PDA

Pogledaj cijelu verziju : Intregrirana grafa problem



Brico
24-10-2008, 23:37
Pa do sada i nisam imao intregriranu grafu ,ali na ''novom'' kompu imam, naime grafa je 7025 i jako se grije,jel bi to tako trebalo biti?Jos nemam nikakvih iskustva s tim stvarima...specem si prst kada dodirnem hladnjak..Bojim se da mi ne zajebe maticnu, kako da ju disableam?Ima li nacin?Ili da kupim vent i nagrabim ga tamo?

24-10-2008, 23:40
Nisam znao da kad na ploću koja posjeduje intergriranu grafiku staviš neku drugu grafu u njezin utor i nju koristiš da integra i dalje radi te se i zagrijava : ))))

Ivan_87
25-10-2008, 08:34
Nisam znao da kad na ploću koja posjeduje intergriranu grafiku staviš neku drugu grafu u njezin utor i nju koristiš da integra i dalje radi te se i zagrijava : ))))

živa istina,na sestrinom kompu je 6150 intergriruša,prije 2 god sam koristio tu ploču nekih 3 mj i stavio na nju 6800GT karticu isključio intergrirušu u biosu izbriso sve drivere .. 6800GT je super radila al se grijao onaj hladnjak od intergriruše kao i do sad ..

tj grije se nenormalno al ploči nije ništa ..

bezimeni
25-10-2008, 09:37
Stavi neki vent da puše po njoj...te beštije se griju.Ali sve se grije danas ko ludo ..to je normalno za današnju tehnologiju.Eto pipni npr. dsl modem kojeg imaš...moj je vruč ali svejedno nikada ga ne gasim i ne brinem se zbog toga previše.

kulamasta
25-10-2008, 12:14
Intergrirana graficka je dio chipseta tako da kada ona nema svoju fonkciju, chipset i dalje normalno radi, pa se sve jelte, zajedno grije

Brico
25-10-2008, 12:52
Ne ona radi do kraja, grije se ''malo'', ne mogu drzati prst 3 sec na ladnjaku, znaci ne mogu ga disableat??Koji cooler??Gdje da kupim?

IGoR_2803
25-10-2008, 13:02
Ne ona radi do kraja, grije se ''malo'', ne mogu drzati prst 3 sec na ladnjaku, znaci ne mogu ga disableat??Koji cooler??Gdje da kupim?

ma ne treba ti cooler, samo stavis jedan vent da piri po chipestu i bok... tak se meni zagrijavao na m55s-s3, jos kad sam digao fsb na 260, nisam ni ja mogao prst drzati gore... onda sam uzeo iz nekog starog kucista 92 mm vent i lijepo ga onim fleksibilnim vezicama pricvrstio za accelero od grafe, a s donje strane za one sleevane kablove od za front usb konektore, ispod stavio mali komadić kartona i točno je lijepo fiksiran i duva na chipset... :thumbs2:

Brico
25-10-2008, 20:50
@Igor Inzinjerstvo :rotfl: ...Ma nabavit cu ja novu maticnu , neda mi se prcat s time, nego , dali joj to steti? Zagrijavanje, jer fakat je jako vruce, hladnjak ima garant 60 stupnjeva...

kulamasta
25-10-2008, 22:04
meni na ovoj ploci koju igor spominje, fsb je na 280, intergrirana graficka radi, komp radi vec 2 godine 0-24 bez ikakvih problema

ZAto se ne brini sa glupostima

Brico
25-10-2008, 22:12
Ok , hvala, znaci to grijanje ne steti previse?? Ako je tako , moze lock??