PDA

Pogledaj cijelu verziju : x-fi titanium razocaranje od 740 kn



drale112
24-10-2008, 19:23
Eto prvi topic koji sam ja otvorio naslov dosta govori instaliro sam karticu bez ikakvih problema na win xp zvucnici su logitech Z-5400


Stavio ja karticu i krenem slusat glazbu ono skoro nikakva razlika (zapravo nikakva ali neusudim se rec jer ce me pola foruma prozvat gluhim ili jos gore), a bas sam prije same instalacije posluso par pjesama pa ono da ih pustim opet i vidim razliku :( .

Ocekivo sam bar razlku koju sam cuo u windows media playeru kad sam instaliro dfx audio enhancer (inace i sa ovom zvucnom kad ga iskljucim(dfx) zvuk bude opet onak bezlican).

Probam ja igrice ocekujem neke cudesne nove zvukove ali ono nista

Necuju se novi zvukovi, u smilsu ono cujem neke potpuno nove zvukove koje do sad nisam cuo, nista.

U igrama mozes cuti odakle ti dolazi protivnik ali to sam mogao i prije. Dobro nemogu rec nemaju te igre koje sam probo neki vrhunski zvuk (nfs U2, far cry, pes09, gta sa) ali nekako sam i u igrama razocaran zvukom :( .


Ako neko ima neki pametan konstruktivan savijet molim neka posta
inace isprobavo sam opcije u creative control panelu mode, crystalizer, x-fi CMSS, zvucnici su naravno postavljeni na 5.1 u svakom modu posebno. Nisam odmah ni skuzio da za svaki mod game, entertainment, audio creation sve stavke moras postaviti za svaki mod posebno.

W3DR4N
24-10-2008, 19:30
Šta si do sada imao?

drale112
24-10-2008, 20:00
realtek onboard sound
i to cak nije neki noviji da ima HD audio ploca je dfi inf nforce4 ultra
nemogu na dfi site da nadjem puno ime.

24-10-2008, 23:19
Ne razlika se mora osjetiti.

Nadam se da si i driver cleanerom očistio stare drivere za zvuk od ploče.Isto tako da si skinuo posljednju verziju drivera za novu zvučnu.I naravno disejblao onboard zvučnu u biosu.

Isto tako da si x-fi CMSS stavio na "surround....te s slider stavio na sredinu...a ne npr skroz do gore ili skroz do dolje.

Bartuc
24-10-2008, 23:21
...I isključio u potpunosti OnBoard zvučnu u BIOS-u...


EDIT:


Juj, kako je Freak dodao onaj dio koji sam ja taman napisao :D

24-10-2008, 23:24
No da i ja nekaj odg kaj nebuš reko da dolazim ovamo svake prijestupne.

P.S: Inače čitam sve samo mi se zadnje vrijeme neda komentirat.Ionak imam dosta pitanja od čitatelja kaj dobijem na mail a kamoli još sve ovo :)

Bartuc
24-10-2008, 23:29
Ma ne, ti si napisao post bez da disablea zvučnu u biosu, zato sam ja stavio tri točkice na početak rečenice, kao da se nadovezujem na tvoje savjete. Ali dok sam kliknuo send, taman si editirao svoj post :D

Poklopili smo se mišlju, dijelom i propustom xD

Karlo_from_Bjelovar
25-10-2008, 00:22
...ok, sad ocem cut odakle mi je ovo poznato a nemrem se sjetit... :?
nesto me na vjeronauk podsjeca... :o

drale112
25-10-2008, 00:29
Kao prvo hvala na postovima.

Driver cleaner nisam koristio samo sam uninstaliro realtek driver preko add/remove control panela.
Uninstalliro sam i eax unified i open al jer znam da su te 2 stvari vezane za zvuk.

Onboard zvucnu sam disable jos i prije uninstalla drivera (prvo sam disable u biosu onda uninstall softwera).

Skinio sam s njihove stranice zadnju verziju drivera i to sam i instaliro. Zapravo CD koji je dosao sa karticom nisam uopce koristio.

Sto se tice CMSS po defaltu je ukljucen ali sam ga iskljucio jer mi je bolje zvucalo bez njega (probacu naravno i postavit tako kako si ti rekao).



Sto se CMSS-a stereo expand i suround opcija tice ja sam to shvatio kao:

1. stereo XpandS(za 4.0, 4.1, 5.1, 7.1, itd)
- 2 kanalni (stereo) zvuk prosiruje (expand) na svih 5 zvucnika.

2. stereo surroundS(za sluske i 2.1 sisteme)
- iz (stereo) zapisa simulira (surround) sa samo 2 zvucnika (jer sluske imaju samo 2, a pomocu ovog dobijes surround osjecaj).

da pojasnim kada:


1. iskljucis CMSSSi pustis glazbu CD ili mp3 (2 kanalni stereo zapis).
- necuju se zadnji sateliti nimalo
(stereo zvuk se reproducira na stereo zvucnike znaci samo prednji lijevi i desni).

Kada stavis na :

2. stereo surroundS
- necuju se zadnji sateliti,
stereo envelopmentSje automatski stavit na front (znaci prednja 2)
(stereo surround kao sto sam gore napisao je za 2.1 ili sluske i simulira surround s onim sto ima znaci 2 zvucnika u sluskama ili 2 stereo zvucnika nekoristi ostale jer pretpostavlja da ih nema).

3. stereo XpandS
- cuju se svih 5 zvucnika CMSS prosiruje stereo zvuk na surround,
stereo envelopmentSje automatski stavit na 50% moze se mjenjati da se vise koriste sateliti (prema surround-svi zvucnici) ili vise kao stereo (prema front-prednja 2).
(stereo expand, kao sto sam gore napisao, je za recimo 5.1 sustave kao sto smo rekli slusas mp3 ili CD to je dvokanalni zapis, on(x-fi CMSS) predpostavlja da imas vise od 2 zvucnika(4,6 ili 7) i mixa zvuk na sve zvucnike).

bezimeni
25-10-2008, 09:31
Aki si kupio 5.1 zvučnike najviše zbog slušanja muzike i ne čudim se što si razočaran zvučnom i kompletnim sistemom.5.1 će doći do izražaja samo na prilagođenom softveru...filmovi i igre ....5.1 koncerti.Za muziku je klasični stereo bog i batina (kupi si malo bolje slušalice ). Drugo, ako slušaš mp3 ice kodirane na 128 kbs također ne vidim poantu kupovine tako skupog sistema.
Barem si stavi foobar player i namjesti mu :
http://www.imagesforme.com/out.php/t198903_foobar2000v0.9.5.6Preferences.jpg (http://www.imagesforme.com/show.php/198903_foobar2000v0.9.5.6Preferences.jpg)
tako da ti zvuk ide direktno sa zvučne na zvučnike bez xy kodeka i raznih softverskih ekvilajzera koji više kvare zvuk nego ga popravljaju.

Ako u filmovima i igrama ne čuješ razliku onda mi ništa nije jasno...jer bi ti zvuk sa tom zvučnom karticom morao biti puniji i bolji....meni je sa jednom SE karticom puno bolji tak da mi ovo sve skupa izgleda nevjerovatno.

drale112
25-10-2008, 12:27
Hvala na postu kolega bezimeni

Kupio sam 5.1 zvucnike prije jedno 2 godine serija z-5400 se vise ne prodaje i tad je bilo z-5500 ali oko 2500 kn, nekih 500-600 kn vise nego ovi moji, naravno jaci su ali tad mi je taj novac trebao za nesto drugo.

Nisam ja nezadovoljan 5.1 sustavom on je odlican (max payne, doom3 joj kako je tu dobar zvuk bio cujes pucnjeve protivnika po tebi na prednjim zvucnicima, a na satelitima iza sebe cisto cujes kako se meci odbijaju i frcaju na stijeni iza tebe nesto predivno kad sam to prvi put cuo samo sam cucnio iza nekog kamena i okretao misa u krug, a zvuk je apsolutno savrseno pratio okretanje premjestajuci se kao da se ja stvarno okrecem stvarajuci sjajan prostorni osjecaj, half life naravno itd).
Meni je zao ovih novaca za zvucnu.

Cito sam naravno puno postova po netu o ranijoj platinum champion verziji cak stovise ja sam htio kupit x-fi champion platinum jos davno i novce sam skupio.
Prije nego cu ic kupit malo google i ono hrpa postova o problemima sa vistom. Necu puno govorit o tom to se sve zna odmah sam odusto od te zvucne jer dati 1200-1300kn za karticu koja na novom OS-u nece radit nije imalo smisla. Vista je vec sad standard.

Ali osim tih problema puno postova je bilo o odlicnom zvuku o velikoj razlici pogotovo kod malo boljih sustava.
To ja nisam primjetio i tu sam razocaran.

Sto se tice filmova to jos moram isprobat, a igre kao sto sam napomenuo nemam neke najnovije igre a ove koje sam nabrojo (nfs U2, far cry, pes09, gta sa) nisu sigurno eax5 :( . Recimo nfs u2 ima samo mono, stereo opcije a gta cak ni to samo volumene.


Ovo sto si rekao za glazbu da je stereo bog i batina tu se (od sada) u potpunosti slazem. Bez obzira kako ja namjestio surround opcije najljepsi i najcistiji zvuk ja na klasicnom stereu.

Foobar imam i isprobao sam onu opciju direktno sa zvucne bez codeca preko onog plugin-a jos i prije nabave ove kartice imam ga i sad naravno (nisam jos probo pustat glazbu s ovom karticom) ali nekako mi windows media player sa dfx audio enhancerom bolje zvuci.


Da sto se zvuka tice ni meni bas nije jasno da se skoro nevidi nikakva razlika (dobro malo je glasniji, jaci zvuk i sum se ni ne primjeti, ali ja sam ocekivo vise od toga mozda neke nove tonove, lijepsi zvuk ne samo glasniji, koji su se gubili(izoblicavali) preko integrirane, jeftine zvucne kartice).

Eto sestra ni nezna da sam mijenjao zvucnu a slusa pijesme uvijek nije nista rekla da joj je zvuk bolji, lijepsi ili drukciji. Nista ono kao da nije nista ni mijenjano.


Neznam mozda nisam nesto dobro instalirao vec duze vrijeme govorim kako cu formatirat C:\ i reinstalirat winse ima vec najmanje godina dana (vjerovatno i godina i po) kako sam ih instalirao.

U svakom slucaju hvala na postu probat cu foobar ako ne nadam se da cu nakon reinstallacije windowsa bit zadovoljan.

@ amd freak
- stavio sam kako si rekao CMSS na surround i stereo envelopment na 50% moram priznat dosta dobro zvuci. Ostavit cu tako :) zahvaljujem.

bezimeni
25-10-2008, 13:32
Lijepo od tebe što iznosiš iskrene dojmove....možda potencijalni kupac dva puta promisli prije kupovine ako ovo pročita.

25-10-2008, 13:48
Imaj na umu da je Z-5400 osrednji 5.1 sustav...imao sam ga i upravo zbog snage nisam u potpunosti bio zadovoljan.To je popravio Z-5500 koji su brutala.I svi koji nabave z-5400 a čuju z-5500 tek tada skuže kolko su se zahebali.Isto tako ne možeš i ne smiješ od pc zvučnika očekivati ne moguće.Pc zvučnici nisu hi-fi da bi se dičili neznam kakvom kvalitetom i prirodnošću zvuka.Isto tako nemreš očekivat od XXX zvučne da ti napravi neznam kakvu atmosferu ako nemaš dobar raspored u sobi.On je jedan od najbitnijih stavki za sve 5.1 zvučnike.Nevjerovatno je koliko je razlika u zvuku kad se raspored napravi najbolje što se može u određenoj prostoriji uzimajući u uvid "zakone o razmještaju 5.1 sustava".Opet s druge strane ne znam koliko dugo si bio na onboard zvučnoj da bih odma znao pravu razliku.Jer nekim treba i par mjeseci da bi zbilja shvatili da je to to.Da ne govorim da se treba malo igrati sa svim postavkama f-xi softwera da pronađeš ono što tražiš. ;)

drale112
25-10-2008, 16:37
Da slazem se u potpunosti s vama hvala vam na savijetima puno sam ocekivo (previse) ako imate visoka ocekivanja samo cete se razocarati.

Takodjer

amd freak wrote:
"Opet s druge strane ne znam koliko dugo si bio na onboard zvučnoj da bih odma znao pravu razliku.Jer nekim treba i par mjeseci da bi zbilja shvatili da je to to."

a i sam prijelaz sa losijeg na bolje se toliko i neprimjeti kao ono lako s magarca na konja
ili lako se priviknut s fice na mercedesa ali kad iz mercedesa sjednes u ficu onda vidis koja je to razlika.


Ali isto tako i bezimeni je u pravo ako puno ocekujete od nabavke ovake zvucne kartice treba razmislit prije same kupnje.

Eto sto se mene tice mozete lock temu ja sam se malo primirio od onog pocetnog soka i razocaranja hvala svima na savijetima i prijedlozima zbilja ste mi pomogli.

Ovaj zadnji amd-ov post najbolje objasnjava sve (obavezno procitat), rekao bih da je sazetak i najbolji post cijele teme.


Pozdrav svima i jos jednom hvala. :)