PDA

Pogledaj cijelu verziju : Rase i mišljenja?



Arbiter of Change
24-10-2008, 07:54
Evo povodom otvaranja podforuma da stavim i ono, očekivano pitanje - kakve su vam rase u Warhammeru, Lore i samoj igri (ako ste upoznati sa Lore-om)? I naravno, koja vam je omiljena te s kojom igrate?

Empe Tri
24-10-2008, 10:21
Dark Elves mi je najbolja rasa a sto se tice klasa DoK i WichElf su mi najbolji...
al trenutno igram rasu The Empire sa klasom Wich Hunter nekako mi se cini najbolje od order strane :D
a igram order samo radi frendova koji su odlucili vecinom igrat na orderu... al sta ces iako sam htjeo igrat destro igram opet s njima ipak je s ekipom veci gust :P

Arbiter of Change
24-10-2008, 10:36
Ne znam, meni su DE jedina rasa koju jednostavno ne mogu smisliti (jedino DoK poštujem, ali animacije trčanja su im živi užas), može biti zbog činjenice da u biti sadržavaju gotovo sve najopasnije klase na Destro strani ili jer odudaraju od ostatka Destro ekipe. Ne bi bilo 1. put da se Sorceri/DoK žale da ih FF-ju jer se ističu. :)

Ali ajde, bar su im /special sada popravili... prije su bili falili neki modeli.

prcko
24-10-2008, 11:16
Nema do chosena sa svojim buffovima i brutalnim napadima.Tenk i dps :pray:

Morph_OS
24-10-2008, 15:42
:scared: :scared: :scared: :scared: DWARFOVI......ruzni i neunistivi .....no.1 :rotfl:
WE mi je mmmmmmm :D

Arbiter of Change
24-10-2008, 16:38
Ali Lore do jaja, što se ne može reći za većinu Destro rasa (jedino DElfovi imaju solidan Lore, ako se mene pita). Inače, nisam se izjasnio da sam Order, Dwarf i Empire igrač. HElfovi mi izgledaju loše zbog bullet kaciga, ali i jer su im zone općenito loše napravljene (valjda jer se na njima radilo, a sve dobro su ispucali na Dwarfovima (kojim su zone, btw odlične)).

Kazo
24-10-2008, 17:45
Ha! Pa Dwarfovi naravo!
Bradati, pijani, ponosni i prije svega ne volje Elfove, a tko ih voli :yuck: !

Doista sam fanatik sto se tice Dwarfova, ouvijek sam ih volio i sve je to pocelo posve ne planirano :) !
Prije izlazka igre upoznavao sam se sa Lorom Warhammer Dwarfova a i Warhammera opcenito! Doista mi se svidja!
Sto se tice klasa, preferiram melee DPS, trenutno igram Engineer-a ali evo kako su decki poceli izgleda da cu i skoro igrati svoj dugo ocekivani melee DPS :D
Nadam se da ce to ipak biti Hammerer, a ne Slayer, ili eto neka posve nova classa.
Nebi htio da unistavaju lore Slayera i da ih stavljaju medu oathbearer-e.

prcko
24-10-2008, 23:24
JOJ dwarfovi uzas nikak ga ubit,ko da ima 10k armora.Ja kad se ufatim dwarfa skuzim da mu ne skidam niš helta trapam ga i zbrišem nek se neko 2 zajebava s njim :)

Rang€r
26-10-2008, 12:38
bilokuda elfovi su najbolji svuda :))

ranged dps(da nije neki glupi hunter, wow sux) i ownage, nema te sile koja može legolas-likea ubit :)) kad zagusti d-w daggere i deri :D

Dr. Kam
26-10-2008, 15:15
Ha! Pa Dwarfovi naravo!
Bradati, pijani, ponosni i prije svega ne volje Elfove, a tko ih voli :yuck: !

Doista sam fanatik sto se tice Dwarfova, ouvijek sam ih volio i sve je to pocelo posve ne planirano :) !
Prije izlazka igre upoznavao sam se sa Lorom Warhammer Dwarfova a i Warhammera opcenito! Doista mi se svidja!
Sto se tice klasa, preferiram melee DPS, trenutno igram Engineer-a ali evo kako su decki poceli izgleda da cu i skoro igrati svoj dugo ocekivani melee DPS :D
Nadam se da ce to ipak biti Hammerer, a ne Slayer, ili eto neka posve nova classa.
Nebi htio da unistavaju lore Slayera i da ih stavljaju medu oathbearer-e.

Slayeri ustvari jesu dio Lorea, njih bi radije volio vidit nego Hammerere... Neće ih trpat u Oathbearere ja mislim, bit će "otpatci" kao što bi i trebali biti :), jedva čekam da ih ubace, da malo DW rokam po Destro scumu :D.

Arbiter of Change
26-10-2008, 15:21
Jesu, ali su previše kulni da bi bili igrivi. :)

Ma ne, mislim da je problem jer se oni baš ne uklapaju u nijedan archetype (DPS, Healer, Tank, itd), teško ih je ubaciti u igru zbog njihove mehanike (ne nose oklope, iako bi se to eventualno moglo riješiti tetovažama) i, najvažnije, konceptualni problem uzimajući u obzir da svi Slayeri zapravo želeSumrijeti šta je pomalo... depresivno? Ali da, barem bi donijeli novo oružje među Dawije... sada imaju samo puške, čekiće i čekić-štapove. Trebaju sjekire za potpuni doživljaj.

Kazo
26-10-2008, 15:54
@ Dr. Kam

Nikad nisam rekao da Slayeri nisu dio Dwarf lore-a, jasno mi je kako su nastali i cime se, tako reci, bave. Ako se ne varam Hammerer-i su elitni bodyguard-i High Kinga ? :)
Htio sam reci da ih bas zbog tog nebi htio viditi Slayer-e kao playable career :) zbog cijelog koncepta kako su nastali i funkcioniraju, da bi ih mogli staviti u igru kao playable career morali bi izvrtati lore, a to ne volim :)
Ako me pamcenje dobro sluzi, jos pocetkom developanja WAR-a Slayer-i su bili u planu kao playable career, pa su morali izbacivati jer su vidjeli da to nece funkcionirati bez lore twisting-a :)

@ Arbiter

Pa Ironbreaker moze nositi one-hand i two-hand sjekire :)
Fale Two-hand Hammer-i trenutno :)

Arbiter of Change
26-10-2008, 16:47
Uf, moj bed. Pomiješao ih. :)
Iako, glasine postoje da su i dwarf Rangeri (http://www.one-ring.co.uk/phpBB2/kb/img488d663c39fb5.gif)Sponuđeni kao alternativa.

Nodakim
26-10-2008, 17:14
Ja planiram igrati Witch Huntera kada izađe,znači Empire....Precool mi je s pištoljem i svojim rough/assasisn/stealh karakteristikama...

ballas
26-10-2008, 23:37
heh ja igram sa bright wizardom(empire) i zadovoljan sam jako a provo sam sa witch hunterom igrat i nije nis posebno ne svida mi se tak da recem

Dr. Kam
27-10-2008, 00:17
Ne kužim zašto bi dolazilo do twistanja Lorea? To što oni žele umrijeti, ili što se moraš prije "obečastiti" da bi postao jedan od njih? Jednostavno počneš igru sa pričom da si popio jednu kriglu pive i pao mrtav pijan pa su te ostali dorfovi izbrijali i dali ti dvije sjekire :P, a svi umiru u igri, tako da je to jedno nužno twistanje :). Jedino što oni nisu oatheri, no ne mora ih se stavit kao Oathere, mislim da nije problem frknut neki "Dishonour Plains" il tak neš u igru skupa s njima. Nisam do neki dan čuo da su Slayeri trebali biti ubačeni u WAR, jedino što su bili u traileru za igru, no to je to. Oduvijek sam mislio da će bit Hammereri, no drago mi je što nisu.

Mislim da se Rangeri neće stavljat, još jedna ranged klasa za dwarfove (mislim, mogu oni i melee, ali ne vjerujem).

Daklem, Hammerer ili Slayer, osobno se nadam da će biti ovi drugi^^ (samo nek oni meni daju DW dorf klasu i ja sretan :))

Edit: ah, sad se sjetio, bio je Slayer u "razmatranju", evo i dokaz :)
http://mythicmktg.fileburst.com/media/i ... rst_11.jpg (http://mythicmktg.fileburst.com/media/images/screenshots/full/first_11.jpg)

Kad smo već kod tog Lore breakinga - Muške sorserice, DoK healer, Swordmaster fura shield, Zealoti prije nisu ni postojali... - nije to malo lore breaking? :) Nužna stvar kod MMOa, jebiga, žao mi je. Ipak ne valja ići u krajnost kao WoW.

Arbiter of Change
27-10-2008, 19:05
Objection! :)

Muški Sorceri su zapravo Lore-friendly prema najnovijem Codexu (navodno se Malekith više ne boji proročanstva i zbog toga sada postoje Sorcereri), DoK je samo dodan i da vjerojatno je najviše Lore-bending do sada (ali mislim da iskreno nije teško zamisliti da bi takav kult stvarno mogao postojati među Druchiima), Swordmaster... ako se ne varam mislim da oni mogu nositi štitove (ne sjećam se sada, trebao bi pogledati u Codexu), a Zealot je dobrodošla kreacija jer je uvjerljiva (ono, crazy shaman-like healer se uklapa među vikinge kojim je Chaos najsličniji u WAR-u).

Mislim da je najveća zapreka Slayerima ta da su oni uveličani do bola u Lore-u (ono, Gotrek anyone?) i jer su zbog toga po samoj ideji OP živine (iako ono, balans bi tu sigurno pomogao)... i jer su Dwarf playersi vjerojatno najglasniji kad je Lore u pitanju (ako se itko sjeća buke oko Roflocoptera). :)

Dr. Kam
27-10-2008, 20:51
Da, prema najnovijem Codexu, koji je izašao zašto? Pitam se pitam... :)

Swordmaster nije mogao nosit štitove, to sam ziher.

Kolko je tebi Zealot dobrodošla kreacija, toliko je i meni ogroman nedostatak što jedan takav dio Lorea, kao što su Slayeri, zaobišli Warhammer MMO - nije samo moje mišljenje, probaj nać neke pollove na netu u vezi ovoga pa se i sam uvjeri koliko ljudi isto misli. Nisu Slayeri toliko preuveličani, nego u principu samo Gotrek, jer je bio High King i radio svakakve "pizdarije" :D sa svojim vjernim sidekickom Felixom. Znači Slayeri sami po sebi nisu neki Bogovi, nego je eto, samo taj jedan heroj. Po toj logici isto tako možeš i šutnut Swordmastere van, Eltharion the Grim, u najmanju ruku "faca" ^^.

Nemojmo trpat u isti koš stvari samo zato što slično izgledaju :).

Arbiter of Change
27-10-2008, 20:59
Nije važno, važno je da je Codex tu i da Lore ima uporište. :)

Ne znam za Swordmastere, ali lore-wise (bolje rečeno tabletop) oni su više DPS klasa, a ovdje su tankovi tako da i tu imamo Lore bending za potrebe balansa. Ja i dalje tvrdim da su Slayeri OP jer onih nekoliko koji prežive, a dobar dio ih pogine na svojim putovanjima za smrti, stvarno JESU živine jer oni nisu standardizirani ničim osim nazivom i svaki je jedinstven (dok je većina ostalih klasa u neku ruku organizirana) sam za sebe (ono, psiha im je takva da se nikad neće predati i poginuti, uvijek će se boriti do kraja, itd). Stvar je u tome da su Slayeri, pored Gotreka kao nekog heroja, svi odreda face ali prezreni od Dwarf društva i u biti nisu dobrodošli.

Chieftain
28-10-2008, 17:10
e kad je vec Arbiter spomenuo muške sorcere da cujem kaj vi mislite o njima jer sam cuo po mnogil forumima kak su oni gay i neznam kaj sve ne.... meni oni izgledaju cist ok

Morph_OS
28-10-2008, 17:29
meni su zealoti vise gay :rotfl:

Empe Tri
28-10-2008, 18:07
e ovo sam zaboravio spomenut :
ovi Dark Elves su mi isti kao EMO Kids xD

Arbiter of Change
28-10-2008, 18:14
e kad je vec Arbiter spomenuo muške sorcere da cujem kaj vi mislite o njima jer sam cuo po mnogil forumima kak su oni gay i neznam kaj sve ne.... meni oni izgledaju cist ok
Dobri su.... tipičan evil spell-casters look (Magus je malo na divlju stranu), ali ni to im ne pomaže da izbjegnu metro look. Jednostavno, stvar je u tome da je Druchii ekipa ovdje ispala kao generic elfovi, a Asuri nešto drugačiji (ne znam jeste li primjetili da imaju crne bjeloočnice i uglavnom izgledaju nekako... off?). Također problem kad Asura je u tome što su kroz razne edicije Codexa drugačije opisivani; negdje kao slični ljudima, samo viši i oštrih ušiju, a negdje kao gotovo vanzemaljski (crne oči, distancirani, itd).

Dr. Kam
29-10-2008, 16:55
Nije važno, važno je da je Codex tu i da Lore ima uporište. :)

Ne znam za Swordmastere, ali lore-wise (bolje rečeno tabletop) oni su više DPS klasa, a ovdje su tankovi tako da i tu imamo Lore bending za potrebe balansa. Ja i dalje tvrdim da su Slayeri OP jer onih nekoliko koji prežive, a dobar dio ih pogine na svojim putovanjima za smrti, stvarno JESU živine jer oni nisu standardizirani ničim osim nazivom i svaki je jedinstven (dok je većina ostalih klasa u neku ruku organizirana) sam za sebe (ono, psiha im je takva da se nikad neće predati i poginuti, uvijek će se boriti do kraja, itd). Stvar je u tome da su Slayeri, pored Gotreka kao nekog heroja, svi odreda face ali prezreni od Dwarf društva i u biti nisu dobrodošli.

Primjetili smo svi da fali Order igrača jelte, pa zar takva klasa kao što su Slayeri (kojima ja ne vidim neku OP stranu, ako se nećemo držati Lorea čvršće od developera dosad) ne bi dala jedan boost populacije, koju isreno treba? Jedna takva pomalo "outcast" klasa, mislim da bi, i to dobrodošao boost :).

Ne razumijem po čemu se Slayeri razlikuju od Swordmastera, Black Orcova itd, koji isto imaju naziv. Zar su ostale klase u WAR Loreu bile "standardizirane" prije igre? I dont think so :). U Loreu se spominju Slayeri imenom, no to stvarno nisu svi Slayeri koji su postojali...

Cijela stvar je u tome da Codex i MMO WAR ne možeš poistovjećivati više od 60%, jednostavno je nemoguće - ima puno više Lore bendinga osim ovih očitih, kad malo dublje zagrebeš po površini. Svi se drže Lore bendinga od WoW TBC gdje je Blizzard stvarno pretjerao, no mislim da Mythic nije tolko blesav da to napravi, niti će im to biti dopušteno sa druge strane užeta!

Arbiter of Change
29-10-2008, 19:14
Argh, opet se ne slažem, a mislim da imamo istu ideju na pameti. :)

Mislim da bi bilo totalno pogrešno kad bi Mythic krenuo riješavati probleme ravnoteže frakcija putem dodavanja cool faktora jer stvari će se kad-tad izbalansirati same od sebe (i da, ja mislim da je Destro više zanimljiviji casual igračima koji nisu upoznati sa Lore-om). Krivo si me shvatio što se tiče standardizacija (ja sam se malo pogrešno izrazio). Ono na što sam mislio je to da su Swordmasteri, Black Orcovi, Warrior Priestovi i ostali svi članovi vojske svoje rase u pravom smislu riječi, a Slayeri jednostavno nemaju mjesto među Dwarfovima zbog sramote i njihova jedina zadaća je da odu tamo vani i poginu negdje. Svaki do njih je individua i gubi se onaj osjećaj pripadnosti, koji se postiže pomoći uniformiranosti, svojoj frakciji koji je sada prisutan. Ali onda opet, Slayeri jednostavno dišu cool faktorom tako da je to jedan od razloga zašto ih nema, jer su oni u biti kultna Dwarf jedinica (kao što su WP za Empire, npr).

Slažem se s tobom o Lore vs. MMO žanr, ali granice trebaju postojati.
Iskreno se nadam da Mythic neće dobiti odobrenje za Lizardmene od GW-pa jer bi to stvarno bilo blesavo (ono, Seer luta Altdorfom?).

Dr. Kam
29-10-2008, 19:40
Hmmm, da, to bi bilo komično :).

Ma samo nek ubace Slayere, makar svi pojeli govna, jer stvarno da u prvom WAR MMOu nema jedne klase kao što su Slayeri je stvarno šteta.

Mislim da ne bi pojeli previše, hehe. Nije to tako strašno^^

Mystery In Space
29-10-2008, 20:28
Nek stave "Čekićmana" kao u beti i sve pet: :wink:
Gledat naked dwarfa mi se baš neda gledat :thumbs1:

Dr. Kam
02-11-2008, 16:03
Samo da se nadovežem na nekog tko je rekao da Slayeri nisu Oatheri - JESU!

The slayer oath is an extreme oath that a Dwarf can partake in, it is an oath that guarantees their own death in a last final grasp to clear their name of any dishonor. Once taken, the dwarve will denounce any belongings of gold and items they have and any relationships they have will end, they will often shave their heads/beards and the only item they will take with them is their trusty axe.

Edit: za sve vas starce koji su igrali Warhammer fantasy roleplay... bar svi vi znate da su Slayeri bili igriva klasa sa carrer existsima kao što su: gigant, dragon i daemon slayer. Tako da svi ti komentari da ne mogu biti stavljeni u igru zbog Codexa mogu poći lagano u zaborav :). Također mogu nositi chainmail, a ne biti samo goli, to su koristili u WHFRP - tako da to neće biti Lore breaking jer su i GW dopustili to (na ovaj način se izjednačuje ova klasa sa Marauder klasom na Destro strani - DW melee DPS sa medium armorom).

Iskreno umjesto KoTBS bi radije vidio The Knights of Morr na Order strani, puno su više cool :D

Mystery In Space
10-11-2008, 02:31
Nema baš neke veze ali dajte mi recite koje biste rase htjeli vidjeti u budućnosti. Nemojte samo napisati Skaven i to je to, recite prednosti i mane te zašto biste ih htjeli vidjeti te na kojo strani be lore breakinga. Ja ću reći svoje mišljenje kad se probudim (2:32 trenutno :-x )

Dr. Kam
10-11-2008, 09:41
Pa Slayere definitivno, prvi Warhammer MMO da prođe bez njih bi bilo schuga! Jednostavno jedan ogroman dio Lorea su Slayeri i volio bi se nać u njihovoj koži barem preko ekrana :D.

Da ne govorim kako su kuuuuul i sexyyyyyyyyy!!!!!

Mystery In Space
10-11-2008, 22:34
Mislio sam na rase a ne klase, ne funkcioniraš ti ujutro baš dorbo xD (gori si od mene hehe).

Ja bih htio vidjeti The Undead (neka se GW potrudi sredit lore da se spoje te frakcije u jednu kak spada), Recimo da imamo Skeletona kao warriora, lichice kao nešto o_O i tak dalje (nikakvi vampiri nam ne trebaju). To o ljudima kaj kenjaju da će The Undead biti pre jaki jer su immortal je jedan veliki bs. Umreš, respawn kao svaka druga rasa i gg lul. Ne bih htio vidjeti Skavene u igri jer su mi se zamjerili u loru.

Dr. Kam
10-11-2008, 23:10
Ah so!!!! Typo mi u glavi skače...

Pa definitivno bi bilo fora ima Ogres, ali kao neutralce!!! Pa kad stisne, platiš im da odu malo "papat" ekipu :D. A kad ne stisne... idu oni van papat svejedno^^

Arbiter of Change
10-11-2008, 23:41
To o ljudima kaj kenjaju da će The Undead biti pre jaki jer su immortal je jedan veliki bs. Umreš, respawn kao svaka druga rasa i gg lul. Ne bih htio vidjeti Skavene u igri jer su mi se zamjerili u loru.
Argh, nemoj da počnem kako se sam pobijaš - OP, po Loreu, Undeadovi su ti zbog toga bez veze, a Skavene ne bi jer su ti se zamjerili po Loreu (drugim riječima, imaš razlog slabiji od druge strane). :)

Po meni je problem Tomb Kingsa i Vampire Countsa vezan uz činjenicu da su overpowered i to što nemaju baš jasan racial pairing, tj. nemaju glavnog neprijatelja (iskreno, nemaju ni Skaveni ali tu bar možeš lagano uključiti Bretoniju ili Wood Elfse ako zagusti dok to ne možeš kod lešina, ovih ili onih). Naravno, je da Blood Dragonsi (vrsta vampira) često izazivaju Bretonijske vitezove na dvoboje, ali VC su svojevremeno pomogli Empireu da preživi (naravno, ne iz dobročiniteljstva), a i sami su dosta raštrkani po Lore-u tako da... ne znam. Ponovno, po meni je glavni problem što su overpowered (Tomb Countse ne bih razmatrao kao igrivu rasu jer su to uglavnom legije nižih živina koje slijede moćne nekromancerske individue tako da nije baš izvedivo).

Mystery In Space
11-11-2008, 00:09
Kaj se tiče Skavena... Jednostavno su mi se zamjerili kada su prevarili Nagasha (to mi se ujedno gadi i kod VC-a) :twisted:
Razlog zašto bi ih htio vidjeti je taj što su ostale rase jednostavno već bleh te bi The Undead bio jeben da malo poprave lore. Wood Elves ne pali jer već imamo Dark i High tak da to ne hoda a ionak su povučeni te nekak neutralni. Premda bi se lore mogao bendat kao što su napravili sa Zealot i Greenskinsima jednostavno to ne želim jer mi se gadi. Kaj se tiče Lizarda oni su jednostavno neutralni tako da bez lore bendinga trenutno niš od njih. GW će sigurno sredit lore prije expanzije sa novim rasama i volio bih da srede The Undead i XXXX (ne pada mi na pamet koja bi to rasa mogla biti).
Opet, Tomb Kingse i VC stavit skupa pod The Undead (ima dosta klasa koje nisu OP), jedino što treba je sredit lore a to ce GS morat napravit kad tad :oops:

Ajmo opet na Skavene... Štakori...nough said

Ja sam stavljam svoje mišljenje i viđenje ovih stvari te bih rado čuo mišljenje od ostalih forumaša

Arbiter of Change
11-11-2008, 11:26
Što naravno nameće drugu stranu problema ove situacije; statični Lore koji se stvarao dobrih 20+ godina i koji je, u biti, više setting nego aktivni Lore kojeg imaju druge igre (Warcraft, npr), tj. veliki događaji su odredili tok/oblik svijeta i sada je u nekakvom stanju "mirovanja" (ističem navodnike) između tih događaja gigantskih razmjera. E sada, prava srž problema leži u tome što su šanse da će GW mjenjati Lore toliko masovno da nerfa Undead frakcije (kako bi one bile igrive) jako, JAKO male (iskreno, mogu zamisliti kako nisu ni olako prihvatili već neke učinjene ustupke (DoK, Sorsise i Archmage svedeni na klase koje se mogu mjeriti s drugima, a po Loreu su to ono, opasni likovi, itd). Glavni razlog tome je što dobru većinu GW potrošača/korisnika čine likovi koji pored tabletop borbi prakticiraju i RP (Warhammer Fantasy, kojeg nisam imao priliku odigrati uživo) te su im takve stvari dosta važne (iskreno, koliko sam ja čuo i tabletoperima su važne jer daju karakter obojanim figurama).

Što se tiče Wood Elfova... imaš pravo i tu se slažemo, već imamo dosta Elfova ako se mene pita. Ali, mislim da je Mythic dobro prikazao Asure kao nešto "čudnije" elfove (u pojedinim codexima su opisani kao gotovo vanzemaljski), dok su Druchii ovdje ispali kao generic elfovi (ono, pointy ears and stuff)... samo što su zli. Ako stavimo to na stranu, ja ipak tvrdim da bi Wood Elfovi (Asrai) bili dobra stvar ako bi im se mogao naći neprijatelj iz jednog razloga - jer su to divlji Elfovi, nešto što još nemamo. Je da su strijelci, bla bla bla, ali su istovremeno i feral, divlji, a to je nešto što bi volio vidjeti (imaju dosta zanimljivi jedinica koje uz to još i izgledaju kul... need I say more?).

Opet se slažemo po pitanju Lizardmena; meni su oni jednostavno previše... "off" da bi igrao s njima. Mislim, čak i dodavanjem Skavena (kuga, prljavi gradovi, perverzna tehnologija... simboli i teme su im dobre) ako se to dogodi, WAR će zadržati nekakav low-fantasy/kvazi-srednjovjekovni ili renesansni look, a Lizardmeni bi tu igrali ulogu Draenaia u WoW-u. Da ne napominjem kako oni imaju najjačeg magic usera na svijetu kao jedinicu i da im je, opet, teško naći racial enemya budući da se uglavnom fokusiraju na eksterminaciju Chaos bagre, a oni su već zauzeti.


Uf, ovo je bilo dugo. :)

Mystery In Space
11-11-2008, 12:31
Dug i jako dobar pogled na sve po meni :thumbs2:

Baš sam čitao malo lore i išao po forumima i imam dojam da najveće šanse imaju Skaven i Wood Elves (ustvari više šanse imaju lizardi ali su jednostavno bleh).

Baš sam pogledao Wood Elves tipove jedinica i mogu samo rećo :rambo: . Jednostavno izgledaju divlje i nekako renesansno po meni.

ssalG
12-11-2008, 00:36
Odakle vama uopće ideja da će Mythic dodavati nove rase?
Da bi dodali nove rase trebaju napraviti novih 8 klasa, a mislim da im se baš i ne da balansirati 32 klase.

Arbiter of Change
12-11-2008, 11:37
Jer su više manje potvrdili Skavene u jednom, sada davnom, interviewu.

Rang€r
12-11-2008, 13:24
sad sam maloprije sazno neš o shadow warriorsima... oni su kao u početku bili za Drichije(DElfove, il kak se več zovu ovdje) al su onda neš skužili da su ih sjebali il tak neš, pa se iskupljuju HElfovima... može neko detaljnije objasnit?

Arbiter of Change
12-11-2008, 13:48
Krivo si to shvatio - SW dolaze iz iste Asurske provincije (Nagarythe) iz koje dolazi većina sadašnjih Druchiija, koji su se u jednom trenutku tijekom Elfovske povijesti odcijepili od Asurskog društva i pošli za Malekithom, efektivno postajući Druchiiji (važno je napomenuti da se Nagarythe obično uzima kao provincija iz koje su Druchiiji izvorno, iako nije jedina). Stvar je u tome što nisu baš SVI tadašnji Asuri pošli za Malekithom i ti koji su ostali odani Phoenix Kingu (vladaru Asura) i društvu su postali 1. generacija Shadow Warriorsa, iako ne baš onakvi kakve znamo sada (i kakve, donekle, WAR predstavlja).

E sada, u čemu je problem sa SW-ima? Uglavnom u činjenici da su oni manje više stigmatizirani u Asurskom društvu iz nekoliko razloga. Ukratko, oni su vjerojatno najmračniji i najbrutalniji od svih High Elfova zbog svoje same povijesti (budući da je njihova provincija u biti većim dijelom odgovorna za nastavak Dark Elfova) i zbog samog načina ratovanja protiv Druchiija. Moglo bi se čak i reći da su SW-si neka vrsta terorista kojima su mete Dark Elfovi - ali problem leži u njihovim metodama, koje nisu puno bolje od onih koje njihova lovina prakticira. Oni su jednostavno opsjednuti eliminiranjem Druchiija i to im je glavna zanimacija; zaustave karavanu - pobiju sve, neprijatelj se predao - zakolju ga svejedno, itd.... vidiš kako ide. Ukratko, oni su rijetki High Elfovi (koji obično kontroliraju emocije i uvijek su smireni) koji se u biti predaju bijesu i osveti.

Možda si čuo za događaj kad je Alith Anar nabio 700 Dark Elfova na litice putem kolaca i čega već ne?
Mislim da to najbolje govori o Shadow Warriorsima. :)

Dr. Kam
24-12-2008, 10:48
Gief us SLAAAAYYYEEERSSSSSSSSSS!!!!!!!!!! Raaaaaaaaaaaaaaarrr!!!! :twisted:

Mystery In Space
24-12-2008, 12:36
Stvarno ne znam zašto ljudi žele Slayere. To će biti tako emo klasa >.<
Rađe bi vidio neku range klasu jer se šuška da će doć i dwarf i orc(ne goblin) range klasa pa who knows.

Rang€r
24-12-2008, 13:32
Krivo si to shvatio - SW dolaze iz iste Asurske provincije (Nagarythe) iz koje dolazi većina sadašnjih Druchiija, koji su se u jednom trenutku tijekom Elfovske povijesti odcijepili od Asurskog društva i pošli za Malekithom, efektivno postajući Druchiiji (važno je napomenuti da se Nagarythe obično uzima kao provincija iz koje su Druchiiji izvorno, iako nije jedina). Stvar je u tome što nisu baš SVI tadašnji Asuri pošli za Malekithom i ti koji su ostali odani Phoenix Kingu (vladaru Asura) i društvu su postali 1. generacija Shadow Warriorsa, iako ne baš onakvi kakve znamo sada (i kakve, donekle, WAR predstavlja).

E sada, u čemu je problem sa SW-ima? Uglavnom u činjenici da su oni manje više stigmatizirani u Asurskom društvu iz nekoliko razloga. Ukratko, oni su vjerojatno najmračniji i najbrutalniji od svih High Elfova zbog svoje same povijesti (budući da je njihova provincija u biti većim dijelom odgovorna za nastavak Dark Elfova) i zbog samog načina ratovanja protiv Druchiija. Moglo bi se čak i reći da su SW-si neka vrsta terorista kojima su mete Dark Elfovi - ali problem leži u njihovim metodama, koje nisu puno bolje od onih koje njihova lovina prakticira. Oni su jednostavno opsjednuti eliminiranjem Druchiija i to im je glavna zanimacija; zaustave karavanu - pobiju sve, neprijatelj se predao - zakolju ga svejedno, itd.... vidiš kako ide. Ukratko, oni su rijetki High Elfovi (koji obično kontroliraju emocije i uvijek su smireni) koji se u biti predaju bijesu i osveti.

Možda si čuo za događaj kad je Alith Anar nabio 700 Dark Elfova na litice putem kolaca i čega već ne?
Mislim da to najbolje govori o Shadow Warriorsima. :)

:o još ih više volim :)

lol kak je lik uspio nabit 700 DEova na litice putem kolaca xD

Arbiter of Change
24-12-2008, 15:51
Svakog na svoj kolac, a kolce potom za liticu? :)

Rang€r
24-12-2008, 19:35
to je sve sam radio? :o

zaš? nije se umorio? xD

Mystery In Space
24-12-2008, 19:39
Čuj ako je većina bila WE i dok(female edition) reci mi, bi li se ti umorio? xD

Arbiter of Change
24-12-2008, 21:15
Nabijao je, nabijao. :)
Ma naravno da nije sam već sa SW odredom, to samo ističem njega jer je on faca među SW-ima.

Dr. Kam
26-12-2008, 02:19
Hmmmm, zanimljivo, zaista... zanimljivo :)

http://www.imagesforme.com/show.php/278 ... yeraxe.jpg (http://www.imagesforme.com/show.php/278941_Slayeraxe.jpg)

Daklem, primjetite da na sjekiri piše "Either Hand" - pošto IB ne može furat DW, dvije su mogućnosti. ILI ubacuju Slayere jer hammereri su gotovo definitivno izbačeni ILI ubacuju skroz neku novu Dwarf klasu koja će moć DW-at sjekire - fingers crossed da je ovo prvo (prvo sam pomislio da će WL-ovi moć DW-at, no onda sam primjetio da piše "Race: Dwarf").

ssalG
26-12-2008, 02:50
Ništa čudno, ima više takvih u WAR-u, pogledaj ovo:
http://e.imagehost.org/t/0300/Barghest_M_166.jpg (http://e.imagehost.org/view/0300/Barghest_M_166)
Ovo nemože koristiti nitko u igri, Chosen ne koristi čekiće, a Marauder nemože koristiti Great Weapon.

Mystery In Space
26-12-2008, 03:38
Ne znam dali ste primjetili ali na skoro svim greenskins sjekirama piše da ih može nosit Orc, Goblin. Moguće da dolazi goblin melee dps :pray:

Worthaur
26-12-2008, 09:46
Goblin mdps? Ne, hvala

Arbiter of Change
26-12-2008, 11:31
Hmmmm, zanimljivo, zaista... zanimljivo :)

http://www.imagesforme.com/show.php/278 ... yeraxe.jpg (http://www.imagesforme.com/show.php/278941_Slayeraxe.jpg)

Daklem, primjetite da na sjekiri piše "Either Hand" - pošto IB ne može furat DW, dvije su mogućnosti. ILI ubacuju Slayere jer hammereri su gotovo definitivno izbačeni ILI ubacuju skroz neku novu Dwarf klasu koja će moć DW-at sjekire - fingers crossed da je ovo prvo (prvo sam pomislio da će WL-ovi moć DW-at, no onda sam primjetio da piše "Race: Dwarf").
Hmm... zanimljivo. Volio bi vidjeti Slayere (pomirio sam se sa neizbježnim što se tiče Lore-a), ali do ovoga sam mislio kako bi možda Dwarf Rangersi mogli biti izbor... sada više i nisam baš.

Naravno, može biti da je u pitanju samo loša itemizacija (i Glassov primjer isto),

Mystery In Space
26-12-2008, 17:45
Zašto ne goblin melee dps? Ako je netko pratio war prije otprilike 2-3 godine ako ne i više vidilo se na slikicama da će kao klase biti slayeri i neki goblin dps. Sad ne znam zašto si protiv goblin melee dps klase ali po loru su goblini (što se tiće dps klasa) bili brutalniji u ubojitiji od orc klasa(naravno, uz napitke,piva, tableta ili čega već ne), jednostavno ne znam zašto su ljudi protiv ovoga >.< Me wants Night Goblin or Goblin fanatics xD

Worthaur
26-12-2008, 17:57
Ne, od dwarfova je trebo bit hammerer a od greenskina orc choppa
dokaz: for1V1y86QI

Mystery In Space
26-12-2008, 20:05
Prije ikakve bete choppa uopće nije postajao a isto tako i hammerer. Bili su samo kao ingame ss od slayera i night goboa. Neda mi se tražit, ali imaš u starom dijelu Pcplaya slikicu pa si pogledaj ili googlaj.

Edit: mislim da je to bilo čak prije nego je Mythic preuzeo tako da ovo moje opet ne stoji bleh >.<
Nema veze, ja hoću goboe xD

Arbiter of Change
26-12-2008, 20:25
Pogledajte malo mobove protiv kojih se borite i vidjeti ćete u njima Choppas i Hammerere (dual wielding), isto kao što smo do sada mogli vidjeti KotBS i BG NPC-eve. Naravno, isto tako možete vidjeti i Slayere... jedino pravo pitanje je koja realna alternativa Choppama postoji (Slayer su već upali u hype machine, tako da, ako se slučajno ne pojave, može samo naškoditi).

ssalG
26-12-2008, 23:43
Zašto ne goblin melee dps? Ako je netko pratio war prije otprilike 2-3 godine ako ne i više vidilo se na slikicama da će kao klase biti slayeri i neki goblin dps. Sad ne znam zašto si protiv goblin melee dps klase ali po loru su goblini (što se tiće dps klasa) bili brutalniji u ubojitiji od orc klasa(naravno, uz napitke,piva, tableta ili čega već ne), jednostavno ne znam zašto su ljudi protiv ovoga >.< Me wants Night Goblin or Goblin fanatics xD

Zato jer se greenskins vojska inače sastoji od gomile običnih orcova, a ne od Black Orcova i goblina kao što je prikazano u WAR-u.

Mystery In Space
27-12-2008, 20:10
Ovo ne kužim jer nisam neki greenskin lore fanboy. Znači trolovi i goblini su samo ukras? Grom the Paunch je isto ukras? Prvi goblin warboss koji je bio najuspješniji od svih warbossova te išao sa ostalima u rat (i goblini su išli). Sad sam totalno zbunjen >.<

ssalG
28-12-2008, 01:26
Nisu za ukras, ali po loreu svaka Grennskins vojska se sastoji većinom od običnih Orcova dok su Goblini, Black Orcovi i ostali u manjini.
Ako greenskins MDPS bude goblin to će značiti da se prema WAR-u 3/4 grennskins vojske sastoji od goblina što baš i nije u skladu sa loreom.

Mystery In Space
28-12-2008, 02:09
Pogledao sam kako greenskinsi idu u rat i stvarno ovisi o warbossu, orci masivno idu kad je black orc warboss ali kad goblin postane warboss onda masivno idu nadrogirani squigovi (Skarsnik & Gobbla) i goblini u pozadini dok orkovi služe tek kao neki morale boost te običan meat shield O.o

Neću više nikad spomenut lore u warhammeru jer ne stoji na dosta mjesta....meh (Itko čuo da je archmage čisti healer i onako slab damage dealer, mislim, od mrcine koja svijet može prepolovit oni naprave hilera ali ajde? Itko čuo za zealota u loru prije war igre? Otkad je chosen čisti tank?)

Ma, tko oće više choppu ili night gobline, nek nam daju da igramo snotlingse :rotfl:

Mystery In Space
06-01-2009, 10:52
Ne znam što mi je došlo ali malo sam razmišljao o budućim rasama koje bi mogle doć. Premda stojim da The Undead treba doći iskreno ne bih htio da se to napravi sa stavljanjem novih rasa prvi put(gledano sa strane da će više puta stavljat rase, 2 po 2) pošto je to frakcija koja ima najveći fanbase u war loru. Trebalo bi staviti neku boring rasu na destro stranu i neku zabavnu,op,cool rasu na order stranu tek toliko da se malo izbalansiraju brojevi na serverima te da nema toliko zerga u t4 više. Po tome čak ni skaveni nebi došli u sljedećem valu pa me samo zanima kakve bi vi rase htjeli ali da se gleda po pravilu destr=boring i order=op,cool >.<

Rang€r
07-01-2009, 11:26
šta fali rasama u orderu :S jedini prob što večina destroa misli ak će imat nekog imba black orca, misle da su bad ass opak lik... zavisi od ukusa, men orcovi i DE uopče nisu cool, dok chaos već nije loš, chosen ima zakon armor setove :D

al npr. human warrior priest, HE shadow warrior, dwarf engenier su po meni najviše cool u igri, al od HE svaka klasa je odlična, sw, swordmaster, white lion... jedino mi archmage nije neš jer nevolim magiju...

P.S. sad sam gledo popis "stanovništva" na karak hirnu, vidim da nema baš puno SWa, konkurencija neče bit neka :D, a engija ima još manje, a opet ranged dps su najbrojniji, pa ko se još računa za ranged dps :S

Arbiter of Change
07-01-2009, 13:16
Did someone say... Order RDPS? Bright Wizardi su tu uvjerljiva većina, bar iz mog iskustva. :)

Problem sa Order stranom je u tome što imaju 3 različite, a opet (u očima neupućenih - ljudi, stunties i "faggy elfovi") samo 3 rase koje su izlizane same po sebi... naravno, većina ne vidi da je svaka rasa drugačija u Warhammer svijetu u usporedbi sa drugim fantasy settinzima. Ali, da se vratim na problem, stvar je u tome što određeni dio igrača iz ovih ili onih razloga ne želi igrati sa Elfovima i Dwarfovima tako da im ostaje samo Empire čije ih klase možda ne zanimaju, dok je Destro sa druge strane svjež po pitanju Chaosa, a Greenskins i DElfovi su karta na ljubitelje "gadnih" i evil wannabe likova.

sickpetey
29-03-2010, 13:31
Otkad sam procitao Malus Darkblade,dark elfovi su naj naj =)