PDA

Pogledaj cijelu verziju : kako je Gwin prestao biti AMD-ATI fanboy...



Gwin
24-10-2008, 14:18
instalira gwin danas farcry2
i onda farcry2 kaže "your video drivers are outdated, please update your video card drivers"

i tako gwin skine novi catalyst 8.10
da ne bi bilo zabune, poštujemo proceduru. uninstall, clean, reboot
winsi se dignu, nađu grafu, hoće instalirat drajver. ja kažem "cancel" jer ću instalirat kompletni CCC

pokrenem ja kompletnu instalaciju, kad odjednom pukne instalacija drajvera, dobijem onaj famozni "send, dont send" message, i pomislim.. "a fuck"..
ali, gle čuda instalira mi se CCC normalno.. sad već mislim WTF? možda je prošlo, a umro je samo installshield wizard. ??

kaže instalacija "installed successfully, reboot"

i ja rebootam, a komp odjednom "error loading operating system"
WTF?!?!?!?!
reboot? isto..
mislim si.. "oke.. pukla instalacija.. odoše sejvfajlovi od kings bounty, žena će me ubit"
nađem jedan stari ibm od 15GB, puknem nabrzinu na njega winse, da prebacim fajlove
kad odjednom isto
"error loading operating system"

sad sam već lud, komp je bio na pola koraka da odleti kroz prozor

padne mi na pamet, hmm.. možda je zbog clockanog proca? onak.. hvatam se za slamke. odem u BIOS i dignem "optimized default" postavke.
gle čuda, komp prođe i digne originalne winse.. one isto na koje sam ja upravo metnuo 8.10 catalyste.

hmm.. oke.. drajveri su ionako raspakirani, CCC se vrti, ali bez drajvera?? forsam instalaciju drajvera iz C:/ati/support foldera gdje je raspakirao komplet. i imam kaj vidjet..
http://www.imagesforme.com/out.php/t197897_DSC00369.JPG (http://www.imagesforme.com/show.php/197897_DSC00369.JPG)
PREPOLOVIO MI JE EKRAN NA POLA ?? i sad misli da mi je sredina ekrana u stvari lijevi rub?

WTF?

ništa.. uninstall, clean, reboot, install 8.6 drajvere i vratim clock proca sa 2000 na 2400MHz

komp radi besprijekorno. i tko je tu lud??

mislim da sam upravo odustao od Phenom-Radeon kombinacije.

bezimeni
24-10-2008, 14:38
he,he da si pratio situaciju znao bi da 8.10 nisu novi driveri za Far Cry 2 nego OVI (http://support.ati.com/ics/support/default.asp?deptID=894&task=knowledge&questionID=38664)S.

I da ....nvida i intel su bolja solucija :thumbs2: ....ili je možda Vista bolja solucija :D .

24-10-2008, 14:52
yeyyyyyyy....Intel+Nvidia FTW ;)

Ivan_87
24-10-2008, 14:53
he,he da si pratio situaciju znao bi da 8.10 nisu novi driveri za Far Cry 2 nego OVI (http://support.ati.com/ics/support/default.asp?deptID=894&task=knowledge&questionID=38664)S.

I da ....nvida i intel su bolja solucija :thumbs2: ....ili je možda Vista bolja solucija :D .


amd NVIDIA najbolja solucija :D

amd freak promjni nick pls :P

EDIT: mislio sam na amdi + nviija kao najbolja konbinacija,nisam pogriješio ..

Constantine
24-10-2008, 14:54
Amd+Nvidia FTW

24-10-2008, 14:54
And btw znači Gwin ipak si bio AMD-ATI fan??

Dobro je znati.

@borlic5:Moj nick nema veze s AMD-OM...zato ima i malo početno slovo ;)

Gwin
24-10-2008, 14:59
he,he da si pratio situaciju znao bi da 8.10 nisu novi driveri za Far Cry 2 nego OVI (http://support.ati.com/ics/support/default.asp?deptID=894&task=knowledge&questionID=38664)S.

da.. ali meni nije puko farcry2, nego su mi pukli winsi..

anycase.. ATI support suxx

24-10-2008, 15:03
Da si mene slušao kad sam ti rekao da Ati ne valja sad bi pijuckao pivicu i smijao se Ati fanboy ekipici xD

bezimeni
24-10-2008, 15:04
Joj dobro..nvidia je najbolja i amd niš ne valja....pa to smo već utvrdili...i onda je svizac odmotao čokoladu :D .

edit..vidim ti si amd uz nvidu postao pijanac :) .

Gwin
24-10-2008, 15:05
ajd ne seruckaj nego mi radije nađi jednu 8800GT da zamijenim za svoju HD3870

Constantine
24-10-2008, 15:06
@borlic5:Moj nick nema veze s AMD-OM...zato ima i malo početno slovo ;)
A sa čim onda ima veze.

ezav
24-10-2008, 15:07
Hmmm.. ljudovi nije vam ni Intel-Nvidia neko bolje rijesenje :D ..

Nvidia je u "ratu" s Intel.. koji se samo pogorsava ... a i ovi zadnji driveri od Nvidie isto jako vole raditi probleme ljudima.. onak barem me 10-tak ljudi zvalo s cudnim problemima ala blue screen od death, strasnim usporenjem rada racunala, naglim smrzavanjima windowsa i tak koji su se uvek resili s vracanjem na starije drivere...
Kaj god uzel sitvacija i nije bas bajna ....

Ja u 3-4 mjesecu definitivno idem na AM3 socket od Amd .. a za grafu cemo tada videti :D

bezimeni
24-10-2008, 15:09
ezav ne seri...nvidia je bezgrešna i najbolja je to solucija.Fino si pikneš pivicu i igraš se uz nvidiu a za ati ti treba konjak mirogojček .

24-10-2008, 15:24
Hmmm.. ljudovi nije vam ni Intel-Nvidia neko bolje rijesenje :D ..

Nvidia je u "ratu" s Intel.. koji se samo pogorsava ... a i ovi zadnji driveri od Nvidie isto jako vole raditi probleme ljudima.. onak barem me 10-tak ljudi zvalo s cudnim problemima ala blue screen od death, strasnim usporenjem rada racunala, naglim smrzavanjima windowsa i tak koji su se uvek resili s vracanjem na starije drivere...
Kaj god uzel sitvacija i nije bas bajna ....

Ja u 3-4 mjesecu definitivno idem na AM3 socket od Amd .. a za grafu cemo tada videti :D

Prvo treba naučiti kaj znači BETA...onda treba naučiti da je preopručljivo prije novih drivera stare izbrisati..kompletno ih roknut dolje s driver clenerom...

Nadalje oni koji nisu tako radili pc im se zblesirao...napraviš restart i nekim čudom su driveri instalani.

Problem je u PhysX softver-u koji se znade zblesirati.

Ivan_87
24-10-2008, 15:25
ezav ne seri...nvidia je bezgrešna i najbolja je to solucija.Fino si pikneš pivicu i igraš se uz nvidiu a za ati ti treba konjak mirogojček .

ja ostajem pri amd-u barem što se procesora tiče i nedam se intelu dok sam živ :wink:

bezimeni
24-10-2008, 15:35
Meni je jedino logično objašnjenje da su gadovi iz amd-a odlučili izbaciti uljeza ... nvidiu :D .Možda su "zaboravili" staviti podršku za nvidine čipsete sada kada nude kompletno rješenje (procesor ,čipset, grafička)... pa si misle koji ćemo se vrag zajebavati još i sa time.

24-10-2008, 15:44
Nvidia se zbilja pokazala ok.Pa tak su ti driveri za grafe GTX260 u dx10 donijeli i do 30% bolje performanse te Multimonitor support for SLI,Display Port support,Hardware video transcoding i GPU PhysX support.

I najglavniji citat :)

"With the ATI hotfix drivers we noticed some lag here and there. Once that issue has been fixed we wouldn't be surprized to see the ATI scores rise a little bit. But NVIDIA definitely has a better driver at this time."

http://www.guru3d.com/article/far-cry-2 ... e-review/5 (http://www.guru3d.com/article/far-cry-2-pc-vga-graphics-performance-review/5)

Sickmanno1
24-10-2008, 15:49
Nvidia je u "ratu" s Intel.. koji se samo pogorsava ...

:?

Kakav rat?

Ko se pogorsava? Intel ili Nvidia i zbog cega to mislis?

Najvise volim nabadanja u prazno :P

Enivej...tema se prkosi pravilima, ali sve dok nema svade moze ostati otvorena...prepostavljam da ju zato kolega amd nije ni zakljucavao, a ja nisam nista pametniji od njega :D

Ivan_87
24-10-2008, 15:51
Meni je jedino logično objašnjenje da su gadovi iz amd-a odlučili izbaciti uljeza ... nvidiu :D .Možda su "zaboravili" staviti podršku za nvidine čipsete sada kada nude kompletno rješenje (procesor ,čipset, grafička)... pa si misle koji ćemo se vrag zajebavati još i sa time.

a što ti treba više od 750 ili 780 sli čišpseta ?

bezimeni
24-10-2008, 15:56
Meni je jedino logično objašnjenje da su gadovi iz amd-a odlučili izbaciti uljeza ... nvidiu :D .Možda su "zaboravili" staviti podršku za nvidine čipsete sada kada nude kompletno rješenje (procesor ,čipset, grafička)... pa si misle koji ćemo se vrag zajebavati još i sa time.

a što ti treba više od 750 ili 780 sli čišpseta ?
ma da, pa da mi na komp sjedne znak poput ovog u 3. folderu ...

http://www.imagesforme.com/out.php/t198085_ProgramFiles.jpg (http://www.imagesforme.com/show.php/198085_ProgramFiles.jpg)

sam mi još to treba..pa da se propijem do kraja :) .

edit:bez komentara za osmi folder....

kvakomekiki
24-10-2008, 16:04
za one koji žele prijeć na nividiu i žele kupit far cry 2 riješenje u adm-a
nividia grafe s Far cry 2 igrom

http://www.adm.hr/

24-10-2008, 16:24
http://www.adm.hr/product_info.php?prod ... 31cd67cf8b (http://www.adm.hr/product_info.php?products_id=6240&osCsid=cd92fbc5eea26d6cb0175f31cd67cf8b)

Jao kak sad 9800GT powna 4850 : ))))))))

kvakomekiki
24-10-2008, 16:25
Jep

bezimeni
24-10-2008, 16:34
Jep,to je trenutno najbolja kupovina...ja sam morao kupiti grafu + original igru i koštalo me puno više .

blood4me
24-10-2008, 16:41
Wau, kako ATi suxa pa to je nevjerovatno, cudo ja s njim dosad nisam imao NITI jednog problema :o
Mos mislit kako suxa, sad gwinu neradi grafa i odma se svi okrecu protiv ATI-ja...

RIDER32
24-10-2008, 16:43
http://www.adm.hr/product_info.php?products_id=6240&osCsid=cd92fbc5eea26d6cb0175f31cd67cf8b

Jao kak sad 9800GT powna 4850 : ))))))))
Jaoo neeeee
Bas u ovom trenutku nemam kune :(
A da imam novaca skinio bi grafu i cooler i reko starcima da mi je GPU poplavio i da ga podhitno trebam mjenjat :rotfl:

bezimeni
24-10-2008, 16:45
Wau, kako ATi suxa pa to je nevjerovatno, cudo ja s njim dosad nisam imao NITI jednog problema :o
Mos mislit kako suxa, sad gwinu neradi grafa i odma se svi okrecu protiv ATI-ja...


onda si ti jedini...mora da si fanatik ili se jako dobro kužiš u kompjutore .....blago tebi :( . Ja prelazim na nvdiu i na intela jer mi je dosta zajebavanja...želim si otvoriti pivicu i igrati se ko čovjek .

blood4me
24-10-2008, 16:52
Wau, kako ATi suxa pa to je nevjerovatno, cudo ja s njim dosad nisam imao NITI jednog problema :o
Mos mislit kako suxa, sad gwinu neradi grafa i odma se svi okrecu protiv ATI-ja...


onda si ti jedini...mora da si fanatik ili se jako dobro kužiš u kompjutore .....blago tebi :( . Ja prelazim na nvdiu i na intela jer mi je dosta zajebavanja...želim si otvoriti pivicu i igrati se ko čovjek .
Pa neznam, ja NIKAD nisam imao problema sa ATI-em.. A samo atijeve kartice sam i imao..

bezimeni
24-10-2008, 16:56
E onda nisi probao što valja...jer ati suxa a nvidia je FTW pa ni neznaš što si propustio.Savjetujem ti da pređeš na nvidiu prije nego dođu problemi sa atjem.Eto kupi ovu sa Far Cry 2 igrom..to ti FTW paket...jep.

kvakomekiki
24-10-2008, 16:58
Neka revolucija počne svi u prodajite ati kartice i odma po nividiu (s far cry 2 naravno) neka svaki put kad se pojavi zeleno oko s natpisom "the way it's nvidia meant to be played" bode toplo oko srca a ne da pljujte po njemu.

Constantine
24-10-2008, 17:00
E onda nisi probao što valja...jer ati suxa a nvidia je FTW pa ni neznaš što si propustio.Savjetujem ti da pređeš na nvidiu prije nego dođu problemi sa atjem.Eto kupi ovu sa Far Cry 2 igrom..to ti FTW paket...jep.
A ja bas mislim prijeci na Ati :(

bezimeni
24-10-2008, 17:01
nebudi lud !

Sickmanno1
24-10-2008, 17:02
bezimeni ajd prestani biti sarkastican :(, nije vise fora...

Constantine
24-10-2008, 17:03
Ati ima odlične proizvode,ali me brine to sto nikada nisam imao Ati grafičku i što sam vjeran Nvidii.A najviše me zabrinjava to što Nvidia ima Physx,a Ati ne.

RIDER32
24-10-2008, 17:08
To si vac 3 puta reko :D

kvakomekiki
24-10-2008, 17:12
a štaš takav san :D.

Sickmanno1
24-10-2008, 17:17
E nes biti...brisem :D

blood4me
24-10-2008, 17:28
Ati ima odlične proizvode,ali me brine to sto nikada nisam imao Ati grafičku i što sam vjeran Nvidii.A najviše me zabrinjava to što Nvidia ima Physx,a Ati ne.
Koliko si puta cuo na ovom forumu da netko ima vecih problema sa ATI-jem? Jednom...
ATI= pristupacnije cijene(4870)
nVidia= bolji driveri(ali popravit ce ATI svoje ;))
Nemos imat i ovce i novce jbg...

kvakomekiki
24-10-2008, 17:31
Nemos imat i ovce i novce jbg...
ok ja biran nividiu

RIDER32
24-10-2008, 17:41
Lako je birat kad se ima para.

ezav
24-10-2008, 17:53
@Amd freak :

kakva beta.. download s stranice .. no nema veze.. i da drajveri su stari bili pocisceni na svim kompovima.. hebiga zezaju ja cekam novu reviziju prije neg ih stavim na komp..

@Sicko :

Da "rat" nije bezveze pod navodnicima, ali su se digli na ratnu nogu radi toga kaj intel ulaze velike nade u svoj novi graficki proc i par puta je javno popljuval nividu i neda nvidiji da radi cipsete za novi soket neg je dopustil da za x58 naprave dodatni cip da uopce bude sli a za ostale cipsete nedopusta sli ... biti ce u tome jos svega ... sada dali ce se primiriti ili ne nezna se ...

blood4me
24-10-2008, 17:55
a OMG jedva cekam da nVidia nes zjbe sa svojim driverima, sta cete onda pricat kak zelite pijuckat pivu uz ati?
:nonono:
edit: kako to da meni novi driveri rade savrseno a Gwinu ne? :?

kvakomekiki
24-10-2008, 17:56
načekat ćeš se :D

blood4me
24-10-2008, 17:57
Koda nVdija ODUVIJEK ima savrsene drivere, nekad se nekome omakne, zato i postoje nove verzije drivera... To je tako i uvijek ce tako bit...

kvakomekiki
24-10-2008, 18:00
dobro miže se desit ali ce se odma zakrpat, ali tako moze se dogodit i ati da napravi nave dobre drivere ali oni ce ih uspit opet sjebat :D

Sickmanno1
24-10-2008, 18:08
kvakomekiki ja shvacam kak je to imati 13 godina, al ono pokusaj donekle se ponasati odraslo a ne ko neko djete sa neragumentiranim trkeljanjima. Nije ti ovo mravlja kiselina ili kak se vec zove. Prestane spamati i pisati gluposti jer bude doslo do sankcija.

Ugledaj se u Karlo_from_Bjelovar...tvoj vrsnjak...

Karlo_from_Bjelovar
24-10-2008, 18:10
@kvakokomeki: ti ne kontas da te bezimeni hebe? :D

btw meni odkad sam si poslozio sve radi kako spada, bez ATi BSODova ili bilo kojih drugih... updatea biosa, 8.10 ofišl, novi driveri za chipset=vgg...

edit: sto ste ukinuli ono "za vrijeme pisanja posta neko je nes drugo postao"? sad vidim sickmannov post...
polaskan sam... :oops: :P

MasaKrisT
24-10-2008, 18:14
neznam gwin,ja sam obriso stare kataliste,stavio ovaj hotfix na svoju x1950gt,i radi ko suza,usto nikad nisam problema imao sa driverima niti jednim niti drugim tako da ono.prosao sam od gf2,9550 Infinite,7600gt,x1950gt i tako,i sve su mi kartice radile savrseno,zato uvijek gledam sta je najbolje za moj djep.ukoliko to slijedeci mjesec bude xfx9800 uzet cu je:)ukoliko ne,4850 i amen:)

drale112
24-10-2008, 18:38
Neka revolucija počne svi u prodajite ati kartice i odma po nividiu (s far cry 2 naravno) neka svaki put kad se pojavi zeleno oko s natpisom "the way it's nvidia meant to be played" bode toplo oko srca a ne da pljujte po njemu.

Moze, moze svi prodajte ati kartice. Ati suxa, nis nevalja prodajte to... meni :) npr. jedan ati 4850 po 200 kn.
(mislim posto nis nevalja nevrijedi vise, svi prodaju pa velika ponuda mala potraznja :) )

Bartuc
24-10-2008, 21:05
Sve gledam Bezimenove postove i mislim si: "Zar je ovaj poludio!? :o" :D Čitam prva 2 posta, kužim, dečko se igra sarkazmom, ali čovjek je potegnuo čitavu temu sa sarkazmima :pray: :D


Uglavnom, to što se Gwinu zeznuo sistem zbog updatea drivera od grafičke, to me niti najmanje ne dira niti baca ljagu na ATi u mojim očima. Opće poznata činjenica je da stvari mogu krenuti po zlu kod updatea grafe pošto je to zapravo najosjetljivija komponenta na takve stvari. Desilo se, isto tako se može desiti i nVidii kod updatea drivera i nebi bilo ama baš ništa čudno u tome.


I ATi i nVidia imaju podjednako kvalitetne drivere, jedan mjesec je ATi bolji sa podrškom, drugi mjesec nVidia rastura i tako u krug. Kupovati grafu na temelju trenutno boljih drivera je totalna glupost. Nisam niti ATi niti nVidia fanboy i uvijek ću kupovati ono što je u trenutku kupnje bolje u smislu uloženo/dobiveno. Niti najmanje me ne dira da li je riječ o ATi-u ili nVidiji...

Karlo_from_Bjelovar
24-10-2008, 21:06
a ono, "istrazivanje" je pokazalo da je za rusenje viste u ~50% vise slucajeva kriv nvidias driver nego atijevi driveri...

vex
24-10-2008, 21:11
Desilo se, isto tako se može desiti i nVidii kod updatea drivera i nebi bilo ama baš ništa čudno u tome.

I ATi i nVidia imaju podjednako kvalitetne drivere, jedan mjesec je ATi bolji sa podrškom, drugi mjesec nVidia rastura i tako u krug. Kupovati grafu na temelju trenutno boljih drivera je totalna glupost.

Meni najnoviji nvidijini driveri zadaju probleme , potpuno se slažem s tobom.



@Karlo , koje rušenje viste?
Imam original vistu otkad je izašla , dobio sam bsod samo 3 puta , i to sva 3 puta mojom krivicom.

blood4me
24-10-2008, 21:13
/cut
To sam i ja govorio... K_F_B ima 13 god o.o Isto ko i ja, ja mislio da on ima bar 20 xD

Brico
24-10-2008, 21:33
Ma amd rastura,kad se samo sjetim pentiuma 4 , riga mi se...A nvidia i ati?? Pa ovisi o cijeni i kvaliteti , trenutno bih se slozio sa nekim ,nisam siguran tko je postao , ali je rekao da svatko od te dvije kompanije ima svijetlije trenutke i one '' malo manje svijetle '' , znaci istina je da ne treba kupovati nista prema driverima,makar sam malo vise prikloniji nvidii :bravo: ,ali imao sam i ati i to vise puta i solidno je radio svoj posao... Grafu 9600 pro pamtim kao svoju najstabilniju grafu , nikad srala niti nista slicno... Nvidia je svima draza ako imaju dublji đep, jer nvidia i niske cijene bas i ne idu zajedno...

Gwin
24-10-2008, 21:38
to što se Gwinu zeznuo sistem zbog updatea drivera od grafičke,
meni to nikako nije jasno..

shvaćam da drajveri ne rade dobro, da bacaju artefakte itd.. ali da ne mogu dignut sistem sa novim drajverima jer je proc clockan, to je suludo..

Bartuc
24-10-2008, 21:48
Uglavnom ti je jedno od glavnih pravila da se kod formatiranja sistema i novog instaliranja sustava moraju u BIOS-u vratiti sve postavke na default ukoliko je procesor overclockan. Baš zato da bi se izbjegle potencijalne nestabilnosti i greške pri instalaciji. Usudio bi se to povezati i sa updateom drivera od grafe pošto je to jednako osjetljiv posao kao i instalacija sustava. Kada pogledaš, najčešće se sistem zezne prilikom instalacije drivera od matične ploče, drivera od grafe i instalacije service packova. Rijetko kada se problem javi nakon što prođeš ta 3 procesa.


Tako da je stvarno moguće da se nešto zeznulo zbog toga što je proc bio OC-an. Zato ja imam profile u BIOS-u da u roku od dvije sekunde vratim sve na default i u roku od 2 sekunde OC-am proc za 50%. I da bi se osigurao da ne formatiram/instaliram sustav dok je procesor OC-an, onda si u profilu sa OC-em maknem CD-Rom kao boot device. Tako da moram vratiti sve na default kako bi uopće mogao formatirati 8)

Constantine
24-10-2008, 21:49
Sve gledam Bezimenove postove i mislim si: "Zar je ovaj poludio!? :o" :D Čitam prva 2 posta, kužim, dečko se igra sarkazmom, ali čovjek je potegnuo čitavu temu sa sarkazmima :pray: :D.
To sam i ja pomislio,skužio bi da je 2 posta,ali cijela tema.

Gwin
24-10-2008, 21:56
bartuc.. no fense.. ali o čem ti pričaš?? jesi pročitao moj prvi post detaljno??

1. brzina proca nema nikakve veze sa drajverima od grafe. totalno je nebitno da li se proc vrti na 2.0 ili na 2.4
2. meni je pukla sama instalacija.
3. pukla mi je čak i na default postavkama u biosu
4. kad sam ih konačno i metnuo, onda su mi prerezali ekran.

u kojem slučaju nije do proca..
enikejs.. zgadilo mi je cijeli dan..

bezimeni
24-10-2008, 22:08
Sve gledam Bezimenove postove i mislim si: "Zar je ovaj poludio!? :o" :D Čitam prva 2 posta, kužim, dečko se igra sarkazmom, ali čovjek je potegnuo čitavu temu sa sarkazmima :pray: :D.
To sam i ja pomislio,skužio bi da je 2 posta,ali cijela tema.


Sik me skužio odma...on me uvijek dobro skuži :thumbs2: .

kulamasta
24-10-2008, 22:15
Posto vidim da samo ti imas taj problem, prije je do tvoga kompa nego do ati drivera...

Bartuc
24-10-2008, 22:19
bartuc.. no fense.. ali o čem ti pričaš?? jesi pročitao moj prvi post detaljno??

Ma jesam, pročitao sam, ali odgovarao sam ti na tvoj prethodni post gdje se čudiš kakve veze ima OC sa driverima... I onda sam napravio poveznicu između činjenice da bi komp trebao biti na defaultu prilikom formata/installa i snimanja drivera od grafe pošto oba procesa spadaju pod osjetljive radnje gdje ti i sitnica može zeznuti čitavu stvar.


Nisam ti odgovarao na prvi post :( Jebiga, mimoišli smo se na mentalnoj razini :D

Gwin
24-10-2008, 22:22
kulamasta, moguće.. ali se problem javlja samo kod 8.10 drajvera..
besides, ne vidim kako može puć installshield wizard..

kulamasta
24-10-2008, 22:29
Moze biti milion razloga;

Ali imat u planu kombinaciju Phenom Radeon i odustat zbog ovakve gluposti... u najmanju mi je ruku smijesno...

Ili mislis prijec na Linux, posto vjerujem da su ti se Windowsi srusili koji put?

bezimeni
24-10-2008, 22:31
Ja glasam za Vistu...os me oduševljava iz dana u dan.

Ivan_87
24-10-2008, 22:34
Ja glasam za Vistu...os me oduševljava iz dana u dan.

ja glasam da si ti puko od kad je gwin otvorio ovu temu :rotfl: :P


gwine ljepo ti razmisli još jednom prije nego li baciš 17k za komp i upadneš u kredit :)

za 12 soma si složiš sa phenomom X4 i 3870X2 ljepu konfu i bit ćeš zadovoljan :wink:

ja sam se već odlučio za phenoma 9650 i nvidiu 9800GT a pošto se ja baš neigram nešto previše
i buđet mi je 5 milja vjerujem da ću bit zadovoljan ..

bezimeni
24-10-2008, 22:35
Nisam puko...ovo za Vistu sam mislio ozbiljno.

Gwin
24-10-2008, 22:49
gwine ljepo ti razmisli
za 12 soma si složiš sa phenomom X4 i 3870X2 ljepu konfu i bit ćeš zadovoljan :wink:

ja sam se već odlučio za phenoma 9650 i nvidiu 9800GT a pošto se ja baš neigram nešto previše
i buđet mi je 5 milja vjerujem da ću bit zadovoljan ..

ne, neću bit zadovoljan.. to što se ti zadovoljavaš sa prosječnom konfom je tvoja stvar.. ja moram kompenzirat činjenicu da imam previše kila i premalu kitu.. :P

kulamasta.. nisam kompletno odustao od spider platforme. jako sam impresioniran. i da.. na komp ide Compiz Fusion

Bartuc
24-10-2008, 22:59
@Gwin, takvi kompleksi se liječe velikim autima, a ne mrcinskim kompovima :D

Brico
24-10-2008, 23:09
Gle onda si kupi komp za 5k , a ostatak daj za osobnog trenera,to je moj savjet, ili dojdi u klc , svaki vikend na tekmu :) ... A mala kita... Ma reci zeni da je tvoj ''tehnicar''...

Bartuc
24-10-2008, 23:12
Ajmo, dosta o Gwinovoj kiti :rotfl:

BINUX
24-10-2008, 23:14
kulamasta, moguće.. ali se problem javlja samo kod 8.10 drajvera..
besides, ne vidim kako može puć installshield wizard..

Pa kako se meni ne dešava nikakav problem sa 8.10 drajverima a imamo istu grafičku.
To je tebi do Windowsa nešto sprčkano.

24-10-2008, 23:14
Bezimeni ja se šalim cijelo vrijeme a ti odma sarkazam : ))))

Neam ja ništ protiv ati-a,dapače vrlo često imaju bolji omjer cijena/performane.To se ja samo zekam jer sad iam nvidiju.Pa nekad sam imal ati...pa sam dobio priliku imat bolju grafu pa reko zašt ne.Zavolio sam grafu iz par razloga.Npr dok su tek izašle 8800 grafe to je bilo brutala...pa sam si obečao da ču je i ja imati(isto bi se moglo reči i za zvučnike).Pa onda još i Zalmanov hladnjak i igra.Pa niža cijena nego u dučanima.Ajmeeee šta ne odmah uzeo.A bome i sretan ostao.


Zbilja je bedasto da prcamo jedni druge s temama ati vs nvidia kad smo svi zajedno potrošači i svi zajedno dajemo novce u tehnologiju.Dakle svi gubimo.E sad tko ima bolje za manje-bolje prođe.
Čar je u tome da smo gameri i to trebamo cijeniti.Dakle svi smo kolege i neka zajednica.Ajde da se ima para pa nam hardwer nebi bio problem onda da se OC-a pa se natječemo nebi rijeć rekel.No ovak je zbilja bedasto prcati jedni drugi (SVI BI HTELI 4870X2) KAD VEČINA NAS UVIJEK KUPUJE BEST BUY.

Šta se pak drivera tiče tu je mnogo stvari o kojima bi se dalo pričati.Iskreno niti su jedni niti drugi kakvi bi trebali biti.A to nam dovoljno govori da nema logike da raspravljamo koji su bolji.U globalu trebamo biti sretni što se konkuriraju,jer da je samo jedna firma na tržištu jao si ga nama. (Sjetite se t-coma odnosno prije je imalo drugi naziv dok nije bilo gotovo pa nikog drugog) u konkurenciju)

i tak.... :)

Gwin
24-10-2008, 23:15
@bartuc .bah. kupio sam si mrcinski bicikl :D auto ću dat ženi :D

@brico.. nemoj bit bukvalan..

Brico
24-10-2008, 23:21
:rotfl: :rotfl: ,ma malo te prcam ,ali fakat, odi trcat po Jarunu ako si u Zg...
Slazem se sa amd freakom , svi smo mi buyeri tako da je se bespotrebno prepirati tko ima bolju podrsku ili blatiti druge kompanije, vi cete uzet best buy makar to bila marka XIY-ZING , ako shvacate na sto ciljam, support ce vremenom postati bolji... Zato ne blatite niti Ati niti Nvidiu, mozda sutra zavrsite s njima umjesto svojih favorita, cijene upravljaju s nama , a ne mi s njima...

Karlo_from_Bjelovar
25-10-2008, 00:18
/cut
To sam i ja govorio... K_F_B ima 13 god o.o Isto ko i ja, ja mislio da on ima bar 20 xD

opet polaskan...
iznenadio bi se koliko ljudi je reklo da sam zreliji blah blah... :P

ps. radi ti bolje zato sto imas bolju grafu od njega (vid mi sig :rotfl: )... :P

Bartuc
25-10-2008, 12:19
Ljudi imam problem, želim downloadati drivere od ATI-a ali stranica me hebe drito u mozak :(

Evo 2 SS-a:

http://www.imagesforme.com/out.php/t199082_ati.JPG (http://www.imagesforme.com/show.php/199082_ati.JPG)S--- http://www.imagesforme.com/out.php/t199083_atierror.JPG (http://www.imagesforme.com/show.php/199083_atierror.JPG)


Baca mi takav error kakav se vidi na SS 2, i to za bilo koju verziju drivera (Vista ili XP) :(


Jel može netko provjeriti da li i njemu izbacije taj error za Vista 32bit, 3850 seriju kartica? Ili ako netko ima baš tu verziju drivera, da mi uploada na rapidshare i da link (Vista 32bit, HD3850)...

IGoR_2803
25-10-2008, 12:30
@bartuc: ja dobijem blank screen i nista se ne događa kad kliknem na 3850... tak da je do njih, a ne do tebe.. :wink:

@ostali: nemam komentara na ovih 5,6 stranica flejma od jucer, znam da je polovica od ovoga bila zajebancija, ali neki bi trebali vec jednom shvatiti da je u najmanju ruku biti fan neke firme/branda/marke idiotizam, pogotovo kaj se tiče hardvera... kupis ono kaj je najisplativije u danom trenutku i bok... ovo s driverima neću komentirati jer nisam nikad imao problema niti sa nvidjinim niti s atijevim... :thumbs2:

25-10-2008, 12:38
Jel može netko provjeriti da li i njemu izbacije taj error za Vista 32bit, 3850 seriju kartica? Ili ako netko ima baš tu verziju drivera, da mi uploada na rapidshare i da link (Vista 32bit, HD3850)...

Meni je sve normalno. Skinut cu ti i staviti na rapid. Trebas catalyst ili samo display driver ? (ne znam kak to kod vas ide - nvidia user :D)

Brico
25-10-2008, 12:47
@Igor full se slazem...

Bartuc
25-10-2008, 13:36
Meni je sve normalno. Skinut cu ti i staviti na rapid. Trebas catalyst ili samo display driver ? (ne znam kak to kod vas ide - nvidia user :D)

Trebao bi samo Display driver v3.10 :pray:

Puno hvala ako to uploadaš za mene :roll:

PS: Vista 32 bit :D

IGoR_2803
25-10-2008, 13:50
evo, ja sam uspio skinuti, za 10ak minuta budem puknul RS linka...

25-10-2008, 13:56
Vista 32bit-3850...samo displey driver 8.10

http://www.speedyshare.com/921996211.html

Šta čete imam brzi net : ))))

IGoR_2803
25-10-2008, 14:08
Vista 32bit-3850...samo displey driver 8.10

http://www.speedyshare.com/921996211.html

Šta čete imam brzi net : ))))

http://rapidshare.com/files/157400206/8 ... 4.exe.html (http://rapidshare.com/files/157400206/8-10_vista32_dd_69564.exe.html)S :P

a kaj mogu, prvo sam uploadal za xp, i tek onda skuzil da je covjek trazio za vistu... :)

Bartuc
25-10-2008, 15:15
Haha, hvala dečki na pomoći. Ne znam zašto mi neće skidati, pita me da li želim prihvatiti certifikat redirekcije na neki loodi site, kažem da i onda mi baci onu poruku.

Nemam pojma kaj se dešava. Valjda FFox hebe miša!?


Skidam od AMD-a pošto je bio prvi :D

25-10-2008, 15:47
A evo, ja otisao van i ostavio da se uploada. Mislio staviti link sada ali vec si dobio. :)

BTW. ovdje imas nesto o tom erroru na stranici pa baci pogled

http://forums.amd.com/game/messageview. ... adid=99189 (http://forums.amd.com/game/messageview.cfm?catid=260&threadid=99189)
http://www.tomshardware.co.uk/forum/842 ... ntrol-list (http://www.tomshardware.co.uk/forum/84216-35-error-forbidden-access-denied-access-control-list)

Bartuc
25-10-2008, 15:55
Da, znači ipak je do browsera. Ali dobro, skinuo sam AMD-ov paket i u ponedjeljak prelazim po četvrti put na Vistu :| Kako sam dobar kada joj dajem toliko šansi, a ona, gadura me uvijek razočara :D

Hvala Rubber Duck na ponuđenoj pomoći :friends: