PDA

Pogledaj cijelu verziju : Problem - paljenje kompa



nosferatu25
04-11-2008, 22:53
Ponekad (čitaj: skoro uvek) kada palim komp, on počne da radi, ali kad uključim montor na njemu se ne pojavi slika, već ostane ugašen i samo mu lampica treperi. i tako moram desetak puta ručno da palim i gasim komp dok na kraju ne uhvatim sreću i on se upali, i tada radi normalno. do čega bi mogao da bude problem? dakle, pri paljenju komp radi, ali ne i monitor. tek iz desetog puta proradi... unapred hvala na odgovorima, samo da nije matična. :( :(

thonchek
04-11-2008, 23:18
ja mislim da ti možda nije ram pločica dobro upiknuta,hard se ne boota ili nije dobro spojen ili su ti kablovi klimavi.

JohnnyMo
04-11-2008, 23:22
Nema to veze s RAM pločicom jer ako je RAM Pločica pc bi ti pišto tako da .....
Provjeri kablove sve ištekaj / uštekaj.

Kalhant
04-11-2008, 23:30
Imao sam isti takav problem. Odnio sam komp na servis, gdje su mi zamjenili maticnu i od tad sve normalno radi.

Gwin
05-11-2008, 00:37
i tako moram desetak puta ručno da palim i gasim komp dok na kraju ne uhvatim sreću i on se upali, i tada radi normalno.

promjeni napajanje..
ovako identično se ponašao moj prvi Raptoxx

kulamasta
05-11-2008, 02:47
Ponekad (čitaj: skoro uvek) kada palim komp, on počne da radi, ali kad uključim montor na njemu se ne pojavi slika, već ostane ugašen i samo mu lampica treperi. i tako moram desetak puta ručno da palim i gasim komp dok na kraju ne uhvatim sreću i on se upali, i tada radi normalno. do čega bi mogao da bude problem? dakle, pri paljenju komp radi, ali ne i monitor. tek iz desetog puta proradi... unapred hvala na odgovorima, samo da nije matična. :( :(

ajde navedi komponente; moze svasta bit... po sadasnjim savjetima vec bi pola kompa zamjenio

Ivan_87
05-11-2008, 08:39
napajanje je vjerojatno..

imo sam ja pred 3 godine asusa 360w na konfi athlon 3500,2x512 ddr 400,dfi nf4 sli,6800GT
dvije optike i disk

komp je bio još malo overklokiran i kad je prošla godina dana od kupnje konfiguracije napajanje je počelo zezat jednom tjedn obavezno je upalio iz treće ili četvrte
onda sam ga promjenio sa chieftecom 400w taj chieftec bez beda još i dan danas gura sličan komp od sestre ..

nosferatu25
05-11-2008, 08:53
konfiguracija je: Asus P5VD2-X
Intel Pentium Dual-Core E2180
2X1GB DDR2 667Mhz Kingston RAM
Maxtor 6L080M0 80GB
XfX 7950GT
Cooler Master Centurion 534+
MS Industrial Platinum 400ATX P4

i tako moram desetak puta ručno da palim i gasim komp dok na kraju ne uhvatim sreću i on se upali, i tada radi normalno.

promjeni napajanje..
ovako identično se ponašao moj prvi Raptoxx

da, ali meni se svaki put komp upali... samo monitor neće, i onda, taj deseti put, upali se zajedno sa kompom i whoa ONDA RADI!
nadam se da je napajanje, pošto trebam da ga zamenim sa Chieftecom 550W...

Gwin
05-11-2008, 11:56
taj MSI od 400W očito ima problema sa 12V railom, pa ne može istovremeno dić ploču i grafu. a hvala bogu 7950GT vuče struje ko blesava..

Karlo_from_Bjelovar
05-11-2008, 12:27
napajanje ces morat promjenit prije ili kasnije, ovo ti je samo mali "poticaj"... :wink:

i btw imaj na umu da za 550kn imas u hgspotu chiefteca od 700W koji je ktome jos modularan... :wink:

nosferatu25
05-11-2008, 12:46
znači, kažete do napajanja je?
e dobro, već danas uzimam Chieftec 550W. :D Jel dobro? (Ustvari, trampim staru grafičku za njega)

Karlo_from_Bjelovar
05-11-2008, 13:21
nisamo zicer, al probaj... :D

i btw ako trampis, taj chieftec je supic napajanje, nesto jace od 400w pnf fortrona i sa nesto vise kablovanja, bas ono sto prosjecnom korisniku treba... :wink:

Gwin
05-11-2008, 15:38
znači, kažete do napajanja je?
e dobro, već danas uzimam Chieftec 550W. :D Jel dobro? (Ustvari, trampim staru grafičku za njega)
NE...

ne KAŽEMO.. PRETPOSTAVLJAMO.. nitko od nas ne može sa sigurnošću tvrditi da je neka komponenta vrisnula dok je ne testiramo. što znači da bi trebalo testirat svaku komponentu. moje mišljenje, bazirano prvenstveno na OSOBNOM iskustvu je da je NAJVJEROJATNIJE napajanje.

1. probaj od nekog frenda posudit napajanje. jače i po mogućnosti neki brand name.. ako komp radi, onda znaš kaj moraš kupit.
2. ako se slučajno desi da se greška ponavlja, onda traži dalje, možda je stvarno ploča. možda je I napajanje I ploča.. tko zna
3. MSI napajanja su dobra samo za uredska računala, koja ne vuku puno struje. a i onda ima boljih solucija. moja PREPORUKA je da promjeniš to napajanje čim stigneš..

kulamasta
05-11-2008, 15:46
Za tu konficu uzmi si nekog Fortrončića za 300 kunića, neovisno jel ovo napajanje na izdahu ili ne