PDA

Pogledaj cijelu verziju : Što mislite o ovim monitorima?



Bartuc
27-10-2008, 20:32
OK, u fazi sam nagovaranja staroga da si zeme mog 19" monitora i da meni ubode 22" :evil: Limit je cca 2000 kuna.

Za oko su mi zapela ova 3 monitora:

1) Samsung SM T220 (http://www.ve-mil.hr/opis.aspx?prikaziTemplate=0&Sifra=1113068)S- 1.999,00 kn

2) DELL E228WFP (http://www.ve-mil.hr/opis.aspx?prikaziTemplate=0&Sifra=1113087)S- 2.049,00 kn

3) IIYAMA ProLite E2207WS-B1 (http://www.formel.hr/artikl.php?id=6318)S- 1.669,15 kn



Sudeći prema ovom usporednom site-u (http://www.digitalversus.com/duels.php?ty=6&ma1=36&mo1=370&p1=3448&ma2=88&mo2=218&p2=2098&ph=8), T220 mi se čini dosta kvalitetniji od druga 2 monitora. Iza njega mi se čini da je DELL po kvaliteti, a Iiyama dosta kaska ali je i dalje u užem krugu zbog nedavnih rasprava i vrlo privlačne cijene...


Pa dajte molim vas pokoji savjet uz čvrsti argument ili komentar zašto ste odabrali baš taj monitor.SMože i neki sasvim deseti, ali da je do cca 2000 kuna i da je što kvalitetniji tako da mi niti Photoshop niti igre ne ispaštaju, a da baš i nije neki gabor kojega će mi se gaditi gledati :D


Puno hvala unaprijed.

bezimeni
27-10-2008, 20:40
Kvalitetan je sigurno...sad da li je kvalitetniji...teško.Sve je to tu negdje sobzirom na matricu .Izdvaja ga vrhunski dizaj barem po mom ukusu.Ovaj samsung barem izgleda dvije klase bolje od druga dva monitora.
Osobno da ponovno kupujem ,ponovno bih kupio samsunga 2232BW klik (http://www.nabava.net/trazilica.php?q=samsung+2232+bw&x=0&y=0)S.Još uvijek ,tko god dođe i vidi ga kod mene na stolu hvali ono što vidi ...od prikaza boja,oštrine a bogumi i dizajna.

27-10-2008, 20:42
Još da T220 nema CMO panele : )))

bezimeni
27-10-2008, 20:44
Razlika u slici među tim panelima je urbana legenda .

Bartuc
27-10-2008, 20:46
Koja je ono fora da ovaj DELL ima drito Samsungov panel? Znači da bi trebao realno biti bolji od bilo kojeg Samsunga sa CMO i sličnim panelima!?

@Bezimeni, meni je također prelijep ovaj T220. Fenomenalan dizajn ima monitor :pray: DELL ima šarma i zgleda vrlo profesionalno, ali kada ga iz bliza pogledaš, kao da je plastika nedorađena na njemu :(

27-10-2008, 20:46
Razlika u slici među tim panelima je urbana legenda .

Onaj tko ima iskustva primjeti razliku.No obični smrtnici sugorno ne.Malo se šalim :)

Gwin
27-10-2008, 20:50
bartuc.. to bi bio onaj usporedni test koji se wedr4nu zgadio i kojeg je popljuvao zbog neprofesionalnosti..

ajd ti odi u dućan i pogledaj tu iiyamu na djelu.. pa mi onda reci da li je lošija od samsunga i della.

a dell 228 je ista stvar ko i samsung samo sa drugim okvirom, odnosno, ako imaš sreće dobiješ samsung panel, a ako nemaš sreće dobiješ CMO

karloman
27-10-2008, 20:50
Još da T220 nema CMO panele : )))

si siguran ??, dok je počela prodaja tog modela, negdje se spominjalo da dolaze isključivo sa Samsungovim panelom

@Bartuc...na tog Dell-a sam i ja bacio oko i malo se više raspitao o njemu i nije baš hvaljen :(

27-10-2008, 20:52
Baš sam to htel reć.Milijun verzija monitora...različiti paneli...različita nezadovoljstva...jednostavno je teško reći i procjeniti kaj bu tebi super i s čim budeš zadovoljan.Imaš pravo kao kupac tražiti da ti na stol stave određene monitore i sam vidiš koji kaj valja.Pa makar ih moral i 5 komada staviti ali barem budeš znal koji je za tebe.

Tako napravi i gotovo.

Bartuc
27-10-2008, 20:55
Znači i na faking Dellu mogu dobiti CMO panel :shock: Ajde lijepo, onda DELL otpada.

U igri su IIyama i T220 ili neki treći za koji mislite da bi bio dobar konkurent...


@Gwin, misliš da je IIyama bolja od T220? Kako funkcioniraju njezini paneli? Jel i ona ima te neke shemice sa lošim panelima poput samsunga? :D


EDIT:


@AMD, bilo bi super kada bi bilo u istim dučanima. Jedino da pogledam da li Formel ima T220 :bravo:


EDIT 2: Nema :(

bezimeni
27-10-2008, 20:58
Niš od tog isprobavanja...u dućanu su skoro svu priključeni serijski analognim kabelom i svi na istoj rezoluciji..tak da zanš ku...A sad da bu ti trgovac raspakirao dva modela i spojio ih prek dvi-a na isti komp pa da ih direktno usporediš...moš si misliti.Čak da ti to i napravi sigurno ti nebu dao da svakoga kalibriraš po pola sata kako bi izvukao najbolje iz monitora.

Napraviš kao ja....odeš u dućan i izabereš sa okvirom koji ti se najviše sviđa i sve 5 :D .

27-10-2008, 20:58
Još da T220 nema CMO panele : )))

si siguran ??, dok je počela prodaja tog modela, negdje se spominjalo da dolaze isključivo sa Samsungovim panelom

@Bartuc...na tog Dell-a sam i ja bacio oko i malo se više raspitao o njemu i nije baš hvaljen :(


Gle ja sam se šalil.A to pametovanje s panelima je idiotsko.Konkretno se dam kladiti da za taj tvoj monitor...da ti stavim sva 4 panela na isti stol...pokrenem igru..ti nebi kužil koji je koji...

Nebi te htel prcati ali pametoval si za taj svoj lcd...i tražil isključivo samsungov panel...da bi na kraju u igrama prolazila svijetla crta po sredini ekrana...e hebiga...a možda da nisi tolko pametoval nebi imal s tim problema :) Ajde zekam se malo...da se ne uvrijediš..al fakat ono trudiš se da se na zajebeš i onda se tak nekaj dogodi...sad me svakim danom strah uzeti neki lcd s obzirom na te probleme koji zbilja mogu iritirati a iskeširaš preko soma i pol kuna kaj u biti i nije tak malo nama studentima.

27-10-2008, 20:58
Ovo je ipak najjeftinija Dellova serija i koja nije nista od onoga po cemu su dell monitori poznati. Tako ces kupnjom ovog modela najviše platiti ime. Da nije dell ne vjerujem da bi ga gledao bas zbog ovakvih testova na kojima je stvarno nis posebno.

T220 nisam vidio u akciji, tj.vidio sam ga ali vrtili su se neki glupi screenovi na njemu.

Kao sto sam negdje naveo, po meni je najbolji odabir LG 226WTQ. Monitor sam vidio usporedno sa 2232 BW (samsung panel) i mogu reci da me je LG vise impresionirao (koliko uopce TN moze impresionirati :D). Po meni bolja slika, boja ...

osobno bih isao na 226WTQ ...

karloman
27-10-2008, 21:01
Kao sto sam negdje naveo, po meni je najbolji odabir LG 226WTQ. Monitor sam vidio usporedno sa 2232 BW (samsung panel) i mogu reci da me je LG vise impresionirao (koliko uopce TN moze impresionirati :D). Po meni bolja slika, boja ...

osobno bih isao na 226WTQ ...

kolko sam ja upučen, taj mon nigdje nije dostupan....

Bartuc
27-10-2008, 21:05
Taj LG mi je dizajnom jako ružan monitor. Znam da bi mi to trebala biti zadnja stavka, ali kaj mogu kada me drito pika u oko :(

27-10-2008, 21:09
Niš od tog isprobavanja...u dućanu su skoro svu priključeni serijski analognim kabelom i svi na istoj rezoluciji..tak da zanš ku...A sad da bu ti trgovac raspakirao dva modela i spojio ih prek dvi-a na isti komp pa da ih direktno usporediš...moš si misliti.Čak da ti to i napravi sigurno ti nebu dao da svakoga kalibriraš po pola sata kako bi izvukao najbolje iz monitora.

Napraviš kao ja....odeš u dućan i izabereš sa okvirom koji ti se najviše sviđa i sve 5 :D .


Ne...njima je posao da to naprave ako kupac traži...a to što su oni lijeni a kupac to nekada shvaća blagim tonom i misli si..no ok budem pristojan nije dobar način...jer ak ja dadem 2k kuna...dođem doma..vidim 2-3 mrtva pixela...blijede boje koje mi ne pašu...mogu se lagano hebat...

bezimeni
27-10-2008, 21:16
Gle...u linksu gdje sam ga ja kupovao ti ga probaju u skladištu i uvjeriš se u mrtve piksele...ali da ti ga budu uspoređivali sa nekim drugim modelom nema šanse..bez obzira na ton tvoga glasa.

karloman
27-10-2008, 21:18
Gle ja sam se šalil.A to pametovanje s panelima je idiotsko.Konkretno se dam kladiti da za taj tvoj monitor...da ti stavim sva 4 panela na isti stol...pokrenem igru..ti nebi kužil koji je koji...

Nebi te htel prcati ali pametoval si za taj svoj lcd...i tražil isključivo samsungov panel...da bi na kraju u igrama prolazila svijetla crta po sredini ekrana...e hebiga...a možda da nisi tolko pametoval nebi imal s tim problema :) Ajde zekam se malo...da se ne uvrijediš..al fakat ono trudiš se da se na zajebeš i onda se tak nekaj dogodi...sad me svakim danom strah uzeti neki lcd s obzirom na te probleme koji zbilja mogu iritirati a iskeširaš preko soma i pol kuna kaj u biti i nije tak malo nama studentima.

a istina, čim duže razmišljaš i gledaš kak bi bilo bolje, tim se bolje zajebeš....meni se više nije dalo zamarat, otišel sam u Vž u Ve-mil, provjerili smo tam samo dal je sve ok, nije imal bad pixsele i uzel sam ga, još mi je prodavač tam rekel da tu razliku između panela nebudem niti primjetil i nek se ne zamaram, tak da sam sretan prešel doma.... :)

...e sad, da sam odma uzel tog Samsunga u Hardveraju, di je čovjek garantiral da dolaze sa Samsungovim panelima, sigurno bi bilo sve ok....jedina sreća u nesreći je ta da imam kupca za oog svog uljeza.... :D

...al neznam još koji bude sljedeći.... :? strah me tih monitora u pm...

27-10-2008, 21:21
bezimeni: a onda su gamad...u ve-milu to možeš.

@karloman: Ja znam da određeni proizvođači imaju zakon do kolko bad pixela ti monitor može imat pa da ti ne priznaju garanciju...no za takve stvari poput crtica u igrama mislim da ti ipak vrijedi garancija.Jer to je ipak neispravnost kad gledaš.Ak ništ drugo sa starim u shop i da vidiš kak budu zamjenili :)

bezimeni
27-10-2008, 21:26
Ja sam svoj panel provjerio tjedan dana nakon kupovine (ispalo je da sam kupil samsungov panel)...čisto rasprave radi tu na forumu.Ne vjerujem u neku vidljivu razliku među panelima tak da me to nije diralo ni 5% kod kupovine.Jedino me zanimalo da li ima mrtve pixele .

U linksu mi je prodavač rekao da su uvjeti kupvine takvi da ti prvo platiš svoj monitor a nakon toga ga možeš probati u skladištu.Ako ima mrtvih pixela skladištar otvara novi monitor kojega također možeš provjeriti.Ali ako i taj ima mrtvih pixela (šanse su stvarno male za takvo nešto ) tada biraš između ta dva koji ima manje mrtvih....A ti ako želiš kupiš po tim uvjetima a ako ne voziš dalje.

Bartuc
27-10-2008, 21:29
Znači T220!? :(

Nekako mi se on uzdiže iznad svih zbog fenomenalnog dizajna...

karloman
27-10-2008, 21:33
ma sve je to isto, samo ovisi dal imaš sreće sa ubadanjem dobrog primjerka....

....neznam kaj sam sad kad prodam ovaj 2232bw, dal da opet iskušam sreću sa istim :D ili da idem na 2253Lw (on mi je nekak čudnog dizajna, prečoškast je) ili T220 (on mi je prefensi, kaj je preveć je preveć :D )

...još bi najradije Lg L226WTQ, al njega više nema

bezimeni
27-10-2008, 21:33
Rekel sam ja....po okviru se monitor kupuje :D .Zamisli si da sljedečih 4-5 godina buljiš u onu ružnoču od IIYAMA -e i sa još sa tim imenom.... :gitara: .Koda gume proizvode a ne monitore...

Bartuc
27-10-2008, 21:37
Da, niti ne znam izgovoriti IIyama :D

A niš, onda će vjerojatno biti T220. Još samo da staroga do kraja nabrijem na monitor :D Za sada je zagrijan, ali znate kakvi su starci :D

27-10-2008, 21:41
kolko sam ja upučen, taj mon nigdje nije dostupan....

a da, bas gledam. Mislio sam da ga ima u hg spotu ali ocito nema.

Bartuc, ma neces vidjeti neke velike razlike kod svih ti silnih TN panela. Mozda da ih stavis jedan kraj drugog bi vidio ali ovako ...

Uzmi onaj koji ti svida, a sljedeci monitor idi na neki ne-TN.
Vjeruj, tu je razlika vec ocita :D

Bartuc
27-10-2008, 21:42
Koliko košta najjeftiniji ne TN monitor u 22" izdanju?

Karlo_from_Bjelovar
27-10-2008, 21:43
brijem da bi to bio 22'' lenovo 200x sa rezom od 24'' monitora...

Xeno Zero
27-10-2008, 21:44
Ja sam si mislio kupit prije Samsung T 200 , al me klalo to kaj je samo 20 incha, pa sam mislio kupit 2253 LW, nakraju sam prije 2 tjedna kupio T 220 i prezadovoljan sam monitor je mrak .

Bartuc
27-10-2008, 21:46
Daj molim te malo opiši monitor. Ili daj link ako si ga već negdje opisao...

Hvala.

Xeno Zero
27-10-2008, 21:55
Predpostavljam da te tehnićke karakteristike nezanimaju pošto ih znaš , pa reci kaj oćeš da ti opišem ?
Dizajn ? kakva je slika ili šta ?

27-10-2008, 21:56
da, lenovo l220x za 3.000 kn.
Da imam novaca, uzeo bih ga odmah sutra. Bas su ga uzeli frend iz razreda i jedan susjed. Predobro, jedino ako ti se ne svida dizajnom LG onda ne znam kako bi reagirao na lenova. :D

Pogledaj malo fotke sa pce-a
http://forum.pcekspert.com/showpost.php ... tcount=758 (http://forum.pcekspert.com/showpost.php?p=1103989&postcount=758)

Dosta citam o T220 sad po forumima, i ljudi djeluju zadovoljno.

Baci oko ovdje http://www.insidehw.com/Reviews/Display ... -T220.html (http://www.insidehw.com/Reviews/Displays/Samsung-T220.html)

Bartuc
27-10-2008, 21:58
@Xeno, pa da, kako si zadovoljan performansama u igrama, prikazom slike i sl. Ukupan dojam monitora...


@Ruber, e vidiš, Lenovu bi oprostio taj dizajn baš zato što je fenomenalan. Ali LG nije fenomenalna ali je dobar, no to i dalje nije dovoljno da pređem preko dizajna :D Hvala na linkovima, idem čitati review od T220 :friends:

Constantine
27-10-2008, 21:59
Uzmi T220 zato sto je najlijepsi i zato što je sličan(vjerovatno i bolji od 2232BW koji je odličan.Ja sam ga htio prije uzet ali je tada bio 2,800kn.

Xeno Zero
27-10-2008, 22:06
Bartuc da si samo bio u Chipoteci proshli tjedan, bio je T 220 po 1500 Kn.
Kad sam probao igat na njemu igre tipa Half life 2, Crysis Warhead i sad Far Cry 2 tek sam onda skužio kakvo sam imo smeće od monitora prije.
Sa monitorom sam prezadovoljan slika je fenomenalna i pusti one priće o neznam kakvim panelima monitor je meni predobar , a najbolje bi ti bilo da odeš u dućan i vidiš u živo.

Gwin
27-10-2008, 22:07
ružnoču od IIYAMA -e i sa još sa tim imenom.... :gitara: .Koda gume proizvode a ne monitore...
mda.. to je inače mjerilo kvalitete monitora ??

za iiyamu garantiram da 26" i 24" model imaju predivnu sliku.. a kolegi bi bilo pametnije da ode do formela i pogleda monitor na djelu..

blood4me
27-10-2008, 22:13
Ljudi, znam da je noob question, al eto da ne otvaram novu temu..
Kako da provjerim koji panel imam na monitoru?

W3DR4N
27-10-2008, 22:21
Od kud da počnem?

Za 2000 kuna možeš birati kakav monitor želiš, i dobiti ćeš vrhunski proizvod za sve potrebe.

Monitor bi trebalo kupovati kao i televizor. Dođi, vidi sliku, vidi dizajn, uzmi. No, na kraju krajeva, to nije tako jednostavan posao. Prvo, monitor traži dodatna uštelavanja zasićenja boja, kontrasta i svjetline za svaku individuu posebno. Recimo meni za igre i multimediju pašu izuzetno zasićene i tople boje, s visokim kontrastom, dok će netko drugo ići na ispraniju varijantu.
Tu u igru nastupa gamut, koji će definirati širinu boja koje monitor može prikazati. Osim toga, svi TN monitori gube kvalitetu pod kutem, a kako su monitori u dućanima naslagani na tri police različitih visina, nećeš ih moći uhvatiti u radnom kutu. Naravno, osim ako nemaš 2.4 metra visine.

Evo, ja koji izuzetno patim na dizajn, smatram samsungov dizajn novijih linija monitora škartom (tipa 2232, T2x0 liniju i slične).
Na pogled u dućanu izgleda privlačno, no iza takvog dizajna se kriju nebrojene mane.
Prvo, monitor se na postolje priključuje pomoću gumice, i kao takvo ostavlja dojam slabe povezanosti i nestabilnosti.
Ta polirana plastika je najgori oblik kućišta, jer je magnet za prašinu. Već će ti treći dan stvar biti puna toga.
Osim toga, svaki otisak prsta je evidencijski materijal klase A, koliko se fino vidi.

Uzeo sam samsunga više puta, ali dva puta LCD za svoje potrebe. 2004. jedan model, kad su monitori polako ušli u 8ms response, i 2232bw.
Da me pitaš bih li opet, nema šanse, Samsung prodaje muda pod bubrege.

Ovaj LG kojeg ti rubber duck preporučuje, uvjerljivo je najbolja investicija za tu lovu, jerbo ima nekoliko vrhunskih značajki, kao i odličnu sliku.
Jedna od značajki je i vrlo rijetka opcija da prikazuje rezolucije u orginalnoj veličini, pri čemu će ti pri starijim naslovima pokazati u centru malu sliku, a ne ju razvlačiti preko punih 22". To je čak najkorisnija opcija pri naslovima koji ne podržavaju 16:10 prikaz, pri čemu ćeš umjesto razvlačenja sliku gledati u 5:4 ili 4:3 formatima. Vrhunska stvar koja fali kod toliko modela.

Ovo što svi ciljaju na samsung je marketingško zasljepljivanje. Samsung ne radi ništa bolje ekrane od LG-a, Philipsa, Viewsonica, iiyame, Benqa, samo što su razvikaniji. Ne bih na Samsung išao ni zbog činjenice da imaju enormno veliku produkciju ekrana, pri čemu fali onog osobnog štiha. Plus to što su im razni pogoni na lokacijama s upitnom kvalitetom.

Još uvijek zapravo 5:4 monitori, kao i oni visokih dimenzija imaju pridodanu veću pozornost, jer pri izradi su kraće pogonske trake, pa jedne tekuće kristale režu na manje djelova, s većom pozornošću.

Ovaj Dell primjerice, vrhunski je primjerak brandiranja, ali i primjera "s provjerenim ne mogu pogriješiti". Kodeks ih uvozi i kvalitetni su, okvir je od brušene plastike i vrlo je robusan i kvalitetan, te se na njemu ništa ne vidi.
Osobno volim i HP kao brand, jer njegove "poslovne" konture ulijevaju sigurnost u kvalitetu.

Osim svih nabrojanih monitora, u Diskontu imaš 24" Samsung za 2001 kunu, koji ipak ulazi u HD domenu, a nakon njega više nećeš ići na polovičnu i prijelaznu 1680 rezoluciju.

Ako si baš zagrijan za kvalitetan 22" monitor, i imaš besmislen strah da ti grafička neće biti dovoljna za veću rezoluciju (što je besmisleno, množi točkice i vidjeti ćeš razlike između rezolucija), preporuke su.

IIYAMA ProLite E2207WS-B1 - 22" u Formelu, jedan od jeftinijih modela. ili ako se protegneš 500 kuna iznad budžeta 24"
vrhunski brand, u sliku ne sumnjaj

LG FLATRON L226WTQ - ako tako vrhunski proizvod uopće uspiješ naći
uvjerljivo najbolji monitor u klasi ako se misliš igrati

HP COMPAQ L2245w - mikronis ga ima na akciji za 2030 kuna
ovakav monitor se uzima za tu cijenu. beskompromisna kvaliteta.ž

Mogao bih nastaviti esej, ako je potrebno.

Bartuc
27-10-2008, 22:46
@Weki, hvala na tako opširnom postu. Puno si mi dao za razmišljati pošto si mi skrenuo pozornost na mane Samsunga. Budem se ovih dana prošetao do Formela i pogledao te IIyame kako izgledaju u živo i kako rade. Bar mi Formel nije daleko. Ovaj HP mi također dobro izgleda, ne znam da li se to meni čini, ili on ima Pivota, što je OGROMAN plus. Definitivno bum ga proučio malo pomoću googlea. Ali kažeš da ne mogu fulati sa HP-om!? A onaj Samsung od 24", a kaj ja znam, nekako je jeftin za 24", nije!?


@Xeno, ti si mi pak dodao još jedan plus na t220 :D Ali sve jedno moram vidjeti IIyame u živo, a bome i ovaj HP koji mi se boostao u očima više od ostalih.


Hvala ljudi.

bezimeni
27-10-2008, 22:53
To razvlačenje o kojemu pišeš imam ja na svom televizoru....kao sredinu ostavlja prirodniju a razvlači samo rubove slike ....to je dobro samo na pvi pogled.Nakon nekog vremena postane iritantno jer ti oko stalno biježi na rubove ekrana gdje se nakon nekog vremena primječuje deformiranost slike.Uglavnom to više ni ne koristiš jer ti počinje smetati.
Postolje Samsunga je apsolutno fenomenalno.Da si pratio situaciju znao bi da je to novi trend kod nekih proizvođača televitora.Kada moj monitor lupiš on se zaljulja u bilo kojem smjeru.Neko neuk bi rekao da djeluje nestabilno...ali upravo suprotno.Nekim slučajnjim udarcem ga je nemoguče prevrnuti jer se zaljulja dok se klasični monitori i televoizori daleko lakše prevrnu jer su kruti.
Da prašina i otisci su djelomičan problem...postoji praško i krpica s vremena na vrijeme.

Bartuc
27-10-2008, 22:59
Meni je ovaj pivot pre dobro rješenje. Danas sam na faxu radio za pivot monitorom, sa jednim prstekom ga dižeš, spuštaš, rotiraš, ma fenomenalan osjećaj. Drito osjetiš pod prstima da je čvrst i kvalitetan taj pivot, a opet tako lagano možeš upravljati njime :pray: Zaboravio sam pogledati koji brand monitora je to bio, ali tak sve jedno kada je riječ o 17" pizdeku :(

Tako da bi bio presretan sa pivotom :pray:

blood4me
27-10-2008, 23:06
Zas sad svi 2232bw pljujete, a prije ste navaljivali na njega kao ludi?
samo pitam tak da znam, cudno mi to, u jednom danu svi zaboravili 2232...
I da c/p proslo pitanje, da se ne zaboravi (xD):
Ljudi, znam da je noob question, al eto da ne otvaram novu temu..
Kako da provjerim koji panel imam na monitoru?
Aj, laku noc svima :)

bezimeni
27-10-2008, 23:13
ružnoču od IIYAMA -e i sa još sa tim imenom.... :gitara: .Koda gume proizvode a ne monitore...
mda.. to je inače mjerilo kvalitete monitora ??

za iiyamu garantiram da 26" i 24" model imaju predivnu sliku.. a kolegi bi bilo pametnije da ode do formela i pogleda monitor na djelu..



Znam da nije i to je bila šala .Ne patim ja za markama i imenima i ovog samsunga sam kupio samo zato jer je bio na sniženju i jedan od najjeftinijih 22" monitora u tom trenutku.Prethodnika Philpsa kupio samo zato jer je nekome ispao iz kamiona te sam ga dobio za 1/3 cijene onoga iz dućana .

Smatram da su razlike u slici između tn monitora minimalne bez obzira na ime .2000 kn je previše za 22" tn monitor po mom mišljenju .22" IIYAMA ili 22" Samsung 2232 BW za 1500-1600 kn su najbolj izbor a Bartuc neka izabere što mu paše.

Bartuc
27-10-2008, 23:28
Fora je u tome što sam strašno razočaran u svoj trenutni monitor. Slao sam već Wekiju i još par ljudi sliku sa spektrom boja koji se na mom i još par Samsunga uopće ne prikazuje već izgleda kao potpuno bijela boja. Pošto mi je relativno bitan Photoshop i vjeran prikaz boja, a opet ne raspolažem sa dovoljno novaca da si kupim 24" S-PVA ili sličan monitor, onda mi treba što bolja kvaliteta do tih 2000 kuna. Baš zato što sam razočaran u trenutni monitor, sumnjam u kvalitetu tih jeftinijih modela!?


Da li stvarno nema razlike u kvaliteti slike između recimo T220 i tog tvog 2232BW ili pak IIyame!? Problem je u tome što je IIyama u Formelu, Samsung u recimo Vemilu. Ne mogu ih vidjeti jedan do drugoga, a dok ja dođem od jednog do drugoga dučana, dotle zaboravim što sam vidio u onome prvome. A i da dođem u VeMil, ne mogu suditi monitor prema izložbenom primjerku pošto je to sve spojeno na splitere pa je kvaliteta slike katastrofalna, a čisto sumnjam da bi mi spojili 2 Samsunga, jedan pokraj drugoga da vidim realnu razliku između 1300 kuna modela i 2000 kuna modela :|

27-10-2008, 23:31
Ljudi, znam da je noob question, al eto da ne otvaram novu temu..
Kako da provjerim koji panel imam na monitoru?

na samsungu

Set contrast and brightness to zero and then press the Sourcebutton for 5 seconds. Look at the Panel info line. There should be an incomprehensible phrase such as M-ME22W0BAA-1002. It’s the letters in bold face, especially those in the middle, which are determinant (based on current understanding) :

# xAx-xxxx : Samsung panel.
# xLx-xxxx : AU Optronics panel.
# xDx-xxxx : CMO panel.
# xIx-xxxx : CPT panel.

bezimeni
27-10-2008, 23:34
Između T220 i 2232 bw ne vjerujem da češ vidjeti neku razliku u slici...laički pretpostavljam da je to isti panel sa malo nabrijanijim dinamičkim kontrastom....kojeg nakon dva tjedna smanjiš na 60% jer ti je ekran presvjetli i bode u oči :D .
Teško buš dobio vjerne boje na bilo kojem TN monitoru.To su monitori za multimediu ,zabavu a ne ozbiljan posao.

Bartuc
27-10-2008, 23:48
Taj dinamički kontrast me niti najmanje ne dira, to odmah gasim pošto je to po meni katastrofa :D


Nego, upravo googlam ovaj HP i monitor je drito ono što želim :pray: Weki, ljubim te u okoS:oops:


Slušaj što ima -> "Adjustments:STilt, height, pivot, rotate"

Pogledaj kako fenomenalno izgleda: - drito klasičan i profesionalan izgled kakav mi se dopada. LG mi izgleda pre jeftino, baš kao i Brittney Spears makar je riječ o "klasičnom" dizajnu. Dok DELL i ovaj HP odišu nekim karakterom :D

http://www.itpro.co.uk/images/front_picture_library_IT_Pro/dir_0/it_photo_450_42.jpg


Evo i link na čitav review -> http://www.itpro.co.uk/191364/hp-l2245w-22in-monitor


Samo se nadam da će biti dostupan kada dođe čas da ga kupim :D I jednio što se ne spominje u onom reviewu su performanse u igrama. To ću još malo progooglati, ali sumnjam da nešto ne štima.


PS: Možeš ga okrenuti za 90 stupnjeva, okreneš si i sliku za 90 stupnjeva i imaš 10:16 format xD


Za sada, dojmovi su fenomenalni :friends:


PS: Jedina vidljiva mana je to da je postolje dosta zabačeno prema naprijed. Tako da se bojim da zauzima dosta mjesta na stolu!?


EDIT: Evo još jedne umjetničke slikeS:D

http://farm3.static.flickr.com/2138/2386931619_cda29146d8.jpg

bezimeni
27-10-2008, 23:56
Poprilično skup stalak :) .

Ako imaš potrebu non-stop pomicati monitor....kupuj.

I da ...dvi kabal buš morao dodatno kupiti....za razliku od ovih škrtica samsung ti upakira oba kabela.

Bartuc
28-10-2008, 00:11
Hm, sada baš gledam layout svoga stola i baš nemam prostora za manevriranje pošto mi je stalak sa CD-ima drito iznad monitora (ušarafljen u zid) i ormar odmah pokraj monitora :( Tako da niti nemam neke koristi od pivota :cry:


Fakat nemam pojma, moram to vijdeti sve u živo tak da budem pametniji... Za sada su u igri T220, IIyama 22" i ovaj HP. HP na prvom mjestu, T220 na drugome, IIyama na trećem mjestu :P

W3DR4N
28-10-2008, 00:26
Poslikaj stol iz kompletno vidljive perspektive pa da procjenimo.

karloman
28-10-2008, 00:33
Hm, sada baš gledam layout svoga stola i baš nemam prostora za manevriranje pošto mi je stalak sa CD-ima drito iznad monitora (ušarafljen u zid) i ormar odmah pokraj monitora :( Tako da niti nemam neke koristi od pivota :cry:


Fakat nemam pojma, moram to vijdeti sve u živo tak da budem pametniji... Za sada su u igri T220, IIyama 22" i ovaj HP. HP na prvom mjestu, T220 na drugome, IIyama na trećem mjestu :P

daj Bartuc nemoj se previše zamarati nepotrebnim detaljima i điđama miđama (s pivotom se igraj na faksu, doma ti netreba :D ), ako ti se T220 dizajnerski sviđa, a i sam si rekao da tu nema dvojbe, onda uzmi njega, nebudeš pogriješil :thumbs2:

.....vidiš kam je mene dovelo cjepidlačenje i detaljno razmatranje....zajebi to.... :wink:

ezav
28-10-2008, 07:20
Gle ko vlasnik iiyame mogu rec da izmedu nje i samsunga nema izbora ... iiyama jednostavno ima puno bolji prikaz :D...

Mada je ovaj Hp fancy do bola ... ako ides na 22 hp se cini kao jako dobar izbor ...

Gle ak zabravis u tih 20-30 min kolko ti treba od ducana do ducana .. uzmi fotic pod ruku slikaj svaki i doma skelji sve 3 slike zajedno i brate na zumu usporeduj :D

Bartuc
28-10-2008, 09:17
Poslikaj stol iz kompletno vidljive perspektive pa da procjenimo.


Evo, gore mi smeta stalak za podešenje po visini, a lijevo mi potencijalno smeta ormar za rotaciju monitora. Monitor ne može ići više desno na stolu pošto mi je drito ispred monitora ulaz za stolac, a desno ispod stola je ormarić za knjige i slične pizdarijice. Tako da mora biti baš ta pozicija monitora...

http://www.imagesforme.com/out.php/t202327_DSC01362.JPG (http://www.imagesforme.com/show.php/202327_DSC01362.JPG)Shttp://www.imagesforme.com/out.php/t202326_DSC01361.JPG (http://www.imagesforme.com/show.php/202326_DSC01361.JPG)


@Ezav, fora ideja sa fotićem :D Još da sliku možeš kvalitetno uhvatiti njime :P


@Karloman, T220 je definitivno još uvijek u igri. Borba 3 giganta :D

kulamasta
28-10-2008, 15:36
Bartuc, znas kako se kaze, koliko para toliko muzike...

Za 1000+ kn za 22 inchni monitor, budimo realni, sto got dobijes, dobro dobijes...

To su sve TN matrice neke su nesto bolje, neke nesto slabije, al sve je to tu negdje...

brz odaziv, mali kut gledanja i isprane boje...

Naravno, odlicno za novac koji je mali... Pa gledaj da jedno bolje kuciste, koje je hrpa aluminija i celika je skuplje od 22 inchnog monitora...

Nego, koji ti je maksimum za platit?

Bartuc
28-10-2008, 15:38
Pa otprilike 2000 kuna, a sad +/- 100-200 nije problem. Ali iznad toga teško...

kulamasta
28-10-2008, 15:44
A jerbi ga onda... moj ti je savjet pogledaj si neke jeftinije 22 incne monitore i to je to... pivot i ine điđe miđe mos zaboravit

a kao ti ce cini onaj lenovo 22 inchni sa hd rezom? neovisno sto je malo iznad tvog budjeta... al ima sve sto sanjas, bolju matricu, dizajn koji ti pase, pivot...

Bartuc
28-10-2008, 16:16
Uf, meni je taj Lenovo fenomenalan. Kaj je najbolje, trebala bi doći verzija sa 1680x1050 rezolucijom pošto je ipak malo previše 1920x1200 za 22". Ali opet, taj monitor je cca 3000 kuna ako se ne varam!? A to mi je stvarno previše.


EDIT:


Onda bi i mogao poslušati vaš savjet za nešto jeftinije poput one IIyame za 1600 kuna. Ali sve jedno ću pogledati i Samsunga i IIyamu i HP-a u živo. Jedino ne znam da li Mikronis ima izložene monitore pošto koliko se sjećam, to je neki mali dučančić...

vex
28-10-2008, 16:27
Uzmi T220.
Meni je puno mi je lijepši od te IIyame i HP-a , a neznam kolika može biti razlika u kvaliteti slike.
Vrlo vjerovatno mala ili nikakva.

IGoR_2803
28-10-2008, 16:52
Uf, meni je taj Lenovo fenomenalan. Kaj je najbolje, trebala bi doći verzija sa 1680x1050 rezolucijom pošto je ipak malo previše 1920x1200 za 22". Ali opet, taj monitor je cca 3000 kuna ako se ne varam!? A to mi je stvarno previše.


neovisno o tome koji ćeš uzeti monitor, kaj se tiče tog lenova i ja sam frendu preporučao da nek ga NE uzima upravo zbog full HD reze na "samo" 22 inča, ali ipak ga je uzeo... nakon kaj sam kod njega malo radio na kompu preporodio sam se, pixel pitch opće nije premali... monitor je perverzija i ja ga hoću... :cry:

Gwin
28-10-2008, 16:59
Uzmi T220.
MeniSje puno mi je lijepši od te IIyame i HP-a , a neznamSkolika može biti razlika u kvaliteti slike.
Vrlo vjerovatnoSmala ili nikakva.
preporuka monitora bazirana na manjku znanja, jedne pretpostavke i osobnog ukusa?

jako profesionalno kolega

W3DR4N
28-10-2008, 17:07
Gotovo me fascinira kako su ljudi spremni popušiti katastrofalan stalak i očajne materijale na temelju toga što monitor ima glossy plastiku i oble konture.

kulamasta
28-10-2008, 17:09
cuj, glossy plastika i oble konture... to je cisto stvar osobnog ukusa i o tome stvarno nije vrijedno raspravljat i uzimat bilo kao + bilo - monitoru

vex
28-10-2008, 17:20
Uzmi T220.
MeniSje puno mi je lijepši od te IIyame i HP-a , a neznamSkolika može biti razlika u kvaliteti slike.
Vrlo vjerovatnoSmala ili nikakva.
preporuka monitora bazirana na manjku znanja, jedne pretpostavke i osobnog ukusa?

jako profesionalno kolega


Nisam pisao post s namjerom da bude profesionalan, nego da pokažem na to da je razlika u kvaliteti slike, opet, vjerovatno(točno, neznam, pretopstavljam) nikakva ili mala.

Možda bi me bolje shvatio (tako sam i trebao napisati) da sam napisao - "Ja bih uzeo taj monitor da imam 3 navedena za izbor."

Kad kupuješ monitor od 2k+ kuna, vjerovatno bi mi u prvom planu bio izgled monitora jer sumnjam da je na bilo kojem monitoru koji košta toliko slika niske kvalitete.

But then again , that`s just me..

Brico
28-10-2008, 17:22
Ja sam vlasnik samsunga 2232 Bw, kojeg sam svejedno dobio od sestre. I ovo maloprije pljuvanje mi se ne svidja, monitor je predobar, za cijenu... A sto se tice stalka, sto posto je stabilan , ja sam ga pogodio loptom i nije se niti pomaknuo <tehniciranje po sobi> :D , a sto se tice plastike..Gle, ajde mi navedi, bilo koji monitor koji ne skuplja prasinu??Ili na kojem ne ostaju packe? Druga stvar, da je bijeli ili sivi, ali kod crnih je to normalno, a i netko je napisao da treba krpicu uzet..Tu ima pravo, svaki dio periferije treba s vremena na vrijeme obrisati, inace ce ti biti ista stvar.

Kad smo kod dizajna, on je odlican, nije ni previsok ni presirok.Ona maloprije ogovarana plastika izgleda fanomenalno, pogotovo ona blue ledica na dnu...Dolazi uz odlican bundle.Jedina primjerdba je kod ukopcavanja dvi kabla,tesko je kabal jako utisnuti, jer je okrenut vertikalno na stol i nespretno je...

Zato ne vidim razlog zasto ste popljuvali monitor, kao da je neki 15'' kinez...

bezimeni
28-10-2008, 17:27
Ma taj monitor ima pola foruma i svi ga hvale jedino ga Vedran pljuje i u tome je jako uporan i glasan pa ispada kao da ga pljuju njih desetorica :roll: .

Gwin
28-10-2008, 17:29
cijena nije uvijek mjerilo kvalitete..

sjetimo se samo radeon 2900 kartice..

ili, on topic, dell 2707wfp dijeli matricu sa samsungom 275T.. dell je ljepši, ima 7in1 card reader i 1500kn je jeftiniji. tolko o cijeni kao mjerilo kvalitete

enikejs.. kao što rekoh, ne znam za 22" iiyamu, ali znam za 24" i 26". iiyama zna šta radi..dovoljno da ja odustanem od della.
zato mu je bolje da ODE POGLEDAT monitore na djelu. jednostavno ne razumijem kako mu možeš preporučit neki monitor, a da ne znaš kak se ponaša?? samo na temelju dizajna??

Brico
28-10-2008, 17:30
Pa da. Monitor je odlican...Bas me zanima nesto...Wedrane , jesi li ti ikad imao taj monitor? Ako nisi, nemoj ga blatiti, ako ne znas sto je to i kako je to ...Inace mozda netko ide kupiti takav monitor, a ti ga odgovoris, pa te on proklinje do kraja ove ere ...

Bartuc
28-10-2008, 17:31
Ali morate priznati da je onaj HP fenomenalan :D Baš mi profesionalno djeluje :pray:

Danas nisam stigao (još), ali kada se vratim doma, budem još progooglao kako se ponaša u igrama i kakav mu je prikaz boja pošto je onaj review bio više orijentiran prema uredskom korištenju... Ili je možda netko od vas vidio kako takav HP radi u igrama/photoshopu?


Za sada mi je on debelo iznad bilo kojeg Samsunga ili IIyame u očima. Jedino bi morao progooglati još i dimenzije postolja pošto mi izgleda glomazno na slici...

bezimeni
28-10-2008, 17:33
Gwin.....Zato jer je razlika u slici između TN matrica minimalna .I kaj bu vidio u trgovini ? Pa tek nakon nekoliko dana sa monitorom,nakon što ga pošteno poštelaš vidiš što može.Kaj buš sad proveo 8 sati u dućanu kako bi izabrao najmanje sranje od ponuđenih....Teško da bu pogriješio sa bilo kojim 22" monitorom od bilo koje brend firme.Provjeriš ga na mrtve pixele i vozi.

ezav
28-10-2008, 17:38
Ok ak je razlika minimalana ...

Nek ti burtac posalje svoju test sliku ... ja sam na svom skuzil caku ko saka u oko .. frendovi na 2232 i 240T (ili kak vec) bas i nisu .... tek nakon kaj sam im objasnil ... pa pricaj o malim razlikama u TN matricama...

Gwin
28-10-2008, 17:38
ajde, recimo da si u pravu bezimeni..
ako su sve TN matrice iste, gdje je onda logika preporučit mu SKUPLJI monitor

bezimeni
28-10-2008, 17:40
ajde, recimo da si u pravu bezimeni..
ako su sve TN matrice iste, gdje je onda logika preporučit mu SKUPLJI monitor

Ajde ponovno pročitaj drugi post iz ove teme.

Gwin
28-10-2008, 17:47
ajde ti ponovo pročitaj temu "konfa za 17k"..
tamo se mene napada da se razbacujem s lovom jer hoću nešta lijepo.. a ovdje se čovjeku preporuča skuplji proizvod samo zbog izgleda??

onak.. o čem pričamo? kakva su to dvostruka mjerila? ako su monitori isti, onda kupiš jeftiniji. jer si u protivnom platio 15% veću cijenu zbog drukčije plastike oko ekrana.

pogotovo što izgleda da smo samo ezav, wedran i ja vidjeli iiyamu na djelu. koja je btw, jeftinija..

bezimeni
28-10-2008, 17:50
ha,ha ..pa i rekao sam mu da kupi 2232 bw po 1550 kn...dao sam mu i link.A 400 kn nije isto što i 17 000 kn :o .

Gwin
28-10-2008, 17:53
da, ti.. svjetla točka na nebu neznanja i zabluda.. :D ionak sam govorio vexu a ne tebi :D

nije bitna cifra.. bitna je logika. ja ZNAM zašto želim dat tolko novaca :D bartuc je izgubljen, a novci su ionak tatini :D

bezimeni
28-10-2008, 17:55
Da...ali on bi trebao voljeti svoga tatu i reči mu da se ne razbacuje teko zarađenim novcima :) .

Bartuc
28-10-2008, 17:59
Nek ti burtac posalje svoju test sliku ... ja sam na svom skuzil caku ko saka u oko .. frendovi na 2232 i 240T (ili kak vec) bas i nisu .... tek nakon kaj sam im objasnil ... pa pricaj o malim razlikama u TN matricama...

Znači ima još monitora koji ne podnose taj spektar boja :? Fakat zeznuta situacija. A glupo mi je hodati sa Carmen Electrom na sticku kako bi testirao kvalitetu boja na monitorima :D



PS:


2000 kuna nije razbacivanje novcima :P

Gwin
28-10-2008, 18:03
da.. bartuc, otkud ti uopće pravo bit bahat i gnjavit starog da uzme taj 19"
onak.. šuti i budi zadovoljan s tim kaj imaš..

W3DR4N
28-10-2008, 18:04
Pa da. Monitor je odlican...Bas me zanima nesto...Wedrane , jesi li ti ikad imao taj monitor? Ako nisi, nemoj ga blatiti, ako ne znas sto je to i kako je to ...Inace mozda netko ide kupiti takav monitor, a ti ga odgovoris, pa te on proklinje do kraja ove ere ...

Naravno, evo tu mi je na stolu odmah do glavnog ekrana.
Evo ti jedna slika stara nekoliko mjeseci.
http://www.imagesforme.com/out.php/t129401_monitor.jpg (http://www.imagesforme.com/show.php/129401_monitor.jpg)

Žao mi je investicije, ali pao sam na to da je odličan i da ga svi kupuju, pa reko ajde jedan.

Bartuc
28-10-2008, 18:05
@Gwin...

Stari želi moj monitor, a ja koristim priliku za novi :(

Tako da molim bez takvih ozbiljnih presuda :(

bezimeni
28-10-2008, 18:08
Pa da. Monitor je odlican...Bas me zanima nesto...Wedrane , jesi li ti ikad imao taj monitor? Ako nisi, nemoj ga blatiti, ako ne znas sto je to i kako je to ...Inace mozda netko ide kupiti takav monitor, a ti ga odgovoris, pa te on proklinje do kraja ove ere ...

Naravno, evo tu mi je na stolu odmah do glavnog ekrana.
Evo ti jedna slika stara nekoliko mjeseci.
http://www.imagesforme.com/out.php/t129401_monitor.jpg (http://www.imagesforme.com/show.php/129401_monitor.jpg)

Žao mi je investicije, ali pao sam na to da je odličan i da ga svi kupuju, pa reko ajde jedan.


Pa u ovaj veliki nemerš ni gledati kak blešči...dok je ovaj manji baš oku ugodan a ima i ljepi crni okvir :D .

kulamasta
28-10-2008, 18:17
@Bartuc

Koja je stvar sa tom test slikom?

Bartuc
28-10-2008, 18:22
Ma nije ti to test slika, ja sam je tako prozvao zbog spektra boja koje se koriste kao pozadina iza Carmen Electre. Taj spektar ti na lošijim monitorima izgleda potpuno bijelo ili full blijedo kao da je bijelo. Na par starijih Samsunga je takav slučaj i sad Ezav kaže da njegova 2 frenda također imaju monitor koji je slab na te boje...

kulamasta
28-10-2008, 18:22
aj mi posalji tu fotku

bezimeni
28-10-2008, 18:24
Pa daj stavi tu sliku ovdje pa da ju vidim na svom prastarom laptopu ( trenutno sam na poslu :hangin: ) i na svom kućnom monitoru..da znam na čemu sam.

Bartuc
28-10-2008, 18:39
Ajde budem kasnije, sada ću curu pratiti doma, pa kasnije stavim sliku...

kulamasta
28-10-2008, 18:53
...pusti curu, zna ona i sama doma... sliku ti stavi

W3DR4N
28-10-2008, 19:15
Bartuc, neće ti smetati stalak na HP-u. Ima dva zgloba koji će za pivotinje približiti monitor ispred stalka s diskovima.

Bartuc
28-10-2008, 21:44
@Wedran, da, to mi je danas stari objasnio. Da se može monitor primaknuti meni, zatim podesiti po visini i onda se samo vrati do stalka koliko ide. Ali kaže da si dizajniram novi stol tako da ću vjerojatno napraviti za trećinu veći stol nego je sada. I to sa boljim layoutom i sl.


@Kulamasta & co. Evo slike. Na slici piše Bartuc, na nekim monitorima se to odmah primjeti i ubode te drito u oko, dok na nekima nema čanse da skužiš da nešto piše osim ako ga gledaš pod raznim kutevima i trudiš se vidjeti da nešto piše.

http://www.imagesforme.com/out.php/t203134_carmenelectra3.jpg (http://www.imagesforme.com/show.php/203134_carmenelectra3.jpg)


A sad odo googlati za reviewe od onog Hapejčića :D

vex
28-10-2008, 21:46
Samo što kad ljudi vide ovakvu sliku , tko bi išao tražiti gdje piše bartuc... bolje gledati prirodne ljepote.. :)

Bartuc
28-10-2008, 21:51
Da :D

Ali gle, ja radim u Photoshopu dizajn stranice, a ne vidim faking boje kako spada :o To nije dobar znak xD

kulamasta
28-10-2008, 21:53
Ma nebi dao svog Samsunga 959 NF

Ako se na tim LCD ne vidi napis Bartuc onda je to smece ali malo teze kategorije...

Pozadina izgleda kao neka tekstura, kao fasada i veliki bijeli natpis Bartuc... u biti, i na ovom thumbu natpis bode u oko...

Evo idem sada da susjeda i provijerit cu taj natpis na jedmom LG monitoru i na jednom Samsungu danas kupljenom

blood4me
28-10-2008, 22:00
Heheheh, meni natpis BARTUC skoro oci iskopo 8)
E i da... Neradi mi onaj "test"... Kada ja napravim sve sta pise, samo se ekran zacrni, nekako bljesne(u gornjem lijevom kutu pise Analog), i opet bljesne(u kutu se pojavi digital) pa bljesne i vrati se normalna slika o.o

Bartuc
28-10-2008, 22:02
@Kulamasta...

Ajde pa javi.

Nadam se da je to samo do starijih modela i da se taj problem ne javlja na novim monitorima... Jedino me brine ovo što Ezav kaže da njegovi frendovi također imaju problema sa tim spektrom. Kaže da se javlja na Samsung 2232 modelu i na 240T. Oba monitora od Samsunga, 22" i 24" modeli... :(


Vlasnici T220 monitora... Dajte recite kako vama izgleda slika. Ali ono, iskreno...


EDIT:


Evo kako to izgleda na mom monitoru...

1) Slika iz cca 90 stupnjeva. NE postoji Bartuc na slici, NE postoji pattern na slici, NE postoji boja patterna na slici :o

http://www.imagesforme.com/out.php/t203162_DSC01363.JPG (http://www.imagesforme.com/show.php/203162_DSC01363.JPG)

2) Slika pod velikim kutem. Tek onda se vidi da piše Bartuc, ali to je kut od valjda 30-45 stupnjeva i tu je slika katastrofa:

http://www.imagesforme.com/out.php/t203163_DSC01364.JPG (http://www.imagesforme.com/show.php/203163_DSC01364.JPG)

kulamasta
28-10-2008, 22:26
Ovako

Na Philips 200VW8FB se ne vidi napis, pozadina je potpuno bijela

Na 22 inchnom Samsungu, Samsung SM 2223NW, dabas kupljen, takodjer natpis se ne vidi, pozadina je potpuno bijela

bezimeni
28-10-2008, 22:29
Na mom samsugu 2232 bw se jasno vidi natpis Bartuc...slova su potpuno bijela dok je okolina od sitnih točkica.Vidim to bez ikakvog naprezanja.Mislio sam da će biti neki zahtjevniji test .

Gwin
28-10-2008, 22:30
LCD HP vs17 iz siga.. morao sam nagnuti monitor preko 45 stupnjeva.
na CRT samsungu je zato iskočila iz ekrana :D

Dommyshell
28-10-2008, 22:34
NA mom 17inch monitoru (LCD) Fujitsu Siemens natpis se vidi cim se slika ucita samo te u oci udari.(khmm) :P

kulamasta
28-10-2008, 22:34
Nisu bas tockice, bas je tekstura fasade...

Cini i se ipak da NT ekrani jos nemogu konkurirat u prikazu boja CRT monitorima


Inace, ovaj Samsung sto ga je susjed kupio danas 2223NW, kosta 1400 kn u Ve Milu, vjerojatno ima i negdje jeftinije...

Boje sve ne prikazuje :D , ali za kucnu uporabu i igrice, cisto ok

Bartuc
28-10-2008, 22:41
Ajme, katastrofa :shock: Nadao sam se da samo Samsung ima problema sa time. Daj bože da HP nema takvih problema pošto upravo čitam o njemu i brijem da je to moj budući monitor xD

Monitor po netu skuplja ocijene tipa -> 4,2/5 ; 9/10 ; 5/5 i slično :pray: Vrlo je hvaljen na svim reviewima koje sam uspio naći. Jedan je frajer rekao da je jedina zamjerka monitoru ta što ih nije kupio odmah 2 komada xD


Evo slika crne verzije monitora. E, izgleda perfektno, bez mane po meni. Drito FENOMENALNO :pray:



http://www.imagesforme.com/out.php/i203222_HPL2245WMonitor001.jpg

http://www.imagesforme.com/out.php/i203223_HPL2245WMonitor002.jpg

http://www.imagesforme.com/out.php/i203224_HPL2245WMonitor003.jpg

http://www.imagesforme.com/out.php/i203225_HPL2245WMonitor004.jpg

Brico
28-10-2008, 22:45
@Bartuc Tko jos uz takvu sliku gleda dali pise bartuc sa strane :D ...
@Wedrane,wedrane, ja s tim monitorm ne bih znao kaj napraviti i nebi mi ni stao na radni stol,ja sam ful zadovoljan sa ovim sta imam, jos sam ga i besplatno dobio i odlican je monitor...

P.S:daj si smanji svjetlinu zaslona :rotfl: ...

P.S 2 :Jer tako da je ovaj mis na slici predobar??Imam ga i ja :D ...

kulamasta
28-10-2008, 22:45
to je 22 incha? koja cijena?

Bartuc
28-10-2008, 22:49
cca 2000 kuna :pray: Isto kao T220 i slični...


PS: Da, 22".

kulamasta
28-10-2008, 22:50
ima i pivotic i pristojno izgleda...

pa nije lose

Bartuc
28-10-2008, 22:53
Podešavanje naprijed/nazad, podešavanje po visini, rotacija monitora, predivan klasično profesionalni izgled i odlična cijena. Monitor je drito fenomenalan i hvala Wekiju što mi je skrenuo pozornost na njega.


Mislim da je to vrh TN ponude 22" monitora ...!?

W3DR4N
28-10-2008, 23:01
Vidiš ova četiri šerafa sa stražnje strane monitora, u centru.
To bi značilo da monitor podržava VESA standard stalka za montažu.
Ukoliko već planiraš stol, razmisli o dodatnom stalku koji se montira na zid.
Takvo što, kako možeš zaključiti, miče monitor sa stola i tako osigurava puno novog radnog prostora i fleksibilnost rada.
Naravno, o cijeni stalka ovisi koje ćeš opcije swirela, tilta i pivotiranja imati, no niti jedan standardni stalak ne prelazi 400 kuna. Obični su oko 100-200.

Bartuc
28-10-2008, 23:04
Forica, ne mogu sa original stalkom to napraviti?

Brico
28-10-2008, 23:05
Treba prostora za 22'' bestiju na zid staviti ...

Bartuc
28-10-2008, 23:09
Prostor neće biti problem pošto ću vjerojatno maknuti stalak sa CD-ima i maknuti policu sa zida koja se ne vidi na slikama i sa desne je strane. A stol mislim proširiti za cca 20cm (dubina stola) i napraviti kutni dio od još cca 40cm. Ili preseliti čitavi stol na drugi kraj sobe, a tamo bi mi stol bio cca 2x veći nego sada, a sada je bome ogroman.

Brico
29-10-2008, 18:17
Onda napravi kako hoces... Monitor mi se cini ok ...A i bilo bi lijepo imati monitor na zidu, samp pazi da ga lijepo postavis, zbog kuta vidljivosti i toga ...

Bartuc
29-10-2008, 18:53
Za početak će ziher biti na stolu pošto monitor + stalak više nije 2000 kuna već je debelo iznad... :P

Brico
29-10-2008, 21:12
A hoces li imati mjesta na stolu?Po onome screenu ..Bas i nisam siguran ...

Bartuc
29-10-2008, 22:41
Evo kontaktirao sam jednog dečka sa PCE foruma koji ima onog HP-a i kaže da je odmah uočio natpis Bartuc na njemu. Tako da vjerujem da nema problema sa bojama. Također mi je rekao da se on i njegov kolega slažu da je riječ o najboljem 22" TN monitoru te da pokraj njega Samsung izgleda kao igračka po kvaliteti ("Uspredili smo ga s samsungom 225bw koji pored njega po slici ispada teški šipteraj pogotovo za rad u cadu"). A svi znamo da su Samsung 225BW i 226BW svojedobno bili jedni od najboljih TN monitora te da su i dan danas rame uz rame sa novim modelima Samsunga.


Pre pre zadovoljan sam, samo da bude dostupan kada kucne čas da se ide po njega.

W3DR4N
29-10-2008, 22:56
Razmišljam šta da ti zaračunam za ovo.

Bartuc
29-10-2008, 23:17
Guze nedam :killyou: :D


Sickmanno stavio žig na nju 8) "Property of Sickmanno" piše :D

Sickmanno1
30-10-2008, 10:37
That's right...

:D

ezav
30-10-2008, 14:00
Hmmm... da se brinem ???

Ovi izljevi ljubavi su malke cudni ....

Mislim toplo bratsvo je ok ... ali u off topiku nije :D

Mislim ono ... nabavite si sobu :D ....

Xeno Zero
30-10-2008, 17:43
Ja moram priznat da sa sam imao prvih 30 sekundi poteškoća na T 220 sa natpisom Bartuc, previše sam se zagledo u Electru a onda sam tek skužio da nekaj piše pored :) .

Bartuc
30-10-2008, 19:37
Koliko žestoko ti se vidi taj natpis na T220?

Xeno Zero
30-10-2008, 23:18
Mogu ga vidjeti kristalno ćisto.

bezimeni
30-10-2008, 23:29
Baš sam bio kod šogija i pogledali smo Bartucovu test sliku na monitoru koji sam i ja imao do prije nekoliko mjeseci...Philips 170 X5 (http://www.hardware.info/en-US/productdb/bGpkZJibmA/viewproduct/Philips_170X5/)S.Natpis Bartuc se ne vidi kao ni fasadna tekstura , totalno bijela površina...vidi se tek prigušeno kada se skroz nagneš pored monitora.A taj monitor ima jako hvaljenu TFT matricu sa tolerancijom na 0 mrtvih pixela..ali pored mog TN izgleda kao druga liga .Toliko o "lošim" TN monitorima .

Bartuc
31-10-2008, 00:02
Lol, izmislio sam Benchmark za monitore :D


Ali ste kužili koliko monitora ne prikazuje te boje, pa to je strava. Ja sam slučajno skužio da moj monitor ima problema sa tim bojama. Obrađivao sam Carmen Electru (u Photoshopu - napomena za pervertite :D), sve sredio i fenomenalna je obrada bila... Pogledam je na kompu od staroga (Belinea 17" LCD), kad me ono slika zašamarala koliko je loše ispala :shock: Obrisao ja mudro onaj natpis Carmen Electra i mislio gotovo, pogledam kod staroga, i vidim bijelu crtu posred slike na fasadi za koju nisam niti znao da postoji :rotfl:

Karlo_from_Bjelovar
31-10-2008, 15:27
daj uploadaj tu sliku na imagesform ili negdje...

Bartuc
31-10-2008, 16:19
Imaš je par stranica prije :(



http://www.imagesforme.com/out.php/t203134_carmenelectra3.jpg (http://www.imagesforme.com/show.php/203134_carmenelectra3.jpg)

Karlo_from_Bjelovar
31-10-2008, 16:36
sry nisam vidio...

pa nigdje bartuc ne pise?

Bartuc
31-10-2008, 16:37
pa nigdje bartuc ne pise?

Haha, evo još jednog Samsunga :rotfl:

Pre dobar je Bench :rotfl: :pray:

ezav
31-10-2008, 16:38
Strasno...

Cak u tambu vidim da pise burtac ... onak ko saka u oko :D

Bartuc
31-10-2008, 16:40
Za sada najviše Samsung ima problema sa bojama, ali to nije baš mjerodavan podatak pošto velika većina ljudi ima Samsunga...


@Karlo, nagni se iznad ili ispod monitora, pod velikim kutem ćeš vidjeti :P

Karlo_from_Bjelovar
31-10-2008, 16:40
a sad gledam, na zidu je maknuto... -.-"

inace sad sam na starom kompu gdje je CMO panel, cim mi se dignu winsi na novom kompu sa SM panelom javim razliku... :wink:

Bartuc
31-10-2008, 16:42
Ajde, može, baš me zanima razlika između Samsung i CMO panela... Ako možeš, i uslikaj razliku sa mobitelom. Tak sam ja uslikao da ljudi vide ono što ja vidim...

Karlo_from_Bjelovar
31-10-2008, 17:07
sumnjam da cu uslikat ali cu javit dojmove... :wink:

KingTomy
31-10-2008, 17:18
Za sada najviše Samsung ima problema sa bojama, ali to nije baš mjerodavan podatak pošto velika većina ljudi ima Samsunga...


@Karlo, nagni se iznad ili ispod monitora, pod velikim kutem ćeš vidjeti :P

Ja imam samsung 2032bw 20" i vidim bartuc kada normalno gledam u monitor. Uspravno, ravno, nije pod kutem.

OWND :rotfl:

Bartuc
31-10-2008, 17:34
Da, nemaju svi Samsung monitori problema, ali do sada ih se jako puno pojavilo.

31-10-2008, 17:59
Kod susjeda na l220x me bartuc bode u oci.
I doma na jednom CRT-u isto tako. :D

Isprobano i na 2253BW, jako tesko vidim natpis, trebam gledat malo pod kutem i na Samsung SM 720N - tu pak natpis ni ne vidim.

Bartuc
31-10-2008, 18:01
Kod susjeda na l220x me bartuc bode u oci.

Ne nebi bilo žalosno da se na tom čudovištu ne vidi natpis xD

bezimeni
31-10-2008, 18:04
He,he..kak su se neki zlurado poveselili uvjereni kako je Samsug smeće :thumbs1: .

31-10-2008, 18:15
Da Bartuc...baš si gamad :)

A kak se bumo mi smijali kad ti kupiš monitor sa žnj panelom i slikom za ku....kukuruz...jaooo e....stalno te bum prcal : ==))))

W3DR4N
31-10-2008, 18:28
He,he..kak su se neki zlurado poveselili uvjereni kako je Samsug smeće :thumbs1: .

Khm, khm, polako to i dokazujemo. :P

bezimeni
31-10-2008, 18:45
Ovo je slikica sa mog monitora...očekujem isto i od vlasnika monitora ..kvragu ne mogu se sjetiti imena...onih što proizvode autogume ili kako već....

http://www.imagesforme.com/out.php/t206334_DSC00812.JPG (http://www.imagesforme.com/show.php/206334_DSC00812.JPG)

Karlo_from_Bjelovar
31-10-2008, 18:52
koja razlika CMO i SM panel... :pray:

bartuc se sad totalno vidi... :wink:

bezimeni
31-10-2008, 18:54
Da li držiš oba monitora na istim postavkama ?

Karlo_from_Bjelovar
31-10-2008, 18:56
drzim na najboljem sto sam mogao izvuc iz oba... :wink:

a mozda je i do toga sto je u starom kompu nevidia, a ovdje u mene ATi, a svi znamo da ATi ima ljepse bolje... :P

(nadam se da necete ovo ozbiljno shvatit)

bezimeni
31-10-2008, 19:00
Zamjeni monitorima poziciju...tak buš najbolje saznao da li je to do ljepših boja na ati karticama...a svi znamo da ati ima ljepše i toplije boje :D .

Karlo_from_Bjelovar
31-10-2008, 19:10
ne_da_mi_seTM... o0

blood4me
31-10-2008, 19:10
Ovo je slikica sa mog monitora...očekujem isto i od vlasnika monitora ..kvragu ne mogu se sjetiti imena...onih što proizvode autogume ili kako već....

http://www.imagesforme.com/out.php/t206334_DSC00812.JPG (http://www.imagesforme.com/show.php/206334_DSC00812.JPG)
Kod mene se jos jasnije vidi,nemoram sliku ni otvarat na thumbu se vidi..

bezimeni
31-10-2008, 19:11
Zato što ja ne koristim visoke kontraste + osvjetljenje je smanjeno na 60%.

Bartuc
31-10-2008, 22:12
Jap, na Belinei se to duplo intenzivnije vidi i točno se kuži boja i pattern fasade. Budem uslikao kasnije...


@AMD, ja ne pljujem po Samsungu, samo kažem da svaki drugi ima problema sa tom slikom... A čovjek sa PCE-a mi je potvrdio da se na onom HP-u kojega namjeravam kupiti vidi taj natpis savršeno jasno :P

Brico
01-11-2008, 00:15
Na samsungu 2232BW se vidi odlicno ...A carmen jos bolje :D .

Bartuc
01-11-2008, 00:24
Nisam stigao (zaboravio sam pošto sam se zezao sa Vistom) uslikati Belineu... Budem sutra :P

kulamasta
12-03-2009, 14:04
Malo dizem temu jer nisam bas aktivan na forumu pa ne znam sto se desava naokolo...

Bartuc, jesi kupio taj HP monitor?

Takodjer se neckam oko njega

mamlaz
12-03-2009, 14:56
Uf zanimljiv test..
Na mom BenQ T221W postoje 4 postavke boja:
- General (ona koju možete smi postavljati)
- Movie (nekako najbolje za prikazivanje HD materijala i motiona)
- Pictures (oštrina boja je jača i intezitet veći)
- Game (gotovo isto kao i u "Movie", jedino u igrama se primjeti razlika u intezitetu)

A Natpis "Bartuc" se vidi samo pod "Picturs" i "General" (moj profil boja), što i ne uzimam za zlo, nego više za dobro.
Jer kad odaberem profil "Pictures" i gledam film, izgleda mi nekako umjetno.

Sickmanno1
12-03-2009, 16:06
Malo dizem temu jer nisam bas aktivan na forumu pa ne znam sto se desava naokolo...

Bartuc, jesi kupio taj HP monitor?

Takodjer se neckam oko njega

Vidi se da si slab na forumu jer ono bartuc vec mjesec i vise dana nije posta ostavio :(

FichoM
12-03-2009, 17:05
Tek sad vidim ovaj benchmark, na svom laptopu ga vidim tek pod dobrim kutem, onaj zid mi potpuno bijel iza Carmen...
Baš ću vidit doma na samsungu kako to izgleda...

Chappi
12-03-2009, 20:25
Malo dizem temu jer nisam bas aktivan na forumu pa ne znam sto se desava naokolo...

Bartuc, jesi kupio taj HP monitor?

Takodjer se neckam oko njega

Vidi se da si slab na forumu jer ono bartuc vec mjesec i vise dana nije posta ostavio :(

Di je bartuc da ga nema?

bananac
13-03-2009, 17:42
hehe dobar bench :D
ja na svojoj ijami 17" jasno vidim natpis :D

roxium
14-03-2009, 23:17
Koji bi bio isplativiji od ova 2 monitora
http://www.nabava.net/lg-w2242t-lcd-22__31772_p.phpS
ili
http://www.nabava.net/lg-w2261v-lcd-22__40443_p.php

najvise za igre i malo filmove

Gwin
14-03-2009, 23:29
ja bih ipak rekao ovaj skuplji.

ne zato što je skuplji, nego zato što je novija generacija.

kulamasta
14-03-2009, 23:42
Jel ima tko kakva iskustva sa onim novim BenQ E2400HD iz HG spota za 2200 kn?

Znaci 16:9 omjer stranica

Malo sam citao po netu i kazu da ima problema sa nenativnim rezolucijama

TheJack
15-03-2009, 14:12
to imaju svi

Chappi
15-03-2009, 14:18
Uzimaj to je best buy 24" monitor

kulamasta
15-03-2009, 18:46
Uzimaj to je best buy 24" monitor

Super...

Zanima me jel netko radio na doticnom monitoru...

Ono sto u casopisima i recenzijama pise ne dozivljavam previse...

I na plotu svasta pise