PDA

Pogledaj cijelu verziju : Port Forwarding(pomoc hitno)



revenion
10-11-2008, 08:30
Ovako imam Modem/Router od B.Net-a,Scientific Atlanta EPR2320 serija...Spajam se preko nekog NETGEAR WG111 i koristim bezicni USB drive...Modem mi je u drugoj sobi tak da ga nemogu spojit kabelom prek usba il Etherneta...Anw,problem mi je da nemogu igrat skoro nista prek neta,od FPS-a i neki RTS-a...W3 i WoW su mi radili ok,al npr TF2,CSS,CS 1.6,CoD4 i sta ja znam sta jos...CoD4 stane na Synchronizing Game Settings,svi kazu da treba Port Forward...CSS i ostalo od Steama/Valve-a staje na Parsing Game Info,ljudi opet kazu da treba Port Forward...Ok...Ja iso gledat gajdove za port forward i kad sam doso do onog sa upisi ip adresu u adress bar...ok,otvori se meni nova stranica,(scientific atlanta)i pita me za username i password...Ja sam pogledao manual i nista ne kaze o default username i passwordu,Portforward.com kaze da bi trebalo bit admin/admin ili sam procitao negdje drugdje prek gugla da je admin/password ili slicno...Ali nista ne radi...Sta bi ja sad trebo?Ce se sta mjenjat ak prestanem koristit wireless jer mi totalno debilno...Prekjucer mi pregorio Wireless USB...Ono wtf...4 sata sam ceko da opet mogu na net...Hvala na pomoci unaprijed,btw ako neko zna defaultni username i password nek mi ga da...plz xD

SkunK
10-11-2008, 11:17
http://www.portforward.com

Sve ti je tamo objasnjeno samo prati upute.

revenion
10-11-2008, 11:27
nemrem se ulogirat...bas sam to napomenuo :P

revenion
10-11-2008, 11:56
Ovak,obavio sam ovo za static ip...al me muci to sta mi u TCP/IP prozorcicu za IP adresu kod IP adress kaze 192.168.0.**
a kad idem na what is my ip adress kaze 88.207.76.** ,ne kuzim to...routerov ip je Default Gateway ip ne...sta je DNS server?jer uvijek kad idem gledat pod tim sajtovima za ip pokaze mi se ip adresa tog DNS servera...ne "moja" ip adresa...ne kuzim sad...

SkunK
10-11-2008, 13:51
Sorry nisam dobro sve procitao jer sam na putu pa pisem s laptopa,odgovorim ti kad dodjem doma

revenion
10-11-2008, 18:50
kk,tnx :P

SkunK
11-11-2008, 11:37
1. Ako zelis static IP prema WAN-u (wide area networku ili Internetu) moraš ga zakupiti. Static u svojem slucaju mozes staviti samo za LAN. To ti zasad netreba jer su igraći serveri na Internetu(na udaljenom serveru).

2. Ti moraš ući u administratorske postavke (tamo gdje kazes da ti ne zeli primiti ni admin/admin ni admin/password) ako u manualnu nis ne pise, i ne prihvaca nista s net-a moraš nazvati operatera T-coma ili kod kojeg si vec ISP-a i reći mu koji router imaš i on će ti 95% pomoći (jer sam i ja morao demistificirati za svoj D-link ulaz u postavke.)

3. Static ip pusti, to nema veze s port forwardom, port forward mozemo laicima opisati kao puko prosljeđivanje podataka na određeni otvoreni port. To se radi jer je po defaultu osim osnovnih portova kao npr. za browser i ostalo - ostaju zatvoreni. A igre koriste neke zatovrne portove koje ti moras otvoriti,prosljediti podatke na njih i igrati.

Znači, zovi ISP neka ti daju pass da mozes uci u postavke, bez tog nista od port forwarda.

revenion
11-11-2008, 11:39
Ima jos nesto sto sam nasao...System reset...Tak da vrati sve na "Out of the box" setting...Znaci onda bi defaultni username i password trebao radit,al bi li imo nekih problema oko neta...Jer je pisalo da su malene sanse da se nesto dogodi,skoro nikad tj. al ipak...

SkunK
12-11-2008, 10:31
Ako nisi mjenjao password i username nema potrebe za time, ja sam ti rekao da nazoves tcom sluzbu za korisnike i sto da im kazes ali ti to odbijaš izgleda...

revenion
20-11-2008, 12:11
Ne odbijam,neg prvi put kad sam zvao Bnet...Ne tcom...Su me stavili na cekanje kojih 20 minuta tako da...

SkunK
20-11-2008, 12:52
A nemogu te svaki put stavit na cekanje, probaj par puta.