PDA

Pogledaj cijelu verziju : Gašenje kompa [Riješeno]



narf
25-10-2008, 11:24
U zadnja 2, 3 dana kada bih ostavio komp duže vrijeme upaljen, a ja otišao van ili takvo što, kad bi se vratio on bi bio ugašen, tj. u sleep mode-u. Jer kad stisnem gump za upaliti, on me odma preusmjeri na onaj login od viste, i loada desktop u par sekundi.. problem je u tome što ja takvo što nigdje nisam podesio, do sada je uredno radio bez da se gasio + nakon što ga i upalim iz takvog sleep ili što već mode-a, za par minuta obavezno se javlja BSOD i komp se restarta, a do tada uredno radi.. OS je Vista Ultimate 64bitna, a zadnju software-sku promjenu koju sam radio je instalario O&O Defraga i defragmentiranje kompa.. od tada se ovo počelo javljati. Znači to se dešava kad duže vrijeme ne koristim komp.

Hvala na pomoći :D

narf
25-10-2008, 19:33
bump.

C
27-10-2008, 14:08
Jednostavno je. Podesi napajanje na "Never" sve. Isto ti je kao na starom XP-u. Imaš opcije tipa:
Turn OFF HDD:
Turn OFF Monitor:
Stand by:
Shutdown:
Itd., u glavnom, tako neke opcije gdje možeš birati primjerice u tvom slučju primjer:
Stand by: 20 min
Što bi značilo da nakon 20 minuta ako se PC ne koristi ide u Stand by, gasi HDD, gasi monitor, gasi se cijeli i sl., ne znam koje sve mogućnosti postoje na pamet, koje se mogu podesiti.
A nakon toga, kada ga vratiš iz Stand by-a, BSOD se vjerojatno pojavi, jer je Vista novi OS i za nju nema još 100%-tnih drivera za grafičku koji će super raditi. Npr. ako nemaš drivere, nećeš ga moći staviti u Stand by, ako imaš malo ne razvijene drivere za grafičku, imati ćeš Stand by, ali je pitanje šta s njime dolazi (restart, BSOD, zamrzavanje, promjena grafičkih opcija, i sl.), a ako imaš drivere koji su 100% OK, onda će to sve normalno raditi.
Po mom mišljenju, driveri za Vistu, tj. za graičke će se trebati još malo razvijati, kako bi 100% radili, jer je Vista još "mlada."

narf
28-10-2008, 06:38
a mislio sam da sam to podesio, al nekako mi je ostalo da se nakon sat vremena prebacuje u sleep mode.. hvala na savjetu, moze lock :)