PDA

Pogledaj cijelu verziju : problem sa plocom gigabyte ep31-ds3l



golfw12
30-10-2008, 23:18
ovako kad stisnem power button da se upali komp, taj mi proces traje onak poprilicno ''dugo''
kad stisnem, popale se lampice na kukistu za power i grafa mi zuji ko nenormalna (8800gt) a barem 20-25s do pojave ekrana gdje se izlistava proc, rami, uglavnom gdje se ulazi u bios

dok sam imao staru kantu amd x2 i asrock plocu to ajmo rec pocetno zujanje je trajalo 5-10s sa istim komponentama,osim ploce i proca, do pojave tog ekrana

sad me muci:
1.zasto se tako 'dugo' pali
2.kad ocu kloknit i sejvam promjene, prvo sto napravi je ugasi se kompletno, zatim pokrene i restartase,ponovo ugasi i kad se pocne dizati vrati sve promjene na stare prije klokanja- probano sa klokom od 'samo' 50mhz i vise tj. nikako nece dase kloka
3.bios sam stavio f4 prije bio f3 sad me zanima ak je problem u ploci,jel ja smijem reklamirati plocu sa biosom sa kojim nije kupljena(kupljena sa f3),ako je to uopce bitno

to bi bilo to
konfa:c2d e7200,gigabyte ep31-ds3l,2gb ddr2,2x250gb+500gb,8800gt,chieftec 450w

Karlo_from_Bjelovar
31-10-2008, 15:25
da nisi mozda voltaze stavljao na "Normal" vrijednost?

golfw12
31-10-2008, 19:41
ako mislis dok sam kloko onda je odgovor NE
naso sam neki tutorijal za klokanje na pcekspertu za intele i radio po njemu i namjesto nest sa voltazama
ali svejedno je sta god promjenio i klok i voltazu kad sejvam onda se kao sto sam rekokomp se ugasi,restarta pa ponovo ugasi i onda kad ga ja upalim sve postavke vezane za klokanje su vracene na default

golfw12
01-11-2008, 09:07
kad mi niko nemoze pomoci
evo naso sam nest na netu


Pros: Runs fine. Has many BIOS options and overclocking options. Decent budget board.

Cons: Oveclocking DOES NOT WORK. This seems to be a common problem with Gigabyte P31/P35 boards. Once CPU Host Control is enable, the system will either not POST or reset to default settings. No matter what I tried I could not get this board to overclock.

Other Thoughts: If this board is needed for a system where overclocking will not be used, it should work fine. If overclocking is needed, look elsewhere. You may get lucky and get a board that can overclock, but it is not worth the risk.

izgleda da se ploca neda klokati nikako,valjda

izgleda da trebam promjeniti plocu ako ocu klokati
sporo butanje ostaje problem jos uvijek

Bartuc
01-11-2008, 10:03
Cons: Oveclocking DOES NOT WORK. This seems to be a common problem withSGigabyte P31/P35 boards.


To su ti bedastoće. P35 je božanstven čipset za OC-anje. Bolji i napredniji je od p965 čipseta na kojemu sam OC-ao svoj procesor za 100% (1,8GHz na 3,6GHz). Sa P31 se nisam susreo u OC-u, ali koliko me sjećanje služi, AMD Freak ima P31 čipset na kojemu je OC-ao svoj procesor (možda sam pobrkao, ali mislim da nisam)...


Onaj tko je pisao taj text očito nije znao OC-ati :P

Gwin
01-11-2008, 10:24
zakaj ovo meni zvuči kao prazna baterija na biosu??

golfw12
01-11-2008, 11:12
prazna baterija?

probacu smudrovati nesta,ali nebi nato pomislio jer je ploca nova
budem probo pa javim

edit:
nije, sa sestrinog kompa uzo bateriju

01-11-2008, 11:58
Da točno je Bartuc bio sam na P31 chipsetu i bio sam dosta zadovoljan s OC-om barem kaj se tiče takvih "budget" ploča.No nekoliko puta sam napomenuo da upravo te ploče imaju dosta problema.Pa tako npr na svakoj ne radi 4x1GB ram memorije...ili OC ne funkcionira kako bi trebao...problemi s višim fsb-om i memorijom...uglavnom čudne stvari se događaju...no opet znam i osobe kod kojih funkcionira sve kako spada.

golfw12: Sumnjam da se radi o bateriji...one imaju dosta dug vijek trajanja...a pošto je ploča nova to je gotovo pa ne moguće.S obzirom da si spomenuo da si stavio F4 bios shvatio sam da se radi o starijoj rev. 1.0 ploci.Eventualno još probaj staviti F5a Beta Bios...i ak se situacija ne popravi imaš razloga zašto reklamirati ploču.

No imaj na umu i:

* Because of chipset limitations, do not populate both DIMM sockets of the same channel (e.g. DDR and DDR2), or populate 4 DIMM sockets with double-sided memory modules to prevent system's failure to start or incorrect detection of memory modules. Please refer to the user manual for the memory configurations table.

* Because of chipset limitations, when using FSB 1333 MHz CPU with populating all DIMM sockets, memory frequency will be reduced from the original, and system instability or incorrect detection of memory module may be occur.
Please refer "Memory Support List" for memory support information.

golfw12
01-11-2008, 12:47
u ponedjeljak idem reklamirat plocu
bolje ja odnesem cjeli komp da vide oni u cem je problem
uglavnom hvala

Bartuc
01-11-2008, 12:52
Nemoj na reklamaciji reći da si OC-ao procesor ili nešto toga tipa. Ako te pitaju da li si overclockao, ti pitaj: "Što vam je to?". Inače će te loviti za to da si sam uništio ploču i poništiti ti garanciju.


Pamet u glavu :thumbs2:

golfw12
01-11-2008, 12:58
pa ni nemogu ocati
ali hvala na savjetu

Bartuc
01-11-2008, 13:01
Da, nije bitno, ako pitaju, nisi pokušao OC-ati niti znaš što to je :D

Opaki
08-11-2008, 00:31
Imam istu ploču - same problem here
Imo sam prije gigabyte p31 ds3l - ploča radi i kloka se odlično, bez zamjerke.

Gigabyte EP31-ds3l - prva gigabyteova ploča koja me razočarala, jednostavno model s tehničkom greškom, nema veze sa čipsetom.

Nemojte krivo shvatit, ploča radi odlično, osim što nemreš klokat kak spada.
Čitam po netu svašta hrpa ljudi ima isti problem s tom pločom, koje god kombinacije memorije, proca, voltaže, FSB-a odabereš, ploča disable-a manual clock set.

To pričamo o rev 1.0 jelda? zanima me kako se ponaša rev 2.0. Nigdje ne mogu naći koja je razlika ( no nekako sumnjam da je razlika baš u ovom).

Riješenje : Moš se jebat dok eventualno ne izbace bios koji ovo riješava ili zamijenit ploču za neki drugi model (ako netko zna kako zaobići clock reset neka mi javi).

Garancija? Pa šta misliš doć sa spikom da se baš ne kloka dobro ??!!???

golfw12
08-11-2008, 14:32
evo vracena ploca sa servisa
problem je jos uvijek tu,ali ima pomak, uspjeli smo ja i serviser bar malo klokati, sad radi na 2.75ghz i digli smo za memoriju u biosu da radi na 2V,tj dodali smo joj +0.2V izgleda da bez toga nebi mogli uopce dici ista

Bartuc
08-11-2008, 14:36
Lol, dobar serviser kada ti OC-a proc :rotfl: Inače gubiš automatski garanciju ako bilo što mičeš sa nativnih frekvencija (OC-aš) :P

golfw12
08-11-2008, 21:32
ja sam ga nagovorio a i zanimalo me jel mogu klokat a covjek se ponudio a i ima 10g iskustva u klokanju
a i reko mi je za to sa garancijom i klokanju