PDA

Pogledaj cijelu verziju : galileo - dali igre poticu nasilje ?



grizli
04-11-2008, 20:07
dakle evo trenutno dok pisem ovaj post i otvaram ovu temu traje Galileo i bila je tema o nasilju u igrama, konkretno o jednoj osobi koja je pobila u skoli 16 osoba i sebe i zatom je nastavnik koji je prezivio to isao vidjeti dali se to bas desilo zbog nasilnih video igra, prvo sam mislio da ceto biti jos jedan od anti gaming priloga koje vidimo cesto ali sam nastavio gledati, i tako je taj nastavnik otisao na GC u Leipzigu i gledao kako ljudi igraju igre tipa Far Cry 2, nije mogao shvatiti zasto su se osobe smijale kad bi ubili neke ljude pa je nabavio CS i rekao da je nakon par sati osijetio i on nesto sto je probudilo neko olaksanje, te da je smijesta ugasio i nasao jednog tipa koji dnevno igra 8-7 sati i isao je viditi dali taj tip govori istinu da nije ovisan, zajedno su otisli u neki centar za odvikavanje te tip nije vidio kompa 3 mijesecate da je pri kraju programa otisao i nije se javljao, ali jedan drugi tip sa tog programa koji je ostao i bio veci ovisnik o igrama nego prvi tip, uspijesno je "polozio" program i sada vec ima RL prijatelje, curu i etc.... drugi tip se nije javljao na pozive niti vrsio ikakvu komunikaciju sa TV ekipom, posijetili su ga i nije htio otvoriti vrata te je dosla tetka od tog tipa i odkljucala ulazna vrata na stanu, kada su dosli do njegovog kata tip nije otvorio vrata nego se samo poceo derati ( nisam razumio sta tako da nemogu tocno reci ), i tako je zavrsila ta reportaza ali me iznenadio zakljucak novinara, rekao je da igre nepoticu nasilje, nego da vise stvaraju ovisnost te da samo jaaaaako mali dio gamera postane nasilan ali to je vijerojatno i zbog psihickih problema a ne igra.



p.s. ispircavam se na ono "tip / tipa " stvarno nisam zapamtio imena likova...


evo sluzbeni link na stranicu, tko zna njemacki eto neka procita...

http://www.prosieben.de/wissen/galileo/ ... kel/58068/ (http://www.prosieben.de/wissen/galileo/themen/artikel/58068/)

Necto
04-11-2008, 21:05
Neznam njemacki ali vidim da je leek to "dobro" odradija.

Naravno da igre ne poticu nasilje u psihicki normalnih osoba, a kod poremecenih osoba bilo sta moze biti okidac za nasilje.

koki007
04-11-2008, 21:10
Da li poticu jednako kao i nasilni filmovi? U kojima vec od puzanja svakodnevno vidimo da je normalno ubijat se okolo i kako je to cool, ubi lik covjeka i poslije toga pogleda u kameru, izgovori neku cool recenicu, i na kraju filma ga prikazu kao heroja... To bi se trebali pitati...

Zanimljivo kako su se svi zakacili za igre a nitko filmove ni ne spominje...

flander
04-11-2008, 22:02
ne,igre ne poticu nasilje,jel da poticu svi bi bili mrtvi,a gameri bi vladali svijetom :rambo:

grizli
04-11-2008, 22:51
nesijecam se tocno al je neko na forumu rekao da je znao igrati super marija i da mu nije doslo do ideje da jede crvene i zelene gljive XD

thonchek
04-11-2008, 23:28
igre potiču na nasilje malo umobolne ljude...A mislim da igre ne potiču na nasilje

GeForce
05-11-2008, 00:14
mene ovakve teme potiču na na nasilje.

kikl0p
05-11-2008, 01:45
ja na to gledam ovako,gamer su najmanje nasilni jer se na igrama mogu ispuhat i ubijat ljude bez posljedica.za razliku od ostalih koji neigraju igre i nasilni su,takvih ima jako puno. onda se izivljavaju na slabijima ili se tuku medusobno

koki007
05-11-2008, 10:09
Ma onaj tko dode nekamo i iz cista mira pocne pucat po ljudima je ionako lud, igrao on igre ili ne... al ga igre sigurno nisu ucinile ludim, prije bih reko da sve ostalo

Mirko L
05-11-2008, 11:09
Da li poticu jednako kao i nasilni filmovi? U kojima vec od puzanja svakodnevno vidimo da je normalno ubijat se okolo i kako je to cool, ubi lik covjeka i poslije toga pogleda u kameru, izgovori neku cool recenicu, i na kraju filma ga prikazu kao heroja... To bi se trebali pitati...

Zanimljivo kako su se svi zakacili za igre a nitko filmove ni ne spominje...

potpuno se slažen...
nego,ima ljudi kod kojih PC igre potaknu nasilje...
dakako,u većine ne,ali ih ima...

bolje odustani ako primjetiš da igra utječe na tvoje ponašanje u stvarnom životu...
tako ja kad san bija manji, igra san tekken i tuka brata.

Arbiter of Change
05-11-2008, 11:16
Da li poticu jednako kao i nasilni filmovi? U kojima vec od puzanja svakodnevno vidimo da je normalno ubijat se okolo i kako je to cool, ubi lik covjeka i poslije toga pogleda u kameru, izgovori neku cool recenicu, i na kraju filma ga prikazu kao heroja... To bi se trebali pitati...
Iskreno, ta usporedba je djelomično točna jer osoba u igri sudjelujeSšto je čini interaktivnim medijem gdje igrač ima vlastitu kontrolu nad tijekom što je čini... pa, interaktivnom, dok si kod filma samo promatrač i uvijek si distanciran ma koliko dobar film bio.

A po pitanju teme... sveSmože biti okidač za nasilje (za što svaka osoba ima u sebi potencijala), bila to igra ili netko tko te krivo pogleda na ulici, tako da su izjave kako su igre zlo jednostavno pristrane i nategnute. Ono, daj nekome tko nema pojma o igrama i koji već ulazi u raspravu sa negativnim stavom (ili još bolje, uopće ne razumijeSništa u vezi igara) da piše članke i vrši testiranja... i to još u ekstremnim uvjetima (Provjereno, anyone?). Stvar je to najtežeg pitanja - pitanja mjere.

Kenyi
05-11-2008, 20:30
gledah emisiju, nisam znao da imaju klinike za to.Inace kao sto je AoC rekao sve moze biti okidac za nasilje.I nakon te burne dokumentacije je dosao clanak o šniclama :( .

yvohr
05-11-2008, 21:25
Ma na nas 1000 normalnih gamera rodi se jedan psihicki netocan i pocne radit stvari koje je radio u GTA u stvarnosti, i onda smo odjednom svi agresivni, igre su krive za sve etc.

Ivan_87
05-11-2008, 23:05
sve je stvar ODGOJA ..

koki007
05-11-2008, 23:44
plus jos novinari su u danasnje vrijeme sposobni svakakva sranja izrec samo da prodaju pricu...

croat1gamer
06-11-2008, 07:17
znam, gledao sam tu emisiju, ugl. znam ju pogledat cesce, ali u posljednje vrijeme mi se cini da samo recikliraju stare epizode

btw. jel samo meni ovo cudno
prilog o igrama-> prilog o schnitzellima
samo jos ubaciti herr schnitzella u sredinu t:D

e, i jos jedan dio: gameri mogu ubijati bez posljedica u igrama
tome dijelu bi se moglo pridonijeti malo paznje, posto gameri to rade u igrama, sto ako su i takvi u rl, odnosno, bez manjka osjecanja posljedica sustava akcija i reakcija, taj dio bi se trebalo obratiti paznje, ne ako su svi gameri coravi antisocijalni tipovi koji ce ubiti i sodomizirati vecinu ucenika u skoli kada nabave novi gta

Babitz
06-11-2008, 14:38
Hej, NENČIIIII
Daj lockaj ovaj topik. Osim što mi ga se ne da pratiti, tema je prožvakana xyz puta u isto toliko topika.

Gej ste. :(

hrčak
06-11-2008, 22:48
Igre ne potiču nasilje jer bi onda ja bio jedini na svijetu.
P.S. Psihički sam bolestan (rekao mi je to psihič, a još imam 13 godina) :D :D

Kenyi
07-11-2008, 09:12
Procitao sam kenči :(

Babitz
07-11-2008, 10:04
@hračak
Uistinu pohvalno :pljesak

Cthulhu
07-11-2008, 11:46
normalno da igre ne potiču nasilje, ako u manhuntu tipu zabijem metalnu šipku u glavu(a to sam učinio mnooogo puta, najslađa egzekucija ikad) , neću to isto učiniti u stvarnom svijetu.

hrčak
07-11-2008, 13:29
Ako sam u Postal 2 igrao nogomet s glavama ne znači da ću i u stvarnosti.

Babitz
07-11-2008, 14:49
Imali smo 300 ovakvih topika, ne da mi se više čekat ni nenčija, lockat ću ovo lično.

Znamo svi da igre ne potiču nasilje, da bi neki idiot bio nasilan i bez toga, blablaserser nikog nije briga za stvari koje ionako znam. Lock. Tužite me.