PDA

Pogledaj cijelu verziju : Homeworld 1 i 2



JedimiNjoke
13-05-2006, 20:23
Ako ste uopće igrali ovu igru napišite nešto o njoj, da li vam se svidjela il nije? Zašto? Mislite bi da bi trebao izaći novi nastavak itd.

Prince-Artas
13-05-2006, 20:43
e ovako da kažem riječ dvije o 3 igre homeworld svijeta

1.homeworld 1 - čini me se da je to bila prvi 3d rts, igra je fenomenalna tj bolja je od expanzije i nastavka. posebno mi se sviđalo otimanje neprijateljskih brodova što je loše riješeno u nastavku. igra ima fenomenalnu priču, jedinice igriviost a za ondašnje pojmove i uber grafiku koja i danas nije za bacit
2. homeorld cataclysm - meni solidna expanzija no nesviđa mi se priča s onim virusom. dobar mi je mothership koji se sada mogao micati i bio je mnogo korisniji
3. homeworld 2 - igra s uber grafikom i dan danas, priča je više no solidna, zarzna igrivost, oni heavy cruseri su zakon, šteta što je otimanje loše napravljeno a bilo bi dobro da su stavili i vaygr kampanju

što se tiče expanzije za h2 čuo sam davno da bi se trebalo izbacit expanzija gdje bi igrali s vaygr rasom. no pošto je igra davno izašla a od expanzije ni e mislim da neće ni izać. no u svakom slučaju svi ljubitelji rts-a bi tribali zaigrat homeworld serijal :fof:

dugi
13-05-2006, 20:59
1. dio nisam na zalost nikada ni vidio.2. dio sam igrao i ja bi joj dao citu desetku da kampanja nije onako prokleto teska,jednostavno nemogu dalje od 4. misije a nisam neki pocetnik.Posebno bi pohvalio atmosferu u igri kakvu nema ni jedan drugi rts.Kad budem imao vremena istalirat cu je ponovno i ovaj puta potruditi se malo vise.

Prince-Artas
13-05-2006, 21:14
teška je kampanja u h2 ali moraš biti uporan i učit na greškama u pojedinim misijama. 4 jest teška ali ima dosta težih

JedimiNjoke
13-05-2006, 21:58
Da igra je jako teška, al prošo sam je. Još 2003. Sad sam opet krenuo ispočetka, onako za gušt.
Prvih par misija mi je najbolje, pogotovo onaj tip Cpt. Soban kad dođe u drugoj misiji. Makar su i poslije misije prejebene.

P.S. dugi, upravo si mi izašo sa crne liste :)

JedimiNjoke
13-05-2006, 22:37
E Artas, daj me podsjeti zaboravio sam. Jel se u jedinici koristio umjesto marine frigate salvage corvette il kaj?

WEASEL
13-05-2006, 22:51
1. dio nisam na zalost nikada ni vidio.2. dio sam igrao i ja bi joj dao citu desetku da kampanja nije onako prokleto teska,jednostavno nemogu dalje od 4. misije a nisam neki pocetnik.Posebno bi pohvalio atmosferu u igri kakvu nema ni jedan drugi rts.Kad budem imao vremena istalirat cu je ponovno i ovaj puta potruditi se malo vise.

Homeworld nije bas tezak, premda misije dugo traju
Pokusaj prijec Winter assault na insane :X

Prince-Artas
13-05-2006, 22:58
E Artas, daj me podsjeti zaboravio sam. Jel se u jedinici koristio umjesto marine frigate salvage corvette il kaj?

imao si one salvage corvete koje bi se zaljepile za neprijateljski brod i odvukle ga u mothership pa bi postao tvoj. puuuuuuuuno bolje od marine frigata

JedimiNjoke
13-05-2006, 22:59
E ako Homeworld nije težak onda su se polovi okrenuli... Ako si igrao jedinicu sigurno se sjećaš misije kada moraš doći unutar kupole (kupola se sastoji od neprijateljskih brodova) i iz sredine uzet jedan dio (ne sjećam se koji). To je jedna od najtežih misija u mom gamerskom životu koju sam odigrao. Ako se ne sjećaš ove misije ili nisi odigrao jedinicu nemreš mi napisat da Homeworld nije težak 8)

JedimiNjoke
13-05-2006, 23:00
E Artas, daj me podsjeti zaboravio sam. Jel se u jedinici koristio umjesto marine frigate salvage corvette il kaj?

imao si one salvage corvete koje bi se zaljepile za neprijateljski brod i odvukle ga u mothership pa bi postao tvoj. puuuuuuuuno bolje od marine frigata

Sjećam se sad. Ma OK su Marine frigate, Vaygerovske su bolje, ljepše izgleda bordanje - one male kapsulice :)
Car mi je onaj tip Cpt. Soban kaj se fura u Marine frigati. 8) :killyou:

Prince-Artas
13-05-2006, 23:04
a nije ni slaba. nego kako se ono zovu heavy cruseri u h2

JedimiNjoke
13-05-2006, 23:05
Kak misliš heavy cruiseri? Battlecruiser il destroyer? Sad se zovu battlecruiseri. Prejaki su :)

Prince-Artas
13-05-2006, 23:12
Kak misliš heavy cruiseri? Battlecruiser il destroyer? Sad se zovu battlecruiseri. Prejaki su :)

heavy cruseri su najjače jedinice u h1, battlecruiseri u h2. jebote kako su izvrsno napravljeni pogotovo onaj od hiagarianaca ili kako se već zovu

JedimiNjoke
13-05-2006, 23:17
Mrak su lol, kad igram samo skidam screenshotove!!! Igra je prejebeno napravljena i izbalansirana. Iskreno se nadam da nastavak slijedi. Bilo bi jebeno da imaju hero jedinice Cpt. Soban :), Sajuuk i to.

Prince-Artas
13-05-2006, 23:18
1. dio nisam na zalost nikada ni vidio.2. dio sam igrao i ja bi joj dao citu desetku da kampanja nije onako prokleto teska,jednostavno nemogu dalje od 4. misije a nisam neki pocetnik.Posebno bi pohvalio atmosferu u igri kakvu nema ni jedan drugi rts.Kad budem imao vremena istalirat cu je ponovno i ovaj puta potruditi se malo vise.

instaliraj 1.1 patch. smanjena je težina 4 misije

JedimiNjoke
13-05-2006, 23:20
Imam p_iratsku verziju jebiga. Nema patcha za mene. :(

Tyrant
14-05-2006, 16:45
Igra je za mene najbolja Space Strategija, ali bas nema neku konkurenciju zar ne.Ali teska je za medalju, a hvala artasu sto me je prosvetlio sa onim patchom.
@JediMiNjoke
Primit ces sad PM!

matepila
14-05-2006, 20:31
Imam p_iratsku verziju jebiga. Nema patcha za mene. :(Možeš instalirat patch i na p i r a t s k o j verziji samo moraš nać c r a c k za verziju 1.1. Imaš ga na http://www.megagames.comSPreporučam ti da isprobaš mod za Homeworld 2 koji se zove Tactical Fleet Simulator. U njemu postoji gomila novih jedinica i povećani su brojevi jedinica koje možeš imati. Jedini problem je što na slabijem PC igranje s tolikim brojem jedinica uzrokuje usporavanje.

Black Phoenix
16-05-2006, 14:49
Homeworld?
:pray:

NEMOJTE SE SMIJATI! Ok, smile smile! :P

E sad, bok (Zdravo!) iz Makedonija (Makedonije?:), i potrudit cu se da popricham malo hrvatski! Nemojte zamerit! (?) :P

Zavrsio sam "Homeworld: Cataclysm" koji me bukvalno "ocharao" i totalno osvojio ono vreme pre nekih 4-5 godina (kad je to bilo?). I mislim da je pricha sa virusom dosta dobro izvedena, ako ne vech tako dobro zamishljena. Ono "Burn, BEAST! BUUURRRNNN!!!" josh mi kuca u glavi svaki put kad zazhelim da razvalim neki mothership/battlecruiser/stardestroyer/mummakil, whatever!
Ah kad se sjetim osjechaja kad osposobite onog cannon namontiran na Kuun-Lan, i kad lansirate taj titanski salvo! Jednostavno nenad*ebivo! :shock:

"Homeworld 2"
Ne svidzha mi se bash pricha. Malo previshe konvencionalna za mog ukusa. Al shta je - tu je. Battlecruiseri su "the name of the game". Nedavno sam krenuo sa 8 (ili 10?) Battlecruisera na 4 neprijatelja... Hyperspace po mapi, i "hard" enemy je pochisten u 4 potega. Prava milina... the art of destruction!

I tako moje vreme je ovde pri kraja. Josh samo da se pohvalim da sam vjerni chitalac PCPlay-a u Makedoniji, chitam vas dechki josh od '97-me, ak se dobro sjecham. Kupio sam ga na ljetovanju, ljubav na ohridskom pesku! :)

Pozdrav cijeloj redakciji, Red)-(ead-a, Secen-a, IgGy-ja, Teo :) i svi koji sam zaboravio! Oprostite za moj losh hrvatski. Shta ne probate malo makedonski govorit? ;]
So, the time has come to spread my wings and fly away in flames! Stay fiery, and stay PCPlay! \m/

Bok. :)

Prince-Artas
16-05-2006, 18:05
ma šta se ispričavaš. sve je ok :)

JedimiNjoke
16-05-2006, 18:39
Meni je baš dvojka super, a Cataclysm je isto OK, al su mi 1 i 2 mrak!!! 8) :killyou:

Prince-Artas
16-05-2006, 18:44
1. h1
2. h2
3. h:cataclysm

*Fila*
19-05-2006, 10:09
Ja sam sad iskopao dvoku i moram rećiv da me zarazila totalno!! :)

JedimiNjoke
19-05-2006, 18:51
Ja isto, prelazim misije. PREJEBENO!!! 8)

Prince-Artas
19-05-2006, 20:51
jeste došli do one misije kada morate spriječit vaygre da unište ona velika vrata. prehebena i zakon misija. sve sam brodove popušio tamo (sobana također :cry: )

JedimiNjoke
20-05-2006, 12:27
Prešo sam to, al uz minimalnu štetu. Igram svaku misiju tako da mi skoro svi prežive. Frigate i veće brodove popravljam Resource collectorima, a manje kada se sjebu šaljem na dock sa MS-om ili carrierom da se poprave. Resource collectora imam oko 15... Samo popravljate s njima i sve će bit u redu. 8)

GrannyKiller
21-05-2006, 16:25
E ako Homeworld nije težak onda su se polovi okrenuli... Ako si igrao jedinicu sigurno se sjećaš misije kada moraš doći unutar kupole (kupola se sastoji od neprijateljskih brodova) i iz sredine uzet jedan dio (ne sjećam se koji). To je jedna od najtežih misija u mom gamerskom životu koju sam odigrao. Ako se ne sjećaš ove misije ili nisi odigrao jedinicu nemreš mi napisat da Homeworld nije težak 8)

istina, ta misija je prejebena, ali ja sam uspio ulovit preko 120 neprijateljskih Ion Fregata u tojh misiji 8) 8)

imao sam 6 salvage corveta, 2 carriera koje sam štitio sa maksimalno (sad se više ne sjećam broja) heavy cruisera. to sam uspio tako da sam odmamio pola brodova iz te kupole od one stanice u sredini i oni su (valjda) izgubili kontakt sa stanicom i postali gotovo bespomoćni...ali bilo me strah, jer su svi bili oko mog MS-a, jezivo.....nikad ne znaš kad će se pokrenut, ostalo mi ih još 2-3 i pokrenu se i počnu mi rezat MS....ali, sad sam ih ja imao 120 pa nije bilo bed

tko mi ne vjeruje, pošaljem mu screenshot i savegame da se uvjeri :pray:

GrannyKiller
21-05-2006, 16:27
jeste došli do one misije kada morate spriječit vaygre da unište ona velika vrata. prehebena i zakon misija. sve sam brodove popušio tamo (sobana također :cry: )

meni je to bila nemoguća misija....jedva sam ju prošao :shock: luda mi je završna bitka, čovjeće, koliko battlecruisera!!!! :shock:

JedimiNjoke
21-05-2006, 16:48
Prešo po treći put :)

Sonic_Moronic
21-05-2006, 19:09
Zašto svi makedonci pišu sh i ch? Nemaju č i š na tipkovnici? Btw. ne moraš se ispričavat, nemam niš protiv makedonaca, imam jednog prijatelja makedonca u D2... Stvarno je bio legenda.. ima negdje 30 godina a opet se druži sa mnom koji imam 13 :pray:

GrannyKiller
19-08-2006, 15:33
ovo je sad već prastara tema, ali da li itko igra HW2 online? ja bi igrao, a nemam s kim...

Gu4rd14n
19-08-2006, 19:51
E decki jel se H2 moze igrati preko hamachia?? Ako moze onda idem ponovo instalirati pa da zaigramo:)

WEASEL
19-08-2006, 21:14
kontaktirajte me na hotmail vas dvojica, i ja želim igrat :P

MIXer
19-08-2006, 21:58
Iako nikad nisam nabavio Homeworld 1, igrao sam demo i svidio mi se...

Prosle godine sam nabavio Homeworld 2 i jako sam zadovoljam.
Obicno volim sve svemirske igrice, posebice Star Trek bazirane...

Tri66a
20-08-2006, 10:16
E decki jel se H2 moze igrati preko hamachia?? Ako moze onda idem ponovo instalirati pa da zaigramo:)
može...igrali ja i frend

WEASEL
20-08-2006, 15:28
sad nas je četvero :)