PDA

Pogledaj cijelu verziju : Timo Glock



Frky
02-11-2008, 22:38
Neznam jeste li gledali formulu maloprije, pa evo što je bilo:

Uglavnom, Massa pobjeđuje, prolazi kroz finish i Hamilton je 6 (nedovoljno da bude pobjednik po bodovima)! Glock je 4 i zadnjih 100 metara zastaje i propušta 2 bolida, znači i Hamiltona, što znači da on prolazi 5. kroz finish te tako pobjeđuje Massa-u u ukupnom poretku!

Pa ono, Glock seljačino nepravedna.... đubar......... m........ j........... aaaaaaaaaaaaaaaa...............

Neven <R>
02-11-2008, 22:45
Već sam napisao u F1 topicu i opet ću se ponoviti. Timo Glock je prestigaoSHamiltona 5 krugova prije kraja utrke. Zašto bi onda taj isti Timo Glock nakon što ga je prestigao išao pustiti, gdje je tu logika?

Frky
02-11-2008, 22:47
Neznam, ali nekako mi namješteno to sve izgleda....

Neven <R>
02-11-2008, 22:50
Nije, kužim da su Ferrari fanovi uzrujani i sve to ali malo razmislite.

Glock (tj. Toyota) je jednostavno riskirao i na kraju mislim da je čak i dobio koje mjesto ili se vratio na isto. Možete provjeriti na stranicama F1 vremena zadnjeg kruga. Tamo ćete vidjeti da su Glock i Trulli imali vrijem od 1:44 dok su ostali vozači radili od 1:25 do 1:30, jer se samo vozači Toyote nisu prebacili na gume za mokro.

Frky
02-11-2008, 22:55
Ma dobro, to sve stoji, ali ipak izgubiti 2 mjesta u zadnjih 100 metara je malo ... čudno....
Nije valjda bio toliko spor da nije mogao voziti defanzivno i pokušati zaustaviti bar jednog od njih!

Neide mi u glavu.....

Neven <R>
02-11-2008, 22:59
Na Premieru su prikazivali malo prizore iz Glockovog zadnjeg kruga vožnje, i to kak je on plesao je nevjerojatno da se uopće održao na stazi. Tako da stvarno ne čudi to što nije htio nimalo riskirati na kraju trke. Da je krenuo u defanzivnu putanju to nikako ne bi dobro završilo (po njega ali vjerojatno i Vettella/Hamiltona), a ipak mu nije bio cilj oduzeti Hamiltonu prvenstvo time da se skuca u njega (iako ima vozača koji bi tako nešto napravili). Da se ovo desilo u neko drugoj utrci nitko ne bi sumnjao u to da je Glocku jednostavno bilo nevjerojatno teško voziti po natopljenoj stazi.

IMO Glock je ovdje napravio sve što je mogao. Ferrarijevci bi mu trebali zahvaliti što je dao barem malo nade pri kraju utrke i što je ipak natjerao Hamiltona da se bori. Da je kojim slučajem Glock išao u boks, ostao bi iza Hamiltona, koji bi onda pustio Vettella bez borbe i u miru odvozio zadnjih par krugova.

yvohr
05-11-2008, 21:09
Ja nisam gledao trku, ali mislim da je Hamilton zasluzeno osvojio prventsvo!

Go McLaren Mercedes!

Symon
06-11-2008, 08:09
jbt ja sam poludio.......koji k... Glock nije mogao nastaviti s tim j....nim gumama za suho
zao mi je masse jer je ovu sezonu super vozio.
a mozda su se dog. da Hamilton MORA osvojiti ovo prvenstvo.
a najvise mi je zao kimmija jer navijam za njega.kimmi je najjaci.

King’s Rider
06-11-2008, 13:42
Dogovorili su se !!! Sada sam čuo šokantnu vijest : "Kaos u F1 , nova afera u Merceds McClarenovom stožeru ! Naime , u garaži McM otkriven je DeLorean koji je identičan onome iz filma "Back to Future" nama poznat kao "Povratak u budućnost".U autu je otkriven vremenski stroj koji je bio namješten na dan utrke VN Brazila.Stručnjaci i ljubitelji Ferrarija zaključuju da je tako ekipa iz McM znala scenarij odvijanja utrke.Naime McM se dogovorio sa Toyotinim vozačem Timom Glockom da što god bilo da posljedni krug tj zadnjih par stotina metara zakoči i porpusti Hamiltona.Naravno Glock je pristao na to uz dobivenu veliku količinu dolarčića."

To je još jedna teorija od mene :)

Babitz
06-11-2008, 14:35
Moram li reći da je apsolutno retardirana i besmislena?

MasaKrisT
06-11-2008, 14:36
nemoras:)vidljivo je iz samog teksta:)

King’s Rider
06-11-2008, 15:31
Moram li reći da je apsolutno retardirana i besmislena?

A i apsolutno bespotrebna :)

Hehe , malo podbadam sve Ferrarijeve navijače koliko su toliko uvjereni da je tu neka zavjera u pitanju pa gluposti pišu.Nemojte misliti da sam bio ozbljan :) !

Neven <R>
06-11-2008, 16:26
a mozda su se dog. da Hamilton MORA osvojiti ovo prvenstvo.

Pa da, to su se sigurno dogovorili onda kada su Hamiltonu oduzeli pobjedu u Belgiji.

Babitz
07-11-2008, 10:03
Nenči, nemoj mi reći da pratiš F1 :(

Neven <R>
07-11-2008, 16:15
Fkors, pravi sport za odrijemati. :app

Babitz
07-11-2008, 16:36
Aha, ko ribičija. :app

agaeon
16-11-2008, 15:18
To je sve namješteno,ja kao ferrari fan,moram reć da sam razočaran,po svemu je Ferrari trebao osvojit prvenstvo!Je da je 90% vremena utrka dosadna,jedino komentator ispušta dušu .-p

Systematic Reverse
25-11-2008, 11:51
Glock njub, sjecam se prije kad je Massa zadnji startao u Njemačkoj brijem, pala je kiša, on nije uopce isao u box po gume za kisu, vozio je dosta krugova (do kraja) na suhim gumama i pobjedio... Nije tc napravio toliki diffrence...

downforce3d
26-11-2008, 22:31
Massa nije nikad pobijedio utrku koju je startao izvan 1 reda. Vecina pobjeda su s pole positiona, a samo 2 s druge startne pozicije. To su VN Bahreina, kad je Kubicu prestigao odma na startu i VN belgije u kojoj je odlukom sudaca promoviran na 1 mjesto. Kad vec spominjes Massu i TC, onda treba i spomenut VN Australije gdje se u prvom zavoju izvrtio i udario u zid, onda VN Malezije gdje je izgubio kontrolu i ostao u pjescanoj klopci, VN Monaca u kojoj je po kisi izletio u prvom zavoju, VN VB gdje se totalno osramotio po kisi i izvrtio 5 puta, VN Belgije u kojoj je Heidfeld po kisi s gumama za mokro imao preko 40 sekundi brzi krug od Masse na gumama za suho. Mala napomena, Glock je bio oko 20 sekundi sporiji od ljudi na gumama za mokro.

Systematic Reverse
29-11-2008, 17:11
moj bed

bit ce da se radilo o Barichellu dok je bio u ferrariu, ili mozda cak i Irvineu xD ali brijem da je Barichello u pitanju...

downforce3d
29-11-2008, 18:24
Yep, Barichello u Hockenheimu 2000-te, sa 18 pozicije do pobjede.

cham3leon
29-11-2008, 20:21
Slušajte, zadrti Hamiltonovci:
Ja nisam Ferrari fan, nikad nisam bio, niti ću ikada biti. Ono što najviše volim u f1 je kompetitivnost i napetost, a ova sezona je bila jedna od najboljih koje sam ikada pratio.

Ali problem je ovaj incident s Glockom, koji je malo netransparentan. Žao mi je, ali ne stoje vaše teorije da je on riskirao, pa je na kraju imao problema zbog kiše...
To je sve jasno, ali nije se točno to dogodilo. Timo je išao normalnim tempom, sve do zadnjeg zavoja, i usporio odjednom dok je još bio na ravnici pred zadnjim zavojem.
Zaboga, pa nije neko zalio stazu sa šmrkom taman kad je Glock bio pred zadnjim zavojem. Da je imao tolike probleme da nije mogao zadržati poziciju osjetilo bi se još koji krug prije i već bi ga ljudi počeli prestizati jer Interlagos ima dobrih mjesta za preticanje prije dolaska na ciljnu ravninu.

I ako mene pitate, ukoliko se tu radi o namještaljci, rekao bih prije da iza nje stoji FIA koja nastoji učiniti utrke uzbudljivijima, nego McLaren.

Neven <R>
30-11-2008, 12:01
ROFL pa nije FIA Bog, malo si previše zabrijavaš, jesi gledao onu utrku kad je Heidfeld u zadnjem krugu jedini promjenio gume i time oprao pobjednika (Massu) 20-ak sekundi i dobio jedno 5-6 mjesta. I opet Trulli je imao isto vrijeme kruga kao Glock, šta su u FIA-i toliki genijalci da bi obojici zapovjedili da uspore na jednako vrijeme? :pray:

Ma sigurno je FIA zato oduzela pobjedu Hamiltonu u Belgiji, zapovjedila Piquetu da se zabije u zid u Singapuru kaok bi se ispremješalo sve u utrci itd. itd.

cham3leon
30-11-2008, 12:04
Pa ne mora bit Bog da namjesti utrku, isuse, pa oni UPRAVLJAJU tim natjecanjem, kako ga ne bi mogli i namjestiti kojiput. Kako da ti nacrtam?

Neven <R>
30-11-2008, 12:06
Kako da ti ja nacrtam da je nemoguće prizvati kišu u zadnjih 5 krugova, jednostavno je nemoguće bilo znati da će biti kiša zadnjih 5 krugova, kako da ti to nacrtam?

Znači po tebi su MASTERMINDOVI F1 odjednom kad su shvatili da je kiša zadnja 3 kruga, zapovjedili Glocku da ne ide u boks, onda su naredili Vettelu da prestigne Hamiltona kako bi Massa mislio da je prvak, a onda su opet zapovjedili Glocku da uspori kako bi Hamilton osvojio prvenstvo. :pray: :pray: :pray:

I to su sve smislili u one 2 minuta kada su saznali da će padati kiša zadnjih par krugova? :pray: :pray: :pray:

cham3leon
30-11-2008, 12:14
Kako da ti ja nacrtam da je nemoguće prizvati kišu u zadnjih 5 krugova, jednostavno je nemoguće bilo znati da će biti kiša zadnjih 5 krugova, kako da ti to nacrtam?

Znači po tebi su MASTERMINDOVI F1 odjednom kad su shvatili da je kiša zadnja 3 kruga, zapovjedili Glocku da ne ide u boks, onda su naredili Vettelu da prestigne Hamiltona kako bi Massa mislio da je prvak, a onda su opet zapovjedili Glocku da uspori kako bi Hamilton osvojio prvenstvo. :pray: :pray: :pray:

I to su sve smislili u one 2 minuta kada su saznali da će padati kiša zadnjih par krugova? :pray: :pray: :pray:

Ovaj forum mora da je zacopran, jer me neki ljudi jednostavno magično ne razumiju:

Meni je sasvim jasno da je Glock problema imao zbog kiše, ali ono što me brine je da je dok je kiša padala normalno vozio do ravnice pred zadnjim zavojem, gdje je ODJEDNOM praktički stao i svi su ga pretekli. Inače bi postupno usporavao kako bi se i staza močila, ali NE, on je NAGLO usporio i to baš pred zadnji zavoj kad su ga svi pretekli. Evo, to je meni sumnjivo.

Šta sad ne razumiješ?

Neven <R>
30-11-2008, 12:18
Nije on NAGLO usporio, on je uletio u kadar u zadnjem zavoju pa je u usporedbi sa Vettelom i Hamiltonom IZGLEDAO sporo, fora je u tome što je on imao bolesno spore sektore kroz cijeli krug (jer se staza konačno natopila vodom), na Premieru su pokazivali kako se lelujao kroz cijeli krug i jedva držao staze.

downforce3d
30-11-2008, 21:25
Neven je u pravu, Glock je u svakom sektoru izgubio 5-6 sekundi i do kraja kruga njegova prednost se izgubila. Jos treba napomenut da je Glock cak bio par desetinki brzi od Trullija(isti bolid, iste gume).

cham3leon
30-11-2008, 21:53
Ma meni je drago da smo imali tako veličanstvenu seoznu, samo mi se čini da tu nešto nije u redu, jer je mala slučajnost da cijela sezona više-manje bude tako napeta, a kamoli da dobije takvu završnicu.

Nodakim
30-11-2008, 21:58
Znači tebi je sumnjivo što napeta sezona ima napeti kraj?(uh)

cham3leon
01-12-2008, 12:31
Kratko rečeno, da.
Uzmi u obzir da je F1 (ruku na srce) relativno dosadan sport.
Vjerojatno samo moja paranoja, ali samo ističem čudnovatosti...

Frky
12-12-2008, 10:32
Dosadan :shock:

Dobro ajde, dosadan je bez kiše!

cham3leon
12-12-2008, 10:47
Pa čuj, ove sezone se pred kraj nanizalo nekoliko vrhunski uzbudljivih utrka, ali inače se dogodi jedna interesantn utrka na 3 dosadne. Moraš priznat...