PDA

Pogledaj cijelu verziju : Chronicles



Dreamer Deceiver
01-11-2008, 23:23
Evo, ja sam došao na ideju da par nas na forumu koji imaju volju i želju za pisanje stvorimo takoreć "pisanu seriju" koja je vezana za superjunake.
Naime moja ideja je ovakva :
- da svaki od nas koji je voljan uć u ovaj projekt, stvori svog lika sa svojom pričom i posebnom moći ( ako želite, vaš lik ne treba imati posebne supermoći )
- da svako piše na svoj način ( netko može pisati iz prvog lica, netko iz trećeg itd. )
- da se svaka epizoda sastoji od scena. Npr, ja pišem o svojem liku i onda na jedmput prekinem, te slijedu druga scena koja prati drugog lika, pa trećeg pa se onda vrati na mojeg lika i tako ukrug ( a može i ispremiješano )
- da se naši likovi mogu susretati ( ali i ne moraju, mogu biti samotnjaci ) u toj našoj seriji ali u tom slučaju, dvojica ili više pisaca neka se međusobno dogovore kako će teć radnja u toj sceni
- da svaka epizoda ima po oko 4 - 5 scena po liku.

Inače sam inspiran serijom Heroji, i stvarno bi želio da taj projekt uspije jer znam da ovdje ima puno potencijala za pisati. Također svaki put kad bi epizoda bila gotova, sav taj tekst bismo skupili u jedan post i objavili u pdf formatu.
Naime, prema mojoj "beta" ideji, priča bi bila smještena u jednu metropolu nepoznate države u sadašnjosti. Nešto kao npr. kao što je već isfurani New York :D
Da nebi došlo do svađe, ove kronike mogu imati likove koji imaju iste super moći ( ali molim vas ne pretjerujte s super moćima i ne stvarajte overpowered likove :D )
Tko je in ?

Cthulhu
02-11-2008, 00:18
ha,što je ovo? gdje se nalazim? što? svjetlo? moram vidjeti...
otvorio sam pritvorena vrata i shvatio da se nalazim na vrhu nebodera. ali,gdje se nalazim?
kako sam se uopće našao ovdje, ničeg se ne sjećam. i, zašto me toliko boli glava? osjećam se kao da ću eksplodirati svake sekunde. vrti mi se, moram povratiti. tako sam žedan, tako žedan...
ali,što je ono na podu? moram vidjeti...nije valjda?!? o, bože,ovo se ne događa,ne meni...
ovo je mrtvac! zar je moguće? zar je moguće da se ovo meni događa? zar je moguće da sam ga ja ubio?!?

Dreamer Deceiver
02-11-2008, 10:59
nisam mislio da već počnemo -.-
mislio sam da se prvo međusobno dogovorimo kojeg ce tko imati lika, ime lika i malu biografiju lika

EDIT : evo da ja predstavim svojeg lika.

Ime - Theodore Eversong
mjesto rođenja - /
datum rođenja - 5.11. 1965.
obitelj - majka i otac mrtvi, dva brata, sestra, te jedno izvanbračno dijete
brak - neoženjen
boja kose - smeđa
boja očiju - zelena
visina - 174 cm
težina - 70 kg
specijalna moć - besmrtnost ( makar će se tokom epizoda otkrivati da nije potpuno besmrtan )
prebivalište - bolnica za umno bolesne osobe " Sveto Trojstvo "

biografiju cu predstaviti kasnije :)

Arbiter of Change
02-11-2008, 21:53
Drugim riječima koncept mini story arc? Ali zašto baš mora biti orijentirano prema superjunacima. :)

Cthulhu
02-11-2008, 22:08
a o čemu bi ti pisao?

Dreamer Deceiver
02-11-2008, 22:13
Drugim riječima koncept mini story arc? Ali zašto baš mora biti orijentirano prema superjunacima. :)

pa neznam, htio sam napraviti prve hrvatske superjunake :D
ali naravno... zašto nebi ipak to bili antiheroji ? :) ili pak villiani...
naprimjer jedan pisac ima junaka koji goni villiana koji je pod vlašću drugog pisca a taj villian goni po svojem dok superjunak istražuje tko je taj villian :)
svega može bit :)
evo ja sam tio od svog heroa napraviti antiheroja koji malo previše graniči s villianom, tj. lik koji toliko želi pravdu u svijetu da ne preza ni pred čim, jedan od likova čiji je moto : cilj opravdava sredstva :)

Lord Ragnarok
02-11-2008, 23:08
im in!!!! xd

Ime - Mateus Macanius
mjesto rođenja - Gdanjsk
datum rođenja - 1.1.1986
obitelj - nepoznato
brak - neoženjen
boja kose - narandasta sa zelenim pramenovima
boja očiju - modro plava
visina - 183
težina - 74 kg
specijalna moć - Shapeshifter (mogucnost mjenjanja oblika u sve osobe ili stvari)
prebivalište - Hotel sa 5 zvjezdica

Arbiter of Change
03-11-2008, 18:39
[quote="Arbiter of Change":2hm8och2]Drugim riječima koncept mini story arc? Ali zašto baš mora biti orijentirano prema superjunacima. :)

pa neznam, htio sam napraviti prve hrvatske superjunake :D
ali naravno... zašto nebi ipak to bili antiheroji ? :) ili pak villiani...
naprimjer jedan pisac ima junaka koji goni villiana koji je pod vlašću drugog pisca a taj villian goni po svojem dok superjunak istražuje tko je taj villian :)
svega može bit :)
evo ja sam tio od svog heroa napraviti antiheroja koji malo previše graniči s villianom, tj. lik koji toliko želi pravdu u svijetu da ne preza ni pred čim, jedan od likova čiji je moto : cilj opravdava sredstva :)[/quote:2hm8och2]
Ma ne, iako mi sama tematika nije baš nešto, nego sam mislio na to kako se većina herojski fokusiranih uradaka svede na power-playing, tj. "moj je veći od tvoga". Ne znam, ako ispadne da neki imaju uber sposobnosti može dovesti do nezgodnih situacija, na to sam mislio.

Dreamer Deceiver
03-11-2008, 19:19
aha, pa ja nisam mislio da bude tako i stvarno bi želio da se ne stvaraju overpowered likovi, ja sam mislio napraviti taj neki serijal gdje postoje različiti ljudi s supermoćima pod tim mislimda nisu svi lawful good ili lawful evil, već neki su neutral neki graniče, a neke jednostavno boli neka stvar za svijet ( htio sam napraviti lika s moćima tipo peter petrelli iz heroja samo s karakterom dr. housa i da ga zaboli za svijet, da svoje moći koristi za svoje dobro ) te nastave svoj život kako ide samo ponekad iskoriste svoje moći

Frky
03-11-2008, 19:39
Primamljivo mi ovo zvuči.... možda se i upustim u stvaranje nekog svog lika (imam onako u grubo neku predodžbu kakav bi trebao biti), no slažem se s Arbiter-om u vezi ovoga "moj je veći od tvoga"!

I trebali bi, kad već imamo super heroje imati i villane, ali baš villane a ne da su anti-heroji, čisto da započnem priču o svom liku! Nešto tipa, ovaj je njegasjebao pa ga sad on traži zbog toga ......

Arbiter of Change
03-11-2008, 19:47
Aaahhh.... villain. Me likez. :)

Ne nužno kao nešto što bi lik odmah od početka bio, ali drago mi je da imamo tu mogućnost da postane negativac kroz priču. Vjerojatno bi stvarno bilo dobro da svi bar napišemo poglavlje-dva o svojim likovima. Postoje li neka posebna pravila o tome moraju li oni već otkriti svoje moći ili je moguće da ih otkriju kroz svoj tekst?

ImeS- Ferdinand Kampfer
Mjesto rođenjaS- Amberg
Datum rođenjaS- 21. 07. 1988
ObiteljS- Bliža obitelj (roditelji i sestra) živi u susjednom gradu, a daljna rodbina u Njemačkoj
BrakS- Neoženjen, u sretnoj vezi već godinu dana
Boja koseS- Smeđa
Boja očijuS- Zelena
VisinaS- 185
TežinaS- 75 kg
Specijalna moćS- Manipulacija energijom po štetu vlastitog zdravlja u esktremnim slučajevima (mogu opisati detaljnije ako je nejasno)
PrebivališteS- Studentski dom, kat 2, soba 21.

Sgt. Bull
03-11-2008, 20:13
Okay, why not...

ImeS- Artorius "Sir Talk A Lot"
Mjesto rođenjaS- Unknown
Datum rođenjaS- 21.03.1990. (tako su mu rekli usvajači)
ObiteljS- Nepoznati (trenutno obitava sa "majkom" i "ocem" te "bratom")
BrakS- //
Boja koseS- Smeđa
Boja očijuS- Smeđa
VisinaS- 175 cm
TežinaS- 105 kg
Specijalna moćS- Praktična snalažljivost u bilo kojem elementu okoliša i umijeće finog sročenog (ali mucavog) govora ovoj osobi jednostavno omogućavaju kontrolu nad svakom situacijom kao i nad svakom osobom (dobro, ne baš svakom).
PrebivališteS- Stan (soba koju dijeli sa bratom)

Ukratko, prvih par godina života proveo u neugodnim domovima, prije konačnog prebivališta prošao je kroz desetine domova i roditelja kojima je praktično bio smetnja sve do svoje osme godine života kada su ga (trenutačni) roditelji usvojili. Kroz svoj veoma kratki život nije pokazao zanimanje za mnogo stvari osim za ljenčarenje te povijest koju voli te izučava. Nije spretan ni u kom smislu a prevelika težina mu ne dopušta manevre vrijedne spomena (osim kada vidi pse). Nikada u životu nije poželio ništa drugo osim toplog zagrljaja majke, lijepe riječi oca te razgovora sa bratom ili sestrom, to je eventualno i dobio u porodici sa kojom sada živi za koju kaže da mu je ispunila snove. Biološke roditelje nikada nije želio upoznati jer smatra da nisu to zaslužili (egoista, pff) te nikada ih ni neće upoznati čak i ako mu se jave.
U školama (osnovnoj i srednjoj) uvijek je bio poznat kao namrgođen i vječito ljut, rijetko spreman na saradnju te prečesto agresivan (tu je agresivnost kasnije počeo ispoljavati u domu). Uvijek je spreman hrabro stati i braniti prijatelje protiv svega i svačega, no isto očekuje i od njih. Ljubav prema povijesti je počeo iskazivati veoma rano (iako je tek u sedmoj savladao vještine govora) te je na pitanje kako se zove usvajačima (trenutnim roditeljima) rekao Artorius (kralj artur), dok priča muca ali opet, sposoban je sročiti bilo kakav govor za bilo kakvu potrebu.

Dreamer Deceiver
03-11-2008, 20:24
hm, slažem se s arbiter, ajmo svi napisati uvodno poglavlje tj. tu nekakvu uvodnu epizodu za svakoga od našeg lika i onda cemo to kad svako napiše uvod staviti u jedan post tj. u jednu epizodu i naše uvode ćemo podijeliti na scene koje cemo razmiješati npr. prva je arbiterova, pa bullova, pa nečija druga, pa opet arbiterova ili bullova i tako dalje :)
I usput, prije nego što počnemo neka netko da pošten naziv ovome našem čudu i htio bi da porazgovaramo o tome gdje bi se trebalo smjestiti lokacija

Sgt. Bull
03-11-2008, 20:29
Kronike je sasvim dovoljno dobar naziv... nema potrebe za mjenanjem i sada izmišljanjem nekog uber imena..
Lokacija - Nigdjezemska ilitiga izmišljena zemlja :D

Arbiter of Change
03-11-2008, 20:30
Slažem se.
Što se tiče lokacije to ti odluči, o veliki gazda (pretpostavljam da ciljaš na neku metropolu ili tako nešto). :)

EDIT:
Daj još malo vremena ako se još netko misli pridružiti/potvrditi sudjelovanje.

Sonic_Moronic
03-11-2008, 20:52
Wait for mah! Samo da smislim lika. :D

Dreamer Deceiver
03-11-2008, 21:00
mah, ako mi dopuštate mogu i ja napisati uvod... :D
slažem se stime da čekamo još neke ljude ako se žele priključiti, također sam obavijest o kronikama ostavio i na forumu pc riders i nosf forumu tako da će najvjerojatnije i ovi s nosf foruma paralelno raditi s nama...
pa ja sam ciljao na metropolu u kojoj se može vidjeti svi problemi današnjice ( zagreb ftw ) ali se također mogu mjenjati lokacije, npr. jedan lik može započeti u nekom selu pa da dođe u tu metropolu

Sgt. Bull
03-11-2008, 21:02
Just start it for fucking sake already! I'm Bored! =(

Dreamer Deceiver
03-11-2008, 21:04
pa ti počni pisati uvodno poglavlje o svom liku, ali neka to ne bude samo par redova, neka to bude praktički "kratka priča"

Arbiter of Change
03-11-2008, 21:30
Ferdinand KampferS

Dolaskom iz Njemačke u svojoj 15. godini Ferdinanda Amerika nije prestrašila kao što je njegova rodbina mislila da će. Naprotiv, potajno joj se veselio jer još nigdje nije putovao van domovine, sve do tog dana dok mu otac nije dobio mjesto predavača na jednom Američkom veleučilištu. Naravno, posao je zahtjevao preseljenje obitelji na novi kontinent, a bilo bi blago reći kako su svi bili presretni tom odlukom. Glavni glas koji se protivio je vjerojatno pripadao Ferdinoj (kako ga je većina zvala, uglavnom jer je sam Ferdinand na tome inzistirao) sestri; Anni, godinu dana mlađoj i jako nespremnoj da napusti sve svoje prijatelje i ode daleko do svega poznatog. Ali svi njezini prigovori nisu mogli realno razuvjeriti oca i oni su otišli putem Amerike.

Dolaskom u SAD, obitelj se smjestila u Chicagu gdje im je otac i dobio posao. Srećom, jezična barijera je praktički bila nepostojeća zahvaljujući obrazovanju stečenom u Njemačkoj i prijelaz je bio relativno bezbolan za djecu. Ferdinand je, za razliku od svoje sestre koja se i dalje opirala, bio fasciniran novim gradom. Transfer u lokalnu središnju školu je bio sređen i nije bilo problema. Djeca su se uklopila i stekla prijatelje, dok im ocjenje nisu patile zahvaljujući opširnom znanju koje su već imali i koje je bilo, iskreno govoreći, daleko superiorno onomu od njihovih novih prijatelja. Tako su prošle 4 godine kroz koje su se svi; roditelji i djeca, u potpunosti uklopili u novi Američki način života. Ferdi i Anna su se oboje iskazali kao briljantni na akademskom području i upisi na fakultete su bili očigledni. Anna je imala još jednu godina pred sobom, ali Ferdinand je već odabrao što želi. Također je bio nevjerojatno sretan da je i njegova djevojka s kojom je bio u vezi već nekoliko mjeseci također pokazivala interes za taj isti faks, što je najbolje od svega još je to da bi bili u istom gradu. I tako je nakon nekoliko dana dogovora sa roditeljima dogovoreno da Ferdinand ode na faks iduće jeseni u drugi grad gdje će živjeti u domu (na veliku žalost, dom nije bio mješani).

Došao je dan putovanja i pozdravio se sa svima; roditeljima koji su rekli da će mu slati novac te da ima njihovu podršku i sestrom koja je rekla da će ga posjećivati kad bude mogla jer je dosta često putovala do njegovog novog grada u posjet svojim prijateljima, omogućeno činjenicom da nije bio baš udaljen, maksimalno sat-dva vožnje vlakom. Sa torbom pod jednom rukom i drugom na djevojci, Ferdinand Kampfer je došao u svoj novi dom; Studentski Dom 06; mjesto koje će mu biti novo prebivalište iduće četiri godine.




Ukratko, kad radnje počne, planiram izvesti kao da je preskočeno neko vrijeme (5-6 mjeseci) tako da nisam sve detalje navodio ovdje već ih mislim postepeno prezentirati kroz same odlomke. Evo, kratko i jasno bez previše detalja. Vjerojatno bi trebali pripaziti na formatiranje i pravopis kod pisanja (moj bed ako ih ima, nisam kontrolirao) i koristimo li smileye ili ne? Ja sam iskreno protiv... samo remete tok.

Sonic_Moronic
03-11-2008, 21:33
ImeS- Arkannen Harth
SMjesto rođenjaS- Engleska, Leicester
SDatum rođenja S- 4.9.1983.
SObiteljS- Majka (bila je trudna kad je lik otišao) i otac u Leicesteru
BrakS- neženjen
Boja koseS- crna
Boja očiju S- smeđa
VisinaS- 187 cm
TežinaS- 98 kg
Specijalna moć S- Sposobnost da dijeli i utječe na tuđe osjećaje, te sposobnost da pozove neku vrstu svog osobnog guardiana, o kojem još gotovo ništa ne zna
PrebivališteS- Hotel, dok ne nađe prikladan smještaj

Sonic_Moronic
03-11-2008, 23:00
Arkannen Harth

Arkannen je rođen u obitelji u Leicesteru. Majka i otac su mu bili članovi malog kulta koji je brojio oko 10-ak članova, i bavio se spiritualizmom. Njega te stvari nisu mnogo zanimale, što su roditelji poštovali i tek ga svakih par godina vodili da sudjeluje u njihovim ritualima i molitvama. Problem je bio u tome što on jednostavno nije imao volje za svakodnevne vježbe i duge recitacije. Čitao je mnoge spise i zabilješke kulta, i nije odbacio mogućnost da su istiniti. Pogotovo zato jer je imao sposobnosti koje su uzdrmale njegova vjerovanja.

Naime, od svog ranog djetinjstva, mogao je uz jaku koncentraciju dobiti uvid u tuđe osjećaje. S godinama, sposobnost se povećala. Kad je navršio 19 godina, potpuno je dijelio osjećaje. Par puta je, iz znatiželje, uspio snažno promijeniti raspoloženje svojih školskih kolega. Ova moć ga je fascinirala, i sve ju je češće koristio. Oko njega je nastao val misterije, smatrali su ga čudakom i izbjegavali.
U svojoj 23. godini, počeo je osjećati posljedice svoje moći. Emocije svih ljudi koje je osjetio i na koje je utjecao su ga počele jako umarati. Konverzacija sa bilo kim predstavljala je veliki napor za njegov um. Glasine su se širile po školi, čuli su ih i roditelji od strane zabrinutih profesora. Maturirao je na sveučilištu, srećom prije nego što je počelo biti još gore.

Kao izliku je koristio problem sa nesanicom. Nije htio ništa reći roditeljima. Ne, njima nikako. Zasigurno mu ne bi dali mira. Smatrali bi da je njegova moć posljedica njihovih rituala, i moćnih krvnih linija.

Počeo se bojati da gubi razum. U trenucima mira bio bi zatrpan tuđim osjećajima, i teško bi pronašao svoje. Uskoro je počeo stvarno patiti od nesanice. Prokleo je svoju abnormalnu moć. Zašto on mora biti poseban?
Ponovno je pretraživao knjižnicu svojih roditelja. Čitao je davne, mistične knjige, tražio odgovor. Ništa važno spomena, nikakvo rješenje.

U očaju se bacio na znanje. Opsesivno je čitao, stekao opća znanja. Sve samo da odbije te proklete emocije iz sebe. Izbacio je sve osobe iz svog života, postao je potpuno antisocijalan.
Glasovi su ga ostavljali na miru kad nije o njima razmišljao. Ali ipak, nije mogao stalno čitati. Oh, te zastrašujuće, besane noći. Kako je mogao učiniti takvu glupost? Ti glasovi, te emocije, postali su dijelovi njega. Dijelovi koji su vrištali, zahtijevali pozornost.

Morao je bar nešto reći. Tužio se roditeljima za svoju nesanicu. Preporučili su mu da ode kod psihijatra. Učinio je to, ali nije nimalo umanjio svoje probleme. Bojao se mnogo otkriti psihijatru. Bojao se da će ga proglasiti ludim. Nešto će učiniti. Nešto mora učiniti!

Jedne besane noći, baš kada je pomislio da će se onesvijestiti od nedostatka sna i napokon imati malo mira, dogodilo se.
Jedan glas mu se jasno obratio iz gomile. To nije mogao biti nitko od osoba na kojima je eksperimentirao. Ukazala mu se mutna slika. Neko biće zaogrnuto plaštem, sa kukuljicom na glavi. Nije mu vidio ni jedan dio tijela.

"Budalo!" rekao je glas.

Čuo je odjeke koji su se nastavljali. Budalo... Budalo... Da li je napokon izgubio razum?

"Osjetio si posljedice svoje nepažnje", nastavio je glas. "Pomoći ću ti, koliko mogu. Smiri se. Ja sam tvoj vodič kroz beskrajne vode emocija. Slijedi me."

Odlučio je poslušati. Ništa drugo mu nije ostalo.

"Pokazat ću ti put. Ostalo će ovisiti o tebi. Nisi izgubio razum... Još. Sada zaspi, i razmisli."

Slika je nestajala, dok se Arkannen prvi put u tjednima osjećao opušteno...

U narednim danima, mnogo je razmišljao. Misteriozni "vodič" ga je zainteresirao. Činilo mu se da ga treba poslušati.
Jedne noći, pokupio je svu svoju ušteđevinu, i sve ostalo što je mogao ponijeti, i nestao.
Pratio je natuknice koje mu je vodič ostavio. Dobro se osjećao što je napustio tu prokletu kuću. Nije ništa objasnio roditeljima, ali ionako nije mogao. Palo mu je na pamet da mu je majka zatrudnjela prije par mjeseci. Kratko je razmišljao o malom bratu/sestri, a onda otresao te misli i nastavio sa svojom potragom.

U međuvremenu je navršio 25 godina. Jedne kišne noći, napokon je našao grad u koji ga je vodič upućivao, zbog samo njemu znanog razloga.
Uzeo je sobu u trećerazrednom hotelu zvanom "Golden Heaven" i ponadao se da će moći zaspati.

Lord Ragnarok
03-11-2008, 23:17
budem sutra ujutro napisao nesto o liku, a sad cjeniuo bi da se u pocetnom postu skupe svi likovi, tj da ih neki od modova ubaci sve nase likove (samo c/p iz nasih postova) u prvi post.

Lord Ragnarok
04-11-2008, 09:52
Mateus Macanius

Bila je jesen i vani je pljuštalo kao iz kabela. Bilo je to u jednoj kolibi na vrhu proplanka u sumi, bez duše dokle god oko seže. Bilo mi je 13 godina i nisam imao niti trunku spoznaje o mojim sposobnosstima. Taman nakon što sam se ustao iz kreveta i otisao za stol doručkovati spazio sam da nema roditelja. pomislio sam si ''U redu, valjda su otisli u lov ili u trgovinu''. Odlučio sam si sam napraviti doručak kad je na vrata netko odjednom zalupao šakom. Čuo se glas izvana, glas nepoznatog muškarca:''Mali otvaraj! Došao sam po tebe da te okončam kao i tvoje roditelje.". Odmah sam potrčao u svoju sobu i sakri se u ormar. Vrata su pukla. Čuo sam korake kako hodaju prema mojoj sobi (samo su 2 sobe u kući -moja soba i dnevni boravak koji je odma na ulazu). Čovjek je ušao u moju sobu i rekao "Nema se smisla skrivati, pronaći ću te prije ili kasnije", no ja sam ostao skriven u svojem ormaru. Odjednom čovjek je otvorio ormar i mene ugledao. Zgrabio me šakom oko vrata. Refleksivno sam ga počeo tući sakama i nogama. Uputio sam mu par uadaraca u nos ali bez ikakvog efekta. No sa posjedljim udarcem, koji mu je zavrsio u ramenu vidio sam kako mu je počela obilno teći krvi, te sam čuo užasan vrisak boli od nepoznatog čovjeka. Nakon šta sam maknuo svoju desnicu primjetio sam da se preoblikovala u metalnu oštricu tako oštru da sam mogao konzerve rezati ko putar. Čovjek me je u strahu pustio i zagledao se u mene te rekao "Koja si ti sad nakaza??! Dao Bog da izgoris u paklu demone!" te pobjegao kroz kolibu prema šumi. Poslije toga sam ostao u kolibi jos par dana dok nisam uspio ovladati svojim malim djelom moći-shvatio sam da mogu i svoju lijevicu i desnicu pretvarati u takve objekte, pocevsi od noževa pa do žlice/vilice/šeflje/itd.. Četvrog dana sam se uputio u grad već poznatim putem kroz šumu. Pošto sam već bio sa ocem gradu par puta znao sam otprilike put. Nakon što sam stigao u Gdanjsk unajmio sam si sobu u nekom motelu sa novcem koji sam našao u kolibi-sva ušteđevina koju su roditelji imaju sam ponio sa sobom. Pošto sam znao sve računske operacije (osnovne) i lijepo i brzo sam pisao zaposlio sam se kao računovođa kod nekog trgovca koji se lijepo odnosio prema meni i pomagao mi je u svim problemima. Kod tog trgovca sam radio narednih 7 godina te mo je on postao kao drugi otac. No nakon 7 godina stiglo je pismo, od moje majke koja mi piše da je preživjela napad onog čovjeka i da je zdrava, no nije napisala adresu ni ništa da bi joj se mogao javiti, čak se nije potpisala kao "gđa Macanius" vec samo "Mama".

Više kasnije :p
znam da ima previse gramatickih gresaka (č/ć,ije/je,đ/dž) ali to je zato što obično pisem sa c umjesto č/ć ili d umjesto đ/dž. za ije/je nemam izliku to samo neznam xd

Arbiter of Change
04-11-2008, 12:57
Bilo bi dobro da Mor, ovaj, Dreamer odredi grad i to... da znamo izvesti poštenu lokalizaciju (imena i to sve).

Frky
04-11-2008, 13:11
Odlučio sam nepisati! Prelijen sam i tako to....
Ali želim vam se najbolje u ovom projektu i sa zadovoljstvom ću ga pratiti!

Sgt. Bull
04-11-2008, 14:55
Vi pišite ja ću vas ovih dana stići, naime imam pročitati i naučiti 400 stranica za 2 dana pa imam malih problema, nemojte me izbacivati iz ovog, samo ću ja vas sustići sa jednim ogromnim postom možda već i sutra u pauzi...

Dreamer Deceiver
04-11-2008, 15:10
ma samo uzmi vremena, imam i ja pun vrag toga za naučiti ovih dana :)

IllidanLives
04-11-2008, 19:58
Ime:Thomas Raynalas Drake a.k.a Belectri
mjesto rođenja - London
datum rođenja - 19.11.1988
obitelj - mrtva
brak - /
boja kose - smeda
boja očiju - smeda
visina - 180 cm
težina - 75 kg


Plaćenik koji prodaje svoje sposobnosti najvećem ponuđaču bez obzira koji je posao obavit će ga na ovaj ili onaj način.Nakon brutalne egzekucije njegove obitelji napušta zemlju i traži osvetu u međuvremenu održava svoje vještine obavljajući sitne poslove za naknadu.Nakon dugo vremena ima trag koji se isplati slijediti i putuje u novi grad.

vise ću dodati sljedecih dana sada idem uciti za kolokvij

Arbiter of Change
04-11-2008, 19:59
Uf, sad bi nešto rekao na temu učenja za kolokvij od kojeg i ja patim, ali neću. :)
Nego Dreameru, daj još ove neke osnovne podatke o gradu i slično koje još čekamo.

Dreamer Deceiver
04-11-2008, 22:11
budem sutra :)
danas stvarno nemam vremena :(

Dreamer Deceiver
05-11-2008, 20:58
Uf, sad bi nešto rekao na temu učenja za kolokvij od kojeg i ja patim, ali neću. :)
Nego Dreameru, daj još ove neke osnovne podatke o gradu i slično koje još čekamo.

kao što rekoh...
Znači me grada je nepoznato i gradom vlada ekonomska kriza, znači sve je manje zaposlenih, sve je više kriminala a vlasti se jednostavno brinu samo za svoje dupe te umjesto da poboljšaju uvjete života oni ga pogoršavaju. Također u gradu vlada veliki rasizam naspram svim vjerama i rasama osim katoličanstva i bijelca. Ako vas još što zanima samo pitajte :D
možete i vi dat koji predlog :)

Arbiter of Change
05-11-2008, 21:00
Ime... trebamo ime tako da likovi mogu spominjati u kojem gradu žive (ono... znaš). :)
Hmm... nismo imali izbor rase kod likova pa pretpostavljam da smo svi izgleda bijelci?

Dreamer Deceiver
05-11-2008, 21:14
pa ne treba biti :)
čak bi bilo poželjno da su druge rase i vjere radi sukoba s ostalim građanima...
nažalost moram priopćiti da ja neću moć sudjelovati u ovome s mojim likom jer stvarno nemam vremena jer me bombadiraju s svih strana, no zato sam odlučio da bi bilo dobro da vam svako toliko bacim koji news report o gradu o vašim junacimo, što se događa u gradu i naprimjer koji event se približava ( end of the world ftw xD, šalim se ofkors )

Sonic_Moronic
05-11-2008, 22:52
Daj fakat, reci ime više, ili ću ga početi zvati Randomville. :D

Frky
07-11-2008, 00:17
I dajte ubacit neku žemsku kao jednog od likova! Čisto da nebude kobasa party!

Dreadlock
07-11-2008, 20:21
e cekaj...oprosti ako sam malo blesav...ali moze li mi netko pojasniti ideju oko pisanja jer sam zainteresiran malo :D
znaci mi pisemo samo za svog lika?

IllidanLives
07-11-2008, 20:24
uglavnom da ali likovi bi se trebali susresti tu bi bilo dobro raditi s onime komu lik pripada

tko je za da se grad zove new sin city

IllidanLives
08-11-2008, 11:56
bilo bi dobro da znamo ime aj recite jos par imena da mozemo poceti

Cthulhu
08-11-2008, 19:01
Ime:Daniel Lamb
mjesto rođenja - Sacramento,California
datum rođenja - 7.5.1985
obitelj - Ubijena pod nerazjašnjenim okolnostima
brak - završio kad je Lamb(navodno) pod utjecajem lijekova pomiješanih sa alkoholom ubio svoju ženu, kćer i sina
boja kose - crna
boja očiju - smeđa
visina - 184 cm
težina - 80 kg

Daniel dan danas, dok trune u zatvoru, tvrdi kako on nije ubio svoju obitelj, i kako je on prava žrtva. Naravno, nitko mu ne vjeruje, čak se ni on ne sjeća ničeg povezanog sa tim nesretnim događajima. Šanse za spas su male, budući da je Daniel osuđen na smrtnu kaznu koja bi se uskoro trebala izvršiti. No,pod utjecajem okolnosti, mnogo toga bi se moglo promijeniti...

Grim
08-11-2008, 23:47
Evo ja sam za.
Ime - Jonathan Price (John - nickname)
Mjesto rođenjaS- London, England
Datum rođenja - 09.02.1980.
Obitelj - Otac britanac, casnik u SAS(KIA), majka(podrijetlom iz Rijeka,Croatia) umrla pri porođaju
Brak - neoženjen
PosaoS- plaćeni ubojica
RasaS- bijelac
Boja koseS- smeđa
Boja očiju - plava
VisinaS- 184 cm
TežinaS- 85 kg
Specijalna moćS- manipuliranje vremenom u kratkom roku
Prebivalište - stan u Londonu, safe house u Grobnik, Croatia(podzemni bunker opremljen s hranom, oruzijima, ompremom za pracenje i svakakvim drangulijama xD)

Biografija:
Majka mu iz Hrvatske, otac iz UK, upoznali se kada je otac bio na misiji u Hrvatskoj, oženili, otac odusto od posla i preselio se u Hrvatsku pošto je majka zatrudnila i umrla pri porođaju. U ranoj dobi Jonathan je često "nestajao", bio u kolijevci, nesto i pojavio se tamo za 2 min. Imo je problema sa školovanjem jer su ga iz skola izbacivali zbog markiranja, ali on je tvrdio on nije markiro nego se "vratio" 2 dana u prošlost.Takve slučajnosti su se stalno događale. Jednog dana kada je igrao nogomet na turniru i dok su ga stotine ljudi gledalo nesto je.....svi su se čudili. Otac ga je našao doma kako je bio sav uznemiren. Jonathan mu je objasnio i pokazao šta je mogao, otac je osto šokiran. Pošto je njegov otac bio u S.A.S.-u znao je šta se dogada s takvim ljudima te ga je ispiso iz škole, te se preselili na zabačeno mjesto, poceo ga je učiti ratnim vještinama. Jednog dana Jonathanovom ocu dolazi pismo da ga trebaju u S.A.S.-u za jednu posebnu misiju....on prihvati. Nakon sta je bio tjednima sam Jonathan dobiva pismo sućuti da mu je otac ubijen na dužnosti. Ode na sprovod u London te shvati da ima ujaka (kojeg otac nije bas puno volio), ujak mu je bio zločinac te je shvatio kakav je potencijal Jonathan nakon što mu je pokazao svoje moći. Uveo ga je u The Brotherhood ( bratstvo), to je tajna organizacija plaćenih ubojica. Ujak ga je preselio u tajnu ustanovu Brotherhood-a koja se nalazi na njemu nepoznatoj lokaciji te je tamo do svoje 22 godine bio školovan, naucen da kontrolira moći, i kako da ispunjava svoju ulogu plaćenog ubojice.

To je za sada. Ostalo cu napisat poslije, tj. prvu epizodu. Ispricavam se zbog pravopishih pogresaka, ako ih ima jer obicno pisem bez č,ć,š,đ,ž.

Arbiter of Change
09-11-2008, 21:03
Khm.
Dreamer....

Lord Ragnarok
09-11-2008, 23:55
ja odustadoh, nemam vremena za ovo pisanje (i nemam inspiracije :( )

Dreamer Deceiver
10-11-2008, 07:15
šta kažete na Trivium City ?

IllidanLives
10-11-2008, 17:01
moze

Dreamer Deceiver
10-11-2008, 17:13
jaj :D
bolje ime nisam našao :)
sva sreća šta je this world can't tear us apart svirao u pozadinu ovo jutro :D

Arbiter of Change
10-11-2008, 17:21
Učestalost mog postanja će se vjerojatno drastično smanjiti kad počnemo jer stvarno nemam vremena da smislim nešto kvalitetno i onda to još i natipkam (seminarski radovi me guše). Ali to na stranu... počinje se?

Dreamer Deceiver
10-11-2008, 17:26
pa... počinje se :))
u subotu nedelju možete očekivati prvi news report o stanju Trivium City-a :)
a vi, počnite pisati prve scene :D

Sonic_Moronic
11-11-2008, 13:47
Cthulhu, navedi special powah.

Arbiter - misliš da će ostali pisati mnogo kvalitetnije? :)

Samo da vas upozorim na nešto (tko je iskusan u roleplayu - bez uvrede). Kad se moj lik sretne s vašim, očekujem pravi roleplaying. Znači, nema "Arkannen učini ovo i ono", ja moram odgovoriti i kontrolirati reakcije moga lika.

Ovo također znači da ja neću moći iznositi ono što moj lik "pročita" iz vaših umova, ali što se može. :D

Arbiter of Change
11-11-2008, 16:32
PM-ovi su dobrodošli za konzultacije prije nego li postate interakciju sa drugim igračima, ukoliko vam se likovi sretnu. :)

Sonic_Moronic
11-11-2008, 19:20
Istina, ipak će biti malo teško čekati za svaki odgovor. Treba riješiti preko pm-a ili msn-a pa postati cijelu konverzaciju.

Arbiter of Change
11-11-2008, 19:24
MSN ima (malo) ograničenje na broj simbola... :(

IllidanLives
11-11-2008, 19:28
napises pa posaljes preko msna neces sada cijeli post preko msna samo da se dogovorite kako ce se odvijati zajednicke situacije da nadete kompromis

Sonic_Moronic
11-11-2008, 21:19
MSN ima (malo) ograničenje na broj simbola... :(

Oh ne, kako će samo teći priča bez da tvoj lik koristi epske, ezoterične rečenice sa teško dokučivim smislom? :)

Trolls are bad.

Dreamer Deceiver
11-11-2008, 21:26
ok, kakav event želite ? metero se priblićava svijetu ? neki vjerski kult prijeti svijetu ? jednostavno jedan villian je skužio da može se teleportirati na drugi svijet no najprije se želi osvetiti cijeloj zemlji ? bush ? mabus ? teletabisi ? :D
btw, nemojte očekivati da ću sad odmah u nedelju napisati report tipa OMFG WE AR ANDA ATAK ! IVL ĐINIJUS VONTS TEJK KONTROL OVER D VRLD !!1
To će polagano teć :)
nema odmah akcije :D

Arbiter of Change
11-11-2008, 21:35
Da, metrosi i metroi su opasnost po svjetsko zdravlje. :)

Iskreno, ja ne bi imao ništa protiv toga da recimo tjedan dana praktički nema radnje nego da jednostavno odrediš ti, a i mi kroz svoje poglede, grad i malo ga na svoju ruku definiramo (igrač spomene neku ulicu ili manje važan događaj koji se kasnije može pokazati koristan, itd). I ono, daje priliku ljudima da u biti vrte neku svoju mini-priču unutar glavne koja može izroditi svoje vlastite nakote problema/situacija.

Sonic_Moronic
11-11-2008, 22:10
Može scenario u kojem Vatikan pokušava zavladati svijetom? :D

Dreamer Deceiver
11-11-2008, 22:16
sve je moguće :D

Sgt. Bull
12-11-2008, 00:33
Da, ovaj ja moram uraditi neke osnovne prepravke na liku...ne, ček moram ga prepraviti skroz... =O

IllidanLives
17-11-2008, 09:46
Grad je zaudarao na smrt.Raj za zločince apsolutna suprotnost onome sto je vidio na aerodromu.Ova četvrt nije
bila medu sigurnijima,ali bar mi nitko nece smetati.Mogu neometano raditi bez da se brinem za znatiželjne susjede.
Sada mi nisu trebali problemi još jedan posao i odradio sam ugovor.Slobodan sam da tražim osvetu.Prihvatio sam ovaj ugovor
na nagovor stare prijateljice jedne od rijetkih kojima jos vjerujem.Sada nije vrijeme za nostalgiju imam previse toga za
obaviti pripreme se trebaju izvršiti.Ovo ne smijem zabrljati mi je bila glavna misao.

Stan bi vise odgovarao slikaru ili nekome drugome umjetniku,ali nisam izbirljiv.Bio je na vrhu niske zgrade mogao
sam relativno neprimjetno dolaziti i odlaziti bez da ga itko vidi.Sada je bilo vrijeme da se posveti poslu koji ovaj
put nije bio lagan.Meta je bila senator koji radi za mafiju osim policije ovaj put se morao brinuti i za mafiju.Znam
se kretati neprimjetno.Jedan od mojih mnogih talenata je da me većina ljudi ignorira,ali svejedno ne volim riskirati kada
je sam tako blizu osveti.Sada imam vremena prije nego što moram krenuti pa je najbolje da odspavam nema smisla da
umoran na posao.Postoji veća šansa da nešto zabrljam ,a to nije dobro za nikoga.

Arbiter of Change
24-11-2008, 17:30
Da nije Dreamer "nastradao" u čeljustima kombajna ala D.E.M.O ili je zaboravio na ovo? :)

Dreamer Deceiver
24-11-2008, 18:52
nisam zaboravio na ovo no jednostavno ovih dana stvarno nemam vremena za niš "teže" radit jer ipak me ovaj tjedan očekuju popravni iz matke i fizike, ispitivanje iz elektromotornih pogona, automatskog vođenja procesa, elektroenergetike te ispiti iz engleskog i matematike -..-

Khorne
04-01-2009, 02:23
Sviđa mi se ovo,samo,nadam se da neće izbiti i "privatni" sukobi oko toga čiji je lik jači,zato predlažem da jednostavno ako dođe do međusobnog sukoba likova stvorenih od strane korisnika foruma, nema umiranja niti jednog lika nego da likovi umiru(ako baš moraju) jedino od vanjskog ilitiga zajedničkog neprijatelja,samo prijedlog...

ImeS- William Worther - nadimak Worth
Mjesto rođenjaS- Hrvatska
Datum rođenjaS- 1982.
ObiteljS- /
BrakS- /
ZanimanjeS- bivši robijaš
RasaS- bijelac
Boja koseS- smeđa
Boja očijuS- plava
VisinaS- 181 cm
TežinaS- 86 kg
SposobnostiS- izvanredno dobra vještina vladanja nad vatrenim i hladnim oružjem,gotovo nadljudska sposobnost za snalaženjem u pojedinim situacijama
PrebivališteS- Šumovite planine,dalje od civilizacije

Biografija:Otac mu je Amerikanac,majka Hrvatica,Sa roditeljima je živio u Hrvatskoj do 1991. kad su ga roditelji poslali u Ameriku kod rođaka zbog rata u Hrvatskoj.Oboje roditelja su mu ubijeni tokom rata a on je za to saznao u svojoj petnaestoj godini.Sa petnaest godina te zajedno sa obitelji koja ga je posvojila(rođaci) odlazi u Hrvatsku na neko vrijeme.Ubrzo je zavolio tu zemlju no međutim nije mogao tu ostati te se vraća u Ameriku.Oduvijek je imao povećanu dozu agresive pa se zbog toga sa devetnaest godina odluči prijaviti u američku vojsku.Međutim nije prošao ni obuku zbog fizičkog napada na časnika.Slomivši časniku ruku završava na vojnom sudu te dobiva 2 godine zatvora.U zatvoru prolazi kroz mnoge sukobe te postaje iskusni borac u bliskoj borbi,međutim još opasniji je time što zatvorski psiholog otkriva da je Worther nasilni sociopat koji mrzi današnje društvo,jednom riječju,luđak.Nedugo nakon izlaska iz zatvora umiru njegovi posvajatelji,te on pomoću novca koji mu je ostavljen odlučuje proputovati svijet.Na tom putovanju ubija dvojicu čovjeka,jednoga vatrenim oružjem,drugog slomivši mu vrat,te ga počinju loviti razne plačeničke organizacije.Uspijeva im pobjeći te mu se gubi trag.Trenutno živi u šumama i planinama u Americi,točna lokacija je nepoznata.Usavršava kako svoje borbene vještine tako i fizičku kondiciju svakodnevnim trčanjem po šumama,penjanjem po stijenama...Živi odmetničkim životom,te misli da je tako i bolje,jer je zaista opasan za civilizaciju s obzirom da ima etiketu agresivnog sociopata i ubojice.Pomno prati događanja u svijetu,te čeka svoju priliku da se riješi svojih plačeničkih progonitelja