PDA

Pogledaj cijelu verziju : Star Wars: The Old Republic



Stranica : [1] 2 3 4 5 6 7 8 9 10

Duke of Earl
22-10-2008, 10:12
Nakon godina čuvanja tajne i brojnih špekulacija, jučer je napokon službeno objavljen (http://www.gamespot.com/news/6199726.html?tag=topslot;thumb;1)Snovi Biowareov projekt, MMORPG Star Wars: The Old Republic. Ideja mi se isprva nije svidjela, radije bi KoToR 3, ali nakon gledanja intervjua s developerima i pročitanog Official Site-a (http://www.swtor.com/), ovo ima itekako masivni potencijal. Po njihovim riječima, jedna od najvažnijih stvari u igri če biti priča i naše povezivanje s likom kojeg igramo, kao što je bi slučaj u KoToR-u. Moram priznat da mi se zasada uopće ne sviđa Art stil igre, koji više liči na strip, nego na nekakvu realnost koja je bila prisutna u prijašnjim igrama. Ali opet, prerano je govoriti i suditi o bilo čemu, treba pričekati još novih vijesti, slika i filmeka za nekakvo ozbiljniju raspravu.

I da, jel bi moglo ovo ić pod Sticky, ako može ST Online, mislim da bi moglo i ovo.


EDIT: Op, tek sam sad primjetio da je topic otvoren u gaming općenito, ali zar nebi tema o Star Wars igri trebala biti u ovom podforumu ?

Deadwalker
22-10-2008, 14:54
trebala bi i slažem se da bi trebala ici pod sticky...well, ja sam svoj opsiran komentar glede igre naveo u podforumu Komentari pa neda mi se opet sve to pisat. Uglavnom, glede grafike, vec sam vidio da mnogi bruje o tom artworku ali mislim da je jos fakat prerano govorit o bilo cemu, posto o igri znamo gotovo nista...Malo mi je zao zbog neizlaska KOTOR-a 3, ali mislim da ce ovo ispast i vise nego dobro...

Hellboy
22-10-2008, 16:21
ja očem single player...već imam WoW za MMO...K.o.t.O.R. MMO mi se čini loše...u prošlim igrama tog serijala ti si bio glavna faca...sve se vrtjelo oko tebe...bio ti Revan ili Exile...a ovdje...izgubiš se u tisućama igrača...a i sumnjam da će naškoditi WoW-u i uzeti mu neku značajniju količinu igrača...SW možda i ima više fanova od Warcrafta, ali velik dio tih fanova nisu gameri...

Srle
23-10-2008, 06:48
Sve Star Wars igre su imale odlicnu pricu,te su bile charactrer based,sto se u MMo-u jednostavno gubi. Nemam nista protiv igre,cak stavise drago mi je da ce ponovo neka SW izaci za PC,ali sumljam da cu je igrati.Nsam fan MMO-a,a pod dva ne zelim igrati igru koja ce vjerovatno produziti vreme cekanja na pravi K.O.T.O.R. nastavak.

Deadwalker
23-10-2008, 10:16
kolko sam ja shvatio Kotor nastavka ni nece biti :(

THUNDER_DINIX
23-10-2008, 10:47
kad vec postoje WoW i ostali MMO-i, zasto ne bi izasao i 1 s tematikom Star Warsa? ja sam definitivno za. a ako ne bude pretplate kupujem ga 100%, ako bude jos cu razmislit onda

Deadwalker
23-10-2008, 11:39
Preplate ce najvjerojatnije biti al se ne zamaram s tim...u mjesec dana mogu zasparat 100-ak kuna...

Hellboy
23-10-2008, 13:03
kad vec postoje WoW i ostali MMO-i, zasto ne bi izasao i 1 s tematikom Star Warsa? ja sam definitivno za. a ako ne bude pretplate kupujem ga 100%, ako bude jos cu razmislit onda
već postoji jedan...i tako je masivno propao da o tome pišu pjesme...čak će i ekranizirati kako je fejlao...

Srle
23-10-2008, 15:59
[quote="THUNDER_DINIX":27i22dtg]kad vec postoje WoW i ostali MMO-i, zasto ne bi izasao i 1 s tematikom Star Warsa? ja sam definitivno za. a ako ne bude pretplate kupujem ga 100%, ako bude jos cu razmislit onda
već postoji jedan...i tako je masivno propao da o tome pišu pjesme...čak će i ekranizirati kako je fejlao...[/quote:27i22dtg]
Mi smo se zakleli da to ime vise nikad ne spominjemo...

THUNDER_DINIX
23-10-2008, 17:58
a nadajmo se onda da ce ovaj imati vise srece :)

Windwalker
23-10-2008, 18:02
kolko sam ja shvatio Kotor nastavka ni nece biti :(

Kao što nikad neće doći ni Diablo3, Fallout3,...

THUNDER_DINIX
23-10-2008, 21:17
doci ce, ali to sad ionako nema veze s temom...

Hellboy
24-10-2008, 11:33
ako je vjerovati devsima neće doći...smatraju da je priča prevelika za treći nastavak...i četvrti, peti, dvanaesti...pa će ju staviti u MMO...

Srle
24-10-2008, 15:48
Koliko je vidim u ovom dijelu foruma su svi protiv SW MMO-a,dok su pod Gaming opcenito uglavnom za SW MMO.
Ta prica da je prica "prevelika i prekomlikovana" za jedan nastavak je glupa koliko i neuvjerljiva. U danasnje doba MMO-i se prave samo zbog jednog razloga a to je zarada.K.O.T.O.R. III ce kupiti ljudi,te ce developerti zaraditi hrpu novca.SW MMO ce kupiti isti broj ljudi koji ce dodatno taloziti pare na racun proizvodjaca/izdavaca,te ce gore navedeni u roku od dva mjeseca biti bolesno bogati, da ce moci prehraniti citavu Afriku,navodjavati pustinje i spasavati delfine zarobljene u mreze sa tunjevinom,te da im ostane dovoljno za spasavanje novcane krize u svijetu.
Moze ova igra biti i najbolji MMO ikad,ali velike su sanse da je ja necu ni pogledati,cisto iz inata.

THUNDER_DINIX
24-10-2008, 16:44
ako je vjerovati devsima neće doći...smatraju da je priča prevelika za treći nastavak...i četvrti, peti, dvanaesti...pa će ju staviti u MMO...
ja govorim za diablo, sto je on gore naveo...

Hellboy
25-10-2008, 10:22
Koliko je vidim u ovom dijelu foruma su svi protiv SW MMO-a,dok su pod Gaming opcenito uglavnom za SW MMO.
Ta prica da je prica "prevelika i prekomlikovana" za jedan nastavak je glupa koliko i neuvjerljiva. U danasnje doba MMO-i se prave samo zbog jednog razloga a to je zarada.K.O.T.O.R. III ce kupiti ljudi,te ce developerti zaraditi hrpu novca.SW MMO ce kupiti isti broj ljudi koji ce dodatno taloziti pare na racun proizvodjaca/izdavaca,te ce gore navedeni u roku od dva mjeseca biti bolesno bogati, da ce moci prehraniti citavu Afriku,navodjavati pustinje i spasavati delfine zarobljene u mreze sa tunjevinom,te da im ostane dovoljno za spasavanje novcane krize u svijetu.
Moze ova igra biti i najbolji MMO ikad,ali velike su sanse da je ja necu ni pogledati,cisto iz inata.
ne samo iz inata...da su nam dali prvo nastavak K.o.t.O.R. serijala u SP verziji i zaključili priču sa Revanom i exileom (jer mislim da stvarno svi želimo znati što je Revan našao i što se dogodilo kad mu se exile pridružila) i tek onda izbacili MMO kojim bi proširili priču sa ovim zaključenim poglavljem, rado bih zaigrao MMO verziju makar bio fejl...ali sumnjam da čem ovo igrati... SW (a i Warhammer, WoW i svi ostali MMO-i sa debelim loreom iza sebe) ne bi smio imati tisuće klinaca koji će spammati WTS [Red Focusing Crystal]Skad god uđeš u neko selo...tisuće klinaca koji nikad nisu ni čuli za lore u SW-u će igru igrati samo da mogu koristiti lightsabere i Silom razbacivati druge, jednako neuke, klince koji će zatim spamati n00b!1, olololololol, i ostale nusproizvode nolifera i idiota...

Maloki
05-11-2008, 15:10
Ovo sam postao u temi u "Gaming općenito", valjda nije frka ako i ovdje. Dakle:


Samo se nadam da neće zeznut stvar sa time što uvode Jedi i Sith klasu odmah na početku. Nadam se da će imat razna ograničenja tipa da ne mogu nosit nikakav drugi armor osim robeova, komplicirano za igranje, bit će ranjiviji na dalekometna oružja (iako mogu odbijat sa lightsaberom) i tako te neke kvake. Glavno da to ne budu "uber klase". I da, obavezno ograničenje na 18+ .
Nego, ono što mi se jako sviđa u vezi tOR-a je to što neće bit one klasične podjele na "dobro" i "zlo", odnosno ako ću igrati na strani Sith Empirea neću nužno bit na Dark side i obratno. To me nekako uzbuđuje :P
I nadam se da neće zeznuti priču o Revanu i Exileu nego da će ostavit mjesta da se može napraviti KotOR 3.

Srle
06-11-2008, 09:33
Mislim da ce biti mogucnost da se odmah na pocetku jedi i sith klase.Cisto, ono price radi,kao ti si mladi padawan tek oslobodjen okova akademije i spreman da upozna svijet.A iskreno (mada nikad necu uzimati igru),ako vec i uzimam SW MMO zelim odma na pocetku da budem Sith.Mislim da ce ostale klase biti cisto da ih ima,posto vjerujem da ce 90% likova htijeti da bude jedi/sith.

Maloki
06-11-2008, 14:12
Pa no, zato i velim da naprave razno razna ograničenja da se ljudi odbiju od tih klasa jer fakat bi bilo bezveze da se sve svodi samo na te dvije klase :(
Je, fora je bit force sensitive, ali mišljenja sam da nije samo to Star Wars, on ima i puno drugih odličnih stvari...

Deadwalker
06-11-2008, 15:53
Istina, sta bi falilo jednom bounty hunteru primjerice? Ma neka samo dobro balansiraju klase, tj. neka jedi/sith klasa nebudu ubermocni i bit ce ok

Hellboy
06-11-2008, 17:15
Smuggler > sve ostalo...bilo bi uber kewl lunjati galaksijom u Han Solo stilu u nekoj kršini od broda...daleko više kewl nego vitlati neonkama i trošiti struju na prženje nedužnih ljudi...

Maloki
06-11-2008, 22:14
Ili kao neki Mandalorian Bounty Hunter :)

Srle
08-11-2008, 17:58
Ne znam je li igdje spomenuto,ali kako sam negdje procitao glavna radnja igre je rat izmedju republike i true sith-a, koji su izasli iz sijene u potpunosti i sada krecu na Republiku sa svime cime imaju.Hmmm... ukoliko je ovo tacno, ond su i Revan i Exile podbacili u svojoj misiji.

Bishop_45_(2)
08-11-2008, 21:48
Malo vam ne ide na kurac sto za svaki Star Wars moramo izmisliti novi ogromni rat, koliko god bio slican prethodnom i buducem, uvijek imamo rat izmedju dobrih i zlocestih.... ae, barem mi je drago sto ovog puta Sithove nisu definirali kao apsolutno zlo, vec ubacili malu digresiju time sto su ih opisali kao narod koji je otjeran pa se sada zeli vratiti itd...
Ali SW Old Republic ima dovoljno debel lore da nemora za zanimljivu radnju ubaciti intergalakticki rat. Barem ne rat izmedju Jedija i Sithova, ima u toj galaksiji i drugih velikih carstava, sto malo netko ne poradi na interakciji izmedju njih i Republike/Sithova.

Hellboy
09-11-2008, 09:46
jer bit Star Warsa nikad nije bilo prikazati diplomaciju, trgovinu ili općenito život mladog seljaka na Tatooineu...hence ime serijala...Star WARS...

Bishop_45_(2)
10-11-2008, 21:36
aww, fuck.

No svejedno, stoji cinjenica da bis se mogo puno toga naraditi, bez da na kraju moras jurisati bez hrpe vojnika da ubijes glavnog 'zlocestog' i budes heroj/jos gori :D.

Nodakim
17-11-2008, 21:15
There is no evil only personal gain.(rekao bih ja kada uzmem sith heroja :D )

pimp
17-11-2008, 21:21
bez razmišljanja bih uzeo bounty huntera , po mogucnosti mandaloriana i toliko bi ga nageekao da bi mi cijela jedi academya mogla suckati ćunu... samo iz inata svim wannabe đedajima i sithovima.... btw. star wars je mene uveo u svijet interneta , s 12-ak godina kad sam postao fan sw-a otišao sam na net i tražio neki forum i našao moscroatiu i član sam vec dugo vremena... odrastao sam uz sw xD , i mogu reci da sam true hardcore fan xD

kripton32000
17-11-2008, 23:07
nemoš se odluciti...ma sve ;)

Maloki
18-11-2008, 20:51
bez razmišljanja bih uzeo bounty huntera , po mogucnosti mandaloriana i toliko bi ga nageekao da bi mi cijela jedi academya mogla suckati ćunu... samo iz inata svim wannabe đedajima i sithovima.... btw. star wars je mene uveo u svijet interneta , s 12-ak godina kad sam postao fan sw-a otišao sam na net i tražio neki forum i našao moscroatiuSi član sam vec dugo vremena... odrastao sam uz sw xD , i mogu reci da sam true hardcore fan xD

Uf, kolko dugo nisam bio na tom sajtu ^^

Da_killah
18-11-2008, 21:58
ja jedno 4 godine :)

THUNDER_DINIX
18-11-2008, 23:00
vrijeme je da se krene :) ja se rego tamo, napiso 3 posta, i onda mi se vise nije dalo

Maloki
29-11-2008, 13:41
E Mravojed, dobro napisana najava, sviđa mi se.

Duke of Earl
01-12-2008, 20:56
Izašli nedavno novi Screenovi (http://www.eurogamer.net/gallery.php?game_id=10653&article_id=320751#anchor).

Sviđaju mi se, dobro pogođena atmosfera Sith akademije ako je suditi po slici, svjetlosni efekti na zadnjoj ( ili prvoj ? ) slici su za pohvalu, jedino me još uvijek brinu veličine hiltova za sablje, to bi stvarno trebali malo preurediti, ovo smiješno izgleda.

Hellboy
01-12-2008, 21:00
što fali hiltovima?
BTW sviđa mi se jedan detalj - lightsaber baca sjenu samo sa hilta :D
u originalnoj trilogiji su i sami bladeovi bacali sjene :D

Arbiter of Change
01-12-2008, 21:22
Posebno mi se sviđa soft lighting kod okršaja sablji.

crowap
02-12-2008, 16:56
ja očem single player...već imam WoW za MMO...K.o.t.O.R. MMO mi se čini loše...u prošlim igrama tog serijala ti si bio glavna faca...sve se vrtjelo oko tebe...bio ti Revan ili Exile...a ovdje...izgubiš se u tisućama igrača...a i sumnjam da će naškoditi WoW-u i uzeti mu neku značajniju količinu igrača...SW možda i ima više fanova od Warcrafta, ali velik dio tih fanova nisu gameri...


hmm je bi isto single..mada nemam ništa ni protiv mmo-a...mada mi je draže igrat to u single-u...wow mi je dovoljan...... 8)

Maloki
02-12-2008, 18:03
http://images.eurogamer.net/assets/articles//a/3/2/0/7/5/1/ss_preview_swtor_6.jpg.jpg?slideshow=true

Ovo mi je nekako najbolji ss :)

Deadwalker
02-12-2008, 21:31
e gledam ove screense, i ono, imam neki feeling da bu ovo igra desetljeca...iako ne igram MMO zanr(previse me strah ovisnosti) ovo cudo ce definitvno barem isprobat...

Hellboy
02-12-2008, 21:38
ajd barem ima pariranje (osim ako nije samo art screen) kako spada...a ne da se mlati i mlati i tek tu i tamo čuješ vuš žblonk i vidiš Parry kako ti lebdi iznad lika bez nekakve normalne animacije za to...ah well...magevi ne pariraju... :D

ZorgTheBorg
03-12-2008, 11:16
Hm hm zanimljivo, veoma zanimljivo, drago mi je da će ovo napokon uzdignuti franšizu do nebesa (barem se nadam)... iako sumnjam da ću igrati MMO...

Arbiter of Change
13-12-2008, 11:36
Video Documentary (http://www.gametrailers.com/player/43649.html)
Da, malo ingame video materijala. :)

Da_killah
13-12-2008, 14:47
preletio sam video, i ako ističu priču kao THE element, onda bi to stvarno moglo biti svjetski...

Maloki
13-12-2008, 19:28
Sviđa mi se. Jako mi se sviđa :)

Srle
14-12-2008, 13:33
Ne izgleda lose,samo mi lightsaberi djeluju malo nezgrapno i preglomazno.Valjalo bi probati zaigrati,mozda i promjenim misljenje o njemu.

Kostolomac
26-12-2008, 22:17
Izgleda kul. Još kad bi borba bila više nalik Jedi Academyju, a ne wow-u, pa di bi TOR-u bio kraj :)

cham3leon
03-01-2009, 21:56
Šteta. Ja sam se nadao još jednom KotOR-u, ali eto. :D
Budući da je Galaxies fejlao, ovo je dobra šansa da se SW vrati u MMO sferu kako spada, jer se od SW svijeta stvarno da napraviti dobro MMO okružje.

S druge strane, nekako sam skeptičan (kao i uvijek) zbog te priče. Nekako je teško povjerovati da će priča uspjeti odigrati takvu ulogu u MMO igri. Meni osobno ne smeta biti kap u moru umjesto da sam centar priče, ali opet, to nije to.

eddie2142
03-01-2009, 22:01
Šteta. Ja sam se nadao još jednom KotOR-u, ali eto. :D
Budući da je Galaxies fejlao, ovo je dobra šansa da se SW vrati u MMO sferu kako spada, jer se od SW svijeta stvarno da napraviti dobro MMO okružje.

S druge strane, nekako sam skeptičan (kao i uvijek) zbog te priče. Nekako je teško povjerovati da će priča uspjeti odigrati takvu ulogu u MMO igri. Meni osobno ne smeta biti kap u moru umjesto da sam centar priče, ali opet, to nije to.

ma daaa, jos companionsi...
pa neces trebati vise frendove "ako bog da"

uzimaju najgore iz oba svijeta
nuff said

Maloki
04-01-2009, 04:50
Daj neka mi netko pojasni što ovaj eddie2142 želi reći jer ja njega apsolutno ništa nisam shvatio :(

eddie2142
04-01-2009, 20:22
samo kazem,
oni probaju mixati ODLICAN rpg u MMO
prosto nemoguce, onda bi trebali pisati questove za svakog igraca
a kazu da ce uvesti companionse, prva asosijacija su petovi u normalnim mmoima, ALI kazu da ce imati kao svoj karakter i da ce biti bitni!
Po meni je idealan MMO u kojem ti potpuno zavisis o drugom igracu i on zavisi o tebi, bilo to PvP ili PvE
a ne bjesomucno grindanje s NPCima, pa to je najgora stvar koju mogu uraditi, i cim sam cuo to odma sam preastao pratiti forume i ostale vijesti

Maloki
04-01-2009, 21:50
Prva asocijacija kod companionsa su mi heroji u Guild Warsu - NPC-i koji su (donekle) imali svoj karakter i mogli ste ograničeno upravljati njima. BioWare praktički ne uvodi ništa pretjerano novo, već "to nešto" uzima i unaprjeđuje.
Bjesomućno grindanje? U BioWareovoj igri? Koliko ja imam iskustva sa BioWareom, u njihovim igrama nema grindanja (ako se varam neka me netko ispravi).

Arbiter of Change
04-01-2009, 21:56
Ne želim biti party breaker, ali konvencionalna mudrost MMO industrije nalaže da neka vrsta grinda mora biti prisutna u ovom ili onom obliku, budući da su grindovi dugi, a svi znamo da je vrijeme uloženo od strane igrača = zarada za developere.

Herr Schnitzel
04-01-2009, 22:04
Prva asocijacija kod companionsa su mi heroji u Guild Warsu - NPC-i koji su (donekle) imali svoj karakter i mogli ste ograničeno upravljati njima. BioWare praktički ne uvodi ništa pretjerano novo, već "to nešto" uzima i unaprjeđuje.
Bjesomućno grindanje? U BioWareovoj igri? Koliko ja imam iskustva sa BioWareom, u njihovim igrama nema grindanja (ako se varam neka me netko ispravi).
Rijetko koji konvencionalni (to jest, single-player) RPG ima grindanja :)

Maloki
04-01-2009, 22:32
Diablo? :)

Herr Schnitzel
04-01-2009, 23:19
Diablo? :)
To je hack-and-slash, sto se po meni jedva svrstava u RPG.
Oh noes, sad ce me horde Diablo fanova napadati...

eddie2142
04-01-2009, 23:29
zasto bi te napali?
pa svatko ima svoju definiciju idealnoig rpga...

Creed
05-01-2009, 00:39
Osobno imamo onak mixed feelings oko ovoga jer na prvu ruku ovo je zamisljeno vrlo dobro i pokriva mnoge aspekte igre, no ipak u drugu ruku me malo odbija jer ide nekako na "drugu stranu" od svih drugih SW igara (neznam jel me razumijete bas :P)

Ali moram priznati da je ono pravi eye candy i da bih volio je crveni saber nabaciti i malo prziti đeiće strujicom :P

e da i jel ima kakvih informacija...oce tu biti kakvog placanja jer sam pretrazio dosta sajtova li nisam uspio nista naci o tome...nadam se da je kao GW

Deadwalker
05-01-2009, 08:48
Bit ce sigurno mjesecne preplate, u to možeš biti siguran. Moram priznati, do sada nisam igrao MMO igre, ali ovu sigurno hocu, preveliki sam SW fanatik da bi propustio takav naslov.

Srle
05-01-2009, 10:20
Pa naravno da ce biti preplate, ukoliko se setitie onog prvog intervjua za TOR gje jedan od likova kaze "there are many reasons that we are doing TOR instead of KOTOR III" i preplata je prvi razlog. Mene nekako najvise interesuje sami gameplay i kako ce biti izveden, jer cisto sumljam da ce biti kao u KOTOR-u I i II gje cemo mocu pauzirati igru is sl.
Ni ja kao ovdije mnogi nikad nisam igrao MMO, ali ova igra me sve vise privlaci.

cham3leon
05-01-2009, 14:01
Ja sam isto SW fanatik, ali morat ću preskočiti ovo, pogotovo ako bude pretplate. Osim toga ima mnogo kvalitetnih MMO-ova koji su potpuno besplatni, a financiraju se samo prodajom dodatnih sadržaja igračima.

Deadwalker
14-01-2009, 15:05
Video Documentary (http://www.gametrailers.com/player/43649.html)
Da, malo ingame video materijala. :)

malo kasnim s komentarem na ovaj sluzbeni i prvi video uradak al moram svoje misljenje podjeliti s zajednicom gamera. :)
Dakle, prvi dojam nakon pogledanog videa, WAU!. Ono, samo prema artworkovima se vidi da zele sloziti poseban graficki izgled i mislim da ce igra na kraju prekrasno izgledat, al opet, ne previse zahtjevna(kao WoW). Posebice su mi se dopali eksterijeri, presavrseno. :pray: Ovaj MMO ce prema mojem skromnom misljenju biti veliki korak naprijed i fakat imam feeling da ce ovo biti igra u kojoj cemo moci "doslovno zivjeti". Da pojasnim samoga sebe...bit ce to prvi SW naslov gdje ce igrac boraviti u toj veoma dalekoj galaksiji, ispunjavat ce razne zadatke kao jedi vitez ili ce siriti korupciju i pojacavat svoj status u igri. Iskreno se nadam da ce osim jedi-a i sithova biti jos i drugih korisnih klasa kao bounty huntera, mercenery-a, obicnih soldiera, commandosa i svega ostalog. Uglavnom, da bude vise klasa i da svaka ima neke vazne posebnosti koje druge klase nemaju. Time ce se samo povecat raznolikost u igri i sam replay value. Posebice je zanimljivo sto ce ovaj MMORPG imat pricu i bas me zanima kako ce to Bioware izvest. Sam CEO Bioware-a dr. Ray Muzyka je naglasio kako ce ova igra imati imati sadrzaja vise nego njihove sve prijasnje igre zajedno sto puno govori. Financijske podrske im nece nedostajati posto u pozadini imaju veliki LucasArts i EA. Ja u potpunosti vjerujem da ce ovaj projekt uspjeti jer ipak igru radi veliki Bioware koji je po meni danas najbolji proizvođac RPG-eva sto su vec puno puta pokazali. Biti ce to vrlo velika instalacija na disku :D
Uglavnom, ako ovim naslovom izvedu sve sto planiraju, fanova i igraca im nece nedostajati. Ne zelim ovu igru nazivati nikakvim potecijalnim WoW killerom, neka samo bude dobra igra, a igraci ce s vremenom prepoznati kvalitetu naslova. Do izlaska igre, May the Force be with you...

cham3leon
14-01-2009, 19:18
To je super, ali meni još nije jasno kako će i Bounty Hunter i Jedi Knight prolazit kroz istu priču? I kako će to biti uopće izvedeno?

Srle
15-01-2009, 11:14
To je super, ali meni još nije jasno kako će i Bounty Hunter i Jedi Knight prolazit kroz istu priču? I kako će to biti uopće izvedeno?
Čisto sumljam da će prolazit kroz istu priču, možda će imati neku zajedničku crtu i to bi bilo sve.
Mada moram priznati jaaako me zanima kako će taj dio što se tiče individualne priče biti izveden. To mi je jedini razlog zbog čega bi kupo vao ovo.Ukoliko taj story element bude dobar - uzimam odma, ukoliko bude loše odrađen...

Deadwalker
15-01-2009, 13:26
Ja se nadam da ce nam prvo dati trial verziju igre da prvo isprobamo(kao u slucaju WoW-a), pa ono, barem znas onda na cemu si...Iskreno, meni je najvaznije da naprave dobru osnovu a kasnije mogu dodavati ekspanzije kako im volja. SW svemir je poprilicno velik, ima se tu materjala :)

cham3leon
15-01-2009, 16:02
Slažem se. Samo baš ne kužim kako će se priča razvijati, za svakog igrača posebno, ili kako? Vjerojatno neće cijela zajednica istodobno prolazit kroz priču, jer što bi se dogodilo s onima koji kasnije počnu igrat?

morate oprostiti na n00bizmu, jer nisam baš okorjeli MMO igrač pa ne znam, kako funkcionira "priča" u WOW-u pa te ekspanzije i to... Ma nije bitno. :D

Srle
01-02-2009, 09:50
napokon nešto novo (-CchH-DJlX8)
Pa i ne izgleda loše...

cham3leon
01-02-2009, 11:42
Oooh. I likes... Šteta šta vjerojatno neću igrat. :(

Deadwalker
01-02-2009, 12:27
napokon nešto novo (-CchH-DJlX8)
Pa i ne izgleda loše...

pogledah. Ma ono, jako su lijepo osmislili taj izvorni jedi-evski planet. Ono sto mi se posebno dopada je da planeti nece biti nekako prostorno ograniceni, nego bu igrac fakat imal dojam da može proci i vidjet cijeli planet. Samo me zanima koliko ce planeta biti ponuđeno u igri za istrazivanje, obavljanje questova itd. I kako ce uopce biti izvedeno putovanje između njih, taj svemir i sve ostalo. Bas sam znatiželjan... :)
E kak je lijepo ovim ljudima sta rade u Bioware-u. Ono, lijepo sjede 8 sati pred racunalom, dizajniraju te planete, osmisljavaju gameplay, pricu, monstere...predobro, eh, ja bih jednog dana htio radit takav posao... 8)

cham3leon
01-02-2009, 13:08
E, da - kažu, nek se igrač stvarno osjeća kao Jedi. Sad slijedi pitanje.

Kolko znam, u SW Galaxiesu si Jedie mogao skoro pa brojat na prste, jer čim bi netko od njih postao malo moćniji Jedi, odjednom bi dobio cijenu na svoju glavu. A i ovo malo Jedia šta je bilo, sve odreda Dark jer su moćniji od Light Jedia.

Zbog ovakvih stvari koje su spominjali dobivam osjećaj da će SWTOR za promjenu bit prenatrpan Jedi-ima što opet nije dobro.

Deadwalker
01-02-2009, 13:17
da, bas me zanima kako ce se rjesit taj problem jer fakat nebude dobro ako budu svi samo igrali s jediima/sithovima. Ono, nadam se da ce ostale klase biti također jako zanimljive i da ce imati svoje prednosti naspram jedi klase. Recimo, ja bi također vrlo rado igrao kao bounty hinter ili mercenary tipa Han Solo :)
Također, mogli bi uvesti soldier klasu, nesto kao commandos pa recimo svojim zaslugama postanes general i vodis nekakvu svemirsku bitku, imas veliki influence na svoje postrojbe, zadajes planove napada i sl. Mogucnosti je bezbroj :)

Arbiter of Change
01-02-2009, 13:22
Gomila Jedija/Sithova (ili Dark Jedi, ne znam točno kako se zovu za vrijeme KotoR ere) je ovdje opravdana samim settingom tako da nemam problema s tim za razliku od SWG gdje apsolutno nije imalo smisla da ih ima k'o pljeve nakon updatesa.

Deadwalker
01-02-2009, 13:28
da, istina sto kazes... i kolko sam cuo biti ce podosta NPC-eva tak da nebi smijelo biti problema. Al opet, bit ce jako dobro ako bude vise kvalitetnih i razlicith klasa sto ce jako doprinijeti replay value-u jer ce razlika u gameplay-u ce biti enormna. Zamisljam si da sam nekakvi mercenary pa dobijem zadatak ukrasti i presvecarti oruzje s coruscanta(sith planet) na nekakav jedi-evski planet. Ono, dosta akcije na planetu pa jos poslije ubace potjeru lovaca od nekakvog razaraca i sl. To bi za mene bio pravi gaming uzitak :D

Arbiter of Change
01-02-2009, 13:32
Da, ključna stvar je NE napraviti staru pogrešku, a to je da Force useri ispadnu OP jer mogu funkcionirati kao jack-of-all-trades klasa koja se može healati, raditi solidnu štetu i sve ostalo. To jednostavno nije radilo (mislim, funkcioniralo je prije u starom SWG-u iz razloga jer ih je bilo malo), ali sada trebaju napraviti to što kažeš - dati svakoj klasi nešto zbog čega je posebna (kao što su Bounty Hunter prije mogli uzimati posebne BH misije) i potrebna communityu tako da ne bude marginalizirana.

Ali mene posebno zanima kako misle ukomponirati snažne elemente priče u inače sandbox svijet jednog MMO naslova.

Deadwalker
01-02-2009, 13:39
da, to i mene jako zanima kako ce uspjet u tome. Samo se nadam da se nece oslanjat previse na NPC-eve jer ipak je to MMORPG u kojem su "zivi ljudi" kljuc zabave. Al ako uspiju u svemu tome sto su rekli, bit ce to onda jedna velika prekretnica u tom zanru.

cham3leon
01-02-2009, 14:42
Ja bih svakako volio mogućnost da igrač ne mora nužno biti Jedi, već da se igru može proći kao non-force user. Slažem se sa Deadwalkerom oko soldier klase i tih stvari. Bilo bi dobro da ne moraš nužno postati Jedi, već da je ponuđena opcija nekog (zahtijevnijeg) treninga za force usere, po mogućnosti na nekom kasnijem levelu.

Ako ti je i potrebna pomoć Sile na nekom dijelu, to je MMO pa si uvijek možeš naći Jedi pomagača.

Deadwalker
01-02-2009, 14:54
e upravo to sto kazes. U tome jest čar MMO igara sto se zajednicki mogu obavljati questovi. Recimo neki veci sukob sa Sithovima...nekoliko igraca su jedi-i te krecu u akciju sa primjerice nekoliko commandosa u nekakvo osvajanje protivnicke baze na nekom udaljenom planetu. Za to vrijeme u orbiti planeta se vodi žestoka bitka između 10-ak razaraca na cijem celu se nalaze generali(igraci) sa svojim npc vojnicma na koje imaju pozitivan utjecaj i commandosima na celu tih jedinica(također igraci)...e to bi bio pravi SW, vrhunska zabava u kojoj bi svaka klasa igrala vaznu ulogu za dobrobit republike/carstva...to je moja vizija igre :D
Istina, sigurno nece biti to kak si ja brijem, al se nadam da ce biti barem slicno...

Srle
01-02-2009, 15:50
Čisto sumljam da će više od 10% igrača biti neki non-force user.
Negdje sam dobio (neprovjerenu) iformaciju da će trećina planeta biti kontrolisana od strane sitha, trećina od strane jedija/republike a da će ona treća trećina planeta u početku biti neutralana pa će je ovi ili oni moći osvajati... ukoliko je istina moglo bi biti odličo... to je scenario za starshipove u orbiti male letjelice okolo, a na samoj planeti klanje na sve strane. Druga informacija je da će jediji/sithovi biti EKSTREMNO ranjivi na bombe i sve one gluposti koje možete čuti u K.O.T.O.R.-u II, kad HK-47 objašnjava kako ubiti jedija...interesting, mada zabole me kako ga ubiti kad ću ja 100% mlatiti sa saberom.
Mada i dalje sam razočaran lightsaberom, hiltovi su mi preveliki, a sam blade mi je predebeo i nekako mi izgleda kao da u špic završava.
Sigurno će biti nekakve non-force klase, ali kao što rekoh malo će ih ljudi izabrati...mada moraju imati neke bonuse u odnosu na pansies-e sa saberima, tipa brže sticanje expirienca, bolji armour i slično...
i dalje sam neodlučen u pitanju igre: sad sam nekih 60%-40% da ću uzeti igru...

cham3leon
01-02-2009, 19:19
Ja volim velike hiltove. :D Pogotovo kad su lijepi i srebrni, kao onaj od Kylea Katarna iz Jedi Knighta.

Šteta ako budu puni serveri Jedia, to postane malo bzvz...

Petlare
03-03-2009, 21:25
negdi sam vidio da ces morat sa sobom vuc 2 budele koji nece bit igraci sa sobom prilikom obavljanja raznih zadataka a ako to tako bude to ce bit jedan veliki crap

cham3leon
03-03-2009, 21:54
Bit će crap i to šta će oko tebe biti još par desetaka Jedia cijelo vrijeme koji obavljaju isti quest kao i ti. Ne sviđa mi se više taj TOR :(

Petlare
03-03-2009, 22:07
što tom fali ljudi oce igrat jedije igrat ce jedije a ne nešt drugo na njima je izbor nemoš im zabranit da igraju

Arbiter of Change
03-03-2009, 22:08
Bit će crap i to šta će oko tebe biti još par desetaka Jedia cijelo vrijeme koji obavljaju isti quest kao i ti.
Onda imaš općenito problem sa MMO žanrom, bojim se.

cham3leon
04-03-2009, 08:15
To je ono šta smo komentirali tamo gore - Imat ćemo jedan lijepi MMO SW svijet, samo šta će svi drugi igrači koje sretneš tamo bit jediji... Nije fora. I nemam problema s MMOovima, dapače volim igrati MMOove(dok god su besplatni).

Petlare
04-03-2009, 09:15
super ovi nece bit besplatan zbog toga papa

Hellboy
04-03-2009, 09:18
činjenica da će svjetovi biti preplavljeni force userima obeshrabljuje...tim više što ako ikad budem ovo zaigrao idem na non-force klasu poput smugglera ako iste bude bilo...šverc intergalaktičkih kondoma > mahanje lightsaberom...

Arbiter of Change
04-03-2009, 09:34
Zapravo, mislim da si nabasao tu na nešto - Force User. Ne nužno Jedi, samo Force user koji možda ima neku vezu sa Silom, nešto što bi možda omogućilo tom liku da kasnije kroz karijeru postane Jedi ako to želi.

Hellboy
04-03-2009, 10:07
kao u SW:G-u?

Arbiter of Change
04-03-2009, 10:44
Slično, ali ni približno teško (vjerojatno nešto kao DK quest u WoW-u), no poanta nije u tome da se lako dobiju Jedi likove već da igrač kroz to svoje igranje do tog trenutka zavoli klasu s kojim igra i da možda ne odluči promjeniti karijeru.

eddie2142
04-03-2009, 10:57
nice point...

nesto kao u silkroadu nemos bit trgovac do 20 lvla, samo puno puno teze? :yuck:

Nodakim
08-03-2009, 02:14
Slično, ali ni približno teško (vjerojatno nešto kao DK quest u WoW-u), no poanta nije u tome da se lako dobiju Jedi likove već da igrač kroz to svoje igranje do tog trenutka zavoli klasu s kojim igra i da možda ne odluči promjeniti karijeru.



Koliko je zapravo teško bilo u Galaxiju biti Jedi?
Da li je bilo random,random + naporni zahtjevi ili naporni zahtjevi?

Arbiter of Change
08-03-2009, 10:57
Random + naporno, ukoliko nisi bio pravi hardcore fan. Uglavnom, Jedija si mogao stvoriti tek nakon što si otključao Force Sensitive Character Slot koji ti je omogućavao da stvoriš baš ovo što sam ja opisao - lika koji je force sensitive i koji možeSpostati Jedi/Dark Jedi u budućnosti... ako ga Bounty Hunteri ne skinu prije toga kad ga vide da trenira Force skillse. I da, FSCS lik je bio podložan permadeath-u.

E, a kako se dolazilo do FSCS. To se mijenjalo kroz godine, ali najpoznatiji način (prije Holocron grinda i Force Sensitive sela) je bio taj da su ti liku, nakon što si ga stvorio, bile dodijeljene random skillsi koje je morao masterati (znači, izvježbati na max). E sad, fora je u tome što je u starom SWG bila GOMILA skillsa, a ti si morao točno pogoditi 6 ako se sjećam i maxati ih. Kasnije su dodavani neki hintovi koji bi ti natuknuli neke od tih skillsa, ali stvar se svela na pogađanje i treniranje tako da većina igrača nikad nije imala svog Force Sensitive lika.

Arbiter of Change
14-03-2009, 18:12
Novi filmić - Story & Setting (4fRTOTjpYMA).
True Sith bagra se vratila i razorila Courscant... zanimljivo. Isto tako, izgleda da će klase imati zasebne questove i Bounty Hunter su igrivi.

Srle
15-03-2009, 16:01
Novi filmić - Story & Setting (4fRTOTjpYMA).
True Sith bagra se vratila i razorila Courscant... zanimljivo. Isto tako, izgleda da će klase imati zasebne questove i Bounty Hunter su igrivi.
Ha! ništa novo nismo saznali, samo su nam stare stvari potvrdili. Mada i dalje smatram da lightsaberi izgledaju lame. Igra je definitivno zanimljiva, ali koliko vidim nećemo je uskoro imati (mislim na neki period od godinu godinu i po), čim on kreće nabrajati klase i stane kod treće i kaže "many more". Mada, jump packovi simpatično izgledaju.

cham3leon
16-03-2009, 16:02
Ok, dakle vremenski period kad je galaksija bila prepuna jedija i sithova im je isprika za silne force usere na koje ćemo nailaziti... Doduše nešto je spominjao i Bounty Hunter klasu odvojeno od Force Usera. Ako bude tako, ne vjerujem da će biti mnogo BH-era online...

Arbiter of Change
16-03-2009, 19:13
Iznenadio bi se - SW setting oduvijek zapravo ima 3 masivno popularne klase; Jediji (Skywalker), Smuggleri (Solo) i BH-eri (Bobba Fet). :)

cham3leon
16-03-2009, 20:06
O znam ja to vrlo dobro, ali je jako upitno tko će htjeti biti Bounty Hunter radije nego Đedaj.

Hellboy
16-03-2009, 21:09
Ah...smuggleri...klasa za mene...ako ikad zaigram ovo that is.

Deadwalker
16-03-2009, 23:36
Ja cu vjerojatno prvo kao sith igrat. A onda sigurno jos jednom kao bounty hunter...

keko
17-03-2009, 10:24
Bounty Hunteri love jedije?

hrčak
17-03-2009, 11:44
Bounty Hunteri love jedije?
Bounty Hunter lovionog za kog mu plate da ga ulovi i ubije

Teon
21-03-2009, 11:51
Yay imamo Bounty Huntere, my favorite :D

Deadwalker
21-03-2009, 13:03
e kako bu carski putovati s bounty hunter-om po galaksiji te radit assassin zadatke. Ono, nek ga jos lijepo zakompliciraju, ma milina...Ili imat nekakav brod u stilu onog od Jango/Boba Feta...eh :)

Hellboy
21-03-2009, 13:05
Krš od broda u stilu Millenium Falcona, smuggler i švercanje ne toliko legalnih sitica poput Holocrona dok te snage zakona ganjaju po galaskiji FTW. :D

Deadwalker
21-03-2009, 13:10
Ili recimo biti commandos sith/republika vojske, tajno upadat na neprijateljski teritorij(cloakovi i stealth, ne!? :) ), radit izvidnicu, onesposobljavati kljucne tocke...ma ono :D

Hellboy
21-03-2009, 13:35
Nah...samo želim letati galaksijom u oronulom brodu u Han Solo stilu. Han Solo mi je vjerojatno najkulniji lik u SW serijalu. Ne zamara se Silom, samo leti in his bucket of bolts, puca po Imperijalnim vojnicima...Ovo infiltriranje me ne privlači. Uvijek sam bio lik koji će uletjeti nečim letećim i raskrčiti teren kako spada. Čak i u BF serijalu nisam volio voziti tenkove i takve gluposti nego helikoptere. Jedino ne znam hoće li nam dopustiti uporabu brodova. Smuggleri nisu smuggleri ako nemaju kantu koju boja drži na okupu.

Deadwalker
21-03-2009, 13:39
Ja bas volim stealth i posebice ove cloak stvarcice(ono, mandalorian soldiers iz KOTORA, nesto najkulnije sta sam vidio u SW univerzumu) tak da inflitracija i iznenadno ubijanje mi se jako dopada. Ako bude takva nekakva klasa, nitko sretniji od mene...
Al ono, kad je sila u pitanju, the dark side ofkors...ono, jedva cekam

Teon
21-03-2009, 19:53
Potpune se slazem ^^

Jedva cekam da predstave Smugglera, neznam sto je kulnije. Bit Bounty Hunter, il se infilitrirat ili pak izbjegavat patrole ko Smuggler. Ma uglavnom milina... Ako sve izvedu kako treba mislim da ce ovo biti prva igra koju cu mjesecno placati kako bi igrao.

P.S. Cloak u KotORu rula :thumbs2:

Deadwalker
22-03-2009, 02:37
Eto, dođoh doma s feste, pola 3 je u noci, a ja si instaliravam KOTOR-a. :D Ne spava mi se, pa cu malo igrat...

cham3leon
22-03-2009, 13:50
Krš od broda u stilu Millenium Falcona, smuggler i švercanje ne toliko legalnih sitica poput Holocrona dok te snage zakona ganjaju po galaskiji FTW. :D

O da! :pray:

I na Tatooineu se cjenkat sa Đavama oko polovnih dijelova za swoopbike i strganih droida starih 50 godina. :P

Arbiter of Change
22-03-2009, 23:39
Službena potvrda na službenoj stranici, sa službenim slikicama i filmićima - Bounty Hunter je igriv. :)
http://www.swtor.com/info/classes/bounty-hunter

Deadwalker
22-03-2009, 23:50
nisam ni sumnjal da bude :) ...Nek jos predstave mercenary-a ili kakvu vojnicinu i nitko sretniji od mene...

Arbiter of Change
22-03-2009, 23:54
Iskreno, mene više zanima misle li uvesti alternativne melee klase, ne samo Jedi/Sith. Soldier je ranged klasa sa težim oklopima i gdje kojim termalnim detonatorom tu i tamo, ranger je full ranged (go figure) klasa, Teras Kasi su majstori hand to hand borbe, Ecchani Warriorsi mi se jedini čine kao prava melee alternativa.

Deadwalker
23-03-2009, 00:02
Ecchani Warriorsi mi se jedini čine kao prava melee alternativa.

pa da. U Kotor serijalu su cisti melee borci koji se samo i iskljucivo oslanjaju na tehniku tak da bi bilo ok da ta klasa bude prisutna u doticnoj igri. Samo bi onda pri sukobu sa jedi/sith klasom primjerice barem glede macevanja trebali biti nadmocniji ako vec ove dvije imaju silu na koristenje.

Arbiter of Change
23-03-2009, 00:08
Jo, kao da će Sila biti toliko superiorna (posebno jer je potvrđeno da ćeš od samog početka odmah moći stvoriti Jedi lika, na moju sveopću žalost). Balans, balans. :)
Mene samo zanima u koji "archtype" spada BH jer mi ga je malo teže smjestiti ovako napamet... nekakav Warrior/Rogue hibrid?

Deadwalker
23-03-2009, 00:16
po meni neka kombinacija rogue/explorer/soldier. Hmm, ako i bude neka klasa tipa Ecchani Warrior bit ce vrlo zanimljiv sukob sa primjerice BH klasom... :)

Feanor
23-03-2009, 00:25
Pa recimo bilo bi dobro sto se balansa tiče da su đedaji prvih 20-tak levela dosta slabi, ali ono ful slabi, tako da na kraju ostanu samo najuporniji, a kasnije da kickaju ass ali da ih je dosta malo i da jednog đedaja 2 bounty huntera ubiju bez beda...
ALi opet imam osjećaj da ce pun k... đedaja i sithiva trčkarat uokolo... Ali uzmimo to ovako, ako bude 10k igrača po serveru a igra se na 5-6 različitih planeta, računajte da svaki planet ima 6 milijardi ljudi to je 35-40 milijardi ljudi(ili bilokakvih dvonozaca sa mogućnošću sile) tako da se broj od 10k jedaja i ne cini prevelikim...

Hellboy
23-03-2009, 08:18
Jedi nikad ne bi smio biti toliko slab da ga samo 2 BH-a skinu. Ipak je Jedi, jači je, brži, okretniji - koliko je samo puta došlo do scena u igrama i filmovima u kojima se borite protiv više neprijatelja. Force speed je rješavao problem - jurcaš okolo, pokolješ sve živo i na drugim vratima si prije nego što njihovi dijelovi tijela počnu padati.

Feanor
23-03-2009, 10:06
Računaj da vježbe za đedaja počmu kad dijete ima 4-5 godina, a punopravni jedi postane tek sa 20-25 godina, znači puno je to treninga.Zato i kažem da bi recimo bilo dobro da su prvih 20-tak levela slabiji, a kasnije da rasturaju...
BTW. u epizodi dva se obi wan prilično namučio s bobba fetom....

Hellboy
23-03-2009, 10:08
Dok mu je kasnije Vader tek bio ravan. Da, dobra ideja. Isprva bi se morali skrivati i trenirati dok bi na kraju mogli upaliti lightsaber u nekoj rupi na Nar Shaddaa i promjeniti broj udova lokalnoj populaciji. :D

Feanor
23-03-2009, 10:10
Slična ideja je bila i u galaxiju, ali je bila loše realizirana jerbo nisi mogao postat jedi od početka nego si se prvo morao mučit ko neki obični ratnik i to puno mučit, a onda kad bi napokon postao jedi morao si se samo skrivat i bilo je ako umreš izgubio si lika za kojeg si potrošio pola godine života...

Hellboy
23-03-2009, 10:13
Permadeath u MMO igrama je žešće zeznuta stvar. Trudiš se kao majmun godinu dana, mama te zovne na ručak, i zbog trenutka nepažnje neki low lvl BH ti spiči lasersku zraku među oči i rasprši ti Silom pogonjeni mozak po pola Tatooinea. :D

Feanor
23-03-2009, 10:19
Heh, al si slikovit danas arm count planeta, mozak po tattoine-u... Evo ja mislim da bi moj mozak punjo bolje pasao na Koribannu u Valleyu of the Dark Lords... I jeli poznato koliko planeta ce biti u igri? Kolike ce biti velicine mapa po pojedinom planetu? znaci oce li biti planet recimo ko cijeli Azerot u Warcraftu ili ce biti malo veci nego u Kotor-u?

keko
23-03-2009, 10:20
Meni ideja permadeatha odlično zvuči jer onda baš stvarno paziš na lika i ne zaletavaš se bezveze,dok se ovako možeš i zajebavati,a to te ne treba brinuti jer se možeš ressurectati.

EDIT:A bilo bi i manje idiota i neozbiljnih igrača.

Herr Schnitzel
23-03-2009, 10:23
Ili mozda ogranicen broj ressurectova prije permadeatha? Mislim da bi to moglo funkcionirati.
I da, mislim da je zlocin ako serveri ne budu RP, ali fakat zlocin.

Feanor
23-03-2009, 10:32
Permdeath bi im odbio previše igrača, a lucas artsu je cilj prodat igru...Ja mislim da Warcraft ima perdeath da bi danas na blizzardovom serveru bilo 1/8 ljudi sto su danas tamo i to oni sa čeličnim živcima...
Mislim da bi shnitzel prvi općio s majkom LUcas Artsa kad bi mu se dogodio perm death sa jedijem lvl 80, iako sad govori suprotno....

Herr Schnitzel
23-03-2009, 10:34
Ne bi ni htio Jedija. Bounty hunter badass mofo ocem biti!

cham3leon
23-03-2009, 11:44
Neće biti nikakve restrikcije za igrače koji žele bit Jediji, već su autori potvrdili da će to razdoblje biti prepuno force usera, tako da je već sve spremno za hrpe Jedija. Što nije dobro, jer će pun qrac nubova početi kao Jediji i imat ćeš baš nikakav ugođaj kad susrećeš Jedije koji se zahebavaju okolo i govore l33tsp33kom.

Permadeath nije baš dobro rješenje, treba naći neku sredinu.

Deadwalker
23-03-2009, 11:50
to nije dobro, jer će pun qrac nubova početi kao Jediji i imat ćeš baš nikakav ugođaj kad susrećeš Jedije koji se zahebavaju okolo i govore l33tsp33kom.

zato cu ja biti Sith i tamaniti takve n00bove... :D Jos ako bude permadeath, milina, serveri ce biti cisti :D 8)
Salu na stranu, meni se sviđa opcija permadeath-a jer bi tako dobili, nazovimo to, "na ozbiljnosti igre" tj. svaki igrac bi trebao dobro razmisliti sta radi prije nego li ulazi u nekakvu tesku misiju, sto bi znacilo dobru pripremu uvijek. A glede force-usera, nemam nista protiv, bit ce i dosta NPC-a tak da se niti nebu previse primjetilo...A ni ostale klase nece biti zapostavljene ako balans bude dobar

cham3leon
23-03-2009, 11:52
Šta se toga tiče, permadeath bi bio super, ali malo drukčije razmišljaš kad te netko pwna :)

Kažem, mora se naći neka sredina, da svaki put kad crkneš izgubiš exp ili iteme ili nešto.

Deadwalker
23-03-2009, 12:00
istina, al bi tako bio jos veci dojam da "zivis u SW galaksiji". Recimo, postanes neki preopasni Sith, te u strahu neki mercenary naruci s BH-a da te sredi. Ti saznas da je stavljen "price on your head" i uz permandeath opciju itetekako bi morao drugacije igrat i jako paziti...zgodno, zar ne!? :)

Hellboy
23-03-2009, 12:05
Meh, permadeath bih i prihvatio, no tisuće Jedija koji jurcaju okolo sa low level lightsaberima će upropastiti dojam. Jedi mora biti uzvišen, galantan i ne tako čest. A ovdje će to biti klinci koji još u pelenama hodaju i samo se hoće klati u Jedi Knight stilu. :thumbs1:

Deadwalker
23-03-2009, 12:11
I mene zanima kako ce to sve izgledat u globalu. Jer fakat, ako bude previse jedi-a, bit ce bezveze. Al opet, pouzdam se u Bioware i nadam se da ce nekako rjesit ovu situaciju.
Dalje, mene iskreno zanima kolko ce biti planeta u igri, kolko ce oni biti veliki, kak bu svemir slozen, space bitke i sve ostalo. I ono, brijem da da bu ta igra na jednom Blue-Ray disku a instalacija ce biti oko nekih 50-ak Gb-a, I guess... :)

Arbiter of Change
23-03-2009, 13:01
Ma nemojte uopće ni razmišljati o permadeathu kod novih MMO naslova. Ono, zamislite da WoW ima permadeath... ljudi bi napuštali igru u masama. Ono što pokušavam reći je da PM danas jednostavno ne funkcionira zbog samog pristupa žanru koji je iznimno frenetičan i dinamičan te, kao rezultat tog dvoje, možeš poginuti zbog glupe stvari (ili jer te netko 1-shotao) i time si uništiti mjesece igranja. Jednostavno... ne.

Također, ne znam odakle vam to da će planeti biti u potpunosti istraživi kao kod SWG (osim ako nisam propustio neki interview). Zapravo, ja za sada vidim samo još jedan "themepark" MMO, a ne pravi sandbox kao što mu je bio prethodnik ili kao što su EvE Online i Saga of Ryzom. Vjerojatno će postojati mape i lokacije kroz koje ćemo se kretati kao i u većini popularnih mu suparnika.

Nodakim
24-03-2009, 00:45
E Jedi bih prihvation kao klasu omogućeno na početku ako i samo ako
1.Lightsaber korištenje treba biti poseban skill koji treba zasluziti.Mora biti naporno.
2.Force jako ograničen.Tek kasnije,puno kasnije da dosegne "uber awesome" razinu.
3.Razne restrikcije koje otežavaju levelanje.(ne mora biti drastično,just a thiny bit)

Arbiter of Change
24-03-2009, 21:39
E Jedi bih prihvation kao klasu omogućeno na početku ako i samo ako
1.Lightsaber korištenje treba biti poseban skill koji treba zasluziti.Mora biti naporno.
2.Force jako ograničen.Tek kasnije,puno kasnije da dosegne "uber awesome" razinu.
3.Razne restrikcije koje otežavaju levelanje.(ne mora biti drastično,just a thiny bit)
Sumnjam u to. Jednostavno, Jedi će biti samo još jedna klasa i neće imati nikakav privilegirani status kao što je imala u SWG-u.

E da, sad šteta što nitko ovdje vjerojatno ne prati PnP scenu jer su u sklopu Star Wars: Saga Edition izdane dvije zanimljive knjige; KotoR Era Campaign GuideSi Scum and VillainySkoji se bavi Smugglerima i Bounty Hunterima. Obe su zanimljivo štivo i dobar način za zagrijavanje za nadolazeći MMO, posebno za proširiti znanje o KotoR eri budući da su pisci zapravo koristili KotoR igre za inspiraciju, a ova druga jer ulazi u detalje oko dvije popularne klase te općenito krim miljeu u SW settingu.

Arbiter of Change
28-03-2009, 20:59
I nagađanja se opet rasplamsavaju sa slikom mogućih planeta i njihove podjele, zajedno sa Timeline filmićima.

http://www.priston.de/bilder/planetmap.jpg

http://www.swtor.com/info/timeline/timeline1

Arbiter of Change
28-03-2009, 20:59
Double post... ček, triple zapravo. :)
Brisnite ovaj.

cham3leon
28-03-2009, 23:26
Illum. Cool. Malo snijega da se ubaci. Također sjajno nalazište lightsaber kristala, ako se ne varam.

Kamino... i taj mi je poznat, ali ne sjećam se koji... wait, je li to bilo ono gdje je bila tvornica klonova u epizodi 2 ili 3?

hrčak
28-03-2009, 23:28
da.2. epizoda.

Hellboy
28-03-2009, 23:33
I uvod u Republic Commando kad se probudiš u epruveti. :D

Kostolomac
29-03-2009, 15:37
Jedan od najboljih game introa ikad :D

Srle
30-03-2009, 08:47
Baš me zanima jel ova mapa urađena tek tako, ili ćemo imati na raspolaganju 16 planeta. Dantooine ide sithu, a tatooine republici? Obi-Wan se u grobu prevrće zbog ovoga. Mada moram priznati da me ovi uvodi u igru (webcomici i ovaj timeline) nešto pretjerano ne fasciniraju.

keko
30-03-2009, 10:19
Teško da se prevrće u grobu kad još nije ni u planu...

Arbiter of Change
06-04-2009, 16:33
Jedan iscrpan tekst o Bounty Hunterima i općenito nekim stvarima koje će vam sigurno biti drago čuti:
http://www.swtor.com/news/bwblog/20090403_001

"There were a few decisions we made early on. First of all, there would be two distinct factions. This was Star Wars™, not Star Neutral Guy’s Adventure. When there is a war that spans an entire galaxy, nobody can stand on the sidelines."

"Second, no story content would ever cross factions. Star Wars is a story about good and evil -- it simply doesn’t make sense to have Jedi and Sith doing the same quests, answering the same calls to adventure, etc."

"Which leads me to the third decision we made: No class would exist in both factions – at least at first. Each class gets its own story; no story content exists on both sides."

Nodakim
07-04-2009, 00:24
Igra je propala mnogo prije nego što je izašla...
Šta su onda Smugglersi i Bounty Hunteri?Good?Evil?
Nijedno nema previše smisla...

keko
07-04-2009, 08:51
Bounty hunteri i smuggleri idu onoj strani koja da više para, pa su ih trebali tako i napraviti, da negdje pokupe neki contract i rade za neku stranu tako dugo dok ih ovi dobro plaćaju...

Nodakim
07-04-2009, 11:35
Da,ali ovdje je samo 1 strana kroz cijelu igru,nema promjene.
I klase neće biti iste za obje strane.

Deadwalker
07-04-2009, 15:30
Jedan iscrpan tekst o Bounty Hunterima i općenito nekim stvarima koje će vam sigurno biti drago čuti:
http://www.swtor.com/news/bwblog/20090403_001

"There were a few decisions we made early on. First of all, there would be two distinct factions. This was Star Wars™, not Star Neutral Guy’s Adventure. When there is a war that spans an entire galaxy, nobody can stand on the sidelines."

"Second, no story content would ever cross factions. Star Wars is a story about good and evil -- it simply doesn’t make sense to have Jedi and Sith doing the same quests, answering the same calls to adventure, etc."

"Which leads me to the third decision we made: No class would exist in both factions – at least at first. Each class gets its own story; no story content exists on both sides."

jako lijepo. Ovo će pridonijeti zanimljivosti i kvaliteti igre, ali i replay value-u. :thumbs2:


Šta su onda Smugglersi i Bounty Hunteri?Good?Evil?
Pa ono, ako ćemo gledati SW filmove, bounty hounteri su Evil ofkors(Jango, Boba Fett) a i bas se nemože reci da je ubojstvo good. Dok smugglere bi mogli strpat pod good aka republic frakcija jer ono, ne rade nista lose osim sto svercaju,hehe, a i ono, Han Solo... :wink:

Nodakim
07-04-2009, 21:10
Smuggleri opskrbljuju Bounty Huntere ^^

Arbiter of Change
08-04-2009, 16:22
Mislim da su u jednom interviewu spomenuli "Republic's less savory allies"-e što nas navodi na to da će bar jedna od tih klasa biti na strani pozitivaca. Sada imamo zanimljive situacije svuda po netu, a to su da SWG veterani masovno nahrupljuju i pljuju po ToR-u prije nego li je igra i izašla ili se nadaju da će biti SWG2, nešto što je već sada jako jasno da se neće dogoditi.

Deadwalker
09-04-2009, 11:06
A ono, uvijek ima nezadovoljnih i koji bi htjeli nesto drugo. Al cinjenica je da su manjina, a i sumnjam da u LucasArts-u nešto previše mare za njih... :wink:


Mislim da su u jednom interviewu spomenuli "Republic's less savory allies"-e što nas navodi na to da će bar jedna od tih klasa biti na strani pozitivaca.

to bi valjda bili Smuggleri onda :)

Nodakim
09-04-2009, 19:44
Bendaju Lore,to mi se ne sviđa.

Arbiter of Change
09-04-2009, 23:05
Iskreno i nije neko veliko savijanje. Smuggleri aka. Krijumčari ionako generalno više spadaju među pozitivce zbog same politike kojom operiraju (krijumčarenje dobara na Imperijom okupirane svjetova), premda je ona najizraženija postala za vrijeme perioda u kojem igra nije smještena tako da... ne znam, osim ako ne budu nekakve mirror klase, u što čisto sumnjam, biti će zanimljivo vidjeti kako će se razlikovati BH i Smuggleri. A i sam SW setting nije toliko striktno definiran kao fantasy setting tako da ne moraju sve klase biti jedan archtype.

Pod pretpostavkom da će strane biti balansirane, naravno.

Creed
14-04-2009, 01:07
Mene zanima koje su im jos klase u planu jer kao sto je vec spomenuto ja bih volio imati nekakvog obicnog vojnika koji ono "fighting trough the ranks" i take sheme, a i mogli bi se specijalizirati kao naprimjer pilot, commando, tank driver :D . Ali i druge rase bi mogle biti fora, tipa wookie, mandalorian i bezbroj ostalih (take your pick). Istina sto ste vec i vi rekli bit ce sve puno (u pocetku) jedi-a koji nece imati pojma sta rade, zato ce biti zabavno sa sithom upadati i rasparamparcaditi sve te njubine na male komadice. Jedan zgodan spekt bi bio kad bi sve klase nekako ovisilie o drugima npr. bez smmuglera nma powercell-ova za saber i takve stvarcice.

Za sada igra izgleda genijalno i moguci je veliki protivnik WoW-u jer ipak mislim da ima vise SW od War fanova u svijetu. No nacin placanja me jedino zabrinjava jer ako bude kao WoW... buh-bye.

P.S.: sorry ako sam ponovio neke stvari sto ste vi rekli samo sam pogledom preletio preko postova :P

Hellboy
14-04-2009, 12:56
SW definitivno ima više fanova od Warcrafta, no imaj na umu da je veći dio tih fanova i prilično stariji od prosjeka dobi WoW igrača. Dok WoW u prosjeku najviše igra ekipa u dobnoj zoni od 14-19 godina, SW fanovi su prilično stariji i iako zvuči stereotipno, no možda zbog dobi nisu raspoloženi za igranje. Samim time dobar dio fanova ispada iz jednadžbe.

cham3leon
14-04-2009, 13:00
Da, slažem se. Ipak, možda se to neće toliko osjetiti, budući da danas sve generacije igraju. Ali TOR mi zasad djeluje kao igra sa mnogo manje sadržaja nego WoW, pa možda i to malo odbije igrače...

Arbiter of Change
14-04-2009, 13:27
SW definitivno ima više fanova od Warcrafta, no imaj na umu da je veći dio tih fanova i prilično stariji od prosjeka dobi WoW igrača. Dok WoW u prosjeku najviše igra ekipa u dobnoj zoni od 14-19 godina, SW fanovi su prilično stariji i iako zvuči stereotipno, no možda zbog dobi nisu raspoloženi za igranje. Samim time dobar dio fanova ispada iz jednadžbe.
Pored situacija sa fanovima, problem SW-a je taj što mu je primarna metoda privlačenja novih fanova putem filmova, a tu si uvijek ograničen, posebno jer čika Lucas ne želi više snimati dugometražne filmove. Naravno, imaš igre i EU materijal, ali SW je slavu stekao i održavao uglavnom filmovima. Isto tako, možda sam to samo ja, ali stvorio se nekakav dojam da je SW završio na marginama - nema igara, nema filmova (eventualno ovi animirani)... jednostavno nema prisustvo više kao što je imao na dolasku novog stoljeća, tj. pri dolasku Prequel trilogije.

Što se tiče ToR-a i odnosa koji ima sa fanovima, mislim da je glavni uzročnik nesporazuma i nesuglasica taj da nitko ne zna kakva će igra zapravo biti tako da imaš, na jednu stranu, zagrižene i ogorčene SW: Galaxies fanove koji samo žele nastavak istoimene igre aka. sandbox igru bez ograničenja, a na drugoj imaš "WoW-aše" i druge koji žele moderni theme park MMO sa poznatim mehanikama i pristupom. Mene bi osobno ugodno iznenadilo kad bi Bioware smislio neki treći pristup, uzimajući u obzir njihov pedigre.

Deadwalker
14-04-2009, 13:34
posebno jer čika Lucas ne želi više snimati dugometražne filmove

ovo uzmi s velikom zadrskom :wink: . To je govorio i dok je snimio ona prva tri filma. Brijem si da cemo vidit 7. 8. i 9. epizodu jer se moze reci da LucasArts zivi na Indiana Jonesima i SW-ima, a financije su ona stvar koja sve pokrecu...filmovi ce doci, prije ili kasnije


SMene bi osobno ugodno iznenadilo kad bi Bioware smislio neki treći pristup, uzimajući u obzir njihov pedigre.

pa moze biti. Naime, dobro kazes, jos nitko nezna kako ce igra na kraju izgledat pa bi se moglo desiti da dobijemo neki novi ili barem unaprijeđeni sustav MMO-a. Sve je moguce

cham3leon
14-04-2009, 14:35
Vjerojatno će počet snimat neke filmove iz nekog drugog razdoblja kad mu prifali novaca, ali i on je star...

SW će uvijek imati svoje fanove, ali nekako mi se čini da blijedi. Neću reći da više nema ni SW igara, budući da je nedavno izašao Force Unleashed, ali i ta igra nekako gubi onaj oriđiđi SW štih. Od uzbudljive priče blago protkane duhovnim tajnama svemira, sa Jedi-ima koji presijecaju standardni SF setting misterioznošću, elegancijom i kul moćima nekako smo došli do prenatrpanosti misticizmom i preseravanja sa moćima Sile. Ovo možda nema veze s TOR-om, ali ono što Bioware za istoga najavljuje je razdoblje koje je bilo prenatrpano Jedijima, što mi opet nekako odskače od SW-a kakav poznajemo :/

Creed
14-04-2009, 23:56
Da ali to razdoblje s puno jedia su morali odabrati jer ce biti nebrojeno mnostvo njih kad igra krene a i događaji u to vrijeme poput napada sithova, pa taj mir, pa neka vrsta hladnog rata.

Sto se filmova tice voli bih vidjeti jos jedan bez obzira na radnju iako neznam sto bi bilo nakon zavrsetka zadnjeg filma, radnja se po meni jako razvodnila.

str1k3r
15-04-2009, 00:13
Ako SW: The Old Republic bude i 1/16 KOTOR-a bit će igra fenomenalna

cham3leon
15-04-2009, 08:01
Da ali to razdoblje s puno jedia su morali odabrati jer ce biti nebrojeno mnostvo njih kad igra krene a i događaji u to vrijeme poput napada sithova, pa taj mir, pa neka vrsta hladnog rata.

Sto se filmova tice voli bih vidjeti jos jedan bez obzira na radnju iako neznam sto bi bilo nakon zavrsetka zadnjeg filma, radnja se po meni jako razvodnila.

Naravno, ali mogli su malo drukčijim pristupom urediti te klase tako da ne bude previše Force Usera.

Ne mora nužno značiti da bi se novi filmovi bazirali na vremenskom razdoblju iza prethodnih. Pogledaj što je BioWare napravio s prvim KOTORom. Našli su (točnije, izmislili) jedno dosad nepoznato razdoblje SW povijesti tako da su si osigurali mnogo prostora za kreativnost. Lako je u SW-u odabrati neko nepoznato razdoblje i sastaviti novu priču.

Creed
15-04-2009, 10:57
Vidis tu si u pravu, na to nisam ni pomisljao :). Bilo bi odlicno vidjeti madalorske ratove i svu nihovu masineriju.

Jos jedna stvar. Jucer sam malo igrao Battlefront 2 i vidio sam da se cak i jedaji mogu ubiti jer sam igrao sa emperorom i granata me ubila a na obi-wanu su me 3 droideke gankale :(, tako da mislim da ce tako biti i u TOR-u. Imati ce jedaji i sithovi silu ali ako im netko baci granatu ili ih sniperom nevjerujem bas da ce prezivjeti ;). Mislim da ce to biti jedan od glavnih nacina ubijanja u igri, sniper i bye-bye little jedi.

Deadwalker
18-04-2009, 04:00
Pogledaj što je BioWare napravio s prvim KOTORom. Našli su (točnije, izmislili) jedno dosad nepoznato razdoblje SW povijesti tako da su si osigurali mnogo prostora za kreativnost.

Istina. Zapravo taj Kotor je po meni imao radnju bolju nego svi SW flimovi zajedno. Ono, igra je bas bila "filmski blockbuster".


nekako smo došli do prenatrpanosti misticizmom i preseravanja sa moćima Sile. Ovo možda nema veze s TOR-om, ali ono što Bioware za istoga najavljuje je razdoblje koje je bilo prenatrpano Jedijima, što mi opet nekako odskače od SW-a kakav poznajemo :/

to bi se odnosilo na Kotor 2 samo :wink: . Ponovo kazem, dok je dvica skroz nekak "filozofski orjentirana igra", jedinica je bas prava "SW igra" sa svim carima SW univerzuma kao sto su intrigantna radnja, napete bitke, humor, pravi SW feeling, ma sve... :pray:

btw, ova tema bi trebala pod sticky...

Grim
18-04-2009, 12:57
Ja po prvi put igram KOTOR i igra mi je apsolutni zakon (usla medu top 5 igra) i ako TOR bude imalo slican ja sam zadvoljan... samo molim Boga da ne bude pay2play... :(

Deadwalker
18-04-2009, 18:17
samo molim Boga da ne bude pay2play... :(

99% ce biti, rijec je o MMORPG-u... :wink:

Grim
18-04-2009, 18:19
samo molim Boga da ne bude pay2play... :(

99% ce biti, rijec je o MMORPG-u... :wink:
Oh no... fuck.. damn.... :cry:
Svejedno cu morati igrat... i placat... fuck...

Deadwalker
18-04-2009, 20:34
Bioware je otkrio detalje jos jednog planeta u igri. Rijec je o Ord Martell-u, planetu Outer-Rima, koji je pod kontrolom Republike. Ono sto je vrlo zanimljivo, da citiram tekst: "Ord Mantell soon became a haven for smugglers, pirates, and bounty hunters, and the local government fell under the sway of the crime syndicates — a dynamic that remains in place to this day.....Despite the planet's status as a critical Republic military outpost, local goverment is controlled by criminal elements...". Prema svemu ovome, možda mozemo zakljuciti da ce Smuggleri i bounty hunteri ipak raditi za potrebe Republike, ili ce barem korumpirana vlast surađivat s Republikom...zanimljivo u svakom slucaju, zar ne!? :wink:
Prema screensima (http://www.swtor.com/media/screens/republic-military-base)Splanet me jako podsjeca na Utapau sistem iz SW filmova i fakat, Bioware je velemajstor kada je u pitanju docaravanje SW univerzuma. Super posao su napravili u Kotoru, ovdje to, barem prema artworkovima, izgleda jos bolje. Veliki palac gore... :thumbs2:

cham3leon
19-04-2009, 19:51
to bi se odnosilo na Kotor 2 samo :wink: . Ponovo kazem, dok je dvica skroz nekak "filozofski orjentirana igra", jedinica je bas prava "SW igra" sa svim carima SW univerzuma kao sto su intrigantna radnja, napete bitke, humor, pravi SW feeling, ma sve... :pray:

Tako je, točno to sam mislio! :thumbs2:

Srle
01-05-2009, 19:47
4 planete (VqcI55zZTA0)
Ništa novo, ali mi je zapalo za uho kad je jedan od likova rekao "they will steal your starship", te ja pomislih da bi bilo dobro kad bi imali vlastite starshipove, a ne putovali s planete na planet nekim generic "all aboard!!!!" jedan-za-sve starshipovima. Još kad bi opcija customize postojala za iste.....

Arbiter of Change
02-05-2009, 15:30
Zanimljivo, ali iskreno nisu nam ništa konkretno rekli, a ja sam osobno bio upoznat s većinom toga što su spomenuli, da ne spominjem kako smo neke od tih planeta već i imali priliku istražiti u prijašnjim SW igrama.

Da_killah
03-05-2009, 14:03
nal hutta i tython koliko znam nisu bili u nijednoj sw igri, za ord mantell sam prije ovoga čuo samo u nekoj knjizi iz thrawnove trilogije, ja mislim, a kakva bi to sw igra bila bez korribana, posebno za dark-sidere

Srle
08-05-2009, 18:38
trooper klasa (http://swtor.com/info/classes/trooper)
Moram priznat zadovoljan sam onim što vidim. Te kako kažu U Bio Ware-u ovo je "Best ranged class in game". Al još uvijek se pitam zašto ne objave dve klase za koje sigurno znamo da će ih biti: Jedi i Sith. Uglavnom vele da će imati spreman demo za nadolazeći E3 (kad će ga bit, zna li iko) te da će tad otkriti većinu stvari glede igre...

Grim
08-05-2009, 18:54
trooper klasa (http://swtor.com/info/classes/trooper)
Moram priznat zadovoljan sam onim što vidim. Te kako kažu U Bio Ware-u ovo je "Best ranged class in game". Al još uvijek se pitam zašto ne objave dve klase za koje sigurno znamo da će ih biti: Jedi i Sith. Uglavnom vele da će imati spreman demo za nadolazeći E3 (kad će ga bit, zna li iko) te da će tad otkriti većinu stvari glede igre...
Nije moj stil ja cu biti Bounty Hunter, Jedi ili Sith.

Nodakim
08-05-2009, 19:59
Super,Jedi nisu jedina uber cool klasa,ajde barem će jedan dio ljudi igrati druge klase...

Deadwalker
08-05-2009, 21:24
ajd hvala bogu. Moja ocekivanja se ostvaruju i vec sam prije rekao da bih volio vidjet soldier klasu i eto veselja 8)
Slazem se Nodakimom, kak mi se cini bit ce dosta klasa i balans bu dosta dobar tak da se ne treba plasiti da cemo u igri samo viđat jedi i sith klase... :bravo:

cham3leon
08-05-2009, 21:30
Ali će iste svejedno biti daleko popularnije od non jedi klasa. Što još uvijek nekako ne štima :/

Grim
08-05-2009, 21:37
Ali to ce biti cudno, ja vjerujem da je jedi jaci od nekog troopera... :? , svejedno trebat ce to dobro izbalansirati.

Arbiter of Change
09-05-2009, 10:36
Impresivno. Oduvijek sam bio fan Clone Trooper dizajna, a ima i sticky bombe... odlično. :)

dayvee
12-05-2009, 18:35
Ali će iste svejedno biti daleko popularnije od non jedi klasa. Što još uvijek nekako ne štima :/

Navest ću recimo primjer Age of Conana gdje se smatralo da će većina igrača biti Barbari jer je Conan = Schwarzenegger u filmovima barbar. Ali ipak su se klase raspodijelie ravnomjerno uz manje korekcije kako su mijenjali balans broz patcheve. Barbara je igralo u prosijeku 8 - 11 % igrača.

Sigurno je da Bioware i Lucas Arts ne bi niti pravili igru da očekuju da će 75% igrača biti Sith i Jedi. Nadam se da će napraviti dobar balans klasa i da će punuditi dosta atraktivnosti non force klasama, i razloga fa ih igrači izaberu nauštrb Jedi/Sith klasa..
Sve u svemu SW TOR ima ogroman potencijal, rade ga renomirani majstori, mislim da je među najboljim igrama koje se očekuju uz recimo Starcraft 2.
Ipak tko ne bi želio živjeti u Star Wars svijetu... :thumbs2:

cham3leon
12-05-2009, 18:58
Ali Jedi klasa je superiorna naspram ostalih, bar po tome što jedina koristi force.

Kostolomac
12-05-2009, 19:57
Ma Force će se radi balansiranja izjednačiti sa prednostima drugih klasa. Nisu oni blesavi, vjerujem da će igra ispast odlično :D
Btw sjeti se koliko je Obi-Wan imao problema sa Jango Fettom npr :P

Arbiter of Change
12-05-2009, 20:05
Makar prequel filmovi (Epizoda 1, 2 i 3) bili canon meni su loši u tom pogledu je su potpuno promijenili odnos Sila vs. konvencionalne metode ratovanja... i to sve radi popularnosti i flashy CG efekata koji su krasili filmove. To je dovelo do toga da su Jediji postali uber mašine za makljažu svega živog i neživog (sjetite se i igre SW: Force Unleashed, koja je isto canon, pa razmislite o pretjerivanju) što je dovelo do GOLEMOG odstupanja od originalne trilogije gdje su Jediji bili dramatično drugačije prikazani po pitanju vještine. Ono, Luke Skywalker je najjači, globalno gledano, Jedi ikada pa opet (ni kroz filmove ni kroz EU materijal) nije bio neki uber dude koji je mogao WTFPWN-ati sve što se kreće.

Ukratko, biti će balansirano jer je MMO i jer je u original trilogiji sveprisutna tema da Jediji nisu svemoćni kad su u pitanju konvencionalna oružja tipa blasteri.

Srle
12-05-2009, 20:35
SOno, Luke Skywalker je najjači, globalno gledano, Jedi ikada pa opet (ni kroz filmove ni kroz EU materijal) nije bio neki uber dude koji je mogao WTFPWN-ati sve što se kreće.
Ukratko, biti će balansirano jer je MMO i jer je u original trilogiji sveprisutna tema da Jediji nisu svemoćni kad su u pitanju konvencionalna oružja tipa blasteri.
Luke je bio najjači Jedi za vrijeme dešavanja prve triologije zato što je bio jedini jedi, a s druge strane on je bio neki polu-jedi zato što nije od samog početka bio treniran in the ways of the force. Tek kasnije je postao uber bad-ass ninja jedi. Ne mislim da jediji trebaju bit kao u TFU-um, ali ipak bi trebali (po mom mišljenju) biti bliže takvom konceptu.
A zaboravljaš kad Vader dlanom odbija Solove napade, ili sam Luke na brodu jabbe the butt-a? I tad su bili nadmoćniji od blastera.
Balansirana igra biti mora, ali opet smatram da će min. 80% biti force useri, osim ako uvedu opciju da non-force user može imati lightsaber. Ja definitivno ne znam za vas, ali ja planiram odma za početnu klasu izabrati da budem Jedi. Jest da je Sith raja, al Yoda nikad nije bio sith a ni Mace Windu (kAiLxY4Czxs),ni Obi-Wan (_-uMyTUqvjY)Sa s druge strane ovo je očigledno sith (KrzIaRwAMvc), a ja s ovakvima neću.

Kostolomac
12-05-2009, 21:52
Prejaki clipovi :rotfl:

Hellboy
13-05-2009, 08:08
Ono, Luke Skywalker je najjači, globalno gledano, Jedi ikada pa opet (ni kroz filmove ni kroz EU materijal) nije bio neki uber dude koji je mogao WTFPWN-ati sve što se kreće.
Ekšueli, Anakin je po broju Midichloriana a samim time i po povezanosti sa Silom, bio moćniji i od Yode. Samo što je...izgubio dio toga kad je mislio da više tlo nije nekakva prednost. :D

Besides, Luke je papak koji je čak i na Tamnoj strani bio neko vrijeme. Lejmer. Kad je Luke zapravo razvalio nekog kako spada? Death Star? Iskoristio je bug u AutoCadu zbog kojeg su previdjeli da im treba poklopac na ispušnoj cijevi. Vader? Bio je starac sa hrpom mehanike, nije imao većinu svojih dijelova i imao je gadan bronhitis/astmu/manjak pluća i još mu je pustio. Luke ne bi imao šanse protiv Vadera kad je ovaj bio na vrhuncu moći. Ni protiv Death Stara da ju je dizajnirao netko s mozgom.

dayvee
13-05-2009, 08:37
Jedan od načina blansiranja su sami questovi. Dovoljno je da vrlo rano naprave grupne quesove koji se ne mogu preskočiti, a da za njih treba balansirana grupa. Recimo da ga ne može završiti grupa od 4 force usera i 2 non force; već da je potrebna ravnomjernija kombinacija zbog slabosti i prednosti klasa. :D
Svaki igrač je u biti heroj i nije recimo običan stormtrooper, več je na svoj način poseban i elitan; ima puno više šansi protiv Jedija. :rambo:
Jedi i Sith klase još nisu službeno najavljene tako da se još ne zna kako će funkcionirati njihov koncept.
Prisjetimo se samo SW Galaxies-a gdje Jedi prvotono nisu uopće bili klasa koju se moglo izabrati, već je trebalo postati Jedi mukotrpnim i dugim igranjem. Ima ih koji još vjeruju u takav koncept, ja sumnjam da će SW TOR imati sličan, ali nikad se ne zna.
Mislim da su Bioware i Lucas Arts svijesni da moraju na neki način osigurati ravnomjeran raspored igrača po klasama; bez obzira na to što bi većina htjela vitlati lightsaberom i telekinezom; inaće igra neće imati smisla.
Nadam se i vjerujem da ća balans klasa biti odličan. :)

Arbiter of Change
13-05-2009, 10:07
Ono, Luke Skywalker je najjači, globalno gledano, Jedi ikada pa opet (ni kroz filmove ni kroz EU materijal) nije bio neki uber dude koji je mogao WTFPWN-ati sve što se kreće.
Ekšueli, Anakin je po broju Midichloriana a samim time i po povezanosti sa Silom, bio moćniji i od Yode. Samo što je...izgubio dio toga kad je mislio da više tlo nije nekakva prednost. :D

Besides, Luke je papak koji je čak i na Tamnoj strani bio neko vrijeme. Lejmer. Kad je Luke zapravo razvalio nekog kako spada? Death Star? Iskoristio je bug u AutoCadu zbog kojeg su previdjeli da im treba poklopac na ispušnoj cijevi. Vader? Bio je starac sa hrpom mehanike, nije imao većinu svojih dijelova i imao je gadan bronhitis/astmu/manjak pluća i još mu je pustio. Luke ne bi imao šanse protiv Vadera kad je ovaj bio na vrhuncu moći. Ni protiv Death Stara da ju je dizajnirao netko s mozgom.
Znam, zato sam i istaknuo najjači inače, ne što je netko mogao biti. Promatram sve u konačnom stanju. :)

Ti zanemaruješ njegovu ulogu u Expanded Universe-u gdje je praktički jedan od najvažnijih likova za kasnije radnje Nove Republike (da ne spominjem koliko puta spašava istu) i drugima gadarijama koje se tada počinju događati (Yuuzhan Vong invazija, npr), a da i ne spominjem kako je jedan od uber Sith lordova (kojeg neću imenovati jer je major spoiler za EU, posebno ako niste čitali knjige/stripove) de facto rekao da je Luke najbolji Jedi ikada što se tiče vještine rukovanja lightsabreom i općenito poznavanjem Sile, samo što farmer nije bio sklon isticanju.

I ono, drma Maru Jade. :)

@Srle:
Force Deflect je to bio i istina, nisam ni mislio reći da su Jediji lošiji ili na istoj razini kao blasteri, samo da definitivno nisu uber naprama njih. Vidiš i u prequel filmovima, ako se nadaš takvim Jedijima u igri, da su svi oni Masteri i drugi pali lagano uslijed fokusirane paljbe 5-6 Klonova nakon što je izdana Order 66.

Hellboy
13-05-2009, 12:03
Maru Jade mu priznam, no svejedno mi nije nešto posebno čak ni kad je postao velika faca. Anakin, Yoda, Ben i Qui-Gon su mi daleko kulniji. I naravno, tu je neosporni dueling talent gospodina Windua čiji je stil graničio sa Tamnom stranom.

Srle
13-05-2009, 12:19
@Srle:
Force Deflect je to bio i istina, nisam ni mislio reći da su Jediji lošiji ili na istoj razini kao blasteri, samo da definitivno nisu uber naprama njih. Vidiš i u prequel filmovima, ako se nadaš takvim Jedijima u igri, da su svi oni Masteri i drugi pali lagano uslijed fokusirane paljbe 5-6 Klonova nakon što je izdana Order 66.
E takvi Jediji trebaju i biti. Da padnu tek kad su ultra brojčano nenadmoćni. Što priznajem nekako neće biti u TOR-u, al opet mislim da jedan trooper ili prosiječni Bounty hunter nemaju šta da traže naspram jednog jedija. I da moje viđenje SW cannona je slijedeće: Ukoliko ne izlazi na CD/DVD i ukoliko nije dinamično, odnosno pokretno onda nije cannon. Što će reći za cannon ja samo priznajem filmove i igre (doduše neke), a sve one knige (pogotovo koje se dešavaju nakon 6-e epizode) ne priznajem, pa da mi i sam Lucas kaže da moram.
Obi-Wan (k_6HUWBeabk&feature=related)Sjoš jednom.

Hellboy
13-05-2009, 12:22
Zašto? Star Wars priča tek postaje zabavna u Expanded Universeu. Stotine novih likova, lokacija, potpuno drukčiju sliku o GFFA dobiješ.

Srle
13-05-2009, 12:34
Zašto? Star Wars priča tek postaje zabavna u Expanded Universeu. Stotine novih likova, lokacija, potpuno drukčiju sliku o GFFA dobiješ.
A jednostavno ne znam, ali ono malo što sam pročitao (nekih 10-15 knjiga) mi je suhoparno i dosadno. Možda je do mene, ali nisam pročitao ni jednu SW knjigu da mi se svidjela. Lakše mi je bilo čitati Kanta i Hegela.

dayvee
13-05-2009, 14:07
Poznato je da su Boutny Hunter dobri :kill: protiv Jedia, pa bi ta klasa trebala imat određene prednosti.
Zamislimo recimo pvp borbu Bounty Huntera i Stormtroopera protiv 2 Jedija; BH ispali onaj konopac i veže Jedije na par sekundi, tako da ne mogu odbijati lasere; a Stormtrooper ih šora heavy blasterom. U SW svijetu postoje likovi ( Jabba, Watto) koji nisu weak-minded pa na njima na pali većina force powera.
:wink: Moguće je da će neke klase imati određene force resistant sposobnost.
Dosta toga će ovisitio i o specu likova, tj. sustavu featova, talenata ili slično. Recimo ako Jedi uloži dosta bodova u odbijanje lasera lightsaberom biti će dobar protiv blastera, ali će ga neki Sith koji je speco recimo borbu lightsaberom sasječi sa lakoćom. :twisted:
U većini MMORPG-ova postoji takozvani sustav "papir, kamen , škare", što znači da je odrđena klasa jaka protiv neke, ali istovremeno slaba protiv neke druge.
Ako dobro naprave balans klasa, uz sav potencijal Star Wars svijeta i priče, trebao bi to biti najbolji MMORPG ikad i preueti primat od WOW-a na par godina. :thumbs2:

Hellboy
13-05-2009, 16:34
Da je samo balans klasa potreban nekoj igri da preuzme mjesto koje WoW drži, misliš li da igra sa savršeno balansiranim klasama to ne bi već napravila?

Arbiter of Change
13-05-2009, 18:07
@Hellboy:
A hebiga, ti gledaš po nekakvom kvlt faktoru, a ja baš po konkretnom power ratingu. :)

@Srle:
Koliko se ja sjećam, Lucas je sam definirao da su svi (animirani) filmovi i igre striktno canon, sve ostalo mora dobiti potvrdu da bi postalo. Od EU definitivno Thrawn trilogija koja ne da je praktički jedan grandiozni uvod u EU već je i, po meni po onomu što sam sve pročitao, među najboljim djelima koja su ikada napisana za EU. Thrawn je predobar lik i samo mi je žao što ta trilogija nije vidjela ekranizaciju jer je prokleto zanimljiva.

@dayvee:
Ja se baš iskreno nadam da će odbaciti taj papir-škare-kamen pristup i da ćemo dobiti nešto novo... premda se ja i ne bi složio da se taj pristup koristi danas budući da, teoretski barem, svaka klasa ima šansu i može ubiti svaku drugu klasu ako se pametno igra. Naravno, nije tako u praksi, ali ne koristimo striktno definirano već spomenuti princip već ga samo koristimo kao neku vrstu osnove. Krivim ljude općenito jer imaju potrebu za kategoriziranjem.

Hellboy
13-05-2009, 18:11
Kvlt faktor je iznimno bitan. Uzmi Vadera za primjer. Osim što je inkarnacija Tamne strane i najmoćniji korisnik Sile u povijesti GFFA, oličenje je kulnosti od trenutka kad je ušao u oklop. Gušenje nekog preko interkoma nije stvar koju viđaš svaki dan, a Lukeov najveći doseg je ostanak bez ruke u dvoboju u Cloud Cityju. Tehnički govoreći, ne sjećam se niti jednog Lukeovog uspješnog pothvata kojeg je izveo sam i kako spada. Čak mu je i Luuke zadavao probleme. A cijela heksalogija je priča o Vaderu, ne Lukeu. Uspon, pad i konačna ravnoteža u Sili.

The Boz
13-05-2009, 18:21
Konačno da se netko složi sa mojom tezom da je Darth glavni lik u Star Warsu, a ne Luka ili Samac.

Arbiter of Change
13-05-2009, 18:31
Jo, pa to se valjda do sada podrazumijeva budući da je jedini prisutan u svim filmovima (ali kraj 3. epizode... moglo je i bez klišeja). :)

Nisam fanboy (zapravo, ova je rasprava krenula krivim smjerom - od mog spomena Luka kao primjera old schoolSJedija, ali nema veze), ali mislim da je fora s Lukom upravo u tome da se on dosta toga sam uvježbao (tj, bez formalnog učitelja od rane dobi) i zato, well, nije toliko impresivan niti ostavlja badass dojam na prvi pogled. Mislim, stari Jedi red je bio ono, grandiozan i sve što ide uz to, dok je Luke više Jedi "novog kova" s čime se dobro uklopio u post-Palpatine manje pompozniju Novu Republiku... kao i recimo neki drugi likovi tipa Kyle Katarn.

Da_killah
13-05-2009, 18:32
pa to je i sam lucas rekao :)

Srle
13-05-2009, 19:13
Konačno da se netko složi sa mojom tezom da je Darth glavni lik u Star Warsu, a ne Luka ili Samac.
Pa tako i mora biti. Ko drukčije misli....KLETVA NA NJEGA!!!!!


(zapravo, ova je rasprava krenula krivim smjerom - od mog spomena Luka kao primjera old schoolSJedija, ali nema veze),
koliko sam ja primjetio u bilo kom do sad topicu o SW igri rasprava uvijek krene u drugom smijeru.... treba napraviti topc tipa Star Wars generalna rasprava, ili tako nešto gdje svi možemo drobt generalno o SW-u o EU-u i o Sili....

Hellboy
13-05-2009, 19:33
Jo, pa to se valjda do sada podrazumijeva budući da je jedini prisutan u svim filmovima (ali kraj 3. epizode... moglo je i bez klišeja). :)

Nisam fanboy (zapravo, ova je rasprava krenula krivim smjerom - od mog spomena Luka kao primjera old schoolSJedija, ali nema veze), ali mislim da je fora s Lukom upravo u tome da se on dosta toga sam uvježbao (tj, bez formalnog učitelja od rane dobi) i zato, well, nije toliko impresivan niti ostavlja badass dojam na prvi pogled. Mislim, stari Jedi red je bio ono, grandiozan i sve što ide uz to, dok je Luke više Jedi "novog kova" s čime se dobro uklopio u post-Palpatine manje pompozniju Novu Republiku... kao i recimo neki drugi likovi tipa Kyle Katarn.
Osobno, preferiram taj stari i grandiozni Jedi Red iz BBY ere. Jediji iz ABY ere su mi više slični ludom Maxu i nisu mi toliko...well...Jedi-like. Uzmimo samo stari Jedi Council. Bio je veleban krug Jedi Mastera. Novi Jedi Order nema ničeg takvog. Jediji novog kova jurcaju po galaksiji i krše Imperial Remnante, Vongovce, Careve klonove, unuke i praunuke i općenito ne ostavljaju dojam Jedija. Više mi vuku na random likove koji su pronašli hrpu lightsabera nakon izvršenja order 66, pokupili ih i sad vitlaju po svemiru. Jedan Qui-Gon mi je daleko draži Jedi u svoj svojoj jednostavnosti, maestralnom kontrolom lightsabera i svojoj halji nego jedan Katarn koji mi vuče na svemirskog klošara koji slučajno barata Silom. Ono što mi je najzanimljivije u EU-u su raspleti obiteljskih odnosa i zanimljivi putevi na koje je Sila navela neke članove Solo i Skywalker obitelji.

Nodakim
13-05-2009, 20:29
Da je samo balans klasa potreban nekoj igri da preuzme mjesto koje WoW drži, misliš li da igra sa savršeno balansiranim klasama to ne bi već napravila?


Neke igre su toliko ne balansirane da su praktički savšreno balansirane,pogledaj Guild Wars...

Hellboy
13-05-2009, 20:33
Točno to i želim reći. Sam balans klasa nikako nije dovoljan da dobiješ igru koja će srušiti WoW.

dayvee
13-05-2009, 22:44
Točno to i želim reći. Sam balans klasa nikako nije dovoljan da dobiješ igru koja će srušiti WoW.
Naravno da nije samo dobar balans klasa dovoljan, zato sam i rekao da se nadam da će s obzirom na široki potencijal Star Wars svijeta, priče i svih elemenata; SW TOR postati vrhunska igra. :)

Deadwalker
14-05-2009, 10:37
Točno to i želim reći. Sam balans klasa nikako nije dovoljan da dobiješ igru koja će srušiti WoW.

pa meni primjerice totalno nebitno da li ce ova igra srusiti WoW. Meni je samo bitno da igra bude iznimno kvalitetna s velikim replay valuem. Ovo je prvi MMO naslov koji planiram ozbiljno igrat i ako cu vec morati placati mjesecnu preplatu da igram, dovraga, ocekujem jako puno u zauvrat. Dalje, ovo je prvi MMO za koji se nadam da ce konacno iskoristiti kak spada SW tematiku(nedaj boze da me cuje Galaxies fanovi :) ) i da ce uvesti neke vece novine u ovaj zanr. Glede samog balansa klasa, da, on je jako vazan ali definitvno kao sam nije dovoljan da imamo kvalitetnu igru. A i sumnjam da ce Bioware uopce ista zajebat jer se radi o velikim velemajstorima na podrucju RPG zanra i jednom od najboljim developerskih timova danasnjice. Smatram da mozemo ocekivati samo najbolje, a prema svemu viđenom do sada, nemamo sta sumnjat.

I da, Darth Vader(Anakin Skywalker) je sredisnji lik SW heksalogije. Tocka.

Creed
15-05-2009, 15:37
Pogledom na troopere sviđa mi se mogucnost (koliko sam shvatio) da unapređuju oružje. Samo da ne naprave nesto kao Crysis gdje ,bar po meni, je to unapređivanje bila cista glupost, a u KOTR-u nije bilo vizualnih napredaka ali se osjetilo poboljsanje u oruzju.

Mene zanima nesto drugo, kako ce taj pojam "gear"-a ici, hoce li se bas sve kupovati/loot-ati s "mobova" ili ce biti neka vrsta bossova (wow igrac sam tako da :P) pa da imaju gear bolji od vecine.

I volio bih vidjeti droide, volio bih igrati jednog, to bi bilo legendarno, ici okolo hakirati stvari lol


off topic: Jar-Jar je najaci lik svi ostali sakaju xD

Hellboy
15-05-2009, 16:12
Jar-Jar je sprdačina od lika. Stvoren tek toliko da pokaže CGI mogućnosti novih tehnologija i da privuče nove fanove svojim bedastim ispadima. Takav debilni lik nema što raditi u SW filmu.

dayvee
15-05-2009, 16:37
Sa velikim zanimanjem očekujem koje će klase biti u igri. :)
Pretpostavljam da su Jedi i Sith sigurni iako još nisu službeno najavljeni.

Za sada su poznati samo Trooper i Bounty Huner.
-Trooper bi trebao biti kombinacija dobrog ranged dps-a i teškog oklopa. :rambo: Zanima me hoće li to biti tenk klasa ili će ova igra nadići klasičan koncept tank+dps+hiler. Vjerojatno će imati dobre grupne buffove ili leadership benefite. Zanimljivi su mogući buildovi, možda jedan za damage i heavy blastere, drugi više za tenkanje, 3. za leadership i pomoć grupi = to su naravno samo moje pretpostavke.

-Bounty Hunter je očito manje oklopljena, ali agilnija klasa koja zahtjeva vještinu u igri i nekonvencionalne metode borbe. Vjerojatno ima manji damage od heavy blastera, ali i sklonost eksperimentiranju i unaprijeđivanju oružja što u konačnoisi može dovesti do zadivljujućih razultata.
Kao što se navodi:
It’s not unheard of for a Bounty Hunter to spend as many credits on an advanced blaster as others might spend to purchase an entire starship.
Prema Star Wars loreu, trebali bi biti dobri protiv force usera: Bounty Hunters are renowned for their versatility on the battlefield and their ability to go toe-to-toe with force-users. Their legendary abilities in this arena have earned them the nickname “Jedi Killers”.

Zanimljive su omogućnosti za ostale klase. Hoće li recimo neki Medic biti hiler ili će se za to specati Jediji. Možda Smuggler koji ima odlične pilotske vještine i prljave trikove u borbi; ili pak neki lik koji je majstor za droide pa ima ofenzivne mrcine, medic droide ili eksperte za hackanje.
Sve u svemu, jedva čekam. :)

Kostolomac
15-05-2009, 18:23
Da bar ova igra donese puno revolucionarnih stvari i da se odstupi od klasičnog "tank, healer, dps" pristupa... In spe. :)

Deadwalker
15-05-2009, 20:16
Da bar ova igra donese puno revolucionarnih stvari i da se odstupi od klasičnog "tank, healer, dps" pristupa... In spe. :)

da, to bi i ja jako htio. Nekako je taj koncept zastario, a i mislim da se mozemo nadat da ce ova igra dici MMO zanr na jednu stepenicu vise(ako ispune svoja obecanja, jelde!?)


-Trooper bi trebao biti kombinacija dobrog ranged dps-a i teškog oklopa. :rambo: Zanima me hoće li to biti tenk klasa ili će ova igra nadići klasičan koncept tank+dps+hiler. Vjerojatno će imati dobre grupne buffove ili leadership benefite. Zanimljivi su mogući buildovi, možda jedan za damage i heavy blastere, drugi više za tenkanje, 3. za leadership i pomoć grupi = to su naravno samo moje pretpostavke.

-Bounty Hunter je očito manje oklopljena, ali agilnija klasa koja zahtjeva vještinu u igri i nekonvencionalne metode borbe. Vjerojatno ima manji damage od heavy blastera, ali i sklonost eksperimentiranju i unaprijeđivanju oružja što u konačnoisi može dovesti do zadivljujućih razultata.
Kao što se navodi:
It’s not unheard of for a Bounty Hunter to spend as many credits on an advanced blaster as others might spend to purchase an entire starship.
Prema Star Wars loreu, trebali bi biti dobri protiv force usera: Bounty Hunters are renowned for their versatility on the battlefield and their ability to go toe-to-toe with force-users. Their legendary abilities in this arena have earned them the nickname “Jedi Killers”.

lijepo si opisao ove dvije klase :bravo: . Naime, prema svemu viđenom do sada, mislim da ce klase biti dobro balansirane, sto je jako vazno, kako jedi i sith klase nebi bile prejake. Dalje, također je vazno da nonforce-user klase budu kao takve zanimljive igracu i da ne igraju svi samo sa force klasama.(iako se jos uvijek bojim da ce se previse igrati s force klasama, a premalo s ostalima). Također bi volio vidjeti recimo Smugglera ili nekakvog Commandosa(ono, stealth i tiha egzekucija). Nadam se da ce ljudi u Bioware-u biti sto mastovitiji i da ce dati veci izbor klasa, kao i jedinstvenih questova za doticne

Srle
16-05-2009, 11:06
broken blockade (MdUoPCxVhAo)
Mislim da nam je na ovaj način indirektno potvrđena smuggler klasa. I pred kraj ima slika novije (u odnosu na k.o.t.o.r.) verzije mandalorian armoura, men se dopada.

Deadwalker
16-05-2009, 12:57
ma bit ce smuggler klasa sigurno...
nego, pogledao sam zadnji trailer. Onaj u kojem se opisuju planeti. Jednostavno predobro :pray: Vidi se da ovi Bioware znaju sta rade i bit ce pravi gust se kretat tim pejzazima. Artworkovi su gotovo na kvaliteti onih blizzardovih. Svaka cast :bravo:

Arbiter of Change
16-05-2009, 13:36
Koji Talon Karrde rip-off. :)

Creed
16-05-2009, 17:20
Jar-Jar je sprdačina od lika. Stvoren tek toliko da pokaže CGI mogućnosti novih tehnologija i da privuče nove fanove svojim bedastim ispadima. Takav debilni lik nema što raditi u SW filmu.
Lega salio sam se, lik je cista sprdnja, sta ljude privlaci to je druga prica.

Natrag na temu: smuggler ce biti vrlo trazeni ako budu u igri, sto vjerojatno hoce. Vidim vec cijele planete kako ovise o tome sto oni prokrijumcare, poput oruzja, resursa itd... Oni mi se cine kao jedna vrlo klasa koja moze imati vrlo puno aspekata, od koristenja oruzja do pilotiranja, nadogradnje brodova i mnogo drugog. Ako se to ostvari biti ce to klasa koju cu odabrati.

Deadwalker
16-05-2009, 17:23
onda bus mi ti nabavljal posebnu opremu po povoljnijim cijenama :P Ja ti recimo zauvrat sredim nekog lika koji te ometa u obavljanju "casnog posla" 8)

Nodakim
16-05-2009, 20:25
Nego zanima me oće SW biti više RvR based ili Free play?
To jest oće Tamna strana obavezno biti neprijatelj nekome s Svjetle strane?

Arbiter of Change
17-05-2009, 01:09
Vjerojatno, budući da su do sada u intervjuima isticali kako je ovo Star Wars, a ne Random Guy's Adventure tako da možemo biti poprilično sigurni da neće biti baš sandbox-freeform ala SW: Galaxies, tj. da će imati fokus. Ali naravno, to je i dalje više-manje nagađanje jer nismo još dobili ni jedan konkretni gameplay video, kamoli podrobniji opis.

Deadwalker
17-05-2009, 08:27
To jest oće Tamna strana obavezno biti neprijatelj nekome s Svjetle strane?
Nego zanima me oće SW biti više RvR based ili Free play?
To jest oće Tamna strana obavezno biti neprijatelj nekome s Svjetle strane?


pa ono, recimo ti igras s jedi-om, ja sa sithom i ugledam te negdje na nekakvom planetu...hm, one jedi less to worry about... :evil: :P

Srle
17-05-2009, 11:26
To jest oće Tamna strana obavezno biti neprijatelj nekome s Svjetle strane?
Nego zanima me oće SW biti više RvR based ili Free play?
To jest oće Tamna strana obavezno biti neprijatelj nekome s Svjetle strane?


pa ono, recimo ti igras s jedi-om, ja sa sithom i ugledam te negdje na nekakvom planetu...hm, one jedi less to worry about... :evil: :P
Da je neko jedi a ti sith ti bi ga prvo ubijedio da ti se pridruži.... come to the dark side,we have candy.

A pored toga sa klasama pitam se koje ćemo samo rase imati na raspolaganju... samo mi treba ewok jedi (odmah mi pada na pamet crtani film i kako bi svom ewoksu dao ime kralj čirpa).
A bilo bi dobro (mada jako malo vjerovatno) kad bi imali TFU-style držanje sabera...

Deadwalker
17-05-2009, 11:35
hm da, iako mi je draze sakacenje, nego filozofiranje. :P

Grim
17-05-2009, 14:48
Ja naginjem Bounty Hunter klasi... vjerojatno cu je prvu probat, tek onda idem sa jedi/sith.

Nodakim
17-05-2009, 16:35
Pa pitao sam upravo zbog toga odnosa Bounty Huntera i Smugglera,oba dva su hmmm "tamniji" i razlika između njih nije tolika kolika između Sitha i Jedija(iako ja mislim da je to isti kurac)...

Grim
17-05-2009, 18:41
Bounty hunter mi je jednostavno... cool... puno je kulniji od force usera... i jos je kulnije sto moze ubit force user... :evil:

Deadwalker
19-05-2009, 10:04
eto novi timeline trailer koji govori o probijanju mandalorijske blokade trgovackog puta:
http://www.gametrailers.com/video/timeline-trailer-star-wars/49394

i za sve koji zele, prvi timeline trailer, samo sto je ovaj u HD rezoluciji:
http://www.gametrailers.com/video/timeline-trailer-star-wars/49398

lino
22-05-2009, 22:34
Kada je e3 sajam valjda ce tamo najavit izlazak igre :(

Kostolomac
28-05-2009, 21:06
Naletio sam na nešto blago uznemirujuće... Ne znam jeste to već vidjeli.
http://www.rlmmo.com/viewtopic.php?t=69 ... =kotor+mmo (http://www.rlmmo.com/viewtopic.php?t=6975&highlight=kotor+mmo)

Feanor
28-05-2009, 21:18
ufff neda mi se stvarno citati.Rezimiraj kad si vec procitao :D

Hellboy
28-05-2009, 22:22
Awww shit fuck. Kud nećemo dobiti pravi nastavak KOTOR sage za koji bih dao bubreg po izboru, nego će TOR biti ovako...nezanimljiv? Jeftin crafting sustav, nula istraživanja SW planeta (za koje bih dao i drugi bubreg), ništa od svemirskih borbi svima tako dragih i poznatih iz filmova (početak epizode 3 FTW na tom polju)... Samo instancirana igra, soliranje uz eventualno grupiranje koje nije potrebno...Ovo više zvuči kao Hellgate London MP komponenta. I još kupovanje dodatnih poglavlja i korištenje add-onova uračunato u exploitanje. God damn it. Nadam se da se lik prevario i/ili da su ovo sredili otkad je taj post napisan. Jer ovo sigurno nije dostojno da bude nastavak KOTOR-a.

Kostolomac
28-05-2009, 23:05
Nadam se i ja da je informacija pogrešna, a i dosadašnji traileri mi podržavaju tu nadu :)

Grim
29-05-2009, 07:59
Ako je informacija tocna, igra nece biti bas nesto, damn nadam se da lik laze :(

Deadwalker
29-05-2009, 08:23
ma ne vjerujem. Barem prema dosadasnjim sluzbenim objavljenim materjalima igra ce biti na razini. Ne vjerujem da bi velemajstori u Bioware napravili takav shit...

Feanor
29-05-2009, 15:10
Pa treba uzet u obzir da se igra izdaje preko Lucas Arts-a i EA games-a, a jedni i drugi su poznati po tome da gledaju samo i iskljucivo na zaradu nebi me uopce cudilo da ako recimo izaberes JEdi rasu moras Lightsaber platit sa stvarnom lovom ili stavec..(preplata na igru + preplata na Jedi ili Sith ''rase'', tako bi se efektno smanjio broj Jedia i Sithova, a oni bi punili svoje đepove)

Grim
31-05-2009, 13:16
Da se tako napravi igri bi drasticno pala populacija igraca, jer vecina ljudi ce i igrat to TOS samo zbog Jedi i Sith klase a placati dodatno za njih bi samo ludak napravio.

Arbiter of Change
31-05-2009, 13:19
Tamo spominje lightsaber crafting... veliki turn on. :)

Creed
31-05-2009, 18:47
Tamo spominje lightsaber crafting... veliki turn on. :)

Slazem se ali ako budu imale one divovske hiltove ja cu ih zaobici

Hellboy
31-05-2009, 18:53
Što fali onim hiltovima? Besides, ako je već crafting, onda ćeš valjda moći odabrati i hilt. Kvragu, Jedi Academy je prastara igra i svejedno ima kratke hiltove kad radiš lightsaber.
Ono zbog čega ću ja ovo izbjegavati je ako se pokaže da je onaj post istinit. To nije Star Wars onda. To nije dostojan nastavak KOTOR serijala.

DJ Not Nice
31-05-2009, 19:05
Ako zaista novi KOTOR neće biti "zaista" astavak KOTORa, sve vas rado pozivam u Star Trek Online.

Ako je točno sve što je lik naveo, ne vidim razlog igranja te sage...

Kostolomac
31-05-2009, 21:35
Ma nemojte se bedirat bezveze. Bolje da i nisam postao onaj link :(
In spe, ipak je to Star Wars :D

Hellboy
31-05-2009, 22:15
Po onome linku, to nije SW. Nešto slično jest, ali SW nije. SW mora odisati dubinom, epičnošću, atmosferom koja je toliko gusta da ju moraš lightsaberom rezati. Onaj link opisuje nešto što je blizu ali ne dovoljno da meni, zagriženom fanu SW svijeta da razlog da zaigra TOR. A znam da se primjerice kolega Šnicla, također ogroman fan SW svijeta slaže sa mojim stajalištem po pitanju ovoga. TOR, ako je vjerovati onom linku, definitivno nije dostojan da ga se smatra nastavkom KOTOR priče. Za SW na računalu nade polažem u port Force Unleasheda i SWGEMU jednog dana. Jer ja, stvarno istinski fan SW-a ovo nemam namjeru igrati ako su stvari onakve kakve su opisane u onom linku. Nakon Jedi Outcast serijala već shvatiš da i akcijska igra može imati dubinu i atmosferu. KOTOR to pokazuje kroz jezivu dubinu igre (dvojka barem) koju dodatno povećava filingom koji imaš kad čuješ Kreiu kako priča o nečemu, osobito na kraju igre. Lego Star Wars, koji sam večeras počeo igrati, prikazuje taj svemir na humorističan način, no svejedno ima određenu dozu...SW-a u sebi. Jedan Republic Commando je apsolutno savršena igra po svakom pitanju i svakog tko kaže drukčije čeka bolan kraj. SW BF II je iznimno zabavna igra koja daje dodatan uvid u svijet SW-a kroz klonove i Jedije ravnomjerno. Doduše pomalo hibridno sa Battlefield serijalom. Sami filmovi posjeduju i boga i isusa i hare krišnu i ćevape. Čak i Epizoda 2 po kojoj ekipa ima naviku pljuvati kad se sjeti, meni osobno predstavlja iznimno dobar film. Kao što već rekoh, prequel trilogija mi je draža od originalne samo zato što pokazuje Anakina kakav uistinu jest, za razliku od originala koji ga pokazuje samo kao inkarnaciju zla i ništa drugo. I nakon svega toga, trebam igrati igru u kojoj će hrpa balavaca vajnati ako ih zgazim na svojem nemuštom jeziku i uz to ću morati plaćati za nova poglavlja te će cijeli svijet biti morbidno ograničen? Ne hvala. Za dobar SW MMO bih se odrekao WoW-a iste sekunde. Ovako, ne znam hoću li uopće i probati trial ako igra bude onakva.

Herr Schnitzel
31-05-2009, 22:19
/cut
Signed and sealed.

Grim
01-06-2009, 07:17
Po onome linku, to nije SW. Nešto slično jest, ali SW nije. SW mora odisati dubinom, epičnošću, atmosferom koja je toliko gusta da ju moraš lightsaberom rezati. Onaj link opisuje nešto što je blizu ali ne dovoljno da meni, zagriženom fanu SW svijeta da razlog da zaigra TOR. A znam da se primjerice kolega Šnicla, također ogroman fan SW svijeta slaže sa mojim stajalištem po pitanju ovoga. TOR, ako je vjerovati onom linku, definitivno nije dostojan da ga se smatra nastavkom KOTOR priče. Za SW na računalu nade polažem u port Force Unleasheda i SWGEMU jednog dana. Jer ja, stvarno istinski fan SW-a ovo nemam namjeru igrati ako su stvari onakve kakve su opisane u onom linku. Nakon Jedi Outcast serijala već shvatiš da i akcijska igra može imati dubinu i atmosferu. KOTOR to pokazuje kroz jezivu dubinu igre (dvojka barem) koju dodatno povećava filingom koji imaš kad čuješ Kreiu kako priča o nečemu, osobito na kraju igre. Lego Star Wars, koji sam večeras počeo igrati, prikazuje taj svemir na humorističan način, no svejedno ima određenu dozu...SW-a u sebi. Jedan Republic Commando je apsolutno savršena igra po svakom pitanju i svakog tko kaže drukčije čeka bolan kraj. SW BF II je iznimno zabavna igra koja daje dodatan uvid u svijet SW-a kroz klonove i Jedije ravnomjerno. Doduše pomalo hibridno sa Battlefield serijalom. Sami filmovi posjeduju i boga i isusa i hare krišnu i ćevape. Čak i Epizoda 2 po kojoj ekipa ima naviku pljuvati kad se sjeti, meni osobno predstavlja iznimno dobar film. Kao što već rekoh, prequel trilogija mi je draža od originalne samo zato što pokazuje Anakina kakav uistinu jest, za razliku od originala koji ga pokazuje samo kao inkarnaciju zla i ništa drugo. I nakon svega toga, trebam igrati igru u kojoj će hrpa balavaca vajnati ako ih zgazim na svojem nemuštom jeziku i uz to ću morati plaćati za nova poglavlja te će cijeli svijet biti morbidno ograničen? Ne hvala. Za dobar SW MMO bih se odrekao WoW-a iste sekunde. Ovako, ne znam hoću li uopće i probati trial ako igra bude onakva.
Sign na ovo, iako ja nisam bas hardcore SW fan znam dosta o njemu i ova igra mi je jako zainteresilala.

Arbiter of Change
01-06-2009, 11:47
OK, nemojmo u hate i pesimizam sada. :)

Svježe vijesti:
TOR: Smuggler/Dual Wield Lightsabers confirmed, E3 coverage, hints at starships and more! (http://www.starwarsmmo.net/news/edge-magazine-bioware-interview/)
Bioware owns you... or at least your fan art. (http://www.massively.com/2009/05/31/bioware-owns-you-or-at-least-your-fan-art/)

Bar se možemo veseliti dužem gameplay videu na E3-u.

Grim
01-06-2009, 14:44
Duzi gamplay video na E3-u.... to se pita :)

cham3leon
01-06-2009, 15:07
Hellboy, i ja se u potpunosti slažem. I dalje čekam SW MMO. Od početka sam imao osjećaj da od ovoga neće biti ništa, od činjenice da svatko može biti Jedi, a i na samu implementaciju priče u MMO okružje sam bio skeptičan.

Star Wars nisu Lightsaberi, Star Wars nisu veliki imperial star destroyeri, Star Wars nisu bolesno dobre i maštovite lokacije, Star Wars je zapravo nešto iza svega toga, ona epska duša svega šta postoji u tom svijetu. To je taj SW osjećaj zbog kojeg je SW serijal po meni najbolja SF priča ikad ispričana.

Grim
01-06-2009, 16:11
A svejedno cu morat probat igrat ma sto god bude, jer ono Bounty Hunter ftw!!
http://accel10.mettre-put-idata.over-blog.com/0/37/33/64/boba-fett.jpg

Hellboy
01-06-2009, 16:20
So what, ne smiješ ništa nacrtati jer to automatski pripada nekome? Kakav lejm pokušaj mužnje para je to? Zar će tužiti klinca koji nacrta Death Star? That's it, bez obzira koliko ovo moždaSdobro ispadne, ne igram. Iz principa. I nacrtat ću Death Star kojeg ću pejstati gdje god stignem. Pretežno zato što sam dobar u crtanju krugova u Photoshopu. I samo u crtanju krugova. :D

Srle
01-06-2009, 17:10
video (http://www.swtor.com/media/vidcasts/devdispatch003)
Nešto novo o troopreu: Nije da mi se više sviđa nego prije.
Samo moram reći da mi se jako jako ne sviđa reciklaža starih ideja odnosno retro izgled star wars filmova. Iako izgleda dobro, jednostavno prva stvar koja mi padne na pamet je da pate od velikog nedostatka kreativnosti. Igra se dešava nekoliko hiljada godina pre filmova, pa bi bilo logičnije da sve izgleda drukčije (ne lošje, drukčije). Pa današnja vojska se u potpunosti razlikuje po svemu od perioda Građanskog rata u SAD-u. Dobro de jediji i sithovi se ne mjenjaju ali sve ostalo...BH-ovi s jump packovima, trooperi koji u potpunosti izgledaju kao cloone trooperi (koji tako izgledaju zbog tribute-a mandalorijanskom armoru koju u doba tora su i dalje zli)... kritikujem dizajn igre jer mi je neorginalan...to ne znači da je neću igrati...
A za sljedieći post...kritika grafike... stay tuned...samo se šalim

EDIT: sad svi vani i crtajmo death starove po komšilucima...pljunimo u lice režima...

Grim
01-06-2009, 19:04
Sada svi moramo ici napraviti Deathstar u polju kukuruza!!

Nodakim
01-06-2009, 20:38
O čemu vi?

Hellboy
01-06-2009, 22:08
Sav fan art pripada LucasArtsu i Biowareu. Nacrtaš li lightsaber, to je vlasništvo LucasArtsa. I možeš se pravdati da si crtao dildo, neće ti pomoći.