PDA

Pogledaj cijelu verziju : Veliki problemi s instalacijom Windowsa



Duke of Earl
22-10-2008, 13:54
Imam jedno pitanje što se tiče formatiranja Harda. Nabavio sam si laptop HP 6735s ( Free DOS), dakle, u prvih par pokusaja instalacije svjezih Windows XP SP2, pojavi mi se BSOD taman kad sve učita i krene startati instalaciju. To sam riješio tako da sam u BIOS-u SATA prebacio na IDE, makar nemam pojma što to znači, ali upalilo je. Kad je došlo do biranja particije, ispada da vec postoji jedna instalirana, u FAT32 formatu s nekih 6 GB gore ?? Nije mi jasno što ona predstavlja, pa ak mi to neko može pojasnit, zasada sam odabrao drugu praznu particiju i trenutno se formatira u NTFS formatu.

Nakon što je instalacija završena i komp se restarta, umjesto da nastavi s instalacijom, javi mi grešku, ˝NTLDR is missing˝, stisnem bilo što, i onda mi kaže ˝Non-System Disk or disk error˝, replace and strike any key when ready, stvarno više neznam što da radim ?

Frky
22-10-2008, 14:12
To se i meni događalo i samo sam uzeo drugi installacijski cd (od frenda) windowsa, i radilo je!!

Duke of Earl
22-10-2008, 15:57
Evo, probao sam sad instalirat Windows XP SP3, i opet potpuno ista stvar, ja stvarno neznam više što da radim, samo si živce uništavam svakim novim pokušajem :-x

cod99
24-10-2008, 13:36
Evo, probao sam sad instalirat Windows XP SP3, i opet potpuno ista stvar, ja stvarno neznam više što da radim, samo si živce uništavam svakim novim pokušajem :-x

evo da ti pokusam pomoci. ubaci xp instalacijski cd i nek ti se buta s njega kao kada instaliras windowse xp. kad te pita prvi izbor onda nemoj ici na instalaciju nego uđi u recovery console pritiskom na R. onda te pita wich windows instalation would you like to log onto? i tu upises 1 jer imas samo jednu. gore ces vidjeti da je prikazao sve instalacije windowsa i ispred svake broj. kod tebe je jedna instalacija i njen broj je 1. onda ce te pitati administratorski password - password koji si unio kod instalacije windowsa. i kada ga upises uci ces u recovery consolu koja je kao stari DOS. tu upisi fixmbr i udari enter. kad završi izađi iz konzole sa exit ili se resetiraj i probaj ponovo.
ako to ne uspije onda mozes ponovo uci u konzolu i ukucati slijedece:

copy d:\i386\ntldr c:\
pa enter

copy d:\i386\ntdetect.com c:\
pa enter
Valjda ce pomoci.

SMADA OVAJ POSTUPAK NE BI TREBAO NIKAKO DA UGROZI TVOJ KOMP
NARAVNO DA SVE OVO RADIŠ NA VLASTITU ODGOVORNOST

Javi da li je pomoglo

thonchek
26-10-2008, 19:33
ako ništa drugo ne pomogne nabavi vistu

Blacky_123
27-10-2008, 08:35
Tvoj laptop nece raditi na XP-u i to je to
Instaliraj si vistu, nemoj pokusavat insalirati nasilno XP jer bi ti se moglo dogodit kak i meni , da ti npr przilica nece przit, laptop je cijeli usporen kad se radi u photoshopu itd.

Lord Jambrek
27-10-2008, 09:49
Moj savjet: Vista.

Ako ne želiš, onda napravi ovo:

Nabavi DVD od viste, pukni ju u komp, pokreni instalaciju i kada dođu opcije za particije, fino formatiraj sve particije sa ovim čudom od viste jer je daleko napredniji od onog partition managera u instalaciji XP-a. Ako to ne uspije, onda...stavi vistu :D

C
27-10-2008, 13:54
Mislim da nisi dobro BIOS podesio i/ili da nisi dobro obavio instalaciju Windows-a. Ako si u Rijeci, možeš mi dofurati tipi-topi-lapi-topi da ti ga sredim, i onako u zadnje vrijeme svakome sređujem PC dok čekam poslić.

Ako mu ne radi XP, Vista mu još više neće raditi, zar ne?

Psyclon Nine
27-10-2008, 21:40
meni se to dogodilo (NTLDR is missing)Sjer mi je jumper bio na krivom mjestu ... kad sam ga premjestio, bootao je odmah (XP)

Lord Jambrek
28-10-2008, 10:11
Mislim da nisi dobro BIOS podesio i/ili da nisi dobro obavio instalaciju Windows-a. Ako si u Rijeci, možeš mi dofurati tipi-topi-lapi-topi da ti ga sredim, i onako u zadnje vrijeme svakome sređujem PC dok čekam poslić.

Ako mu ne radi XP, Vista mu još više neće raditi, zar ne?

Krivo, Vista će radit, imao sam i ja taj problem, neki vrag s redoslijedom bootanja hardova nije štimao pa mi se zato to javljalo, ali visti to nije smetalo, XP pak nisam mogao podić.

C
28-10-2008, 10:54
Ali to se može riješiti, pa da i XP radi, zar ne? Kao npr. podešavanje BIOS-a i sl.