PDA

Pogledaj cijelu verziju : Autorun



Mario23
27-10-2008, 19:56
Neradi mi autorun na cdovima i usbicima, a prije toga sam imao virus autorun.inf i nesto sam instalirao u registri editor...jel se to moze popravit

C
28-10-2008, 09:22
Neki program za upravljanje autorun-ovima, podešenja, etc. ;)

thonchek
03-11-2008, 08:58
pa ako ti ne uspije ono kaj ti je C reko onda odi ručno pokrenut instalaciju ili cd

SkunK
03-11-2008, 12:07
pa ako ti ne uspije ono kaj ti je C reko onda odi ručno pokrenut instalaciju ili cd

Mislim da on zna kako ručno pokrenuti instalaciju samo njega muči (a i mene bi) što mu ne radi autorun.

Inače premalo informacija, jer nisi nam niti naveo koji autorun.inf ti je bio zarazen, posto je za svaki cd/dvd koji ima neku aplikaciju na sebi s autorunom drukčiji. Uglavnom autorun.inf ti je komadic teksta koji pokazuje putanju na ikonu i setup tako da se to automatski izvrši.

C
03-11-2008, 14:59
Dakle, autorun ne radi za DVD optičke uređaje. Tj. ako vam umjesto "DVD RW Drive"-a piše CD-ROM, znači da nije ništa pokvareno, ali autorun-ovi vam neće raditi kako god ih podešavali.
Kako riješiti takav problem?
-Svašta sam pokušavao podešavati, i ne bi vjerovali u čemu je bila fora. Fora je bila u automatskom log on-u:
Kada bi automatski log on bio uključen, Drive bi bio CD-ROM i autorun ne bi radio.
Kada bi automatski log on bio isključen, Drive bi bio DVD RW Drive i autorun bi radio.
S obzirom da koristim dva windows-a, u oba Windowsa sam se s time igrao i to je tako, dokazano.

Stvar autorun-a je i u registry-u. Mnogima se dešavalo da defragmentiraju registry, i da autorun više ne radi, gdje god ga podešavali, kao što su i neki neradnju autorun-a popravljali defragmentiranjem registry-a, ili backup-om registry-a.

U oba slučaja preko kojih se to može popraviti se radi o ne reagiranju opcija autorun ON/OFF i sl.