PDA

Pogledaj cijelu verziju : Kong of Men



ludkopuska
04-11-2008, 21:24
Kongov brod bio je u radioaktivnom plamenu iznutra. Većina posade bila je zapaljena, prepolovljena laserom ili izbačena u svemir. Kong je očajnički pokušavao otvoriti hermetički šaht koji je vodio da kabina za spašavanje. Oba pomoćna napajanja su otkazala kada je protivnički razarač pogodio u 3 najslabije točke njegovog komandnog broda. Njegov taktički vizir se ugasi i pogled mu se zacrni te Kong zbaci komandnu kacigu, ostavljajući samo još 2 minute života vrijedan spremnik kisika u ustima. Prekopa džepove vojnog odijela i nađe spremnik nanita. Izlije ga na vrata u krugu. Naniti se prihvatiše, za 2 milisekunde razmnožiše 100 puta i progrizoše vrata. Kong se odgurne od spaljenog tijela iza njega koje je nekad bilo njegov prvi časnik naoružanja. Jednim udarcem ruke zaklopi otvor kabine i naredi minijaturnu nuklearnu eksploziju koja ga odbaci u svemir brzinom od nekoliko stotina kilometara u satu.
Bio je to standardni vojni dvosjed, sa minimalnim mogućnostima upravljanja i nikakvim naoružanjem, i hranjivim kapsulama dovoljnim za preživljavanje dvojice putnika tjednima. Kong je od najbližeg planeta bio udaljen 2 godine sub-svjetlosnom brzinom. Kapsula nije imala mogućnost putovanja nad-svjetlosnim brzinama.
Tek sada je Kong pogledao kroz maleno orkuglo okno 4 centimetara debelog stakla, kako bi vidio ostatak njegovog broda kako nestaje u jednoj golemoj svemirskoj nuklearnoj eksploziji nakon sto su protivnički lovci ispustili nanite-razarače na njegov bok, točno tamo gdje je Kong znao da su se nalazili spremnici deuterijskog goriva i sanduci soničnih granata. Tisuće drugih kapsula automatski je bilo lansirano, s nadom da se još netko našao unutra prije eksplozije. Odjednom se svjetlo u kabini zacrveni i pažnju mu privuče krstarica C klase koja mu se približavala. Naravno, Margi su skenirali kapsule u potrazi za preživjelima. Kong brzo navuče natrag svoj maleni spremnik kisika u kojem je ostalo 30 sekundi života. Krstarica ga je uočila i poslala kapsule nanita-razarača. Trebalo im je otprilike 15 sekundi da probiju njegov troslojni oklop koji je mogao izdržati 3,981 sekundi laserske paljbe od 30 gigadžula. Organska ga jedinka Marga pogodi nervnim ošamučivaćem i svijet nestade.

Ljudi su sa Zemlje otišli 2180. godine po starom računanju, 30 godina prije svih pretpostavki i predviđanja. Tadašnji vladari, očajni u potrazi za energijom odlučili su probiti samu Zemljinu jezgru i postaviti tamo toplinske prikupljače koji bi pretvorili njezinu nevjerojatnu vrućinu u pokretačku energiju za leteće gradove i podvodne rudarske otoke. To je, naravno, rezurtiralo katastrofalno i više od pola ukupnog svjetskog stanovništva bilo je izgubljeno u vulkanskim erupcijama, potresima, tajfunima, olujama, tornadima i tsunamijim u sljedećih godinu dana. 12,5 milijardi preživjelih bilo je ukrcano na na brzinu napravljene vojne šatlove i prevezeno na Mars, gdje će dočekati prijevoz na Novu Zemlju u drugoj galaksiji. Na Marsu je čovječanstvo preživjelo 4 generacije, i Zemlja je prešla u legendu o predivnom životu i bezbrižnosti, životu izvan zaštitnih kupola i vodi koja nije bila reproducirana iz prašine. Nije bilo reda i na Marsu je vladao kaos, vojska je bila zauzeta prisiljavajući znanstvenike da razvijaju nad-svjetlosni pogon i bilo je veoma malo pismenih ljudi. Tada je grupa umjetnika, pisaca i slikara, koji su još razumjeli kulturan život i pamtili čovječanstvo kavo je oduvijek postojalo, zvana Inteligencija, odlučila poduzeti nešto. Otimali bi djecu i podučavali ih, proizvodeći generaciju poput sebe. Kad su bili zadovoljni, ukrali su 5 interplanetarnih transportera i u njih ugradili krio-postelje, 500 ležajeva za putovanja duga preko 3 godine. I otišli. Izračunali su koordinate do Druge Galaksije i unjeli ih u centralno računalo svih transportera. Uništili su zaštitne programe krio-postelja koji su onemogućavali zamrzavanje od preko 10 godina. Ti su transporteri još koristili mehanizam sagorijevanja kao pogon. Do Druge Galaksije trebalo im je 2 milijuna godina.


To je 1. od 5.5 strana za sad. Sta mislite?

Arbiter of Change
04-11-2008, 21:41
Nije loše, iako bi trebao (količinski) proširiti scene jer se ovako čini samo kao jednostavno iznošenje slijeda zbivanja. Ubaci malo svog štiha. Drugi dio mi se pak čini kao nekakav klasičan futuristički anarhizam u kojem su znanstvenici i umjetnici (pazi, akademici) uspjeli nekako ispasti pokretačka snaga, a da nije u pitanju kultura. Ne znam, možda sam ja umoram pa ne mislim čisto, ali to mi zvuči dosta nategnuto. Naravno, ovo je tek 1. strana tako da ne znam što još imaš planirano.

I samo da se zna, sucker sam za tehničke detalje u pisanju tako da pohvala na račun toga. :D

ludkopuska
04-11-2008, 22:20
Mda, ovo je tek uvod u genijalni bestseller koji ce mi omoguciti zivot milijunasa slijedece 3 generacije. Poslije bude sporija radnja sa vise detalja. Svidjet ce ti se opis Moby Dicka :)

Ostatak (http://rapidshare.com/files/160693988/Kong_of_Men.doc)
Jos imam pola strane na papiricima, to valja prepisat.

Arbiter of Change
05-11-2008, 12:35
Pročitao i opet moram reći da je do drugog dijela više-manje kao suhoparna ekspozicija (ali onda, što JE povijest ako ne to) gdje bi se moglo malo poraditi na međuprijelazima između misli i pokušati izbjeći nabrajanje (tada je, onda je, odlučio se... treba napraviti poveznice između misli, context-wise). Ali kad počne drugi dio (i psovke, nemojmo zaboraviti psovke) tu sam bio prokleto impresioniran gomilom detalja koje si spomenuo (tehnikalije, FTW) i stekao sam dojam da nisi samo nabacao pojmove već da si možda čak i malo istražio koliko si mogao (mislim, budućnost i to sve). Moby Dick... hell yeah. :)

ludkopuska
05-11-2008, 14:54
:D Istražio nisam, prelijen sam za to. Sada kad počne upoznavanje sa posadom dolazi do pravih detalja. Od škotskog bojnika preko hard-rock mehaničara do androidskog doktora.

ludkopuska
06-11-2008, 16:05
Za refresh ću svaki update napisat u novi post, a istovremeno editat prvi post da se najnovija verzija lakše nađe.

v1.2 (http://rapidshare.com/files/161206831/Kong_of_Men.doc)

edit: sta nikoji post ne mogu editat ako je netko već odgovorio na njega? :? A ništa, samo ću nove postove pisat...

Arbiter of Change
06-11-2008, 19:36
Ne možeš editirati post nakon što su prošle 42 minute od samog postanja.

Pročitao ovu dodanu stranicu... zanimljive persone (premda malo gaze u klišeje), ali zadnjih nekoliko rečenica mi se čini kao stvarno naknadno ubačene zbog jednostavnosti (naravno, jedva čekam daljni razvoj... i izgleda da sam jedini koji čita). :)

ludkopuska
06-11-2008, 20:42
Hehe, nisam očekivao da će itko čitati da budem iskren :P