PDA

Pogledaj cijelu verziju : Strateske igre opcenito...



Deadwalker
03-11-2008, 10:02
Dakle, svi ovisnici rts-a, tbs-ova i svih raznih raznih drugih strategija, a i casual igraci, eto, mislim da je vrijeme da se otvori jedna tema o strategijama pa da malo raspravljamo koje su nam najbolje, koje kombinacije nadmudrivanja neprijatelja koristite, kolko ste ovisni o njima, koje trenutno igrate i sl.
Ja trenutno igram SW: Empire at War FOC te Tiberium Wars. Tak malo pokoji skirmish na hardu, da se malo zabavim. Trenutno sam na odvikavanju od Total War serijala i pripremam se za sljedece izdanje, jer po meni, Total War je cisti vrhunac strateskog igranja. Poboze, u toj igri se može potrosit citav sat za jednu bitku jer gotovo sve zivo utjece na ishod bitke...
E sad bi ja dalje piskarao o ovoj igri i hvalio je na sva zvona, al moram na predavanje...
Dakle, pisite slobodno sta trenutno igrate, sta vas zabavlja u strategijama, koje su vam najbolje i sl. Odoh ja...

###DK###
03-11-2008, 10:07
Najbolja strategija koju sam igrao je Supreme Commander.
Spremam se kupiti i Forged Alliance.
Sate i sate sam potrošio na tu igru.
Ali najbolje je kad igraš protiv Supreme AI-a.
Jednostavno legendarno. Samo malo mi smetaju one artiljerije koje gađaju preko cijele mape.

torcida007
03-11-2008, 10:27
Ja igram Total war te warhammer40000:dawn of war(bez ekspanzija).Meni je Total war vrhunac uopće starteških igara,a dawn of war igram jer se nemogu odvojit od zaraznog skimirsha i multya.Inaće,koje sve djelove Total war franšize imaš?Ja imam medieval1,2...Rome te ekspanziju mu barbarian invasion. :rambo:

Deadwalker
03-11-2008, 12:23
Total war sam poceo tek igrat sam Rome izdanjem koji me vise nego odusevio(jos i ja obozavam Rim i antiku pa zato me igra i vise odusevila nego bi nekoga drugog)...Starije djelove(medieval, shogun) nisam igrao, al mislim da nema potrebe jer je ovaj zadnji medival 2 i vise nego dobar, pa ne vidim razloga da igram njegovog prethodnika, dok bi ajda mogao probati odigrati Shogun, samo neznam gdje bi to mogao nabaviti...Empire koji dolazi u drugom mjesecu cekam s velikim nestrpljenjem, pogledao sam sve gameplay filmice i ako igra bude kao sto je prikazaju, meni nista drugo ne treba pola godine minimalno

Lenkota
03-11-2008, 12:58
rome total war 2 i warhammer mark of chaos zasad igram :ekipa:

thonchek
03-11-2008, 12:59
ja igram warcraft 3:tft, i warhammer za sad sa svim expanzijama

Rang€r
03-11-2008, 21:16
HoMMz, wc3 tft(dota), lotrz bfme 1&2rotwk, RA2, AoE 1i2i3 to su mi jedne od najboljih strategija opčenito

trenutno od strategija igram kbtl, koji ima dost RPG elemenata al povrh svega je RTS/TBS te mi je također jedna od najoljih igra koje sma probo a kamoli strategija...

###DK###
03-11-2008, 21:20
Da, upravo si me podsjetio na Heroese.
Doduše, više ih ne igram ali stvarno fenomenalan serijal.
Osim četvorke. A što se tiče petice, odlična je ali mi se nekako više sviđao onaj 2D izgled.

MasaKrisT
03-11-2008, 21:36
starcraft:bw only:)

downforce3d
03-11-2008, 23:07
Trenutno imam instalirane Cossacks: European Wars + 2 dodatka(Art of war i Back to war). To mi je jedna od najboljih strategija. :)

SkunK
04-11-2008, 00:27
Najbolji RTS koji sam igrao je Starcraft, zato ga i vec dobrih 5 godina igram kompetativno preko Battle.Net-a, a sam Starcraft igram od 98.

To je nezanmislivo dobra igra, toliko dobra da bi o njoj mogao pisati stranice i stranice i opet bi nešto falio, toliko jaka scena da je i dan danas jača od igrica koje su prije par mjeseci izašle. U Koreji profesionalni sport... mislim...ne necu niti pokusavati objasniti taj fenomen.

Samo ću navesti da sam i igrao druge igre, ali eto od RTS-a sad čekam jedino taj TW: Empire, a probao sam i odigrao C&C serijal,TW serijale,Warcraft(ali mi se nemoze svidjeti ni za ljek)... ma ima toga previše.

RTS forever.

Herr Schnitzel
04-11-2008, 08:30
Iako volim sve zanrove, strategije uvijek drze posebno mjesto.
Osim obaveznog TW serijala, koji mi je uvijek negdje na "igracem rasporedu", bilo da je Shogun, stari Medieval (zivio legendo) ili Rome i Medieval II... Osim toga, ovih dana igram i Company of Heroes: OF i Knights of Honor.

Deadwalker
04-11-2008, 09:13
Iako volim sve zanrove, strategije uvijek drze posebno mjesto.
Osim obaveznog TW serijala, koji mi je uvijek negdje na "igracem rasporedu", bilo da je Shogun, stari Medieval (zivio legendo) ili Rome i Medieval II... Osim toga, ovih dana igram i Company of Heroes: OF i Knights of Honor.

e ta strategija Knights of Honor, nisam je jos igrao, zapravo, nisam ni cuo za nju do sada. Kakva je to igra(rts ili tbs), o cemu se opce radi u igri? Ako bi mi mogao malo pojasnit...

SkunK
04-11-2008, 09:27
Knights of Honor ti je proizveo Crytek Black Sea 24. Radnja ti je smjestena u medieval eri. Igra ti se na velikoj mapi Europe i imaš za izbor jakooo puno nacija s kojima zelis ostvariti dominaciju nad ostalima. Imaš tu i managment resursa,religiju,trgovanej dobrima itd. Isto tako imaš specijalne "knight" jedinice kao npr : Marshal,Spy,Merchant,Cleric,Landlord,Builder. Glavni zadatak ti je da ono... pokoriš Europu. Igra ima nice grafiku za to vrijeme, odiše nekim aspektivam inovativnosti ali nije ništa posebno ali ako si fan RTS-a isplati se pogeldati.

Inače :
http://en.wikipedia.org/wiki/Knights_of ... puter_game (http://en.wikipedia.org/wiki/Knights_of_Honor_(computer_game))

Wishmaster
04-11-2008, 09:31
odlična strategija s pogledom na cijelu Europu...biraš naciju s kojom započinješ(može i 'Rvacka) i u total war stilu osvajaš.
po meni su bitke jako dobro izvedene i može se dosta taktizirati...
uglavnom toplo preporučam...
edit:zbilja sam spor...

Deadwalker
04-11-2008, 11:07
jako lijepo... Reiko i Wishmaster, puno hvala na infu :thumbs2: Posto obozavam strategije ovu cu definitivno isprobat, samo kad nađem vremena jer ga u zadnje vrijeme nemam bas previse...Btw, trenutno od rts-a rasturam Red Alert 3, igra mi je predobra a humor jos bolji. Bas se zabavljam :)

demetrius
04-11-2008, 14:24
Trenutno imam instalirane Cossacks: European Wars + 2 dodatka(Art of war i Back to war). To mi je jedna od najboljih strategija. :)

slažem,se najbolje su mi bile aoe2,age of mythology,c&c generals,starcraft,naravno warhammer,volim strategije SA base buildingom,one bez ne igram ili jako jakooo riejtko.

Arbiter of Change
04-11-2008, 14:30
I onda kad meni netko kaže da su sve strategije iste, a među njima toliko različitosti (ono, usporedite Cossackse i recimo Warcraft pa onda recite da je to isto... not). Inače sam ljubitelj strategija, ali nekako imam osjećaj da mi u zadnje vrijeme nečega fali, bilo to strpljenje ili vrijeme, pa se nekako nevoljko udaljavam od žanra.

Srećom, na vidiku je gomila dobrih strategy naslova. :)

EDIT;
I da, Cossacksi... jedna od odličnih teških strategija. Ne toliko zbog same težine (iako skirmish sa kompom stvarno zna biti prokleto težak na najvećoj težini) koliko zbog toga jer igraču treba vremena da se navikne na sistem resursa, sporost (a time i potrebu za strateškim postavljanjem, tj. razmišljanjem dosta unaprijed) trupa, itd... carsko.

demetrius
04-11-2008, 14:34
I onda kad meni netko kaže da su sve strategije iste, a među njima toliko različitosti (ono, usporedite Cossackse i recimo Warcraft pa onda recite da je to isto... not). Inače sam ljubitelj strategija, ali nekako imam osjećaj da mi u zadnje vrijeme nečega fali, bilo to strpljenje ili vrijeme, pa se nekako nevoljko udaljavam od žanra.

Srećom, na vidiku je gomila dobrih strategy naslova. :)

da nešto fali,fali ono uzbuđenej kad smo prvi put dobili komp i zaigrali neku rtsicu,i najgora nam je bila super,nakon niza odigranih,smo se pomalo zasitili novih,jer su iste ko stare pa nekako nemaju neki veli replay value,ja još igram warhamer:soulstorm nije tolko ni star ali ga modovi nanovo oživljavaju.

Arbiter of Change
04-11-2008, 14:39
da nešto fali,fali ono uzbuđenej kad smo prvi put dobili komp i zaigrali neku rtsicu,i najgora nam je bila super,nakon niza odigranih,smo se pomalo zasitili novih,jer su iste ko stare pa nekako nemaju neki veli replay value,ja još igram warhamer:soulstorm nije tolko ni star ali ga modovi nanovo oživljavaju.
Da, više manje to.

Sjećam se kad sam prešao sa resourse fokusiranih strategija (Age of Empires i slični) na ove malo dinamičnije naslove (Company of Heroes, itd), tj. Dawn of War u mom slučaju. Isse, koja navala adrenalina, što zbog stalne uključenosti u igru (reinforcaj gdje možeš, pazi na trupe - stalno se nešto zbiva i nemaš vremena predahnuti) što zbog same činjenice da nije bilo turtleinga i downtimea već stalna borba. To su bili dani. :)

Sony Ericsson
04-11-2008, 14:58
galactic civilizations 2 + ekspanzije :pray: -> Vrhunac!

Wishmaster
04-11-2008, 17:28
Empire Earth (prvi) mi je bil odličan i to je bila jedna od prvih igri kaj sam igral na PC-u...
Još se sjećam kak sam većinom stavljal samo do nekog medieval doba pa bi s crossbowmanima rasturil sve po redu...onda onaj pop kaj je vulkane,potrese i kugu prizival...kampanju sam samo pola prošel jer mi je tada bilo jako teško(a sad sam još uvjek antitalent za bilokakaf rts...)
Uglavnom dvojka se more skriti pred jedinicom...

crowap
04-11-2008, 18:54
nisam neki ljubitelj strategijaali mi je zakon starcraft, :thumbs2:

Lenkota
04-11-2008, 20:10
joj i ja sam zaboravio star craft najbolja strategija ikada

###DK###
04-11-2008, 20:15
Empire Earth (prvi) mi je bil odličan i to je bila jedna od prvih igri kaj sam igral na PC-u...
Još se sjećam kak sam većinom stavljal samo do nekog medieval doba pa bi s crossbowmanima rasturil sve po redu...onda onaj pop kaj je vulkane,potrese i kugu prizival...kampanju sam samo pola prošel jer mi je tada bilo jako teško(a sad sam još uvjek antitalent za bilokakaf rts...)
Uglavnom dvojka se more skriti pred jedinicom...

Igrao sam samo Empire Earth 3.
Ne znam kakav je prvi dio ali ova trojka je nikakva.
To su bar moji dojmovi.

Deadwalker
04-11-2008, 20:56
Igrao sam samo Empire Earth 3.
Ne znam kakav je prvi dio ali ova trojka je nikakva.
To su bar moji dojmovi.

nisi jedini koji misli tako :) Igra je je tesko razocaranje naspram prva dva djela koja su bila poprilicno dobra. Velika steta :(

Arbiter of Change
04-11-2008, 20:58
Samo ruku dalje od zooma u 1. nastavku... ne volim gledati kako mi se rimski centurioni stalno cere u lice sa onom nalijepljenom teksturom. :)

koki007
04-11-2008, 22:44
A jel tko igra Hearts of Iron?

Jedina igra koja me je prikovala uz monitor do 6h ujutro... :shock: ... nakon toga sam se zapitao dal sam normalan... uopce zaboravio za pojam vremena, proslo ko pola sata.. dobro da je bio petak.. :D

thonchek
04-11-2008, 23:27
ja sam najduže ostao budan dok sam igro heroes 3, to mi je najbolja igra ikad koju sam igro

JohnnyMo
04-11-2008, 23:46
Ma pomeni najbolja strategija Cossack skupa sa nastavcima ; nego zanima me jel ko igro 2-cu ; kakva je ??
I naravno tu su uvijek prisutne i legendarne : warcraft 3 ( include dota ) , starcraft , age - svi nastavci..

SkunK
05-11-2008, 00:28
Ma dečki moji, koji se RTS igrač može pohvaliti da napravi ovakvu ceremoniju :

UhPbohc6Ltk

Ma Starcraft FTW.

Deadwalker
05-11-2008, 09:23
ja sam najduže ostao budan dok sam igro heroes 3, to mi je najbolja igra ikad koju sam igro

o ja sam znao također sate i sate provodit igrajuci ovo remek-djelo. Najcesce smo frend i ja igrali preko hot-seat-a. Predobro...

MasaKrisT
05-11-2008, 10:37
Ma dečki moji, koji se RTS igrač može pohvaliti da napravi ovakvu ceremoniju :

UhPbohc6Ltk

Ma Starcraft FTW.




caaarski!

Lord Jambrek
05-11-2008, 12:38
Mah, meni je commandos i dalje bog i batina^^ Ne volim strategije sa hrpetinom jedinica na mapi, draže mi je kad imam nekoliko bećara i razmišljaj i taktiziraj do mile volje kak ćeš sve riješit.

Herr Schnitzel
05-11-2008, 13:05
Pravi stratezi su megalomani. :)

Mislim, sto ce mi nekoliko becara ako to isto mogu osvojiti sa 10k pjesaka?

Hellboy
05-11-2008, 21:30
zerg rush > all :D
čemu riskirati i slati par jedinica za fino sabotiranje kad možeš na sigurno i poslati pola milijuna zergova koji će pojesti pola planeta...^^

SkunK
05-11-2008, 21:54
Archon+speedzealot + 1weapon > sve zergove

hrčak
05-11-2008, 22:04
Company of Heroes,SW Empire at War,Empire Earth 1 i 2.
P.S.Preklinjem vas na koljenima (i na mom OGROMNOM trbuhu) dali netko ima za prodat Knights of Honor, može i piratska. :cry: :cry:

koki007
05-11-2008, 22:39
Pravi stratezi su megalomani. :)

Mislim, sto ce mi nekoliko becara ako to isto mogu osvojiti sa 10k pjesaka?

... dobra poanta.. :rotfl: :pray: :pray:


BTW Jel tko igrao M.A.X.?

Arbiter of Change
05-11-2008, 22:42
Mislim, sto ce mi nekoliko becara ako to isto mogu osvojiti sa 10k pjesaka?
Jer će ti komp štekavati sa više trupa, jer će ti biti žao slati ih u smrt, itd.... :)

crowap
06-11-2008, 07:48
Company of Heroes jedna od boljih strategija, stvarno sam uživao prelazeći je. jedna od boljih "novijih" strategija..... 8)

Hellboy
06-11-2008, 09:48
[quote="Herr Schnitzel":123f1s0n]
Mislim, sto ce mi nekoliko becara ako to isto mogu osvojiti sa 10k pjesaka?
Jer će ti komp štekavati sa više trupa, jer će ti biti žao slati ih u smrt, itd.... :)[/quote:123f1s0n]
tu je onaj megalomanski dio...pravi megaloman će poslati milijune u smrt... ^^

Dux
06-11-2008, 15:24
Company of Heroes,SW Empire at War,Empire Earth 1 i 2.
P.S.Preklinjem vas na koljenima (i na mom OGROMNOM trbuhu) dali netko ima za prodat Knights of Honor, može i bila namakana u otopinu rajčice i ljutih feferona. :cry: :cry:

http://www.crovortex.com/webshop/igra-2 ... Honor.html (http://www.crovortex.com/webshop/igra-2328-Knights_Of_Honor.html)

ako ovo nije isplativo onda sam ja papaaaa! :D

Ficho56
07-01-2009, 13:46
Ja osobno obožavam strategije tak da igram sve čega se mogu dokopat, ali u zadnje vrijeme sam se navuko na Total Annihilation, a veselim se i Dawn of Waru :D

###DK###
07-01-2009, 14:18
Meni bome nema strategije do Supreme Commandera.
Još sam da mi je jači komp pa da mi ne šteka.
Nema ništa bolje nego poslati 5 Spiderbota + par stotina onih manjih jedinica + 40-50 Interceptora, i gledati predstavu. :pray:

Hellboy
07-01-2009, 14:28
zašto 100 tenkova za 1 brdo? zašto tenkove uopće? lakše jedinice koje se mogu rasuti i napasti sa više strana su isplativije ^^
besides, sa 100 tenkova jednostavno poravnaj brdo i nastavi svojim putem :D

Razzarach
07-01-2009, 14:34
u supcomu sam napravio 250 onih malih robota
100 aviona
50 tenkova
i poslo atomsku da svih pobije , i moje i njihove :)

###DK###
07-01-2009, 14:55
A gle,igra malo ubija strategiju,jedinice se nece kretat kako treba,nepregledno je...
Igra je vgg,ali pati od mana koje kasnije mnogo smetaju...
Ono,posaljes 100 tenkova da zauzmu neko brdo i oni organizuju kolonu da ih lakse ubiju :(

Kako to?
Pa možeš ih poredati da svi idu u jednoj formaciji koja ti odgovara i da ostanu u toj formaciji dok ne dođu do cilja.
Pošalješ više vrsta tako da imaš obranu za većinu napada.
Jedino što mi smeta su one velike dalekometne artiljerije koje pucaju preko cijele mape.

Hellboy
07-01-2009, 15:07
pinpoint and bombard? nađi im poziciju i zatuci ih bombarderima (valjda imaš nekakve bombardere) u zemlju...nisam puno igrao SupCom pa nisam upućen u jedinice :D

Ficho56
07-01-2009, 15:13
E čim updejtam komp nabavljam SupComma, baš sam se nabrijo na onaj Cybran Nation. Daj mi recite vaše dojmove o igri, meni se čini prekool. :)

Deadwalker
07-01-2009, 15:33
meni se strategija nije nesto svidjela. Nikako mi se ne dopada to sucelje i malo je premasivna za moj ukus. Vise volim imati manji broj jedinica sa nekim posebnim sposobnostima i sl.

###DK###
07-01-2009, 15:53
pinpoint and bombard? nađi im poziciju i zatuci ih bombarderima (valjda imaš nekakve bombardere) u zemlju...nisam puno igrao SupCom pa nisam upućen u jedinice :D

Da je to tako lako. :D
Em što ih zaštite štitovima, em što se bombarderi ubiju tako lako da je velika vjerovatnost da se neće ni približiti artiljeriji.
Doduše, uvijek možeš prvo poslati Interceptore da pokupe svu vatru da bi bombarderi mogli proći, ali opet ostaju štitovi. :D

Razzarach
07-01-2009, 16:00
najbolje je atomskom raznijet bazu
i artiljeriju
pa onda odma poslije potamanit sve sa pješadijom i avionima
brodovi su glupi
kopnene mape rulaju :D

thonchek
07-01-2009, 16:08
ali nije zabavno :(

Razzarach
07-01-2009, 16:11
još je bolje odma sagradit pizdarije i onaj vrag za radit vojnike
i odma počet one male robote i tenkove
i sravnat ih sa zemljom u prvoj minuti :evil:

Hellboy
07-01-2009, 16:54
[quote="Hellboy v2.0":1p430790]pinpoint and bombard? nađi im poziciju i zatuci ih bombarderima (valjda imaš nekakve bombardere) u zemlju...nisam puno igrao SupCom pa nisam upućen u jedinice :D

Da je to tako lako. :D
Em što ih zaštite štitovima, em što se bombarderi ubiju tako lako da je velika vjerovatnost da se neće ni približiti artiljeriji.
Doduše, uvijek možeš prvo poslati Interceptore da pokupe svu vatru da bi bombarderi mogli proći, ali opet ostaju štitovi. :D[/quote:1p430790]
ako su štitovi iole slični onima u SC2 na nekim jedinicama, možda su osjetljivi na laganu paljbu ^^

###DK###
07-01-2009, 17:28
Nažalost ne.
Podsjećaju na one iz Star Wars filma. Točnije, one iz prvog dijela.
Najlakše ih uništiš ako uđeš pod njih i uništiš građevinu koja ih stvara.
Možeš ih uništiti i onako, direktno pucajući u njih, ali to je teže.

Razzarach
07-01-2009, 19:18
kod mene bez patcha i raznih pizdarija se postroje u kolonu
pa ih turret dere jednog po jednog :)
trebaju se posložit u krug , pa dok turret dere po jednom ovi drugi deru po njemu

###DK###
07-01-2009, 20:28
U pravu je Sabbath. Može i bez patcheva.
Samo upri desnom tipkom miša u poziciju gdje ih šalješ i drži tipku.
Trebala bi se prikazati formacija. Desnom tipkom mijenjaš formacije.

Razzarach
07-01-2009, 20:32
dešava mi se isto ko LL-u :)

###DK###
07-01-2009, 20:45
Nisam te shvatio. Uglavnom, gore sam napisao kako ih ja uspijem postrojiti u formaciju.
I meni je na početku smetalo ta njihova razbacanost, ali eto, kad sam otkrio kako ih poredati, onda je sve super. :D

Khorne
08-01-2009, 01:11
Igram konstantno BFME 2 online,CoH sam stopirao na par mjeseci(gubitak volje),i spremam se sad za Warhammer Mark of Chaos,te nadolazeći Empire Total War....

Rang€r
08-01-2009, 01:41
:o ja sam dosta igro bfme 2 rotwk online al nikad nikog nisam našo s balkana kamoli iz cro.. a sad je nesto kod bratovog prijatelja još za ljeta i mislim da ga nikad više neč vidjet... jeste pametni u toj dobi cjeli svjet se oko vas okreće, a ko će meni vratit bfmeje :( (poštar sigurno ne..)

Khorne
08-01-2009, 02:48
:o ja sam dosta igro bfme 2 rotwk online al nikad nikog nisam našo s balkana kamoli iz cro.. a sad je nesto kod bratovog prijatelja još za ljeta i mislim da ga nikad više neč vidjet... jeste pametni u toj dobi cjeli svjet se oko vas okreće, a ko će meni vratit bfmeje :( (poštar sigurno ne..)

Da,meni se zna nekad desiti da igram s nekim iz Hrvatske a niti neznam to pa u toku igre nesto napisem na chat u igri pa se skuzimo onda

pero15
08-01-2009, 10:54
Jel igra netko blitzkrieg prvi dijo? Ja sam fan veliki al u zadnje vrijeme baš nisam igrao, na serverima ima ekipe al rijetko naletim na nekog iz hr. Pozdrav

pero15
09-01-2009, 14:09
Biće nitko više neigra Blitzkrieg...

Deadwalker
10-01-2009, 12:13
Bas sam malo gledao popis igara koje bi trebali doci ove godine i sve mi se cini da ce ove godine biti podosta dobrih strategija, pa da u ovoj prikladnoj temi spomenem te naslove pa da također kazete sto vi ocekujete i sl. Pa eto:

1. Empire TW - neka samo ostanu na razini kvalitete prijasnjih uzdanica serijala i imat cemo hit
2. Sins of Solare Empire Entrenchment - ekspanzija za ovaj strateski dragulj ucinit ce igru jos boljom i privlacnijom
3. Warhammer 40k: DoW II - nastavak relicovog hita, sumnjam da ce lose ispast jer su ljudi pokazali da rade vrhunske rts-ove
4. Starcraft II - nigdje ne pise jos sluzbeno, ali ovaj megahit bi trebao konacno ove godine na police ducana. Nema se tu sta puno pricati, kad igra izađe, mirni smo iducih 10 godina :wink:
5. Red Alert 3 ekspanzija - možemo je ove godine svakako ocekivat da EA produzi rok trajanja igre
6. World in Conflict Soviet Assault - ekspanzija za ovaj strateski dragulj, doslovce jedva cekam, posto mi je vec pomalo dosadilo prolazit kampanju po n-ti put 8)
7. Demigod - da ne filozofiram citarat cu opis igre s HCl-a: "Nova igra Chrisa Taylora kombinira elemente Supreme Commandera i Dungeon Siegea, izgleda odlično i slovi za najzanimljiviji RTS sljedeće godine."
8. Codename Panzers: Cold War - puno puta odgađana, nastavak popularne dvojke, nadajmo se da ce igra ostati na razini perthodnika
9. Imperial Assault 2: Rise of the Empire - "mod" za kvalitetan rts SW: Empire at War. Pisem mod pod navodnicima posto donosi novosti u igru na razini ekspanzije. Da ne pisem ovdje roman, koga zanima vise informacija o modu može pogledati ovdje (http://www.imperialassault.com/rote/)

Ima jos toga, ovo sam napisao one naslove koji puno obecavaju. Bemu, mislim da cu uzivat ove godine ako barem 50% igara ostvari svoj potencijal. Za dvije sam siguran da hoce :wink:

###DK###
10-01-2009, 12:58
Starcraft 2 i Demigod definitivno nabavljam. :pray:
Ovo ostalo čisto sumnjam.

Deadwalker
14-01-2009, 18:29
poceo jucer igrati Sins of solare empire. Igrao 5 sati u komadu, danas 6 sati u komadu. Kvragu, zakacio sam se zahtjevne strategije dok bi se trebao poceti ucit, al ono, ne prekidam dok ne prođem mapu. :D Enivej, random mapa medium velicine, protiv 3 protivnika, za sada normal tezina(malo sam zahrđao) iako sam mogao na hardu, bilo bi izazovnije. Uspio sam protivniku razorit jedan rubni planet i kolonizirat ga. Sada skupljam 3 flote, 2 za napad i jedna mora ostati za obranu radi ucestalih napada na rubne sustave. Ono, bas uzivam, al mi uzima puno vremena igra, ufff. Nego, koje vi strategije igrate ako igrate ijednu? Da malo ozivimo temu... :wink:

ScorpiuS
14-01-2009, 19:22
Ja zasad niš. Ali ozbiljno razmišljam o reinstalaciji SoSE.

P.S. Nisam pratio franšizu oa ako mi netko može reći jeli novi LOTR ekspanzija ili svoja igra?

###DK###
14-01-2009, 19:46
Igrao sam donedavno Warcraft 3, ali sam prestao.

The Jackal
14-01-2009, 20:01
Igram od strategija sve C&C i Act of War

The Fury
18-01-2009, 23:23
Za mene postoji sam W40k: Dawn of War 2, to se čeka, to će se igrat... Ma kakve druge strategije, ma kakav SC2, W40k is da best... :twisted:

Vedro
19-01-2009, 23:17
Od svih novijih strategija najzanimljiviji mi je bio CoH.

Aral
20-01-2009, 20:22
Total Annihilation...u svoje vrijeme nesto predivno, a i danas. Danasnja zamjena mu je Supreme Commander, u biti sve isto sa boljom grafikom i xxx vise jedinica. ovogodisnji favorite mi je Dawn of War2, kao i cijeli Warhammer opcenito! CoH rula, Homeworld, World in Conflict...i naravno dobri stari Red Alert i famozni tank rush ^^

###DK###
20-01-2009, 20:38
Total Annihilation...u svoje vrijeme nesto predivno, a i danas.

Eh, kad se toga sjetim. :D
Legendarna igra.

Norther
22-01-2009, 02:22
daleko najbolja po meni je Warcraft 3 sa ekspanzijom, The Frozen Throne.
bnet mi uzeo sate i sate ^^

Deadwalker
25-01-2009, 19:41
Trenutno prasim World in conlict...ovakvi prizori su melem za moje oci 8)...

http://www.imagesforme.com/out.php/t325032_wic2009012519343437.jpg (http://www.imagesforme.com/show.php/325032_wic2009012519343437.jpg)

Herr Schnitzel
25-01-2009, 19:52
S komunistima unistavati Ameriku... Ova igra mi je ispunjenje sna (doduse, samo u MP).
Ali prizor kada srusim Space Needle u Seattleu s teskom artiljerijom se ne zaboravlja.

Deadwalker
25-01-2009, 19:56
o daaaaaa...u potpunosti se slazem s tobom. Pretezito igram s komunjarama. Ma ono, carpet bombarding i tactical nuke, well, samo je milina promatrati tu destrukciju... :pray:

Hellboy
25-01-2009, 20:50
ummmm...nisam igrao WiC, ali jel ono najveći doseg uništenja tom nuklearkom? eksplozija čiji promjer ne prelazi duljinu one ćuprije na slici s desne strane?

Hellboy
25-01-2009, 21:19
meh, nisam ni mislio raznijeti pola mape, ali jače eksplozije daju konvencionalne bombe...nije fora imati nukjularnu eksploziju koja sprži pola vecea isto kao što nije fora imati Ion Cannon koji skrši pola istočne Europe :D

Sickmanno1
25-01-2009, 22:20
Trazim RTS strategiju za glupe. Mislim neiskusne igrace, stari mi je prosao sve C&C i davi me vec tjedan dana da mu nesto dam da igram a neda mi se svake 3 minute biti pored njega da mu kazem sta mora napraviti...

W3DR4N
25-01-2009, 22:37
Starcraft

Herr Schnitzel
25-01-2009, 22:39
Starcraft
The flame-wars... Here they come.

MasaKrisT
25-01-2009, 22:52
Starcraft


moras izazivat a?

Arbiter of Change
25-01-2009, 23:12
Trazim RTS strategiju za glupe. Mislim neiskusne igrace, stari mi je prosao sve C&C i davi me vec tjedan dana da mu nesto dam da igram a neda mi se svake 3 minute biti pored njega da mu kazem sta mora napraviti...
Koji mu je najnoviji RTS koji je odigrao?
Ima ona Emperor: Battle for DuneSkoja u biti koristi CnC sistem pa ne bi trebao imati previše muka i ima dobru sandbox kampanju uz FMV filmiće između misija.

W3DR4N
25-01-2009, 23:23
Starcraft


moras izazivat a?

Ima jedan resurs i misija je uvijek ubih boga u drugima. Ne može jednostavnije. :P

MasaKrisT
25-01-2009, 23:33
Ah,zaboravih da pricamo o singleplayeru.u mp sam zadnje 4 godine...

Sickmanno1
26-01-2009, 00:06
Starcraft


moras izazivat a?

Ima jedan resurs i misija je uvijek ubih boga u drugima. Ne može jednostavnije. :P

Prvo igraj igru pa ces skuziti da ima 2 resursa :)

Arbiter of Change, pusa :*

Razzarach
26-01-2009, 14:26
di ima za kupit stari starcraft
i starcraft brood war

MasaKrisT
26-01-2009, 16:35
algoritam sto kunica:) sa expanzijom

Razzarach
26-01-2009, 16:40
sve dobijem za 100kn ,i ekspanziju :?

Arbiter of Change
26-01-2009, 16:46
Nemoj mi slati pusice Sick, strašiš me ovdje. :)

Ja za sada sigurno imam bar 3 naslova koja ću ono definitivno odigrati; Starcraft 2, DoW2 i Disciples 3 tako da mi godina neće biti dosadna po tom pitanju (premda ću SC2 odigrati samo zbog zanimljivog SP-a).

MasaKrisT
26-01-2009, 19:06
sve dobijem za 100kn ,i ekspanziju :?

da,sc je kultna igra stara 11 godina ,i cijena joj je veoma prihvatljiva:)

Sickmanno1
26-01-2009, 21:01
Nemoj mi slati pusice Sick, strašiš me ovdje. :)

Ma daj, ovdje si ko doma :D

Bara
26-01-2009, 21:38
Inace mrzim strategije, ne volim ih nikako. Ima samo jedna koja mi je zapela za oko i kupio sam ju original jer mislim da je preokretnica u svijetu RTS-ova, Age of Mithology, eto, to je meni jedina strategija koja mi se dopala, ne znam, jednostavno ne volim njihov jednostavan ali nekako kompliciran sistem...

Hellboy
26-01-2009, 21:42
mmm...ja ih obožavam...pretežno zato što sam megaloman i ne bi mi bio problem poslati tisuće i milijune u smrt da ostvarim svoj cilj ^^ a kako to ne mogu u stvarnosti (bar ne zasad...soon...), strategije su second best izbor za takvo što :D

Bara
26-01-2009, 21:48
heheheh, o da, ima jos jedna koja mi svidjela, nisam siguran da li se Tycooni ubrajaju pod strategije ali ako jesu, The Movies i School Tycoon, igre su jednostavno fora...

ScorpiuS
26-01-2009, 21:57
mmm...ja ih obožavam...pretežno zato što sam megaloman i ne bi mi bio problem poslati tisuće i milijune u smrt da ostvarim svoj cilj ^^ a kako to ne mogu u stvarnosti (bar ne zasad...soon...), strategije su second best izbor za takvo što :D
Baš za ovakve retarde postoje SIMULACIJE stvarnih sukoba! Drže se ti igara to ti preporučuje čika Scorpy. :D

Hellboy
26-01-2009, 22:00
retard? naprotiv, ti ćeš biti prvi na kojem ću demonstrirati metode pacifikacije kad preuzmem vlast na ovoj planeti... :D

Deadwalker
26-01-2009, 22:03
Ja igram prakticki sve, ali su mi strategije omiljeni zanr i to posebice rts-ovi i tbs-ovi. Moram priznati, strategije tipa Civilization i Europa Universalis bas ne igram previse. Ono, probao jesam i jedanput prosao, ali ne vise. Neznam, nema po meni veceg gusta od nadmudrivanja s protivnikom na strateskoj mapi i to posebice dok se desi dok sa puno manje vojske sameljem samo radi dobre taktike. Ono, cisti gusti :) Od kada sam prvi puta kupio racunalo, prve dvije igre koje sam instalirao su bile Age of Empires te HOMM 2. Eh, onda je pocela moja ljubav prema tom zanru. Ubrzo sam otkrio zabavne C&C naslove te blizzardov Starcraft. Nakon toga sam otkrio Total War i ta igra je bila jednostavno cista ekstaza za mene, posebice Rome(veliki sam ljubitelj antike i njihovog tadasnjeg svijeta i nacina ratovanja). Ono, ne znam da li ima ista ljepse na svijetu od velike europske anticke mape na kojoj siris moc i prosperitet rimskog carstva i koljes barbarsku gamad sa svojim izvjezbanim i neunistivim legijama u ogromnim 3d bitkama sa stotinama vojnika. Dalje, Warhammer sam također podosta igrao tak da se svakako veselim dvojki. Od novijih naslova, najvrijedniji spomena su Company of Heroes te World in Conflict te naravno Medieval 2. Od space strategija jako puno sam igrao SW Empire at War te Sins of Solare Empire. Zapravo, malo toga je sta nisam igrao :) . U ovom svom kratkom rezimeu nisam sve spomenuo ofkors, ima toga, neda mi se roman pisat jer o ovoj svakoj strategiji bi mogao puno toga reci :wink:
Inace, trenutno prasim World in Conflict, skirmish Red Alert 3 te od tbs-a HOMM V. Nema dana a da ja ne odigram pokoju mapu...

Herr Schnitzel
26-01-2009, 22:16
SOno, ne znam da li ima ista ljepse na svijetu od velike europske anticke mape na kojoj siris moc i prosperitet rimskog carstva i koljes barbarsku gamad sa svojim izvjezbanim i neunistivim legijama u ogromnim 3d bitkama sa stotinama vojnika.
Ima. Velika mapa Europe u 18. stoljecu na kojoj siris moc i prosperitet Habsburskog carstva i koljes francusku gamad sa svojim izvjezbanim i neunistivim grenadirima u ogromnim 3D bitkama sa tisucama vojnika.

Deadwalker
26-01-2009, 22:20
a ono, ISKRENO, al ISKRENO se nadam da ce biti tako... :D :wink:

m777
27-01-2009, 14:01
Nakon dugo vremena, konačno me privukla neka igra. Počeo sam igrati DoW i još malo i bit ću hooked.

Veselio bih se nastavku, ali pošto to neće raditi na mojoj mašini, držat ću se jedinice. Kad se malo uvježbam prelazim na MP...

Sony Ericsson
27-01-2009, 14:43
SOno, ne znam da li ima ista ljepse na svijetu od velike europske anticke mape na kojoj siris moc i prosperitet rimskog carstva i koljes barbarsku gamad sa svojim izvjezbanim i neunistivim legijama u ogromnim 3d bitkama sa stotinama vojnika.
Ima. Velika mapa Europe u 18. stoljecu na kojoj siris moc i prosperitet Habsburskog carstva i koljes francusku gamad sa svojim izvjezbanim i neunistivim grenadirima u ogromnim 3D bitkama sa tisucama vojnika.

o cemu je rijec? empire total war?

Jeli cuo netko za "HistWar Les Grognards"? valja li ista?
kad ce izac?

Deadwalker
31-01-2009, 12:29
ovo zovem ljepotom strateskog gaminga...

3x nuke :D
http://xs135.xs.to/xs135/09056/3x_nuke890.jpg.xs.jpg (http://xs.to/xs.php?h=xs135&d=09056&f=3x_nuke890.jpg)

može nekome posluzit kao wallpaper :)
oprostite mi moju opcinjenost nuklearnim raketama...

Hrvoje
31-01-2009, 13:38
inace nisam bas ljubitelj strategija ali ova mi je najbolja,
cak sam ju i cijelu odigral :) :) :) :) :)
Heroes of Annihilated Empires

Trailer
xmZrsA2gICA
:ekipa: :ekipa:

31-01-2009, 14:16
Najbolje strategije hmm?
Tbs-TW serijal jedino nisam igrao Shogun:TW
Rts- C&C seijal + starcraft+warcraft-i + dawn of war-ovi ali ima ih još još neka stara mi pada napamet koja mi se sviđala kad sam bio manji dark colony, je igro tko to ?

Sony Ericsson
31-01-2009, 17:22
ja te rts kilkalice uopce ne smatram strategijama

ArcL!ght
31-01-2009, 17:41
ja te rts kilkalice uopce ne smatram strategijama

To je inače specijalan žanr a naziva se Clickfest strategy ili CFS :D

Imho... najbolje priče u strategijama koje sam ikad igro bile su iz Homeworld serijala,
a naigro sam se svakakvih strategija. Tko je igro homeworld znat će o čemu pričam.
Stripolike cut scene-ove još i dan danas imam u glavi :D. A i glas mothershipa mi se vrti
po glavi.
Nedavno sam pročito kako su otkupljena prava od Vivendija (ko drugi nego Relic tj. THQ)
I da se spremaju očito nakon DOW2 izbacit krajem godine i HW3 a ne bih se čudio da se
na tome već radi tajno koju godinicu

###DK###
31-01-2009, 18:54
Najbolje strategije hmm?
Tbs-TW serijal jedino nisam igrao Shogun:TW
Rts- C&C seijal + starcraft+warcraft-i + dawn of war-ovi ali ima ih još još neka stara mi pada napamet koja mi se sviđala kad sam bio manji dark colony, je igro tko to ?

Igrao sam Dark Colony davno. Dosta dobra igra. :)

Vukas15
31-01-2009, 20:18
nejbolja strategije su mi civilization3, red alert2, age of empires2

Deadwalker
03-03-2009, 23:37
da malo ozivim temu...sta trenutno prasite od strategija??? Znam, vecina iscekuje E: TW ili igra demo doticne igre, al ono, osim toga... :)
Eto, ja trenutno osvajam galaksiju u SW Empire at War FOC i to naravno s carstvom. Ono, bas sam danas imao jednu zestoku bitku protiv piratskih snaga(zann konzorcij). Mora se priznat, u ekspanziji imaju poprilicno mocne krstarice i vrlo jake space baze tak da treba jako dobro taktizirat. Naime, bio sam tek na techu 3 sa acclamator kruserima te victory kruzerima(mislim da se tak zovu) bez star destroyer-a i jos nekih korisnih divota empire snaga dok je neprijatelj imao jedno 4-5 svojim najjacih brodova protiv kojih bih se namucio i s 2-3 star destroyer-a da sam ih imao. Naime, jos je bio problem sto su imali i hrpetinu onih corveta koje su smrt za lovce pa mi je bitka bila maksimalno otezana. I tako, krenula bitka. Prvo sam morao unistiti sve korvete i usput cim duze odrzat na zivotu svoje kruzere srednje kategorije jer da sam odmah poslao tie bombere na njihove krstarice bili bi sameljeni u nekoliko sekundi. Taj dio posla je bio iznimno tezak, al sam nekako uspio. Kada sam se uvjerio da neprijatelj nema vise velike opasnosti za moje tie bombere krenuo sam u akciju. Svu paljbu kruzera sam usmjerio u najblizu krstaricu i sve bombere sam poslao također u jednu te istu protivnicku krstaricu kako bih je cim prije unistio jer da sam unistavao nekoliko odjednom, neprijetelj bi puno prije samljeo moje brodove nego ja njegove. S time da sam cijelo vrijeme paziti da dok mi neprijetelj istrosi stitove na brodovima da ih maknem dalje od vatre kako bi brodovi cim duze opstali na zivotu. I tako, mic po mic, padali su piratski brodovi dok ih nisam unistio vecinu flote. Na kraju bitke sam sacuvao jedno 30 % svoje flote dok je neprijatelj izgubio jedno 90% svojih najjacih snaga. Ono, osjecaj pobjede je bio slađi od natrena :D :D

Sonic_Moronic
03-03-2009, 23:40
Pokušavao naučiti Hearts of Iron 2 ovih dana, ali igra je brutalno komplicirana. :|

Aral
04-03-2009, 00:30
Evo od kad je dosao DoW2 i kad sam ga presao onda sam se bacio na company of heroes + expanzija, a dodatno pripremam teren za nadolazeci wic:soviet assault sa world in conflict ;) To je manje vise to, jos samo malo malo pa cu trosit dane na empire total war!

Raz
04-03-2009, 01:04
Od strategija trenutno Homm5-tote (hotseat sam protiv sebe, FTW! :D ), skidam Red Alert 1 pa ću i to igrat da se malo prisjetim doba dok sam ga po cijele dane na plejki igral i sutra ću instalirati SW-EAW+FOC jer je Deadwalkerov post opet u meni probudil želju da sa carstvom pokorim sve što mi se nađe na putu :thumbs2:

Feanor
04-03-2009, 01:07
Heheh a ja baš sad instaliro Foc, bez da sam vidio vaše postove heheh...

Deadwalker
04-03-2009, 01:22
upravo u jednoj bitki porazih Yodu, Skywalker-a zajedno te u space bitci kapetana Antilesa te onog jos kapetana(neznam mu ime) kaj ima onu izduzenu i jaku krstaricu. To su bile bitke za prste polizat posebice ova space... :D

Feanor
04-03-2009, 01:50
MOze malo pitanje, Foc sam nabavio sada nedavno a EaW nisam nikad prešo do kraja kampanju...
Jel se priče nastavljaju jedna na drugu?? DA igram prvo EAW pa onda tek FoC ili???

Deadwalker
04-03-2009, 09:06
ovako, u EaW-u imas dvije kampanje. Jednu s carstvom a drugu s pobunjenicima. Radnja ti je smjestena poslije 3. i dok kraja 4.epizode ako gledamo SW filmove. Ono, naravno da ti se isplati odigrat, kampanja je jako zanimljiva, ima super osmiljenih misija i onako ti lijepo docara uspon carstva ili rebelliona(ja sam svaka kampanju prosao 2 puta :D ). Dalje, u ekspanziji igras sa Zann konzoricijem koji vodi Tyber Zann(recimo oni su nesto kao Hutt clan iz sw filmova). Meni osobno, kampanja te ekspanzije mi je fenomenalna, misije su jako dobro slozene te ima u mnogima uzasno puno taktiziranja a i sama prica mi je nesto bolja. Na pocetku je malo teze s njima igrati al poslije doslovce rasturas. Naima, zadnja space bitka i kraj kampanje je nesto najbolje sta sam vidio u SW univerzumu...stoga, odigraj prvo EaW svakako(i s carstvom i pobunjenicima) da pohvatas osnove gameplay-a i sama radnja je prije ekspanzije a zatim prođi na ekspanziju.
Ja sam presao sve kampanje i trenutno igram na ekspanziji onaj galactic conquest sa mapom od jedno preko 50-ak planeta...milina :D

Hellboy
04-03-2009, 09:12
moram si pribaviti SoaSE: Entrenchment ako je vani...moram nešto zaigrati od dubokih strategija kad uhvatim štogod vremena...

Khorne
04-03-2009, 14:01
Igram trenutno coh,a cekam novu konfu za tales of valor,dow2 i empire total war

Insert
04-03-2009, 14:12
volim onako malo ozbiljnije strategije tipa EU ili HOI
preferiram i svemirski 4x. ono, galactic civilization 2 :D

###DK###
04-03-2009, 14:31
Nisam baš strateški aktivan u zadnje vrijeme.
Igram jedino ponekad Supreme Commander.
Kad mi je dosadno, upalim, pa odigram jednu protiv Supreme AI-a.
Nema ništa zabavnije. :D

A inače, iščekujem Starcraft 2.

Razzarach
04-03-2009, 14:41
starcraft 2 će oborit sve rekorde prodaje ičega
čak i wc papira

Feanor
04-03-2009, 15:04
ovako, u EaW-u imas dvije kampanje. Jednu s carstvom a drugu s pobunjenicima. Radnja ti je smjestena poslije 3. i dok kraja 4.epizode ako gledamo SW filmove. Ono, naravno da ti se isplati odigrat, kampanja je jako zanimljiva, ima super osmiljenih misija i onako ti lijepo docara uspon carstva ili rebelliona(ja sam svaka kampanju prosao 2 puta :D ). Dalje, u ekspanziji igras sa Zann konzoricijem koji vodi Tyber Zann(recimo oni su nesto kao Hutt clan iz sw filmova). Meni osobno, kampanja te ekspanzije mi je fenomenalna, misije su jako dobro slozene te ima u mnogima uzasno puno taktiziranja a i sama prica mi je nesto bolja. Na pocetku je malo teze s njima igrati al poslije doslovce rasturas. Naima, zadnja space bitka i kraj kampanje je nesto najbolje sta sam vidio u SW univerzumu...stoga, odigraj prvo EaW svakako(i s carstvom i pobunjenicima) da pohvatas osnove gameplay-a i sama radnja je prije ekspanzije a zatim prođi na ekspanziju.
Ja sam presao sve kampanje i trenutno igram na ekspanziji onaj galactic conquest sa mapom od jedno preko 50-ak planeta...milina :D

Zahvaljujem :D

Deadwalker
05-03-2009, 20:16
za sve koji su možda zaboravili 13. ovog mjeseca stize nam ekspanzija Soviet Assault za iznimno kvalitetan World in Conflict. Osim vec izaslih DoW2 te Empire-a ocekuje nas ekspanzija jos jednog također vrlo kvalitetnog rts-a. Igra ce se moci kupiti u paketu zajedno s originalom normalno u ducanima ili ako vec posjedujete WiC samo ekspanziju preko digitalne distribucije po promotivnoj cijeni. Eto, imat cemo prilike uzivat i dalje u ovom vrhunskom naslovu...eto, sta rec nego jedva cekam :)
Vijest možete procitati ovdje (http://www.bug.hr/master/vijesti/sovjetska-invazija-deset-dana/95654.aspx)

majstoro2
06-03-2009, 09:57
ja samo volim strategije srednjeg vijeka
ono puske i to mrzim(edit:izuzetak red alert 2)
najdraza mi je AOE2

Deadwalker
06-03-2009, 18:29
Eto, sad sam instalirao onaj mod "star wars return of the clones" sa pcp dvd-a. I ostadoh zapanjen kvalitetom moda...prakticki, zann konzorcij je pretvoren u CIS(ili ti separatiste), dodane su razne jedice sa 3 epizode, ubacena je mogucnost prelazenja sve 3 kampanje sa ovim novim tech tree-om i da ne nabrajam dalje. Uglavnom, ovaj mod me totalno odusevio i dao mi razlog da jos jednom idem prelazit igru. Stoga, svi koji ste igrali SW Empire At War i pripadajucu ekspanziju, barem isprobajte ovaj mod. Stvarno je predobar... :pray:

Feanor
06-03-2009, 18:36
Imam ja još sw-a orginalnog tuci heheh dugo dugo, ako ovakav pritisak bude na faksu(i poznavajući moju stratešku umješnost) mozda se otegne i od ljeta...

Raz
06-03-2009, 18:40
I ja ću ovaj mod instalirati, ali ću najprije preći EAW i FOC i odigrati pokoji skirmish.

Deadwalker
06-03-2009, 19:04
ma genijalne su mi ove konzorcij/CIS jedinice. Ubacili se sve one battle droids-e, pa one primjerice njihove tenkove(nesto kao gliseri)koji se mogu kretat po kopnu i vodi...hehe, mislim da cu napraviti onu kashyyyk bitku sa trece epizode :D

hrčak
06-03-2009, 23:22
Eto, sad sam instalirao onaj mod "star wars return of the clones" sa pcp dvd-a.
Jel znaš di tog ima na internetu za skinut.

Deadwalker
06-03-2009, 23:49
mod možeš skinut ovdje (http://www.moddb.com/mods/return-of-the-clones1/downloads)

Insert
07-03-2009, 12:50
RTS-ovi :toilet:

Herr Schnitzel
07-03-2009, 14:16
RTS-ovi :toilet:
Idioti :toilet:

Deadwalker
07-03-2009, 17:09
Osim star wars moda, isprobao sam i demo igre Grand Ages Rome, pa da napisem kratki rezime...
Naime, ako tko nezna rijec je o city-building strategiji smjestenoj u doba antickog Rima. Igra je nastavak naslova iz pretprosle godine naziva Imperium Romanum. Ta igra je imala neke zanimljve koncepte, ali sve u svemu, gameplay je dosta brzo dosadio i falilo je nekih dodatnih opcija kako bi se produzila satnica igranja. Također, problem je bilo dosta lose i nepregledno sucelje. Ono sto je bilo upecatljivo je graficki izgled igre, al je to ipak bilo premalo da bi imali dobru city-building igru.
Na moje iznenađenje, ovaj mjesec nam stize nastavak(pojma nisam imao da ce nastavak uopce izaci... :o ). Nakon sto sam isprobao demo, mogu reci da je napredak poprilicno velik. Prvo sto sam ucio cim sam pokrenuo igru je vrlo jednostavno i lijepo sucelje. Posebice se dokazuje unutar igre te uvelike olaksava pregled svih statistika sto ce uvelike biti od koristi pocetnicima. Dalje, za razliku od prethodnika ovdje je uveden research tree. Nije detaljan kao u primjerice civcity rome-u, ali savrseno sluzi unutar igre i omugucuje napredak grada i time cini gameplay malo zanimljvijim. Jos jedna novost je uvođenje tri vrste osnovnih kuca i to za plebs(obicni puk), equites("srednji stalez"), patriarch("najvisi stalez"). Svaki stalez obavlja određene poslove te svaki tip kuce ima svoje zahtjeve koje igrac mora ispuniti.(ovo postoji u caesar serijalu, te mi je drago sto su to uveli). Također, nacin upravljanja vojskom je također malo poboljsan te je uveden velik broj razlicitih jedinica. Ono sto ovu igru posebice cini ugodnijom za igranje je fenomenalan graficki izgled. Mogu reci da je ovo definitvno najljepsa city-building igra do sada. Građevine su prekrasno dizajnirane, te totalno daju onaj "stimung antike". Dalje, izmjena dana i noci, efekt kise, magle, vodene povrsine...ma sve izgleda predobro i iznimno realno. Tu skidan kapu developerima. :pray: Glazba je također ugodna uhu, nemam nekih prigovora. Od nedostataka bi samo izdvojio preceste pozare koji znaju biti iritantni(bit ce patch za taj problem). Neznam, prema demo-u ova igra djeluje vrlo obecavajuce i svakako je planiram cijelu odigrati.
Moja ocjena dema je 8.5/10
Eto, ako volite taj zanr svakako isprobajte demo, vrlo ugodno iznenađenje je u pitanju... :wink:

josip_kraš
08-03-2009, 16:00
e jedva čekam wic:sa,

dolaze samo 2 mape (berlin i norway) i 6 misija kampanje.
ali uz tonu user-created mapa koje se mogu skinut, to je zanemarivo. :thumbs2:

Aral
08-03-2009, 17:59
I jos da se kuce stalno ne pale u grand agesu...mah, odustao sam od igre, mozda u neka bolja vremena kad je jedno xx puta patchaju. A wic:sa cekam ko zedan u pustinji :D

Deadwalker
08-03-2009, 18:54
ja s tim nemam problema. Najbitnije je imati konstantno dostupne resurse za odrzavanje građevina te one protectorate(vatrogasci, ne!?) koji gase pozar i nema problema. Eto, prosao sam cijeli demo i fakat s tim nisam imao tolkih problema. Naravno, jako je bitno da upgredas rudnike kako bi si povecavao kvotu pristiglih materjala jer kako ti se grad povecava zahtjevi su sve veci. A da bi upgredao rudnike moras za to napraviti potrebne researchove. I da, stopa kriminala ne smije biti previsoka :wink:

ScorpiuS
08-03-2009, 19:50
ja s tim nemam problema. Najbitnije je imati konstantno dostupne resurse za odrzavanje građevina te one protectorate(vatrogasci, ne!?) koji gase pozar i nema problema. Eto, prosao sam cijeli demo i fakat s tim nisam imao tolkih problema. Naravno, jako je bitno da upgredas rudnike kako bi si povecavao kvotu pristiglih materjala jer kako ti se grad povecava zahtjevi su sve veci. A da bi upgredao rudnike moras za to napraviti potrebne researchove. I da, stopa kriminala ne smije biti previsoka :wink:
Meni nigdje ni traga kriminalu. Ne igram kampanju (recite mi tko to igra uopće u ovom tipu igre?) i jedini mi je problem to što je jedan resurs na jednom kraju mape, a drugi na drugom, pa neznam kako do njih.

Deadwalker
08-03-2009, 22:02
trebas napraviti outposte jer se u njima skupljaju resursi i omogucuju kako bi se na krajnjim djelovima mape moglo ista graditi. Ako izgubis sve outposte, kak bi se reklo, the game is over. Oni su kljucni za opstanak grada.

ScorpiuS
08-03-2009, 22:27
trebas napraviti outposte jer se u njima skupljaju resursi i omogucuju kako bi se na krajnjim djelovima mape moglo ista graditi. Ako izgubis sve outposte, kak bi se reklo, the game is over. Oni su kljucni za opstanak grada.
Lol, ja imam food satisfaction 92%, 3-4 ville, i izvozim drvo i kamen, a outpost nijedan osim onog kojeg dobijem na početku.

Deadwalker
08-03-2009, 22:35
Krivo si me skuzil. Oni prvenstveno sluze za skladistenje viska robe(kolko sam ja skuzil) i omogucuju ti da gradis dalje na udaljenim krajevima mape. E sad, možeš ti postepeno siriti svoj grad bez njih, ali to ide puno sporije. Ovako si odmah na pocetku možes osigurat stalan priljev svih potrebnih resursa. :wink:

ScorpiuS
08-03-2009, 22:45
Da sam to znao prije nebi mi postojao problem povremenog nedostatka resursa u ranijem dijlu razvitka. Ah dobro, sad je ionako kasno.

Deadwalker
08-03-2009, 22:55
problem nedostatka resursa ti se također može javljati ako pravovremeno ne upgreadas rudnike i farme. Naime, kako grad raste, potrebe su sve vece, pa i treba na vrijeme upgreadati sve jedinice koje daju resurse kako bi jedna te ista građevina genererila vise resursa. Ako to ne napravis, odjednom ces se naci u problemima. Naime, ako su ljudi gladni pojacava se kriminal i dolazi do paleza. Ako ti fale materjali za odrzavanje, građevine ce se zapaliti same od sebe. Naime, kljuc je izbjeci pozare :)

Aral
09-03-2009, 01:37
Sumnjam da je tako...rulja se vec bunila pa su izdali patch koji je produljio vrijeme potrebno da se zapale zgrade. Znam da treba vatrogasce za to, ali treba izgradit prefecture, a za to ti treba,ako se ne varam,posebna klasa ljudi, a da bi do njih dosao trebas zadovoljiti sve ostale potrebe. Uglavnom, sigurno postoji caka u tome kako sve slozit, ali hej, da oni izdaju patch oko problema sa pozarom i da ljudi nemogu igrat normalno igru bez da misle na to. Vidjet cemo, mozda je probam jos koji put ako uspijem prokuzit kak to sve sredit...

Deadwalker
09-03-2009, 16:41
a neznam. Ja fakat nisam imao s tim problema. Sve je stvar u dobroj opskrbi materjalima i da nebude previse kriminala. Eto, jucer bas igrao jednu mapu, imao sam svega 2 pozara koje sam uspjesno rijesio...

Deadwalker
09-03-2009, 17:35
e sad se sjetih necega od jucer. Odmah isprika za double post... :wink:
Naime, trenutno igram SW EaW FOC(nadam se da znate o cemu je rijec :) ) i mogu reci da sam se jucer poprilicno namucio.(naime, igram na hardu 8) ). Dakle, igram s carstvom na mapi equal footing(najveca mapa, oko 50-ak planeta). S carstvom je dosta tesko igrati posto je jednostavno okruzen neprijateljem sa svih strana pa je dosta sribano braniti granice. I tako, vec jedno 5 dana se mucim kako bi si ocistio sjevernu stranu galaksije i jucer sam to konacno uspio. I krenem onda na zapadni dio galaksije s time da moram konstantno paziti na ostale dvije strane. I tako, skupih ogromnu flotu i napadnem jako konzorcijsko utociste(planet fondor, koji je meni vazan za prizvodnju kapitalnih brodova). Imali su space station 4. levela te nekoliko manjih kruzera. E sada, ja idiot poslao sve svoje kruzere u blizini postaje, kako bi je pod jakom paljbom pokusao unistiti. I sta se desilo!? U roku od 10-ak minuta ostao sam bez cijele flote jer je postaja doslovce samljela moje brodove posto ima ogromnu vatrenu moc. Nista, ja frustriran odoh na reload bitke s time da sam u flotu nabacio jedno 5-6 dodatnih onih raketara koji su posebno jaki protiv space postaja. Krenuo u bitku, raketare stavio van dometa postaje i poceo je polako bombardirati, dok sam s ostalom flotom stitio samo te raketare. E sada u 10 minuta ja sam samljeo protivnika.
Naime, ovim dugim postom kojeg ce procitati samo jedan posto forumasa, sam htio pokazati samo kako u ovoj igri nista ne ide bez dobre taktike i zbog toga me toliko odusevljava. Sistem kamen-papir-skare funkcionira savrseno. Imao sam jos mnogo takvih situacija, samo bih onda napisao cijeli roman. AI u ovoj igri jako dobro funkcionira na hardu i stvarno je uzitak igrati...ukoliko niste, definitivna preporuka :wink:

Raz
11-03-2009, 14:20
Jučer sam u SW:EAW napokon uspio bobijediti hard AI-a :D
U land bitkama me još uvijek owna :o

Deadwalker
11-03-2009, 15:20
cestitam...a nisu ni land bitke nist strasno teske, samo trebas pazit s kojom jedinicom ubijas koju.
Ja upravo pokorio gotovo 75% galaksije, te nekoliko planeta pretvorio u hrpa kamenja...a onaj darth vader-ov excecutor+death star, mljac 8)

Raz
11-03-2009, 20:03
Od strategija sam počeo igrati i Anno 1701. Igrao sam ju kojih sat vremena i igra mi se zasad sviđa.
Uglavnom...kolonizirate karipske otoke, gradite svoje gradove na njima te trgujete s drugim nacijama.
Preporučam svim stratezima koji vole city buildere :wink:

Aral
12-03-2009, 01:48
Da, Anno 1701 je stvarno dobra city build igra, svakako preporuka :thumbs2:

Deadwalker
10-04-2009, 17:04
U iščekivanju Empire-a, krenuo sam ponovo igrati Rome TW, nisam vec dost dugo, a rijec je o mojoj omiljenoj strategiji. I tako, krenuo u grand kampanju s Scipionima, i senat me nakon osvajanja Sicilije, poslao da pokorim Grčku. I bas mi dobro krenulo na Balkanu, kad me brutalno napali Makedonci sa sjevera. Ono, u 2 turna su mi osvojili tri grada i nisam im mogao nista. Nakon gorkog poraza, skupio sam na Siciliji vise od polovine svoje ukupne vojske te sa oko 3000 vojnika krenuo u osvajanje. Korint i Spartu nisam tesko osvojio, ali zato Atena, ufff...Ono, ja sa oko 2500 tisuce ljudi, protiv gotovo 4000 Makedonaca i njihovih falangi. Posteno sam se namucio(falilo mi je dobre konjice za flankanje) sa makedonskim falangama, pjesadija nije dobro prosla. Ipak, uspio sam reducirati falange sa strijelcima(spore su, pa sam ih mogao tako krsiti) te sam na kraju na njih poslao wardogse koji su ih lijepo natjerali u bijeg. Na kraju bitke ja sam imao gubitke oko 1000 vojnika, dok je neprijatelj imao oko 3000 ljudi izgubljeno, te je jos 1000 njih je pobjeglo u Atenu. Za jedan turn sam onda napravio opsadu Atene, te razorio grad. Eto, jos imam za osvojiti 2 grcka grada, pa se bacam u rat protiv Kartage... 8)
Inace, bas dok sam se mlatio protiv Makedonaca, sjetio sam se da je bila ona ekspanzija Alexander. Je tko igrao tu ekspanziju? Ima li kakvih novosti i kakve je zapravo kampanja?? Pa ako je tko igrao, neka napise nesta...

Aral
10-04-2009, 17:11
Da, ima ta expanzija ali je niti ja posteno nisam vidio a kamoli igrao :D Vidis, sad si me dobro navukao na ovu igru, empire igram svako malo ali sjecam se koliko sam vremena potrosio u rome...

edit: btw imas jos i barbarian invasion expanziju

Deadwalker
10-04-2009, 19:13
znam, imam je doma. Ovu Alexander ekspanziju nisam igrao, zato pitam. BI cu malo kasnije igrat, kada prođem ovu kampanju koju trenutno igram. A inace, Rome-a sam također i ja naigrao, ono, prosao sam grand kampanju najmanje tri puta ak se ne varam :D

ScorpiuS
10-04-2009, 21:16
znam, imam je doma. Ovu Alexander ekspanziju nisam igrao, zato pitam. BI cu malo kasnije igrat, kada prođem ovu kampanju koju trenutno igram. A inace, Rome-a sam također i ja naigrao, ono, prosao sam grand kampanju najmanje tri puta ak se ne varam :D
House of July, House of Brutiai, Carthage, Egypt, Greece. Sa svima osvojio 50 provincija i Rim, ali nisam ni jednu ekspanziju prošao.

Deadwalker
10-04-2009, 21:23
Svaka cast. Ja sam prosao sa House of July, House of Scipii, Greece

Deadwalker
12-04-2009, 15:05
teksaški masakr... 8)

http://xs138.xs.to/xs138/09150/masakr928.jpg.xs.jpg (http://xs.to/xs.php?h=xs138&d=09150&f=masakr928.jpg)

osvajam polako stari kontinent, Grčka je pod mojoj vlašću, Kartaga skoro cijela te uskoro planiram u rat s Egiptom koji je trenutno uz mene najjaca sila. Posto Julijevci slabo ratuju s galima, njih sam onda privremeno uspio pretvorit u protektorat(saveznici+military acces). Sviđa mi se sto igra kolko-tolko prati povijesne cinjenice te sam upravo dosao do onog trenutka kada je rimska vojska profesiolizirana i konacno imam mogucnost stancati pretorijanske kohorte 8) .
Bit ce jos digitalne krvi... :D

Hmm, nekako mi predobro ide, trebao sam umjesto na hard igrati na very hard, iako sumnjam da bi bilo neke velike razlike... 8)

Deadwalker
12-04-2009, 19:24
oprostite na double postu, ali...

http://xs138.xs.to/xs138/09150/hahaha250.jpg.xs.jpg (http://xs.to/xs.php?h=xs138&d=09150&f=hahaha250.jpg)

:rotfl: :rotfl: :pray:

Creed
13-04-2009, 16:55
Lol, temple of baal, tako epic, pozelim ponovo instalirati Diablo :rotfl:

Raz
15-04-2009, 21:37
Od strategija igram zasada samo HOMM II. Jako volim taj serijal, a nisam ni jednom još kampanju prošao... tako da sada ispravljam tu pogrešku :D

###DK###
15-04-2009, 22:11
Od strategija igram zasada samo HOMM II. Jako volim taj serijal, a nisam ni jednom još kampanju prošao... tako da sada ispravljam tu pogrešku :D

Tako i ja. Nisam ni ja kampanje puno prelazio.
Samo sam prešao onu u petici (ne cijelu, ali dobar dio) i onu u četvorki (tu sam prešao cijelu). :D
Ali u drugom i trećem dijelu, nisam skoro nikako kampanje prelazio. Malo započnem, ali mi brzo dosadi.

Deadwalker
15-04-2009, 23:57
ista stvar i kod mene. Ono, na HoMM3 sam valjda odigrao tisuce mapa, ali nikada nisam imao volje prelazit kampanju...

Insert
16-04-2009, 09:24
što dovodi do zaključka da je kampanja loša.

Raz
16-04-2009, 09:28
Sumnjam da je loša nego ja nisam imao volje prelazit kampanju... ne samo što se tiče HOMM III nego i ostalih strategija, a ne samo Heroes serijala.

Ajemric
17-04-2009, 10:41
ja igram empire total war s austrijancima i osvojil sam cijeli europski theatre i nesto malo na americkom

Raz
17-04-2009, 10:53
Nisam siguran jel spada pod strategije... ali nema veze, instalirao sam Worms 4 - Mayhem pa ću ga opet prelazit.
A počet ću prelazit i Empires & Dungeons... prošli sam ga puta samo na pola prošao i onda mi dojadio :(

Ajemric
17-04-2009, 11:22
ak rome spada

CRO-Tsar
23-04-2009, 11:40
Ja igram ETW, prelazim sad malo s amerima. Namjeravam izrokat Engleze i iz Amerike, a i iz Europe.

Raz
23-04-2009, 12:50
Od strategija igram Heroes 3 Complete i još uvijek Empires & Dungeons...oba dvije su jako zarazne :)

majstoro2
23-04-2009, 17:48
planiram kupiti emipre:total war
jeli neko igro da mi kaze kakva je i tako to

Deadwalker
23-04-2009, 20:33
joj, pa imas cijelu temu o Empire-u pa si malo tamo pogledaj. Osobno, nisam jos igrao tak da ti nemrem dati neke konkretne dojmove. Al ono, igra je iznimno kvalitetna i ako volis strategije, sigurno ces uzivat. Za probu si skini prvo demo, pa sam ocjeni... :wink:

Raz
01-05-2009, 17:34
Od strateških igri trenutno igram Tropico. Igra je predobra, večina city-building igara kod mene ne traju dugo no ova mi jednostavno ne dosađuje i "ima ono nešto" što me tjera da igram dalje :D

Arbiter of Change
01-05-2009, 18:31
To kod mene uzrokuje Zeus: Master of Olympus (i ekspanzija). Predobar city builder, meni vjerojatno najbolji iz serije istih. :)

Deadwalker
02-05-2009, 11:38
Trenutno kolko stigem od strateskih naslova igram Red Alert 3 te Dawn of War 2

majstoro2
02-05-2009, 13:43
kupio sam knight of honor
cudo,osvojio sam pola sjeverne afrike:D

Xero
02-05-2009, 18:02
Knights of Honor to je dobra igra :thumbs2: Ja trenutno "nabavljam" Empire.Total War.

Hellboy
02-05-2009, 22:03
Moram priznati da mijenjam mišljenje o Eldarima. Igrajući DoW (prvi) došao sam do misije u kojoj moram pokupiti nekakav Chaos ključić. I naravno, prvo mi je probleme radio njihov Avatar nakon čijeg uništenja mi je rečeno da će se Eldari boriti manje srčano.

My ass. Da ekipa od 3 dreadnoughta i pola Terminator squada nije zbrisala otpor oko rupe u kojoj je bio ključ, Eldari bi pregazili moju bazu koja je imala jebački sagrađenu obranu. I pored hrpetine obrambenih točaka, nekoliko desetaka Terminator squadova koje sam deployao i gubio, cijelog čuda dreadnoughta, smradovi su svejedno uspjeli ući u bazu i samo je volja Cara zadržala smradove tih nekoliko sekundi dok je ekipa na sjeveru mape napravila svoje prije nego sam izgubio bazu. Tako mi i treba kad igram na povišenoj razini težine. :D

darkoscillator
03-05-2009, 13:00
kupio sam knight of honor
cudo,osvojio sam pola sjeverne afrike:DS

eeee to je strategija,grafika nije za uzdizanja no nije ni losa.
no sto se tice diplomacije a i svega ostaloga igra je drama urađena.

Arbiter of Change
03-05-2009, 13:08
Moram priznati da mijenjam mišljenje o Eldarima. Igrajući DoW (prvi) došao sam do misije u kojoj moram pokupiti nekakav Chaos ključić. I naravno, prvo mi je probleme radio njihov Avatar nakon čijeg uništenja mi je rečeno da će se Eldari boriti manje srčano.
On ti je iskreno dobar (direktno u borbi) jer ti jedinice čini imune na moral damage, ali inače je uber jer ti se trupe brže treniraju i jer ti podiže cap.
Ironično - bog rata, a najkorisniji je u bazi. :)

Hellboy
03-05-2009, 19:26
U dvojci ga nema. Barem zasad. Fala bogu. I ovako mi zadaju probleme gdje god se pojave. :D

Herr Schnitzel
03-05-2009, 20:00
Prokletinje sa Shuriken hovercraftom. Iritiraju me do bola :(
Hvala bogu na Predatoru.

Raz
03-05-2009, 21:15
Meh... bankrotirao sam na Tropico-u. Sad sve ispočetka :D

str1k3r
03-05-2009, 21:19
Meh... bankrotirao sam na Tropico-u. Sad sve ispočetka :D
Jao, to se meni često na Anno i na Tropico znalo događati, good luck :thumbs2:
Šta ćeš, matematika ... nikad mi nije baš super išla.

Deadwalker
03-05-2009, 23:33
odlucio sam dati jos jednu sansu Supreme Commanderu. Do sada mi se nije svidio, al probat cu ga jos jednom zaigrati, al posteno, pa cemo vidit...samo da prođu ovi vrazji kolokviji na faksu...

Deadwalker
11-05-2009, 15:53
dakle, oduvijek sam se pitao kako bi to izgledalo da se srusi kip slobode na Liberty island-u. Neki dan Snicla mi dao ideju kako...

from this...
http://xs139.xs.to/xs139/09201/wic_2009-05-10_23-51-33-30767.jpg.xs.jpg (http://xs.to/xs.php?h=xs139&d=09201&f=wic_2009-05-10_23-51-33-30767.jpg)

through this...
http://xs139.xs.to/xs139/09201/wic_2009-05-10_23-51-56-75642.jpg.xs.jpg (http://xs.to/xs.php?h=xs139&d=09201&f=wic_2009-05-10_23-51-56-75642.jpg)

*to this...
http://xs139.xs.to/xs139/09201/wic_2009-05-10_23-53-18-90123.jpg.xs.jpg (http://xs.to/xs.php?h=xs139&d=09201&f=wic_2009-05-10_23-53-18-90123.jpg)

*uzmite u obzir da nazalost nitko u stvarnosti nije mogao do sada rusiti kip slobode, tak da ovaj racunalni izracun je možda i pogresan...
For mother Russia!! 8)

Nodakim
11-05-2009, 20:35
Word in Conflict
:)

Electromaster
11-05-2009, 20:37
@Deadwalker
Bah, sve je to već viđeno u RA2. :P

Herr Schnitzel
11-05-2009, 21:12
*uzmite u obzir da nazalost nitko u stvarnosti nije mogao do sada rusiti kip slobode, tak da ovaj racunalni izracun je možda i pogresan...
For mother Russia!! 8)
The Party will be very pleased, tovarish.
I da, moram reci da je raketiranje Kipa Slobode u RA2 ponesto kulnije :)

Deadwalker
12-05-2009, 13:41
@Deadwalker
Bah, sve je to već viđeno u RA2. :P

ma znam, al ono, zanimalo me kak to izgleda bas u ovoj igri...iako, ocekivao sam da ce od kipa ostati samo velika rupetina(neznam da li je u stvarnosti Kip slobode stvarno pojacan celicnom konstrukcijom, trebalo bi isprobat :P )

Ajemric
30-05-2009, 06:31
ili možeš izguglat

Deadwalker
03-07-2009, 16:48
Da malo ozivim temu...izaslo je u zadnjih pola godine dosta dobrih strateskih naslova, pa recite, sta igrate trenutno od strategija?

Ja trenutno prasim WiC Soviet Assault te SW Empire at War(dobro, taj rts igram gotovo non-stop :) ). Empire je trenutno na pauzi...
Glede Soviet Assaulta, rijec je zapravo vise o nekakvom minornom update-u, nego li ekspanziji. Dodano je 6 novih misija u kampanji u kojima igrate sa sovjetima te zapravo kampanja je puno ljepsa cjelina za igranje. U multiplayer-u je također dodano nesto novih mapa, normalno one koje se javljaju kampanji. Također je dodana very hard tezina te sada AI na toj tezini je vrlo zeznut protivnik. Ima i nesto novij jedinica kao i nove dalekometne paljbe. U biti ekspanzija sada cini igru kao pravu zaokruzenu cijelu te ukoliko volite rts-ove bez base-buildinga i volite s komunjarama prasit amere, ovo je savrsena igra za vas... 8)

SW Empire at War, moj omiljen rts vec duze vrime. Em jer volim SW i rts-ove kao takve, igra odlicno funkcionira sa sistemom kamen - skare - papir. Nakon nekoliko patcheva i AI je na razini i predstavlja vraski izazov te se itekako usudi napasti.(posebice ako vam su Vader i Emperor protivnik :) ). Ono sto me jako veseli je da vrlo ubrzo dolazi ovaj mod (http://www.imperialassault.com/rote/)Ssto ce samu igru uciniti itekako zanimljivijom i boljom.

Eto, moj kratki osvrt...e da, da se malo preseravam... :P

http://xs141.xs.to/xs141/09275/epic_wiiiiiiiiiiiiiiiin231.jpg.xs.jpg (http://xs.to/xs.php?h=xs141&d=09275&f=epic_wiiiiiiiiiiiiiiiin231.jpg)

Gwindor
03-07-2009, 19:02
Stagniram sa Total Warom pa sam ponovno pokrenuo Ground Control II. Jedna od boljih strategija koje sam odigrao tijekom svojeg gamerskog staža. Posebno mi se svidio setting u koje se odvija priča. Ono... Nekoć močno carstvo spalo je na unaprijed izgubljenu bitku za svoj zadnji planet. Završna scena mi se posebno urezala u pamćenje... Skoro sam i suzu pustio :(

Srle
03-07-2009, 20:35
Ma samo DOW II, u posljednje vrijeme barem...
Igra koja me na toliko različitih načina fascinirala, da sam se konvertovao sa Ensemble studiosa na relic kao omiljenog RTS developera.SP, MP, u potpunosti mi je svejedno... mada preferiram SP čisto zbog silnog awessomness faktora glavnih protagonista igre... Jedino što joj fali je epski kraj (tipa Tarcus umire ili se žrtvuje radi nečega)
I da, još uvijek s vremena na vrijeme zaigram Age of Empires II, dakako s ekspanziom. Igra koja je tačno 10 godina stara i koja me i dan danas fascinira kao i prvog dana...Imao sam 12 godina kad sam je prvi put zaigrao i tad sam manje-više prije svih znao povijest Barbarosse, Saladina, Genghis Khana i Joan of Arc. ova igra je zajedno u kombinaciji sa prijenosnim tetrisom nekoliko godina prije odredila moju budućnost kao gamera.

mr.bullseye2
18-08-2009, 16:26
Strategije igram samo kad mi ponestane fps-a ili nečeg sličnog. Ipak to ne znači da nemam svoje favorite:Age of empires3,LOTR:battle for middle earth,Axis&allies ,warhammer 40 000 dawn of war. :kill: :kill:

Deadwalker
08-07-2010, 18:43
Da zivnem malo topic sa jednom zanimljivom vijescu.

http://kotaku.com/5582009/ex+age-of-empires-devs-working-on-microsoft-strategy-game

Kao sto pise u naslovu, Robot Entertainment koji cine bivsi zaposlenici Ensemble studia(tvorci Age of Empires serijala) rade na novoj strateskoj igri, u reziji Microsofta naravno. Kodnog naziva "Project S", za koji se isprva mislilo da ima veze s Halo serijalom, na kraju se pokazalo da je rijec o pogresnim indicijama. Prema zadnjim informacijama, igra ce sadrzavati dosta "core elemenata" iz, gle cuda, Age of Empires serijala, u novom i drugacijem grafickom ruhu. Za sada konkretnijih informacija jos nema, al ono, sta mislite, kakvu igru bi mogli dobiti? :)

Malo nevezano za temu, s Fable-om III Microsft je najavio velike planove za PC igre u buducnosti. Jer ova igra takoder naznaka toga? :)

Discuss.

keko
08-07-2010, 21:08
Što se tiče strategija, trenutno se čeka Victoria 2, koja izlazi 13. kolovoza. Još samo jedan mjesec čekanja, nadam se da neće odgađati :thumbs2: .

Raz
09-07-2010, 00:04
Strategije su me nekako pustile u zadnje vrijeme, ali se zato čeka Civilization 5 i Elemental - War of Magic.

josip_kraš
09-07-2010, 10:46
Da malo ozivim temu...izaslo je u zadnjih pola godine dosta dobrih strateskih naslova, pa recite, sta igrate trenutno od strategija?

Ja trenutno prasim WiC Soviet Assault te SW Empire at War(dobro, taj rts igram gotovo non-stop :) ). Empire je trenutno na pauzi...
Glede Soviet Assaulta, rijec je zapravo vise o nekakvom minornom update-u, nego li ekspanziji. Dodano je 6 novih misija u kampanji u kojima igrate sa sovjetima te zapravo kampanja je puno ljepsa cjelina za igranje. U multiplayer-u je također dodano nesto novih mapa, normalno one koje se javljaju kampanji. Također je dodana very hard tezina te sada AI na toj tezini je vrlo zeznut protivnik. Ima i nesto novij jedinica kao i nove dalekometne paljbe. U biti ekspanzija sada cini igru kao pravu zaokruzenu cijelu te ukoliko volite rts-ove bez base-buildinga i volite s komunjarama prasit amere, ovo je savrsena igra za vas... 8)


Igraš li MP?

Ja također igram WiC.
Iako nisam baš ljubitelj strategija u WiC sam se zaljubio na prvi pogled.I tako od 2007. :D
SP sam prešao 3-4 puta na različitim težinama sada samo prašim po Mp-u.
Loša stvar kod public servera je ta da imaš njubine.Koji većinom tjeraju po svom.Ili ti ne štite sa protuzračnom obranom pa spawnaju samo artiljeriju (koja nema velikog efekta osim što "makes your dick bigger"), ili spawnaju 10 light tenkova koji u srazu sa 4 heavy tenka redovito popuše.Ima još primjera.I tako ti unište volju za igranjem.
Ali opet ako nabasaš na dobre igrače kao što sam ja jučer kada smo se preko VoIp-a koordinirali i zauzeli sve command pointe za 10min. :D