pretezito surfanje netom se misli pod "vise od 6 sati"

edit: naletio na jedan test
http://www.netaddiction.com/resources/i ... n_test.htm (http://www.netaddiction.com/resources/internet_addiction_test.htm)
samo 57 :(
zapanjujuce

20 - 49 points: You are an average on-line user. You may surf the Web a bit too long at times, but you have control over your usage.

50 -79 points: You are experiencing occasional or frequent problems because of the Internet. You should consider their full impact on your life.

80 - 100 points: Your Internet usage is causing significant problems in your life. You should evaluate the impact of the Internet on your life and address the problems directly caused by your Internet usage.

You are experiencing occasional or frequent problems because of the Internet. You should consider their full impact on your life.

nista posebno

Kron
10-11-2008, 21:10
71

nije bas da me iznenadilo

cropir
10-11-2008, 21:12
26.

You are an average on-line user. You may surf the Web a bit too long at times, but you have control over your usage.

ocekivao bi vise, al rečenica gore je istinita.

Bartuc
10-11-2008, 21:18
Haha, dobio sam 47 :P

"20 - 49 points: You are an average on-line user. You may surf the Web a bit too long at times, but you have control over your usage."

choksi
10-11-2008, 21:18
46
istina istina,nema sta :P

Herr Schnitzel
10-11-2008, 21:19
Skor je 25. I bolje.

pimp
10-11-2008, 21:27
34
You are an average on-line user. You may surf the Web a bit too long at times, but you have control over your usage.

Arbiter of Change
10-11-2008, 21:28
30S- You are an average on-line user. You may surf the Web a bit too long at times, but you have control over your usage.

Al' ga lažu. :)

croat1gamer
10-11-2008, 21:33
30S- You are an average on-line user. You may surf the Web a bit too long at times, but you have control over your usage.

Al' ga lažu. :)
i to je dokaz da moraju ti provesti nova istrazivanja, posto sumnjam da su istinita
ili barem anketu

btw. ste pogledali one ostale dlijeove tamo, posebice dio kod cybersexa :pray: (ali pitnanja s ozbiljno ...)

Constantine
10-11-2008, 21:47
6 sati pred internetom ne provodim,ali sam stalno,ali doslovno stalno umorna i spava mi se.

cropir
10-11-2008, 21:48
30S- You are an average on-line user. You may surf the Web a bit too long at times, but you have control over your usage.

Al' ga lažu. :)
i to je dokaz da moraju ti provesti nova istrazivanja, posto sumnjam da su istinita
ili barem anketu

btw. ste pogledali one ostale dlijeove tamo, posebice dio kod cybersexa :pray: (ali pitnanja s ozbiljno ...)
da, ono, tražiš li u netu utjehu od vanjskog svijeta...lolwut? :(

Electromaster
10-11-2008, 22:38
Samo 43 boda...očekivao sam više...

Kad ću ja bit kul ko neki i nemat život, neg cijeli dan visit na netu :(

flander
10-11-2008, 22:48
hrpa gluposti

Bob Dylan
10-11-2008, 22:56
i ja mislim..nebi to baš nazvao ovisnošće ali da je jako zarazno ....a ofkorZZZ :friends: :friends:

KI KI
11-11-2008, 06:56
meni jedinom prek 86? makar gluposti :S

Grim
11-11-2008, 10:03
17 bodova :?

Maloki
11-11-2008, 10:50
svega 34

croat1gamer
11-11-2008, 13:41
e, mislim da ste profulali temu malo
nije bit u tome koliko ste bodova dobili, nego sto mislite opcenito o klasifikaciji ovisnika o internetu

Lord Jambrek
11-11-2008, 14:13
Ljudi moji, vi nemate pojma koliko ste zapravo ovisni o internetu i kompovima.

Kako se osjećate kad nestane struje? Svaki dan ju koristite, nemate pojma ni koliko, ali kad nestane, ode sve vrit, nemate telke, nemate kompa, mob vam prazan, nemrete ga napunit da bi nazvali frendove da odete nogomet igrat. Ne možete si ohladit piće u frižideru...

Internet?
Kad nema neta ludi ste, puca veza, nemrete se spojit, nemate pojma koliko ste zapravo ovisni, ovisnost o netu se ne definira time koliko netko visi na internetu dnevno nego koliko ga zapravo koristi. Osobno se mogu svrstat u kategoriju ovisnika o internetu jer sam na vlastitoj koži iskusio kak je to kada nema interneta 2+ dana. Dakle negdje na ljeto se desilo neko major sranje u centrali, 3 dana su 4-5 sela bila bez interneta. Želiš nekaj pogledat, primjerice neki pojam, gdje prvo idete? Na internet je odgovor, zanima vas neka komponenta ili neka druga stvar? Gdje idete? Internet je opet odgovor. Kada bi svi ostali 2-3 dana bez interneta, shvatili bi kako je teško doći do informacija i svega što vas zanima. Trebate prevesti neke riječi, primjerice engleski na hrvatski, gdje tražite? Goggle translate naravno, ali nema interneta. Ništa, otvori riječnik i traži 20 godina. Pošto nemate što za radit taj dan odlučite otić u kino sa lokalnim društvom, ali nema interneta, ne možete karte rezervirati, a opet nemate interneta da pogledate barem broj od kina da rezervirate karte.

Neven <R>
11-11-2008, 14:20
Nemre se reći baš ovisnost o internetu, ja npr. na moru budem 2 mjeseca bez interneta, možda mi ponekad dođe do provjerim mail ili pogledam šta ima na forumima, ali ništa jako. Međutim uvijek znam da ću moći na net kad se vratim s mora, a sad živjeti ovdje u Zagrebu bez interneta bi mi bilo jako teško, pogotovo jer mi treba za fax, posao itd.

THUNDER_DINIX
11-11-2008, 15:01
onda ja spadam u polu ovisnike o netu :)

Mirko L
11-11-2008, 15:30
Ljudi moji, vi nemate pojma koliko ste zapravo ovisni o internetu i kompovima.

Kako se osjećate kad nestane struje? Svaki dan ju koristite, nemate pojma ni koliko, ali kad nestane, ode sve vrit, nemate telke, nemate kompa, mob vam prazan, nemrete ga napunit da bi nazvali frendove da odete nogomet igrat. Ne možete si ohladit piće u frižideru...

Internet?
Kad nema neta ludi ste, puca veza, nemrete se spojit, nemate pojma koliko ste zapravo ovisni, ovisnost o netu se ne definira time koliko netko visi na internetu dnevno nego koliko ga zapravo koristi. Osobno se mogu svrstat u kategoriju ovisnika o internetu jer sam na vlastitoj koži iskusio kak je to kada nema interneta 2+ dana. Dakle negdje na ljeto se desilo neko major sranje u centrali, 3 dana su 4-5 sela bila bez interneta. Želiš nekaj pogledat, primjerice neki pojam, gdje prvo idete? Na internet je odgovor, zanima vas neka komponenta ili neka druga stvar? Gdje idete? Internet je opet odgovor. Kada bi svi ostali 2-3 dana bez interneta, shvatili bi kako je teško doći do informacija i svega što vas zanima. Trebate prevesti neke riječi, primjerice engleski na hrvatski, gdje tražite? Goggle translate naravno, ali nema interneta. Ništa, otvori riječnik i traži 20 godina. Pošto nemate što za radit taj dan odlučite otić u kino sa lokalnim društvom, ali nema interneta, ne možete karte rezervirati, a opet nemate interneta da pogledate barem broj od kina da rezervirate karte.

to je istina...
i neznan zašto vi mislite da su to gluposti ...

croat1gamer
11-11-2008, 15:32
da, samo sto su oni pod ovisnike o internetu usporedili s time kako su ovisnici o drogama
btw. ako ste citali no onoj stranici, tamo su i napomenuli "dali vam ikada treba sve vise i vise interneta da biste bili zadovoljni"
a takav je i slucaj s drogama

Herr Schnitzel
11-11-2008, 16:17
/cut

Oprosti, ali kao osoba koja je 5 mjeseci zivjela bez neta kad joj je najvise trebao, ne mogu reci da ovo napisano vrijedi.
Nisam ni ludio, ni plakao ni grizao nokte, nego sam se koncentrirao na druge stvari.

THUNDER_DINIX
11-11-2008, 17:46
kad nemam net, ne fali mi. kad ga imam, dobro dodje

wavefunction
11-11-2008, 18:37
ima nekad kad mi treba ali nisam depresivan bez toga
TREBA mi kad je war s najboljim klanom u gradu a familija gleda pizdarije na jutjubu

Cthulhu
11-11-2008, 20:14
više nisam ovisnik o netu,ali prije mjesec dana sam konstantno visio po forumima.

Nodakim
11-11-2008, 21:12
Haha, dobio sam 47 :P

"20 - 49 points: You are an average on-line user. You may surf the Web a bit too long at times, but you have control over your usage."
:)

isto

Mirko L
12-11-2008, 14:41
[quote="Lord Jambrek":3pnkpy1e]/cut

Oprosti, ali kao osoba koja je 5 mjeseci zivjela bez neta kad joj je najvise trebao, ne mogu reci da ovo napisano vrijedi.
Nisam ni ludio, ni plakao ni grizao nokte, nego sam se koncentrirao na druge stvari.[/quote:3pnkpy1e]

ne govori on o svima...on samo govori o nekim ljudima koji tvrde da nisu ovisnici a ponašaju se u skladu s onin šta je jambrek reka.

Lord Jambrek
18-11-2008, 20:16
[quote="Lord Jambrek":1vonmen1]/cut

Oprosti, ali kao osoba koja je 5 mjeseci zivjela bez neta kad joj je najvise trebao, ne mogu reci da ovo napisano vrijedi.
Nisam ni ludio, ni plakao ni grizao nokte, nego sam se koncentrirao na druge stvari.[/quote:1vonmen1]

U ja sam ludio itekako, baš onda moralo cijelo faking selo otić na more, nikog živog nigdje nema, jedini frend za kojeg sam se ponadao da će ostat doma si je morao nać curu i otić kod nje u drugi grad. Baš nikog živog ni bilo u selu, a ja nisam imao prebijene kune da odem na more s nekim. Nema neta, nemam ni messenger da se barem s nekim čujem, poludio sam totalno.

MTF*
18-11-2008, 22:09
34
You are an average on-line user. You may surf the Web a bit too long at times, but you have control over your usage.

yvohr
30-11-2008, 16:21
score:59
You are experiencing occasional or frequent problems because of the Internet. You should consider their full impact on your life.
Nije istina...ili? haha

Scourge92
30-11-2008, 16:49
44 boda, al mislim da im test malo nevalja :)
You are an average on-line user. You may surf the Web a bit too long at times, but you have control over your usage. da, moš mislit

croat1gamer
30-11-2008, 20:52
i takvi ljudi tvrde da nas znaju rehabilitirati -.-'

D.E.M.O.
30-11-2008, 22:54
ako nisam vani ili na internetu, spavam.
priznajem, ovisnik sam, a ovo je prvi korak ka oporavku :thumbs2:

Sonic_Moronic
30-11-2008, 23:10
Jambrek - Uf, kad nestane struje, to mi je omiljeno vrijeme. Uzmem petrolejku, knjigu koju trenutno čitam i deri. Zakon atmosfera.

U testu sam dobio 57.

D.E.M.O.
30-11-2008, 23:33
Vjeruj i Bog ce te spasit od tog zla :thumbs2:
http://bp1.blogger.com/_BgpgU9gEbrI/SBPbpu1q0tI/AAAAAAAAAJQ/ZDlXgAhFtso/s1600/Marduk-FuckMeJesus.jpg

Sonic_Moronic
02-12-2008, 19:54
Prestanite postati broken slike. :(

D.E.M.O.
03-12-2008, 10:19
:)

Ivan_87
03-12-2008, 10:30
http://cache.consumerist.com/assets/resources/2006/09/fuck-off952_resized.jpg

rade0N
03-12-2008, 20:46
nista specialno jos jedna ovisnost
zimi sam na internetu 5-6 sati (a sta drugo radit po ovom vremenu)
a ljeti manje od 2 h

Mirko L
03-12-2008, 21:16
Evo...
http://ecx.images-amazon.com/images/I/51ZDG33ZNRL._SL500_AA240_.jpg

žalosno je koliko si se(nagore) prominija u zadnje vrime.
a prije si bia baš....dobar

Lord Jambrek
04-12-2008, 07:40
Jambrek - Uf, kad nestane struje, to mi je omiljeno vrijeme. Uzmem petrolejku, knjigu koju trenutno čitam i deri. Zakon atmosfera.

U testu sam dobio 57.

Uzmem i ja neku lampu da vidim nekog vraga, samo kaj se ta lampa nalazi u sasvim drugoj prostoriji kuće pa polomim ruke i noge dok dođem do nje jer ništ ne vidim. GG